Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Mawyx


Mawyx
senior tag

24helyett 14 egész évre, újrakötöttem ugyanannál, ahol voltam.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#303) Lauda válasza #76495872 (#302) üzenetére


Lauda
félisten

Boven van, nem kell kapkodni. Novemberben lemondod, dec 31-ig raersz megkotni ha minden igaz. Epp most szamoltam ki, a jovo evi csak 15720 ft lesz allianznal. :Y :C

(#305) Lauda válasza #76495872 (#304) üzenetére


Lauda
félisten

Mennyivel dragabb az allianz pl?

(#307) Lauda válasza #76495872 (#306) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor menj a postahoz. :K netrisk biztositas.hu

(#309) Lauda válasza #76495872 (#308) üzenetére


Lauda
félisten

elvileg ugyanazt hozza mindegyik, de ha valamelyik nagy szimpibb, akkor menj be szemelyesen es mond el, biztos szednek meg ossze kedvezmenyt. ;]

(#310) thief888 válasza #76495872 (#308) üzenetére


thief888
tag

Lehet a Tesconál biztosítást kötni? Ilyet sem hallottam még! :))
Milyen árban van?

(#311) localhost válasza thief888 (#310) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pontosan! sőt ilyen is létezik!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#313) tomcsi23 válasza thief888 (#310) üzenetére


tomcsi23
veterán

Persze, de nem a teszko meg osan lesz a biztosító, hanem csak közvetítik. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#314) lazlo8


lazlo8
tag

genertellel mik a tapasztalatok? én oda mentem nekem azt hozta ki győztesnek a többi jo 10ezerrel drágább.

(#315) thief888 válasza tomcsi23 (#313) üzenetére


thief888
tag

Gondoltam! :D
Csak meglepődtem.....Tesco és a kgfb! :))
Mondjuk ha jobban belegondolok nem hülyeség...biztos rengetegen intézik el a nagybevásárlással együtt! :DDD

(#316) orkester


orkester
senior tag

Létezik, hogy a Cibalkusznál drágább kötelezőt kötni? Mert nekem kb. 5E Ft-al hoz ki többet a legolcsóbbnál, ráadásul a Köbe kb. éves 55E Ftja helyett kb. 94E-t számol. :F

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#317) tomcsi23 válasza orkester (#316) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, hogy valamelyik rovatot elírtad. Nekem kb ugyanannyira jött ki.
Mondjuk gyanús, hogy 5e-t jóváírnak, ha online kötöd. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#318) localhost válasza lazlo8 (#314) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én a Cascot hoztam át a tavasszal a Genertelhez, kisebb önrész mellett az Allianz Casco-nak 55%-át fizetem most a Genertelnek. Megérte. Pár nap és hozom át hozzájuk a kötelezőmet is. Szerintem.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#319) orkester válasza tomcsi23 (#317) üzenetére


orkester
senior tag

Sajnos nem. Valamiért nem akarja a bejelölt kedvezményeket figyelembe venni(csak 2 biztosítónál engedi). Pedig az 5E Ft-ra hajtanék, ha már náluk van a bankszámlám. :)

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#320) orkester


orkester
senior tag

Ugye jól tudom, hogy ha az alkusz rendszere a helyesen megadott adatokból kisebb összeget számol, mint ami járna akkor kötelező a különbözetet állni, azaz árgaranciát vállalni?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#321) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudom mitévő legyek, augusztus óta van meg a verda, jelenleg 83760 az éves díjam negyedéves csekkezéssel, újrakötni csak akkor lenne érdemes az Allianznál, ha nyitok egy Favorit számlát, mert úgy 15 ezer forint kedvezménnyel egy összegű éves díjfizetéssel 75-re jön ki. Viszont én nem akarok számlát nyitni csak ezért, mert minek.

Bitosító | éves díj negyedéves csekkezéssel | éves díj éves csekkezéssel

KÖBE 46728     44165
Posta 52837     49667
Generali 68310     59202
K&H 74568     68580
Genertel 74935     71188
Groupama 81648     73476

Postával szemezek, de ismerős nagyon le akar beszélni:( 10 ezer forint alatti különbözetnél nem váltok, az annyira nem éri meg, de éves 30+ ezer forint azért már nem vicces...

(#322) orkester válasza Alvin_ti4200 (#321) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem kösd a Köbénél. Nincs velük gond. Idén a postánál voltam, jövőre hozzájuk megyek(voltam is már náluk).

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#323) csaresz002 válasza orkester (#322) üzenetére


csaresz002
aktív tag

én nem ajánlom a köbét...sok a gond vele,nem szeretnek fizetni.én az allianznál voltam/vagyok elég jó,és olcsó

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#324) Lauda


Lauda
félisten

Na en el is rendeztem a jovo evet, maradtam allianznal, 17k. :K

(#321) Alvin_ti4200 Vaze, ferrarid van? :Y Gondolom bp, de ez akkor is eleg sok. :DDD

(#325) Winner_hun Ja ugy oke. :D

[ Szerkesztve ]

(#325) Winner_hun válasza Lauda (#324) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg friss jogsi:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#326) csaresz002 válasza Winner_hun (#325) üzenetére


csaresz002
aktív tag

Szeva Winner ;)

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#327) Alvin_ti4200 válasza Lauda (#324) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

25 éves vagyok, friss jogsival és büdös pesti:) A kocsi sajnos nem Ferrari (bár ebben a városban inkább ne legyen:D), Citroen Xsara 2002 1.4 75 paci:)

(#328) Lauda válasza Alvin_ti4200 (#327) üzenetére


Lauda
félisten

Igy mar ertem, jo kis szorzok mennek ra mindenert. :)

(#329) orkester válasza csaresz002 (#323) üzenetére


orkester
senior tag

Én is hallottam, hogy nehézkesen fizetnek ki, de ez akkor gáz ha Köbés jön beléd, ha Te vagy náluk azzal semmi bajod nem lehet, annak lenne gond esetleg, akinek kárt okozol.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#330) csaresz002 válasza orkester (#329) üzenetére


csaresz002
aktív tag

na ez az :)

[ Szerkesztve ]

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#331) lajafix válasza orkester (#329) üzenetére


lajafix
addikt

szóval a nincs velük gondot arra érted, hogy a csekket időben kiküldik és a befizetésedet lekönyvelik? :Y :W

Rock'n Roll

(#332) orkester válasza lajafix (#331) üzenetére


orkester
senior tag

Én voltam már náluk és több ismerősöm is, még senki nem panaszkodott. Csekket is időben küldték mindig és el is könyvelték, persze. Sőt januárban még pénzt is küldtek vissza postán, mert állítólag túlfizettem.
Nem mondom, hogy minden áron náluk lennék, de általában a legolcsóbbat választjuk...persze lakásbiztosításnál nem feltétlenül az ár dönt.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#334) lajafix válasza orkester (#332) üzenetére


lajafix
addikt

'persze lakásbiztosításnál nem feltétlenül az ár dönt.'

magyarul mindenki szopjon csak te ne, ennyi a hozzáállásod, ami elég furcsa amikor a saját hibád miatti károkozás megtérítéséről van szó.

Rock'n Roll

(#335) dragonfx válasza csaresz002 (#323) üzenetére


dragonfx
veterán

é-n allianznál vagyok leszek.és 38 lesz az éves díjam.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#336) orkester válasza lajafix (#334) üzenetére


orkester
senior tag

Nem igazán értem, hogy miért támadsz?
Azért problémás a hozzáállásom mert nem akarok a szükségesnél többet fizetni? Inkább évi 100E-ért kössek, csak, hogy ha talán balesetet okozok, akkor a biztosítóm azonnal fizessen? Ráadásul miért kéne azt feltételeznem, hogy a Köbe nem akar majd fizetni? Fizetek egy szolgáltatásért és bízom benne, hogy teljesítik amit kell. Mi a garancia arra, hogy a drágább biztosító korrektebb lesz az esetemben? Ennyi erővel adjak kétszer annyi pénzt a szemétdíjra, hogy biztos elvigyék és ne büdösödjön az utcán a szomszédok sajnálatára, mert az hallottam, hogy a múltkor a másik utcában nem nagyon akarták elvinni a kukát? Na ne. :N

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#337) Olcsi válasza orkester (#336) üzenetére


Olcsi
senior tag

Én pl allianz-nál leszek a köv. évben, és 6100Ft-ot fizetek majd negyedévente. Ez 3500Ft-tal olcsóbb, mint amit eddig fizettem a genertel-nél. Sőt. Még a köbe-nél is olcsóbb lett így (nem tudom pontosan mennyivel, mert nekem az allianzot dobta ki a netrisk a legolcsóbbnak, és mivel az allianz mégiscsak jó név, így bátran mertam azt választani).
Egyébként lajafix kollegának igaza van abban, hogy a problémás biztosítókhoz nem érdemes menni. Tény, hogy nem magadat szivatod meg vele, ha nem fizetnek. De ez a mentalitás nem a legjobb. Gondolj bele, hogy mi lett volna, ha egy máv biztosítós ment volna beléd (amikor még létezett olyan)! Egy másik ember által okozott kárt saját magadnak kellett volna megtérítened... Korrekt ez így? :F

(#338) orkester válasza Olcsi (#337) üzenetére


orkester
senior tag

Szerencsére most már a garancia alap miatt elvileg nem fordulhat elő a MÁVnál történt probléma. A családban volt már Allianz, mikor anno váltottunk tőlük az utolsó utáni pillanatban jött meg a BM igazolás, ráadásul nem is az alkusznak, hanem nekünk küldték ki, így majdnem buktuk.
Olyat egyébként még nem láttam, hogy a biztosító ha kell, nem fizetett volna, legfeljebb tovább tartott. És ezt a késedelmet nem is Köbésnél láttam.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#339) Olcsi válasza orkester (#338) üzenetére


Olcsi
senior tag

Azért valljuk be az sem mindegy, meddig tart a procedúra.
Szerintem az allianz-nak van olyan neve, hogy nem engedhet meg magának ilyen dolgokat!

(#341) Winner_hun válasza orkester (#336) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van, az ár nem feltétlen garancia.

Pl nekem 2 éve a postánál 659 120 Ft lett volna egy évre, idén meg 49 795 Ft-ból ez jött ki a legolcsóbbra. 2 éve még húdebiztos, most meg csak pénznyelőnek lenne jó?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#343) talpalavalo válasza #18005248 (#342) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

A kisebb alkuszok már csak ilyenek. Nincs még kellő gyakorlatuk benne. A nagyobbaknál ez azonban nem fordulhat elő szerintem. Vagyis bármi előfordulhat, bármikor, de emberek vagyunk, és hibázunk. Csak a nagyobbaknál kisebb a valószínűsége. Ennek ellenére is én biztosan alkusznál fogok biztosítást kötni, hiszen a kényelem és a gyorsaság nekem nagyon fontos.

(#344) Olcsi válasza #18005248 (#342) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nekem eddig még nem volt gondom az alkuszos biztosításkötéssel! Meg vagyok elégedve, ráadásul sokkal egyszerűbb, mint egyesével bekopogtatni minden biztosítóhoz, hogy mennyi lenne... Minden egy helyen van!

(#345) orkester válasza talpalavalo (#343) üzenetére


orkester
senior tag

Eddig nem tudom így volt-e, de:
"Az alkuszi kalkulátorok legtöbbször közvetlenül a biztosítók tarifáló programjaival állnak kapcsolatban, így ezekben az esetekben a pontos számításért az adott biztosító a felelős. Ha viszont az alkuszi díjkalkuláció bizonyul tévesnek, az alkusz állja a különbözetet."
Már ha ilyen probléma is előfordulna.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#347) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
A netrisk az aegont és az uniqat dobta ki első helyekre, érdekelnének a két biztosítóról tapasztalatok . Eddig az allianznál volt mindkét kocsi /itt különösebb gond nem volt, egy apró koccanást is okozott az asszony de ott sem volt semmi gond/, de így éves díjban 15e körül olcsóbb lenne a két említettnél . Köszi előre is .

Az élet kegyetlen .

(#348) talpalavalo válasza #18005248 (#346) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Ez nekem teljesen új. Mondjuk tök mindegy, mert több megbízható kalkulátorral is kiszámítom a díjat, és a legolcsóbb lesz a nyerő.

(#350) talpalavalo válasza #43620096 (#349) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Nekem ez az új: "De szerintem ez annak köszönhető, hogy a díjkalkuláló oldalakon nem mindenhol kérnek be minden adatot, emiatt a biztosító szervere nem tud egyes kedvezményeket hozzáadni a biztosításához." Én is nagyjából ezeknél az alkuszoknál fogom megcsinálni a kalkulációt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.