Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) Lenry válasza szonti (#10449) üzenetére


Lenry
félisten

nem baj

lásd USB merevlemezek bekezdés

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10452) King Unique válasza szonti (#10447) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a benne lévő vezérlő nem kompatibilis (3,5" Rapid Case-el nincs ilyen gond) , esetleg fejlesztővel vedd fell kapcsolatot topicban,h egy újabb programverzióban bővítse ki. Még esetleg,ha firmware-t frissítesz benne,azután se ismeri fel?
Nem baj :N ,h leállítja,többinél is így megy,ált 10 min után forgás leáll,energiatakarék,vinyó kímélés okokból,ha Sentinel felismerné,abban APM-et maxra húzva (toshibáknál is müxik aszem) elvileg tiltható lenne,v esetleg más progit keresel ilyen célra.ha van...

[ Szerkesztve ]

(#10453) kázi


kázi
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémám van, hogy megvettem, a 2Tb-os vinyót(HDD35 Seagate 2.0TB) és a racket(Thermaltake ST0020E Max 5 G). Összeraktuk, nem volt gond Becsatlakoztattuk a gépbe. A win 7 (32es) felismerte kiírta, hogy eszközkezelő telepítése. Kiírta, hogy oké, de a merevlemezt nem találtuk meg a gépen sehol.(AS2105 nek írja ki, ha ez számít) Mi a teendő? A gépen csak usb 2.0 van a rackből meg 3.0 jön ki. Elméletileg működnie kéne hiszen felismeri, de magát a tárhelyet nem találom.

Előre is köszi.
Kázi

[ Szerkesztve ]

(#10454) King Unique válasza kázi (#10453) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyári újan vetted a vinyót,akkor vsz nem volt megformázva (ntfs-re pl.),tehát neked kell oprendszerben,lemezkezelőben stb (bár win elvileg auto felajánlja,lehet más a gond..),esetleg vmi driver CD-t nem adtak hozzá,h azt fel kéne rakni (elvileg usb2-höz nem kéne). :K
Majd írd meg mennyire (nem) "melegedik" rackben.

[ Szerkesztve ]

(#10455) unicumnext válasza King Unique (#10443) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szóval a válaszok régi Pasport SE. Firmware frissítés már megvolt, azt kifelejtettem, szerintem valami inkompatibilitás a gond mivel van egy újabb WD-m ott viszont minden megy simán.
Sentinel az mutatja minden rendben.

(#10456) szonti válasza King Unique (#10452) üzenetére


szonti
aktív tag

Sztem jobb a vinyónak ha inkább megy állandóan minth óránként 5x leáll meg felpörög. V rosszul gondolom?

(#10457) daniel2121


daniel2121
senior tag

Milyen külső ház vagy dokkoló ajánlott ami usb3-as és van rajta esata csatlakozó is, mert nekem egy olyan laptophoz kellene amin nincs pci expressz csati és esata csati sem csak PCMCIA. A laptop egyébként MSI EX600. Tudom nem mai gyerek, de ez van. Nagy adat mennyiséget akarnék mozgatni és állítólag van PCMCIA-ESATA átalakító valami kütyü és ahhoz csatlakoztatnám a külső házat vagy dokkolót.

[ Szerkesztve ]

(#10458) kázi válasza King Unique (#10454) üzenetére


kázi
csendes tag

Köszi
Végül beraktam egy asztaliba és leformáztam win telepítővel. Most működik :)
Azt meg tudnátok mondani, hogy miért csak 1,81 TB hely van rajta, amikor 2TB-osnak lett véve?
Majd megírom, de eddig a cucc nagyon tetszetős, állati halk, szinte észre sem veszed és a ledek rajta nagyon pofásak és, hogy még ki is kapcsolhatod az csak hab a tortán :D
Jah és még plusz elemek is vannak benne, ha nem 3,5" hanem 2,5"est tennél bele, hogy ne lötyögjön.

Kázi

(#10459) CoolBoy323 válasza kázi (#10458) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

miért csak 1,81 TB hely van rajta, amikor 2TB-osnak lett véve?

ugye ezt most nem kérdezed komolyan??? :/ :Y

ne haragudj, de ezt már egy általános iskolás is tudja!!

(#10460) daniel2121 válasza kázi (#10458) üzenetére


daniel2121
senior tag

Azért mert 1TB az nem 1000 GB, hanem 1024.

(#10461) kázi válasza CoolBoy323 (#10459) üzenetére


kázi
csendes tag

Lehet, hogy tudja. Én viszont nem értem. 2TB az 2048GB, de 2000GB-osnak adják oké, de formázás után, csak 1,81. Majdnem 10%os veszteség. Őszintén az sok.

(#10462) daniel2121 válasza kázi (#10461) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az nem veszteség, mert sosem volt 2TB csak a gyártóknak könnyebb eladni mint ha 1.81TB-nak kellene hirdetni.

(#10463) kázi válasza daniel2121 (#10462) üzenetére


kázi
csendes tag

Ez ilyen formában félrevezetés.
Az autóknál sem árulják az 1.6ost 1.8asnak.
Arra keresek választ, hogy a veszteség hol és milyen formában lép be. És, hogy 10%veszteség elfogadható e.

[ Szerkesztve ]

(#10464) King Unique válasza kázi (#10458) üzenetére


King Unique
titán

Akkor zsír,nekem is tetszett,ventik is csak 800 rpm-esek,az meg azért nem visít... :)
Azért 1,81 TB,mert a hdd és más adathordozógyártók (DVD,BD,flash stb.) a helyes 1024-es bináris helyett, decimális 1000-es alapon számolnak ˙[link] , a valós tárhelyhez le kell osztani,pl.1,024^3-al,így 1 TB is csak 931 GB oprendszer szerint...kb. 7%-os veszteség van.

Memóriáknál,sávszélességnél,pl.net meg 1024-es alapon megy...
(#10455) unicumnext: akkor az lehet...esetleg egy tiszta driver felrakást próbáltál,SES,usb3-é le,azt újra fel,v csak egyiket fel,van,amikor oprendszer,esetleges elállítódása sz@rakodik. Amúgy nem szokott WD-nél ilyen lenni,esetleg hivatalos email supportnak jelezni,hátha mondanak,lépnek vmi okosat vmit?

(#10456) szonti: jól gondolod alapban,de ált. üresjáratban szoktak ezek 1x leáálni,ha nem rá semmi letöltés,nem birizgálod stb és megpiszkálva újra felpörög, ha csak úgy össze-vissza le-fel,akkor rackel nem stimmel vmi,firmware update talán javítana rajta,v vmi más külső progi,oprendszer,ha úgy állítottad be,az nyekeregtetheti.

[ Szerkesztve ]

(#10465) kázi válasza King Unique (#10464) üzenetére


kázi
csendes tag

Köszönöm a választ.
Számomra ez nem volt egyértelmű :)

(#10466) atesss


atesss
addikt

Üdv !

Nem teljesen vág témába, de nem találtam passzolóbb topicot...

Egy USB to IDE/Sata átalakítót szeretnék venni.
USB 2.0-re ez már egy bevált dolog, boltban is van sok helyen, itt az aprón is árulnak sokan (bár a minőségük azért nem tökéletes...).
De ha mondjuk 1-2e ft plusszért kapnék USB 3.0-sat, akkor inkább egy olyanra ruháznék be.
De mi a tapasztalat velük ? Nincsenek inkompatibilitási problémák, szakadások, stb. velük ?
Ha USB 3.0-sat veszek, akkor biztos hogy csak a legolcsóbb darab férne bele árban (ami még nem is tudom mennyi), úgyhogy nem a 10+e-s márkás darabokról írjatok lehetőleg...

Ebay-ről rendelés, meg hasonlók nem férnek bele időben, 1-2 napon belül kéne vennem egyet.

(#10467) King Unique válasza atesss (#10466) üzenetére


King Unique
titán

Mihez kéne,milyen célra,teljes cucc,v csak kábel kéne :F ,mert ha hdd-t adattárnak külső használnád,akkor jobb,ha vszel egy külső mobilracket,v akár egy mobilrackből kiszeded. Usb2-es akad több is,gondolom usb3-as is van (külföldön biztos),de amennyibe kerülnek,abból mobilrack is kijön,v ha nem akarod fixen beépíteni vinyót,akkor legjobb a dokkolós megoldás [link ,link]
(#10457) daniel2121: mekkora,milyen méretű vinyóhoz :F ,jók a linkekben említett 3,5" [link] , 2,5"-ek [link], ill ezek esata-s változata,ami neked kell, dokkolóban is a fentebb linkeltek egész jók,pl.Sharkoon,Raidsonic,Icy Dock stb.,usb3+esata egyszerre nem mindig jön össze,pl. 2,5" rackben is drágább ]link] , dokkoló [link]..

[ Szerkesztve ]

(#10468) atesss válasza King Unique (#10467) üzenetére


atesss
addikt

Nem mobil rack kellene, mivel nem egy adott vinyóhoz lesz, hanem mindig váltogatva. És ezért is kell olyan, ami IDE-t és Sata-t is tud.

Egy példa:
Most pl. egy ismerős gépét telepítem újra, és le kéne menteni róla adatokat.
IDE-s vinyó van még benne (P4-es gép), és nincs az alaplapon Sata port
Vagy a laptopomra kellene rárakni egy Sata-s (IDE-s vinyóm is ugyan van még, de hely épp nincs rajta) asztali vinyómat ---> USB-n.
Vagy erre a P4-es gépre kéne egy második vinyót rárakni, ami ha nem akarok beszerelni bele ideiglenesen egy PCI-os Sata kártyát, akkor szintén USB-n lehetséges csak.

Dokkolós megoldás tetszik (kevesebb helyet foglal az asztalon, és biztosabb a HDD-Adapter kapcsolat benne), de ahogy korábban láttam, drágábbak is kicsivel.
Hát ha az USB 3.0-s Amazon.com-on is 40$, akkor itthon szerintem 10e körül lesz, annyiért számomra egyértelműen felejtős.

MOD:
Most nézem amit linkeltél, az argépen nézve USB 3.0-s dokkoló van már 6500-ért (az ennél olcsóbbak úgy látom csak 2,5"-t fogadnak).
Ráadásul nem noname.
6500-ért már elgondolkodok rajta !
Annak ellenére hogy IDE-t nem tud.
Mivel azt azért meg tudom oldani mással, csak nagyon körülményesen.
Van egy nagyon régi USB-s átalakítóm, egy ViPower belső mobil rackre kell rádugni egy speciális USB-s átalakítós kábelt. Ugye ez így végképp óriási méretű darab. A tápján a 12V-os ág meg ilyen 12,7V körül ad le...

Amit írtam még kérdésként, inkompatibilitási probléma, stb., arról mi a tapasztalatod / véleményed ?

[ Szerkesztve ]

(#10469) simos


simos
tag

Sziasztok!

Problémám akadt egy külső winyóval. ( WD 2 TB. My Book Elements usb 3.0)
Számítógépen kívül semmi nem ismerte fel. (asztali blue ray, tv média lejátszója)
Több eszközön is kipróbáltuk. Elvileg nem támogatják a 2 TB -ot.
Vásároltam egy media lejátszót, ez már támogatja. Vagyis : felismeri, de semmit sem lát rajta !
A winyó egybe van formázva (próbáltam több részre is) és NTFS.
Az új media lejátszó jó, mert pendriveról és SD kártyáról mindent olvas !

Lehet ez winyó probléma?

Előre is köszönöm a segítséget !

(#10470) pocok28


pocok28
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy milyen külső 2.5"-os 1TB-os merevlemezt érdemes vennem
földfelszíni Wayteq HD-95CX készülékemhez?
Az USB tápellátást elbírja?
Vagy inkább kisebb kapacitásban gondolkozzak (500GB)?

Előre köszönöm a válaszokat!

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#10471) CoolBoy323 válasza pocok28 (#10470) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

1 TB éri meg jobban... mennyit ad le a cucc portja?

de amúgy elég, PCn is elég az usb2 amit lead az usb3asoknak!

ajánlott márkákért keress a topikban, de én elfogultan az A-DATA-t ajánlom!

(esetleg tudok Samsung M2-t 750GB-ot jó áron, "normálisan", azaz gari (3év), szla...)

(#10472) Attici válasza pocok28 (#10470) üzenetére


Attici
őstag

Szerintem inkább WD My Passport vagy WD Elements Portable.
De inkább a Passport! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10473) CoolBoy323 válasza Attici (#10472) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem is :P
jobb az a-data!! azaz a toshiba :P

(#10474) Attici válasza CoolBoy323 (#10473) üzenetére


Attici
őstag

Kinek a pap, kinek a paplan! :D
Én WD párti vagyok. (De nekem is van Toshibám is. Az is nagyon jó! :K )

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10475) CoolBoy323 válasza Attici (#10474) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én is a WDt tartom a legjobbnak (tartottam)

DE:

csak 2 év garos
ha meghal, nem tudod a vinyót használni az integrált nyákos izéke miatt
karcolódik (a-data hd710 nem, hisz gumis, meg strapaálló :D)
olcsóbb

én ezen érvek miatt vettem a hd710-et a my passport helyett!

(#10476) Attici válasza CoolBoy323 (#10475) üzenetére


Attici
őstag

Szerencsére nekem még nem ment tönkre WD-m. Bár már láttam párat meghalni.
De a legöregebb HDD-m egy Quatum Fireball 2.1GB :Y
Az még megy ha bekapcsolom, de mire jó? :F

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10477) CoolBoy323 válasza Attici (#10476) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nekem még semmi sem :P

az a "vinyó" papírnehezéknek pont jó lesz :DD
vagy múzeumba :D

(#10478) Attici válasza CoolBoy323 (#10477) üzenetére


Attici
őstag

Szerencsés vagy! :K
Nálam az elhalálozási top lista:1. Maxtor 2.Samsung 3. Seagate
Múltkor pont az egyik 300GB Seagate Barracuda adta be az unalmast, előtte meg egy 200-as (de azt később mg tudtam javítani).

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10479) CoolBoy323 válasza Attici (#10478) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

vagy csak finoman bánok a cuccaimmal :)

a samu vinyóm 100/100as és már van 5-6 éves :)

(#10480) Attici válasza CoolBoy323 (#10479) üzenetére


Attici
őstag

Nálam jobban nem vigyázhatsz! :N
Szerinted a Quantumom hány éves? ;]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10481) CoolBoy323 válasza Attici (#10480) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de én mégsem nyírtam még ki egyet sem :)) ;] :P

szerintem az a vinyó 13éves körül lehet saccperkb :D

(#10482) Attici válasza CoolBoy323 (#10481) üzenetére


Attici
őstag

Nem én nyírtam ki őket, hanem öngyilkosok lettek! :P

14!!! -majdnem talált

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10483) CoolBoy323 válasza Attici (#10482) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

biztos terrorban tartottad őket :DD

majdnem... lottón is csak "majdnem" találatom van mindig :))

(#10484) Attici válasza CoolBoy323 (#10483) üzenetére


Attici
őstag

Úgy gondolod, hogy amelyik nem bírja a versenyt az SSD-mmel azt megfenyegettem, hogy kalapáccsal verem szét? Ezért inkább öngyilkosok lettek?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10485) CoolBoy323 válasza Attici (#10484) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ezt feltételeztem rólad igen :DD ;]

(#10486) Attici válasza CoolBoy323 (#10485) üzenetére


Attici
őstag

Köszi! Megjegyeztem! :K
Jössz Te még az én utcámba! :P

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10487) CoolBoy323 válasza Attici (#10486) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Engem is kalapaccsal varsz majd? Majd a vinyoid fellazadnak, es kozos erovel lenyomjuk az uralmad ;) :)

(#10488) Attici válasza CoolBoy323 (#10487) üzenetére


Attici
őstag

Próbálkozni aaaaaazt lehet! :K :K :K

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#10489) daniel2121 válasza King Unique (#10467) üzenetére


daniel2121
senior tag

3.5"-es vinyónak kellene usb3-as és esatás dokkoló vagy külső rack.

(#10490) CoolBoy323 válasza Attici (#10488) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

azt a qtya szokott csak :DDD

(#10491) kucza86


kucza86
csendes tag

Sziasztok!

UE40D6500 tv-hez keresek merevlemezt. Más fórumok alapján leszűrtem, hogy a TV maximum 2 TB méretig kezeli a külső meghajtókat, így erre a méretre koncentrálnék. Kinek mi a tapasztalata az egyes gyártók termékeivel? Melyiket ajánlanátok, melyiket nem?

Western Digital Elements 2TB

Western Digital My Book Essential 2TB

Hitachi Touro Desk DX3 2TB

... stb.

Ezen felül, a TV-re koncentrálva mit érdemes még néznem? USB 2.0 vagy akár 3.0? Cache mérete (16, 32 esetleg 64 MB)? fordulatszám (5400 vagy 7200 rpm)? Alapvetően letöltött tartalmakat másolnék fel rá, tárolnám és nézném a TV-n.

Segítségeteket előre is köszi!

(#10492) CoolBoy323 válasza kucza86 (#10491) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az a fránya kereső nem működik?? :W

2.5 vagy 3.5 kell?

3.0-át érdemes venni, nem drágább már semmivel sem, de a jövő nyilván az!

cache mindegy, 5400rpm a jobb, mert halkabb...

de van lehetőséged külső rackre és vinyóra... a döntés rajtad áll, segítséget mindenre kapsz a fórumban, már minden többször le lett írva!

meg kéne már csinálnunk azt a fránya első hszt........

(#10493) King Unique válasza simos (#10469) üzenetére


King Unique
titán

Na most Elements,v MyBook :F ,amúgy nem szokott ilyen gond lenni WD-vel :N ,médialejátszó NTFS filerendszert tudja kezelni (elvileg tudnia kéne) ?,pendrive FAT32-ja meg nyilván alap. ha vinyó nyekkent meg benne.gépen se menne, HD Senitnel állapotára mit ír? Esetleg a fentebb javasolt firmware frissítés...?
(#10470) pocok28: #10349 ,vsz bírni fogja,a WD-knek indítóárama alacsony,azzal esélyesebb lehet,de más belsősnél is max Y kábel kellhet neki.

[ Szerkesztve ]

(#10494) King Unique válasza kucza86 (#10491) üzenetére


King Unique
titán

NJked is 10349...,3-ból WD Mybook bevált cucc :K ,cache annyira nem fontos,adattárnak 5400 rpm ajánlott,7200-as gyorsabb vmivel,de jobban nmelegszik (aluház,v aktív hűtéses nem árt) ,usb 3 alap.

(#10495) akyyy


akyyy
senior tag

szeretnék venni majd egy külső vinyót. elég egy usb-s is.

500 gb vagy 1 terás. hd videók archiválására, vágásra használnám főleg

Jó lenne ha megbízható, tehát nem megy tönkre egyik naról a másikra, de hamégis, akkor garanciába tudják cserélni, javitani, stb.

jah és legyen olcsó :)
vagy 30 alatt az 1 terásat nem úszom meg?

(#10496) CoolBoy323 válasza akyyy (#10495) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

harminc egynehány a terrás... az a pár ezer már nem hiszem h gondot jelenthet!

32k kb az A-DATA HD710, amit én bátran ajánlok.

De attól függ, h milyen méretű kell. Olvass vissza, és minden kérdésedre kapsz választ!!

(#10497) King Unique válasza atesss (#10468) üzenetére


King Unique
titán

Sharkoon dokkolót már használtam,azzal nem volt gond,csak beleállítod vinyót,azt kész,szabványos sata csati stb...Pc-n (notin) elment,multimédiás izéken (tv,lejátszó meg nem próbálgattam) . De itt többség ált.gyári kompakt külső vinyó,mobilrack megoldásokkal játszadozik,ahogy én is,szal ez ügybe túl sok infó szerintem nincs. Minőségit veszel,azzal nem lesz gond. :N

(#10498) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Samsung M2 külső vinyó érdekel valakit?
Vadi új, 3 év gari, 750 GB, USB 3.0

Érdeklődni priviben! :)

/1. hsz miatt "összeülünk" vmikor King Unique?/

(#10499) King Unique válasza CoolBoy323 (#10498) üzenetére


King Unique
titán

Össze :K ,de mostanság kicsit el vagyok havazva, majd próbálok rá időt szakítani. Teszteket is jó lenne berakni stb.,szal nem kell elkapkodni.

(#10500) CoolBoy323 válasza King Unique (#10499) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sikits, ha raersz majd :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.