Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Qru válasza Janou (#3050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ooo akkor uzembemtartovaltas kell. 2 ev utan elevul a bonus vesztesege es A0-ban lesz ujra viszont a karokozoi potdij 5 ev utan evul csak el. [link]

#nincsbennetarcsi

(#3052) Janou


Janou
őstag

Igen, én is erre jutottam. A másik kocsiban látszólag nem sok minden sérült, de sajnos egy tök új flottás kocsiról beszélünk ledes fényszórókkal...
Magyarul 5 év után tudom majd visszaadni neki a kocsit üzembentartóira...
Ezt a váltást mikor kéne megcsinálni? Várjam meg a biztosító levelét, hogy mi a helyzet vagy minél előbb?

[ Szerkesztve ]

(#3053) Qru válasza Janou (#3052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott meg avultatas sincs vagyis a vadi uj alkatreszeket fizetik ki 1:1-ben.

Inditsd el most az a tuti.

#nincsbennetarcsi

(#3054) Janou válasza Qru (#3053) üzenetére


Janou
őstag

Köszi :R

Még eszembe jutott kérdés. A nagy igyekezetben a bejelentőn az előző biztosítót és a kötvényszámot írtuk be. Időközben már másnál volt a KGFB. Ezt hogy kellene korrigálni? Megvan a másik autó vezetőjének telefonszáma.
Illetve el kell-e küldeni valahova a baleseti bejelentőt?

(#3055) Qru válasza Janou (#3054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, károkozásnál 5 napod van jelenteni a biztosítónak a károsultnak meg 30.

Hívd fel a tulajt, javítsa át. Vagy írjatok új bejelentőt . Már ha még nem jelentette...

#nincsbennetarcsi

(#3056) Janou válasza Qru (#3055) üzenetére


Janou
őstag

Munkanap?

(#3057) Qru válasza Janou (#3056) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Naptari nap de nem veszik komolyan, semmi baj nincs ha tulcsusztal az 5 napon.

#nincsbennetarcsi

(#3058) molnarpeter válasza Qru (#3051) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Erről jut eszembe, nem tudod véletlenül, hogy a fedezetlenség újabban mennyi idő után évül el? (Nem érint szerencsére, de nemrég merült fel a kérdés.)

(#3059) Qru válasza molnarpeter (#3058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 év.

#nincsbennetarcsi

(#3060) molnarpeter válasza Qru (#3059) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszönöm! :R

(#3061) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!
Díjfizetési határidő még mindig 60nap :F Nincs szükségem 60napra csak kiváncsi vagyok hogy változtattak-e valamin :F

(#3062) Qru válasza chungee (#3061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem változott, még minidig 60 nap.

#nincsbennetarcsi

(#3063) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Jobb topikot nem találtam, most jutottam csak el, hogy értelmezzem a mol move appban a gránit házmesterre kapott 15% kedvezményes lakásbiztosítás váltást. Hát majdnem feleannyira jönne ki, mint a mostani, viszont ha jól értem ebben nincs balesetbiztosítás?
Illetve bármikor felmondhatom? De akkor visszakövetelhetik a 15%- kedvezményt? Egy éven túl is?

(#3064) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#3063) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Valaki segítsen, hogy a fenébe lehet lemondani ezt az alfa lakásbiztosítást?

Azt írja töltsem le a nyilatkozatot és pdf avdh hitelesítéssel kész is, de sehol nincs az oldalukon ez az átkozott nyilatkozat. Anélkül meg nem engedi beadni a lemondást. :W Milyen baromság ez.

(#3065) Qru válasza Atomgeszi (#3064) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt probalod? [link]

#nincsbennetarcsi

(#3066) Atomgeszi válasza Qru (#3065) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, AVDH hitelesítéssel szeretném, hogy ne kelljen nyomtatgatni meg stb..
de nem látom, hogy honnan kéne letölteni.

Vagy itt nekem kéne egy pdf-t megszerkesztenem elejétől a végéig házilag és azt elküldeni??!! :U :F

Mindenesetre most Egyéb módon leadtam és beleírtam, hogy szüntessék meg, amennyiben szükséges küldjenek nyilatkozatot és azt kitöltöm.

(#3067) Qru válasza Atomgeszi (#3066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivd fel az ugyfelszolit, jobbat nem tudok

#nincsbennetarcsi

(#3068) Atomgeszi válasza Qru (#3067) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Leadtam végül Egyéb címén, ott nem kért nyilatkozatot, aztán majd eligazítanak. :D
Vagy ma is volna ügyfélszolgálat?

(#3069) Qru válasza Atomgeszi (#3068) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos, nekik is ünnepnap van.

#nincsbennetarcsi

(#3070) 8th


8th
addikt

Adott egy autó aminek eddig én voltam az üzembentartója. Tegnapi nappal lekerült a nevemről. A genertel weboldalán csak évfordulós felmondási nyilatkozatot lehet generálni érdekmúlásra hivatkozót nem. Megfelel helyette az is? Olyan opciót sehol sem találtam ahol át tudnám nekik küldeni az üzembentartói jog átruházásáról szóló szerződés pdf másolatát. Komolyan 2024-ben ezt csak papír alapon postai úton lehet intézni? :D

(#3071) molnarpeter válasza 8th (#3070) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Automatikusan történik.

(#3072) 8th válasza molnarpeter (#3071) üzenetére


8th
addikt

Mármint mi? Ezt úgy kell érteni, hogy ha az új üzembentartó ma köt egy új kötelezőt akkor automatikusan megszűnik a régi?

(#3073) Lauda válasza 8th (#3070) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem a legjobb megoldás, ha felhívod őket a 06 (1) 288 0000 telefonszámon.

(#3074) molnarpeter válasza 8th (#3072) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igen, megkapod idő arányosan a maradékot.

(#3075) 8th válasza Lauda (#3073) üzenetére


8th
addikt

Közben írtam nekik ügyfélportálon úgyhogy már nem ülök rá a telefonra. Igazából most, hogy a nevemről már lekerült nekem már ráér a dolog csak a bónuszomat tudjam átrakatni a hobbiautómra és boldogság van.

(#3076) Qru válasza 8th (#3075) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felmondod a mostanit es kapod a bonusz igazolast. Azzal tudod atvinni a bonuszt.

#nincsbennetarcsi

(#3077) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ominimonál kötött valaki?

Eddig a Signalnál voltam, 27000 ft-ért, de az ominimo még ennél is adott 3000 ft-tal kevesebbet. Végülis nincs mit veszíteni, nem?

(#3078) Qru válasza Kalandor (#3077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs ha nem egyesulet hanem rendes biztosito. Egyesuletnel a tagok egyetemlegesen felossek a korolert. Akkor is ha nem te okoztad...

Az nalam nogo.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3079) sunavlys


sunavlys
senior tag

Kicsit OFF, mert lakásbiztosítás

januárban közel 6 év után biztosítót váltottam
most kaptam egy felszólítást fizessek be 55.000 Ft-ot mert tartamengedményem volt

hogyan tudnék meggyőzödni hogy az összeg pontos-e, nem a hasukra csaptak-e?
mert a díjközlőkben csak odaírták:
"következő éves díj 61.539 Ft, tartamengedményt tartalmaz"
1. valóban tartalmaz vagy kamuznak?
2. és mennyi tartamengedményt tartalmaz? mennyit kell visszafizetnem?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3080) Qru válasza sunavlys (#3079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szerzodesben benne kell lennie vagy az adott biztositasi modozat tajekoztatojaban (aprobetuvel gondolom).

Ha nincs meg kerd toluk.

#nincsbennetarcsi

(#3081) chungee


chungee
addikt

Napot!
Öregapámnak nincs ügyfélkapuja, súlyadó csekket sms-ben kértem neki márc 27.-én, jött is a válasz sms hogy befogadták a csekk kérelmet. Mikor érkezik a csekk :F Mindjárt itt a fizetési határidő. Eddig az öregnek automatikusan küldték a súlyadó csekket ezért van ez a kapkodás mert várt várt... és csak most szólt nekunk hogy nem jött csekk.

(#3082) sunavlys válasza Qru (#3080) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kösz, nincs szerződés (szerintem) kötvény van, abban nincs benne. És ha benne is van: mennyi az annyi, mert pontos adat híján bármit mondhatnak.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3083) Qru válasza sunavlys (#3082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hivd fel oket vagy irj emailt, sajnos en sem tudom.

#nincsbennetarcsi

(#3084) Qru válasza chungee (#3081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az autos topikban talan tudjak. Ott kerdezd meg.

#nincsbennetarcsi

(#3085) sunavlys válasza Qru (#3083) üzenetére


sunavlys
senior tag

Megtettem. Meg lesz békéltető testület, fogyasztó védelem, MNB

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3086) Qru válasza sunavlys (#3085) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Helyes! :K

#nincsbennetarcsi

(#3087) chungee válasza Qru (#3084) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#3088) WasabiTrsr


WasabiTrsr
csendes tag

A posta biztosito mennyire megbizhato / ajanlott kotelezore? 42 000 / evet ajanl kotelezore, mig a tobbi 70 felett kezdodik.

(#3089) Qru válasza WasabiTrsr (#3088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen vallalhato. Voltam mar naluk en is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3090) niemand90


niemand90
újonc

sziasztok, úgy alakult, hogy kell menjek Romániába a hónapban, létezik olyan biztosítás amely olyasmi, hogy pl egy napra kötök ilyen ADAC mintára biztosítást? lerobbanásra, elvontatásra, stb re, de nekem csak egy napra volna rá szükségem vagy max egy hétre, létezik ilyen? tudtok ajánlani helyet,weboldalt ahol lehet ilyet kötni? köszi

(#3091) Qru válasza niemand90 (#3090) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Assitance biztositas van. Tobb ceg is foglalkozik vele (Europe, Mondial pl.) de sokszor az utas es poggyasz biztositasnak is a resze.

#nincsbennetarcsi

(#3092) skt


skt
tag

Sziasztok,
Van jelenleg egy autóm B3 besorolással, aminek szeptember 1.-én van a fordulónapja.
Le szeretném cserélni, és az lenne a kérdésem, hogy ahhoz hogy átlépjek B4 besorolásba, meg kell várnom a szeptember 1-et az eladással? Hiszen ha most eladom, akkor B3 besorolást viszem el, és akkor csak a jövő évi évfordulón lépnék B4 besorolásba?
Hogy érdemes ezt csinálni? :R

(#3093) Qru válasza skt (#3092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell 1 évet várnod, 270 nap után már jár a következő magasabb fokozat.

#nincsbennetarcsi

(#3094) skt válasza Qru (#3093) üzenetére


skt
tag

Köszönöm a választ, tehát ha jól értem szeptember 1.-től számítva a 270. nap után már eladhatom, és az új kocsin már b4-el kezdek? :R

(#3095) Qru válasza skt (#3094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#3096) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!
Sajnos díjnemfizetés miatt megszűnt a kgfb-m április 8.-án, ma tudtam meg, hogy megtörtént a baj, azonnal újra is kötöttem a jelenlegi biztosítómnál, ahogyan azt kötelező. Elég szép összeget mondtak, ami mondjuk nem lepett meg, de ez van, ezt már be kell nyelni, lehetett volna vészesebb is.

A kérdésem a következő. Ugye nem változott lényegében semmi, se a bonusom, de még a november 8.-i évforduló sem. A következő szerződésemet, amit évfordulóra kötök, fogja-e bármi negatívum érni a díjnemfizetés miatt? Erről nem találok semmit a neten. Alkusz oldalakon van egy olyan pont, hogy "előző biztosítása díjnemfizetés miatt szűnt meg?", ez tiszta sor, de most új szerződés került megkötésre, új kötvényszámmal, tehát ez az új szerződés simán csak évfordulóra fog megszűnni, a díjnemfizetés kizárt, mert most egy összegben kötelező fizetnem.
Az ügyfélszolgálatos néni riogatott egy 100%-os szorzóval, de ez csak a mostani, újrakötött szerződésemre vonatkozik szerintem, a szerződés összegét nézve.

(#3097) Qru válasza freeknight (#3096) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El tudtad volna kerülni az egészet egy egyszerű üzembentartó váltással. De most már késő. :(

A bónuszod nem bukod azt viszed tovább.

#nincsbennetarcsi

(#3098) freeknight válasza Qru (#3097) üzenetére


freeknight
őstag

Sejtettem hogy jobban járok, ha nem hirtelenkedek, és utánakérdezek :D.
De ugye egyből hívtam őket hogy érdeklődjek, a néni meg rögtön kezdte is az új szerződés kötését, most már ez van. :(((

De a kérdésem inkább az, hogy az ezután következő, november 8.-án évfordulóra kötendő biztosításomat valami emelt szorzó fogja-e sújtani, vagy azzal a díjjal megúsztam, amit most, egy összegben kell kifizetnem?

(#3099) Qru válasza freeknight (#3098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, mert így gennyesre keresték magukat rajtad. :(((

Elvileg nincs más sarc ha jól tudom.

#nincsbennetarcsi

(#3100) freeknight válasza Qru (#3099) üzenetére


freeknight
őstag

Hát igen, vastagon :W
Főleg azért bosszantó az egész, mert tényleg csak kiment a fejemből, a szokásos díjfizetési időben volt valami karbantartás, ami miatt nem tudtam elérni az ügyfélportált, aztán el is felejtettem az egészet. Legközelebb egy összegben kifizetem az évest, aztán kész, nincs mit elfelejteni, csak az évfordulót (amin egyszer szintén buktam egy vaskos összeget, szóval többet biztos nem felejtem el :DDD)

Az megnyugtató, hogy nem kísért tovább ez a dolog a következő szerződéseimnél, a tanulópénzt most kifizetem és ennyi.

(#3101) Qru válasza freeknight (#3100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is kifizetem egy évre előre. Ha időközben meg eladod/eladom akkor meg visszajár a befizetett lóvé időarányosan.

#nincsbennetarcsi

(#3102) sunavlys válasza freeknight (#3100) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nekem is volt ilyen. Jól megvagtak.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3103) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Olyanról már hallott valaki, hogy az előzetes CACO ajánlatban szereplő összeg elfogadását, majd a szerződés megkötését követően a biztosító postai levélben kiküld egy értesítőt arról, hogy az eredeti ajánlatban szereplő ár megváltozott, közel 100k-val több lett? Mindezt úgy, hogy e-levelezés van beállítva, a díj változásának konkrét okáról pedig egy árva szó nincs az értesítőn. A végére még odabiggyesztik, hogy ha 15 napon belül nem érkezik kifogás, akkor elfogadottnak tekintik és él a szerződés, tehát be kell fizetni az irreális díjat. 30 éve van Casco-m, de ilyet én még nem láttam. Egyelőre nem írok biztosító nevet, de hogy ezeknél soha többet nem kötök semmit az biztos. Bónusz, hogy a levelet hó elején adták fel, és ma kaptam kézhez. Ez a klasszikus átb*szásnak tűnik, mert senkit nem fog érdekelni, hogy a 15 napból mindössze 2 napom maradt bármiféle reakcióra. Eleve nem értem, hogy email-en, vagy az online fiókomba miért nem érkezett erről semmiféle értesítés? Így első olvasatra ez az egész egy tervezett, kifejezett átverésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#3104) Qru válasza Vesa (#3103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üdv a klubban, az Union csinálta velem ugyanezt. Nem is leszek többet az ügyfelük.

#nincsbennetarcsi

(#3105) chungee válasza chungee (#3081) üzenetére


chungee
addikt

Öregapámnak ma hozták ki a hivatalos súlyadó csekket amelyet évente szokott kapni. A bökkenő hogy ápr 11 a befizetési határidő :Y :U Nem lényeg mert ígényeltunk neki csekket amely ápr 09-én jött meg, másnap befizette

(#3106) Vesa válasza Qru (#3104) üzenetére


Vesa
veterán

:K

A tudomány a valóság költészete!

(#3107) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Az a helyzet áll fent hogy nemrég szereztem jogsit, de csak a 30 napos papírom van még meg. Vagyis a plasztik kártya még nem. Vettem egy autót és a biztosítást próbáltam is megkötni rá azon A/4 es lapon talált ügyfélazonosítóval ami nem hasonlít szerintem a szokványos jogosítvány számra. NIncs pl az elején 2 betű.

Ezzel ettől független végbe megy a dolog? Nem teljesen egyértelmű nekem a Netrisk alapján. Rögzítve van a kockázat viselés kezdete.

Viszont ha jól értem akkor biztosítási kötvénynek kell valahol megjelennie ami majd az autó átíráshoz is kell?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#3108) Qru válasza Stonerice (#3107) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen kötvény kell, azzal igazolod hogy van biztosításod. Azt küldik elektronikusan.

#nincsbennetarcsi

(#3109) Vesa válasza Qru (#3108) üzenetére


Vesa
veterán

Új CASCO kötésnél, ha az autó szemle köteles, akkor a végső szerződés megkötéséig nem él a biztosítás? Tehát önmagában a honlapon, vagy az alkusznál leadott megrendelés még nem létesít védelmet arra az esetre, ha a végleges szerződéskötésig valami történik a kocsival? El kell hoznom az autómat valahonnan, de csak akkor szeretnék vele forgalomba menni, ha biztosan él a CASCO.

A tudomány a valóság költészete!

(#3110) Qru válasza Vesa (#3109) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uj autonal nincs szemle ha hasznalt akkor vard meg a szemlet.

#nincsbennetarcsi

(#3111) Vesa válasza Qru (#3110) üzenetére


Vesa
veterán

Thx!

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.