Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) chungee


chungee
addikt

Nem értem

kép kép2

[ Szerkesztve ]

(#602) Manitou válasza egykori (#600) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem majdnem fele lesz ha átmegyek máshoz. Szerintem neked is lenne jobb ajánlat máshol, de te tudod :D

(#603) Lauda válasza chungee (#601) üzenetére


Lauda
félisten

Az egyiknel feleves dijfizetes van. :F

(#604) egykori válasza Manitou (#602) üzenetére


egykori
őstag

Én már mindent átnéztem, vártam a Posta levelét, és nagyon meglepődtem, mert stagnálást kalkuláltam. Ezért örülök ennek a Tiedhez képest szerénynek mondható csökkenésnek, és B10-nél már nem várhatok ennél jobbat.
És örülök veletek együtt, hogy 50%-kal is tudjátok csökkenteni a díjat! :C

(#605) chungee válasza Lauda (#603) üzenetére


chungee
addikt

Megvan a hunyó. e-GFB miatt ennyire alacsony. Van vkinek tapasztalata az Allianz-nál lévő e-GFB kötés módja? Előnye azt látom, hogy kibaszottul olcsó, de mi a hátránya:F Nekem kell kinyomtatni mindent stb:F

(#606) tomcsi23 válasza FF23 (#593) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még ők tesznek Neked szívességet. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#607) prmcsk válasza FF23 (#597) üzenetére


prmcsk
addikt

"Gondolom nem futott még át a dolog a rendszeren".

Én is erre tippelek és biztos, hogy nem fizetem be az első negyed évit nekik, hiszen hivatalos visszaigazolás alapján váltottam róluk.
Ha befizetném nekik "kvázi" szerződnék velük és szerintem erre megy ki a játék...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#608) roti86 válasza chungee (#605) üzenetére


roti86
őstag

Én is most kötöttem netrisknél allianz e-kgfb-t, remélem nincs hátránya, maximum a nyomtatások, de reményeim szerint kétszer kellesz csak nyomtatni (félévenkénti periódus).

Ettől többet sajna én sem tudok :F

(#609) fixi


fixi
csendes tag

Van vmi hátránya annak, hogy neten (Netrisk) váltok biztosítót:F A középkorú szomszédom mindíg személyesen csinálja vmi ismerősénél. És olyan rémhírrel eteti a fejét, hogy ha neten köt, akkor rosszabbul jár stb... Mert nála (ő Generali-nél üzletkötő) -véleményem szerint drága-, de így meg úgy kényelmesebb a kárrendezés mintha neten kötném meg. Azért figyelembe véve Allianz a nyerő árban netrisk-en és az sem kispályás az Allianz. Tehát ebből mi igaz:F Én szívem szerint a pénztárcámra gondolok. A szomszédomnak könnyű, felnőttek a gyerekei, 1 magában él. Megengedheti magának a drágább bizt. Nekem 1 éves fiam van. Nejem munkanélküli. Szal akkora hátrány lenne az "olcsó" biztosítás:F Ami mellesleg Allianz:F

[ Szerkesztve ]

(#610) prmcsk válasza fixi (#609) üzenetére


prmcsk
addikt

Én, amióta lehetséges a neten kötöm meg, egy alkusz cégen keresztül.

Mondom alkusz cégen...,aki odamegy egy többszázezres pakkal a biztosítókhoz és nem kis pénzt képvisel. Csodálnám ezért, ha a netes kötés drágább lenne egy alkuszcégen keresztül, mint a személyes...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#611) aphra2 válasza fixi (#609) üzenetére


aphra2
aktív tag

Évek óta a neten kötöm én is , igaz balesetem nem volt , ezért semmi hátrányát nem látom :D , és nincs is, a kárrendezéshez meg semmi köze ahoz , hogy hol kötötted neten vagy személyesen, ez sztem baromság.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#612) fixi


fixi
csendes tag

Hát akkor úgy csinálom mint tavaly. Netrisk-en :DDD Ha az ismerőse nem áll elém 1 olcsóbb ajánlattal. Én amondó vok ebben, hogy mind1 net alkusz v. személyes. Aki olcsóbb ajánlattal tud előállni, oda megyek.

(#613) FF23 válasza FF23 (#593) üzenetére


FF23
senior tag

"Vagy nem?"

És nem :D Van valami megfigyelési időszak nevű dolog. Rossz félévben kötöttem meg, ezért 2 év 2 hónapot voltam A0-ban :(

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#614) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

a következő a kérdésem (pontos adatok nincsenek előttem csak fejből írom).

A gépkocsi tulajdonosa az édesanyám, az üzemben tartó én vagyok

Eddig édesanyám nevén volt KGFB. Most is automtice megkaptam a csekket illetve az éves díj változást. Egy kicsit több csak mint tavaj ~28 e Ft körül. Na mondom megnézem mit mond Netrisk. Az egyik választási opciónál viszont felfigyeltem valamire,
ilyesmi kérdés: ki a 2010-es KGFB szerződője => édesanyám
ki lesz a 2011-es KGFB szerződője, és itt csak azt az opciót kínálta fel hogy az üzemben tartó ... hmmm ez lehet azért van mert idén lettem állandó lakásra átjelentkezve vidékről BP-re (eddig ugyanaz volt az irányítószámunk) vagy ez valami új szabály for 2010? . És így a végén valami 120-130-e Ft jött ki arra a bankra amitől ~30 e Ft ra kaptam a csekket.

Na most mi az igazság?
kinek van igaza netrisknekj?
ha én most fizetem tovább a csekket mint ha mise történt volna akkor ha netán lesz valami baleset akkor engem felelősségre vonhatnak ? ... hogy nem a megfelelő opciót fizetem?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#615) Lauda válasza Antonio (#614) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Anyukadnak azert jon ki ilyen keves, mert valoszinuleg magas a bonuszfokozata + ehhez hozzajonnek az evei. Neked az elso biztositasod (legalabbis az irasbol ez jott le), ezert kapasbol A0-bol indulsz, raadasul fiatal vagy, azert ilyen magas.

(#616) Winner_hun válasza Winner_hun (#516) üzenetére


Winner_hun
félisten

No ez is érdekes. Netes számítások szerint ha marad a genertelnél akkor 100k+ lett volna, ma jött tőlül levél 26k-ról. Minden esetre a 11k-hoz képest baromi sok szóval nem lesznek jövőre is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#617) Antonio válasza Lauda (#615) üzenetére


Antonio
senior tag

Azt teljesen tiszta volt eddig is. (Ezért is volt ez a döntés anno)

De ezek szerint eddig is helytelen volt az hogy nem az üzemeltetőnek volt KGFB szerződése, vagy ez valami új reguláció? De akkor a jelenlegi biztosítom miért nem így tesz?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#618) Lauda válasza Antonio (#617) üzenetére


Lauda
félisten

Az uzemelteto es a tulajdonos is kothet arra a kocsira biztositast (tehat barmelyik kothet a ketto kozul).

(#619) Antonio válasza Lauda (#618) üzenetére


Antonio
senior tag

Én is így tudtam, viszont akkor nem értem hogy a Netrisk oldalán miért adott csak egy lehetőséget azaz csak az üzemeltetőt lehetett választani 2011-es szerződésre ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#620) Lauda válasza Antonio (#619) üzenetére


Lauda
félisten

Megneztem, en se ertem, meg a sugot elolvasva sem. Hiaba van bejegyezve a forgalmiba az uzembentarto, attol meg lehet a tulajdonos a szerzodo, ahogy eddig is volt nalatok. Esetleg hivd fel oket.

(#621) zoo8800


zoo8800
veterán

Az Astra biztosítóról ki mit (milyen rosszat) hallott?
Nagyapáméknak dobott tőlük egy 10.800-as ajánlatot a gép. :F

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#622) bobsys válasza zoo8800 (#621) üzenetére


bobsys
addikt

En tegnap az oldalukon (picit bajos az ekezet kezelese) elvileg megkotottem az uj KGFBt. Azota semmi hir toluk, irtam nekik, hogy hogyan tovabb mit kuldjek neki, de csak csond van. 14K naluk az ami a mostaninal 21K lesz jovore.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#623) prmcsk válasza zoo8800 (#621) üzenetére


prmcsk
addikt

Új cég nálunk, tehát nem tudni, hogy milyen lesz, de a CLB-n keresztül én is náluk kötöttem meg a kötelezőmet. Évi 9805huf-ra jöttek ki, ami 4k-val volt jobb ajánlat az őket követőnél.

bobsys A CLB-n keresztül őket tettem "kosárba" A kitöltés közben azt az opciót választottam, hogy nem tudom a papírokat kinyomtatni, a CLB szinte azonnal elküldte nekem fájlban a papírokat, máshol az egy oldalt kinyomtattam, két helyen aláírtam és a lap alján megadott számra vissza faxoltam nekik.
Délután már kaptam is tőlük a visszaigazolást, hogy vették és eljárnak az ügyemben, várjam a jövő évi csekket. Tehát minden kerek volt...

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#624) bobsys válasza prmcsk (#623) üzenetére


bobsys
addikt

En nem ugynokon keresztul kotottem, hanem kozvetlenul a honlapjukon keresztul.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#625) lorcsi


lorcsi
veterán

a tulaj vagy az üzembentartó tud szerződni?
vagy akármelyik?
van erre valami szabály 2011-től ?

(#626) horvathd válasza lorcsi (#625) üzenetére


horvathd
aktív tag

Csak az üzembentartó köthet 2010 január 1-től. [link]

"The Kid just rages for a while."

(#627) Lauda válasza horvathd (#626) üzenetére


Lauda
félisten

Uh, akkor ezert nem engedte Antonio-nak sem mast beallitani, ezt en sem tudtam, koszi az infot. :R

(#628) prmcsk válasza bobsys (#624) üzenetére


prmcsk
addikt

Ezt értettem elsőre is, de pont azt sugallom, hogy régen és talán olcsóbban is túl lennél már mindenen, egy alkuszon keresztül... :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#629) lorcsi válasza horvathd (#626) üzenetére


lorcsi
veterán

oké, köszi !

(#630) bobsys válasza prmcsk (#628) üzenetére


bobsys
addikt

Olcsobban semikepp, fillere ugyanazt az osszeget dobta ki az alkusz is.
Tavalyi biztositovaltasnal bejott, hogy kozvetlen a biztositon keresztul inteztem sokkal kevesebb adatot kertek es flottul ment minden.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#631) Mawyx


Mawyx
senior tag

Nekem 10-én megküldte a jelenlegi biztosítóm, hogy menniybe fog kerülni, ha náluk maradok, de anyuék kocsijára is én intéztem, de arra még nem jött semmi, már a spam mappát is áttúrtam. Már nem is fog valószínűleg, elkeveredett? Hogy lehetne megtudni mennyi lenne, ha maradnának a jelenlegi biztosítónál?
Meddig kell ezt elintézni? Eddig halogattam, de bele kell húzni, nehogy ne legyen kötve sehol.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#632) Lauda válasza Mawyx (#631) üzenetére


Lauda
félisten

Ha evfordulos valtasban kotod, akkor december 1 ejfelig kell lemondani es december 31-ig ujrakotni. A 2010-es biztosito ujrakoti a biztositasod, ha megfelel a kikuldott 2011-es dijszamitas. Esetleg kerdezz ra hova tunhetett, kikuldtek-e egyaltalan? Nekem is kijott az allianztol a papir, mondom bemegyek, megkerdem van-e vele teendo, azt mondta a csaj, ha megfelel, az egvilagon semmi, mert automatice lekotodik es vonjak a penzt januar elejen valamikor.

(#633) Antonio válasza horvathd (#626) üzenetére


Antonio
senior tag

De jó hogy visszanézte ide, szóval ez az ábra.
Viszont ha így van akkor a biztosító ahol a kötés van erről nem tud? vagy rossz információk birtokában van ... mivel mint írtam az üzembe tartó az én vagyok a tulaj az édesanyám ... viszont ugyanúgy anyu nevére jött az új 2011 -es szerződés semmi különösebb megjegyzéssel. Lehet nem tudják hogy nem ugyanaz az üzemben tartó?

illetve a kérdés ha én teszem azt most nem teszek lépést ez ügyben és neadjisten balesetet okozok lehet ebből baj nekem?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#634) horvathd válasza Antonio (#633) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha jól tudom, akkor a 2010-es biztosítók azt küldik meg, hogy mennyi lenne a 2011-es biztosítási díj, ha nem váltasz biztosítót, és nem is kötöd újra ugyanannál, azaz a jelenlegei szerződés továbbra is érvényben marad. A törvény pedig nem írja elő, hogy az érvényes szerződéseket meg kellene szüntetni, csak az újakat kell aszerint megkötni.

"The Kid just rages for a while."

(#635) Antonio válasza horvathd (#634) üzenetére


Antonio
senior tag

ááá ... értem, nos akkor ezek szerint biztonságban vagyok :) bár ennek függvényében kevés ember akar újra kötni, legalább is akik hasonló cipőben járnak ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#636) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

Groupama-nál emelkedett a B3-B4-re. Komoly 98 LE-gk-nál a biztosítási díj 2011-re 78%-ot emelkedett volna a 2010-eshez képest.
Váltottam is máshová így fele annyit fogok fizetni, mint eddig.
(ahová az otp beteszi a lábát)

Unatkoztam B1-B2 váltással azonos egyéb adatokkal kiszámoltam a 2011-es kötelezőt a groupamánál egy F430-ra ami paciban egy négyszeres szorzó.
Basszus, kevesebbet kérnek arra, mint az enyémre.
Szarjanak sünt a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#637) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem.
Megkötöttem netrisken az új biztosítót alianz 17k spórolók viszont, a régit ( KnH) most ők felmondják ? mert eltelt pár nap és szak a szerződés jött meg a felmondási meghatalmazás nem. Vagy nekem kell felmondanom ? :F

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#638) doc válasza kisninja (#637) üzenetére


doc
nagyúr

persze, elinteznek mindent
en is most 'valtottam', Allianze-tol Allianze-ra, evi 6000-rel lett olcsobb :D

(#639) kisninja válasza doc (#638) üzenetére


kisninja
őstag

Köszi megnyugtattál. :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#640) danih


danih
addikt

Aztat nem tudja-é valaki, hogy mi a helyzet, ha hosszútávú tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldi állampolgár magyar rendszámos használt gépjárművet vesz, akkor ő a kötelező-fizetésénél külön kategóriába esik? Vagy mi ilyenkor a helyzet?

(#641) Winner_hun válasza Winner_hun (#513) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pár napja ( dec 31-én:U) hívtak az alkusztól hogy rossz volt a díjszámítás és többet kell fizetnem. Ma meg is jött a csekk.
Különbözetet átutalják...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#642) tomcsi23 válasza Winner_hun (#641) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, mennyivel lőttek mellé? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#643) Winner_hun válasza tomcsi23 (#642) üzenetére


Winner_hun
félisten

7692 Ft-tal. Apukámnál meg kb*. 13k-val.

* még nem jött meg a csekkje.

Amúgy nem a legtisztességesebb cég a biztositok.hu. Amikor felhívtak akkor nem mondták hogy visszaküldik a különbözetet. 31-én másodszor hívtak mikor felvettem (első alkalommal még aludtam, lenémítottam a csörgést), második alkalommal meg kelés után hívtak épp. Nem fogott még teljesen az agyam, nem is kérdeztem rá hogy akkor a különbözettel mi lesz? Aztán írtam nekik egy kicsit erősebb levelet mint kellett volna.. pár nap múlva hívtak.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#644) tomcsi23 válasza Winner_hun (#643) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oh, az már szép.
Majd beperkálják, gondolom.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#645) Winner_hun válasza tomcsi23 (#644) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő dolguk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#646) NoX


NoX
senior tag

Új jogsis vagyok (2010), most vettem használt autót, keresem a neten a legjobb kötelezőt.

genertel legolcsóbb: 143.358 Ft/év | 35.840 Ft/negyedév
netrist legolcsóbb: 45.044 Ft/év | 11.261 Ft/negyedév

Komolyan ekkora eltérés lenne? 10éves kocsi, Budapest.
Nyilván az olcsóbban választanám, akkor az annyival kevesebbet is fog tudni, vagy itt nem számít? Kötelező-kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#647) doc válasza NoX (#646) üzenetére


doc
nagyúr

a biztositok kozott hatalmas elteres lehet. mondjuk hogy mi az a netrist azt nem tudom (ha netrisk akar lenni, akkor az nem biztosito, hanem csak alkusz, igy felteszem hogy az az ar az osszes biztosito kozott a legolcsobb)

eleg groteszk a helyzet, ugyanis a KGFB az gyakorlatilag nem neked, hanem annak jaro szolgaltatas, akinek kart okozol. igy nagyreszt neki segitseg, ha a biztositod jofajta, es fizet szo nelkul, nem szivozik. ebbol persze adodik az is, hogy mindenkinek az az erdeke hogy a legolcsobb biztositast kosse, hiszen neki szemely szerint teljesen mindegy, legfeljebb annak lesz rosszabb, akinek osszetorte az autojat...

persze azert vannak vegletek, ugyhogy aki mondjuk KOBE-s biztositast kot, ne lepodjon meg ha a karosult a papirtoltogetes helyett nekiall folytogatni :D

az en megoldasom az, hogy minden evben a legolcsobb, nem egyesuleti biztositot valasztom, igy lehet hogy evi 2-300 ft-tal tobbet fizetek, de nyugodtabban autozom :)

(#648) NoX válasza doc (#647) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, netrisk akart lenni :B

Köszönöm az értékes hozzászólást! :R

Végül a http://www.biztositas.hu oldalon néztem szét, és a K&H lett szimpatikus, többek közt azért, mert ott van bankszámlám, és a 2. vagy a 3. legolcsóbb volt az ajánlatok közül.

Érdekesség az éves díjról:
A biztositas.hu-n keresztül: Éves díj: 43.332 Ft
Közvetlenül a K&H-n keresztül: Éves díj: 41.148 Ft - Úgyhogy nyilván itt kötöttem meg:)

Az alábbi kedvezményeket kaptam:
idős gépjármű kedvezmény: 10 %
hengerűrtartalom kedvezmény: 10 %
extra online kedvezmény: 5 % (mert nem közvetítőn keresztül kötöttem)
kommunikációs kedvezmény: 2 %
csoportos beszedés kedvezmény: 5 %
díjfizetési gyakoriság kedvezmény: 8 %

[ Szerkesztve ]

(#649) doc válasza NoX (#648) üzenetére


doc
nagyúr

uj jogsival nem rossz ar az evi 41, foleg ha budapesti vagy :)

(#650) NoX válasza doc (#649) üzenetére


NoX
senior tag

Jaja, én is örülök, mint majom a farkának :DDD

Mondjuk apróság, de most látom, hogy a K&H rendszerében kicsit furán kell megadni a gyártmányt és a típust. Kézzel kellett volna megadni mindent, én meg csak annyit írtam, hogy Peugeot, típust már nem, remélem javítható és nem pont ezért nem fog elindulni a kockázatviselés, bár már a visszaigazolást megkaptam, hogy aktív... :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.