Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Butcher82 válasza Butcher82 (#350) üzenetére


Butcher82
senior tag

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#352) Stihl024


Stihl024
junior tag

Nem azt mondtad egyszer ,kisebb gépre akarsz váltani? A végén még 660 lesz belőle ,most az az őrület tombol... :) Egyébként ez a 60cc osztály olyan semmilyen ,kicsit erősebb mint az 50 es de nem annyival mint amennyivel gyengébb a 70 -es osztálytól.Ha váltasz felfelé 70+cc ,lefelé meg 40cc alá ne ,abból is a régebbiek inkább az újak mind csalódás.

(#353) Stihl024


Stihl024
junior tag

Amúgy van nálam egy 660 ami eladó lesz! Motor gyári értékek kapott egy meteor dugót de a gyári se rossz ,bivaly. Fék felújítva gyári alkatrészekből szimeringezve,Kívülről ronda de belül patika.Kb 130-135 lesz az ára de lehet kap gyári új burkolatokat akkor több .Hamar el fog menni úgyhogy ha úgy érzed az őrület hatalmába kerített-itt az esély !Meg akartam tartani de azt hiszem ha átlépek egy határt a gépek birtoklásában sose lesz vége.Már így is több van mint indokolt..... :D :DD

(#354) Butcher82 válasza Stihl024 (#353) üzenetére


Butcher82
senior tag

Természetesen csak vicceltem, nem nem köszönöm, persze tetszik, szép is, bivaly is mindegyik, de nem. :DDD Egyébként jól emlékszel, egy pici könnyű viszont kell(ene), kisebb nagyobb kerti és barkács munkákhoz. Esetleg valami tuti ajánlat? Új-használt egyaránt szóba jöhet. :)

Nem tudom az egykezeskben mennyi az "erő", Hecht 929R :F

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#355) Stihl024


Stihl024
junior tag

Csak ha fára mászol vele,különben minek ? Husqvarna 240 -Stihl 210-230 de Jonsered 2234 25-ezer ért a Jófogáson. ugyan az mint a Husqvarna 435-gyenge de olcsó és faék egyszerű

[ Szerkesztve ]

(#356) Butcher82 válasza Stihl024 (#355) üzenetére


Butcher82
senior tag

Igen, arra gondoltam, van egy pár öreg gyümifám amikre már mászni kell, cseresznyék szeretnek száradni nagyon. De eddig mindig maradtam a környezettudatos módnál... kézifűrész. :)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#357) Stihl024


Stihl024
junior tag

Németben utolsó fél évben ezt csináltam,lakóparkokban vagdaltam le az ágakat azokról a fákról amik nekiértek a házaknak.Nem kell hozzá más mint egy kosaras autó (Németben 10 perc gyorstalpaló után viheted B jogsival) és egy nyeles kézifűrész.Ha jól értettem kézifűrészed van akkor már csak egy kosaras autóra kell gyűjteni a Mercedes-t nem ajánlom folyton lefulladtam vele .Viccet félretéve én egy teleszkópos fűrész vennék ha azzal elérhető .

[ Szerkesztve ]

(#358) Stihl024


Stihl024
junior tag

Fegyvernem -----Foxterrier ;]

[ Szerkesztve ]

(#359) Stihl024 válasza Butcher82 (#351) üzenetére


Stihl024
junior tag

Efco mellé egy idomított kis róka? Olcsó házi kedvenc ,érzem,hogy akarod!!!! Életed lehetősége .. :DD

(#360) Butcher82 válasza Stihl024 (#359) üzenetére


Butcher82
senior tag

Áhhh, ehhez nem vagyok méltó :( :DDD

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#361) Stihl024


Stihl024
junior tag

Csak kívül róka,belül MTD -így már meg érinthetnéd szerintem..Szív műtéten esett át és a donor személyiségét is megkapta kicsit-így lett Foxterrier -lényegesen jobban megy mint sánta róka korában-lesz egy kis mese is róla. ;]

(#362) Stihl024


Stihl024
junior tag

Próbából vettem 2 láncvezetőt ,ár alapján utánzatra gondoltam (1824 Ft ) -de nem az!!!!! agyam eldobom...Vagy a fickó nem tudja mit árul vagy nem tudja már mennyiért szerezte és honnan.Minden esetre 2 egyformát rendeltem-ez nem jött össze már reklamáltam meglátjuk mi lesz belőle...,.

(#363) Stihl024


Stihl024
junior tag

(#364) Stihl024


Stihl024
junior tag

Ez mi szerintetek?

(#365) Butcher82 válasza Stihl024 (#364) üzenetére


Butcher82
senior tag

Láncfűrész!! :DDD

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#366) kopepe válasza Stihl024 (#364) üzenetére


kopepe
aktív tag

Én tudom!Amíg a darth vader fénykardja töltőn van,addig ezt használja,3po (szripio) arcával a kipufogón.Rendhagyó kialakítás.Gondolom a megrendelések száma olyan magas,hogy nincs idő méretre vágni a kipufogó tömítést...:))) Ez a jövő!!!Szeretettel várom erről a csodáról a videót!

[ Szerkesztve ]

(#367) Stihl024


Stihl024
junior tag

Még 1 kis segítség!

(#368) Butcher82 válasza Stihl024 (#367) üzenetére


Butcher82
senior tag

Hecht 58 ;]

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#369) Clubforum2


Clubforum2
tag

Sziasztok
Dilemmában vagyok. Nem szeretnék sokat költeni most egy láncfűrészre. Amire kellene: Évente 1x-2x 1-1 köbméter fát kuglizni.Nagyságrendileg a vacillálás tárgya az,hogy vegyem megy a Krafttech 5,9 LE-s gépét,vagy vegyek egy Strarust. Igen tudom,hogy 40-50-nél kezdődnek az értékelhetőbb gépek,most viszont nincs rá lehetőségem abban az árfekvésben gépet venni. Előre is köszönön a válaszotokat. :R

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#370) Butcher82 válasza Clubforum2 (#369) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,

Stihl024 kolléga fog tudni biztos tippet adni. Mennyibe kerülnek most ezek a gépek? Mennyi a max ráfordítható kereted?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#371) Stihl024


Stihl024
junior tag

Az bizony Hecht 58 ,mennyire kapjuk szét? Még 1 év gari van rá de megesz a rosseb milyen henger van rajta.Amúgy eladó lesz gazdája 40-45 körül kér érte 5 tank ment ki.Kb be van járatva nagyon hozzáértő kezek által.Most jött el az idő( bejáratás után) a finom hangolásra ,és megnézzük mit tud!

(#372) Stihl024


Stihl024
junior tag

Szia! Kraftech rövid jellemzői: Jó műanyagok külalak jeles ,motor és a többi alkatrész a létező legolcsóbb kivitel.Nincs olyan,hogy 5,9 paci Kínai gépben ez csak parasztvakítás ha rajtam múlna nagyon megbüntetném érte őket.Straus amit most kapsz: Olcsó műanyagok-olcsó beltartalom de pontosabb gyújtás mint a Kraftech gépeken (ott ez a legnagyobb gond,rossz pontatlan lendkerék). 26 ezer környékén inkább vedd meg a
https://szerszamx.hu/demon-cs-58t-lancfuresz-30le-55cc-1815 Demon gépet ne foglakozz mi van ráírva -lóerő ccm vagy bármi baromság minden kamu.Ez a gép ugyan azt a cuccokat kapta mint a LEK láncfűrész ezzel elégedett leszel .Jól megy és később fog elromlani.Lánc ehhez is ócska jár azt még bele kell kalkulálni.Lényegesen jobb mint az általad kinézett gépek.Nálam volt egy cs65T ami szintén csak 50ccm de aki megvette teljesen meg van vele elégedve ,azóta dolgozik a gép-fakitermelésben és bírja!!! Ha matricákat leszámítjuk ami nettó hazugság-vállalható gép!!!!

(#373) Butcher82 válasza Stihl024 (#371) üzenetére


Butcher82
senior tag

Az Efco/Oleo 5600/560-al érdekes lehet egy összehasonlítás.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#374) Clubforum2 válasza Stihl024 (#372) üzenetére


Clubforum2
tag

Köszönöm :R :R :R

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#375) Stihl024


Stihl024
junior tag

Biztos jó lenne,de árban ez pont annyi mint a nagy Fuxi. Tudom ,már annyiszor ráhúztam szegényre a szopóálarcot,"Fuxi bá "mindig reklamál is.. habár utoljára azt írta amióta videózok megnőtt a forgalma.Ez a Hecht nagyon-nagyon -nagyon nyomatékos. Minden megoldása a Makita gépet idézi,még a blokkja is.A henger viszont nem.Nagyon erős ,habár 3.3 pacit adnak csak meg erősebbnek tűnik mint a Stihl 026.Euro5 kipu ,de hangos rendesen. Erre a gépre kevés szerintem a 325 osztás ,picit majd játszadozok vele a fenti láncvezetőkkel.Nehéz ,de rugós rezgéscsillapítása van.Na de majd meglátjuk!!

(#376) Clubforum2 válasza Stihl024 (#372) üzenetére


Clubforum2
tag

Lehet a használt piacon kell körbe néznem, mert ez már ha másik láncot is veszek, akkor az már 30. Az most sajnos nem fér bele, de valamit muszáj lesz vennem

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#377) Stihl024 válasza Clubforum2 (#376) üzenetére


Stihl024
junior tag

https://www.strausaustria.hu/kerti-gepek Akkor inkább innen vegyél,sógoromnak vettem innen egyet a legolcsóbbat 12 ezer volt kiszállítással,szivatót azonnal szerelni kellett mert nehezen ment de azóta összevágott 30 köb fát és megy.Ami jó az használtban sem kapod meg olcsóbban

(#378) Stihl024 válasza Clubforum2 (#376) üzenetére


Stihl024
junior tag

Ne filózz rajta melyik lehet a jobb ennyiért mind vacak,de nem jobb a picivel drágább sem.Amiért ez olcsóbb mint a többi-kifutott model-forma . Belül mind ugyan az.

(#379) fess válasza Stihl024 (#378) üzenetére


fess
őstag

Sziasztok
Kertész topikban ajánlották, hogy itt érdemes rákérdezni arra, hogy milyen motoros permetezőt érdemes venni. Konyhakert + közepes fák (15db)lenne a felhasználási terület, ~60k lenne a keret.

(#380) Stihl024


Stihl024
junior tag

Környékünkön az Agrimotor a közkedvelt,szerintem az ára miatt.Azt mondják jól működik de gyenge műanyagokból van.Ha magasak azok a fák nézzél rá a Villager ps 15E gépére ,állítólag az piszok magasra visz.Igaz az már épp nem fér a keretbe.

(#381) Clubforum2 válasza Stihl024 (#378) üzenetére


Clubforum2
tag

Köszi

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#382) Potrien


Potrien
senior tag

Melyik a jobb hecht 58 vagy a 958?

(#383) Stihl024


Stihl024
junior tag

Nyilván a drágább jobb,walbro karbi és jobb vágószerkezet a különbség.Viszont ha jó a márkátlan karbi-ami pont ugyan az mint a márkázott-és veszünk egy jobb láncot akkor ugyan ott vagyunk és talán még jobban is vág egy Stihl lánccal az 58-as mint a hobby kategóriás Oregon ami az 958-on van.Biztos vagyok benne arra is kellene venni egy jobb láncot.20 ezres a különbség,gyári lánc mindkettőn gallyfára jó ,amit az 958 nál ír súly az 1kg könyebb lenne elvileg,gyakorlatilag szerintem mindkét gép 6,4kg de lehet lesz alkalmam lemérni őket.

(#384) Potrien válasza Stihl024 (#383) üzenetére


Potrien
senior tag

Engem is a sűly különbség zavart meg!
Elvileg az 58 a kifutó tipus ha jól gondolom.
A hecht 45 ömmel nagyon meg vagyok elégedve, kiváncsi lennék ezekre a tipusokra.

(#385) Clubforum2


Clubforum2
tag

Még egy kérdés,aztán nem értetlenkedek tovább. Ajánlottak olyan fűrészt,hogy Bajkal,valami orosz.Elviekben jó minőségű,és erős. Az alkatrész ellátottságra biztosan nem lesz panasz.Ismer valaki hasonlót?A másik orosz,valami Stromo,arra azt mondta az eladó,hogy gyenge minőség-

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#386) Butcher82


Butcher82
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#387) Butcher82 válasza Clubforum2 (#385) üzenetére


Butcher82
senior tag

Szia,
ezek is ugyanazok a kínai koppintások, mint straus és társai. Ne keress minőségi ugrást. Semmi köze semelyik orosz márkához sem, sem a Stromo-nak sem a Baikal-nak.
Csak "reklámfogás" (inkább balekfogás). :)

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#388) lemmy71 válasza Butcher82 (#387) üzenetére


lemmy71
őstag

Apám hozott a nyolcvanas években egy Baikal láncfűrészt, az eredeti CCCP volt. Olyan volt mint egy t-34 -es elpusztíthatatlan, de egy fél tábla szalonnát be kellett vágni a használat előtt, mert bitang nehéz egy gép volt :DDD Amúgy ezek az újak egy hitvány kinai hulladékok, egy fillért nem érnek, főleg a Stromo termékek.

(#389) Stihl024


Stihl024
junior tag

Csak megerősíteni tudom,nem gyártanak az Oroszok láncfűrészt viszont van nekik úgy mint bármely más országnak-gyártatnak a kínaiakkal az Orosz kereskedők.Nyilván ha a saját piac telített és a nyakukon maradt pár szállítmány viszik ahol megveszik.Ezekben inkább vannak jó és rossz szériák ,kezdetben a Güde gépek hullottak atomjaikra,a Tescos Straus meg ment évekig ,most meg a Güde elfogadható a Straus meg hulladék.Olyat kell venni amit van hova visszavinni ha mégse annyira tuti.Mindjárt lövök fel egy fotót Román Stihl hengerről 2 éves használat után.

[ Szerkesztve ]

(#390) Stihl024


Stihl024
junior tag

(#391) Stihl024


Stihl024
junior tag

(#392) Stihl024


Stihl024
junior tag

Most vagy a hengerfurat volt sokszögű vagy a dugattyúgyűrű?:))))))))
A csíkoknál alumíniumig lekopott a bevonat

[ Szerkesztve ]

(#393) Potrien válasza Stihl024 (#392) üzenetére


Potrien
senior tag

Ez azért nem semmi :)
Én pont ezek miatt szoktam a hecht-et ajánlani az olcsóbb kategoriában, szerinted is jól teszem ugye?
Egyébként kicsit utána néztem a stromo bajkal, stb ugy tünik nem is orosz---hanem ukrán !
Orosz árukeresőn tök más sajátmárkás kinaik vannak.
Ukránnak amihez köze van az nem szokott jó lenni :(

(#394) Stihl024 válasza Potrien (#393) üzenetére


Stihl024
junior tag

Nekem első Hecht ami a kezemben van ez az 58-as . Aki eddig látta annak tetszett.Remélem új gazdája elégedett lesz vele,ha nem kapok a fejemre-videós veszi meg .Én eddig a Hecht gépeit az Oleo-Mac Komatsu klón gépei után soroltam be csak úgy magamban.Minden elfogultság nélkül nekem eddig a súly,erő ,esztétika vonalon összességében az Oleo-Efco viszi a pálmát.Ez a Hecht 58 talán erősebb ,de az sem biztos.Viszont gyenge a fékkar,kuplungharang és a fedél klipsz-ek.De ezek csak benyomások ,használni kéne.Minden esetre jobb ha Hechtet ajánlod mint valami befuttatott vackot mint pl Fuxtec .. :Y

(#395) Clubforum2


Clubforum2
tag

Köszi a tanácsokat. Kicsit korulneztem használtban. A kiszemelt a stihl ms170, de páran azt hiszik, ha az új ára 60 e, akkor 4 évesen ez 50000.de a leharcolt példányok is 40-ért vannak fent. Ha 30 körül kapnék valami neves használtat talán az is jó volna, de lutri. Elkapkodni nem akarom.

Magyarosítás kell? szórd le pirospaprikával, kösd át nemzetiszín szalaggal, dobd be gulyáslevesbe és már kész is...

(#396) Butcher82 válasza Clubforum2 (#395) üzenetére


Butcher82
senior tag

36.900 forintért van Hecht 45. Talán az lenne a legjobb-legolcsóbb normális megoldás. 45cm3 2.7 ló.

Igyenes szállítással van a WWW.MALL.HU-n.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#397) fess válasza Stihl024 (#380) üzenetére


fess
őstag

Megnéztem az ajánlott villager-t. Hasonló árban van a hecht 433 is. Melyiket ajánlanád? Mindkettőhöz van F fúvóka és 2 év garisak. Motorban a hecht négyütemű , a villager 2 ütemű. Véleményt csak a hecht-ről találtam, a villager-ről csak videókat, az alapján nem rossz az sem. Esetleg később alkatrészt melyikhez lesz könnyebb találni?

(#398) kopepe


kopepe
aktív tag

Nem megy a képfeltöltés...:((((

[ Szerkesztve ]

(#399) Potrien válasza Stihl024 (#394) üzenetére


Potrien
senior tag

Egy hecht 45 öm van most éppen, előtte praktikeres kinaim volt vagy hét évig, és egy mac culloch.
a praktikeres után hatalmas a minőségi ugrás, és bevallom a mac-ot sem szerettem meg ennyire.
a hecht 58-nak kb melyik az oleo megfelelője?
És melyik a legjobban sikerúlt oleo-efco tipus?

(#400) Stihl024 válasza fess (#397) üzenetére


Stihl024
junior tag

Villager-ről annyi tapasztalatom van,ismerősnek a láncfűrésze 2 tank után elment az alapjárat ,beküldte nekik 3 nap múlva jött vissza megjavítva-tehát a garancia az tényleges és odafigyelnek az emberre ha már ott hagyta a pénzt az után is.Hecht meg terjeszkedik,egyre több ponton van kereskedés -nem csak neten tudsz venni ,nálunk Mohácson a Stihl szaküzlet foglalkozik vele és garanciális szerviz is egyben.Én mindenképp ott vennék ahol megbízható a háttér.Nem könnyű az tuti.Villager nagyon jó permetezőben is.Lesz nálam egy 50ccm-es Villager a fekete-szürke professzionális változat ,esztétikai hibával 1 év garival 55 ezer-ért.Kíváncsi vagyok én is rá-meg lesz járatva kicsit:))))))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.