Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Lassan évfordulóhoz közeledik a biztosításom. Kaptam is üzenetet a biztosítás.hu oldalról.

Az autóm 1994-es 1.2-es 33kW 45LE.
Semmi balesetet nem csináltam.
B2-be voltam eddig és negyed évente fizettem átutalással. Az éves díjam 20 ezer forint körül volt.
Most a kalkulátor kidobta az adatokat és B3-ba a legolcsóbb helyen is 28ezer lenne az éves biztosításom.
Ennyire drasztikusan emeltek volna a biztosítók díjakat ?
Ez lehetséges ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1202) Corpuscle válasza Directors (#1201) üzenetére


Corpuscle
őstag

Utóbbi pár évben nálam is ez a tendencia. Nő a bónusz, ennek ellenére emelkedik a biztosítási díj. Korábban arra is volt kedvezmény, ha egy összegben fizetted. A legutóbbi kalkulációban már ez sem számított.
Más: Csütörtökön évforduló, csekk még sehol.

(#1203) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Uniqa biztosítóval van valakinek tapasztalata?
Az ő ajánlatuk a legkedvezőbb, de nem ismerem őket.
Most Allianznál vagyok, de 11.000Ft-al kevesebbre jönne ki az éves díj az Uniqa-nál.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#1204) tomcsi23 válasza borbas666 (#1203) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tök8, hol vagy (szinte), a legolcsóbb legyen, meg amúgy is "ablakon kidobott pénz". Az uniqa nagyobb cég, vállalható.
Sok ügymenet amúgy sincs velük, befizeted egy évre, aztán max forduló előtt felmondod, ha akkor lesz az aktuálisnál jobb ajánlat. Közte max akkor van valami, ha kárt okozol, de akkor is csak a másik egyénnek.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1205) Möhe


Möhe
addikt

Most kötöttem biztosítást Allianznál,Netrisken keresztül. Személyautó kategóriában. A00 kategóriában vagyok (külföldi behezott kocsira).
De K&H nál már 3.éve vagyok egy másik kocsival B2ben. Hogy van ez akkor?

(#1206) chungee válasza Möhe (#1205) üzenetére


chungee
addikt

A másik autódat eladtad:F

[ Szerkesztve ]

(#1207) tomcsi23 válasza Möhe (#1205) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gondolom, párhuzamosan megy a két biztosítás.
Sajnos ez ilyen rendszer, a párhuzamos üzemeltetésnél az új verda a0-val kezd.
Jól meglökte az 5 lityó, mi? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1208) Möhe válasza chungee (#1206) üzenetére


Möhe
addikt

Még nem adtam el. Illetve igen, le kell csak papíroznunk.

Tomcsi: nem! Meglepődtem de nem vészes, 1-2 extra biztosítással is 63lett éves szinten.

(#1209) tomcsi23 válasza Möhe (#1208) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, az egész tűrhető.
Abban az esetben, ha a párhuzamosan működtetett gépjármű értékesítésre kerül, akkor a bonus-malus besorolás áthozható a párhozamosan működtetett gépjárműre. Fontos, hogy a második gépjárműre megkötött felelősségbiztosításnál 90 napon belül igazolást kell kérni a párhuzamosan működtetett gépkocsi biztosítójától. Ellenkező esetben visszamenőlegesen A00 helyett M04-es besorolásba kerül az üzembentartó a második biztosítás díjazásának megállapításánál.
Kicsit keszekusza megfogalmazás, de nekem az jön le, hogy az b2 áthozható lesz, miután eladtad a régit.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1210) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Uniqa cascoval van esetleg valakinek tapasztalata? Ismerős kérte a segítségem, hogy nézzek utána, de egyáltalán nem tudom, mik lehetnek a buktatók stb. 2012 golfra évi 80k körül lenne teljeskörűen.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1211) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Egy kis segítségre, tanácsra volna szükségem. Tegnap volt egy koccanásom, dugóban araszolva hátulról belém jött egy csaj. Elbambult, vagy a fene tudja, részletkérdés most. Betétlap egyikőnknél sem volt, rendőrséget hívtam, amiről ő hallani sem akart, sőt begazolt, és elment. Persze minden adata megvan, személyi, tel.szám, rendszám. Feljelentés megtörtént. Ami engem leginkább érdekel, hogy mikor, és hogy tudom a kocsimat megjavíttatni! Felhívtam a biztosítómat (Allianz) és a Cascomra elindították az ügyet. Sajnos nem értek ezekhez a biztosítási, pénzügyi, jogi dolgokhoz, úgyhogy nem igazán értettem 100%-osan, amit elregélt az ügyintéző hölgy. Lényeg, hogy felvették a kárt, majd jön a kárszakértő, az én önrészemet levonják (vagy valami ilyesmit mondott), és aztán majd megkeresik az okozót ill. a biztosítóját, és vele intézik. Engem az egészből az érdekel, hogy akkor anyagilag nekem ebből nem lesz károm, ugye? Tehát nem nekem kell kifizetnem a javítást, és majd várhatom fölöslegesen, hogy megtérítse a másik biztosító? Ill. nem tudom miért az én Cascomra kell ezt intézni...nehogy aztán nyoma legyen ennek, hogy káresetem volt, és emiatt drágább lesz jövőre a Cascom. Megköszönném a hozzáértők segítségét, tanácsát!

(#1212) chungee válasza Gabesz87 (#1211) üzenetére


chungee
addikt

Nekem ebből az jön le, hogy 2 ügyed lesz/van folyamatban. Rendőrségi és biztosítói. Viszont nem értem hogy casco ilyenkor miképpen nézik:F Az okozófélnek elég lesz-e érvényes KGFB-vel rendelkeznie vagy casco-val is kell rendelkeznie:F Casco-hoz nem értek. De logikusan kikövetkeztetve neked az "ellenfél" KGFB-je fedez mindet javítási költséget, feltéve ha van neki érvényes KGFB-je.

(#1213) Gabesz87 válasza chungee (#1212) üzenetére


Gabesz87
addikt

Én sem értem, hogy miért a Cascoval kell ezt intézni, és pláne az enyémmel. Lehet, hogy bölcsebb döntés lett volna, ha inkább várok amíg jelentkezik az okozó biztosítója. Elvégre a kocsi működőképes, használható. Igen, én is úgy gondolom, hogy az ő kötelezője fedez mindent, ez világos, egyértelmű. csak nagyon nem látom át a dolgok menetét, mikor, ki, mit intéz. Mindegy, remélem nem szívattam meg most magam, hogy elindítottam a folyamatot az én biztosítómnál.

(#1214) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok.K&H-nál van kötelező biztosításom az autómra(2016.08.01-2017.09.29-ig).Úgy hallottam ha felmondom a szerződést,és újrakötöm ugyanitt,akkor olcsóbb,mint ha folytatnám?vagy tudtok olcsóbb biztosítót?

(#1215) tomcsi23 válasza fcbarca (#1214) üzenetére


tomcsi23
veterán

Alkusz oldalon nézz rá. Pl. Biztositas.hu, netrisk.
Amúgy sos lenne a dolog, ha aug 1. a forduló. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1216) fcbarca válasza tomcsi23 (#1215) üzenetére


fcbarca
őstag

32 510 Ft lenne így,ha megújulna.

(#1217) chungee válasza fcbarca (#1214) üzenetére


chungee
addikt

Pályafutásom során többször el kellett játszanom az újrakötés ha az a többi versenyzőnél is olcsóbban kínált :K Biztositas.hu, netrisk.hu :R

(#1218) fcbarca válasza chungee (#1217) üzenetére


fcbarca
őstag

sikerült felmondanom.Hol a legolcsóbb most?

(#1219) Vale_46 válasza fcbarca (#1218) üzenetére


Vale_46
csendes tag

A fentebb említett kalkulátorokkal számold ki. Mindenkinek más az olcsóbb.

(#1220) chungee válasza fcbarca (#1216) üzenetére


chungee
addikt

Eddig mennyi volt:F

(#1221) fcbarca válasza chungee (#1220) üzenetére


fcbarca
őstag

32 510 Ft
éves díj:25008
baleseti ado:7502

[ Szerkesztve ]

(#1222) chungee válasza fcbarca (#1221) üzenetére


chungee
addikt

Szóval újrakötéssel ennyi lesz:F

(#1223) fcbarca válasza chungee (#1222) üzenetére


fcbarca
őstag

felmondtam a k&h-nál, az unionnál olcsóbb kemény 3 ezer ft-al

(#1224) chungee válasza fcbarca (#1223) üzenetére


chungee
addikt

Te kevered a két fogalmat :) Újrakötés azt jelenti hogy ugyanannál a biztosítónál maradsz. De ha átmész másik biztosítóhoz, az váltás :) Érdemes előtte megnézni az árakat a biztositas.hu-n vagy netrisk.hu-n :R

(#1225) fcbarca válasza chungee (#1224) üzenetére


fcbarca
őstag

már mindegy,felmondtam :DDD megnéztem,nem nagyon találtam jobb ajánlatot,egyedül az union.Lehet inkább visszamegyek a k&h-hoz,vagy ha felmondtad,akkor már utána nem mehetsz vissza?

(#1226) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok! Két kocsi van most a nevemen. Ha a magasabb bónuszút üzembentartóival (ehhez amúgy milyen papír kell?) átadom feleségemnek, akkor a bónuszát át tudom tenni a másik kocsira?

**********

(#1227) tomcsi23 válasza fcbarca (#1225) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha olcsóbb az union, miért mennél vissza a másikhoz :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1228) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Sziasztok!
Vásároltunk még egy autót a régebbi mellé.
A régin Bonusz 8-ban vagyok. Az új autó A0 ban indul majd gondolom.
De el szeretnénk adni a régit mihamarabb...ha eladtam,az új kocsinkra átkerül automatikusan a B8?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1229) chungee válasza HarleyCustom (#1228) üzenetére


chungee
addikt

Először is az üzembentartónak meg kell hogy egyezzen mindkét autónál illetve szintén egyeznie kell kategóriájában is. Tudomásom szerint kapcsolatba kell lépni a megmaradt autó biztosítójával. Kérni fogják az adásvételit azzal bizonyítva hogy eladtad a régit és át szeretnéd vinni a pontokat az "újra". Azzal nem vagyok tisztába hogy a díj különbözetet vissza fogják-e téríteni neked

[ Szerkesztve ]

(#1230) HarleyCustom válasza chungee (#1229) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én vagyok a tulaj és az üzemben tartó is mindkettőnél.

A lényeg,hogy akkor el kell adjam a régit,hogy az új megkapja a bónuszt...

Értem

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1232) Lauda válasza HarleyCustom (#1228) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, neked kell kérvényezni.

(#1233) chungee


chungee
addikt

Kiszámoltam az ideit. 13.500-ról 16.500-ra nő :( Bonus 10, személy, 1,8l, 85kW, vidék

(#1234) chungee válasza chungee (#1233) üzenetére


chungee
addikt

Éves átutalás

(#1235) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Netriska nem hajlandó számolni, legvégén a továbbra kattintva csak forog a jel és kész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1236) tomcsi23 válasza Winner_hun (#1235) üzenetére


tomcsi23
veterán

Gondolom, kellett kis idő, mire rendesen feltöltötték az adatokat.

Unionnál látok tervezett max km-re (8500) kedvezményt. Vajon ellenőrzik valahogy :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1237) Winner_hun válasza tomcsi23 (#1236) üzenetére


Winner_hun
félisten

Firefox nem enged tovább, chrome igen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1238) Lauda


Lauda
félisten

Aegonnál vagyok jelenleg, lakás és autóbiztosítás. Az idei 13000 ft, jövő évre kiküldtek 18300-at. Netrisk kiszámolt k&h-ra 14000-et. Jóccakát.

(#1239) plömplöm válasza Lauda (#1238) üzenetére


plömplöm
őstag

szintén aegon, idén fizettem 24820.-huft, jövőre fizetnék 49156.-huft. ezeknek elgurult a gyógyszerük?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1240) plömplöm válasza plömplöm (#1239) üzenetére


plömplöm
őstag

ezt az összeget az aegon saját számolója adta. most megnéztem netriskkel, szerintük 26255.-huf lesz a díjam. imádom az ilyet. hivatalos összeg az aegon-tól meg persze még nem jött...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1241) Lauda válasza plömplöm (#1239) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt az aegont nem egészen értem különben. Anno a hungária, majd a posta biztosító is így kukázta az ügyfelei nagy részét.

(#1242) #94477440


#94477440
törölt tag

Sziasztok,
20 éves vagyok, budapesti lakos, 2017.04. hó óta van jogsim, '94-es BMW (75kW) van a tulajdonomban, kármentesen. Allianznál van jelenleg élő biztosításom, 80.880ft+24.264ft-os(105.144ft) éves díjért, negyedévente, utalva. Időszak: 2017. 03. 17-tól minden év 03.16. Elsőre picit meglepett ez az összeg mikor tavasszal beléptem az autótulajdonosok körébe, de betudtam a "körülményeknek"(kor, lakhely, kocsi, minden friss).
Kíváncsiságból előre kalkuláltam a jövő évet, megnézni menyivel lesz olcsóbb, így, hogy nem okoztam kárt. Sajnos nem hogy csökkenne a fizetendő összeg, jókora áremelés tapasztalható(biztosítás.hun össz.: 125e/év; netrisken is 125e/év).
Próbáltam kalkuláláskor a minimumot beírni, beikszelni, így jöttek ki a számok.
Kérdésem, hogy lenne-e bármilyen tipp, ötlet, amivel csökkenthetném a KGFB díjamat? :R

(#1243) Mike Farrel válasza #94477440 (#1242) üzenetére


Mike Farrel
tag

Szia,

Ne újat kalkulálj a meglévőt kösd át módosítással és a fizetési módot variáld. Én 23 éves vagyok tavaly december óta van egy 87-es 1.9-es 115 lovas Audim. Most negyedéves csekkes módszerrel fizettem 40.000Ft-ot baleseti adóval együtt A00 bonussal. Nekem decemberben van a fordulóm, így jött a levél, hogy jövőre fizetnék 65.000 Hufot. Újrakötéssel mivel az évfordulóm idén van ezért a 2017-es árak vonatkoznak még rám így lett volna éves bankkártyás fizetéssel 35.000 Ft. Aztán jött az ötlet, hogy mivan ha módosítom a meglévőt (ezt Allianz honlapján meg tudod tenni). Így, hogy a megmódosítottam menet közben, a 65.000 Hufból csináltam éves bankkártyás fizetéssel 29.500 Ft-ot a biztosításomból jövőre, és ebben már a baleseti adó is benne van. A módosítás a másik biztosításom lejártával fog érvénybe lépni és akkor kell majd fizetnem is.

Jövő évre amit én kalkuláltam, a január 1-el érvénybe lépő árakkal és a fordulóm áttolásával az lett volna nekem 140.000 Ft.

Anyámnak (45 éves) van egy 2007-es 1.3 Ignise. Eddig fizetett ő is kb 35.000 Ft-ot baleseti adóval. Neki január 1 a forduló így mondták szintén az allianznál, hogy ő megszívja mert ő semmiképp nem tudja úgy átkötni, hogy a 2017-es árak vonatkoznak rá és ne is kalkuláljon, mert hiába ír az kevező árat, azok az árak nem lesznek érvényesek január 1-el. Utána megküldték neki is az emailt, hogy jövőre bizony a kötelezője 60.000 Ft lesz durván (B06 bonussal). Hát mondom akkor csináljunk egy módosítást. Így neki éves lehívást választva lett a 60.000 Ft-ból 29.900 Ft (azért drágább mert lehívásos, utalás is drágább, bankkártyás fizetés olcsóbb). Azóta neki is megküldték a szerződés módosításról az új jövő évi szerződést és a fordulóján 2018. jan. 1-én kell fizetnie az összeget. Így egy évre ő is megúszta az emelést, amire az Allianznál bent személyesen neki azt mondták, hogy sajnos a forduló miatt nem tud megkerülni sehogy.

Úgyhogy tudom neked is javasolni, hogy nézd meg a szerződés módosítást kalkulálj azzal egyet. Autó adatainál pedig mindenhol a legminimálisabb futást ad meg, ne a valóst (ez is számít az árban nem is keveset nekem azt súgták).

Ezen az oldalon tudod ezt megtenni: [link]

Először kalkulál és ha tetszik, akkor el is tudod fogadtatni rögtön.

[ Szerkesztve ]

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#1244) Fandango


Fandango
veterán

Felmondhatom a kötelezőt ha a forduló naphoz képest már a 30 napon belül vagyok?
Kicsit bealudtam ezzel, és nagyon érdekelne, hogy lehet e, és milyen következménye van?

(#1245) tomcsi23 válasza Fandango (#1244) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fel, de nem biztos, hogy a biztosító elfogadja.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1246) Fandango válasza tomcsi23 (#1245) üzenetére


Fandango
veterán

Köszi, akkor egy próbát megérhet.

(#1247) tomcsi23 válasza Fandango (#1246) üzenetére


tomcsi23
veterán

Esetleg személyesen, nem tudom, melyikkel lenne nagyobb esély.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1248) Fandango válasza tomcsi23 (#1247) üzenetére


Fandango
veterán

Úgy akarom, van a közelbe irodája a biztosítónak.

(#1249) Lauda válasza Fandango (#1244) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

(#1250) Winner_hun válasza Winner_hun (#1184) üzenetére


Winner_hun
félisten

11. év, emelkedik..

2008-ban: 129 564 Ft/év (Köbe) (ebből "csak" 29 521 Ft-ot kellett kifizetni)
2009-ben: 89 060 Ft/év (Köbe)
2010-ben: 49 795 Ft/év (Posta)
2011-ben: 24 852 Ft/év (K&H)
2012-ben: 27 017 Ft/év (Köbe) (innentől van baleseti adó)
2013-ban: 24 144 Ft/év (Köbe)
2014-ben: 17 472 Ft/év (Allianz)
2015-ben: 19 831 Ft/év (Köbe)
2016-ban: 24 242 Ft/év (Wáberer)
2017-ben: 19 828 Ft/év (Groupama)
2018-ban: 26 754 Ft/év (Groupama)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.