Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) dragonfx válasza Bubu79 (#195) üzenetére


dragonfx
veterán

27.én visszaigazolták végre :K
mondjuk én postán küldtme nehézkes az adatfeldolgozás..ha mindne igaz 24e-t spóróltam..

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#202) Bubu79 válasza dragonfx (#201) üzenetére


Bubu79
addikt

Na igen - a postára bízni egy küldeményt... Kicsit lassan őrölnek a malmaik - főleg mióta az új szortírozó beindult...

22-t fizettem eddig, az új biztosításom pedig 13 lesz :) Jobban hangzik :K

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#203) dragonfx válasza Bubu79 (#202) üzenetére


dragonfx
veterán

/ negyedév?

ne bánkódj...én nekem idén lett 15.5>>9 ha mindne igaz...jövőre neked is ennyi lesz ha ujfenn lesz jövőre is máv onlien átkötés....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#204) RpPRO válasza doc (#199) üzenetére


RpPRO
őstag

Honnan tudod, h iktattak?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#205) doc válasza RpPRO (#204) üzenetére


doc
nagyúr

onnan hogy küldtek egy e-mailt (ezt amúgy mindenről, tehát a szerződés online megkötéséről, a beküldendő dokumentumokról, a faxok beérkezéséről, és ma reggel a régi bizhtosítás felbontásáról)
meg a weboldalukon is nyomon követhető perc pontossággal az egyes dokumentumok állapota (beérkezett/beérkezésre vár)
gyak. bármit csinálnak az ügyemben, azonnal értesítenek róla

(#206) ANT válasza RpPRO (#204) üzenetére


ANT
őstag

Semmi.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#207) Bubu79 válasza dragonfx (#203) üzenetére


Bubu79
addikt

Igen, ez egy negyedév díja - nem bánkódom, ennyi és kész, majd alakul ;)

Maradtam A0-ban, mert tavaly május végén vettem a gépet, így nem volt meg egyhuzamban a 9 hónapos biztosítás - ezért ennyi ( no meg a korom miatt, amiatt, hogy nagyköbcentisnek mondott a gépem, a márka miatt, meg az is dob rajta, hogy városban leledzek... )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#208) ANT


ANT
őstag

Jó tudni

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#209) kisninja


kisninja
őstag

dragon: te most a mávnál vagy ? Sok roszat hallottam a kis biztositókról mesélhetnél erröl a cégröl, (álítólag évközben is emelheti a díjjakat..stb)
bömbim lesz és jólhangzik a 14k (máv) ezután köbe 22,2k

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#210) doc válasza kisninja (#209) üzenetére


doc
nagyúr

nem emel év közben, sőt év végén sem szednek pótdíjat, magyarul amire most szerződsz, az lesz jövőre egész évben
nekem annyi gondom volt, amit le is írtam már a topicban, hogy egyszer rendesen kellett velük harcolni hogy küldjék végre a csekket

(#211) ToTo23


ToTo23
újonc

cSziasztok!

Érdekes, számomra kicsit érthetetlen eset:

Most vásárolt autómhoz zseretnék biztosítást kötni. A tulaj muter lett 50 éves vidéki, én az üzembentartó lettem 25 éves Budapesti.

Amennyiben eztel a felállással kalkulálunk a legolcsóbb biztosító a Groupama 29e HUF-al

Ha csak Muter, vagy én vagyok a tulaj és nem szerepel üzembentartó akkor az első a MÁV 42e HUF-al

??? Nem értem, olcsóbb ha üzembentartója is van az autónak.

Egyébként ez mennyi plusz költséget jelent nekem, ha üzembentartó vagyok?

w

(#212) doc válasza ToTo23 (#211) üzenetére


doc
nagyúr

tényleg érdekes
a költség csak annyi, hogy be kell menni az okmányirodába (asszem) kérni a megfelelő papírt (talán üzembentartói engedély vagy hogy hívják) azt elintézni (gondolom vmi. adminisztrációs díja van, pár ezer forint lehet) és kész

(#213) kisninja válasza doc (#210) üzenetére


kisninja
őstag

köszi az infot és a máv meg olcsob biztikröl hallok olyanokat hogy kár esetén 100k kár alatt nem fizetnek hanem nekem kell vagy csak felét fizetik ki illetve azt hallotam még hogy kár esetén duplájára nö a bizt költsége nos ezek igazak? Nekem a máv a legfontosabb me az a legolcsobb.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#214) doc válasza kisninja (#213) üzenetére


doc
nagyúr

ilyet még nem hallottam, szerintem szimplán hülyeség
a kgfb lényege az, hogy helyetted kifizetik az okozott kárt, ez kötelességük, még ha meg is tesznek mindent azért hogy minél kevesebbet kelljen :(
persze olyankor jobban jársz ha zsebből fizeted :)
kár esetén meg azt hiszem egyedül a genertel emel (visszamenőleg is) díjat, a többiek nem

(#215) RpPRO válasza kisninja (#213) üzenetére


RpPRO
őstag

Hallomasokra ne alapozz, menj be es kerdezd meg szemelyesen vagy olvasd el a 300 oldal aprobetut. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#216) tildy válasza kisninja (#213) üzenetére


tildy
nagyúr

Genertelnél igen, ha kárt okozol, akkor tán viszsamenőleg is behajtják rajtad a kedvezményt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#217) kisninja


kisninja
őstag

Köszönöm mind 3 otok választát csak nyáron lesz kocsim de ezek a kérdések érdekeltek hogy hogyan tervezzgessek. azé nem mindegy higy negyedévenként 14k vagy 25-60k
Nekem csak a máv éri meg.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#218) ANT válasza tildy (#216) üzenetére


ANT
őstag

Visszamenőleg nem hajtják be. A biztosítás terhére történő kifizetés napjától emelkedik az összeg.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#219) tildy válasza ANT (#218) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm. Azért az is kemény lehet:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#220) ANT válasza tildy (#219) üzenetére


ANT
őstag

Netrisk díjkalkulátora ezt az infót dobja:

Az a nagyon nem mindegy, hogy az év melyik hónapjában történik az a bizonyos kifizetés. :Y

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#221) stangli


stangli
senior tag

Valaki tudja, hogy mitől változik az autó kötelező biztije?
Ellophatóság? Név? cm3? :F

(#222) doc válasza stangli (#221) üzenetére


doc
nagyúr

változni a lakhelytől, életkortól ill. B/M besorolástól, gyermekek számától, stb :)
meg persze ha extrém változás történik (pl. taxizni kezdesz vele, stb)
ha arra vagy kíváncsi, hogy mitől függ, akkor a válasz: gyak. mindentől
a biztosítók iszonyú pénzeket fizetnek azért, hogy a megfelelő emberek kiszámolják, a csillagok milyen állása mellett milyen valószínű a kárkifizetés, és úgy lövik be hogy megérje nekik
tehát ha pl. idén tízszeresére nő az 60 év felettiek által Trabanttal okozott balesetek száma a tavalyihoz képest, akkor a trabantosok és a nyugdíjasok 2009-ben valószínűleg jóval többet fognak fizetni...

(#223) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Történt november végén egy apró koccanásom, egy harmadik fél miatt vészfékezett elöttem 3 kocsi, én meg már nem tudtam megállni. Lényegtelen, a hibás (?) fél elhajtott, én meg ottmaradtam betört lökössel, enyhén felgyürt mocitetövel. És még én voltam a hibás. Egy kis 20 éves miniVAN-nak mentem neki, valami pözsó, függöleges hátsó ajtóval, eltört neki a bal hátsó lámpája, meg kicsit behorpadt az ajtó a kilincsnél. Megadtam a számom, meg minden, ahogy illik (bár másnap aszonta, hogy mindenki felkészitette rá, hogy hüje számot adtam, és bottal ütheti a nyomom - hát nemtom jól tettem-e).
A lényeg, hogy rendbetettem a volvót, 200ba fájt a bontott lökös, mocitetö, egy kis lakatolással, meg festő.

Most jön a levél a KÖBÉtöl, hogy 92ezer ftot fizettek ki a másik félnek. Most tekintsünk el tőle, hogy mi a jóisten került ennyibe azon a szaron, hát nyilván lefestette az egészet, vagy tán vett még 2 ilyet ócskavasat.
A lényeg, hogy _lehetőségem_van kifizetni ezt az összeget, és akkor eltekintenek a bónus-malus piszkálásától.
Jelenleg B07-ben vagyok, igy 45 ezret fizetek / év.
A kérdés az, hogy mennyivel fognak vissza sorolni, és megéri-e nekem kifizetni ezt a 100 rongyot? :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#224) lsc válasza Andie (#223) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem tudom segít-e , az allianznál hasonló /42 e Ft-os kárkifizetés / estenél a bonust 2 vel visszavették 1 évre . Kiszámoltam , egy évre 10 e körül fizettem többet , tehát a levél ment a kukába . Nem próbáltad őket felhívni ?

Az élet kegyetlen .

(#225) fastervótam válasza Andie (#223) üzenetére


fastervótam
tag

A lényeg, hogy _lehetőségem_van kifizetni ezt az összeget, és akkor eltekintenek a bónus-malus piszkálásától.

Állítólag ezt mindig felajánlják, nekem is felajánlották, de kiszámoltam, és nekem nem érte meg a dolog, méghozzá nem kicsit, nagyon nem. Kettővel vetettek vissza, a zéróból kerültem malus 2-be, pedig nálam az okozott kár összegszerűen több, mint kétszerese volt a tiedének.

[ Szerkesztve ]

(#226) Andie


Andie
őstag

Köszönöm a gyors reakciókat.
15 perce vettem kézbe a levelet, és ma már jószokás szerint 15ig voltak csak nyitva. Holnap azért felhivom öket, bizti ami bizti.
De eddig, ha jól veszem ki a szavaitokból, akkor 2:0 a benefizesd javára.

Ahogy számolgatom, 2 kategória visszaesés az ugye 10% pluszt jelent elsö évben, 5% pluszt második évben. Valami 77 ezer ft volt az A00, ha jól emléxem, még tavaly, mikor még nem hoztam át a B06-omat a mondeoról.
TEhát ez azt jelenti, hogy idén 7ezerrel többet fizetek (45+7), jövöre meg 3,5-el (45+3,5), és akkor megint visszaérek B07be. Ez igy 10ezer ft, nemkérdés, melyiket választom.
A nagykérdés, hogy jól gondolkodunk-e ? :)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#227) fastervótam válasza Andie (#226) üzenetére


fastervótam
tag

Szerintem jól gondolkodsz, de ha jól látom, ha 4 vagy 6 év alatt jutsz csak vissza B7-be, akkor sem éri meg kifizetni a kárt. Azért van a biztosító, hogy ő fizessen. :)
Nem vagyok benne biztos, hogy ez a kategórialéptetés milyen időközönként zajlik, de mintha nem évenként lenne. De erre a részre már nem emlékszem, rég volt.

[ Szerkesztve ]

(#228) Andie válasza fastervótam (#227) üzenetére


Andie
őstag

Én úgy tudom, évente. hisz kb 7 éve vezetek :D
Viszont mostmár csak azt nem értem, hogy müködik ez logikailag
Ha szarrá török egy porsét, az ugyanúgy 2 kategória visszacsúszás, mintha megkoccantanék egy trabit? :F

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#229) fastervótam válasza Andie (#228) üzenetére


fastervótam
tag

[link]

Itt azt írja, hogy évente lép a bonus, ebben igazad van, bár én nem emlékszem, hogy az én biztosítóm ilyen sokat léptetett volna, majd utánanézek. A leírás alapján mindenféle károkozás kettővel dob vissza.

(#230) Josh


Josh
tag

Tudna valaki olyan netes alkuszcég linkjét megadni, ahol tudnék kötni egy 49 ccm-es robogóra felelősségbiztosítást?

Van ez a zéró tolerancia, meg mittudomén, nem akarom, hogy a rendőrök kekeckedjenek velem, mert sokat használnálm, és nagy távolságban a gépet.

Papírjai úgy sincsenek...

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#231) Zozzant válasza Josh (#230) üzenetére


Zozzant
addikt

Kell hozzá a matricaszám

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#232) plömplöm


plömplöm
őstag

ójessz!

"Ha nem történik meg az átruházás – s erre igen nagy esély van –, úgy a jövőben valószínűleg a károkozó biztosítottaknak kell megfizetni azokat a károkat, amelyeket az egyesület már nem tud rendezni. Vagyis: bár pótdíjbefizetésre nem kötelezhetők, a végén mégis ők járhatnak roszszul a tavalyi spórolással."

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#233) Integra válasza plömplöm (#232) üzenetére


Integra
titán

ezt a pár hónapot már mindenki kibírja, aztán úgyis megy a köbe-hez:)
aki meg hülye és balesetet okoz, magára vessen

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#234) plömplöm válasza Integra (#233) üzenetére


plömplöm
őstag

igen, magára vessen, egy keresztet mielőtt kiszáll, hogy ne verjék nagyon laposra amikor kiderül majd hogy mávos, mert ha nem fog a károkozó mögött állni biztosító, akkor a kárösszegek behajtása meglehetősen nehézkes lesz, polgári peres út, ilyesmik...

arra vagyok kíváncsi, hogy tanul-e ez az ostoba nép az esetből, és jövőre elkerüli-e ezeket a gittegylet "biztosítókat", vagy győz megint a fillérbaszás :(

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#235) Integra válasza plömplöm (#234) üzenetére


Integra
titán

ez nem az ő hibája, verjék el azt aki lenyúlta a pénzüket.
miért a népet hibáztatod?
ne legyél már nevetséges

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#236) plömplöm válasza Integra (#235) üzenetére


plömplöm
őstag

de, ez az ő hibája is. benne volt a pakliban, hogy ezek a jöttment társulatok nem lesznek 100%-osak. ha a dolog, vagy az hogy én ezt a véleményemet ideírom, számodra nevetséges, akkor jó mulatást :)
de akkor is nevetgélj majd, ha egy ilyen vasutas jóember lebontja az autód elejét, és a minimálbérnyi fizetéséből levonva havi száznegyvenhárom forintot az unokád fogja majd megkapni az autód teljes javítási árát, amit neked kell kifizetned ugyebár, ha szeretnéd használni a megjavított autódat. have fun! :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#237) Integra válasza plömplöm (#236) üzenetére


Integra
titán

megint nem érted...
hivatkozol az olcsóságra.
mondok neked valamit, mert nagy a homály és a demagógia a fejedben.
a köbe még 15ezerrel olcsóbban biztosította volna az autómat...
a köbét senki sem baszogatja.
szóval nézzél már körül mi van, mielőtt puffogsz meg hőbörögsz.
nem az én hibám, hogy tisztességesen fizetem a pénzt és más meg ellopja...
miért van az az érzésem, hogy kurvára nem te fizeted a számláid..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#238) plömplöm válasza Integra (#237) üzenetére


plömplöm
őstag

még mindig értem.
"a köbét senki sem baszogatja". a mávot sem baszogatta sokáig senki, szóval ez nem vitatkozási alap. ha megtetszik a köbe vezérségének a máv vezérség ügyessége, és megteszik ők is, akkor na vajon mi lesz?

itt hagyjuk abba. én hajlandó voltam/vagyok/leszek többet fizetni egy rendes, hivatalos, bejegyzett biztosítónak, mert nem csak az autót megvenni volt/van/lesz pénzem, hanem fenntartani is. ha ez neked nem jött össze, ne bánkódj, felnősz majd egyszer te is.
a többi mondandódhoz meg nem kívánok semmit sem hozzátenni, ismét bemutatkoztál a közönségnek, pojáca :)
"miért van az az érzésem, hogy kurvára nem te fizeted a számláid", mert ismét tévedsz, mint már olyan sokszor. de ne zavarjon, az a lényeg hogy te jól érezd magad. abban igazad van, hogy kurvára nem fizeti senki a számlámat, a kurvázásig még nem jutottam el ugyanis, leragadtam a feleség 1.0 verziójánál. de amúgysem hiszem hogy kérnék számlát egy kurvától, te szoktál? nem néznek furán rád ilyenkor?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#239) stichus válasza Integra (#235) üzenetére


stichus
tag

az a gond, h a jogalkotó engedi, h az ilyen formában működő biztosítók túlvállalják magukat. a szövetkezeti/egyesületi biztosítók nem ilyen biztosításokra vannak kitalálva. egyszerűen nem szabadna megengedni, h a működésüket kiterjesszék. ez a primitív forma kis kockázatközösségek létrehozására szolgál, ahol a tagok közös érdeke a kockázatok közös viselése, minimalizálása, egymás rovására is akár. ez akkor jó, ha pl. egy tész tagjai hoznak létre a termés biztosítására egyesületet v szövetkezetet, és a nagy kalapból kárpótolják azt, akit kár ért. vagy pl. a régi munkahelyi kölcsönös betegbiztosító pénztárak. németországban van ennek nagy hagyománya, de ott működik is a rendszer.

(#240) -Nemtom-


-Nemtom-
senior tag

hi, allianz direct-en keresztül kötöttem kötelezőt. A féléves díjra ~13K jött ki. Ma kaptam meg a kötvényt, ~30k féléves díjjal. :( Tehetek ilyenkor valamit, v. buktam 17k-t?

(#241) dragonfx válasza plömplöm (#232) üzenetére


dragonfx
veterán

aki még mindig a mávnál van...és a jószóra nem hallgatva nem ment át a rendkívüli időszakban az magára vessen pozitív és negatív értelemben....

#240>íííí de kemény nekem is kihoztak 4k/negyedév sporolást....én sem akarom elhinni pont róluk akik elég magas díjakat számolnak ki....bemegyke én személyesen és megkérdme mielőtt ráböök netrisken az átkötésre de még van 1 hónap szal nem kell elkapkodni meg kell várni amíg hivatalosan letisztul és nem lesz agyonterhelve az szerver :)) ....igaz a neten garancia van minden oldalon szóval szopacs van nekik....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#242) tildy válasza -Nemtom- (#240) üzenetére


tildy
nagyúr

Kösd újra neten.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#243) Integra


Integra
titán

a mávos időközi váltás miatt elég megkavaróak a mettől meddig volt folyamatos biztosítása vagy sem kérdések.. :F
nem értem, hogy miért nem kérdezik meg, vagy írnak külön részt a mávot váltottakra..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#244) plömplöm válasza dragonfx (#241) üzenetére


plömplöm
őstag

nekem idénre is az allianzot hozza ki legolcsóbbnak mindkét autómra, de miután tavasszal sikerült egy ügyes ügyintézőjüknek elbasznia egy B4-emet, ezért megyek a groupama-hoz. az a havi ~200forint plusz kiadás megéri. kcsg egy banda, nem ajánlom.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#245) dragonfx válasza Integra (#243) üzenetére


dragonfx
veterán

ja ezt én is néztem..de netrisken talán egyértelműbb...én simán bemondtam volt..hisz ameddigre megszűnt én átköttöttem így nem szakadt meg.

#244>>
tudom voltam nálluk személyesen nem is mennék át..csak online alkuszon ahol garantálják annyi a díjam még milyne jó 3 kártörténetit kértem ki a mávtól augusztusban :R ....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#246) dokar


dokar
addikt

nekem az allianz jött ki a legolcsóbbnak.
merjek? kicsit bizalmatlan vagyok velük szemben.

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#247) Mawyx


Mawyx
senior tag

Bónuszok milyen sűrűn változnak? 2005 szeptembere óta megvan a kocsim, nem volt balesetem, nem volt díjhátralékom, de még mindig A0-ban vagyok.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#248) dokar válasza Mawyx (#247) üzenetére


dokar
addikt

hogyan lehetsz még mindig A0-ban? :F
folyamatosan volt biztosításod?
kártörténetit nem cseszték el vhol?
van másik autód?

extra - SEXRay

(#249) Mawyx válasza dokar (#248) üzenetére


Mawyx
senior tag

Folyamatosan volt biztosításom, Máv miatti hercehurcánál is csak pár kattintás volt, időben váltottam, befizettem, más kocsim nincs se üzembentartóival se máshogy, ez az egy van, a nevemen van. Akkor írok a bejelentő oldalon, ha nem válaszolnak, akkor bemegyek személyesen.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#250) dokar válasza Mawyx (#249) üzenetére


dokar
addikt

vmit feltétlenül lépjél, mert nem szabadna még mindig A0-ban lenned

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.