Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) odrif válasza tomcsi23 (#700) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Miért az uniqa hogy "poénkodik"?

20 éve a Prohardveren

(#702) tomcsi23 válasza odrif (#701) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az árakkal poénkodott mindössze, hűségem jeléül engedett volna valami 300 ft-ot. :U
Amúgy nem volt velük semmi gond.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#703) Morris válasza tomcsi23 (#702) üzenetére


Morris
veterán

Az allianz meg úgy poénkodott, hogy többet kellett volna fizetnem ha náluk maradok (ja és ráadásul egy bónusszal még feljebb is kerültem).

Poénkodjanak más baleknak :((

(#704) odrif válasza Morris (#703) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem is több lett volna náluk, ezért váltottam.

20 éve a Prohardveren

(#705) Lauda válasza Morris (#703) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem hetfon kuldte sms-ben az allianz, hogy a jovo evi biztim 16800, ma meg jon levelben, hogy 17280. :DDD De valszeg az uniqua lesz a befuto.

(#706) Morris válasza Lauda (#705) üzenetére


Morris
veterán

nálam is az lett. Az uniqa-nál félévente kevesebbet fogok fizetni, mint az allianz-nál negyedévente. ennyit az ügyfélmegtartásról és a hűségről

(#707) dragonfx válasza Morris (#706) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ja.detto.mostmár ninc sujrakötés náluk se.cserébe van csom biztositánál netes felület.amiért ugye sokat adnak kedvezménybe.
neke is uniqa jött ki legjobb 2 oldal szerint is.ugyanannyi.a többié változik.fax tudja.
melyik oldalon érdemes kötni?
én 3 éve a pba.nál kötöm.
??

félévre 9e nem olyan veszélyes.

upsszzzz átutalás ujabb -1e... :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#708) dokar


dokar
addikt

kaptam üzemanyagkártyát ingyé a biztosításhoz, -8 HUF/lityó. kitankolom az éves kötelező árát így. :)

extra - SEXRay

(#709) Calogero válasza dokar (#708) üzenetére


Calogero
addikt

Hányszor használhatod fel az üzemanyag kártyát?

Amit találtam:
MOL esetében -8 Ft / liter induló engedmény. Érvényes: 2012.március 31-ig.
AGIP esetében -8 Ft / liter induló engedmény. Érvényes: 2011.december 31-ig.

És utána mire jó a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#710) Calogero válasza Calogero (#709) üzenetére


Calogero
addikt

közben megtaláltam

[link]

(#711) dokar válasza Calogero (#709) üzenetére


dokar
addikt

Úgy tudom 1 évig érvényes, csak az általad említett érvényességi idő után az induló kedvezmény megváltozik. Remélem nem -0 HUF / liter lesz. :)

A választott üzemanyag kártya főbb adatai:
Választott szolgáltató: Eni Hungaria Zrt.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#712) Calogero válasza dokar (#711) üzenetére


Calogero
addikt

Eni Hungariás nekem is van, csak nincs sok AGIP kút Debrecenben. Ami meg van az meg város másik végén van és nem éri meg ott tankolnom. Így nem használom.

(#713) AMD Power válasza dokar (#708) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt ki adta? Melyik biztosító? :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#714) Calogero válasza AMD Power (#713) üzenetére


Calogero
addikt

Nem biztosító adja, hanem az alkusz cég.
[link]

(#715) odrif válasza Calogero (#714) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A másik csak pontokat adott. :(

20 éve a Prohardveren

(#716) peti_s


peti_s
addikt

Üdv. Allianz 10-s bónusszal (már ősidők óta óta 10-s) 14500 Ft-ért akar jövőre szerződést kötni, úgy hogy Pécsi vagyok. Ez az ár soknak számít? Mert, híradóban 8-9000 Ft-s biztosítási díjakról beszéltek. :)

(#717) tomcsi23 válasza peti_s (#716) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pont az Allianz tolja a halom reklám mailt, hogy kötelező 550 Ft/ hótól. Itt kidobott valami 70e/éves szuper ajánlatot. :U
Nézz meg egy alkuszos oldalt, jobban jársz szvsz. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#718) odrif válasza peti_s (#716) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez sok mindentől függ.
Az életkortól, kártörténettől, az autó teljesítményétől, a bejelentett lakóhelytől, stb.
Mindenképp érdemes valamelyik oldalt felkeresni és újraszámoltatni a biztosítást.

20 éve a Prohardveren

(#719) Calogero


Calogero
addikt

Sőt ajánlatos több oldalt is megnézni, mert azok közt is van különbség

Pl nálam: [link]

(#720) AMD Power válasza Calogero (#714) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi...

Nekem jövőre elég jól fog alakulni a kötelezőm. Ebben az évben 33600Ft volt B3. Jövőre 14100Ft + baleseti adó. Akkor lesz 14e ha egyben befizetem. Az is lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#721) #47053824 válasza peti_s (#716) üzenetére


#47053824
törölt tag

Gondolom autotol is fugg. Nekem szinten b10,szinten megyeszekhely es 6500ft az eves dij.
Teherauto, b2, 115LE, 14.500ft.

(#722) peti_s


peti_s
addikt

Köszönöm a válaszokat. :R A legolcsóbb esetben 9000 Ft jött ki, egy olyan biztosítónál akikről még nem hallottam, lehet maradunk Allianz-nál. :)

(#723) dragonfx válasza peti_s (#716) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem b4be pesten 2e.vel több lesz.,viszonyítcs==kurva sok.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#724) peti_s válasza dragonfx (#723) üzenetére


peti_s
addikt

Igazából nem tudom mitől függ az ára. Egy páran mondták, hogy mivel az autó idén lett 18 éves, azért ennyi. Ez tényleg lehet ok rá?

(#725) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Így kell állami pénzt nyúlni (Kaya Ibrahim már nem játszik)

Kötelező biztosítás:
Cig Pannónia: 346 272 Ft, :Y
Következő legdrágább:
AEGON 36 012 Ft
CIG Pannónia idén a flottákra dolgozott ki kedvező díjakat!
Magyarra fordítva:
A Cig pannónia (elég fideszközeli cég, Dr. Szapáry György,Mándoki Zoltán, Dr. Martonyi János, Dr. Illényi Miklós István, Czakó Borbála Xénia, Dr. Ádám Veronika, Járai Zsigmond, stb) fog jó eséllyel aranyáron biztosítani, minden állami irányítású, felügyeletű cégautót. Gondolom aranyáron. HM, BM, NAV, OEP, stb.
Minek nevezzelek? Pofátlan rablásnak? Állami pénzlenyúlásnak?

Kötök újat 12.000 éves díjra :C

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#726) roti86


roti86
őstag

Sziasztok,

Ebben az évben allianz e-kgfb kötelezőnk volt, most jött az üzenet e-mailben a biztosítótól, miszerint jövőre emelkedni fog.

A netrisken kalkulált összeg alapján jövőre viszont olcsóbbnak kellene lennie... Ez a kalkulált ár csak az újonnan belépőkre vontakozik? Nem lehet a szerződést ugyanannál a biztosítónál újrakötni csak meghosszabbítani?

Előre is köszi.

(#727) Lauda válasza roti86 (#726) üzenetére


Lauda
félisten

Az a kalkulalt ar(amit kaptal emailben) a meglevo szerzodesedre vonatkozik, ha ujrakotod ugyanannal a biztositonal, altalaban olcsobbra jon ki, ezt szoktak jelezni a kalkulatorok is.

[ Szerkesztve ]

(#728) roti86 válasza Lauda (#727) üzenetére


roti86
őstag

Tehát ha jól értem akkor van lehetőségem újrakötni ugyanannál a biztosítónál a kötelezőt ugyanolyan feltételekkel?

(#729) Lauda válasza roti86 (#728) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, minden marad csak olcsobb lesz. Hogy ennek mi ertelme arra meg nem sikerult rajonnom. Tesom mar vagy 4-szer kototte ujra az allianznal es evrol evre csokken a dij.

(#730) roti86 válasza Lauda (#729) üzenetére


roti86
őstag

Köszönöm a segítséged, ez nekem is fura, ezért kérdeztem rá :R

(#731) tomcsi23 válasza Lauda (#729) üzenetére


tomcsi23
veterán

Inkább az a "fura", hogy a köcsögök direkt nem jelzik az ügyfélnek, hogy: Hé, paraszt melyik út megyen itt Budára?! olcsóbb lenne, ha újrakötnéd, minek fizetnél többet? :U

mod: aminek az ügyfél örülne is, hogy ejj de rendesek ezek, itt maradok, mégha egy másiknál kicsit olcsóbb is lenne.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#732) Morris válasza tomcsi23 (#731) üzenetére


Morris
veterán

áhh, hova gondolsz? végül is belőlünk élnek :(( Komolyan nem értem ezt az "ügyfélbarát" hozzáállásukat! :F
Egyébként ha jobban belegondoltok, tök mindegy, hogy melyik biztosítónál van az ember. Úgyis a károkozó biztosítója fog fizetni a vétlen sofőrnek (persze ha a feltételek teljesülnek).
Ugyanez volt annak idején a MÁV-nál. Ha nekem van egy relatíve megbízható biztosítóm és egy MÁV-os kárt okoz nekem, akkor nem a saját biztosítóm fog fizetni. Ergó retteghettem, hogy csak mávos ne jöjjön belém.
Szóval ha már kötelező, akkor csakis a legolcsóbb.
Szolgáltatást effektíve úgysem fog nyújtani nekem. Akkor meg minek fizessek többet?

[ Szerkesztve ]

(#733) Calogero válasza Morris (#732) üzenetére


Calogero
addikt

Szolgáltatást effektíve úgysem fog nyújtani nekem. Akkor meg minek fizessek többet?

Mert lehet hogy ha legolcsóbbhoz mész akkor kétszer vagy többször is zsebedbe is nyúlhatnak (rosszabb esetben)

Az idézet a KÖBE honlapjáról letölthető, az Egyesület Alapszabályzata

"8.2.3. Abban az esetben, ha egyéb források nem lennének elégségesek az Egyesület tárgyévi kötelezettségeinek teljesítésére, úgy a Küldöttgyűlés – vagy szükséghelyzet esetén, ha ezt a Küldöttgyűlés a felügyeleti szerv (PSZÁF) felhívására nem teszi meg, úgy a felügyeleti szerv - pótlólagos befizetést írhat elő a tagságnak. A pótlólagos befizetés mértékét és esedékességét az Egyesület Küldöttgyűlése a tagdíj, a biztosítási díjak valamint a nyújtott szolgáltatások alapján azonos feltételek esetén azonos alapelvek szerint határozza meg. A pótlólagos befizetési kötelezettség alapján az Egyesület tagja által teljesítendő befizetés nem haladhatja meg a tag által a pótlólagos befizetési kötelezettség teljesítése nélkül az Egyesület részére bármilyen jogcímen évente teljesített befizetései 100 százalékát."

Ha a Küldöttgyűlés úgy ítéli meg, akár az éves biztosítási díj+tagdíj együttes összegét még1x elkérhetik pótlólagos befizetési kötelezettség címén!!!

[ Szerkesztve ]

(#734) Morris válasza Calogero (#733) üzenetére


Morris
veterán

de ez egyesület. (a magyar autóklub a második legnagyobb baromság a köbe mellett. aki tag, megérdemli)
én biztosítóra gondoltam úgy mint uniqa, allianz, generali stb

[ Szerkesztve ]

(#735) tomcsi23 válasza Morris (#732) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja. Itt is a köbe lenne a legolcsóbb, utána 2-3e az első biztosító, uniqa sincs messze.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#736) Winner_hun válasza Calogero (#733) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm. Na ezek után meggondolom hogy menjek-e hozzájuk. Méghogy pluszba fizessek... az ilyeneket írnák ki az oldaluk elejére, jó nagy betűkkel. Ja hogy az nekik nem lenne jó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#737) tomcsi23 válasza Winner_hun (#736) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig Te az elején le szoktál csapni, most hogy-hogy nem? ;]

Amúgy emiatt nekem se szimpatikus a brigád, inkább legyen +2-3e máshol.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#738) Winner_hun válasza tomcsi23 (#737) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vajon másoknál is van ilyen lehúzós rész?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#739) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hmm hát lehet mégis marad ez, mert ez 20k alatt van, a következő meg 30k fölött..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#740) tomcsi23 válasza Winner_hun (#739) üzenetére


tomcsi23
veterán

Melyik a next?
Más oldalon is ugyanaz a sorrend/ár az olcsóbbakra?

Amúgy az egyesületi forma miatt van ez szvsz, egy biztosító társaságra eleve más (komolyabb) feltételek vonatkoznak.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#741) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Épp most olvastam egy cikket ebben a témában a hvg-n. Aki váltogatni szeretne, szerintem érdemes olvasmány: [link]

Skynet is real. It's called Google.

(#742) Lauda válasza tomcsi23 (#731) üzenetére


Lauda
félisten

Nem jelzik az biztos, ha magad nem nezel utana, bekotik ugyanazt a kovetkezo evre, ezek ilyenek sajnos.

roti86 :)

(#743) Calogero válasza Winner_hun (#738) üzenetére


Calogero
addikt

Én eddig két egyesülettel találkoztam ami KGFB-el foglakozott/foglalkozik. Az egyik a KÖBE, a másik a MÁV volt.

A többi biztosító nem egyesület, így nincs náluk ilyen kikötés.

Az biztos ha nekem károkozó KÖBE-nél lesz biztosítva, én egyből rendőrt hívok. (remélem ilyen nem lesz)

(#744) Calogero válasza FehérHolló (#741) üzenetére


Calogero
addikt

Érdekes cikk, végig olvastam. Én is tapasztaltam a különbségeket
A Mabisz díjkalkulátora kíváncsi leszek, csak nehogy az utolsó napokra induljon csak el.

(#745) Woodslave válasza szelidorzo (#725) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én megkötöm náluk, ki tudja milyen előnyökkel jár majd a NER-ben :K

;] :D (á nem)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#746) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ezt jobb, ha tudod: ezért fizeted a kötelezőt

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#747) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Lassan bátyám kocsiját átírjuk a nevemre. Kérdéseim lennének: első: tudom, hogy milyen iratok kellenek, de ezek keltezési ideje egymáshoz viszonyítva tetszőleges?

Tehát az alábbi iratok növekvő dátumú keltezéssel jók?
1. adásvételi
2. kötelező biztosítás.
3. eredetiségvizsgálat.
4. önkormányzati papírok elintézése.

Másfelől a kalkulátorok közül mik a különbségek?
Első kgfb-m, első autóm lesz, szóval jó drága lesz. :(

I am having fun staying poor.

(#748) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hét biztosítónak kell pontosítani a kötelezőtarifáit

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#749) m4rc!


m4rc!
őstag

Hali! Évközi biztósítóváltás nem kivitelezhető vhogy? 2010.10.08.-án kötöttem az előzőt, és most szeretnék váltani jóval kedvezőbbre... ezt hogy lehet megoldani?

We are analog players in a digital world

(#750) Morris válasza m4rc! (#749) üzenetére


Morris
veterán

Ez sehogy nem fok sikerülni. mivel neked adott év 10.hó 8-a az évforduló, így megtehetted volna e dátumot megelőzően 2 hónappal. csak ugye akkor még nem voltak ezek a (mostani) akciók. Mondjuk ha ezt megcsináltad volna most akkor a tavalyi akciós árakat kaptad volna.
jövőre pedig az idei akciós árakat! :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.