Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Lauda válasza RohamDroid (#1050) üzenetére


Lauda
félisten

Meg kell kotni termeszetesen.

(#1052) RohamDroid válasza Lauda (#1051) üzenetére


RohamDroid
aktív tag

köszönöm szépen :R

Üdv.: Csaba

(#1053) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Önkormányzatnak fizetendő gépjárműadó nem úgy van hogy akinek január 1-én a nevén van a kocsi ő fizeti egész évben?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1054) neduddki válasza Winner_hun (#1053) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tuttmal igen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1055) Lauda válasza Winner_hun (#1053) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

Az adó alanya, az adófizetésre kötelezett

2. § (1)5 Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel. Amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az adó alanya az, akinek/amelynek a nevére a forgalmi engedélyt kiállították.
(2)6 Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel.

(#1056) Lauda


Lauda
félisten

Meg is kotottem netrisken a jovo evet, 11530 adoval egyutt, posta biztosito. Mondjuk a tavalyinal igy is 3000-el dragabb. :W

[ Szerkesztve ]

(#1057) Pitterix válasza Lauda (#1056) üzenetére


Pitterix
őstag

Neked is máskor van talán az évfordulód?
Az mennyire igaz, hogy amit kiírnak a netes oldalakon, nem takarja a valóságot?
Mármint a biztosítási árakra gondolok.
Amit múltkor linkeltél nekem elolvastam és a szerint 31 nappal előtte kell megkötni a köv biztosítást minimum. Nos ha most megkötném, akkor kb 41 napra kötném, gondolom, az belefér....
Ja és a netrisk elküldi a másik biztosítónak a felmondásom, ugye jól tudom.... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1058) Lauda válasza Pitterix (#1057) üzenetére


Lauda
félisten

Nem, nekem rendesen ev vegi.
Amit kiirnak az alkuszok, az annyi, erre ok vallaljak a garanciat.
Az evfordulo elott legalabb 30 nappal fel kell mondani irasban az elozot, az ujat pedig az elozo megszunese utan inditod, tehat ha junius 10-e az elozo vege, akkor junius 11-tol kell kotni az ujat.
A netrisk nem kuldi el, az elozo biztositast Neked kell felmondani, tehat az mar ott van a biztositonal.

[ Szerkesztve ]

(#1059) Pitterix válasza Lauda (#1058) üzenetére


Pitterix
őstag

Annyira hülye vagyok ehhez..... :((
Ne haragudj, hogy fárasztalak!
Akkor felmondom valamikor a héten és mivel febr 8-án van a fordulóm, akkor, vagy előtte pár nappal megkötöm az újat.
Az általad linkelt oldalon írják, hogy ők elintézik a felmondást is....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1060) tomcsi23 válasza Lauda (#1058) üzenetére


tomcsi23
veterán

A netrisk nem küldi el a felmondást:F
Eddig sem tette vagy csak nem reklámozza?
Szerencsére, a biztositas.hu mindent elintéz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#1061) Lauda válasza Pitterix (#1059) üzenetére


Lauda
félisten

Nem farasztasz, dehogy is! :N
Az a lenyeg, hogy elotte mond fel 30 nappal, aztan raersz megkotni az ujat. Igen, igaz, ha a fordulo elott 30 nappal kotsz veluk alkuszi szerzodest, akkor fel is mondjak. En elore mar felmondtam es most kotottem a szerzodest, azert nem voltam teljesen kepben,.

De ne aggodj, nagyon egyszeru. Regisztralj be a netriskre, szamold ki a kotelezodet es menj ra a kivalasztott biztositora, hogy megkotom, onnantol csak arra figyelj, hogy mindent pontosan tolts ki es elinteznek mindent, emailben pedig ertesitenek mindenrol.

tomcsi23 de igen, elnezest a pontatlansagert! :R

[ Szerkesztve ]

(#1062) Pitterix válasza Lauda (#1061) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi!
És köszi a türelmet is! :R :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1063) Lauda válasza Pitterix (#1062) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Elobb kuldtem el nekik a megbizast es azonnal irtak is, hogy befogadtak. Ha valami van, csak irj!

[ Szerkesztve ]

(#1064) Pitterix válasza Lauda (#1063) üzenetére


Pitterix
őstag

Végigzongoráztam a dolgot és elvileg sikerült.
Majd ki kell nyomtatnom, aztán visszaküldeni és talán minden oké.
Még egyszer köszi! :R

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1065) Lauda válasza Pitterix (#1064) üzenetére


Lauda
félisten

Kinyomtatod, alairod, scanneled es feltoltod nekik, par perc mulva mar jott is a mail, hogy fogadtak a megbizast es koszonik.

Nincs mit! :R

(#1066) Pitterix válasza Lauda (#1065) üzenetére


Pitterix
őstag

Igen, sikerült! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1067) Lauda válasza Pitterix (#1066) üzenetére


Lauda
félisten

:C

(#1068) Agyasima


Agyasima
senior tag

Úgy néz ki, a Netrisk hibájából fedezetlenségi díjat kell fizetnem. Szerintetek a reklámozott Árgaranciájuk keretébe megtérítik a káromat? Február elején elintéztem minden "papírmunkát", ápr. 2. a fordulónapom, ehhez képest ápr. 15-én sikerült elküldeniük az új biztosítómnak azt, hogy szerződnék...

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#1069) Winner_hun


Winner_hun
félisten

2012.08.22 - 2013.08.21-ig érvényes biztosítást most még fel lehet mondani vagy tegnap volt a határidő?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1070) kozlo válasza Winner_hun (#1069) üzenetére


kozlo
tag

Biztosítási évforduló előtt legkésőbb 30 nappal be kell érkeznie a biztosítóhoz a felmondási nyilatkozatnak!
Az a véleményem,hogy hétfőn még benne vagy a 30 napban,javaslom a felmondási nyilatkozat személyes leadását,nehogy véletlenül elkeveredjen az "éterben".

(#1071) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Lassan nekem is lejar a kotelezom. Elegge vaskosan fogott a jovo evre megallapitott dij, biztositasi adoval egyutt 52K, vagy valami hasonlo.

Kitoltottem a pba-t, s uniquanal kijott egy 15K(+ 30% BA.) koruli ar. At kene oda kotni.

Sokat gondolkodtam amugy, hogy mi az egert ilyen keves a Uniqa. Elegge erdekes a kalkulatoruk, mert kb. csak annyit kerdez a kocsirol, hogy kb. mennyi loeros. Aztan megneztem, ha az allando lakcimemet adom meg, akkor 20K korul van a biztositasi adoval, ha meg az ideiglenest adom meg, akkor arra is 44K esik ki. Most latom, hogy a forgalmiban szereplo iranyitoszamot kerik, az meg szerencsere az otthoni.

I am having fun staying poor.

(#1072) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Netrisk szerint ha maradok a köbénél akkor az idei ~24k-s ár 45k. Váltok, és lehet idén utalom az árát, úgy ~18k a vége. 25%-os áresés.. ~21,5k lenne éves csekkes fizetéssel. Na még utána kell nézni hogy ez az utalás hogy is működik.. meg meg kell nézni a többi alkuszcéget is.
Idén úgy néz ki hogy nekem legolcsóbb az Allianz.

Idén is van elborult ár: 298 356 Ft + adó: 30 295 Ft

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1073) Winner_hun válasza Winner_hun (#1072) üzenetére


Winner_hun
félisten

biztositok.hu-nál kevesebbre jött ki az összeg... ezt még át kell majd nézni.
Egyszer itt már volt kevesebb, aztán telefonáltak hogy mégse annyi az annyi.. aztán visszaküldték a különbözetet, igaz magktól nem tették volna, szóval vigyázni kell velük.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1074) kisninja válasza Winner_hun (#1072) üzenetére


kisninja
őstag

Én is az utalást választom ezt találtam netrisken.

A biztosító a kötvénnyel együtt fogja megküldeni Önnek a bankszámlaszámot. Az átutalás során a közleményben fel kell tüntetnie a nevét, rendszámát és a kötvényszámát, így a biztosító be tudja azonosítani.
Igazolást az átutalás után fog küldeni a biztosító.

Üdvözlettel:

Netrisk.hu Zrt

Mostani 8,8k+ adó helyett a jelenleginél 52k lenne adóval.. :W
Allianz lenne ami tűrhető átutalással 11,2k+3,5k adó. Helyben viszont nincs kirendeltség így félek tőlük
Van még a posta arról mi a vélemények ?

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1075) Winner_hun válasza Winner_hun (#1007) üzenetére


Winner_hun
félisten

Idei évre 13 440 + 4032 = 17 472 Ft a biztosítás. Szépen lement 5 év alatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1076) Winner_hun válasza kisninja (#1074) üzenetére


Winner_hun
félisten

Múlt héten küldtek felszólítást hogy még nem fizettem, számlaszámot a felszólító levélben közöltek, előtte nem. Írtam nekik e-mailt, 1 hét alatt nem válaszoltak. Allianz, ez így nagyon gáz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1077) doc válasza Winner_hun (#1076) üzenetére


doc
nagyúr

Ami az Allianznal megy, arra a katasztrofa es a kaosz szavak egyutt is kevesek...
nekem naluk van a lakasbiztositasom, es mikor bejelentettem a kart, megadtam a webes feluletukon a szamlaszamomat (amirol egyebkent is vonjak a biztositasi dijat). Aztan mikor kijott a karbecslo, a paromtol elkerte megint, aki odaadta neki egy papirra leirva. Ezek utan a postas hozta a penzt :D
Meg tudnek meg meselni, gyakorlatilag soha semmi nem mukodik, raadasul tobbszor is talalkoztam azzal hogy a helyi kirendeltsegen baromsagokat mondtak (aminek ha nem nezek utana magam, akkor tobbtizezer forintos kart okoztak volna).
Szoval nem akarlak elkeseriteni, de sok jora ne szamits :D

(#1078) cafat


cafat
tag

Sziasztok! A következő problémával, kérdéssel fordulok hozzátok.
Februárba kötöttem újra a kötelező biztosításomat.
A régit felmondtam, meg is jött a levél, hogy megszűnt a szerződés.
Azonban ma kaptam egy e-mailt, hogy az új biztosítást felmondták, mert "A megadott gépjárműre a szerződés napjára már rendelkezik elő biztosítással".
A gond az lehet, hogy a régi szerződésem Február 12-ig volt érvényes és az új szerződés kezdetének a Február 12-t adtam meg és ezekszerint 13-át kellett volna. :W
Ilyenkor mi a teendő? A régi biztosításom már nem érvényes, mert a levelet is megküldte hogy felmondás miatt megszűnt. Az új pedig szintén nem érvényes.
Újat kell most kötnöm? A bonus besorolásom megmarad?
Köszi a segítséget!

(#1079) cafat válasza cafat (#1078) üzenetére


cafat
tag

A másik dolog, hogy hétfőn menne az autó műszakira. Ott ellenőrzik a biztosítás érvényességét, vagy csak a befizetést igazoló bizonylatot, csekket?

(#1080) Baaraanz


Baaraanz
tag

Gyors kérsdésem lenne.
Két autó volt a nevemen, ekkor ugye csak az egyiknek nőtt a bonus besorolása az évek alatt, elérte B8-at.
Eladtam ezt az autót, kértem a bonusom átvezetését a másik autóra, de arra csak B3 került rá. Ez igy normális, vagy valamit elrontottak?

Köszi,

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#1081) kozlo válasza Baaraanz (#1080) üzenetére


kozlo
tag

Ugyanolyan kategóriában volt mindkettő autó (szgk-szgk),korábbi eladása után,2 éven belül átvihető a B8 besorolás a másik autóra.

(#1082) Baaraanz


Baaraanz
tag

Köszi, még egy kérdésem lenne.Balesetet okoztak nekem parkolás közben, rendes volt a másik fél adott betétlapot de csak 1 példányt amit netről nyomtatott ki de kézzel töltött ki és alá is írt, én is kitöltöttem az én részemet és aláírtam. Ez így elég a biztosítónak? (Aegon) Vagy mindenképpen kell a 2 példányos indigós változat? Hogy megy ez most?

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#1083) chuck91


chuck91
tag

Sziasztok!

Holnap megyek megnézni egy autót /magán/ és ha megcsináljuk az adás-vételi-t, hogy tudom a kötelezőt megcsinálni vagy meddig lehet?Gondolom neten vasárnap is lehet, azt ha megcsinálnom egyből él is a kötelező?Nem szeretnék még egyszer utazni.

(#1084) kozlo válasza chuck91 (#1083) üzenetére


kozlo
tag

KGFB online hétvégén is megköthető,a biztosítók tartanak fent ügyeletet,adatokat pontosan kell megadnod!
Beérkező megbízás után,a biztosító email-ben kiküldi a biztosítási ajánlatot,amit ki kell nyomtatni,és ezzel a papírral már lehet is menni a forgalomba.

(#1085) kozlo válasza Baaraanz (#1082) üzenetére


kozlo
tag

Kék-Sárga baleseti bejelenő az igazi,nyomtatott 2 példányban,vagy 1db indigós formában,
Egy db károkozó,1db károsult......2 nap alatt biztos kiderült üdv.

(#1086) Baaraanz


Baaraanz
tag

Az létezik, hogy parkolásnál ha a másik rádnyitja az ajtót akkor egyik biztosító sem fizet semmit? Sem a vétkes félé, sem a sajátod?

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#1087) kozlo válasza Baaraanz (#1086) üzenetére


kozlo
tag

Sajnos igen,a biztosítók arra szoktak hivatkozni,hogy a parkoló autók veszélyes üzem jellege a motor leállításával megszűnik!

(#1088) nesa válasza kozlo (#1081) üzenetére


nesa
veterán

En ugytudom igen bar mar kezd ez vicc kategoria lenni 2 kocsim van egy B10 be a masik A0 ba mind 2 1,9 dizel ugyanannyi KW a B10 re fizetek evi 11000Ft ot az A0 ra meg evi 14560ft ot.

(#1089) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Eladtam még 2010-ben a kocsimat.Most megérdeklődtem a biztosítót hogy mennyi lenne a biztosításom és azt mondta az utolsó díjfizetésem elmaradt.Ami mára már 30ezer amit fizessek ki egyben.Sajnos a csekket nem találtam meg de tudom hogy úgy adtam el az autót hogy minden papír rendben volt.

Ilyenkor ha átmegyek egy másik biztosítóhoz és ott szeretnék biztosítást kötni a kocsira akkor ők is látni fogják hogy az előző biztosítómnál hátralékom lett vagy ez hogy működik,vagy a felmondást látják?
Az eddig elért bónuszom akkor gondolom elveszett ha új biztosítóhoz megyek?Mivel ha folytatólagosan szeretnék biztosítást kötni akkor gondolom kell valami féle igazolás amit valószínű nem fognak kiadni mert állításuk szerint elmaradtam.

(#1090) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik biztosító társaság ajánlottabb?

K&H Biztosító Zrt. 22 452 Ft
Union Biztosító 26 361 Ft
MKB Biztosító Zrt. 26 832 Ft

Jelenlegi biztosítómnál (Generali) mindez 51 581 Ft lenne. :Y

(ezekre még rájön a baleseti adó)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1091) chungee


chungee
addikt

2015 KGFB

biztositas.hu-n csináltam kalkulációt. Volt olyan kérdés, hogy mennyit fizettem az indén. Begépeltem, hogy 5k a féléves díjat szoktam fizetni, szal megszokásból. Közben éves díjról szól a kérdés. Tovább mentem a számításra erre éves díjnak 5k-t írnak. Visszamentem kijavítani 10k-ra az éves díjat, számításnál 10k lett az éves díj. Ez nem számol semmit :(

(#1092) dragonfx válasza Winner_hun (#1075) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem is hasonló volt idén kb 18e/asszem.
idén neked mennyi jött ki?
nekem 23e a legolcsóbb.
pusztuljanak meg :((( 3 éve csak emelkedik....nem az 5e a lényeg hanem az hogy ez %osan már nem kevés...
ha ugyanott maradok akkor kb dupla.... :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1093) radi8tor válasza chungee (#1091) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt csak azért kéri be, hogy az összehasonlító listán be tudja tájolni a jelenlegi biztosítódat.

Én hiányolom a biztosítás újrakötését. Eddig volt ilyen lehetőség. Most már nincs?

⭐ Stella

(#1094) chungee válasza radi8tor (#1093) üzenetére


chungee
addikt

Nem hasonlított az össze semmit. Még ezzel a 10k összeggel sem kaptam még megerősítő mélt, hogy "Maradok" = újrakötés (sztem). De mindegy, megvárom a nov. 11et, mert addig a biztosítónak is meg kell küldenie postai úton levélbe, hogy mi mennyi lesz 2015-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1095) radi8tor válasza chungee (#1094) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én megkaptam emailben, azt beírtam Netrisken és hát eléggé elképedtem az árkülönbségen. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1096) dragonfx válasza radi8tor (#1095) üzenetére


dragonfx
veterán

szerencsés vagy neked ilyen durvát csökken... ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1097) radi8tor válasza dragonfx (#1096) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is gyanús a dolog, de gondolom valós adatot mutat Netrisk.
Volt egy karambolom idén, ezek adatait is feltöltöttem, szóval jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1098) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Én idei tapasztalatom: Uniqa biztosító, baleseti adóal 2014 éves díja 20.367 Ft volt, ezt emelik 2015-re 32.380 Ft-ra.
Csak úgy, amikor érdeklődtem telefonon nem tudták megmondani miért, miért ennyi emelés, ezt küldte nekik a 'közlekedési csoportjuk' (vagy valami ilyesmi), és szerintük 40%-os emelés, szerintem meg több...

Köbe-nél fele ennyi lenne, azt hiszem most váltok arra.

K.

(#1099) dragonfx válasza radi8tor (#1097) üzenetére


dragonfx
veterán

és még +1 balesettel is fele ez irto gyanus.
kiszámoltam nekem is a legolcsobbra váltás groupama is -30%.iro sok....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1100) skylaner


skylaner
senior tag

Sziasztok!

Létezik, hogy ASTRA ennyire brutálisan emelje a díjait 2015-re?
Idén az alapdíjam 39332 Ft ( Veszprém (D), 23-29 év, 51-70kW). 11. oldal
Jövőre ugyanilyen feltételek mellett az alapdíjam 92265 Ft lenne. :Y 11. oldal

Ez komoly? Mert viccnek elég durva lenne.... :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.