Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Morris válasza attixxx (#950) üzenetére


Morris
veterán

Igen, azt meg lehet csinálni hogy más legyen az üzembentartó. Írni kell egy kérvényt a banknak, hogy bejegyezzék az új üzembentartót és ő köt rá egy biztit.
Igaz nekem nem volt még ilyen, de az én autóm is bankos és 2 éve én is átirattam az üzembentartó jogát édesapámra, amit azóta vissza is csináltam. Így korábban ő fizette a biztosítást mert neki jóval olcsóbbra jött ki (B10).

Úgyhogy szerintem mehet a dolog. Bár félő, hogy a biztosítást is ki kell majd fizetni, mert a biztosítást az autóra kötöd, nem pedig személyre.

(#952) No-kia


No-kia
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Az autómat tavaly augusztusban vettem, biztosítás ugye meglett kötve (47K) és én ugye csak aug.-ig köthettem volna újat,olcsóbbat, amit nem tudtam. Nah, szóval, ha én a mostanit nem fizetem be, akkor megszűnik a biztosításom és nézhetek új után, idei számítás szerint vagy valami büntetésfélét kell fizetnem?

Bocsi,a gyenge elméjű kérdésért,de ezzel még sosem foglalkoztam. :B :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#953) kozlo válasza No-kia (#952) üzenetére


kozlo
tag

Díjnemfizetés esetén szűnik meg a biztosításod,akkor annál a biztosítónál vagy köteles a szerződést megkötni, ahol a szerződés díjnemfizetés miatt szűnt meg.
Bonus ugrik,malus marad.
Biztosítót váltani erre az autóra sajnos csak idén augusztusban lehet.
Szerződés évfordulója előtt legalább 30 nappal írásban be kell érkeznie a biztosítóhoz a felmondásodnak.

(#954) Calogero válasza No-kia (#952) üzenetére


Calogero
addikt

Fedezetlenségi díjat köteles fizetni az üzemben tartó, ha a választott biztosítójánál a biztosítási díjat nem fizeti meg és szerződése díjnemfizetés miatt megszünik. A fedezetlenségi díjat a kockázatviselés nélküli időtartamra a MABISZ kártalanítási számlájára kell megfizetni, előre meghírdetett tarifál alapján.

Tarifa 2011-2012 évre

Ezzel csak buksz....
Marad az augusztusi újrakötés.

[ Szerkesztve ]

(#955) No-kia


No-kia
őstag

köszönöm a válaszokat :R akkor addig marad ez :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#956) JoHnni


JoHnni
senior tag

ÜDv!!

Az lenne a kérdésem, hogy ha én 24-évesen mint tulajdonos vagyok, de faterom az üzembentartó, akkor mi a helyzet? Üzembentartó adataival számolják a biztosítást de a tulajdonosok kapja a bonus-t? Előre is köszi a válaszokat

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#957) Morris válasza JoHnni (#956) üzenetére


Morris
veterán

Hali!

Az kapja a bonust (vagy malust ;] ) aki a biztosítást fizeti! (konkrétan aki biztosítást kötött az autóra)

[ Szerkesztve ]

(#958) JoHnni válasza Morris (#957) üzenetére


JoHnni
senior tag

akkor megnyugodtam:) Nem lehetett volna anno kikerülni ezt a fiatal frissjogsis magas biztosítást ezzel a malőrrel:)

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#959) Morris válasza JoHnni (#958) üzenetére


Morris
veterán

Egyszer el kell kezdeni a biztosításfizetést.
Anno mi is így csináltuk. Fater volt az üzembentartó én meg a tulaj. Viszont csak két hónapig volt ez a helyzet, mert ha csak halogatom, akkor nagyon sokára fogom elérni a B10-et.
Szóval én inkább vállaltam. Ma már B4-ben vagyok. Ez sem rossz, viszont jóval jobb mint az A0.
Nekem valahogy az rémlik, hogy 2010-től csak a tulajdonos köthet biztosítást az autóra.
Lehet, h nem így van (majd utána nézek), de mintha valahol ezt olvastam volna.

szerk. pont fordítva van!

Na megvan:

A KGFB szerződéseknél ezen túl a szerződő fél alapesetben nem a tulajdonos, hanem az
üzemben tartó (így tehát alacsony díjú vidéki rokonok tulajdonosként való feltüntetésével például
nem spórolható meg így többé KGFB díj). Csak ha nincs bejegyzett üzembentartó, akkor a tulajdonos
a szerződésre kötelezett személy. De a már meglévő határozatlan időtartamú szerződést nem kell újra
kötni amiatt, hogy azt tulajdonos kötötte, de más az üzembentartó. Újra kell kötni viszont a
szerződést akkor, ha az üzembentartó vagy a tulajdonos személyében változás áll be.

[ Szerkesztve ]

(#960) bocsika


bocsika
aktív tag

Bocs hogy Homárnak használom a fórumot.
Szóval öcsémnek újra lett kötve a Allianznál a szerződése a biztosítások.hu-n keresztül. 44E helyett 18600 lett. Éves előre bankkártyával. Ma furamód korán megjött a számla. Ebben ez szerepelt
Elszámolási időszak : Első díjelőírás 2012. 02. 08. - 2012. 03. 01.
Egységár / Ellenérték: 1188 Ft
+ 357Ft Baleseti adó
Összesen: 1 545Ft

Kérdések:
- Miért kell 20 naponként fizetni mikor évest kértünk bankkártyával?
- Tőlem darabolhatnák ha ugyanannyi az éves összeg, de ez az istennek sem jön ki.
18600/365=50,9589 50,9589*23=1172,0547 ez ugye kevesebb
A baleseti adós részt is képesek voltak ,4 ről felfele kerekíteni. De ez csak kerekítés. Amúgy itt látszik hogy az 1188-at vették alapnak.
Az 1172 viszont akárhogy kerekítgettem az életben sem lesz 1188. :((

Édesapámnak jan 1 a fordulónap. Kiküldték az egészet amiben leszerződtünk és szépen be lett fizetve.

(#961) Morris válasza bocsika (#960) üzenetére


Morris
veterán

Üdv!

Mindenképpen ügyfélszolgálat! Vagy a biztosítás.hu alkuszt kellene megkeresni telefonon, hogy akkor most mi retek van...

(#962) Manitou válasza tomcsi23 (#947) üzenetére


Manitou
addikt

Én azóta se kaptam csekket a postától. Remélem most már tényleg küldik.

(#963) neduddki válasza Manitou (#962) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ekem se, de van meg bo honapjuk

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#964) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Sziasztok.

Tavaly nov. 19-el kötött barátnőm az Allianz.nál egy kötelező gépjármű biztosítást.
Akkor online lett megkötve. Valamint ennél a biztosítónál van a ház biztosításuk is, és az ügyintézővel folyamatos kapcsolatban volt.
Na már most, úgy történt volna a díjfizetés, hogy számláról történik a levonás.
Azonban ez nem történt meg mindeddig. Eddig azért nem telefonáltunk az Allianz-nak, mert az ügyintéző azt mondta, hogy van várjunk türelmesen, nem lesz baj.

Ma felhívtuk az Allianz-t és 2012. jan. 16-al megszűnt a kgfb. díj nem fizetés miatt.
A központi információs vonalon beszéltünk egy ügyintézővel, aki azt mondta, hogy dec. 19-én kaptunk állítólag levelet is, meg mailt is, hogy fizessük be. Viszont ezt mi nem kaptuk meg.
Így most késedelmi kamatokat kell fizetni (4534Ft) + egyéb késedelmi költséget, ami napi 320Ft/nap.

Szerintetek ezzel mit csináljunk most, amikor nem miattunk történt meg a mulasztás.
A levélnek érdekes módon nyoma nincs, sem a mailnak.

(#965) tomcsi23 válasza Manitou (#962) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, azóta sehol semmi?

Más: uniqa ma megküldte az igazolást a biztosításról (kékes papper). Elég ezt a forgalmiban tartani vagy köll a csekk is?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#966) Morris válasza tomcsi23 (#965) üzenetére


Morris
veterán

én a csekket is mellékeltem. jobb a békesség ;]
Egyébként szerintem tök dizájons. jobb mint az allianzos "küldünk neten azt nyomtasd ki" tipus :K

(#967) Manitou válasza tomcsi23 (#965) üzenetére


Manitou
addikt

Semmi ... azóta se.

(#968) tomcsi23 válasza Manitou (#967) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még van idejük, végül is. ;]

Morris: ahhoz képest, hogy elve arról szólt a fáma, hogy majd minden sz@rt nyomtatni kell az elektronikus ügyintézéses kedvezmény miatt, ez is jött postával. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#969) Morris válasza tomcsi23 (#968) üzenetére


Morris
veterán

jaja, én is erre gondoltam. :DDD :DD
sőt, igaz, hogy én csoportos beszedéssel kötöttem, de ennek ellenére csekket küldtek... :U
egy rossz szavunk sem lehet ;] :D

(#970) tomcsi23 válasza Morris (#969) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az extra már csak az lehetne, ha a befizetett csekket küldenék el. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#971) Lauda válasza tomcsi23 (#965) üzenetére


Lauda
félisten

Csak a kek szukseges, a csekkhez semmi koze a rendornek. ;)

(#972) tomcsi23 válasza Lauda (#971) üzenetére


tomcsi23
veterán

Köszi. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#973) neduddki válasza tomcsi23 (#965) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalam megjott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#974) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megjött a baleseti adós csekk, 5819 Ft.
Február 29-ig kell befizetni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#975) DJ WOKKY válasza Winner_hun (#974) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a kgfb éves díjának 30%-a ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#976) Manitou válasza tomcsi23 (#968) üzenetére


Manitou
addikt

Ma én is megkaptam. Baleseti adóval együtt kicsit több , mint tavaly :U

(#977) tomcsi23 válasza Manitou (#976) üzenetére


tomcsi23
veterán

Legalább megkaptad. :)
Itt kb 2k-val lett olcsóbb együtt, mint tavaly.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#978) aphra2 válasza tomcsi23 (#977) üzenetére


aphra2
aktív tag

Én még nem kaptam semmit , a biztosító honlapja azt írja , ha 30 napon belül nem rendezem a díjtartozást , akkor küldenek fizetési felszólítást , de még az se jött :D
Próbáltam hívni őket , de legnagyobb sajnálatukra minden kezelőjük foglalt volt, ezt végig hallgattam 3x , aztán feladtam.
Erőt vett rajtam az aggodalom , és kinyomtattam gyorsan a kfb igazolást, mert eddig az se volt nálam,................ február végéig csak megjön a csekk :U

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#979) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Egymilliónál több autós váltott kötelezőt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#980) egykori


egykori
őstag

Nekem Csop. Beszedéssel szedik a díjat, de csak a biztosítást vonták le januárban, az adót nem. Az alkusznál rákérdeztem, és azt válaszolták, hogy februárban fogják levonni a baleseti adót. A díj és az adó együtt 700 Ft-tal lesz több, mint a tavalyi díj.

(#981) nyunyu válasza bocsika (#960) üzenetére


nyunyu
félisten

Tőlem darabolhatnák ha ugyanannyi az éves összeg, de ez az istennek sem jön ki.
18600/365=50,9589 50,9589*23=1172,0547 ez ugye kevesebb
A baleseti adós részt is képesek voltak ,4 ről felfele kerekíteni. De ez csak kerekítés. Amúgy itt látszik hogy az 1188-at vették alapnak.

Biztositoknal 12x30 napbol all egy ev, igy minden honapban ugyanannyit fizetsz, fuggetlenul attol, hogy eppen 28 vagy 31 napos a honap.

18600/360*23=1188.333
1188.333*0.3=356.5

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#982) shteer válasza neduddki (#973) üzenetére


shteer
titán

nálam is megjelent a netbankon a beszedési megbízás. akannyukat :)

..szerintem jónak tűnik

(#983) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Elvileg jött valami az állandó lakcímemre a baleseti adóról, gondolom, hogy emmynit kell befizetni. De vicces a dolog, valamikor a héten jött, s febr. 14-i határidővel... Amíg nem megyek haza, nem tudom befizetni. De tudtaommal mivel éveset fizettem, ezért legalább vagy júniusig érvényesnek kellene lennie a biztosításomnak, ha az adót be is fizetik az éves díjamból addig.

I am having fun staying poor.

(#984) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Grupamás van itt Köztetek? Minden biztosító küld az említett kék papírt? :U

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#985) Winner_hun válasza Timocicu (#984) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az uniqa küldte, saját dolga.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#986) Timocicu válasza Winner_hun (#985) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Váltani kéne, mert a Grupama kedve szerint vonogat össze - vissza a számláról. Hol számlát küld, hol helyesbítő számlát ... stb

Csak nem tudjuk melyik cég normálisabb ennél? Melyiket javaslod - javasoljátok?

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#987) tomcsi23 válasza Timocicu (#986) üzenetére


tomcsi23
veterán

Faternak ott volt anno. Nagy örömmel küldte a levelet fordulókor, hogy olcsóbb lesz a díj. Ja, kb 150 forinttal. :U
Ott is hagyta, spórolt egy 10-est. (mod: volt az 20+ is) :D

Szvsz nézz fel egy alkuszos oldalra (ha tudsz váltani), aztán látod, mi a helyzet.
Idén az uniqa dobálta a jobb ajánlatokat, szvsz normális társaság.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#988) Calogero válasza Timocicu (#984) üzenetére


Calogero
addikt

Én az vagyok. Már régen befizettem az éves díjat és az adót, de igazolást még nem küldtek.
Így a biztonság kedvéért az utalás banki igazolása és a szerződés 1 példánya a forgalmi mellett van, ha netán kötekedne a rendőr.

Azt hogy milyen papírt kapsz az biztosító válogatja, 2011-ben a K&H-nál voltam, ők zöldet adtak.
Azelőtt Generalinál voltam (igaz akkor csekkes), ők nem adtak semmit, a csekk volt az igazolás.

(#989) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az utólag megküldött baleseti lehúzás csekkét is magamnál kéne hogy tartsam?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#990) egykori válasza Winner_hun (#989) üzenetére


egykori
őstag

Én hordanám a forgalmiban, bár attól függ, hogy kapsz-e igazolást a biztosítótól, mert csak akkor ad ha a díj és az adó rendezve van.
Nekem éves díjfizetés van, és akkor kaptam meg az igazolást, amikor az adó is már be lett fizetve.

(#991) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kocsira csere esetén a biztosítás hogy van? Régi kocsinál B10, újnál ezt lehet folytatni, de hogy? Előző lemondás, új kötés, milyen sorrendben? Lehet időben átfedés a kettő között úgy hogy megmaradjon a bónusz besorolás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#992) neduddki válasza Winner_hun (#991) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ami bisztos: amig el nem adod addig a regin porog a bonus, eladas utan etviheto, azaz jovairjak az aktualis tulfizetest
amit a atiros csajszi mondott tavajj elott: a drabbra atkered a biztositast /valszeg az ujabb a dragabb/ a regi porog a0-on

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#993) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

pba vs. uniqua honlap kulomseg 500ft, kivancsina varom az ugynok mit hoz ki...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#994) No-kia


No-kia
őstag

sziasztok!

anyum nevén van a kocsim, mert nekem ugye drágább lett volna a biztosítás, de már szeretném venni üzembentartóival a nevemre, még ha egyelőre 2-3 szorosa is a biztosítás. nekem is hadd növekedjen a bónuszom, viszont most kéne fizetni a következő negyedévet a héten, de már semmi időm okmányirodába szaladgálni. Jövőhéten, ha átveszem a kocsit, mint üzembentartó, akkor már ne fizessem be a régi biztosítást, igaz?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#995) Lauda válasza No-kia (#994) üzenetére


Lauda
félisten

Mar majdnem elment egy honap belole. Inkabb kerdezd meg a biztositot, de gyanitom, hogy az az egy honap meg megy anyudnak a nevere, a tobbi neked.

(#996) degu


degu
senior tag

Birkabarataim!
Hallgattatok a hireket?
Na.. ezert lehet ezzel a birkaneppel BARMIT csinalni!.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#997) Manitou válasza degu (#996) üzenetére


Manitou
addikt

Én nem, mi volt? :D

(#998) degu válasza Manitou (#997) üzenetére


degu
senior tag

Most mar egy kicsit elbizonytalanodtam,mert azota egyszer sem hallottam a hirekben,de nezzetek utanna,hogy nem -e Zambeziaban vezettek be,csak a hir elejet nem hallottam. :(
De itt minden hihetetlen dolog bekovetkezik elobb-utobb./de inkabb...elobb/
A hir az volt,hogy az uj modi szerint a biztositok evente akarhanyszor ! modosithatjak a szerzodesedet /a kotelezot/,de Te csak egy evben egyszer valthatsz.
Ennyi. :W

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#999) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hmmm.. K&H-tól jött levél, hogy jövő évre újra lesz kötve a kgfb. Elég drágán. A lényeg: ha már 1 hónapon belül vagyok az évfordulóhoz, akkor tutira nem tudok váltani? A levélben ezt sugallják, de simán el tudom képzelni, hogy ez csak ijesztés. Persze az is lehet nem. :)

I am having fun staying poor.

(#1000) degu válasza Drizzt (#999) üzenetére


degu
senior tag

Es a torvenybe az is benne van,ha barna nadragot viselsz,es nyakkendot,es croassont szoktal regglelizni,
meg...akkor NEM valthatsz,csak ha vallalod,hogy az uj szerzodes 1,5x annyi lesz,mint a regi. :W
Ertheto voltam? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.