Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) lemmy71 válasza Kolty (#448) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak hogy megnyugtassalak, az xp 281 -m dugója csúnyábbul nézetik amit visszaraktam, jobban látszódott az átégés és a gyűrű hornyot is megkellet csiszolnom hogy mozogjon benne a gyűrű.

(#452) Butcher82 válasza Potrien (#449) üzenetére


Butcher82
senior tag

Én a gyári lap mellé vettem egy,

Oregon VersaCut 158VXLHK095 lapot és egy
Oregon PowerCut 73EXL056G láncot.

Ez a szett 38(~40)cm-es. Van egy nagyobb 45cm-es szettem is, de annak a számait most nem tudom, de egyébként a 38cm-es sokkal jobban bejött/bevált.
Az van a képen a gépen, mellette a 45cm-es.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#453) Potrien válasza Butcher82 (#452) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm a válaszodat!
A nagyobb szettnek nem tudnál utánanézni nekem?

(#454) Kolty


Kolty
aktív tag

Vettem egy közepet főtengellyel együtt a 281XP.hez. Viszont van eltérés. Adattábla nincs azon amit vettem viszont a gázkar végénél más. Elképzelhető-e, hogy a 181SE közepet vettem? Bízok bent, hogy a főtengely áttehető. Köszönöm.

(#455) Butcher82 válasza Potrien (#453) üzenetére


Butcher82
senior tag

Vezető: Oregon VersaCut 188VXLHZ095

Lánc: Oregon PowerCut 73LPX068E

www.webbizi.hu -n nézzél körül.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#456) Potrien válasza Butcher82 (#455) üzenetére


Potrien
senior tag

Érdekes,hogy ez a vezető valamiben más mint a kicsid!
Az lhk--ez pedig lhz--vajon mi lehet a különbség
?

(#457) Potrien válasza Potrien (#456) üzenetére


Potrien
senior tag

ugy nézem inkább a 188vxlhk095-kell hozzá.

(#458) Kolty


Kolty
aktív tag

Sikerült vennem egy blokkot főtengellyel
Ennyi mozgása ennek a főtengelynek is van, de csak oldalra.
Valamennyinek kell is lennie. Véleményetek szerint több mint ami megengedett?

[link]

(#459) Butcher82 válasza Potrien (#457) üzenetére


Butcher82
senior tag

Meglestem, a nagyobbik lhz-s, nem írtam el. Nem tudom mi a különbség, de egy biztos mindkettővel műxik. :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#460) Potrien válasza Butcher82 (#459) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a segítségedet!!!! :R

(#461) Potrien válasza Butcher82 (#459) üzenetére


Potrien
senior tag

megrendeltem a cuccost:)
Sugihara lett belőle:))

(#462) Stihl024


Stihl024
junior tag

Hűha... ennek már lesz hangja,1-1mm jobbra balra dugattyú teteje ami még jó ez szerintem több

(#463) Stihl024 válasza Potrien (#461) üzenetére


Stihl024
junior tag

Jó a Sugi-csak nehéz ,az-az Oregon meg nagyon könnyű viszont erős is

(#464) Potrien válasza Stihl024 (#463) üzenetére


Potrien
senior tag

A könnyített verziót vettem, ugyanannyi volt mint az oregon.
Egy 45-ös vezetőnél kb 20dkg a különbség ,viszont nekem szimpatikusabb volt, hogy zsítozható az orrkerék csapágya, én nem hiszek az örökre kent csapágy szlogennek:)

(#465) Stihl024


Stihl024
junior tag

A gondozás"mentes" vezető elvileg pormentes orrkerekes ami extrém jó zsírral raknak össze ami kitart 8-10 lánc elkopásáig utána már a vezetőben is lesz annyi kopás,hogy cserés lesz.Stihl-nél már csak ilyen vezetők vannak.Rövid Sugi az fehér színű? Mert a fényes az gyönyörű .

(#466) Kolty


Kolty
aktív tag

Mostani javításom alkalmával vettem észre, hogy az én fűrészemen nem volt rajta a hővédő lemez a kipufogó és a henger közt.
Ez a lemez vajon a kipufogót védi a henger hőjétől, vagy pont a hengert a kipufogó hőjétől?
Utóbbira tippelek. Bár nem gondolnám, hogy a főtengely alsó tűgörgőim ezért mentek volna tönkre.

(#467) Stihl024


Stihl024
junior tag

Így van a hengert védi és a levegőt tereli át a henger másik oldalára is.Hajtókar alsó tűgörgő ,újabb Hq 550 xp-560xp igen csak jellemző pedig ott a hűtés meg kérdőjelezhetetlen,ugyan azzal a gonddal küszködök mit te egy Hq 550 xp géppel alsó tűgörgő elszállt ,sehol nem vállalják a felújítást 70e+ az új főtengely de csapágyazni is kellene az meg csak gyári van 20 e.....Ha nem tudunk szerezni bontott főtengelyt én -kényszerből bevállalom az újra tűgörgőzést ,valószínűleg a főtengelyt pozícióban fixálom ,és melegítés közben olaj emelővel kitolom a csapszeget.Akkor van a gond ha csapszeg is oda van mert tűgörgőt még csak-csak szerzek de csapszeg az nincs hozzá.Azt sem tudom a melegítés milyen hatással lesz a főtengely élet tartamára a későbbiekben ,az is lehet egész egyszerűen kilágyul és nem kizárt egyszer szét robban.Legjobb lenne egy bontott ,de mikor volt egy csapágyakkal együtt a tulaj sokallta érte a 40 ezret,minden áron a régit akarja megjavítani de még öreg tapasztalt szakik is rázzák a fejüket.Ehhez nagyon komoly műszerek és eszközök lennének szükségesek.

(#468) Kolty


Kolty
aktív tag

Akkor majd szerzek időve hő terelőt.
Ezt a dolgot hívják úgy, hogy gazdaságtalan....
Enyémbe legalább a csapágy csak 1200Ft./Db.
A főtengelyt vacak blokkban olajpumpával, gyújtással tankkal, gázkarral vettem 10.000Ft.ért.
Nagyon kíváncsi leszek aztán a főtengelyre. Te ugye azt mondod, hogy sokat mozog oldalra. Fel, le nem mozgott, kimostam alaposan benzinben, így már nagyon keveset moccan, de még nem cseng ha ráütök.

(#469) Stihl024


Stihl024
junior tag

Ha rossz azt hallani fogod amikor beindítod mert alapjáraton picit kattogni fog.Nem csak le-fel nem mozoghat hanem oldal irányba nem bólogathat 1-1mm többet .Csúszkálni csúszkálhat az nem hiba.Nekem van egy 026 ami többet bólogat én hallom rajta de akit eddig megkérdeztem nem vették még észre.Napi szinten használom,már 2 éve azt várom mikor adja meg magát de nem akarja :))

(#470) Kolty válasza Stihl024 (#469) üzenetére


Kolty
aktív tag

Az enyém pont 2mm.t bólogat. Na ha a tiéd napi szinten megy akkor nekem még el kellene mennie évekig, mert egy évben aktívan max. 2 órát megy. :)
Kiváncsi leszek rá. Hét elején megjönnek hozzá a cuccok az agrooroszitól és rakom össze.
Főtengely felújítást szakműhelyek mennyire vállalnak még? Vagy megcsinálják esetleg, de ütni fog...

(#471) Potrien válasza Stihl024 (#465) üzenetére


Potrien
senior tag

Gyönyörű a fényes ,de és csak a sima fehéret rendeltem, mert még az oregonnál is olcsóbb volt.
én nagyonszeretem amikor a lapot eltakarítom utána a csillagkereket lezsirozni, hiányozna nekem a zsirozhatóság hiánya.
efco mth 5600-ba miért nem lehetett egy dekó szelepet tenni,az rejtély a számomra!
Van hely dekoszelepnek a hengeren?
Mert akkor teszek egyet bele az tuti.

(#472) Butcher82 válasza Potrien (#471) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nem tettek rá a galádok, pedig elférne rá egy igaz? :DDD

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#473) MascarpHone


MascarpHone
csendes tag

Sziasztok.
Husqvarna 235.ös fűrészen elmegy az alapjárat,
húzni kell a gázt, hogy le ne álljon, füstöl,
majd leáll és beöntésre se pöffen.
Mindez egyszerre történt nem szépen lassan fokozatosan.
Szikra van.
Gondolom ha véletlenül karbi állító csavar mozdul el akkor
beöntésre indulna. Szimering mehetett tönkre?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#474) Potrien válasza Butcher82 (#472) üzenetére


Potrien
senior tag

El bizony!
Van benne akkora kompresszió , hogy belefájdul a vállam ha be kell indítani!
Lehet rá tenni vajon?

(#475) Stihl024


Stihl024
junior tag

Ha füstölni kezdett ,lehet elkopott neked is a felömlő lemez ,nézd meg https://www.youtube.com/watch?v=KoWMWG20eQE ,nem egy séta galopp ennek a típusnak a javítása szerelő sikítva taszítják el maguktól-hát meg is van miért.....

(#476) Stihl024 válasza Potrien (#474) üzenetére


Stihl024
junior tag

Oldalt próbáltam már de befürödtem vele, pont ott megy a fogantyú szára ahová esett a dekoszelep ezért csak benyomva fért el.Golyóztam rajta ,hajlítgattam a fogantyút de nem lett jó végül a furatot benyomtam fém ragasztóval.Tetején elvileg megoldható de ott is sokat áll ki a szelep esztétikailag brutálisan csúnya.Azt eleve azért vetettem el.Ha szeretnéd nagyon szívesen szétfurkálom neked :)))))))

(#477) Potrien válasza Stihl024 (#476) üzenetére


Potrien
senior tag

Tudtam hogy számíthatok rád:)
Akkor inkább a fekvőtámaszt kell gykorolnom:)
De vitcet félretéve én még nem láttam, tapasztaltam ekkora kompressziót egy ilyen kis motorban!
valami kis könnyű fűrész is kellene nekem gallyazni, vékonyabb ágakat darabolni.
Tudnál nekem erre a célra ajánlani valamit?
oleo mac 370, 350 ,stlhl ms170-180, hecht 929,vagy más esetleg, normális áron?

(#478) Potrien válasza Butcher82 (#472) üzenetére


Potrien
senior tag

Ugye milyen galádok.

(#479) Stihl024


Stihl024
junior tag

170-es Stihl van nálam ,meg kell kérdeznem eladó lesz -e,viszont van egy csodálatos MTD 46/45 amit ha megveszel én nagyon jól járok te nem annyira de lesz min gyakorold a szerelést! Olcsó de legalább ronda! Vagyis jelenleg jó de lehet mire ezt leírtam már lehet nem az.Ha viszont jó akkor nagyon jó,de olyan nem sokszor volt eddig. Ha felcsigáztam az érdeklődésedet -hitelkártyát is elfogadok! Egyébként tényleg eladó,és jelenleg tüneményesen működik és 10+ posta !

(#480) kopepe válasza Stihl024 (#479) üzenetére


kopepe
aktív tag

Szia!
Milyen menetrögzítőt használsz?
Ismerősöm kölcsön adta a 240-es husit,úgy kapta vissza,hogy leesett a kipufogó :C :Y :W :D
Össze vissza tekergették a karbit,Indokolatlanul membránt cseréltek....(üzemképesen vitték el!)
Hatalmas a mi jó istenünk állatkertje !!!!
Mondtam neki hozza át,megteszem amit lehet,mielőtt a szakszervizben hagyna több tízezret...
Köszi !

[ Szerkesztve ]

(#481) Stihl024


Stihl024
junior tag

Berner csavar rögzítő, használtam Loctite is de fele annyi van benne mint a másikban és nem jobb.Ez a 235-236-240 nagyon kényes a fals levegőre ,valamint csak jó kompresszióval képes menni ha már kicsit rosz össze vissza jár a motor elég átkos egy széria.Sok szerencsét hozzá nem lesz az sem egy sétagalopp mire kiszűröd hol a hiba.

(#482) Potrien válasza Stihl024 (#479) üzenetére


Potrien
senior tag

én valami kis gépet szeretnék.
oleo mac gsh400, gs370, stihl ms 170,hecht 929 stb
főként gallyazásra
egyébként pont tegnap néztem hogy a hecht 45-ben mindenhol titantec gyártó lenyomat van.
gyakorlatilag az egy titantec fűrész, hecht néven.
tudtok a titantecről valamit?
Én annyit tudok, hogy a fuxtec ben is sol titantec van.

(#483) Kolty


Kolty
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat, véleményeket 281XP.vel főtengellyel kapcsolatban.
Sikerült összeraknom a 2mm.t bólogató főtengellyel. Kis zörej teljes alapjáraton van, de szerintem a kuplung az. Legalábbis remélem, hogy nem mint amit Stihl024 írt, hogy az ő főtengelyének is alapjáraton van hangja.
[link]

(#484) lemmy71 válasza Kolty (#483) üzenetére


lemmy71
őstag

Szerintem jó hangja van, az enyém is ehhez hasonló. Bár nekem a kipufogó belseje széthullott és egy elszabaduló lamella néha eltömítette a járatot. Ketté vágtam a dobot és újra összehegesztettem azóta egy kicsit sportosabb :D

[ Szerkesztve ]

(#485) kopepe válasza Stihl024 (#481) üzenetére


kopepe
aktív tag

Köszi! Majd lesz valami....Még nem hozta át,nem sürgős neki...
A 236-ról már hallottam több helyen,hogy nem annyira eltalált típus.

(#486) Stihl024


Stihl024
junior tag

Gratulálok hozzá szép munka! Szerintem is teljesen rendben van!

(#487) Potrien válasza Stihl024 (#486) üzenetére


Potrien
senior tag

Stihl ms 260-at hol érdemes venni?

(#488) Stihl024


Stihl024
junior tag

Újat? Jófogáson kívül én még nem láttam máshol. Komáromi-kereskedő mindig tart készleten,.Legcélszerűbb ha kimész az első Ukrán kisvárosba bemész egy Stihl kereskedésbe és megveszed. 132.000 ft .Lehet kapni 353-as Husqvarnát is még de az egy tízessel drágább.

(#489) Stihl024


Stihl024
junior tag

Kell venni egy jó öreg lepusztult darabot majdnem ingyen ,és szépen felújítani.Vannak nagyon jó minőségű után gyártott cuccok már 2 éve nyüstölöm és Kínai hengeres .Szépen megy szép a hangja és 20 ezret költöttem rá 18-ért vettem anno

[ Szerkesztve ]

(#490) Stihl024


Stihl024
junior tag

(#491) MascarpHone válasza Butcher82 (#156) üzenetére


MascarpHone
csendes tag

A lánc nálam pont, hogy összemdgy , megszorul ha nincs olajzás. Ez vajon miért van?

(#492) Stihl024


Stihl024
junior tag

Vagy kitágul a vezető? :DD A vezető lemez 2x jobban felforrósodik ha nincs olaj talán ez lehet a megszorulás oka,.nem tudom de ez tűnik logikusnak.Ha már eleve feszes is volt a lánc meg is nyújtja.

(#493) Potrien válasza Stihl024 (#489) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a választ!
Tudtam,hogy számithatok rád!

(#494) Butcher82 válasza MascarpHone (#491) üzenetére


Butcher82
senior tag

Ha nincs kenés, bármilyen súrlódó fémalkatrésznél, a súrlódásnál keletkező hő miatt valami tágulni fog. Lásd pl. dugattyú vs henger (kenés nélkül besül a motor). A láncnál is ez a helyzet. Nem hiszem, hogy a hőtől a lánc "összemenne".

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#495) PistiHUNTM


PistiHUNTM
újonc

Szép napot! Azt szeretném kérdezni hogy létezik e ilyen paraméterű lánc és lehett e kapni szaküzletbe?
Erröl lenne szó: Stihl Rapid Super .325″/1,5 mm/64 szem-es lánc. :)

[ Szerkesztve ]

(#496) Butcher82 válasza PistiHUNTM (#495) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

hogy Stihl szaküzletben "gyári" összerakotatt lehet-e kapni nem tudom, ugye már sok helyen csinálnak "tekercsből" adott méretűt.

Ezt a linket láttad?

http://www.kisgepweb.hu/termek/stihl-rapid-super-fureszlanc-325-15-mm-64-szem

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#497) PistiHUNTM válasza Butcher82 (#496) üzenetére


PistiHUNTM
újonc

Igazság szerint nem néztem utána az interneten csak eddig nekem ilyen van oregonba és gondoltam kiprobálom milyen lehett a Stihl-es lánc csak tudtam hogy van olyan paraméterübe stihl. Rapid super azt hallotam az nagyon jó ezért kérdeztem. Érdemes egyébbként megrendelni onnét? Meg kérdezem amjd a szaküzletbe hogy árulnak e ilyet e. :)

[ Szerkesztve ]

(#498) MascarpHone válasza Butcher82 (#494) üzenetére


MascarpHone
csendes tag

Nekem eddig ez a tapasztalatom. Elmegy az olajzás olyan szinten megszorul, hogy kézzel nem tudom elhúzni a láncot a lapon.

(#499) lemmy71 válasza MascarpHone (#498) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet hogy a vezetőd fullra tele van mocsokkal, én is jártam már úgy a csillagkerék alig akart mozdulni. Egy napra beáztattam benzinbe másnap átfújtam kompresszorral és jó lett :K

(#500) Stihl024 válasza MascarpHone (#498) üzenetére


Stihl024
junior tag

Kapd szét azt a gépet ,tegyél bele csapágyakat szimeringet,felömlő takarókat egy membrán szettet, gyűrűt ,figyelj oda a meghajtó csigára jól legyen széthúzva mikor visszateszed és mondj el egy fohászt vagy többet.. és próbáld indítani. Hq 235-236-240 az a típus amitől még egy tapasztalt szaki gyomra is görcsben van még nem pöffen pár egészségeset javítás után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.