Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Winner_hun válasza dragonfx (#1092) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vasárnap nekiálltam de nem tudtam befejezni mert rossz volt a netriska. Megadtam hogy nincs gyerekem erre a végén sipákolt hogy adjam meg a gyerekeim számát meg még valamit. Plusz az egyik biztosító akkor még nem adott árat. Na mindjárt nézem. Amúgy akkor párszáz forinttal lett több az ideinél.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1102) Winner_hun válasza Winner_hun (#1075) üzenetére


Winner_hun
félisten

8. évre összejött egy kis áremelkedés:

13 870 + 4161 +1800 Ft-os tagdíj = 19 831 Ft

2008-ban: 129 564 Ft/év (Köbe) (ebből "csak" 29 521 Ft-ot kellett kifizetni)
2009-ben: 89 060 Ft/év (Köbe)
2010-ben: 49 795 Ft/év (Posta)
2011-ben: 24 852 Ft/év (K&H)
2012-ben: 27 017 Ft/év (Köbe) (innentől van baleseti adó)
2013-ban: 24 144 Ft/év (Köbe)
2014-ben: 17 472 Ft/év (Allianz)
2015-ben: 19 831 Ft/év (Köbe)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1103) dragonfx válasza Winner_hun (#1102) üzenetére


dragonfx
veterán

Huh nem semmi nyilvántartásod van.talán összenézném én is tudnám.
De nekem is hasonlo összegek voltak.
Most a groupama 23e.je a legjobb.ott még ugyse voltam. :)) :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1104) nesa válasza Winner_hun (#1102) üzenetére


nesa
veterán

Nekem osszesegeben nem lesz nagy valtozas a az 1.9D Tipomra fogok fizetni evi 7.200ft ot B10, az 1.9TD Evasionra meg evi 12.800ft ot ez akkor lep B1 be (mondjuk ezt serelmezem miert nemlehet az osszes kocsim B10 be) mondjuk majd lenyomom a kilincset az alianznal hatha ebbol meg tudok faragni.

Azt kalkulalta mar valaki hogy mi valtozik ha evi 5000km irok be vagy 30000 et?

(#1105) radi8tor válasza nesa (#1104) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó ötlet, majd kipróbálom.
De úgy tippelem egyes biztosítóknál van kedvezmény km-re. Mikor ellenőrzik?

⭐ Stella

(#1106) m3tr0 válasza nesa (#1104) üzenetére


m3tr0
senior tag

A kilométer nem mindegy, mert aki többet megy nyilván nagyobb kockázat a biztosítónak.
(ezért kell megadni a km-t,életkort,stb.)

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#1107) chungee válasza radi8tor (#1105) üzenetére


chungee
addikt

Vajon hogy ellenőrzik. Bár én is a valós km-t adtam meg. Jaj de várjunk csak. Amikor regeltem anno, kérte a kmóra állását. Szerintem balesetnél előveszik.

(#1108) radi8tor válasza chungee (#1107) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És nem jöhet semmi közbe 365 nap alatt, ami miatt többet kell menni a kocsival.
Nem egy teherfuvarozó cég vagyunk, hogy 100% pontossággal meghatározzuk a futott km-t. :U

Okoztam kárt idén, de nem kérték be a km adatokat. Gondolom más lenne a helyzet, ha nekem kellene fizetniük.
Kár, hogy Netrisk és társainál nem lehet apró betűs szövegeket olvasni, ott biztos le van írva.

⭐ Stella

(#1109) dragonfx


dragonfx
veterán

olcsóbb kevesebb kkm.re egyértlemű.
havernak is egy régi astrára 1.5xes lesza dija. :(
ez az átag idén?
:W

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1110) dragonfx válasza dragonfx (#1109) üzenetére


dragonfx
veterán

akárhogy számolom, 4 oldalon is kiszámoltam a 30% az 30%. eddig baleseti adó nélkül fizettem annyit mint most anélkül.
:(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1111) Kar07 válasza dragonfx (#1110) üzenetére


Kar07
tag

Amint kicsit előrébb írtam, nekem ~59% az emelés (de szóljatok ha nem jól számolok). Apámnak és anyósnak is kétszeresére emeltek.

Ehhez képest reggel az m1 híradóban úgy fogalmaztak, hogy idén „akár 10-15%-os emelés” illetve „mérsékelt emelés” várható. Majd elmondják, hogy mellékesen pl. Németországban, Belgiumban 4-5 szöröse a díj, de még Romániában is a duplája mint hazánkban.

Én meg csak pislogtam a "mérsékelt" és a "10-15%" hallatán…

(#1112) radi8tor válasza Kar07 (#1111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én tegnap ebben a cikkben tízezreket olvastam: [link]

A túlzott indexált áremelés mögött azonban már inkább az lehet, hogy a biztosítók a "hűséges" ügyfelek jóhiszemű nemtörődömségére alapoznak. :W

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1113) radi8tor válasza dragonfx (#1109) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

a díj emellett olyan tényezőktől is függ, mint a korod, a nemed, lakhelyed, az, hogy vannak-e gyerekeid, hogy egy évben hány napot vagy külföldön az autóval, és nagyon fontos, hogy milyen értékű autót használsz. Azzal is faragható a díj, ha nem negyedévenként, hanem egy összegben fizeted be és nem csekken, hanem elektronikus átutalással.

Futott km-t nem írnak itt.

⭐ Stella

(#1114) Kar07 válasza radi8tor (#1112) üzenetére


Kar07
tag

Ez a cikk már fedi a valóságot, nem úgy mint reggeli híradó, mert azon eléggé meghökkentem.

Én is hűséges, jóhiszemű ügyfél szerettem volna lenni: naívan azt vártam, hogy előrébb lépek a bónusz rendszeren ezért a díj még csökkenhet is kicsivel... aztán jöttek a hírek és a meglepődés.

(#1113) radi8tor1
Van ahol bármely biztosítónál kötött lakásbiztosítás is csökkenti a díjat, de még a lakásnagyságot is figyelembe veszik minimálisan.

(#1115) chungee


chungee
addikt

Nekem váltással lett picit kevesebb. Ha maradtam volna 15k/év B07 Uniqa. Tavaly 13k/év B06 Uniqa. Érdekes, hogy B07 ellenére többet kellene fizetnem :( Váltással 11,5k/év B07 Groupama. Igaz az eddigiektől eltérően kell fizetni. Átutalással egy összegbe. Eddig csekk féléves periódussal fizettem. 1.8 köbcentis 16 éves Mondeo.

[ Szerkesztve ]

(#1116) chungee válasza chungee (#1115) üzenetére


chungee
addikt

2 évig húztam le az Uniqa-nál, de úgyhogy újraszerződtem velük.

(#1117) dragonfx válasza chungee (#1115) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ez kemény én is b7be leszek és 23k ennyit számítana a bmw meg budapest....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1118) m3tr0 válasza chungee (#1115) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem 125 lóerő 97-es Civic, vidéki kisváros, 9 éves jogsi, 31 éves vagyok és 14.400 Ft az éves biztosításom B3-ban. :D

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#1119) chungee válasza m3tr0 (#1118) üzenetére


chungee
addikt

Nem tudom mi alapján számolnak. Mert semmi logikája nincs.

(#1120) m3tr0 válasza chungee (#1119) üzenetére


m3tr0
senior tag

Bocsánat. Oltári baromságot írtam. :DDD
A Civic anyukám nevén van..az B10 és 30 éves jogsi,57 éves női sofőr.

Az enyém az 93 lóerős Swift, és 13.700 Ft B3-ban. Na így pontos. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#1121) chungee válasza m3tr0 (#1120) üzenetére


chungee
addikt

Akkor engem keményen lehúztak :(

[ Szerkesztve ]

(#1122) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Kötnék biztosítást netrisken, és van olyan hogy: párhuzamos üzemeltetés (Jelenleg is rendelkezem másik, jelenlegivel azonos gépjármű kategóriába tartozó gépjárműre vonatkozó KGFB szerződéssel.)

Jelenleg a másik kocsi az konkrétan: Tehergépkocsi 2t teherbírás alatt -ra van biztosítás kötve. Viszont most személykocsira kötnék biztosítást. Így akkor ez nem esik bele a párhuzamos üzemeltetésbe?!

szerk: a kötelezőnél nincsenek különbségek a biztosítások között,csak az ár, jó ltudom?

[ Szerkesztve ]

(#1123) Executioner válasza Möhe (#1122) üzenetére


Executioner
tag

Szia!

Itt a lényeg:

"jelenlegivel azonos gépjármű kategóriába"

A teherautó és a személyautó az két különböző kategória - már amennyire én tudom :))

Igen, viszont azok között óriási különbségek vannak! Nekem jelenleg 12k és 140k között vannak az ajánlatok :Y

Üdv.,

Exec

(#1124) Möhe válasza Executioner (#1123) üzenetére


Möhe
addikt

Jah, gondolkodtam utólag. Már leokéztam a szerződést, vagy 3félét csináltam párhuzamosan, hogy mit dob ki a végén :DDD .
Aegon lett belőle, 38k cakkpakk éves díj. Új belépő, BMW, vidéki 33f.

(#1125) Executioner válasza Möhe (#1124) üzenetére


Executioner
tag

Én is számolgatom de még nem találtam szimpatikusat (kellően olcsót) :DDD
Még várok, hátha bedob valaki valami 50%-os kupont!

Köbével van valakinek pozitív tapasztalata?

Üdv.,

Exec

(#1126) Mike Farrel


Mike Farrel
tag

Üdv,

Mióta autóm van azóta csak az Allianznál vagyok és nem vagyok tisztában pár dologgal, viszont váltanék, mert jelentős különbségek vannak a biztosítók között. Remélem valaki tud segíteni. :)

Az egyik az lenne, hogy mi a vélemény a KÖBE-ről? Megbízhatóak, kár esetén fizetnek rendesen?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy most B3-ba vagyok Allianznál, viszont ha váltanék netrisk azt írja, hogy B1 kedvezményt kapnék a KÖBE-nél és B1 lenne a besorolásom is náluk. Ez azért van mert váltanék és lentről kezdek, vagy esetleg át lehet vinni a bonus/malusomat hozzájuk?

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#1127) Möhe válasza Executioner (#1125) üzenetére


Möhe
addikt

Kocsira pazótam el pízt, így muszáj volt tegnap kötnöm.

(#1128) Lauda válasza Mike Farrel (#1126) üzenetére


Lauda
félisten

Azt a biztositot valaszd, amelyik olcsobb. A kart a masiknak fizeti nem neked, szoval tok mindegy. A bonuszod pedig ugyan az leszvagy magasabb, kisebb csak akkor lehet, ha balesetet okoztal az iden.

(#1129) chungee válasza Mike Farrel (#1126) üzenetére


chungee
addikt

Az olcsóbbat válaszd és vezess óvatosan. Ha 1k-2k eltérés van, akkor ne válts. Bonus csak növekedhet, ha nem okoztál kárt.

[ Szerkesztve ]

(#1130) Mike Farrel válasza chungee (#1129) üzenetére


Mike Farrel
tag

Hát eltérésem az most 4K kereken, balesetet pedig 2013.08.27-én okoztam, tehát akkor a bonus besorolásom mindenképp megmarad?

Steam: MiKe // Origin: Mikeka20 // Uplay: Mikeka20 // SC: Mikeka20

(#1131) chungee válasza Mike Farrel (#1130) üzenetére


chungee
addikt

"Piár reklám" szöveg szerint igen.

(#1132) radi8tor válasza chungee (#1129) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A biztosító által november elején megküldött 2015-ös tájékoztatóban lévő bonus besorolás már nem fog változni szerintem.

Közben megnéztem a számomra optimális K&H-nál nem változik az ár, ha 5000 vagy 40000 km van megadva.
Még 10%-ot adnak a 12 éves autó miatt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1133) Möhe


Möhe
addikt

hülye kérdés következik:

Utalnám az összeget a biztosítónak,de az ajánlaton nincs feltüntetve a baleseti adó,csak a biztosítási díj. A Netris-es dokumentumok között turkálva megnéztem,hogy az előzetes ajánlaton rajta van és összesítve is van az. De a biztosító által visszaküldött levélben már nincs.
Most akkor mit lépjek? :F

(#1134) chungee válasza radi8tor (#1132) üzenetére


chungee
addikt

Km miatt nem változik, de a kocsi kora miatt pedig változik a díj:F :DD Szal minél öregebb a kocsi annál olcsóbb:F

(#1135) chungee válasza Möhe (#1133) üzenetére


chungee
addikt

Nálam volt egyszer ilyen eset. Először a bizt.díjat kifizettem, utána később pedig a bal.adó. Anno már azt hittem, hogy megúszom :B :(

[ Szerkesztve ]

(#1136) Möhe válasza chungee (#1135) üzenetére


Möhe
addikt

Konkréten Aegon-os a szerződés, szóval akkor az ajánlatban szereplő összeget (éves díj kiegészítőkkel + baleseti adót) egyben utaljam át nekik?

(#1137) Lauda válasza Möhe (#1133) üzenetére


Lauda
félisten

az ajánlaton nincs feltüntetve a baleseti adó

az ajánlatban szereplő összeget (éves díj kiegészítőkkel + baleseti adót)

?? :F

Tudod jol, hogy mibol all egy gepjarmu eves biztositasa. Biztositasi dij+ado. Szerinted mit kellene utalnod?

(#1138) Möhe válasza Lauda (#1137) üzenetére


Möhe
addikt

Igen tudom. De akkor miért nem teszik mellé a baleseti adót a szerződésben szereplő végösszeghez? Ha nem fizetem ki,akkor hivatkozhatok arra hogy a papír alján nem szerepelt?

(#1139) Lauda válasza Möhe (#1138) üzenetére


Lauda
félisten

Bocsi, lemaradt este a vegerol a :D . Igy eleg beszolosnak tunhet, pedig nem annak szantam. :)

En a helyedben az adoval emelt osszeget fizetnem be, vagy hetfon megkerdeznem a biztositot. Az adot is mindenkeppen be kell fizetned. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1140) dragonfx


dragonfx
veterán

én átcuccoltam magam a groupamahoz évi 23e ez volt a legjobb.de gáz hogy emelkedett.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1141) radi8tor válasza chungee (#1134) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, mivel annál kevesebbet kell majd fizetniük az alkatrészek után. Gondolom ennyi idős kocsinál már csak 20-30%-át térítik meg az új alkatrészek árának.

⭐ Stella

(#1142) Lauda válasza radi8tor (#1141) üzenetére


Lauda
félisten

A kotelezodnek mi koze a javitashoz szukseges alkatreszekhez? Az okozott kart teritik, nem a sajatot. ;) Egyebkent nem baj ez, az okat mondjuk en nem ertem, mert a 20 eves, 200 ezret ero kocsival is tudok okozni 5-10 millios kart egy dragabb autoban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1143) radi8tor válasza Lauda (#1142) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja igen, ezt valamiért felcseréltem a fejemben. :)

⭐ Stella

(#1144) Lauda válasza radi8tor (#1143) üzenetére


Lauda
félisten

Elofordul az emberrel, nincs is ezzel semmi baj. ;)

(#1145) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Az MKB biztosítóról mi a véleményetek? Inkább ők, vagy az Uniqa? Vagy teljesen mindegy?

Az utóbbinál voltam ebben az évben, és most ők lettek a drágábbak (tavalyhoz képest is emeltek, a biztosítás.hu-s kalkuláció pedig még drágábbra hozta ki), és legjobb esetben is kb. 3K különbség van az árakban. Az Uniqánál van Assistance szolgáltatás, amit nem tudom, mennyiben fogok használni (pontosabban mennyi értelme van), mert ahogy olvastam, ez csak segítségnyújtás lenne, ha valami gond van, de nem látok benne olyan extrát, amit egy guglizás ne tudna a legközelebbi szervizről :U

Köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1146) chungee válasza Traxx (#1145) üzenetére


chungee
addikt

Én már váltok 3k-nál. Statisztika szerint a többség 5k-tól váltanak a legtöbben. Persze ez évesdíjra vonatkozik. Hogy melyik társaságnál vagyok nálam teljesen mindegy. Mert óvatosan vezetek, mellesleg 5.000km/év a teljesítményem ami csekély. Ha meg nekem jönnek úgysem én fizetek.

(#1147) Traxx válasza chungee (#1146) üzenetére


Traxx
őstag

Én is éves mértékben, adóval együtt értettem ezt a 3K-t :) Vidéki sofőr vagyok, és én sem sokat megyek a járgánnyal...óvatosság szintén pipa.

Mondjuk a legdurvább az első váltásomnál volt, mert akkor 33K-ról kerültem 17 körülre :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1148) chungee válasza Traxx (#1147) üzenetére


chungee
addikt

Nekem is az első volt a legdurvább, mert akkor kötöttek be az Isten háta mögötti falumba a netet. Pont akkoriban kampányoltak az online alkuszok. Ezáltal 45k-ból 23k lett. Offline "bukim" kiakadt rám, de leszartam. Érvelt a sok marhaság szolgáltatásokról, amikre abszolút semmi szükségem nem volt. Főleg évi 5.000 km - 7.000 km távval. Annyit tejeltem, hogy már "kívánnám" a karambolt. Hogy élvezhessem azokat a "luxus szolgáltatásokat". Ráadásul 2 évig alig csökkent a díjam nála. Amióta van biztositas.hu, minden évben váltok. Idén csökkent a legkevesebbet 3k.

[ Szerkesztve ]

(#1149) batai15


batai15
félisten

sziasztok! idén 05 hóban vettünk kocsit, az alianznál kötöttem biztosítást, jó drágán 43k egy évre.
2015 .05 hóban van majd 1 év vége. Kérdésem lenne hogy most is tudok biztosítót váltani, vagy csak majd ha letellik az egy év?

(#1150) Möhe válasza batai15 (#1149) üzenetére


Möhe
addikt

Naptári 1év a fordulód, az év végi hajcihő már nem játszik. Engem is nemrég homályosítottak fel a többiek.

Amúgy megjött a postai levés is a biztosítótól, ahol már számlaszám, pontos összeg, közleményben szereplő "azonosító" is szerepel, valamint igazolás a forgalmi mellé is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.