Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) cocus007 válasza King Unique (#10895) üzenetére


cocus007
tag

Jó tuti nem vennék ilyen dolgokat ebay-ről, már mp4 lejátszókra is hónapok óta várok...
Nem divatos vinyó kell,hanem ami jó ár/értékes viszonylag és amit sokan vesznek az nekem nem = avval hogy jók is,mer azért sokan úgy vesznek dolgokat h nem néznek utána csak látják h akciós aztán megveszik,aztán megteszi nekik a teljesitmény...
a vebatim meg nem olyan olcsó,még ha a szinesek jól is néznek ki
de tényleg bazi nagy a választék, nehéz választani + mindig ki lehet fogni vmi selejtet is
Seagate-ek jók a tesztes oldalon ahol néztem,bár az se mindig olcsó + ja a WD-k

[ Szerkesztve ]

(#10902) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok!

Van egy WD Mybook 2TB-os külső HDD-m. A kikapcsoló gombbal csak ideiglenesen lehet leállítani, újra bootolásnál visszakapcsolja a HDD-t. Úgy gondoltam a tápegység kihúzásával ez kiküszöbölhető, csak az usb kábel marad bedugva. Kérdésem a következő: nem gond ha csak az usb kábel van bedugva? Mivel tápot azon keresztül is tud felvenni ami egy 3,5 HDD-nek mint tudjuk kevés. Nem okoz ez bármilyen károsodást a vinyónak vagy az elektronikának? Amikor szükségem van a HDD-re csak vissza dugom a tápegységet. Egyébként nem értem a WD logikáját, miért nem kapcsolható ki normálisan.. Van egy WD mybook 500gb-osom is azt simán leállítja...

(#10903) Ferlito


Ferlito
tag

Sziasztok!

Van egy western digital scorpio blue 320 Gb- külső merevlemezen, sok adattal. Tegnap leesett kb 20 cm-es magasságból (nem volt működés alatt.)

Azóta nem működik...hiába csatlakoztatom a géphez, felvillan a kék lámpa és fura nyekergő hangot ad, meghatározzott időnként-3 másodpercenként- egy kattanással. Aztán újra nyekergés. :S

Búcsúzzak el tőle és az adatoktól vagy van valami lehetőségem még? :(

Ronald Reagan

(#10904) Teaway válasza Ferlito (#10903) üzenetére


Teaway
veterán

Gondolom csak a vinyóért aggódsz, mert van biztonsági másolatod az adatokról. (Van???)

Nincs itthon csokid??

(#10905) King Unique válasza azka79 (#10902) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincs áram alatt (adapter kihúzva) nem lesz baja vsz,de értem mért aggódsz...restartnál azért indítja újra auto,h ismét használatra kész legyen,mint pl.TV-re dugva Azért usb csatit kihúzni se nagy kín,ha tartósan nem használod (gépbe menő részét).Használtam én is így,mint te pl. Story Stationt,bár annak van full kikapcs gombja ,de a lényeg még ép. :) Megerősítéshez lentebb linkelt topicba érdeklődhesz,v itt vki.

(#10903) Ferlito: én ejtettem le már gyári Passportot 1 m-ről gumirozott padlóra,lapjára esett és túlélte, nálad lehet olyan szögben csapódott be,h pont megnyekkent vmi mechanika benne,olvasófej kapott egyet,mert 20 cm azért nem olyan vészes...vinyó kattanás,nyekergés nem jó :N
Hdd probléma topicba érdeklődj,de elsőre sanszosz,h kuka...v jó pénzért adatmentés (liksoft ezzel foglalkozik,ill itt PH-n hoember 2-nél érdeklődj.) :K

(#10906) azka79 válasza King Unique (#10905) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszönöm!

(#10907) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv !

Milyen külső merevlemezt érdemes venni amire filmeket tudnák tölteni számítógépről,(2,5 vagy 3,5 -öst vegyek,és E-satát is tudja ?Bocs nem vagyok hozzáértő),de a média lejátszón is jól tudjon működni 1-2 TB -t szeretnék,ami bírja a gyűrődést". Köszönöm

(#10908) King Unique válasza andrás47 (#10907) üzenetére


King Unique
titán

Pontosíts,h mekkora kéne stb. :F ,ha otthoni használatra lesz,nem hordozod,akkor 3,5" is jó,ha esata csati is kéne rá,akkor mobilrack+hdd megoldás közül válasz inkább,bár akad gyári kompaktba is,de azoknál inkább usb3 a sláger.
Ha visszaolvasol pár oldalt,találsz rengeteg linket,alternatívát :K

(#10909) Melorin válasza King Unique (#10908) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem is szükségem lenne 500G-1T vinyóra, TV-re lenne dugva, filmeket játszanék le róla, tehát a fizikai méret és a szépség nem számít, USB csati elég rá. Minél olcsóbb kéne de megbízható.
Köszi.

(#10910) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Szerintetek melyiket vegyem meg?WD1000GB My Passport vagy az A-Data Dashdrive HD710-et.Elsősörban 3D fílmnézésre használnám.

(#10911) King Unique válasza Melorin (#10909) üzenetére


King Unique
titán

Akkor 3,5" és min 1 TB,v nagyobb: #10875, #10882 - ezekből kihámozhatsz csomó infót :K

(#10912) Melorin válasza King Unique (#10911) üzenetére


Melorin
addikt

Ezeket néztem ki:
Western Digital My Book Essential 1TB USB 3.0 27.000
Western Digital My Passport Essential 1 26.000
Western Digital Elements Desktop 1TB 23.000

Ezek közül a legolcsóbb is jó?

(#10913) King Unique válasza Misi1980 (#10910) üzenetére


King Unique
titán

(#10910) Misi1980: HD710 gyorsabb,mert belsejében új 2 tényáros Toshiba vinyó van (MQ01ABD100), ütés-vízálló,strapabíró cucc, bár egyesek panaszkodtak lötyögő usb aljzatára,ill kapcsolat szakadozására..
My Passportok bejáratottabbak,maga márka kiforrottabb,komolyabb szoftveres csomag,hw-es titkosítás stb. jár hozzá,de nem olyan masszív - nem ütésálló - ,mint ADATA,max,ha veszel hozzá külön Nomad tokot. Sebességre (szekvenciális érték) picivel lassabb,mert a régi 3 tányéros wd vinyó van benne (WD10TPVT) - ami jók,megbízhatóak végülis - ,de az új 2 tányéros gyorsabb (WD10JPVT).
Sima filmnézésre mind2 jó,hosszabban nyúzva belsőt tekintve ADATA kevésbé melegedhet vékony 2 tányéros vinyó miatt,de burkolatuk műanyag,ill gumi révén egyiké se jó hőelvezető,de ilyen jellegű használattól vsz nem lesz gond vele (max nyáron intenzívebb melegedés). Illetve WD vinyói,de másoké is parkolják fejet,ami ha túlságosan megszaporodik,hosszútávon nem jó,ilyen szempontból nyilván Toshiba belsős előnyösebb.(topic)
Fenti funkciók alapján (mi kell,me fontos) válassz,ill ha visszaolvasol,látod páran vettek ilyeneket pl. ő HD710-et, ő aszem új WD,náluk is érdeklődj. Nekem 1. generációs usb3-as Passportom (ami kb uaz,mint új)+Nomad tok,meg egy régebbi van ,elégedett vagyok vele,jó min2. :K
meg egy Iomega Ego portable,levehető védő gumiburkolattal (elvileg ütésálló),Y kábellel,jó szoftverekkel,amiben nem új,hanem régi 3 tányéros Toshiba vinyó van (MK1059GSM) ,de jó az is,bár drágább,mint adata.

(#10912) Melorin : épp előbb válaszoltam ez ügyben,tehát Elements kilőve...másik 2 meg különböző méret,el kéne dönteni fizikálisan mekkora kell,amúgy kategóriájában egyformán jó mind2,v fenti linkekben lévő alternatívák. Amúgy 2 TB MB se sokkal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#10914) Misi1980 válasza King Unique (#10913) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm a gyors és részletes választ!

(#10915) King Unique válasza Misi1980 (#10914) üzenetére


King Unique
titán

örömmel :) ,akkor melyik?

(#10916) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!
Keresek, egy megbizhato, jo ar-ertek aranyu, legalabb 1TB-os eSATA kulso adattarolot. Az se lenne gond, ha kicsi es hordozhato lenne, de tulelem ha nagyobb mint a tenyerem :) Mit tudnatok ajanlani?
Azert kerdezem igy, mert majd minden markarol hallani valami negativumot...nektek mi a tapasztalatotok?

King Unique: Koszonom a segitsegedet!

[ Szerkesztve ]

(#10917) King Unique válasza Kasya (#10916) üzenetére


King Unique
titán

Ma kérdeztek pont hasonlót,amire #10908 és 11 választ ad - szal vsz 2,5"/v 3,5" mobilrack+hdd megoldás célszerű.

(#10918) Misi1980 válasza King Unique (#10915) üzenetére


Misi1980
senior tag

Szerintem az A-Data HD710 lesz a nyerő.

(#10919) CoolBoy323 válasza Misi1980 (#10910) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem is TVre van kötve a HD710, és teljesen hibátlan!

Egyszer volt csak egy kis gondom, h a felvevő partíció (PVR) valamitől megfeküdt... de ez nem a vinyó hibája szerintem, hanem a tv csinált vmi szarságot...

Nagyon jól bírja amúgy, hangja sincs, szóval én még mindig bátran ajánlom :)

(#10920) Misi1980 válasza CoolBoy323 (#10919) üzenetére


Misi1980
senior tag

Akkor hamarossan meg is vásárolom.Kár hogy nincs benne 2TB-s

(#10921) CoolBoy323 válasza Misi1980 (#10920) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vegyél kettőt :)

amúgy meg bőven elég az 1TB is, nem ezen kell tárolni, erről csak megnézed, és törlöd :P úgy még sok is az 1TB

WD My passportból azt hiszem van 2TB-os amúgy...

[ Szerkesztve ]

(#10922) Misi1980 válasza CoolBoy323 (#10921) üzenetére


Misi1980
senior tag

Igen van belőle de sajna az még nagyon drága.Maradok a HD 710-nél

(#10923) CoolBoy323 válasza Misi1980 (#10922) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ilyen ez az IT szakma :))

(#10924) Steve1988


Steve1988
tag

Hali!!

Ezt a külső merevlemezt néztem ki magamnak, csak érdeklődnék h megéri-e ennyiért: [link]?

Western Digital 1000GB Elements SE Portable WDBPCK0010ABK

Üdv:
Steve

(#10925) King Unique válasza Steve1988 (#10924) üzenetére


King Unique
titán

Végülis igen,ja... :K
Vagy inkább My Passport (programok,jobb support,tokok hozzá stb.), máshol olcsóbb
Nem értem mért mki Elements-et erőlteti :F ,mikor semmi extra,fapados stb.,ennyi erővel sokkal jobb választás a fenti MP,v egy 2,5" alu mobilrack (jobb hőelvezetés) + pl.az új 2 tányéros WD10JPVT gyorsabb vinyó ,mert ezekben még a régi 3 tányéros WD10TPVT van,az se rossz,csak lassabb,vastagabb stb, v az új Toshiba notivinyó,ami kevésbé parkolja a fejet.
Olvass vissza,mert találsz csomó hsz-t,linket,amiből látod akad 2,5" 1 TB-osban 25-30k árkategóriában csomó, Elementsnél különb modell is. :K

[ Szerkesztve ]

(#10926) Teaway válasza King Unique (#10925) üzenetére


Teaway
veterán

"Nem értem mért mki Elements-et erőlteti :F"

Hát pl. ha én havonta 1-2x rámásolok 20-50 GB-ot, még bőven sok is. Vagy nem?

Nincs itthon csokid??

(#10927) #76500480


#76500480
törölt tag

Körülnéztem a nagy boltokban is, hogy mi a helyzet. Pár árat láttam és sarkon fordultam: Toshiba külső merevlemez 500gb 32.000Ft(madaras bolt), Samsung 500gb 35k(MM). Elhiszem, hogy ezeknek a boltoknak pénzbe kerül a raktározás, de hülye azért nem vagyok.... :DD

(#10928) subset válasza #76500480 (#10927) üzenetére


subset
senior tag

Sajnos ez van, de hát sok "hülye" van... !
:Y

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#10929) Melorin válasza King Unique (#10925) üzenetére


Melorin
addikt

De az elements-nek van valami baja is, vagy csak vannak jobbak? Mert míg az elements-t be lehet szerezni 22-23-ért, addig a MB 30 körül van.
A Toshibák hol helyezkednek el kb? Van a helyi boltban 23-ért, 2.5 500-as.

(#10930) Melorin


Melorin
addikt

Ha a TV-m kézikönyvében az áll, hogy 500mA maximum az USB-n, akkor mekkora az esély, hogy nem fog működni egy külső vinyó rajta?

(#10931) CoolBoy323 válasza Melorin (#10930) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

kicsi, ha abból indulok ki, h az USB2 is ennyit tud max adni, és nekem PCn még sose volt gondom, de még a routeren sem (USB2 portok, 3as eszközök)

esetleg ha van 2db USB a TVn, akkor Y-kábellel használd, ha félsz :)

(#10932) #76500480


#76500480
törölt tag

Az adata hd710-hez adnak usb kábelt? És tényleg tönkremegy ha nem Yusbvel kötöm rá? Mert olyan kábelem nincs és nem tom hol lehetne venni(valami nagyobb boltra gondoltam).

(#10933) CoolBoy323 válasza #76500480 (#10932) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

igen, nem

(#10934) King Unique válasza Teaway (#10926) üzenetére


King Unique
titán

Nem,ilyen célra jó az is. bővebben majd lejjebb...
(#10929) Melorin : vannak jobbak :K ,ill gyári kompakt külsőt - mint pl.Passport (Elements) - főleg akkor érdemes venni,ha kellenek a gyártó által kínált extrák - szoftverek,titkosítás,ütés-vízálló,prém.design stb. - ,ha nem csak 1 sima adattár doboz,akkor már alu burkolat miatt is jobb egy mobilrack+hdd (magad választhatsz bele) megoldás,mint egy kompakt fapados doboz,mint Elements,persze nem muszáj,ha vkinek annyira az kell, vegye. :) Ahogy mondtam célnak megfelel az is, meghibásodás,panasz inkább 3,5"-ekre volt,de portable se nagy szám,műanyag burkolat stb.,3 tányéros vinyó, Passportok is melegednek kicsit emiatt nyáron,v hosszabban hajtva.
MB akad 27-ért is, EP hol 23k,az új usb3-as (á.g) annyi,v ma régebbi 2-es? Rackes megoldás is hasonló árban,ill Toshiba vinyókat most nagyon dícsérik 2,5"-ben.
Kompakt külső Toshibák is jók,StorE Alu2S, Steele aluház miatt is, Edition,Partner,Canvio is jó,de ezekben (nagyobb méretnél is) lehet még régebbi 3 tányéros MK...széria van,ami pl. fejet is jobban parkolja,az új 2 (v 1) tányéros MQ...széria nagyon jó,gyorsabb is. :K
TV-re: próba kérdése,v megy ,v nem,de ált elmennek, pl.WD scorpio blue vinyók indítóárama alacsony,500mA, gépen,notin,TV-n is mennek 1 portról,ált más gyátóké is,de régebben samsungok-nál egyik másiknak 06-07A volt az egészséges,Toshibák-ra (MK..) is 940mA-rt ír Sentinel,de nálam megy 1 portról is,szal nem kell annyira parázni,igaz biztos,ami biztos Y-al használom. Ill új vinyók 1-2 tányérral kevesebbet esznek,tehát inkább elmennek.

(#10932) comegetsome1: usb3 microB kábelt idehaza nehezebb beszerezni,netről érdemes rendelni (1 , 2) , v számtechboltban megkérdezni,hátha...v alternatív megoldásnak jó,ha veszel "Y eloszót"
Usb3 mobilrackek-kompaktok nagy részéhez sima 3.0 microB kábel jár, Y kábelt pl.Transcend,Iomega,Pqi ad 2,5" külsőihez.

[ Szerkesztve ]

(#10935) #76500480 válasza CoolBoy323 (#10933) üzenetére


#76500480
törölt tag

És usb2ről kap elég áramot? Gépemen nincs usb3.
Válaszokat előre is thx.

(#10936) CoolBoy323 válasza #76500480 (#10935) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mint írtam, nekem sincs :)

(#10937) King Unique válasza #76500480 (#10935) üzenetére


King Unique
titán

Mi,HD710?
Kap :K ,gyárilag is szimpla kábel jár hozzá,tőle kérdezhetsz,neki van. Ha usb2 port netán egyik-másiknak karcsú lenne,akkor étmenetileg (pl.indításhoz) többi porttól képes elvonni egy kis kraftot,ezért megy el sokx 1 portról is (nagyon extrém esetben alaplapot károsíthatja,de inkább több külső estén). Viszont szakik mondják,h 2.0-ba Y az "egészséges" hosszútávon,főleg az olyan vinyóknál,amiknek névleges értéke magasabb 500mA-nél,mert ment már tönkre emiatt vinyó.

(#10938) #76500480 válasza King Unique (#10937) üzenetére


#76500480
törölt tag

Hát az én gépem alaplapja már 3szor cserélődött, de remélem most már jó, bár a belső vinnyó ATA összegére még mindig érvénytelent ír.

(#10939) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem, hogy veszek egy asztali médialejátszót amelyhez szeretnék venni egy külső merevlemezt. (WD TV Live Streaming)

Igazából szinte csak erre lenne használva. Mindenképp 3,5"-es lenne a legjobb.
USB 3.0 jó lenne ha lenne rajta (vagy eSATA+USB2.0) (gépről másolnék rá közvetlen).

A keret 15 ezer forint rá, a kapacitás annyi amennyi ebbe belefér.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#10940) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani pendrive-t esata + usb csatikkal? 32Gb-tól és lehetőleg Usb3.0... :) :R Nem találtam eddig...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#10941) King Unique válasza marcyman (#10939) üzenetére


King Unique
titán

Olvasgass vissza kicsit...csomó infó,link stb.,pl.#10911 hszban,v a mások. 15k elsőre kicsit szűkös lesz,annyiból az 1 TB is nehézkesen jön ki mind mobilrack,mind gyári kompakt megoldást választod. 3,5"-be az alatt meg nem érdemes venni.

(#10940) Samanbacsii: inkább pendrive topicban próbálkozz.

[ Szerkesztve ]

(#10942) marcyman válasza King Unique (#10941) üzenetére


marcyman
aktív tag

Köszönöm a segítséged!

Szétnéztem és egy ilyen összeállításra jutottam:

Külső ház

+ 1TB Hitachi Deskstar 5K1000 merevlemez. (5700 RPM, filmnézéshez mennyire lenne jó ez a megoldás?.)

(#10943) Melorin válasza King Unique (#10934) üzenetére


Melorin
addikt

Végül egy 3.5" Alu rack és egy 1TB Samsung vinyó mellett döntöttem, 23 volt együtt a kettő.
Már tolom is fel rá a cuccokat :)

(#10944) Aflamin


Aflamin
tag

A WD Elements Desktop 3,5" 1.0 TB fekete USB2.0 HDD-ről mi a vélemény?
Milyen vincsi van beenne?

(#10945) doni11


doni11
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni a következő problámában?

A laptoppomon (Win7) van USB2 és USB3 bemenet és hibátlanul működnek különböző hardverekkel.
A minap vásároltam egy külső Samsung USB3 portable HDD-t,ami tökéletesen müxik a notebook USB 2-re dugva,de az USB 3-ra meg azt a hibaüzenetet kapom,hogy nem talál drivert. Lehet más driver kell ugyanazon gép és ugyanazon HDD, USB2 és USB3 portjára? Ha igen, akkor sem találok hozzá sehol.
(Win7 sem talál a nettről, hiába keresi) HELP

Előre is köszönöm !

doni11

(#10946) fesii válasza doni11 (#10945) üzenetére


fesii
aktív tag

Írd le pls, hogy milyen laptopod van..

(#10947) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok.
Egy 500gb-os vagy ha esetleg van jó árban akkor egy 1tb-os külső winchestert szeretnék venni , filmnézésre lenne és ps3-ra lenne kötve.
Nincsenek nagy igényeim és hát minék olcsóbban szeretném kihozni a dolgot de persze nem akarok rosszat venni.
előre is köszi.

(#10948) doni11 válasza fesii (#10946) üzenetére


doni11
tag

Notebook: Sony VPCZ21V9E
HDD: Samsung M2 Portable USB3

doni11

(#10949) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Egy kulso 1 TB-os USB-s kutyu kellene a testveremnek, ajanljatok valamit az aprobol.

Koszonom es varom a valaszokat.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#10950) King Unique válasza marcyman (#10942) üzenetére


King Unique
titán

Tökéletes :K ,rack abszolút jó,Hitachi vinyók is eléggé ajánlottak (ne zavarjun,h aktuálisban nincs,jó a Hita nagyon)
(#10943) Melorin : pontosan mik,ha nem titok :F

(#10945) doni11: Jobbat nem tudok mondani,h gép alaplapi usb3 driverét frissítsd (Renesas), esetleg BIOS update. Előfordult ilyen pl. Asus notikkal,h 3.0-án nem ment samu S2/M2 külső,fenti lehetőségek,driver update,ált. segített,de volt h vinyó kábele volt xar,v maga 3.0 port, elmondásod szerint ha más cuccokkal,ill 2.0-án jó,akkor vsz nem az a baj. Nemtom M2-ben milyen van,de hasonló problémát okozhat JMicron vezérlő is.
Esetleg noti topicjában is próbáld meg,ha van neki,v win7 topic.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.