Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Qru válasza atees (#1650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyat ahol küldenek ki szerelőt? Allianz pl kínál ilyet.

#nincsbennetarcsi

(#1652) atees válasza Qru (#1651) üzenetére


atees
őstag

Igen ez elég jó, csak az a baj, hogy utasbiztosítással együtt köthető. Van éves otp-s utasbiztosításom, ahhoz keresek olyan autósbiztosítást amit mondjuk 2 hétre megtudok kötni és tartalmazza mondjuk ezeket amiket az Allianz. Bár gondolom ilyen nem lesz :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1653) sumsang válasza Qru (#1648) üzenetére


sumsang
aktív tag

Köszi:)
Néztem pár caso biztosítást , de nagyon nem egyértelműek. Pl a Groupama hirdet bázis, komfort és prémium cascot. A bázisban töréskárt, csak totálkárra, mig a komfort csomagnál részleges törésre is fizet. Viszont az online kalkulációnál az e-casco konkrétan csak töréskárt ír. Ami lehet csak totálkárra vonatkozó, de lehet részleges töréskárra is érteni. Sajnos sehol egy magyarázatot nem találok hozzá, h mire is vonatkozik. Esetleg aki erről tudna több infót írni, vagy linkelni, annak hálás köszönetem.

(#1654) Qru válasza sumsang (#1653) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lenne a szerződés pontos szövegét megismerni az az irányadó. A honlapjukon nincs fent?

#nincsbennetarcsi

(#1655) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Casco biztosításból melyik cég lehet ajánlott?

Soha nem volt még Cascom. Például azt se értem, hogy a töréskárra milyen esetekben fizetnek.
Hallottam olyat, hogy volt aki elaludt és összetört az autója és nem térítették meg a kárt, mivel elaludt. Akkor milyen esetben fizetnek?

(#1656) Qru válasza rayoliviero (#1655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A nagyobb/nevesebb társaságok általában nem olyan szőrös szívűek. Nekem konkrétan az Uniqa-val van jó tapasztalatom de a többi nagyobb társaság (Aegon, Allinaz, Generali, stb) is oké.

Az, hogy pontosan mire térít az adott casco szerződése részletezi, ezekben is van különbség az egyes társaságok között. Ha teljeskörűt kötsz akkor az térít lopásra, elemi kárra és törésre is attól függetlenül, hogy kinek a hibájából történik. Persze vannak kizáró okok, ami a vezetőnek felróható gondatlanságnak minősülnek. Pl ha a kárt szándékosan vagy súlyosan gondatlanul okozták (ittas, kábult vezetés, elalvás), vagy a kármegelőzési, illetve kárenyhítési kötelezettséget súlyosan megszegték (lopás esetén, ha a pótkulcs a járműben maradt, vagy az autó védelmi berendezése nem megfelelő (riasztó/immo)). Vagy ha a műszaki állapota nem megfelelő (pl kopott gumi, fék, stb). De ezek is fel vannak sorolva az adott casco szerződésben részletesen, szóval érdemes tüzetesen átolvasni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1657) rayoliviero válasza Qru (#1656) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen a részletes választ.

Akkor megkérdezem a nagyobb biztosítókat egyenként. Allianz 41000 Ft-os ajánlatot tett egy negyedévre, ami legjobb csomagjuk.

(#1658) emre


emre
veterán

Emberek ez normális?
Balesetmentesen vezetek 2000 óta egy kisteher kocsit, ami mostanra elporladt, kivonattam leadtam.
És a nemrég vásárolt személyautómra nem tudom átvinni a B10 bonusomat mert az nem ugyan olyan kategória? Hát nem én fogom azt is vezetni? Az agyam eldobom. :W

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1659) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Adott egy autó akinek a tulajdonosa balesetet okozott vele, megküldték neki az évfordulós tájékoztatót, amiben a baleset még nem érintette a besorolást, viszont a károkozói pótdíjat már felszámították. Egyenes ági rokonra szeretné az üzembentartót íratni, aki szintén üzembentartója egy járműnek és jelenleg M01 fokozatban van vele. Amennyiben megkapja ennek is az üzembentartói jogosultságát, és új biztosítást köt, akkor A00 fokozatban kezd, függetlenül a másik autó besorolásától?

(#1660) Qru válasza Rison77 (#1659) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, A00-ból indul. :K

#nincsbennetarcsi

(#1661) Rison77 válasza Qru (#1660) üzenetére


Rison77
senior tag

Köszönöm közben kicsit mélyebben utánanéztem a témának. Viszont ami feltűnt, hogy a K&H lehetséges, hogy 30-40 ezerrel aláígér a többi biztosítónak? Kalkulátorral számoltuk, míg minden biztosító 100k feletti összeget dobott ki addig a K&H 58K-t. Megnéztük a saját kalkulátorával is, és ugyanazt dobta ki. Lehetséges, hogy károkozói pótdíjat nem számítanak fel? Vagy ez csak marketingfogás, kitölti az ember az adatokat majd beküldi az ajánlatot, ők ezután csekkolják le a kártörténetet, és küldik a végleges ajánlatot? Meg ahogy néztem ez a károkozói pótdíj személyhez kötődik autótól függetlenül, minden további új biztosításra viszi magával, vagy tévedek?

(#1662) Qru válasza Rison77 (#1661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, megnézik a központi rendszerben is és az alapján számolnak. Érdemes bepróbálkozni náluk, lehet nem számítják fel és akkor nyertél. Ha meg igen még mindig köthetsz máshol biztosítást.

Igen, azt viszi magával, hogy ne tudja kijátszani a rendszert.

#nincsbennetarcsi

(#1663) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ha a casco biztosítónak megadom az éves futásteljesítményt és ha közben többet megyek, akkor az nem probléma? Pontosan elég nehéz belőnöm, hogy évente mennyit megyek az autóval. A munkahelyemet azt be tudom, de ha megyek külföldre kirándulni (amit előre nem tudok, hogy mennyit), az megdobhatja.

[ Szerkesztve ]

(#1664) Qru válasza rayoliviero (#1663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szoktak belekötni, ha csak nem nagyságrendekkel mész többet.

#nincsbennetarcsi

(#1665) rayoliviero válasza Qru (#1664) üzenetére


rayoliviero
veterán

Okes, köszi.

Generalinál kötöttem végül. A Volvo csoportban volt egy korrekt ügyintéző.

(#1666) fila


fila
senior tag

Köszi Allianz!

Olvassátok el az online díjértesítőt! Én nem tettem meg, nagyon meg is szivattak! és ezzel én magamat is :W :W

Éves díj eddig: 51324 (B9)
Éves díj mostantól: 90528 (B10)

Nem volt káresemény, és semmi olyan változás, ami indokolná ezt a fajta díjemelést.
Egyáltalán nem volt semmi.
Mint kiderült a károkozói pótdíjat emelték meg 1,86-os szorzóra.

Nagyon durva vicc az, hogy ha jelenleg kötném újra a szerződést náluk, akkor ugyanolyan feltételekkel menne, mint az tavaly volt.

évforduló: tegnap volt..
béna voltam, nem olvastam el a díjértesítőt amit két hónapja küldtek.

Nem baj, felmondom a lakásbiztosításom, és a másik autóra a kötelezőt, míg azzal meg nem szivom.
Újrakötöm másnál....

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1667) Qru válasza fila (#1666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon figyelni kell. Sajnos kb az összes biztosító ezt csinálja, hogy a figyelmetlenségre hajazva a meglévő ügyfelek brutális felárat kapnak ugyanazért a szolgáltatásért. :(

#nincsbennetarcsi

(#1668) fila válasza Qru (#1667) üzenetére


fila
senior tag

Elég gáz ezt megtapasztalni...

Egyébként évforduló előtt mennyivel kell közölnie, a biztosítóknak az új éves díjat?

Részemről soha többet Allianz!

[ Szerkesztve ]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1669) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Érdekmúlás miatt megszűnt a biztosításom (Netrisk intézte). Tegnap megjött a biztosítótól a törlési értesítő és tájékoztatás a kártörténetre vonatkozó adatról, valamint a díjelszámolási értesítő (két külön levél). Utóbbin a 2019-2020-as időszak van feltüntetve, mely szerint nincs befizetni valóm, túlfizetésem. A biztosításom rendezve van az eladástól számított ~2 hét időtartamig (csekk, éves). Annyi szerepel az első levélben, hogy mikor szűnt meg a szerződésem és meddig van rendezve a biztosítás, túlfizetésről, visszatérítésről semmi. Nem nagy összegről van szó, <1000 Ft. Nem tudom, hogy számolják, a baleseti adó időarányos része is visszajár, vagy csak a biztosítási díjé?

(#1670) maláj válasza fila (#1668) üzenetére


maláj
őstag

asszem 60 nap és postai út (neked 30 napod van eldönteni, hogy váltassz -é) de keresd vissza a hozzászólásaim között :K

anno engem is az Allianz akart a nemiszerv rosszabbik oldalára küldeni de elég mélyen torokra küldtem őket :DDD

(#1671) daver88


daver88
aktív tag

Helló!

hátha tud valaki segíten:

Ma reggel kaptam egy levelet a jelenlegi biztosítómtól, akinél fel akartam mondani a biztosítást, miszerint nem fogadják el - mivel túl későn érkezett be a felmondó levél hozzájuk. Ami igaz is, mert 09.25-én van a fordulónap és 08.27-én kapták meg a 21-én elsőbbségivel feladott levelet...

Viszont közben én már megkötöttem egy másik biztosítánál a kötelezőt....

Mit tudok tenni ebben az esetben?

köszi!

(#1672) atees válasza daver88 (#1671) üzenetére


atees
őstag

Elvileg nem is tudhattál volna kötni, ameddig él a biztosítás.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1673) daver88 válasza atees (#1672) üzenetére


daver88
aktív tag

hát pedig sikerült :)

(#1674) Qru válasza daver88 (#1671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs egységes ilyen jellegű adatbázis, akár az összes biztosítóhoz köthetnél egyszerre. Fel kell mondanod az új biztosítás, ha csak nem akarsz 2 biztosítást fizetni.

Sajnos a posta lassabb mint az 1800-as évek végén, az a biztos, ha elektronikusan mondod fel (már ha lehet az adott biztosítónál).

#nincsbennetarcsi

(#1675) daver88 válasza Qru (#1674) üzenetére


daver88
aktív tag

igen, közben beszéltem én is az ügyfélszolgálattal. Az újat le kell mondani, csak mellékelni kell a jelenlegi biztosító levelét a felmondás elutasításáról.

(#1676) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

sajnos a mai nap volt egy koccanásos balesetem. Nem történt személyi sérülés, az autókban is minimális horpadás. Ki töltöttük a kárbejelentő lapot, elismertem hogy én voltam a hibás.

Kérdésem az lenne, hogy mi a teendő. Allianznál vagyok jelenleg B4-es besorolásban. Sajnos elég durva kötelező biztosítási díj megugrásokat olvasok. Hogy működik ez pontosan?

Köszönöm

(#1677) Qru válasza jófejsrác (#1676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A biztosító ki fogja számlázni neked a másik fél kárát. Ha azt kifizeted, akkor maradsz B4-ben, ha nem fizeted ki, akkor a biztosító fizet helyetted a károsultnak de 2 fokozatot visszasorolnak (B2-be).
Ha alacsony az összeg érdemes kifizetned, hogy maradj B4-ben.

#nincsbennetarcsi

(#1678) jófejsrác válasza Qru (#1677) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Akkor ha jól értem saját zsebből való visszafizetés nélkül vissza sorolnak B2-be akkor nem következhet be, hogy a jelenlegi éves 27.000 Ft-os díjamból csinálnak éves 150.000ret?

Nem tudom mennyi lehet a kár. Egy régebbi Skoda superb hátsóját löktem meg. A saját biztosítómhoz be kell mennem és jelentenem kell mi történt?

(#1679) Qru válasza jófejsrác (#1678) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg igen, gyakorlatilag nem muszáj, mert a károsult biztosítója úgyis jelzi a biztosítódnak (ha mégsem akkor nyert ügyed van).

#nincsbennetarcsi

(#1680) jófejsrác válasza Qru (#1679) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy az a skoda céges autó, így gondolom azt kár remélnem, hogy nem jelenti be a kárt.

De akkor összegezve úgy látom: nem jelentem be a biztosítónak, mert úgy is jön majd a biztosítótól levél/email a kárról és annak összegéről. Akkor pedig kalkulálhatok, hogy befizetem ha számomra elfogadható összeg. Ha nem akkor az éves díjam jövőre emelkedni fog 27-ről mondjuk 40-re (tippeltem).

Ez így helytálló?

(#1681) Qru válasza jófejsrác (#1680) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor tuti befogják.

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#1682) jófejsrác válasza Qru (#1681) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszokat ! Ha lesz update jelentkezem .

(#1683) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Üzembentartóit szeretnénk csináltatni, a jelenlegi biztosítás 09.27.-ig él. Pontosan, hogyan lenne célszerű intézni? Mert ha jól értelmezem, csak akkor fogadják el az üzembentartóit az okmányirodában, ha már van érvényes biztosítása az illetőnek. Írnom kell egy levelet a biztosítónak, hogy üzembentartói bejegyzés miatt 09.28-tól törölni szeretném a szerződésem, és akkor 09.28-tól megköti az új üzembentartó, ezután mehet az okmányirodai intézés?

(#1684) Qru válasza Rison77 (#1683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem muszáj várnod vele 27-ig, az üzembentartó köt egy új biztosítást (bárhol) és azzal beballag az okmányirodába elintézni az átírást. Te pedig a jelenlegi biztosítódnál érdekmúlás miatt felmondod a meglévő biztosítást (ilyenkor részarányosan visszajár a már befizetett biztosítási díj neked) és kész.

#nincsbennetarcsi

(#1685) Rison77 válasza Qru (#1684) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem köszönöm. Még június közepén volt egy károkozásom, júliusba megkaptam az index levelet a következő évre, abban felszámolták a károkozási pótdíjat, de semmi mást, 1 kategóriával feljebb lépek. Azóta semmi információt nem kaptam, hol tart az ügy, mennyit kellene a károsultnak fizetni, visszasorolnak e 2 kategóriát. 27.-én van a forduló, és a héten már kaptam a számlát a következő évre az index levél alapján. Amennyiben ezt most befizetem, akkor az index levélben leírtak lesznek érvényesek a következő évre, vagy ha befejeződik ez az ügy mondjuk októberben ,és én elutasítom az egyösszegű megtérítést, akkor év közben is visszasorolhatják a kategóriát?

(#1686) Qru válasza Rison77 (#1685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A következő évtől (aka fordulónaptól) sorolnak vissza 2 fokozatot személyautóval okozott kár esetén (az okozott kár mértékétől függetlenül). Tehát évközbeni visszasorolás nincs A legtöbb biztosítónál a díjtarifájukban nem csak a bónusz-malusz fokozatot veszik figyelembe, hanem magát a károkozás tényét is külön díjszorzóval büntetik. Mivel a károkozás ténye egy központi adatbázisban van vezetve ami nem naprakész lehet a most megállapítottól magasabb valós díjad is. Már csak azért is, mert ha időközben még egy károkozásod lesz akkor már újabb 2 fokozatot azaz összesen 4 fokozatot esnél vissza ami megint más biztosítási összeget jelent.

#nincsbennetarcsi

(#1687) Rison77 válasza Qru (#1686) üzenetére


Rison77
senior tag

Értem, tehát ha 27.-éig a fordulónapig nem zárják le az ügyet, amit kétlek, akkor a visszasorolás már csak a 2020-as évi szeptemberi fordulónaptól történne meg.

(#1688) jozsi252


jozsi252
veterán

Aegon-nál vagyok, és a kötelezőm 25%-ot emelkedett. Ez szerintetek normálisnak mondható? November eleje környékén van az évforduló.
Mindenképp kalkulálni fogom alkuszon keresztül, de ez a 25% elég sok. Főleg hogy tavaly 1ft-ot sem emelkedett.
Casco meg 105k-ról csökkent 100k-ra.

iPhone 13 Pro Max

(#1689) Qru válasza jozsi252 (#1688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A +25% az durva emelés, nekem nem emelkedett egy fillérrel sem a kötelezőm. Mindenképpen nézzél másik biztosítót magadnak. :K

#nincsbennetarcsi

(#1690) jozsi252 válasza Qru (#1689) üzenetére


jozsi252
veterán

Felhívtam őket de nem tudnak semmit csinálni. Alkuszon keresztül kalkuláltam egyet a legolcsóbb az Union-nál lenne, pár ezer ft-al olcsóbb, utána jön egy másik cég ami talán 500 vagy 1000ft-al olcsóbb árat dobott mint a köv éves, majd a 3. cég az Aegon, ugyanakkorra összeggel mint ami lesz nekem. Utána meg már egyre drágább lesz mindegyik.
Nem értem hogy mi a franc változott meg a biztosítóknál. :(((

iPhone 13 Pro Max

(#1691) Qru válasza jozsi252 (#1690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Basszus, akkor ez nekem sem vetít sok jót előre... :(

#nincsbennetarcsi

(#1692) fila válasza Qru (#1691) üzenetére


fila
senior tag

Az év közbeni évfordulós kötelezősöket szivatják a biztosítók...
Akkor lenne változás, ha nem évente egyszeri, évfodulókori, régebbi biztosításoknál év végi biztosító váltást engedne meg a törvény.
Kormányunknak ebben lépni kellene, ha a nép mellett áll. Gyakorlatilag korlátozzák a versenyt.

Nálam az allianz tojta le, hogy léptem egy jobb bónusz kategóriába, és feltolta két autonál is a biztosítást díját.
Jövőre lépek az allianztól az tuti. Idén meg viszem tőlük a lakásbiztosítást máshoz.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#1693) jozsi252 válasza Qru (#1691) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogyha az Aegon-nál vagy, akkor online meg tudod nézni hogy mennyi lesz, feltéve ha olyan 2 hónapra vagy az évfordulótól.
"Előjegyzett indexált (értékkövető) éves díj:xxxxx"

iPhone 13 Pro Max

(#1694) Qru válasza fila (#1692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem most volt évfordulóm augusztusban, szerencsére nem emelkedett a díjam (igaz közben ugrottam egy bonuszt ugye tehát kvázi nőtt). Kíváncsi vok jövőre milyen ajánlatot dobnak. Ha nagyon felemelik akkor meg egyszerűen átiratom ősök nevére a vasat. Vicc, hogy már évi 55k egy nyamvadt kgfb... :(

mod:

jozsi252: Köszi! Most éppenn em nálunk vagyok. Nem vagyok válogatós oda megyek ahol a legolcsóbb. Úgy sem szolgáltatnak semmit kvázi...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1695) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Van tapasztalatotok (jobb szó híjján) casco biztosítási szakértővel? Olyasvalakit keresek, aki megspórolva a száz oldalakat segít kiválasztani, és elmagyarázni a különféle konstrukciók közti különbségeket, fizetésmegtagadási indokokat - és úgy általában a buktatókat. Én úgy érzem, hogy a legtöbb alkusz csak eladni tud, mélységeiben nem látja át a palettát és/vagy sosem folyt bele tényleges kárrendezésbe.

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#1696) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok! Most olvasom, hogy eltörölték a baleseti adót. Akkor amit a Netrisk kalkulál, meg amit kaptam a biztosítótól ajánlatot, az a teljes ár, nem jön rá semmi extra költség? Novemberben kell újrakötnöm, de úgy látszik a jelenlegi a legolcsóbb, csökkent kb 1000 HUF-ot tavalyhoz képest. :D

(#1697) Qru válasza albiosz (#1696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így van, amit kaptál ajánlatot az már a végfelhasználói ár, semmi egyéb költség nem jön rá.

cashzoli: Sztem ilyet nem nagyon fogsz találni, minden egyes biztosítónak más a vonatkozó ászf-e, és casco-k közötti is vannak különböző módozatok... Pl van olyan casco ami csak lopásra térít, van ami csak töréskárra, stb. Ez kb egy átláthatatlan maszlag...

#nincsbennetarcsi

(#1698) cashzoli válasza Qru (#1697) üzenetére


cashzoli
aktív tag

Hát igen... ahhoz képest pedig jelentős összeg egy évre, hogy nem tudom biztosan, hogy mik a buktatók. Köszönöm a választ :)

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

(#1699) Qru válasza cashzoli (#1698) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes a nagyobb nevű társaságokra fókuszálni és azoknak a szerződési feltételeit átrágni.

#nincsbennetarcsi

(#1700) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,
10.26 -án van kgfb évfordulóm. Netrisken kötöttem korábban a biztosítást, ha szeretnék váltani, milyen sorrendben tegyem? Megkötöm netrisk segítségével az újat, majd írásban felmondom a jelenlegit? Majd az új biztosító küldi a következő számlát? (K&H a jelenlegi)

Köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.