Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Qru válasza Lauda (#3000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a meglévőnek sem adhat magasabbat mint az újnak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3002) Lauda válasza Qru (#3001) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan így van, csak az előbb fordítva írtad. :)

(#3003) Qru válasza Lauda (#3002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A megkülönböztetés tilos, szóval elsőre is jól írtam csak az ritka, hogy egy cég értékelje a hűséget. :D

#nincsbennetarcsi

(#3004) karlkani válasza Qru (#2995) üzenetére


karlkani
aktív tag

Illetve csomo biztosito ad kedveznenyt a 180 napnal nem regebbi muszakira. Na azt csak minden masodik evben huzhatod be meg egy oregebb autoval is...

Vagy semmikor. Nálam augusztusban van a fordulónap, a műszaki októberig érvényes. :(

(#3005) Lauda válasza karlkani (#3004) üzenetére


Lauda
félisten

Hozd előre a műszakit. :)

(#3006) Spec válasza Lauda (#3005) üzenetére


Spec
őstag

Nekem tavaly december végén volt a műszaki. Friss, ropogós, még nincs egy hónapos. Kb. pont lesz@rják a biztosítók. Egyik se ad rá semmilyen kedvezményt. Bezzeg ha város helyett falun laknék az -11.000 Ft (a másiknál meg +9.000) :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3007) 8th válasza Qru (#2999) üzenetére


8th
addikt

Köszi, nagyon el voltam tévedve. Valamiért ez volt a fejemben. :R

(#3008) Spec


Spec
őstag

Ígértem, hogy megírom mennyi lett végül a választott KGFB. Végre tudtam kalkuláltatni Netriskkel, mert 60 napon belülre kerültem. A tavalyi díjam az Uniqánál 30.499 Ft volt, amire idén tett egy 60.996 Ft-os ajánlatot a díjközlőjében. Ez egy szerény +100%-os díjemelés lett volna.
Most a legkedvezőbb az Union ajánlata lett 43.760 Ft-tal. Ez se kevés (43,5%), de legalább nem +100%. Sajna kedvezőbbre nem tudtam kihozni. Ez van...
Megnéztem amúgy, és direktben az Union oldalán kalkuláltatva ugyanennyi lenne, szóval a Netrisk, mint alkusz, és a biztosító saját díja között ezúttal nem volt különbség.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3009) Lauda válasza Spec (#3006) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom, én nem írtam, hogy foglalkoznak vele. :) Bár véletlenül nem szoktak csak kérdéseket feltenni díjszámításkor.

[ Szerkesztve ]

(#3010) Spec


Spec
őstag

Érdekességképpen csináltam egy kis statisztikát, hogy alakult az elmúlt 9 (10) évben a KGFB éves díjam. Végig minden évben Netriskkel versenyeztetve. Eléggé beszédes a vége. :U

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3011) Lauda válasza Spec (#3010) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem az idei év 32 ezer forint lett volna allianznál, átvittem genertelhez, 18500.

(#3012) Spec válasza Lauda (#3011) üzenetére


Spec
őstag

Az elég baráti. Megkérdezhetem milyen kocsi, és mi a bonus fokozatod?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#3013) Qru válasza Lauda (#3011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Videki lakcim?

#nincsbennetarcsi

(#3014) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Tegyük fel, hogy adott egy 7 éves használtautó, amelyre szeretnénk casco-t kötni. Csak egy kulcs van hozzá, a pótkulcs nem került elő. Semmi baj, elmegyünk a márkaszervízbe, kérünk ajánlatot, és csináltatunk egy pótkulcsot, kicseréltetjük a fizikai zárat, és átprogramoztatjuk a keyless go rendszert, hogy a régi kulccsal már ne lehessen se nyitni se elindítani az autót. Így tehát van két fullos kulcs, ami ki is nyitja az autót meg el is indítja, és van valahol egy kulcs, ami bárhol is van, nem se nem nyitja sehogyse se nem indítja az autót.
Lehet-e így cascot kötni az autóra? Rosszabb esetben lehet-e úgy cascot kötni, hogy lopásra nem, csak kártörténés esetére legyen érvényes? Ha igen, tudtotokkal melyik biztosítónál? A K&H-nál nem lehet, azt már megkérdeztük, még csak kárra se kötni, mert az a lopással együtt van náluk kezelve. Nem szeretnénk végighívogatni az összes biztosítót, de lehet az lesz belőle. ..

Köszi!

(#3015) Qru válasza fraba (#3014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sőt csak így lehet. Ha nincs meg minden kulcs akkor a biztosítók 99%-a nem köt rá casco-t.

#nincsbennetarcsi

(#3016) 8th


8th
addikt

Ezt a két mondatot segítsen értelmezni valaki, mert lehet én vagyok a hülye de már belezavarodtam.

"Tájékoztatjuk, hogy társaságunk díjtarifája csak a már meglévő szerződések szerződői javára tartalmazhat különbségtételt. Ennek megfelelően az Ön szerződésének díja nem lehet magasabb mint a társaságunknál azonos paraméterekkel megkötött új szerződések díja."

(#3017) Qru válasza 8th (#3016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem adhatja meglévő ügyfélnek drágábban ugyanazt a szolgáltatást mint egy új, most belépő ügyfélnek (azonos feltételek esetén, mint pl lakcím, kor, stb). Tehát a meglévő ügyfélnek lehet olcsóbb a kgfb díja emiatt, drágább nem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#3018) Lauda válasza 8th (#3016) üzenetére


Lauda
félisten

A meglévő ügyfél díja csak alacsonyabb lehet, mint az azonos feltételekkel megkötött új szerződő díja. Ez a szabályozás törölte el az újrakötéseket, mivel értelmetlenné váltak.

(#3019) Motion_Blur válasza Lauda (#3011) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én is Genertelnél vagyok évek óta,

Épp most fizettem ki a KGFB-t, vidéki lakcím, B10, 12 éves VW Jetta 77 kW,

19,9K lett.

Korábban kaptam egy 24K-s ajánlatot, de van dedikált kapcsolattartóm aki még tudott faragni :)

Igaz, náluk van a lakás bizti és a Casco is, ami szintén nagyon barátinak mondható.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3020) Qru válasza Motion_Blur (#3019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Náluk maradtam én is, lett volna egy kicsivel olcsóbb ajánlat de a minicasco miatt itt maradtam.

#nincsbennetarcsi

(#3021) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudtok ajánlani jó konstrukciót? 2015/12 Passat GTE az alany, kárt soha nem okoztam, B8 a bonus/malus fokozat, bp-i lakcím, kocsiban olyan 190e km van, 2004-es jogsi.
Perpill K&H-nál vagyok, kötelező ~39e Ft, Casco 158e Ft (10% 100.000Ft). Ma kaptam megújítási értesítőt, kötelező 52e lenne :Y Netrisk-en kalkuláltam, és ott a legcsolóbbra a Groupama jött ki, bár rohadt drága a kötelező (73e), de Cascoval együtt 173-ra jön ki. Mondjuk a Netrisk-kel kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy személyesen/telefonon a biztosítók sokkal jobb árakat mondanak. Nyilván a közreműködési díj meg miegymás...

(#3022) Qru válasza Gabesz87 (#3021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nézz rá a MABISZ-nál is ők nem tesznek rá semmi extra költséget: [link]

#nincsbennetarcsi

(#3023) Gabesz87 válasza Qru (#3022) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megpróbálom újra, egyszer már végigzongoráztam itt, még mielőtt írtam, de a végén hibát dobott, valami KÖBE havi díjra hivatkozva vagy mi a fene, és egy találatot sem jelenített meg. :W

(#3024) Gabesz87 válasza Qru (#3022) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na tessék, ugyanaz :( Hiba:
* KÖBE tagsági díj (tagonként): 150 Ft/hó
WTF :F

(#3025) Qru válasza Gabesz87 (#3024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végig kattingattam és nekem is ezt a hibát írja ki. WTF?

Nézd meg a biztosítas.hu/CLB/Insura triót is.

#nincsbennetarcsi

(#3026) Tamás2310


Tamás2310
csendes tag

Sziasztok!
A Posta Biztosítónál van a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításom és az lenne a kérdésem hogy normális-e hogy még nem kaptam meg az idei évre a csekket mert március 1-ig be kéne fizetnem.
Előre is köszönöm a választ! :R

(#3027) Qru válasza Tamás2310 (#3026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Irj nekik egy emailt, nehogy biztositas nelkul maradj.

#nincsbennetarcsi

(#3028) molnarpeter válasza Gabesz87 (#3021) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hibrid csoportokban van 1-2 alkusz akik elvileg hangyányit barátibb számokat tudnak mondani, esetleg náluk is érdemes megkérdezni.

(#3029) Joker88


Joker88
őstag

hát,kijött az új ajánlat..
B10, vidék, 1,3-as Fiesta, 2006os gyártás..
tavaly, kgfb csekkes fizetés egész évre 20800 Ft, új ajánlat 26.000 , K&H .

nem rimánkodok,de titokban olcsóbbra reménykedtem,még ha kicsivel is.. de nem drágábbra..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3030) Lauda válasza Joker88 (#3029) üzenetére


Lauda
félisten

Genertelnél sem kedvezőbb az ár? Nekem szintén vidék, b10, 1.7D és 18 ezer forint az éves díj csoportos beszedéssel. Nyilván számít az életkor, azért érdemes kalkulálgatni. :)

(#3031) Joker88 válasza Lauda (#3030) üzenetére


Joker88
őstag

2-3.000 forinttal lenne olcsóbb netrisk szerint.. :U, ja és 36 éves fejjel :D

[ Szerkesztve ]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3032) Qru válasza Joker88 (#3029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megnottek a koltsegek es azt verik le az ugyfeleken. Nekem is lassan jon az evfordulo elore felek... :(

#nincsbennetarcsi

(#3033) Joker88


Joker88
őstag

próbáltam keresni itt..

érdemes megkötni 2006-os kocsira a Genertel -féle MiniCasco-t ? az egyik alkusznál 12.000 ft lenne az éves díja nekem..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3034) Qru válasza Joker88 (#3033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem van. Jól felment az ára, kb 1 éve még 8k-ért kötöttem...

#nincsbennetarcsi

(#3035) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Ha adott autónak új üzembentartója lesz, akkor a meglévő casco futhat tovább az eredeti tulajdonos nevén?

(#3036) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Egy kis segítséget szerertnék kérni. Nem volt még kárügyem, sajnos utólért. Az autó fiatal 2 éves, 10.000 km-el, jobb hátsó ajtó csere, meg ami vele jár..festés fényezés.. szakszerviz által javíttatva. Károkozó biztosítója fizet (allianz).

Értékcsökennési kártérítéssel kapcsolatban tudnátok segíteni? Hogy fest ez a folyamat, ha nem fogadom el a kiajánlott összeget elsőre(márha ajánlanak), és nekem kell bizonyítanom szakertői veleménnyel (díja van) mennyi az esély hogy azt elfogadják? Továbbban mi a tapasztalat ha ennek ellenére sem fizetnek? Úgy tudom a véleményezési díj is visszaigényelhető.

Használt ár érték min. 8 milló felett van a piacon sérülésmentesen.
Szerintetek mennyi lehet a reális értékvesztésem így, mit tippelnétek?

Bármi tapasztalat/segítséget megköszönök. Privaton is. :R

[ Szerkesztve ]

(#3037) Qru válasza fulton (#3036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legjobb ha megbizol egy jogaszt vele. Vannak erre szakosodott vallalkozasok. De elobb vard meg a biztosito ajanlatat. Ha szamlas javitast kersz akkor nem lesz ajanlat a szerviz es a biztosito lerendezi egymaskozott.

#nincsbennetarcsi

(#3038) fulton válasza Qru (#3037) üzenetére


fulton
addikt

Szerintem félreértetted a kérdést. Nem egyről beszélünk. A szerviz a javítást végzi, tudomásom szerint a kapott számlák birtokában tudok benyújtani majd igényt rá.
Engem konkrétan csak az értékcsökkennési kártérítési érdekelne most.

[ Szerkesztve ]

(#3039) plömplöm válasza fulton (#3036) üzenetére


plömplöm
őstag

szia, két konkrét esetem, számokkal:

2008 nyári autó, akkori ára 3.5m;
2010 december baleset, javítás összege ~1.4m, écs 100e.

2019 nyári autó, akkori ára 4m;
2023 január baleset, javítás összege ~1.2m, écs 81e.

mindkét esetben abban a márkaszervizben javíttattam az autót, ahol megvettem, a szerviz a folyamatot közvetlenül intézte az ellenfél biztosítójával. az écs-t neked kell elindítani az elkövető biztosítójánál. ajánlani nem fognak, mert sokan nem tudják, hogy ez jár nekik. összeget nem tippelek, majd ők :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3040) fulton válasza plömplöm (#3039) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm az infot.

(#3042) Lauda válasza Qru (#3032) üzenetére


Lauda
félisten

Kalkuláltam lakásbiztosítást 2023. novemberben és 2024. márciusban, íme a díjak:


:Y A kalkuláció alapját képező értékek ugyanazok.

[ Szerkesztve ]

(#3043) Qru válasza Lauda (#3042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól megszaladt... :(

#nincsbennetarcsi

(#3044) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdv, lakásbiztosítással kapcsolatban lenne kérdésem, 2 éve kötöttem újra, akkor vállaltam, hogy 3 évet ennél a biztosítónál maradok kedvezményért cserébe, viszont mostani utolsó évre pofátlan díjat kalkulált, úgy, hogy káreseményem nem volt. Más biztosítónál -45k/év kedvezőbbet kapok, viszont ha innen dobbantok, akkor kiszámlázzák a 3 évi kedvezmény díjját, ami nem is tudom mi alapján jön össze, nem is lenne gond, de ez a mostani éves díj rendesen felnyomta a pumpám. Április 1-el van a forduló.
Valami ötlet vagy ez bukta, aztán ha letelik a 3 év, akkor elköszönünk egymástól.

(#3045) Qru válasza Janusz001 (#3044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt nincs érdekmúlás mint autónál... Bár ha elajándékozod papíron akkor talán nincs illeték de ennek nézz utána.
Mennyi lenne a kiszámlázott kedvezmény, nem jársz jobban ha mégis felmondod?

#nincsbennetarcsi

(#3046) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lassan 6.5 éve van meg az autóm, ezen idő alatt végig volt casco rajta de tegnap sajnos bekaptam egy követ. Írtam egy szélvédőjavítónak aki visszaírta az árajánlatot (10-16 000) a javításra, de ha van casco biztosításom akkor 0ft.
A postánál vagyok már pár éve és az lenne a kérdésem ha igénybe veszem a cascot rá akkor mi történik? Kövi évi díjam nőni fog emiatt, vagy netán a bónusz besorolásom csökkenni fog? 10% vagy 50 000ft-os önrészbe vagyok a Postánál. Vagy kis kárnál nem kell önrészt fizetnem?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#3047) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Olvasgattam, hogy volt már erről szó itt, de nem teljesen világos. A történet dióhéjban:
Feleségem balesetezett, kitöltötték a betétlapot, elismerte a felelősségét. Sajnos friss autó, friss kötelezővel (tehát A0) Eddig sem volt olcsó a biztosítás, ezután pedig kb megfizethetetlen lesz valószínűleg az M2-vel. Olvastam, hogy erre az üzembentartó váltás lehet a "megoldás". Kérdésem az hogy ennek az egésznek mi a menete? A baleseti bejelentőt el kellene küldeni a biztosítónak? Ha én lennék az üzembentartó akkor tudnék rá egy A0-át kötni? Ehhez mit kell csinálni, kitölteni? Ha jól értelmezem akkor ez a procedúra így csak 6000 Ft-ba kerülne? Érintené a másik nevemen lévő B5-ös biztosítást? A mostani biztosító mondhatja azt, hogy ebben az esetben fizessen ki egyben a kárt?

[ Szerkesztve ]

(#3048) Qru válasza jozsi252 (#3046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Altalaban az uvegkar nem ront a bonuszon es onresz nelkuli. De meg kene nezned a szerzodest mert ez nem egyseges, biztositonkent valtozhat.

#nincsbennetarcsi

(#3049) Qru válasza Janou (#3047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uzembentarto valtas: [link]

A te B5-od marad a meglevo kocsin es az uj A0-bol indul.

Nem kerhetik, ez esetben sem. Van olyan opcio, hogy kifizeted a biztositonak a kart es akkor nem romlik a bonuszod de az csak kis karoknal eri meg.

#nincsbennetarcsi

(#3050) Janou


Janou
őstag

Köszi, elolvasom. :R

Itt súlyos lesz a kár. Tippre 1M fölött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.