Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) kurion válasza vainsteins1 (#1300) üzenetére


kurion
senior tag

25 év alatti vagyok, és ez nagy kockázat faktor, hiába vezetek évek óta és vagyok körültekintő, ez most így történt, és ha sokkal ugrik a biztosítás nem igazán éri meg nekem. Îgy is fizetek évi 60k biztositast.

Elég rosszul érintett a dolog, most vettem a kocsit egy fél éve se, a hetekben mindent rendberaktam rajtam, multhéten leégett a generátor, most meg ez. Elég tanàcstalan vagyok, azért is kérdeztem itt meg de sajnos abban erősitettetek meg, mind egy hogy szabalyosan mentem és ő jött gyorsabban ki szerintem mert én már javában az elágban(a hátom sávból a másodikban volt a baleset) voltam amikor azt láttam hogy nekimegyek a semmiből....

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1302) vainsteins1 válasza kurion (#1301) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

ha a biztosító intézi, akkor is kapsz a végén egy értesítést, hogy ennyit és ennyit fizettek ki kárrendezésre, és ha ezt kifizeted nekik, akkor nem érinti a bónuszodat/kártörténetedet.

Amiatt ne aggódj, hogy túl sokat fizetnének, nem szokásuk. Tehát nem az van, hogy ez a tizensokéves wagonR
kap majd vacsiúj alkatrészeket fényezéssel márkaszervizben, és ezt a biztosító majd mosolyogva kifizeti...

Egyébként így a helyleírásból azt gondolom, hogy nem feltétlenül kellett gyorsabban mennie mint a megengedett, akkor is nehéz észervenni, ha 50-nel jön ott ki a mélygarázsból, hiszen amikor lent van, akkor nem látszik, gondolom én.

Egyébként ha esetleg gyorsabban ment, akkor sem sok esélyed van, egyrészt be kell bizonyítani, másrészt általában mindig azt hozzák ki hunyónak, aki az elsőbbséget nem adta meg azzal szemben, aki "kicsit" gyorsabban ment...

Sajnos, ez van, aki autóval közlekedik, az előbb-utóbb belefut egy kisebb-nagyobb ütközésbe, ezzel együtt kell élni, örüljetek hogy nincs komolyabb baj, senki nem sérült meg. Ha ő megy belétek oldalról, sokkal rosszabul is járhattatok volna. Egyébként a ti autótok mennyire sérült?

Szóval szeintem várd meg mit csinál a biztosító, aztán annak alapján döntsd el hogy inkább kifizeted, vagy bevállalod a magasabb díjat. Mindenféle kalkulátorokkal már ki tudod számítani hogy mire számíthatsz évfordulókor, válthatsz is másik biztosítóra ha azok jobb feltételeket kínálnak.

(#1303) kurion válasza vainsteins1 (#1302) üzenetére


kurion
senior tag

Kőszönöm a válaszod, ez elég megnyugtató. Mostmar biztos hogy biztositói oldalról közelítem meg a dolgot.
Rosszabbul én jártam mert sérült a lámpám, tört a lökhárítóm meg a ködlámpám. Viszont ismerősöm kb 60 ezerből rendbehozza.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#1304) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, vettem egy autót 02.05-én, a kereskedésben az ügyintéző netrisken kötött rá nekem biztosítást, k&h lett a nyerő, mert hiába volt olcsóbb éves viszonylatban 1k-val Wáberer, most hallottam róluk először. Mondta az ügyintéző, hogy 60 napon belül utaljam el az összeget, mivel átutalással éves konstrukciót választottam. 02.15.-én kellett utalnom, így a biztosítást is rendeztem, 02.19-én meg jött a levél, hogy fizetési emlékeztető, 02.15-i kiállítással.

Ismerős mondta, hogy ezt aznap rendeznem kellett volna, mert ha történik valami, még nincs érvényes kötelezőm. Ez így van, elrontottam a dolgot kicsit?

(#1305) vainsteins1 válasza grizlisandor (#1304) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

nem kell aznap kifizetni, van rá 60 napod.

Persza ha a kereskedés ügyintézője kötötte netrisken keresztül, ott van elég sok gyenge láncszem közbeiktatva, úgyhogy én a helyedben rákérdeznék a biztosítónál, hogy mi van... Ha van online hozzáférésed, akkor ott is látszódnia kell.

(#1306) grizlisandor válasza vainsteins1 (#1305) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az én e-mail címemre kötött, kaptam folyamatosan az a leveleket.
Este azért ránézek.

(#1307) grizlisandor válasza grizlisandor (#1306) üzenetére


grizlisandor
addikt

Regisztráltam, kötvényszámot megette, jött a megerősítő e-mail, de kell idő a feldolgozáshoz; na mind1, holnap telefonálok az ügyfélszolgálatnak.

(#1308) grizlisandor válasza grizlisandor (#1307) üzenetére


grizlisandor
addikt

Maradok a telefonálásnál, mert hiába regisztráltam be, nem látszódik semmi a kötvényszámom alatt... :U

(#1309) grizlisandor válasza grizlisandor (#1308) üzenetére


grizlisandor
addikt

Felhívtam az ügyfélszolgáltatot, 5 perc és pár minden ügyintézőnk foglalt után sikerült beszélnem valakivel. A befizetésemet megkapták, hétfőn feladták postára az igazolást, ha nem kapom meg valami oknál fogva menjek be egy helyi fiókba és nyomtatnak ott.

Az a vicc, hogy a fizetési értesítőt pénteken állították ki és hétfőn itt volt, az igazolás meg 3 munkanap alatt nem ért ide... :U

(#1310) chungee válasza grizlisandor (#1309) üzenetére


chungee
addikt

A lényeg hogy megoldódott :)

(#1311) grizlisandor válasza chungee (#1310) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen! :)
Ha ma nem jön meg, jövőhét hétfőn örömmel fogom valamelyik helyi fiók ajtaját berúgni az igazolásért. ;]

(#1312) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Meglévő netrisken kötött KGFB-omat szeretném lecserélni. Ápr 10 a vállalási időm kezdete, tehát 40napon még kívül vagyok, így elvileg a biztositás lemondását is a netrisk intézi. Jelenleg kalkuláció végén elfogadtam a nekem megfelelő biztosítot, majd rányomtam a megrendelésre.
Most a személyes részen azt látom, hogy ottvan a meglévő és az új, az újnál még van megrendelés törlés gombom.
Mit kell most még valamit tennem?
Vagy várni? Az alkuszi megbízást gondolom újra le kell töltenem és aláírni, azt hová tudom feltölteni?(a feltöltés menü meglett, csak az a kérdés kell-e újat kitöltenem)

[ Szerkesztve ]

(#1313) fecus


fecus
őstag

CASCO-val kapcsolatban kérdezhetek itt, vagy tudtok másik listát?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1314) vainsteins1 válasza fecus (#1313) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

kérdezhetsz, de hogy érdemi választ is kapsz, azt nem tudom garantálni. :U

(#1315) fecus válasza fecus (#1313) üzenetére


fecus
őstag

Akkor próbáljuk meg: 02 24-én vettem egy kocsit. A kereskedő rögtön kötött rá nekem casco - t is az Uniqa-nál. 2 hete hívott a szemléző. A múlt héten tudtunk találkozni, pénteken. Azt mondta online felküldte a cuccot és akkortól él a biztosítás. Most szombaton kaptam egy ajánlott levelet, hogy a biztosító a szemle hiányában nem fogadja el az ajánlatot.
A kérdés:nagy különbségek vannak a casco-k között tartalomban? Találtam olcsóbbat a Posta casco-nál. Érdemes kirúgni az Uniqa-t a kisebb havi díjért? Gondolom most megtehetném.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1316) vainsteins1 válasza fecus (#1315) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

Persze, vannak különbségek, át kell olvasni mindegyiknek a feltételeit. Vagy legalábbis a postáét meg a másikét. Szeretik minél jobban leszűkíteni, hogy mikor kelljen fizetniük.
Például beleírnak ilyen teljesen nonszensz baromságokat, hogy ha nincs meg a forgalmi (azaz azzal együtt lopják el ) akkor nincs fizetés.

Ráadásul egy biztosítón belül is lehet többféle caso, pl lopás casco, vagy csak törés casco, stb.

(#1317) fecus válasza vainsteins1 (#1316) üzenetére


fecus
őstag

Átolvastam a két kötvényt. Szinte semmi különbség sincs. Persze már golyózik a szemem, lehet valami felett elsiklottam.
Mintha ugyanazok írták volna.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1318) vainsteins1 válasza fecus (#1317) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

az sincs természetesen kizárva hogy tökugyanaz legyen két biztosítónál...

(#1319) fecus válasza fecus (#1317) üzenetére


fecus
őstag

Akkor fordítok egyet rajta: Valakinek volt Posta casco vagy kötelezővel konkrét kár esete? Milyen volt a hozzáállásuk?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#1320) Pitterix


Pitterix
őstag

Ahogy olvasom a fórumot, azt veszem észre, elég sokan óckodnak a Wáberer biztosítótól. Miért van ez, van valakinek rossz tapasztalata?
Nekem már kb 7. éve ott van a kötelezőm, sőt 5 éve a lakásbiztosításom is. Káreseményem, legalábbis biztosítós még nem volt. Most a házbiztosítást elengedték, mert 5 év alatt nem volt káreseményem. Így megspóroltam 28k-t.
Azért ha ne adj Isten lesz káreseményem, majd közlöm, akkor milyen a biztosító magatartása.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#1321) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Érdekmúlás esetén a biztosító általában milyen módon/mikor fizeti ki a maradék összeget? Egy évre szoktam befizetni, fél év után eladtam most az autót. A kártörténeti igazolást megkaptam mailben múlt pénteken, a biztosítást amúgy 14-én mondtam fel. KÖBE az alany most épp, Netrisken keresztül kötöttem.

Üdv

(#1322) vainsteins1 válasza stickermajom (#1321) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

A címedre küldik általában postautalvánnyal...

(#1323) stickermajom válasza vainsteins1 (#1322) üzenetére


stickermajom
addikt

Ó, azok a 90-es évek. :( Köszi!

(#1324) vainsteins1 válasza stickermajom (#1323) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

hát igen, a lakcímed az, amit mindenképpen tudnak rólad.

(#1325) Land


Land
veterán

Üdv!

Szombaton hátulról belénk jöttek. Kitöltöttük a sárga-kék Baleseti bejelentő lapot, a vétkes elismerte, hogy hibázott. Mi az eljárás menete? Márkaszervizet hívjam fel és intézik a javítást vagy a biztosító fog engem és a vétkest keresni? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1326) vainsteins1 válasza Land (#1325) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

beviheted a márkaszervizbe, ahol aláírsz egy papírt hogy ők intézzék a biztosítóval, vagy kihívod te a biztosítót, akik küldenek egy kárfelmérőt, és az alapján felajánlanak egy összeget, amivel azt csinálsz amit akarsz.

(a márkaszervizben történő javításra nem biztos hogy elég lesz amit a biztosító ajánl)

(#1327) Qru válasza Land (#1325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Értesítsd a biztosítót, 3 munkanapon belül elvileg kijön egy kárszakértő aki leszemlézi (később esetleg szükség lehet pótszemlére is a sérülés jellegétől függően), ennek alapján a biztosító felajánl egy összeget amit nem vagy köteles elfogadni. Ilyenkor vagy tesznek egy új (jobb) ajánlatot vagy azt választod, hogy leadod a számlát és annak alapján fizet a biztosító. Mivel kötelező biztosítás esetén van avultatás nem a számlán szereplő összeget kapod meg.
A legjobban úgy jössz ki, hogy ha kialkudsz egy jó kártérítési összeget és vmi olcsóbb helyen megjavíttatod.

A másik variáció amit írtak előttem is, hogy leadod egy márkaszervizben és ők intéznek mindent. Ez a legkényelmesebb de kb tuti nem jössz ki vele 0-ra.

#nincsbennetarcsi

(#1328) hülyegyerek válasza Qru (#1327) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ennél a márkaszervizes témánál hogy fizethet a károsult ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1329) Qru válasza hülyegyerek (#1328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy fű alatt megegyezel vele* és kihagyod a biztosítót vagy pedig a biztosító fedezi a költséget. A károkozónak persze kiszámlázza a biztosító ekkor két út áll előtte: kifizeti és nem romlik a bonusa vagy nem fizeti de akkor 2-vel csökken a bonus besorolása és jelentősen megnő a kgfb díja.

*: ilyenkor a számlát végül ő fizeti vagy annak egy részét ahogy megegyeztek

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1330) hülyegyerek válasza Qru (#1329) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Tehát akkor nekem ebből költségem akkor se lesz, ha a márkaszervizes utat választom ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1331) Qru válasza hülyegyerek (#1330) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ, hogy miben egyezel meg az okozóval. KGFB esetén van avulás ha ezt meg tudod beszélni az okozóval, hogy ne legyen akkor ügyes vagy (ő meg jó nagy hülye de az az ő baja).

#nincsbennetarcsi

(#1332) hülyegyerek válasza Qru (#1331) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Az avulás micsoda, és milyen összegre lehet számítani ?

Amúgy csak azért ragaszkodok a márkaszervizes dologhoz, mert készülünk eladni, aztán kicsit bizalomgerjesztőbb, ha azt mondom a vevőnek, hogy "igen, volt törve, de márkaszervizben lett megcsináltatva", mint ha egy Kovács János bt-nél számla nélkül.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1333) Land válasza Qru (#1327) üzenetére


Land
veterán

Köszi!
2 napon belül hívni fog a biztosító. Ha kijön a pótszemléző, akkor helyben mond összeget vagy majd szólnak utólag? Nem vagyok szerelő, honnan kell tudnom, hogy azaz összeg, amit kitalálnak elég lesz-e a javításra?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1334) hülyegyerek válasza Qru (#1331) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Van valami esélye annak, hogy a biztosítót meggyőzzem arról, hogy karosszéria elem cserénél nem keletkezett az autómban értéknövekedés ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1335) Qru válasza hülyegyerek (#1332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kgfb arra van, hogy kártalanítson nem pedig arra, hogy gazdagítson ezért ha pl van egy 5 éves autód akkor nem egy új lökhárítót fizet ki a biztosító, hanem egy 5 éves lökhárító értékét. Mivel nehézkes lenne egy 5 éves pont passzoló lökhárítót találni így egy új lökhárító árát avultatják és azt fizetik ki. Elvileg ha egy 5 éves autóba új alkatrész kerül azzal növekedik az ára ami a biztosító szempontjából jogalap nélküli gazdagodás lenne.

Casco biztosításnál viszont nincs avultatás.

Meggyőzni? Kizárt. :(

mod:

Land: A szemle után később kapsz ajánlatot. A kárfelmérés után még elemzik az adatokat. Beárazzák az autód, hogy az X évesen mennyit ér, ebből kiszámolják az avultatás hányadát. Szóval nem fogod tudni rögtön mennyit ajánlanak de talán a kárszakértő tud mondani egy kb árat.

Hát ez jó kérdés... Még én sem nagyon tudnám beárazni egy sérülést pontos összegét a saját autómon. Meg kell nézni mennyi elemet kell fényezni (ez Pesten kb 30-35k/elem), ha karosszéria elemet kell pótolni akkor annak az ára is támpont... Ez egy külön szakma sajnos ennyire nem vagy benne a dologban.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1336) vainsteins1 válasza Qru (#1335) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

"Casco biztosításnál viszont nincs avultatás."

ez azért így ebben a formában nem igaz. Alapból casco-nál is van, csak néhány biztosítónál van olyan hogy avultatás-mentes opció, nyilván nem kevés felárért.

(#1337) vainsteins1 válasza hülyegyerek (#1334) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

meggyőzni? azt biztos hogy nem.

Perelni mondjuk lehet őket, hiszen az ő árképzésükkel is teljesen ellentétes ez az egész.

Tegyük fel hogy van egy kisebb károd, amit új alkatrészekkel kijavítasz. A biztosító erre azt mondja hogy emlkedett az autód értéke. Nem nehéz belátni hogy ez még szerintük is baromság, hiszen ha ezek után 2 nappal totálkárra töröd az autót, akkor az újabb kárfelmérésnél nem fognak magasabb összeget megítélni neked, csak azért mert volt egy "új" lökhárító is a csutkára tört autón.

úgyhogy hajrá, drukkolunk. :R

(#1338) hülyegyerek válasza vainsteins1 (#1337) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Ezt ki kellene próbálni :K

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1339) Qru válasza hülyegyerek (#1338) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Működik, a bíróságok is utálják a biztosítókat (biztosítónál dolgoztam, az összes ilyen pert elvesztettük).
Annyi a hátrány, hogy amíg nincs ítélet nem is kapsz pénzt, tehát egy kb 3 éves történet végén kapod csak meg.

#nincsbennetarcsi

(#1340) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Most vettem észre, hogy az egyik kisteher kocsinkon januárban lejárt a műszaki vizsga. Nem is használtuk ősz óda.
Mindenesetre nem ment át a vizsgán, nem is óhajtom felkészíteni rá szóval eladásra kerül.
Amit nem tudok: a biztosítási díjat visszamenőleg is jóvá lehet irattatni amíg lejárt a műszaki? Mert onnantól ugyebár használni sem lehetett, ergo a kötelező sem volt esedékes.
Ugyan ez a kérdésem lenne az éves megyematricára: jan. 30.-án vettem meg minden kocsinkra, de már 15.-én lejárt a műszaki - nem dobták vissza a matrica vásárlást, de haszálni ugye nem is lehet. Ezt visszafizetik-e vajon?
Előre is köszönet a segítségért :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1341) vainsteins1 válasza sgery (#1340) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

tippem szerint nem lehet jóváíratni, és a matricát sem fogják visszfizetni. A matrica esetén annyit tehetsz, hogy átiratod másikra, ha el lett adva.

(#1342) Qru válasza sgery (#1340) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lehet, csak ha eladod akkor fizetik vissza a már előre befizetett díjat. Az, hogy nem műszakiztattad le az a te sarad, a biztosító nem tehet róla.

#nincsbennetarcsi

(#1343) stickermajom válasza Qru (#1342) üzenetére


stickermajom
addikt

"csak ha eladod akkor fizetik vissza a már előre befizetett díjat."

Ennek amúgy kb. mennyi az átfutási ideje? Lassan egy hónapja bejelentettem, azóta csak a kártörténeti igazolást küldték meg.

(#1344) Qru válasza stickermajom (#1343) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom jelenleg 30 nap, szóval kezdj el mozgolódni/reklamálni náluk. :K

#nincsbennetarcsi

(#1345) sgery válasza Qru (#1342) üzenetére


sgery
őstag

Köszi a választ :R

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#1346) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Cascoval kapcsolatban tudtok segíteni? Mi a menete? Először biztosan kárbejelentés,önrészt mikor kell fizetni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#1347) Qru válasza FIREBLADE78 (#1346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bejelented a biztosítónak, azután ők felveszik veled a kapcsolatot. Vagy megbízol egy szervizt ahol elintéznek mindent.

Önrészt nem kell fizetned fizikai értelemben, azt a kiutalandó kárösszegből levonják automatikusan.

#nincsbennetarcsi

(#1348) FIREBLADE78 válasza Qru (#1347) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:R Gondolom először nekem kell kifizetni a javíttatást és majd küldik valamikor. :F

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#1349) Qru válasza FIREBLADE78 (#1348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem direktbe a szerviz intézi akkor igen, neked ki kell fizetned a szervizet és a biztosító - általában - 30 napon belül - neked utal.

#nincsbennetarcsi

(#1350) vainsteins1 válasza FIREBLADE78 (#1348) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

ne legyél meglepve ha nem fizetik ki a teljes javítási összeget (minusz önrész)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.