Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) Buster17 válasza King Unique (#10349) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!
Nem tudom miért nem látja. Amúgy nem a segatet látta a másikat nem az újat. De amint kiszedtem a siegetet a másikat látta, rendszer is felment rá.
Amúgy ez a seagate ph teszt szerint különösen ajánlott "díjat" kapott
Bár az mellékes, hogy a kondició 29%-on van és van 76 hibás szektor pedig még nincs 2 éves :U gari van még 1,5 évig bár örülnék ha nem dobná vissza a gép hogy "hibátlan..." /OFF]

[ Szerkesztve ]

(#10352) CoolBoy323 válasza Buster17 (#10351) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A 7200.12 jo sorozat!! A 7200.11 a rossz!

Ha ilyen tre allapotban van, akkor gariztasd!!!

(#10353) Buster17 válasza CoolBoy323 (#10352) üzenetére


Buster17
addikt

Próbáltam de SeaTools nem ír hibát így visszaadták...

[ Szerkesztve ]

(#10354) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok!
Ha veszek egy bármilyen satás noti hdd-t és beleteszem egy bármilyen külső rackbe biztosan kompatibilis lesz?
Az, hogy milyen gyorsan tudok másolni, a külső háztól függ (USB2 vs USB3), nem a vinyótól?
Olvastam, hogy USB2-n nem minden esetben kap elegendő energiát. Nekem ez azért érdekes, mert TV-re akarom dugni.

Ha a teszteket nézem az USB2 olyan 30mb/s; az USB3 80 mb/s-cel tud írni. Ez valós?

Ha sokat akarom mozgatni, letépni, rádugni, akkor érdemes egy ütésálló házat venni, vagy nem szükségszerű?

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#10355) dipeti


dipeti
senior tag

-

jézusom mi van itt :W

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#10356) dipeti


dipeti
senior tag

-

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#10357) Alex91 válasza dipeti (#10354) üzenetére


Alex91
félisten

Mai HDD-k koraban igen, a csatolotol fog fuggni (meg a haz vezerlojetol). De hiaba veszel USB3-as hazat, ha amire dugod azon nincs ilyen csatlakozo...
Igen, TV-nel (is) lehet problema.
Persze, miert ne lenne valos :F
Nem szukseges utesallo, szerintem...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10358) CoolBoy323 válasza Buster17 (#10353) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A sentinel meg mutat? Az erdekes...

Akkor tedd fagyasztoba, aztan utogesd meg, menet kozben razogasd es hasonlok :))

Tuti szarra fog menni XD

(#10359) dipeti


dipeti
senior tag

(#10357) Alex91: :R
Kinéztem egy [ilyet].
Mit gondoltok?
Egy USB2-es házzal veszem. Ha a jövöben akarom növelni a sebességet, elég egy USB3-as házat vennem?

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#10360) Alex91 válasza dipeti (#10359) üzenetére


Alex91
félisten

Talan kicsit melegedni fog, meg az aram felvetel nagysaga is kerdeses, de ennyiert jo arban van.

Inkabb vegyel eleve 3.0-asat, mondjuk egy ilyet: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10361) dipeti válasza Alex91 (#10360) üzenetére


dipeti
senior tag

Jelenleg nincs USB3-at használó eszközöm, és egyelőre nem is tervezek beruházni, ezért marad a USB2.
Köszönöm a segítséget!

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#10362) CoolBoy323 válasza dipeti (#10361) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem sincs, megis 3as a vinyom.
Nem kerul annyival tobbe, h gondolkozni kelljen szvsz h megeri e a 3....

De Te tudod, itt mindenki 3asra fog voksolni :)

(#10363) King Unique válasza CoolBoy323 (#10350) üzenetére


King Unique
titán

Lehet kéne,mert visszaolvasni nem akar senki :D Majd meggondolom még,de akkor több ember kéne,ill átnézni,h is megy ez.

(#10364) dipeti


dipeti
senior tag

Köszi Nektek! :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#10365) CoolBoy323 válasza King Unique (#10363) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

segítek szívesen, de időm csak kb 2 hét múlva lesz rá...

(#10366) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok.
Vennék 500GB-os 2.5-es külső USB3.0-ás HDD-t, van kb 3 márka összesen,
WD mypassport, Seagate Goflex, LG, meg esetleg Toschiba.
Melyiket érdemes venni?
Csak laptophoz lesz használva, kizárólag bizti mentésre.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#10367) CoolBoy323 válasza Ferdzsoo (#10366) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

WD! a seagate drágább, de nem tartom jobbnak... sőt...

vagy esetleg nézz szét A-DATA háza táján :) (Toshiba vinyósak!)

(#10368) King Unique válasza Ferdzsoo (#10366) üzenetére


King Unique
titán

Az ajánlott ADATA-k is jók,toshiba vinyóval, de a felsoroltak közül WD My Passportok,megbítható, bejáratott cuccok (nekem is van2 :) ) , bár ezek sem tökéletesek (műanyag ház,NYÁK-ra integrált usb csati, nem a vadiúj wd vinyókat teszik bele,de korábbiakkal is jók stb.) ,ahogy egyik se. Seegate-ek drágák,benne lévő seagate vinyók megbízhatósága se mindig a legjobb,de funkcionálisan ők csinálták meg a legjobban cserélhető interfacekkel-esata-tól a Thunderbolton át... (ezt koppintotta Verbatim is :D ) LG felejtős (XD7 ?) ,nem nagy szám,Toshibából a fentebb említett 2,5" Alu2S,Steele egész jók és esztétikusak. Előbb említett Verbatimok se rosszak (ált. toshiba vinyósak azok is),van köztük mféle,ütésálló-Traveler,érintőpados-Executive stb.

(#10365) CoolBoy323 : azt megköszöném :R ,nem most gondoltam én,lehet csak hetek,hónapok múlva,attól függ mennyire leszek elfoglalt,majd visszatérünk rá. persze hiába írnád előtte olvasd el 1.hsz-t,akkor is jönne csomó új,mint többi topicokban :D ,bár,ha jól össze lenne rakva, de akkor meg itt se lenne pörgés...

[ Szerkesztve ]

(#10369) CoolBoy323 válasza King Unique (#10368) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

tökéleteset ebben az esetben mi sem tudnánk alkotni :))

de azért szerintem megérné, hiába kevesebb lenne az "ügyfél", de segítene sokaknak szvsz...

nem kéne hónapokig olvasgatniuk, utánajárniuk a dolgoknak mint nekem, hanem egy helyről beszereznék a tuti infókat, hogy ezt és ezt vedd ezért és ezért :)

a topik címébe meg majd belekerül az a bizonyos mondtad, h "RTFM" jah nem... hanem h olvasd el az 1. hszt :DDD

majd egyeztetünk, és megcsináljuk ;)

(#10370) King Unique válasza CoolBoy323 (#10369) üzenetére


King Unique
titán

OK-s ,össze lehet lapátolni ezt-azt a témában,meg utólag is lehet bővíteni,ha jól tudom. ;) Néha már kicsit fárasztó a sok re-re...

(#10371) TeeJay válasza dipeti (#10361) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig USB3-as cuccot vegyél USB2-t már nem éri meg mert semmivel sem olcsóbb
sőt valahol már az a drágább mivel minden gyártó már csak USB3 chipet vesz a vezérlőre...
hidd el lehet most még nem használod de később hasznos lesz, elég ha a következő gépedet veszed azon már 99% hogy USB3 is lesz, vagy ha viszel valakihez adatot és a notiján már ott virít az USB3

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10372) Ferdzsoo válasza King Unique (#10368) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Köszönöm a segítséget, WDBKXH5000ABK -t már meg is rendeltem. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#10373) CoolBoy323 válasza King Unique (#10370) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jól tudod :)

fárasztó, meg átláthatatlan... mostanság nagyon pörög a topik, ezért is lenne hatalmas segítség egy 1. hsz!

majd átnyálazok pár külföldi tesztet is, h ott mik az ajánlottak!

(#10374) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék,hogy szeretnék külső 2.5" vinyót venni, WD-t,elements-et amikor anno én vettem asszem nem volt portable és portable SE,mi a kettő közti különbség?
Nekem még sima portable van és azzal eddig semmi gond nem volt.

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#10375) TeeJay válasza Pocee (#10374) üzenetére


TeeJay
félisten

itt mindent meg fogsz találni szerintem
http://wdc.com/en/products/external/portable/

én a sima My Passport-ot venném amúgy
szép és jó lehet
1TB-os már illene hogy 2tányéros legyen benne
bár vicces hogy csak az 500gigás verzió 15mm vastag a 750-es és 1TB-os 19mm
abból pedig az következik hogy 3tányéros merevlemez van belül

inkább vennék egy ADATA vagy Silicon Power vagy Transcend külső vinyót
abba már 2tányéros 1TB-os Toshiba pörög és jók :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10376) ledgeri


ledgeri
nagyúr

http://www.pto.hu/post/1/9033 velociraptor raidban thunderbolttal...
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=860 :Y

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10377) Perillustris


Perillustris
senior tag

Mély tisztelettel kérdezném a nagyérdemű közönséget, hogy a 750GB-os külső merevlemezeknek elég egy USB-csatlakozónyi energia, vagy ezeket már mindenképpen támogatni kell egy másik csatlakozóval?

:R

Perillustris

(#10378) CoolBoy323 válasza Perillustris (#10377) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha usb 3 aljzatból kapja, akkor bőven elég!
ha 2-esből, akkor elvileg elég, de a biztonság kedvéért az Y kábel javasolt!
(jómagam Y nélkül használom a 3as HDDm 2es lukban... a felpörgési nagyobb áramfelvételt simán bírja!)

másik javaslatom, h ne 750eset vegyél, mert ezektől tényleg csak pár ezerrel drágábbak az 1 TBosak... (iPon olcsóbb ennél a helynél)

(#10379) Perillustris válasza CoolBoy323 (#10378) üzenetére


Perillustris
senior tag

Médialejátszóhoz kell, ott meg nincs még egy USB-csatlakozó, tehát a plusz energiaforrás nem biztosított. Elég szívás lenne, ha emiatt nem lehetne használni. :U

Perillustris

(#10380) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. Érdeklődnék hogy nagyon végső megoldásnak lehet használni egy külső hdd keretet optikai meghajtó csatolására is? SATA to USB.

Előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10381) CoolBoy323 válasza Perillustris (#10379) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mennyi A t ad le a port?
nekem pl a tv 1ez le tud adni...

(#10382) Attici válasza haxiboy (#10380) üzenetére


Attici
őstag

Persze, lehet. Én is szoktam netbookokhoz telepítésre. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10383) haxiboy válasza Attici (#10382) üzenetére


haxiboy
veterán

Zsiir köszönöm, az életem mentette meg :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10384) King Unique válasza ledgeri (#10376) üzenetére


King Unique
titán

Komoly... :Y ,de max 2 TB,drága,ill azért kíváncsi lennék a 10k-s VRaptor mennyire melegszik abban a műanyag házban... :U
(#10374) Pocee: SE a nagyobb tárhelyű (750 GB-1 TB és újabbak már usb3-asok) megjelölése,de inkább My Passportot vegyél
(#10379) Perillustris: CH11 az biztos elmegy,gyárilag is 1 usb kábelt adnak hozzá (nem Y-t),ált. 5400 rpm-es vinyókkal nincs gond,max 7200-as,v ha túl hosszú usb kábel.
(#10380) haxiboy:. lehet de, milyen ODD, PC v notis? Rendes ,méretű 5,25"-höz olyan rack kell, 5,25"-ös. Teljesen bejáratott dolog ez,nekem is van gyári kompakt (samsung),ill BD író+rack kombináció is.
Pontosan milyen meghajtó menne mibe?

[ Szerkesztve ]

(#10385) haxiboy válasza King Unique (#10384) üzenetére


haxiboy
veterán

Sikerült megoldanom a gondot. Egy külső hdd elektrinikájával megoldottam.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10386) King Unique válasza haxiboy (#10385) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h kibeleszted,úgy,mert normál drive nem fér bele.Az is 1 megoldás. :K Milyen rack amúgy?

(#10387) haxiboy válasza King Unique (#10386) üzenetére


haxiboy
veterán

Egy Packard Bell Carbon, de a vinyó meghalt belőle.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10388) TON31


TON31
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Xbox360-ra volt eddig kötve egy WD USB 750GB-os külső vinyó. Áramkimaradás volt pár mp-ig, majd utánna sem az Xbox sem a PC nem ismeri fel a külső winchesterem és egy "WD bad PCB" üznetet küld. Áramot viszont kap, mert "rezeg".
Az lenne a kérdésem, hogy helyre lehet hozni valahogyan?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#10389) King Unique válasza TON31 (#10388) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is van 1 TB új usb3-as,előfordult áramkimaradás,igaz hosszabban,de nálam utána nem volt ilyen szerencsére :N ,wd fórumán van ilyen bejegyzés,de gari miatt nem érdemes szétszedni.
Azóta javult :F ,mert láttam Xbox fórumba te,v vki más írt, esetleg eszközkezelőbe távolítds el drivereket (ha usb3-as,SES-t is),azt csatalakoztasd újra,h auto felpakolja. Usb-s optikai meghajtónál korábban hasonló hibát megoldott ez.
esetleg majd HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicba is berakhatod,hátha liksoft látott e már hasonlót.

[ Szerkesztve ]

(#10390) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Egészen idáig biztos voltam benne, hogy veszek egy WD MyBookot, már csak a méreten és az árakon töprengtem. Nem sajnáltam rá az időt, ezért utánaolvastam alaposan és belebotlottam egy külföldi értékelésbe, ami szerint elég gagyi (mű)anyagból készül a MyBookok USB 3as aljazata. Egy ilyen véleményen még nem botránkoznék meg, de jobban utánanézve elég sok helyen panaszkodnak arra, hogy pár hónapos használat után egyszerűen letörik/kiszakad a mybook usb portja. Innentől kezdve meg használhatatlan, mert bár a winchesternek valószínűleg semmi baja, usb port nélkül ezt bizony baszhatjuk. Az egyik helyen egy "szaki" kifejezetten azt javasolja, hogy ha már bevásároltál belőle, akkor használd úgy, hogy az usb kábelt sosem húzod ki belőle.
Az amazonon és még jó pár külföldi oldalon bő 50-60 százalék között van az elégedetlen vásárlók aránya, ami számomra azt jelenti, hogy ez valószínűleg szériahiba. Tisztában vagyok vele, hogy a negatív tapasztalatoknak hamarabb véleményt adnak az emberek, de mégis magasnak tartom ezt az arányt. (Bár magyar fórumokon csak egyszer olvastam valami hasonlót.)

A kérdésem az lenne ezek után, hogy szerintetek érdemes-e ezek ellenére is beruházni egy ilyenre? Hallott már valaki erről, netán tapasztalt ilyen hibát? Vagy mit ajánlanátok, ami van olyan megbízható, mint egy WD és van olyan jó ár-érték arányú, mint egy 2 TBs USB3as MyBook.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10391) haxiboy válasza oszkarfincs (#10390) üzenetére


haxiboy
veterán

Ha ilyen sokan panaszkodnak egy termékre, azt jó messziről elkerülni. Szerintem jobban jársz külön megvenni egy vinyót, és hozzá egy minőségi keretet.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10392) oszkarfincs válasza haxiboy (#10391) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Annyit fűznék még hozzá, hogy a 10390-es hozzászólásomban linkelt értékelés a leghasznosabb negatív értékelés, magyarul a pórul járt írni nem tudó/akaró vevők nagy része is ezen a véleményen van.
Titkon azért írtam ide, mert bíztam benne, hogy megérkezik a felmentő sereg és beírja, hogy mittudomén a 2011-ben gyártottak valóban gagyik voltak, de azóta már Rozsomák forrasztgatja őket össze adamantiummal és különben se higgyek el mindent ami a neten le van írva...

Az összelegózó megoldással az a bajom, hogy eddig mindegyiknek (2-3 db) volt valami nyavalyája, amivel dolgom volt. Melegedett (tűzforró volt a tápja), nehezen ismerete fel a gép (néha el is dobálta a kapcsolatot), a mediaplayer nem küldte alvó módba amikor kikapcsoltam, HD Sentinel ki sem tudta olvasni az adatait ilyen formában, satöbbi. Árban szinte ugyanott van mint egy kész és elvileg a WD tudja ezeket az apróságokat. De szívesen teszek egy próbát, ha ajánlotok egy kipróbált WD+Rack párost, aminek nincsenek meg a fenti nyavalyái.

WD-nél van még a 3.5 colos Elements, de az csak USB2. Jó lenne az is, de ha 30-35 ezret kiadok, akkor már szeretnék USB3-at. Marad tehát a 2.5-es széria. Egy 320-as MyPassportom már van, de nem tudom hogy vajon egy 1TB-osat is kibír hajtani egy USB2-es port? A nagyobb méretű winchesterhez elvileg több kakaó is kell, nem? Vagy a visszafelé kompatibilitás nem minden esetben áll? A 2.5-es USB3-as WD elements és passport között mi a különbség? Csak a szoftveres okosságok miatt drágább a passport?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10393) King Unique válasza oszkarfincs (#10392) üzenetére


King Unique
titán

Külföldi fórumokban is írnak ezt-azt...de én nem hallottam tömeges usb3 aljat letörésről stb. :N ,tény ,h 3,5"-eken ált. B szokott lenni,MB-n meg MicroB van,de ettől függetlenül nem rossza az.Ahhoz kelleténél erősebben kell feszegetni-nyomkodni,h csak úgy elcsesződjön,de ha ennyire aggaszt vegyél fém mobilracket (pl. Sharkoon , aljzata) ,azokon is ált. B van. Egyéb alternatívák:#10349 Jó ez a rack,nem melegszik,Sentinel,TV felismeri stb. :K
Elementsnél semmi extra,2,5"-be már rákerült az usb3 csati ennyi..., My Passportot inkább,a +progik,hw-es titkosítás,fw frissítés,+ csomó gyári tok (ütésálló is) miatt is. :K Nekem is van, microB aljzattal,picit mozog,ha erősebben megfeszítem,de nem tört bele,nem lazult ki annyira stb.,h gondot okozzon :N . Ha ennél is annyira aggaszt a dolog,vegyél mobilracket,Delock gyárt A (kábel) aljzattal is,az talán stabilabb mint a microB (csati, kábel)

[ Szerkesztve ]

(#10394) haxiboy válasza oszkarfincs (#10392) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem egy Packard Bell Carbon külső hdd keretem van, 1TB-s WD Caviar volt benne amig meg nem döglött a vinyó, igaz igénybe volt véve jó 3 éven keresztül naponta ment rá a torrent, filmnézés stb akár egyszerre 2 gépről is néztük róla a filmeket. USB2.0 csatija van neki, és külső tápos. Szerintem jól birta a vinyó, de azért sajnálom egy kicsit hogy a garija után halt meg...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10395) CoolBoy323 válasza haxiboy (#10394) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

caviar micsoda?
az a lényeg, nem a "kaviár" :D

green, blue, black?!

tippelni ha ér, greenre voksolok :DD

(#10396) haxiboy válasza CoolBoy323 (#10395) üzenetére


haxiboy
veterán

Igen green volt :) Sajnálatos módon amikor ez a hdd meg lett vásárolva még igen húzós volt, a másik két széria meg főleg.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#10397) oszkarfincs válasza King Unique (#10393) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Tehát ha jól értem, a 2.5 elementsben és passportban ugyanaz a vinyó van, csak más a körítés hozzá (szoftver, csomagolás, ár, marketing, design, ...). Ha ez így áll, akkor nekem felesleges 10 rugóval többet fizetnem.

Visszatérve a mybookra. Ha teszem azt letörik az usb foglalat, a winchester használható marad attól? Tehát ha kiszedem a műanyag házából, akkor kapok egy hagyományos SATA belső vinyót, amit csak berakok a gépbe és kész? A méltán híres külföldi fórumokban írnak ilyet is olyat is.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#10398) CoolBoy323 válasza haxiboy (#10396) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de nem véletlenül drágábbak... :U

(#10399) King Unique válasza oszkarfincs (#10397) üzenetére


King Unique
titán

10 rugóval többet 2,5"-nél... :F ,annyi nincs köztök max pár ezer ( pl. 1 TB E , MP) Igen mind2-ben pl. 1 TB méretben a 3 tányéros WD10TPVT vinyó van,mind2-nél NYÁK-ra integrált usb csati,de mivel Elementsnél semmi extra,ráadásul annyival nem olcsóbb,inkább Passport :K ,több színbe van,újak dízájnosabbak,progik jól jöhetnek,supportja jobb,tok van hozzá stb.,de ha nem,hát nem :D Ha meg ennyire nem kell semmi cucc hozzá,jobban jársz,ha veszel új 2 tányéros WD10JPVT vinyót+ 2,5" mobilrack (pl) ,árban hasonló az is.
Eeegen :K ,csak kiveszed azt átteheted 3,5" mobilrackbe,v akár a gépbe,lehet talán vmi amit állítanak,mivel 3,5"-eknél usb3 B csati szokott lenni,ami strapabíróbb vmelyest,de nem szokott csak úgy microB se letörni,ahhoz jó ' meg kell nyomkodni,ki tudja adott illető mit csinált vele :D Ha ennyire aggaszt, ne aggyalj rajta,vegyél mást (link alternatívák),v mobilrack+vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#10400) haxiboy válasza CoolBoy323 (#10398) üzenetére


haxiboy
veterán

Nyilván de az akkori árak. 50k ért vettük ezt. Ugyanez blackkel kb +25k

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.