Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Mawyx válasza dokar (#250) üzenetére


Mawyx
senior tag

Marharépa vagyok, már hamarabb is megkérdezhettem volna normális-e ez...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#252) t_ferenc


t_ferenc
őstag

hali!

első kocsi a családban az enyém, így nulla tapasztalattal indulok. idén februártól van kötelezőm, meg autóm is. most az allianz-nál hozta ki legolcsóbbra. merjek váltani hozzájuk a generali-tól? átváltásnál esetlegesen el tudok tolni valamit?

:R

if you fall seven times, stand up eight

(#253) tomcsi23 válasza t_ferenc (#252) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mekkora a különbség?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#254) t_ferenc válasza tomcsi23 (#253) üzenetére


t_ferenc
őstag

ha újrakötném a generalinál, akkor fizetnék 62640,- Ft helyett, ha itt újrakötném kellene 38536,- Ft-ot fizetnem. az allianz-nál 27000 ugyanez. szerinted?

if you fall seven times, stand up eight

(#255) Mawyx válasza t_ferenc (#254) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ha számít a pénz, akkor két kattintás és újra van kötve, kösd újra!
Ha meg nem számít, akkor utána se néz az ember, hanem fizet számolatlanul.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#256) dokar válasza t_ferenc (#252) üzenetére


dokar
addikt

én mentem az allianzhoz

extra - SEXRay

(#257) Mawyx válasza dokar (#250) üzenetére


Mawyx
senior tag

Még aznap válaszoltak Netriskék. Legutóbbi kártörténeti igazolás szerint B2-ben vagyok, a jelenlegi biztosítómnak kéne ezt vezetni. Értesítik a jelenlegi biztosítót erről, utána meg engem, hogy mi történt.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#258) t_ferenc


t_ferenc
őstag

akkor most menjek az allianzhoz vagy csak kössem újra?

if you fall seven times, stand up eight

(#259) uborka3 válasza t_ferenc (#258) üzenetére


uborka3
tag

Én a helyedben a legolcsóbbat választanám.

(#260) t_ferenc válasza uborka3 (#259) üzenetére


t_ferenc
őstag

így is tettem.

if you fall seven times, stand up eight

(#261) tomcsi23 válasza t_ferenc (#260) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jól tetted. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#262) Mawyx válasza Mawyx (#257) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem történt előrelépés, sőt, most biztosítót váltottam, netrisken legalábbis kötöttem másikat 2009-re és megint A0-ba sorolt! OK, a mostani biztosítómnál nem B2-ben vagyok, pedig az előző biztosító szerint abban vagyok, ő jól vezette a bonust, de ha most A0-ban is vagyok elírás miatt, akkor is 2009-ben lépni kéne egyet, de mindig újra és újra A0 :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#263) dokar válasza Mawyx (#262) üzenetére


dokar
addikt

csapjál már oda az asztalra végre

extra - SEXRay

(#264) t_ferenc válasza Mawyx (#262) üzenetére


t_ferenc
őstag

én is netrisknél váltottam, és automatikusan b1-be kerültem jövő évre az előzetes igazolás szerint.

if you fall seven times, stand up eight

(#265) plömplöm


plömplöm
őstag

Hóbelevanc - Veresegyházi Hímzőkör Biztosító

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#266) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!

Jövő év elején szeretnék egy használt autót venni és elkezdtem online kalkulátorokkal számolgatni mennyi is lenne ez nekem. Lebontottam, havi részletességűre és valami 8000 Ft-ra jött ki. Ez elég magas. Most rosszul számoltam vagy ennyi az annyi?

Jelentem ez lenne az első autóm. Mitől is függ, hogy mennyi is a biztosítás díja?
És mik ezek a besorolások?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#267) Winner_hun válasza legiaap (#266) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milyen idős vagy, hol laksz, mióta van jogosítványod, okoztál-e balesetet, milyen bónuszkategóriában vagy. Így hirtelen ennyi jutott eszembe:)
Nekem havonta 10833 Ft volt a biztosítás, a mostani akció miatt már "csak" 7416 Ft.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#268) legiaap válasza Winner_hun (#267) üzenetére


legiaap
nagyúr

De ez a kötelező mire biztosít?
Szükséges még a Casco is mellette?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#269) nemma válasza legiaap (#268) üzenetére


nemma
addikt

Itt a különbség:

Casco: gépjárművek sajáthibás kárainak fedezetére szolgáló biztosítás. Az alapbiztosítás a töréskár, amely általában kiegészül az elemi károk és a lopás, üvegtörés illetőleg rongálás kockázatokkal.

Kötelező gépjármű felelősségbiztosítás: Magyarországon gépjármű - és segédmotoros kerékpár - csak akkor vehet részt a forgalomban, ha üzembentartója érvényes felelősségbiztosítással rendelkezik. A biztosítás bármelyik - ilyen üzletággal foglalkozó - biztosítónál megköthető. A szerződés megkötését a hatóságok - közülük a rendőrség - is ellenőrzi.

Ha régi, olcsó, vacakabb autód van, akkor szvsz nem éri meg rá Casco-t kötni, én csak új, pár éves autóra kötném. Egyébként szerintem jobban jársz, ha nem a sajátodra, hanem mondjuk a vidéken élő édesapád nevére kötöd.

Milyet veszel egyébként? :)

(#270) legiaap válasza nemma (#269) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem tudom még milyet, de úgy tavaszra tervezem a vételt. Eddig egy Renault Megane-t nétem ki. Tudod, aminek olyan fura a hátulja. De ez lesz az első autóm. Kiszámolgattam mennyibe lenne...hát nem lsz olcsó, de még mindig jobban járnék, mintha állandóan venném a bérleteket és a vonat jegyeket.
Csak ez a rohadt kötelező zavar, ami iszonyat drága lesz nekem. Asszem mivel kezdő vagyok valami A0-ás a besorolásom. Lehet ezért drága?
:F
Még a súlyadó sem lenne vészes. pár 1000 Ft havira lebontva.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#271) plömplöm


plömplöm
őstag

cimbora tavaly kárt okozott, mávos volt, hiába mondtam neki hogy ne legyen, de ez mostmár lényegtelen. szóval kárt okozott, elismerte a kéksárgán, bár ez sem jelent semmit. nade, tavaly évvégén csörgött a telója, a tavalyi károsult, hogy nem fizeti neki senki a kárát, fizesse ki a cimborám, mondta neki cimbi hogy ne viccelődjön már, érvényes biztosítása volt, amikor a károkozás történt még nem volt felszámolva a mávbizt. "akkor ügyvédhez fogok fordulni", így az emberünk, és bár mi valóban sajnáltuk őt, de ez akkor sem tűnt megoldásnak mert milyen alapon teszi ezt. megtette, cimbora most kapott levelet hogy 400ezret lesz szíves kitenni az asztalra. rákérdezett a dologra valami hivatalos helyen, íme a válasz:

"Kedves ......!

Az Ön által leírtakból az derül ki, hogy Ön okozott egy közlekedési balesetet, és elismerte a károkozásért a felelősségét. Az Ön gépkocsijának a kötelező felelősségbiztosítását a MÁV Biztosító kezelte, amelynek terhére a károsult kérte kárának rendezését. (Feltételezzük, hogy a biztosítási díjjal elmaradása nem volt, azt Ön minden esetben határidőre rendezte.) A pénzügyi gondok miatt a MÁV nem teljesített a károsult felé, ezért a károsult ügyvédje felszólította Önt, hogy fizesse meg a károsult gépkocsiban bekövetkezett kárt (+ késedelmi kamatait). Az ügyvéd felszólítása jogos, mivel a kötelező biztosításról szóló Kormányrendelet kimondja, hogy a károkozóval (Önnel) szemben is érvényesíthető a kárigény.

A megoldásra két lehetőség van:
1.
Amennyiben nem akar évekig pereskedni, úgy ebben az esetben meg kell írni az ügyvédnek, hogy nem zárkózik el a kártérítési összeg megtérítése elől, azonban azt egyösszegben megfizetni nem tudja, ezért kéri, hogy a károsultnak részletekben téríthessen. Ebben az esetben el kell kérni a károsult gépkocsijáról készített kárfelvételi jegyzőkönyvet (MÁV biztosító szakértője által készített), a sérült gépkocsiról készített fotókat, valamint a javítási számlát, illetve azügyvéd részletezze, hogy a kártérítési összeg milyen tételekből áll. (ezt szakértőileg a fenti dokumetnáció alapján ellenőrizni lehet, gondolok itt a gépkocsi tényleges sérüléseire és a javítási számlán szereplő tétekre...)

2.
Amennyiben van ideje és idegrendszere a pereskedésre, úgy az ügyvéd nyugodtan nyújtsa be a perkeresetet Ön ellen, és amikor Ön is megkapja, akkor perbe kell hívni a MÁV biztosítót, illetve annak felszámolóját. Ebben az esetben is meg kell téríteni a kártérítést, a késedelmi kamatokat, esetlegesen a bíróság által kijelölt szakértő költségét, az eljárási illetékeket, valamint a perköltséget is (ügyvédi költségek). Ha a felszámolónak még lesz tartaléka, akkor a bíróság őt kötelezheti a fenti összegek megtérítésére, illetve - ha addigra lesz állásfoglalás, akkor - esetleg a MABISZ-nak kell helytállni.

Az ügyvédnek mindenképpen írásban (ajánlott + tértivevény) kell válaszolni, akár így, akár úgy dönt, de mindenről maradjon másolata (!!!!) a későbbiekre akár igazolásnak is.

Bármi kérdése van, keressen meg bennünket. (www.buszi.hu)

Üdvözlettel

..... .....
cégvezető"

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#272) bobsys válasza plömplöm (#271) üzenetére


bobsys
addikt

Haverod igy jart kellett neki fillereskedni.
A MABISZ ugy tudom csak akkor fizet a karokozo heleyett ha nincs kotelezoje.
A 2 verzioval nekem annyi fenntartasom van, hogy a cimboradnak szerintem eselye nincs a kesobbiekben behajtani a MAVon a lovet foleg hogy ahogy a birosagok mukodnek mire az o targyalasa lezajlik lesz vagy 2009 ev vege addigra meg a MAV maradek vagyonat is elhordjak.
Hivja fel a MABISZt ok telefonon is elmondjak hogy mit tud tenni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#273) plömplöm válasza bobsys (#272) üzenetére


plömplöm
őstag

így járt, oké, nade akkor még a mávbizt tiszta erőből működött, élt és virult, érted. mi a biztosíték, hogy egy akármilyen biztosító nem játsza el mondjuk veled mondjuk pontugyanezt? ha valaki elmondta mindenfélének a mávozós fillérvadászokat, akkor az én voltam, olvass vissza, de ez egy másik kávéház, hogy még semmi csődeljárás vagy felszámolás, sztán mégsincs kifizetés. ez egy kicsit durva szerintem.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#274) bobsys válasza plömplöm (#273) üzenetére


bobsys
addikt

Ilyen faszaul van a magyar jog. Itt csak a biztositoknak eri meg es barmelyik csinalja ezt ugyan az tortenik. Nekem is mikor lebontottak a kocsim elejet semmi plusz lovet nem lattam hiaba voltam vallalkozo (bizonyithatoan) es munkaeszkozom volt az auto de nem volt a ceg neven ezert elkuldtek a busba. Az hogy nem tudtam a nagykerbol elhozni az alkatreszeket senkit nem erdekelt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#275) plömplöm


plömplöm
őstag

Biztos bukó biztosított

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#276) AMD Power


AMD Power
titán

Wabard biztosítóval van valakinek valami tapasztalata?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#277) Manitou


Manitou
addikt

A helyzet a következő:
Vettem egy autót már pár hete. Június 30-ig van rá KGFB.
Na most nekem még nincs meg a jogosítványom, pár héten belül várható csak hogy kézben legyen. Ezt a biztosítást ráérek megkötni később is, ha az autoval nem közlekedek ugye eleve forgalomban? Vagy ezt most meg kell kötnöm még gyorsan egy biztosítónál?
Nézegettem neten ilyen online kalkulátorokat, abból az jött le számomra, hogy ahhoz hogy ha én vagyok a gépjármű tulajdonosa és üzemben tartója is, de nincs jogosítványom, attól még köthetek KGFB-t.

(#278) csabooooo válasza Manitou (#277) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Addig át sem írják a nevedre az autót, amíg nem rendelkezel a nevedre szóló KGFB-al. Megkötésének nem feltétele a jogosítvány.
Az autó megvásárlásának tényét viszont a vásárlástól számított 15 napon belül be kell jelenteni az okmányirodában.

(#279) Manitou válasza csabooooo (#278) üzenetére


Manitou
addikt

Aham értem. Még csak adásvételi van, de valószínű arról majd írni kell egy újat akkor.
Rokontól vettem, ha írunk egy új adásvételit, akkor onnantól ketyeg ez a 15 napos bejelentés nem?

(#280) Boxer001 válasza Manitou (#279) üzenetére


Boxer001
veterán

Aztán eddig mit ücsörögtél azon az adásvételin? Az a baj az emberekkel, hogy végtelenül lusták... :U
;]

(#281) Manitou válasza Boxer001 (#280) üzenetére


Manitou
addikt

:Y :( :D

(#282) csabooooo válasza Manitou (#279) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Jaja, szerintem írjatok egy újat, akkor nem köthet bele senki. Átíráshoz kell még eredetvizsgálat (60 napnál nem régebbi), a nevedre megkötött KGFB, törzskönyv, forgalmi, személyi+lakcímkártya, adókártya. Meg egy halom pénz. ;)

(#283) Manitou válasza csabooooo (#282) üzenetére


Manitou
addikt

Ja ezket már néztem, ha jól számoltam 54k-ba lesz az átíratás tokkal vonóval.

És az eredetvizsga az hogy néz ki a gyakorlatban? Mennyi idő mire megcsinálják? Vagy hogy van ez?

(#284) mindfreak


mindfreak
őstag

Üdv,

KGFB + CASCO-t szeretnék kötni vadi új autóra. A kalkulátorokkal az Allianz és a Generali jött ki a legolcsóbbra. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek melyikhez menjek? Esetleg más tipp?

Köszi!

(#285) Manitou válasza mindfreak (#284) üzenetére


Manitou
addikt

Én az allinazhoz mentem, nem tudom jól tettem-e.

(#286) mindfreak válasza Manitou (#285) üzenetére


mindfreak
őstag

Igen, úgy tűnik én is oda fogok menni.

(#287) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mindenkinek ajánlom hogy vagy kösse újra a szerződést, vagy nézze meg hogy van-e olcsóbb alternatíva. Én mindig a legolcsóbbat választottam, idén is, jó sokat sikerült is spórolnom:

2008-ban: 129 564 Ft/év (ebből szerencsére csak negyed évnyit kellett befizetni)
2009-ben: 89 060 Ft/év
2010-ben: 49 795 Ft/év

:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#288) aphra2 válasza Winner_hun (#287) üzenetére


aphra2
aktív tag

Én is mindig a legolcsóbbat választom, a drágább biztosítók által hangoztatott magasabb díj magasabb szolgáltatási színvonal marhára nem érdekel... :D .
Egyébként tavaly a TIR-nél ha újra kötöm az drágább lett volna , mintha felmondom, és ugyanúgy náluk kötöm megint :F ,.... utóbbit választottam.
B10-re negyedévenként 5838 ft, autó 1600 cm3 szerintem ez még elviselhető :D

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#289) dragonfx válasza Winner_hun (#287) üzenetére


dragonfx
veterán

mindne igaz nekem 38-44e között lesz.

de érdekes ám beírom az iagzságot a 2008as kárról és azt írja ellentétes dolgot írtam be.(2008ban történt de 2009ben volt kifizetés ugye ebben az időszakban.de nem fogadja el.)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#290) Lauda válasza Manitou (#285) üzenetére


Lauda
félisten

En tavaly ilyenkor kotottem at oda a postatol, befizettem atutalassal az egesz evet 20k-bol megusztam, postanal 6-7 ev huseg utan lett volna ez 32k. ;]

(#292) Lauda válasza #76495872 (#291) üzenetére


Lauda
félisten

Hali!

Nekem semmi tapasztalatom veluk, mert nem volt karesemeny ez ido alatt. Ha az a legolcsobb, akkor menj oda. :K

(#294) lajafix


lajafix
addikt

no én átkötöttem még szombaton, AEGON nyert, 20 ezerrel olcsóbb, 2 év alatt egyenesen megfeleződött, 35000/év 1.8 benyára, 14 mázsára.

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#296) Multitaskok


Multitaskok
csendes tag

Nekem most a legújabb döbbenet, az volt hogy a Tesconál is lehet biztosítást kötni! :D
Állítólag elég korrekt alkuszrendszer, nem az kék-fehér csíkos fajta.

A taskok esztelen tesztere

(#297) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No apukámmal is megcsináltuk a váltást, 58k helyett 26k. Mindketten eljöttünk a köbétől, lett olcsóbb is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#298) ABnormal


ABnormal
őstag

éves ~10500-tól nem hittem,hogy van olcsóbb... most néztem netrisket... van ahol 9500-ért is köthetek... :C

(#299) Lauda válasza #76495872 (#293) üzenetére


Lauda
félisten

Hat jelenleg semmi sem garancia, mindenki kever, sikkaszt meg mutyizik, sosem tudod mi dol be holnap.
Szerintem megbizhatoak, en amugy szemelyesen rendeztem a dolgot es most is ugy fogom, utbaesik. :)

(#300) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Na, uniqa-nál vagyok, s az jött ki a legolcsóbbra is. Felhívtam őket, hogy mi a helyzet. Jövőre annyi lesz alapban 34k (a mostani 59k helyett). Yupi. :DDD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.