Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) albiosz válasza Qru (#1749) üzenetére


albiosz
őstag

Kiváló, köszönöm!

(#1752) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. Vettem egy szgk-t, meg is kötöttem a biztosítást, akkor rögtön, de sajna csak 4 hét múlva tudtam átíratni az okmányirodában. Biztosító erre hivatkozva felmondta a szerződést, amiről viszont sajna későn értesültem (így jött a biztosításra - amit újra megkötöttem ma - fedezetlenségi illeték).
Most ott tartok, hogy a negyedéves 20E HUF-os díj a fedezetlenségi illetékkel 101 E HUF lesz.
Biztosítónak mi köze ahhoz, hogy mikor iratom át az okmányirodában a verdát, ha úgyis az adásvételi alapján kötöm meg a szerződést? És ezért miért kell felmondani egy biztosítást?
Okmányirodában egy hangot nem szóltak, hogy későn mentem - noha szólhattak volna...
Most csak szimplán örüljek, hogy a biztosító vágott meg és az okmányirodában nem volt gubanc vagy tehetek valamit?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1753) Lauda válasza Weareus (#1752) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból ha nincs átírva az autó 15 napon belül, akkor a hatóság ki is vonhatná a forgalomból a járművet. Egyébként az okmányiroda automatikusan küldi elvileg az illetékhivatal felé az értesítést, hogy későn lett átírva a jármű. Az, hogy neked nem szóltak nem jelent semmit. A biztosítás jó kérdés, meg kellene nézned a biztosítód idevonatkozó szabályzatát. Ha ott bent van ez a kitétel, akkor az így járt kategória. A mabisz ügyfélszolgálatát is megkeresheted, vesztenivalód nincs. De ez a késői átírás nagyon gázos kérdés. Ha nem volt valami igazolható oka ennek, akkor nem nagyon tudsz mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#1754) Qru válasza Weareus (#1752) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, hogy nem szóltak ne az ügyintézőnek kezdjen el arénázni az ember. A büntetést utólag kapod majd az illetékhivataltól. Kivéve ha igazolod a hatóság felé, hogy önhibádon kívül nem tudtad átírni (pl mert orvosi/kórházi ellátásban részesültél abban az időtartamban).

A biztosításra kérdezz rá a biztosítónál, elvileg ilyen esetben nem mondják fel a biztosítást csak a fedezetlenségi díjat fizettetik meg veled.

#nincsbennetarcsi

(#1755) Weareus válasza Qru (#1754) üzenetére


Weareus
addikt

Ez nem egészen így van.

Kb. 2 hét (pontosabban talán 15 nap) az átírási határidő, de utána van még két heted elintézni minden következmény nélkül. (Voltam már így).

Persze 15 nap a biztos. Különben a néni nem szólt semmit az okmányirodában, úgyhogy abból nem lesz semmi, szvsz. Azt nem tartom elfogadható érvnek, hogy azért nem szól az átírásnál az ügyintéző, mert ne ott arénázzon a kuncsaft. Amúgy sem szoktam, értelme nincs.

Nem gondolnám pl. hogy odamegyek egy két-három hónapos keltezésű adásvételivel és akkor simán szó nélkül hagynák. De mondom, nem is ez aggaszt, hanem a biztosító.

Azt mondták most telefonon, hogy a törlésről küldtek emailt. Most rákerestem a fiókomba, semmi. De szerintem ezzel nem tudok tromfolni náluk, kb 100 %, hogy be kell nyeljem a büntit tőlük...(a biztosítótól).

PS.: a kisebbik baj a biztosítás felmondása, azt újra meg is kötöttem. A biztosítás felmondása miatt keletkezett a fedezetlenségi idő, következményesen. A biztosítást azonnal megkötöttem, az átírással csúsztam két hetet és a biztosító emiatt felmondta a szerződést, amiről nem kaptam értesítést...vagy másik email címre küldték...
Hopp, fel is hívom őket most

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1756) Lauda válasza Weareus (#1755) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nem egészen így van.

Nem ja:

a határidő túllépés ellenére a hivatal kiadja az új tulajdonos részére a forgalmi engedélyt és elvégzi az új tulajdonjogi bejegyzést, viszont a hivatali rendszer automatikusan azonnal jelzést küld a késedelmes átírásról. Ekkor nagy a valószínűsége annak, hogy igen nagy összegre rúgó büntetés kerül kiszabásra, nagyságrendileg akár több tízezer forint is lehet.
Azt, hogy az autó átírás 15 napon túl már késedelmes ügyintézésnek számít egy ide vonatkozó BM rendelet mondja ki és ez a rendelet szabályozza a késlekedés következményeit is. [link]

Az adásvételi szerződés keltétől számítva 15 naptári nap alatt kell az átírásnak megtörténnie. Ha a vevő kicsúszik a 15 napos határidőből és később jelentkezik, az okmányiroda akkor is elvégzi számára a gépjrmű átírást, de számíthat egy szabálysértési eljárásra is a késedelem miatt. Az autó átírását végző hatóságnak ilyenkor értesítenie kell a szabálysértési hatóságot, az pedig a NAV-nak is elküldi az információt. A késedelem miatti mulasztási bírságot a NAV fogja beszedni a késlekedőtől. [link]

Az okmányirodát hót nem érdekli. Ha egy éves adásvételivel mész az sem. Neki nem feladata ezt vizgálni. A rendszerük automatikusan küldi tovább a késedelmes átírásokat, aztán az adott hivatal eljárója majd eldönti, hogy szab-e ki bírságot, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#1757) Qru válasza Weareus (#1755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó, kíváncsi vagyok mit mondanak a biztosítónál. Írd meg majd pls.

#nincsbennetarcsi

(#1758) Weareus válasza Qru (#1757) üzenetére


Weareus
addikt

Nos, annyi van, hogy ki kell fizetnem a fedezetlenségi illetéket. Pont. Nem is reménykedtem sokban. Nem tudnak semmit, senki nem tud semmit, mindent számítógép intéz.

Akkor amit kolléga fentebb írt, annak tanulsága szerint érdeklődhetek a NAV-nál is, hogy mennyi az annyi?
Az még jól esne.

Amúgy megköve(z)(t)em magam: igazatok van mindkettőtöknek.

Sajna így jár, aki hülyeséget csinál; elvesztem az e-bürokráciában.

100 rugó karácsony előtt, pah.

Családnak majd faragok valamit fából. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1759) Weareus válasza Lauda (#1756) üzenetére


Weareus
addikt

Mindenesetre jól ráparáztam erre. Megnéztem ügyfélkapun, NAV-nál jó vagyok, pluszom van. :DDD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1760) Lauda válasza Weareus (#1759) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem zaklatnám őket, majd keresnek ha szükséges. Lehet eltekintenek a büntetéstől.

(#1761) Weareus válasza Lauda (#1760) üzenetére


Weareus
addikt

Nem zaklattam senkit. Ügyfélkapun ilyeneket simán le lehet kérdezni.
Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1762) Qru válasza Weareus (#1758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Karácsony előtt tuti nem jön jól.

Kérhetsz részletfizetést ha az segítség.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1763) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#1764) jófejsrác válasza Qru (#1763) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Pont most olvastam el, én a héten bemegyek az allianzhoz hogy kalkuláljunk egyet vagy mondjon valamit mi lesz velem jövőre náluk. Mert számomra még mindig nem tiszta megéri e befizetnem 107 ezer ft-ot vagy sem.

(#1765) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Eltelt megint egy év, megint lehet a kötelezővel "bűvészkedni".
Kaptam levelet a Köbétől(ott van biztosítva az autó) Díjcsökkentési értesítő címszóval. Felhívja a levélben a figyelmemet, hogy 2019.01.01-től megszűnik a baleseti adó alkalmazása jogszabály változások miatt. Folytatja, hogy a biztosító adóalannyá válva, akkor eddig gondolom én fizettem ezt; az általam befizetett baleseti adó részarányosan nem járna vissza? Vagy ez úgy lett lejogszabályozva, hogy forduló után kell a biztosítónak fizetnie, mert addig rendezve van?

Valamint, tájékoztatnak, hogy 2020.02.05. napjától éves díja a kötelezőnek 34770 Ft + tagdíj 1800 Ft lesz, B02 számolták; jelenleg B01 fizettek ugyanitt 36865 Ft + 1800 Ft-ot. Gondolom ezzel a levéllel megajánlották a jövő évi KGFB-met náluk, vagy kapok hamarosan egy ajánlotot(?), mint a tavaly a kh-tól, ugye a 90 nappal a forduló előtt vagyok.

Bónusz: Kaptam ajánlotot "Defekt, gumiabroncs-, kátyúkár- és fényszórókár-biztosítás"-ra, napidíja 5 Ft, évi díja 1830 Ft. Biztosít, defektkárt 3000 Ft, kátyúkárt 30000 Ft és fényszórókárt 3000 Ft összegekben. Szerintem nem nagy összeg érte, de a biztosított összegek se nagyok...

(#1766) Qru válasza grizlisandor (#1765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2019. jan. 1-től már nincs baleseti adó, így az ez utáni fordulónaptól nem terhel ez az adónem. Mielőtt örülnél helyette biztosítási adót vezettek ki szóval kb csöbörből vödörbe...

Igen, az a jövő évi ajánlat amit küldtek. Érdemes az alkuszi oldalakon is újra kalkuláltatni azért (összefoglalóban ott vannak a linkek), bár a Köbe szokott a legolcsóbb lenni és elvileg nem adahtnak új ügyfélenk olcsóbb ajánlatot mint a meglévőeknek (azonos kondícók mellett).

Nem vészes, 30k-ból már kijön egy darab új gumi (ha kicsi méret kell talán kettő is), 3k-ból nem igen jön ki egy defekt javítás vagyis maga a javítás igen de a le-fel szerelés + a centrír nem. A fényszórónál a 3k térítés nevetséges, nézd meg mennyi egy minőségi utángyártott Depo lámpa pl. Ennyi pénzbe max az fér bele ha letörik egy tartófül és azt visszahegesztik neked rá.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1767) grizlisandor válasza Qru (#1766) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, akkor korai volt az öröm. :DDD

A héten ráérek és végignyomogatom az kalkuláltorokat, mit adnak jövőre.

Ez kimarad, napi 100 forint se lenne sok szerintem ilyenre, de ez így aránytalan és értelmetlen. Többe kerül majdnem a papírozás, utánajárás, mint az esetleges probléma megszüntetése.

(#1768) jozsi252


jozsi252
veterán

Aegon-t komolyan nem értem. November végén volt évfordulóm, és 100 812ft lett a következő éves Casco díjam. Be is fizettem a következő fél évet, most este bejelentkeztem megnézni hogy minden rendben van-e, erre kiírja a rendszer hogy 5300ft tartozásom van.
Szerintetek ez hogy a fenébe lehet?
Holnap az lesz az első hogy felhívom őket, mert ez már nem az első eset. :(((

iPhone 13 Pro Max

(#1769) jozsi252 válasza jozsi252 (#1768) üzenetére


jozsi252
veterán

Rendszerhiba miatt eltűnt a bónuszom. De mi van azokkal az emberekkel akik ugyanúgy fellépnek a weboldalra, megnézik hogy tartozásuk van, és ki is fizetik anélkül hogy telefonálnának? :(((
Tavaly ugyanúgy rendszerhiba miatt 2x emeltek a Casco díjamon.

iPhone 13 Pro Max

(#1770) Qru válasza jozsi252 (#1769) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam a kötelezővel játszották el ugyanezt. :(

#nincsbennetarcsi

(#1771) jozsi252 válasza Qru (#1770) üzenetére


jozsi252
veterán

Na kérem szépen jól halad a dolog. Jött ma az Aegon-tól egy levél hogy emelkedett a Casco díjam, arra az összegre amit a weboldal is jelez. Holnap akkor telefonálhatok megint hogy akkor döntsék már el hogy rendszerhiba okozza azt hogy megemelkedett a díjam, vagy valójában megemelkedett.
Mindenesetre azt írták a levélbe hogy December 1 az esedékesség a fizetésnek, és fizessem be addig. Ahhoz képest December 5-én kelt a levél, és ma hozta ki a Postás. Most komolyan nem tudom hogy sírjak vagy nevessek ezen.

32 vagyok, vidéken lakom, és így 100k környéke a Casco egy 2 éves Toyota Yaris-ra amit újonnan vettem. Az önrész 10% 54 000ft. Lehetséges hogy az 54 000ft-os önrész miatt 100k környéke a díjam? Ha átrakatnám 100 környékére az önrészt akkor lehet hogy 20-30 000-el is csökkenne? Vagy ez hogy szokott lenni?

iPhone 13 Pro Max

(#1772) Qru válasza jozsi252 (#1771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, magasabb önrésszel olcsóbb lenne. Kérdezz rá, hogy mondjuk 10% vagy 100k esetén mennyi lenne a biztosítás.

#nincsbennetarcsi

(#1773) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

A következő kgfb -m már a fővárosra szól, hány százalékkal lehet drágább ugyanarra az autóra egy fővárosi állandó lakcím esetén a biztosítás, mint egy vidéki kis falusi címmel?

(#1774) Qru válasza NdrewSunix (#1773) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt az összefoglalóban vannak alkusz oldalak, ott ki tudod számoltatni pontosan. :K

#nincsbennetarcsi

(#1775) NdrewSunix válasza Qru (#1774) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Azt tudom, csak nem akartam kétszer végigzongorázni azt a 999 kérdést. Gondoltam hátha van valakinek ilyen tapasztalata, ismerete.

(#1776) Qru válasza NdrewSunix (#1775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az érképzésük sokkal bonyolultabb, minthogy ennyi adatból megmondható legyen. Még a városon belül is számít melyik kerület melyik részén lenne az új címed.

#nincsbennetarcsi

(#1777) NdrewSunix válasza Qru (#1776) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Ja értem, akkor muszáj lesz végigzongoráznom.
Köszi azért!

(#1779) maláj válasza Lauda (#1778) üzenetére


maláj
őstag

szvsz semmi - "ezek" nem bántják egymást ...

(#1780) grizlisandor válasza grizlisandor (#1767) üzenetére


grizlisandor
addikt

Újrakalkuláltam, hát érdekes dolgok jöttek ki, röviden a legolcsóbb a Köbe. ;]
Levélben megkaptam a Köbétől 34770 Ft, Netrisknél a Köbe 31110 Ft, Köbe oldalán 31476 Ft és a Biztosításokon 32940 Ft. +1800 Ft tagdíj.

Netrisken keresztül, akkor az új kalkulálciót megkötöm a Köbét és elküldöm a felmondónyilatkozatot a Köbének? :D

(#1781) Qru válasza grizlisandor (#1780) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg nem adhatnak jobb ajnálatot újrakötésnél mintha a meglévőt vinnéd tovább. De ez csak az elmélet. :D Kösd újra és kész. Meg reménykedj, hogy nem dől be a cég.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1782) grizlisandor válasza Qru (#1781) üzenetére


grizlisandor
addikt

Holnap felhívom a helyi irodát mit mond rá.

Bedől a Köbe? :Y
Google ilyeneket nem dobott be, csak hogy zsanettozták őket. meg hogy mittom én milyen díjakat kaptak.

(#1783) Qru válasza grizlisandor (#1782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs velük semmi, ezért írtam, hogy reménykedj, hogy nem dől be. Aki volt MÁV-ÁBE-s, az tudna mesélni a közösségi biztosítókról.

#nincsbennetarcsi

(#1784) grizlisandor válasza grizlisandor (#1782) üzenetére


grizlisandor
addikt

Elmondta a hölgy, hogy a tőlük kapott ajánlat, már a jövő évre vonatkozó jogszabályok szerint volt, a kalkulátorok meg még az aktuális jogszabályok szerint. Rákérdeztem, hogy az Önök oldalán található kalkulátor is? Igen, az is. Felmondhatom az aktuálist és átköthetem az alkusz oldalán, akkor majd fordulókor lesz egy felülvizsgálat és kapok egy levelet, hogy a különbözetet fizessem be, valami törvény miatt (mint írtad (#1781) Qru), hogy nem adhatnak kedvezőbbet ugyanannál a biztosításnál.

Marad minden így, ez a legegyszerűbb. :B

(#1785) Qru válasza grizlisandor (#1784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a legegyszerűbb. :K

Mondjuk jó lenne ha az online rendszerükben is átvzetnék ezt. Feleslegesen tornáztatnak egy csomó embert így.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1786) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi

Waberernél vagyok kgfb-vel

Akartam váltani (szintén wabererre) az évfordulóra, de rájöttem hogy az indexdíj olcsóbb mintha újrakötném, ezért az új szerződési kérelmet töröltettem netrisken, még októberben.

Azonban ezzel egyidőben ugye megkezdődött a régi szerződés törlésének folyamata is, mivel elfogadták az új szerződést, csak az elfogadás után töröltetve lett, és most azt írja a waberer weboldala hogy a Szerződését Ön a biztosítási évfordulóra felmondta. (a jelenlegi szerződésem)

Most akkor hogy lesz ez nekem? 2019.12.19-én jár le a mostani szerződésem, az új szerződés pedig töröltetve lett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1787) Qru válasza enginev3.0 (#1786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól értem, akkor felmondtad a régit, kötöttél egy újat és azt is felmondtad.
Kösd meg újra.

#nincsbennetarcsi

(#1788) enginev3.0 válasza Qru (#1787) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem mondtam fel az elsőt, csak ugye gondolom automatikusan felmondódik ahogy "igénylek" egy újat

Jó lenne a mostanit megtartani, mert olcsóbb mintha újra kötöm

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1789) Qru válasza enginev3.0 (#1788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az alkusz felmondja helyetted ha újat kötsz. Írj egy mailt a biztosítónak, hogy vinnéd tovább a régit. Hátha...

#nincsbennetarcsi

(#1790) enginev3.0 válasza Qru (#1789) üzenetére


enginev3.0
félisten

Írtam, remélem válaszolnak
Mondjuk "csak" 7ezerrel lenne drágább az új, de na, még csak b2 vagyok

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1791) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Feleségem okozott egy kisebb koccanásos balesetet 2018-ban az autónkkal aminek ő a tulaja én pedig az üzembentartója. A B2 bonuszunk ugrott, a biztosító felmondta a szerződésünket, Netrisken a legolcsóbbhoz átkötve a bizosítási díjunk 48ezerről felugrott 84-re, A0-ba vissza, de ezt még elfogadhatónak tartottam. Most megnéztem a Netrisken, hogy hova fogok tudni esetleg átkötni évfordulóval és jött a feketeleves: 2020-ban 150-160e Ft a legalacsonyabb összeg amivel biztosítanának minket a 2018-as eset miatt, azaz a tavalyi, már emelt díj kb. duplájáért! Ez eléggé szíven ütött.

Jól olvastam, hogy az üzembentartó személye a lényeg a Bonus-malus rendszer szempontjából és a tulajdonosé meg hogy ki okozta a balesetet a kocsival az nem számít?! Édesapám eladta az azonos kategóriában lévő autóját idén, és ő B10-ben volt. Ha a feleségem marad a tulaj, de az üzemeltetést átadom az édesapámnak akkor a bónuszát át tudjuk hozni, és jogosan írhatja ő h nem okozott kárt, azaz elkerülhetjük az emiatti magasabb díjat így? Vagy ahhoz ez a változás kevés lenne? Nagyon nem érzem arányosnak, hogy egy 2 évvel ezelőtti koccanás miatt több mint 100e ft-al drágább lett az éves biztosítási díjunk, úgy h a tavalyi már megemelt díj is "csak" 84e volt. Ha bárki tud hasznos információt vagy van ezirányú tapasztalata azt megköszönöm ha leírja!

Az üzembentartó váltásnál amúgy kell valamire különösen odafigyelni? Apumnak 33-50e közt lenne pár opció, (posta, uniqa, stb.) azért az nem mindegy! Hogyha működhet a fenti opció akkor ezért már hajlandó lennék elintézni! Van még költsége a 6000ft-os forgalmi átíráson kívül? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1792) Qru válasza Kroni1 (#1791) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mivel az üzembentartó a szerződő fél ezét ha apud átveszi az üzembentartást akkor apud lesz a szerződő fél. Ha nem tart üzemben más autót a kor a meglévő bónusza átvihető.

A költségeket itt leírják: [link]

#nincsbennetarcsi

(#1793) Kroni1 válasza Qru (#1792) üzenetére


Kroni1
veterán

Hú de jó, köszi! Láttam ezeket a cikkeket a díjakról, olvastam h vagy 50 vagy 25%-át kell fizetni az illetéknek, viszont amin az egyik szakértői válaszban megakadt a szemem, hogy egyenes ági rokoni kapcsolatnál az illetéket nem kell kifizetni. Ez nem tudom valóban igy van-e jelenleg, de holnap rákérdezek a kormányablakban, jó hír lenne...

(#1794) grizlisandor válasza Kroni1 (#1793) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tényleg úgy van, hogy egyenes ági rokonnál nem kell illetéket fizetni, több ismerős így vett át autót a családjában.

[ Szerkesztve ]

(#1795) Kroni1 válasza grizlisandor (#1794) üzenetére


Kroni1
veterán

köszi, akkor intézzük is! :R

(#1796) grizlisandor válasza Kroni1 (#1795) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megerősítésképpen ittegy cikk is(katt).

(#1797) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#1773) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Megnéztem mennyivel kerül többe egy fővárosi kgfb, mint egy vidéki egy B7 -es besorolás esetén egy szgk-nál. (Ha valakit esetleg még érdekel.)
Nekem a kalkulátor 50%-kal többet számolt úgy, hogy csak a címet adtam meg mást.

(#1798) Qru válasza NdrewSunix (#1797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég vaskos felár... :( Vidékre kéne költöznöm (legalább papíron). :D

#nincsbennetarcsi

(#1799) Kroni1 válasza grizlisandor (#1796) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi az infót! :R

Nálam a forgalmi, törzskönyv, adásvételi, a személyik + szül anyakönyvi kivonat, a régi és a most megírt üzembentartói szerződés, nomeg a biztosítás megrendelő.
Holnap megyünk, remélem minden rendben lesz!

(#1800) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok,

édesapám múlt héten hétfőn elhunyt. Egy seat cordobának volt a tulaja, amit majd én öröklök.
2020. január 1-én lesz a kötelező biztosítás évfordulója és az alkuszon keresztül ő novemberben még elindított egy biztosítóváltást.
A problémám az, hogy ebben az esetben nem élhetek azzal, hogy a régi biztosítónál életben tartom a hagyatéki lezárásáig a jelenlegi biztosítást, mert már a törlési folyamat elindult az alkusz által. Az új biztosítóval is beszéltem, ők hatályon kívül helyezik a január 1-től induló biztosítást.
Kormányablaknál annyit mondtak, hogy majd a közjegyző által kapott ideiglenes nyilatkozat alapján vonhatom ki az autót a forgalomból, mert ugye a félelmem a fedezetlenségi díj fizetése addig amíg nem tudom az autót a nevemre venni, ami hónapok alatt nagy összegre hízhat. De még ugye annyira friss a dolog, hogy közjegyző sehol, egyelőre csak halotti anyakönyvi kivonat van csupán.
Van esetleg tapasztalatotok ilyen témában? Mit lehet még tenni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.