Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Ace Ventura válasza tomcsi23 (#550) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Egy másik kalkulátor szerint a mostani havi 4 rugó helyett a K&H-nál havi 3 rugó lenne, úgy hogy M2-be vagyok.Ha ez igaz, akkor megyek át:)Kérdés allianz elenged e a károkozás miatt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#552) Kroni1 válasza Ace Ventura (#551) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem tarthatnak vissza.. Nek követtél el biztosítási csalást. M2-be kerülsz, akárhova mész, de ha a K&H olcsóbbat tud neked mondani mint az Allianz úgy hogy M2-be vagy akkor szived joga átmenni. A 330-at úgysem abból akarták beszedni hogy még 10 évig ottartanak, annál sokkal többet keresnek összességében, hogy ez gondot jelentsen nekik.

(#553) wwhy válasza Ace Ventura (#551) üzenetére


wwhy
veterán

Nem kérdés. Olyan nincs, h "nem enged el". Kiadja a kártörténeti igazolást, egyebet nem tehet. Jómagam - sajnos - 2006-ban egy bal kanyar-bambulás következtében csattantam az egyenesen 60-70-el jövő BMW-vel. Akkor az OTP Garanciánál voltam, ők kb. 1,2M (!)-t fizettek ki a BMW-snek. Én az F Astrát 300e-ből hozattam helyre. Novemberben váltottam, minden kecmec nélkül, kiadták az igazolást (akkor még személyesen kellett intézni), bevittem az Unionhoz, elfogadták, fizettem, amennyit kellett, kész.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#554) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Érdekes, hogy itt még további kedvezményt ajánlanak. A másik oldalakon legolcsóbbnak tűnő K&H-hoz képest, még 3-4e forinttal olcsóbbnak hozza ki a jelenlegi uniqámat. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#555) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hátazért izé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#556) Winner_hun válasza tomcsi23 (#554) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nekem jóval magasabb árakat adott.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#557) Lauda válasza Winner_hun (#555) üzenetére


Lauda
félisten

Osszezavartad a rendszert vagy mi ez? :D

(#558) Winner_hun válasza Lauda (#557) üzenetére


Winner_hun
félisten

Emlékeim szerint mindent kitöltöttem, aztán ahogy a hibaüzeneteket nézem hiányolja a születési időt. De ha nem adtam volna meg akkor miért engedett tovább? No mindegy, már azt se tudom melyik oldalon töltöttem ki, ctrl+shift+t-zni se fogok, megyek inkább aludni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#559) Lauda válasza Winner_hun (#558) üzenetére


Lauda
félisten

Jol beleastad magad annyi szent. :D Nem tudom hogyan enged tovabb, a netrisk es a biztositok.hu nem megy tovabb az biztos.

(#560) Avicularia válasza Winner_hun (#558) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem 24K körül jött ki netrisknél mind a köbe mind az astránál,ez a két legolcsóbb ajánlat.
Biztosítás.hu-n is megnéztem,itt is ez a két legolcsóbb,de a köbe 32K az astra 38K-ra jött ki,pedig elvileg mindent ugyanúgy adtam meg.

(#561) tomcsi23 válasza Winner_hun (#556) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lehet, hogy tényleg van, amelyik oldal egyik társasággal plusz kedvezményt köt privátban. Mert itt a többi az kb egyezik, csak az uniqa olcsóbb, még a legolcsóbb k&h-nál is vagy 3e forinttal. Mindegy, de ezek után megvárom, hogy az uniqa mit ajánl nekem direktbe. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#562) Kroni1


Kroni1
veterán

Már majdnem megkötöttem a motorra a K&H-nál évi 20ezerért, mert az Union is majdnem ugyanazt hozta ki, de lecsekkoltam az Union saját oldalán is, és ott 14400-ra jött ki! Yuppi!

(#563) Kroni1 válasza tomcsi23 (#554) üzenetére


Kroni1
veterán

És az Uniqua saját oldalán is annyira jön ki mint az előbb linkelt oldalon? Vagy még annál is olcsóbb? :D

(#564) tomcsi23 válasza Kroni1 (#563) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezek után kénytelen leszek ott is megnézni. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#565) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem se minden oldalon ugyanaz jön ki.de legtöbb helyen ugyanaz.majd választok egyet nem sürgős 3.a van

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#566) tomcsi23 válasza Kroni1 (#563) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát vazze, még egy ezressel olcsóbb az uniqa oldalán. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#568) prmcsk


prmcsk
addikt

Megkötöttem a szokásos CLB-n keresztül...

B5 / passat variant / B10 / 9805huf / év / Astra biztosító... :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#569) Agyasima


Agyasima
senior tag

HELP! HELP!

Áprilisban vettem a kocsimat. Így ugye én kimaradok az év végi átkötési hajrából. 2 kérdésem lenne:
- tényleg igaz, hogy most kellene váltanom, azaz legalább a szerződést megkötnöm, mert később felemelik az árakat?
- egyáltalán válthatok-e, vagy a szerződésemet eleve csak a lejárata előtt 1 (2?) hónappal mondhatom fel, és csak akkor köthetek újat?

Nem tudnék annak örülni, ha a mostani kb 15 ezressel olcsóbb ajánlatok áprilisra már csak 5 ezerrel lennének olcsóbbak...

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#570) chungee


chungee
addikt

Mi a különbség, ha ilyen "több biztosítok 1 helyen kiválasztjuk neked". És közvetlenül az adott biztosito oldalán kötök KGFB-t szerződést:F Először a risk-en kiszámoltattam. Allianz lett a nyerő. Utána felmentem az Allianz oldalára, ott is kiszámolta. Uaz a tarifa. Szal mind1, hogy hol kötöm meg:F

(#571) Winner_hun válasza chungee (#570) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mindegy hogy hol kötöd meg. A netrisk alkusz az összes biztosítóval, az allianz biztosító a saját ajánlatával.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#572) chungee válasza Winner_hun (#571) üzenetére


chungee
addikt

Értem, köszönöm.

(#573) gaben


gaben
aktív tag

Na megnéztem az ajánlatokat a Netrisk-nél egy 1000-es Suzukira. Hát asszem váltani fogok. A legolcsóbb a 8760-as éves ajánlattal a K&H lett. Évi 10k spórolás. A jelenlegi biztosítóm az Alianz, ott még több lenne a díj ,mint most, akkor is ha újrakötöm. Ez érdekes. Már korábban is észrevettem ,hogy hogy nem becsülik az ügyfeleket ezek a biztosítók sem... Nemhogy olcsóbb lenne, mert oda vittem a pénzt már korábban, erre még drágáb... pfff...

(#574) Atlantis


Atlantis
veterán

KÖBE az mennyire "kockázatos" biztosító? Nagyon jó ajánlatot adtak nekem, meg apósnak is, de ez már a gyanúsan olcsó kategória, pláne hogy CASCO-val együtt van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#575) dragonfx


dragonfx
veterán

tiszta vicc az összes oldal fagyogat.
én már 2 éve és immár 3.on is a pba.nál kötöttem meg.
13600/félév.b3ba.ez szerintme jó. :K
aza vicc csajomnbak is ennyi lesz csak ő negyedévente fizeti.90ft.tal megvert.hüühaaaa.sőt neki nem is éri meg váltani.ritka eset.

téli gumit én nem rakom fel.nyári jobb nekem is autonak is.hó, minusz nincs.se 7 fok alatt mikor megyek..ha mégis beüt valami 1 óra és fenn van. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#576) #47053824 válasza Agyasima (#569) üzenetére


#47053824
törölt tag

nyugodtan valthatsz most is, csak a bonusz besorolásod nem fog valtozni

(#577) tomcsi23 válasza Lauda (#538) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem tudja levaltani, a biztosito sem hulye. Biztos megvannak erre a paragrafusok.

Beszéltem egy ismerőssel, aki felhívta a biztosítóját, hogy megkérdezze, mennyi lesz a jövő évi díja. Közölték vele, hogy a biztosító év végével felmondja a szerződést, mivel különleges kockázati tényezőt jelent (év közben volt egy károkozása, cirka 600k kifizetés). :DDD

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#578) The DJ


The DJ
addikt

A Netrisknél most is úgy van, hogyha a végén azt választom, hogy nem rendelkezem nyomtatási lehetőséggel, akkor elpostázzák nekem a szükséges dokumentumokat?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#579) Avicularia válasza tomcsi23 (#577) üzenetére


Avicularia
veterán

Én úgy tudom,hogy kötelezőt nem mondhatja fel a biztosító.Szerintem casco lesz az.
2007-ben én is így jártam.A volt barátnőm nagyon csúnyán összetörte a kocsimat(találkozott egy villanyoszloppal),meg még egy passatot is leamortizált közben.Elég sok volt amit a casco kifizetett,utána fel is mondták a biztosítást.

(#580) Lauda válasza tomcsi23 (#577) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DD Havernal is ez volt (amit irtam is), csak vele nem kotottek uj szerzodest a masik autojara. :DDD

(#581) FF23 válasza Avicularia (#579) üzenetére


FF23
senior tag

Sajnos felmondhatják indoklás nélkül. Amikor ezt kilobbizták valahogy 2000 körül, meg is kaptam az akkori "jónevű" biztosítómtól (már nem emlékszem melyik volt). Bementem vörös fejjel az irodájulba, hogy: fizetve volt, kár nem volt, akkor most mé'? Csak! Na kikértem a megszünési papírt, majd elküldtem az anyjába a kis vállvonogató gizda p.csát a biztosítóval együtt:(

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#582) Avicularia válasza FF23 (#581) üzenetére


Avicularia
veterán

Mostanában nem követtem figyelemmel,de emlékeim szerint régebben nem mondhatták fel és kötelesek voltak befogadni a biztosításod,nem válogathattak,mivel kötelező.Azóta persze ez változhatott.

(#583) FF23 válasza Avicularia (#582) üzenetére


FF23
senior tag

Nem is csak mostanában van így, de azt én is úgy tudom, hogy akár ott kötelesek lettek volna megkötni, ha akarom. Hirtelen ezt találtam:
"A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási szerződés – a biztosítási időszak végén, – bármely fél részéről indoklás nélkül legalább 30 nappal korábban felmondással szüntethető meg. A szerződés felmondása kizárólag írásban történhet."

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#584) Avicularia válasza FF23 (#583) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez oké,de szerintem ha akarod akkor egyből újrakötheted,mert nem utasíthatja vissza.
Nincs a biztosítóknak mérleglési lehetőségük.Ha lenne,akkor a nagy kockázatú tulajok nem tudnának sehol biztosítást kötni.

Mondjuk nekem még kötelezőt nem mondtak fel csak casco-t.Bár minden évben újra szoktam kötni a kgfb-t,mert a régi biztosító mindig elpofátlanodik az árazással.Így teszek idén is.

[ Szerkesztve ]

(#585) tomcsi23 válasza Avicularia (#579) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem casco, kötelező tuti. Ha megjön a felmondó levél, megnézem.
Ez mondjuk érdekes lenne, alkusszal újra megkötni ugyanott. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#586) Avicularia válasza tomcsi23 (#585) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem nem dobhatják vissza :D

(#587) tomcsi23 válasza Avicularia (#586) üzenetére


tomcsi23
veterán

Aztán jön a levél januárban: 

Kedves Ügyfelünk!

Engedje meg, hogy ezúton is köszönetet mondjuk Önnek, hogy biztosító társaságunkat választotta kgfb szerződése megkötésekor. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#588) roti86


roti86
őstag

Sziasztok. Kiszámoltuk és nekünk is megérné váltani.

Interneten keresztül gondoltuk elintézni, mégiscsak egyszerűbb (legalábbis remélem).

A netrisk megfelelő ajánlattal kecsegtet (érdekes, nem mindegyik alkusz ugyanazt a díjat számítja ki).

A kérdésem: hogy megy ez az egész? Adatokat megadtuk, kiszámítottuk a díjat, most már csak meg kellene kötni. Ezután nem értem mit kell megadni.. pl. ha van két gyerek, akkor azt hogy igazolom? ha van lakásbiztosítás akkor azt hogy? Vagy kiküldenek egy nyomtatványt, amit ki kell tölteni, vagy e-mailben kell elküldeni bescannelve az iratokat?

Aki járatos a dologban (aki tavaly is így váltott, mi sajnos nem), az kérem segítsen, addig nem akarjuk elkezdeni a biztosítás átkötését...

(#589) Winner_hun válasza roti86 (#588) üzenetére


Winner_hun
félisten

Netrisken ott van a telefonszám, felhívod őket, megmondják hogy mi merre mennyi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#590) roti86 válasza Winner_hun (#589) üzenetére


roti86
őstag

Okés, de én nem akarom őket felhívni, gondoltam csak van valakinek tapasztalata aki tavaly vagy azelőtt is neten kötötte..

(#591) Winner_hun válasza roti86 (#590) üzenetére


Winner_hun
félisten

lol

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#592) zoo8800 válasza roti86 (#590) üzenetére


zoo8800
veterán

Pár dologról nem kérnek igazolást.
Pl. Postánál a 30 napos bérletet nem kell igazolni, de a több autó kedvezményt igen, a másik rendszám megadásával.
Van egy kis info link a kedvezmény mellett, célszerű elolvasni :))

rip and tear, until it is done

(#593) FF23


FF23
senior tag

Na végre! Levelét groupama megírta.....

Köszönik az eddieket meg mindent, jövőre 13512Ft-ot állapítottak meg nekem /negyedév az idei 8811Ft helyett, úgy hogy egy kategóriával visszább estem a teljesítmény miatt és egy bónusszal feljebb kerültem. Még csekket és számlát is küldtek :D

Apropó bónusz! Azt írják, hogy jövőre B6-ban leszek, nem emlékeztem pontosan, ezért most előkerestem a szerződést, ami 2003.10.08-án lett kötve. Akárhogy számolom, jövőre B7-ben kellene lennem. Vagy nem :F Találtam egy 2006-os papírt is amin még csak B1 van.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#594) prmcsk


prmcsk
addikt

Érdekes...

Több, mint egy hete véglegesítettem a biztosító váltásomat, a CLB alkuszcégen keresztül.
Erre ma kaptam egy levelet az aegontól, ahol a jelenlegi biztosításom van. :DDD

Köszönik, hogy "náluk maradtam" és mellékelték a 2011. első negyedévi csekkjét...
Most akkor mi van ? :Y Nem november 30. a váltás határideje ? Miért nem várják meg és írnak nekem ilyet akkor ?

Nem szoktam filléreskedni, de a választott biztosító és a jelenlegi között, 2011-re
70% eltérés van.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#595) roti86 válasza prmcsk (#594) üzenetére


roti86
őstag

Ez durva. Remélem egyedi eset. én is a napokba akarok váltani :(

(#596) Winner_hun válasza prmcsk (#594) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is kaptam ma papírt a postától, bár csekket nem mellékeltek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#597) FF23 válasza prmcsk (#594) üzenetére


FF23
senior tag

Kötelesek értesíteni a jövő évi díjról évforduló előtt asszem 50 nappal, hogy legyen idő váltani.
Gondolom nem futott még át a dolog a rendszeren. Nekem a számla kelte nov.01 és ma kaptam meg, az utánfutómé nov.02 és szerdán jött, csekk nélkül.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#598) Manitou válasza Winner_hun (#596) üzenetére


Manitou
addikt

Én is postánál vagyok, nekem is jött papír, de csekk nem. A díj meg egy paraszthajszállal kevesebb lenne mint idén volt. Nyílván nem maradok ;]

(#599) Winner_hun válasza Manitou (#598) üzenetére


Winner_hun
félisten

Örömmel tájékoztatjuk, hogy az Ön következő biztosítási időszakra vonatkozó díja nem emelkedett.

Kb 700 Ft-tal lenne olcsóbb ha maradnék. Kb. 50%-kal lesz olcsóbb mert megyek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#600) egykori válasza Manitou (#598) üzenetére


egykori
őstag

„Én is postánál vagyok, nekem is jött papír, de csekk nem. A díj meg egy paraszthajszállal kevesebb lenne mint idén volt. Nyílván nem maradok ;]

Én is a postánál vagyok, nekem is jött papír, de csekk nem (utalok, így ezt én nem vártam). A díj meg nem egy paraszthajszállal kevesebb, mint idén volt, hanem: ~13%-kal, azaz ~2100 Ft-tal kevesebb. Nyilván maradok ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.