2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) doc válasza Petya25 (#448) üzenetére


doc
nagyúr

nem kellett volna befizetni, a biztosito 30 napig meg elonek veszi a biztositast, csak akkor lesz 'nemfizetett', ha 30 nappal a negyedev kezdete utan sem fizeted be
vagyis ez a ket het meg boven belefert volna abba hogy 'majd befizetem okt.30-ig'
persze az bekavarhat, hogy eladod az autot es ezt kell bejelentened, de ezt meg mar a biztositoval kell(ett volna) megbeszelni

MOD: az adasveteli alairasanak pillanataban megszunik a te biztositasod, es onnantol a vevoe ervenyes - ha van neki. ha nincs, az mar az o baja
en mikor vettem az autot, a neten megkotottem a biztositast, igy nem volt anelkul az auto egy percig sem

[ Szerkesztve ]

(#452) lujó55


lujó55
őstag

A NetRisk még nem tud semmit az új tarifákról? Vagy csak nov. 1 után jönnek a kalkulátorok?

(#453) tomcsi23 válasza lujó55 (#452) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még kicsit várni kell az új árakra, szerintem hó végére már lesznek. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#454) dragonfx válasza dragonfx (#442) üzenetére


dragonfx
veterán

nos?

kicsit érthetetlen eza rendsze rmér növekszika díj?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#455) Winner_hun válasza dragonfx (#454) üzenetére


Winner_hun
félisten

#433-tól olvass.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#456) lujó55 válasza dragonfx (#454) üzenetére


lujó55
őstag

Szerintem arra gondolt a jogalkotó, hogy aki száguldozik az fizessen többet. Kis autó erős motorral jobban megy, mint a böhöm nagy többtonnás benzintemetők.
Az igazi cumi majd az új gép eladásokban lesz, mert az autógyártók annyit invesztáltak motorfejlesztésbe, ilyenolyan feltöltés, turbo, highpressure dízelek, VVT, stb azt figyelembe véve, hogy a köbcenti alacsony maradjon, most meg az emberek nem fognak egy milkóval többet fizetni az erősebb motorért, elég lesz az alap is ami ugyanolyan köbcentis.

(#457) dragonfx válasza FF23 (#436) üzenetére


dragonfx
veterán

2010.01.01es szerződés eseén enm is álla novembeir átigazolási időszak?
baxxus a 75kw...szopás.....

mindneki szivo V6ot vegyen.3.0 ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#458) lujó55 válasza dragonfx (#457) üzenetére


lujó55
őstag

(#459) dragonfx válasza lujó55 (#458) üzenetére


dragonfx
veterán

mi ez a szégyen??..1esbe otthagyom :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#460) tomcsi23 válasza dragonfx (#457) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi bajod ezzel a 75kW-tal? Ugyanabban a kategóriában maradsz. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#461) dragonfx válasza tomcsi23 (#460) üzenetére


dragonfx
veterán

de ott van 71-100.le kéne iratatni 70re ;]

most 11e a nyegyedévesem.utolso aklkuláciok szerint 16-17e lesz pedig enm volt smemi gebax. :U :U :W :W

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#462) tomcsi23 válasza dragonfx (#461) üzenetére


tomcsi23
veterán

Amíg nincsenek meg az új tarifák, felesleges kalkulálgatni szvsz.

A másik meg, hiába strapálod le a horszpóvert 70 alá, a forgalmiba bejegyzett a mérvadó. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#463) dragonfx válasza tomcsi23 (#462) üzenetére


dragonfx
veterán

gyakorlatba csak fellé menjen papíron meg lefelé. ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#464) egykori válasza FF23 (#434) üzenetére


egykori
őstag

Nem jó ómen az 1398 cm3-es, 71 kw-os kocsimra nézve ez a táblázat... :(

[ Szerkesztve ]

(#465) lujó55 válasza dragonfx (#459) üzenetére


lujó55
őstag

Akkor is, ha nem lesz üzemanyagod? Az árak folyamatosan nőnek, nem csodálkoznék, ha néhány éven belül annyiba kerülne a kőolaj származék literje, mint a kocsid. Főleg úgy, hogy a nagyvárosok is kezdenek átállni a sétálóutcákra. Na, akkor majd nyomhatod 1-esben a garázsban. :P

(#466) lujó55 válasza egykori (#464) üzenetére


lujó55
őstag

Bakker, pont átléped. Milyen vasat tolsz?

(#467) egykori válasza lujó55 (#466) üzenetére


egykori
őstag

6 éves Corolla - az nem vigasztal, hogy rajtam kívül még néhány ezren így járnak jövőre.

(#468) lujó55 válasza egykori (#467) üzenetére


lujó55
őstag

Olyan dolog ez, hogy nem lehet rá készülni. Most mindenki aki autó vásárlás előtt áll azokat a kocsikat keresi amelyik az adott kategória felső pontján van, de éppen még nem lépi át azt. Ekkor jön a törvényalkotó és belepisil az állóvízba, kitalálja, hogy nem elég a tömeget, meg a teljesítményt figyelembe venni, nézni kell a kocsik színét is, mert a fekete és piros autók több kárt okoznak, mint a zöld és a fehér. Aztán kitalálják, hogy az autó hasmagassága után is fizetni kelljen. Az egész pénzbeszedés és kész...
Az újabb autók nagyobb teljesítményre képesek, mert a világ állandóan fejlődik. Alacsonyabb fogyasztás, kisebb tömeg, kisebb térigény és nagyobb nyomaték és fordulat. Ugyanakkor a biztonság is nő, mert az autógyártók folyamatosan áldoznak erre is. Ergo: a régi autók nem biztos, hogy kevesebb balesetet okoznak amiért kisebb a teljesítményük.

(#469) dragonfx válasza lujó55 (#465) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor marad a motor.bicaj.bkv.
nekem mükocsi nem kell.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#470) dízelracer válasza zsid (#437) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hála istennek. :D

(#471) KrAt


KrAt
veterán

Kérdésem: Most Allianznál vagyok. Meg lehet oldani, hogy csak 2010. dec 31-ig éljen a biztosításom? Utána tudok veterán biztit kötni, ami sokkal olcsóbb..

(#472) lujó55 válasza KrAt (#471) üzenetére


lujó55
őstag

Szerintem felmész valamelyik alkusz oldalára és a 2011-es igénylésnél bepipálod a veterán funkciót és kész. Nekem az a logikus, hogy ennyit kell csak csinálni. Amúgy mi a vas?

(#473) Winner_hun válasza lujó55 (#472) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#474) FF23


FF23
senior tag

Tájékoztató: A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási piac főbb jellemzői

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#475) FF23


FF23
senior tag

Vannak már díjak.
Letöltöttem ahol most vagyok (groupama). Nem semmi hogy megvariálták. Egy kategóriával most olcsóbb lennék, egy bónusszal előrébb és 8811.- /n.évről 12890.-/n.évre "csökkent" :D

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#476) tomcsi23 válasza FF23 (#475) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kíváncsi vagyok én is, mekkorát szopok. :DDD
Majd otthon megnézem.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#477) FF23 válasza tomcsi23 (#476) üzenetére


FF23
senior tag

Eddig 6550Ft amit online el tuftam érni, meg kell várni az összesítettet. Némelyiket maga a csoda kiszámolni. A pszáf végre igazán képviselhetne minket, hogy a különböző szorzóknak stb. van-e bármilyen valóságalapja, pl.:
-üzemanyagszorzó: dízel +20%?
-külön férfi-női születési/josiszerzési év szorzótáblázat?
- kW/ccm-arány szorzó?....stb

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#478) tomcsi23 válasza FF23 (#477) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ja, ahogy nézem, még nincsenek meg a konkrét ajánlatok, lehet, meg kell várni a novembert. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#479) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#478) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na, itt már alakulgat valami.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#480) orkester


orkester
senior tag

Egész jók az árak, az idei kb.44E Ft éveshez képest(60E körül lett volna, ha az alkusznak nem hibás a kalkulátora :) ) most 32E lesz.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#481) FF23 válasza tomcsi23 (#479) üzenetére


FF23
senior tag

Íme

4450Ft<->12890Ft/ negyedév

Biztos, hogy váltanom kell, mert a groupama nincs magánál

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#482) Winner_hun válasza tomcsi23 (#479) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megvárom a netriskeset és ott is újrazongorázom a beállításokat. Ha itt mindent jól adtam meg akkor majdnem megint feleződik a fizetnivalóm, immáron 3. éve:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#483) Lauda válasza FF23 (#481) üzenetére


Lauda
félisten

Fizesd be atutalassal az egesz evet, ugy a legolcsobb altalaban, en igy fizetem mar regota. Nekem 16500 jott ki az idei 20 helyett, maradok is az allianznal. :)

[ Szerkesztve ]

(#484) tomcsi23 válasza FF23 (#481) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, én is váltok majd, úgy néz ki, mert az uniqa is kezd elszállni. :U

Winner_hun: hehe, úgy látszik, ez az új power-mérce nem tesz hozzá annyit. :P
Persze, megvárom én is, az a "hivatalosabb". :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#485) Manitou


Manitou
addikt

Nekem éves szinten 37k-ról 24-re csökken ha váltok, ha maradok a mostaninál 29 (legolcsóbbnál 22 lenne) Éves átutalásos témával még lehet faragni ezeken is 1-2 k-t.
legdrágább 61k lenne:)

Azt hittem csak alig fog csökkenni.

(#486) zoo8800


zoo8800
veterán

Nem rossz, 29->25e lesz a kötelezőm :D

rip and tear, until it is done

(#487) zsid


zsid
senior tag

Ha tényleg jó a kalkulátor, akkor a mostani negyedéves ~17700-ról 13494-re csökken a K&H-nál.
Eee ölööm ee bódottá :DDD

<tRucKdriFteR>

(#488) sosmocsok


sosmocsok
csendes tag

Nekem is ugrik 59 E-ről 36 E-re, ha a K&H-nál maradok :DDD
Persze éves szinten :))

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amibe bele lehet rúgni :)

(#489) Kroni1


Kroni1
veterán

Régebben mindig küldtek levelet a biztosítótól, hogy jövőre milyen lesz a Bonus besorolás és mennyi a várható éves díj. Nem tudja valaki, ilyet idén is küldenek majd?

K&H motoroknál is elég jó árakat ad, ez nem semmi, nekem most náluk lenne a legolcsóbb a Fazeremre, évi 18E..

(#490) tomcsi23 válasza Kroni1 (#489) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valószínűleg, novemberben fogják küldeni.

Amúgy az oldal még fenntartásokkal kezelendő, mert tegnap nekem is a legjobb árat mondta a K&H, ma meg már "A biztosító nem adott ajánlatot!".

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#491) KrAt


KrAt
veterán

Eddig vhol 25ezer ft körül volt a kötelezőm / év, most 15ezer ft alatt meg lehetne már kötni, de nem fogom, mert jövőre 25 éves a Kadét, és youngtimer biztivel 6 ezer ft körül lesz per év :))

[ Szerkesztve ]

(#492) orkester válasza tomcsi23 (#490) üzenetére


orkester
senior tag

Nyomogasd az "Újraszámol" gombot, előbb-utóbb beadja.
Az meg nem baj, ha a kalkulátor nem tökéletes és kevesebbet számol a valósnál, meg kell kötni, az alkusz fizeti a különbözetet. Én is így jártam tavaly.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#493) Winner_hun válasza tomcsi23 (#490) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csekket beállítod évesre és akkor kidobja.
Hmm ha így ez igaz lesz akkor tényleg feleződés lesz nálam, nagyon fogok neki örülni, csak maradjon is így.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#494) tomcsi23 válasza Winner_hun (#493) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja.. az éves lehívás még egy nagy kedvezménnyel bír, aki bevállalja. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#495) Manitou


Manitou
addikt

Meg akartam nézni a netrisket, hogy ott mit dob a gép, de le van halva.

Nekem az Astra dobta a legolcsóbbat ( de hát az egy opel :F ;] ), de oda nem merek átmenni, elég sötétló. Második legolcsóbb a K&H. Azzal szimpatizálok, nem tudom jó -e? Valakinek rossz vagy jó tapasztalata van vele?
Most postánál vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#496) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Eddig a Groupamánál voltam, de úgy látszik mióta egyesült az OTP garanciával elgurult a gyógyszerük.
A Bonusom felment 4-re a negyedéves díjam meg 50 %-al!!!! (72KW)

Váltok máshová fele pénzért, mint a jelenlegi (és még nem is köbe, wabard, román)

Ahová az OTP beteszi a lábát.....................

Azért ezt a 70 KW-os határt jó helyen húzták meg, kínosan vigyáztak rá, hogy minél több gk kategóriát ugorjon. :W :W :W

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#497) Manitou válasza szelidorzo (#496) üzenetére


Manitou
addikt

Elárulom, hogy nem sok vizet zavar a kategóriaugrás sem.
Manapság meg nem éri meg hűségesnek lenni :( Váltani kell.
Csak kiváncsiságból megnéztem mi a szitu egy olyan esetben ha valaki ( ez kb a legdurvább eset)
18 éves, friss jogsis, Budapesti lakos, 2010-es gép, 6000 cm3 es gép és mondjuk 650-700 LE
Meglepődtem , hogy ahhoz képest mennyire alacsony a KGFB, persze nagy a szórás, a legtöbb valami 400000Ft volt éves szinten, de az kiugróan magas volt, amúgy valami 70k-s is volt a listában.

Én arra számítopttam, hogy az erősebb kocsiknál majd durva emelkedés lesz, de ha valaki még kategóriát ugrott felfelé most ezzel az új rendszerrel , akkor is kevesebbet fizethet, azt nem mondom, hogy ugyanott, ahol most van, de más biztosítónál simán.

(#498) Kroni1 válasza Manitou (#495) üzenetére


Kroni1
veterán

Én régebben voltam a K&H-nál és teljesen korrekt, megbizható biztosító szerintem. Ugyan 2 éve átmentem a Wabardhoz, mert akkor féláron indultak minden más biztosítohoz képest, de az most 15ezerrel drágább lenne ha maradnék!!! Most a K&H lenne az egyik legolcsóbb a motoromra, úgyhogy megyek is vissza mert KÖBE nem jöhet szóba, az UNiON is csak egy ezressel lenne olcsóbb éves szinten, úgyhogy a K&H lesz a befutó..

(#499) Manitou válasza Kroni1 (#498) üzenetére


Manitou
addikt

Ez jó hír. K&H lesz nekem is, úgy néz ki. És 37-ről----> 19,5-re fog változni :)
Nekem Union a legdrágább árat adta, 60k-t.

(#500) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No akkor mielőtt nagy hévvel megkötném az új biztosítást, segítséget kérek:

A netrisk és a biztositok.hu-n eléggé más adatok jönnek ki. A biztositok.hu-n ezeket hogy kell értelmezni?

Kérjük adja meg a jelenlegi (2010-es) KGFB szerződésének kezdetét: 2002-2010 között lehet választani. A 2010-eset tavaly kötöttem ami idéntől aktuális, szóval idén indult, nem? Vagy amióta KGFB-m van?

Mióta rendelkezik a szerződő folyamatosan (max. 180 nap egybefüggő megszakítással) kötelező biztosítással?: 2008 októberében kötöttem a KGFB-t, akkor 2008-at jelölhetem? Azóta folyamatos a biztosításom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.