Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) tomcsi23 válasza Morris (#900) üzenetére


tomcsi23
veterán

Semmi ilyen nem volt. Esetleg másik böngésző, vagy szövegkódolás?:F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#902) Morris válasza tomcsi23 (#901) üzenetére


Morris
veterán

mit állítsak firefox-ban? nem értek hozzá annyira, csak azért kérdezem :B
szerk: ehh, explorerbe jól jelenik meg. csak a firefox baxaxik

[ Szerkesztve ]

(#903) tomcsi23 válasza Morris (#902) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nézet>karakterkódolás>közép-európai ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#904) Morris válasza tomcsi23 (#903) üzenetére


Morris
veterán

ah, siker, zseni vagy. köcke :R ;)

(#905) bocsika


bocsika
aktív tag

hali
Szerintetek öcsém melyiket válassza? Most 44520at fizet. 2012.02.08.án van a fordulónapja.
KÖBE 10980Ft +1800 tagsági + 3294Ft balesti adó
Allianz 18600Ft + 5580 adó

(#906) Calogero válasza bocsika (#905) üzenetére


Calogero
addikt

A Köbe az egyesület.

Ezt találtam : [link]

(#907) Winner_hun válasza Calogero (#906) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az egy dolog hogy lehet ilyet, de csináltak is már ilyet? Apukám nagyon sok évig a köbénél volt, egyszer se volt ilyen. Én is voltam náluk, most megint náluk leszek, eddig nekem se volt ilyesmi. Ok hogy lehet, de ha ezt eljátsszák akkor szerintem sok ügyfelet fognak veszíteni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#908) Calogero válasza Winner_hun (#907) üzenetére


Calogero
addikt

Nem azt mondtam hogy ne kössön oda, csak megmutattam neki amit ugye az alkuszok nem nagyon reklámoznak, hogy ha netán Köbe is a MÁV sorsára jutna akkor fizetheti a plusz díjakat, és rosszabb esetbe neki kell kifizetni a másik autóban okozott kárt.

Innentől a döntés az övé.

[ Szerkesztve ]

(#909) bocsika válasza Calogero (#906) üzenetére


bocsika
aktív tag

Kösz akkor marad az Allianz. Annál volt most is csak újraköti, mert amúgy is nagyobb összegű ajánlatot adnak és negyedéves csekkesben volt. Most meg inkább spórol egy tízest hogy egyben kifizeti.

(#910) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Na megjött

A mellékelt linkre kattintva kérjük végezze el a MyUNIQA előregisztrációt:

https://uniweb.uniqa.at/direct/otp_portal/uhu_otpportal.php?application=registration

Ezzel Ön eleget is tett az e-kedvezmény igénybevételéhez szükséges feltételeknek!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#911) Lauda válasza Winner_hun (#910) üzenetére


Lauda
félisten

Jaja, regelj be, aztan kuldik a szerzodest. Mar en is kinyomtattam, csak lusta voltam feladni. :O :DDD

(#912) tomcsi23 válasza Lauda (#911) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy hete megcsináltam, még semmiféle szerződés nem jött. :U
Aztán lehet, hogy az alkuszi vonal miatt.

mod: A végleges regisztrációhoz szükséges adatokról, valamint a regisztráció tényleges időpontjáról e-mailben értesítjük majd.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#913) Lauda válasza tomcsi23 (#912) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudom miert csuszik ennyit, nekem hamar megjott a szerzodes. De erdekes ez, mert ugye az ajanlat elvileg igazolja a biztositasod megletet marcius 1-ig (tenyleg az megjott mar? :DDD ), de a szerzodes akkor aktivalodik, amikor alairva bekuldod a szerzodes ket peldanyat a pesti cimre. :U

(#914) tomcsi23 válasza Lauda (#913) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az egyből megvolt, persze. :U :P
Viszont, nem kell semmiféle szerződést aláírni, alkusz kapott meghatalmazást, aztán csókolom.
De Te jobban jártál így, mert nyomtathatsz, plusz a postát is támogathatod. :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#915) Lauda válasza tomcsi23 (#914) üzenetére


Lauda
félisten

Szeretek nyomtatni, meg alairni, meg visszakuldeni. ;] :W
Ha alkuszon keresztul megy, akkor nem kell ilyet sem?
De jo nekem igy, 10 perc sincs az egesz, csak mindig elfelejtem a szerzodest bedobni a postara. :(

(#916) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Ehune. Jó dolog ám ez.
Tavaly elküldtem postán, azóta erre nem költöttem. Ja de, az igazolólapot (1 oldal) kinyomtattam. :DDD :P
Persze, aki élvezi az ilyen hivatali ügyintézéseket, annak annyira nem jó. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#917) Lauda válasza tomcsi23 (#916) üzenetére


Lauda
félisten

Ja igy tenyleg jo. :)
En imadom a burokraciat meg sorbanallast es papirhalmokat. :W :DDD

(#918) tomcsi23 válasza Lauda (#917) üzenetére


tomcsi23
veterán

:C
Minderre meg is adják a lehetőséget.
:R ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#919) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megjött a csekk, lehet perkálni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#920) Calogero válasza Winner_hun (#919) üzenetére


Calogero
addikt

A csekk még csak a biztosítási díjat tartalmazza vagy már baleseti adót is?

(#921) Winner_hun válasza Calogero (#920) üzenetére


Winner_hun
félisten

Baleseti nincs benne. Ezt a csekket amúgy ugye elég január 31-ig befizetni?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#922) Lauda válasza Calogero (#920) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem ma jott meg a csekk, baleseti adoval egyutt. Remelem gyogyszerre kolti az a retardalt, amelyik kitalalta. :W

(#923) Winner_hun válasza Winner_hun (#921) üzenetére


Winner_hun
félisten

UP!

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#924) Lauda válasza Winner_hun (#923) üzenetére


Lauda
félisten

A csekk mellett/rajta biztos ott van a hatarido. Nekem az van a papiron, hogy a kezhezvetelt koveto nyolc napon belul.

(#925) tomcsi23 válasza Lauda (#924) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naigen, van egy ilyen fizetési határidő. Ám szerencsére elég rugalmasak a biztosítók
Szerintem arra kíváncsi Winner, hogy meddig nem szűnik meg a biztosítás, ez lehet 30 nap. A másik, hogy meddig fogadja el a rendőr a régi csekket. Asszem ez meg 60 nap.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#926) Lauda válasza tomcsi23 (#925) üzenetére


Lauda
félisten

Felhivja a kobe zold szamat es kesz. Szerintem ezt itt senki sem fogja tudni, mivel alig vannak annal a biztositonal.

[ Szerkesztve ]

(#927) tomcsi23 válasza Lauda (#926) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nála nem lehet tudni, hogy épp melyik biztosítóra gondolt. Szerintem egy egész városrésznek intézte a váltást. :D
Amúgy igaz, a szerződésben benne van.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#928) Lauda válasza tomcsi23 (#927) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem nincs a szerzodesben most neztem, gondolom erre valami altalanos szabaly vonatkozik, amihez minden biztosito tartja magat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#929) Calogero


Calogero
addikt

Én utalással fizettem és a utalás után biztosítóm küldte az igazolást, ami rajta volt hogy meddig érvényes a biztosításom.

Pl
az időszak ami számlán volt : 2011.04.01 - 2011.07.01
Az igazoláson az érvényesség: 2011.04.01 - 2011-08.29

Szerintem nem gond ha januárban fizet.
Nem tudom hogy lett kötve a biztosítás, én a netrisktől kaptam egy igazolást, hogy van élő biztosításom. (Ha a rendőr kérdeznél)

Jelen igazolás a kockázatviselés kezdetétől számított 30. napig érvényes.
Az igazolás tartalmazza a tulajdonos és a gépjármű adatait, valamint az új biztosító nevét, kötvényszámot,és a kozkázatviselés kezdetét.

Én még új szerződést sem kaptam....

[ Szerkesztve ]

(#930) Morris


Morris
veterán

No, nekem is megjött az unikás csekkes, de én csoportos beszedést választottam. Most akkor hogy is van ez? :F
kemény 5.970.- Huf/fél év (baleseti adóval :((( )

[ Szerkesztve ]

(#931) Lauda válasza Morris (#930) üzenetére


Lauda
félisten

Az el lett kefelve akkor, hivd fel oket vagy az alkuszt.

(#932) Morris válasza Lauda (#931) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem az alkusznál minden oké, mert jött a netrisktől is egy mail és abban jól van megadva a csoportos beszedés.

ezt írta a netrisk:

"Tájékoztató a díjfizetésről

Ön a díjfizetés módjának a csoportos beszedési megbízást választotta. A csoportos beszedés elindításához szükséges felhatalmazást a Biztosító fogja Önnek megküldeni."

(#933) Lauda válasza Morris (#932) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ebbol kovetkezik, hogy a biztositot hivd fel. Bar ha ugyanannyi a dij, szerintem be is fizetheted, Te latod a reszleteket. ;)

(#934) tomcsi23 válasza Lauda (#922) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itt is meggyütt a csekk, adóval együtt. :U
Persze, még így is olcsóbb, mint a k&h lett volna adó nélkül. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#935) Lauda válasza tomcsi23 (#934) üzenetére


Lauda
félisten

Mondom en. :D
Hat nekem 17200 lett volna az allianz+az ado, most meg 6500+1950. :DDD

(#936) Morris válasza Lauda (#933) üzenetére


Morris
veterán

igen, azon csodálkoztam én is, hogy maradt a díj így csekkel is. úgyhogy az lesz, befizetem ;]

(#937) Lauda válasza Morris (#936) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi. :D

Nekem csekkesen es atuttal is ugyanannyi lett, ezert kertem csekket es kesz, holnap beperkalom. :P Bar a szerzodes is ket hetig rohadt majdnem az asztalon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#938) Calogero válasza Calogero (#929) üzenetére


Calogero
addikt

Délután nekem is befutott a kötvény elektronikus úton a netrisktől.....
Meg ezt írták

Ön a díjfizetés módjának az egyéni banki átutalást választotta.

A díj esedékessége és egyben a kockázatviselés kezdete: 2012.01.01 Kérjük, hogy a díj befizetéséről a szerződés kockázatviselés kezdetétől számított 30. napig szíveskedjen gondoskodni. Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben a díj esedékességétől számított 30. nap elteltéig a díj nem érkezik be a biztosítóhoz, a biztosító a szerződő félnek a díj esedékességétől számított 60 napos póthatáridővel a teljesítésre vonatkozó felszólítót küld. A türelmi idő eredménytelen leteltével a szerződés az esedékességtől számított 60. napon megszűnik.

Abban a nem várt esetben, ha a(z) Groupama Garancia Biztosító Zrt. nem küldené meg Önnek fenti határidőn belül az első díj teljesítésére szolgáló díjértesítőt, kérjük az alábbi bankszámlaszámra teljesítse díjfizetési kötelezettségét: (I)itt megadták a számlaszámot meg ami még kell az utaláshoz(/I)

Adó nincs benne. arról ennyit közöltek:
Az adó beszedése a biztosító feladata, ezért a januári hónap folyamán a biztosító küldi ki Önnek a baleseti adóra vonatkozó díjbekérőt.

(#939) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valóban kicsit felületesen olvastam el amit mellékeltem. Türelmi idő utolsó napjáig be kell érkeznie a pénznek. A türelmi idő a kockázatviseléstől számított 60. nap. Szóval február végéig ráérek befizetni. Kiváló. Köbe amúgy. Uniqa-s csekk nem jött még.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#940) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No jött e-mail is:

A díj esedékessége és egyben a kockázatviselés kezdete: 2012.01.01 A biztosítási szerződést és az első díj befizetésére szolgáló díjbekérőt (csekk) társaságunk fogja Önnek hamarosan kipostázni. Kérjük, hogy a díj befizetéséről a szerződés kockázatviselés kezdetétől számított 30. napig szíveskedjen gondoskodni. Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben a díj esedékességétől számított 30. nap elteltéig a díj nem érkezik be a biztosítóhoz, a biztosító a szerződő félnek a díj esedékességétől számított 60 napos póthatáridővel a teljesítésre vonatkozó felszólítót küld. A türelmi idő eredménytelen leteltével a szerződés az esedékességtől számított 60. napon megszűnik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#941) Manitou


Manitou
addikt

Nekem még nem küldte a posta a csekket. :W Majd gondolom 30-án megérkezik :W :DDD

(#942) Manitou válasza Manitou (#941) üzenetére


Manitou
addikt

Ma se jött meg, faxa :W

[ Szerkesztve ]

(#943) tomcsi23 válasza Manitou (#942) üzenetére


tomcsi23
veterán

Majd januárban, nem kell aggódni. :N

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#944) bocsika


bocsika
aktív tag

Nem semmi ahogy ezek postáznak. Apámnak 01.01 el van a forduló. Az Allianz hoz kötöttük GFB sen (nem eGFB mert azzal 500Ft al olcsóbb lett volna) hogy ő nem fog velük e-mailezgetni. Eltelt már majdnem 1,5 hónap de sem a régebbi sem az új nem küldött semmit. Illetve az Allianz a kötvényt azt is e-mailben.
Erre Ma jön egy e-mail számlával. Benne:
Számla kelte: 2011. 12. 21. !!!!!!!!!!!! :W
Teljesítés időpontja: 2012. 01. 05.
Fizetési határidő: 2012. 01. 05. Legalább nem tegnapelőttre kell befizetni.

Hol a r.tv.s k.rv. .nny.ban járt ez az email? Karácsonyozott valahol? :DDD

Öcsémnek is újrakötöttük a szerződését az Allianz-nál. 45 et fizettett és küldtek egy 47ezres ajánlatot (paffff) újrakötve meg 18600 lett. Neki februárban van a fordulónap úgyhogy még a régi szerződésére is jár a 30% os baleseti adó. Annak ma megjött a csekkje 2012.01.01 befizetési határidővel. Ha délután jött volna a posta és nem szabadságon lenne mindenki, hogy fizette volna be. Amúgy külön finomság hogy azon a számla kelte: 2011.12.17 volt.

Na most kérdés. Ezek ilyen lassan postáznak? Vagy visszadátumoznak? :U

(#945) Morris válasza bocsika (#944) üzenetére


Morris
veterán

szerintem visszadátumoznak. Teljesen legálisan (legalábbis azt hiszik)
Anno megbüntettek egy tilosban parkolásért és kijött a csekk meg a határozat 2 évvel korábbi időponttal.
Nyomtam nekik egy fellebbezést, hogy jó ez meg minden, csak akkor még nem is volt a nevemen a vas.
Erre válaszoltak egy olyat, hogy jaj, bocsi, elírtuk a dátumot. És ez a hatóság. szóval ennyi. Ebben az országban mindenki szarik bele mindenbe! :((( :o

(#946) Manitou válasza tomcsi23 (#943) üzenetére


Manitou
addikt

Ja ja, közben megnéztem, hogy elég január végéig befizetni. Addig meg kinyomtatom azt amit a netrisk küldött igazoló lapot, hogy meg van kötve a biztosításom. :K
Vagy ha nem küldik majd a csekket, majd átutalással rendezem.

(#947) tomcsi23 válasza Manitou (#946) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csütörtökön küldött az alkuszom mailt:

AJÁNLAT, AJÁNLATI IGAZOLÓ
Mivel a(z) ... rendszámú gépjármű ajánlata továbbításra került a biztosítóhoz, ezért csatoltan küldjük az AJÁNLATI IGAZOLÓ-t, amivel igazolni tudja az érvényes kötelező biztosítás meglétét (2012.03.01.-ig). Kérjük a dokumentumot nyomtassa ki és tartsa a forgalmi engedély mellett.

DÍJFIZETÉS
A biztosítás első díjának megfizetésére szolgáló csekk/díjbekérő várhatóan január folyamán megérkezik Önhöz (addig a csatolt Ajánlati Igazolóval tudja igazolni a fedezetet).

Persze, az uniqa már megküldte a csekket, majd jövőre befizetem. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#948) Executioner


Executioner
tag

Üdv,

Nekem az a problémám, hogy 2011.12.30.-án vettem egy használt autót, melyre még aznap megkötöttem a biztosítás az Astránál 49 ezer forintért. A mai nap viszont megcsináltam újra a kalkulációt és most már lényegesen olcsóbban -29 ezerért- lehet megkötni ugyan azt a biztosítást.

Van rá mód, hogy az olcsóbb biztosításra váltsak valami módon? Akár biztosító váltással is?

Exec

(#949) Calogero válasza Executioner (#948) üzenetére


Calogero
addikt

Majd csak év végen.

(#950) attixxx


attixxx
csendes tag

Szervusztok!!

Nem fizettem a KGFB díját tavaly, kivonták a forgalomból a kocsit. Mivel ki kellene fizetnem, eléggé borsos ára van, kicsit odébb tenném a kifizetését. Viszont használni is kellene a gépjárművemet, át lehet iratni üzembentartóba a forgalmit, és más kötne új biztosítást?

A kocsi még persze a banké is. Ha volt már így valaki, vagy aki ért ehhez, várom válaszait!

Kösz szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.