Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) tomcsi23 válasza Manitou (#789) üzenetére


tomcsi23
veterán

Majd megnézem, de valami az e-regisztrációnál volt, hogy be kell regelni a honlapjukra, s azon keresztül mehetnek csak az ügyek.
Az enyémre a genertelt ki se adja a netrisk. ;]
Cig pannonia 513e/éves ajánlata ütős. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#802) Calogero


Calogero
addikt

Baleseti adó

Egy módosító javaslat pontosított a baleseti adóra vonatkozó rendelkezéseket, többek között egyértelműsítette. Hiába kezdődött a január elsejei hatályba lépés előtt a biztosítási időszak, az új adót csak az életbe lépés napjától kell befizetnünk. Emellett túlmenően rögzíti a módosított tervezet azt is, hogy az adó gépjárművenként egy napra legfeljebb 83 forint/nap, azaz évente 30 295 forint – szökőévenként, mint amilyen a 2012-es is lesz, 30 378 forint – lehet.

[link]

(#803) Morris válasza Calogero (#802) üzenetére


Morris
veterán

dögöljenek meg! :(( :(( :(((
ennyi erről a véleményem. Teljesen ellehetetlenítik az egyszerű embert is.
Minek fizetjük a kgfb-t ha most jön ez a szar?

(#804) Kickass


Kickass
őstag

Üdv szakértők!

Tényleg érdemes most átkötni jövő évközi évfordulóra is vagy ez megint csak valami ámítás?

(#805) Atomgeszi válasza Lauda (#799) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megkérdeztük, azt mondták ,hogy így nem lehet, hogy felmondjuk. Csak jövőévtől lehet váltani. Akkor nem értem mi ez a dec1-es határidő itt a neten. :/
Neten hol érdemes megkötni ahol adnak akciót(valamiből kedvezmény esetleg utalvány)?

(#806) Lauda válasza Atomgeszi (#805) üzenetére


Lauda
félisten

Nem engedik felmondani? Tehat egy teljes evre oda kene kotni az autot? Ez esetben szerintem beszelj az uniqa-val, hogy oda szeretnel kotni most is es a jovo evre is, mondjanak valami jo arat.

[ Szerkesztve ]

(#807) Atomgeszi válasza Lauda (#806) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, 1 évre oda kell kötni. Azt mondta , hogy ez 3 évvel ezelőtt megszűnt. Max akkor,ha eladnánk akkor lehetne ugye.
Ez a hülye netrisk.hu nem enged regisztrálni mert , hogy ilyen felhasználó már van, holott nincs is. -.-

(#808) Calogero válasza Atomgeszi (#807) üzenetére


Calogero
addikt

(#809) Atomgeszi válasza Calogero (#808) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Akkor ezek szerint át**** :)
Na igazából, a K&H-nál most 18 és az Uniqa-nal lenne jövőre 14. Nem tudom megér-e 4 ezer ft-ot ez a sok hajcihő.

(#810) Lauda válasza Calogero (#808) üzenetére


Lauda
félisten

Na ezert nem ertettem az egeszet, hogy miert nem engedik.

[ Szerkesztve ]

(#811) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Nem valami rugalmas ez a k&h. Felhívtam, hogy megkaptam a tervezett díjat, de esetleg alá lehet-e menni, mert máshol jóval olcsóbb. A telefonos kisasszony kiszámolta ugyanazon értéket, amennyire az újrakötéssel jön ki az alkuszoknál. Azt mondja, ennyi kedvezményt tudnak adni. Oké, akkor viszlát. :U
:D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#812) Morris válasza Atomgeszi (#809) üzenetére


Morris
veterán

áhh, hagyd a francba. 4 ezer forintot nem ér meg néhány kattintás a netrisken. Fizesd be nyugodtan. ;] ;] :D
10 liter benzin, mi az ;]

(#813) Atomgeszi válasza Morris (#812) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most,hogy megkötöttem már nem adja be olcsóbban ilyen feltételekkel, szal mind1.

(#814) Morris válasza Atomgeszi (#813) üzenetére


Morris
veterán

Ezt most nem értem. Újrakötötted és megvan a kedvezmény vagy lecsúsztál róla?

(#815) Atomgeszi válasza Morris (#814) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ugye új szerződést kellett kötni, és akkor most 18, és most rámentem ,hogy biztosítóváltás és az uniqától nem jön már ki a 14 ezres ajánlat, csak 16 ezer valamennyi.
Egyébként netrisken kötöttem, bescanneltem a megbízást és az adásvételit, ez nekik elég?

(#816) Morris válasza Atomgeszi (#815) üzenetére


Morris
veterán

Elég lett volna az alkuszi megbízás is. ;)
Egyébként árgarancia van. Annyi lesz, amennyiért kötötted. Ha változna, akkor azt az alkusz meg a biztosító elintézi egymás közt.

(#817) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

A K&H oldalan probalta mar valaki az online biztositaskotest? A legvegeig jutok csak el mindig, de ott nem kuldi el a kerelmemet. Probaltam FF es IE alol is. Tipp valakinek?

(#818) tomcsi23 válasza Manitou (#789) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ennyit találtam:

Elektronikus ügyfélszolgálat kedvezmény

Ha vállalja, hogy biztosítóval a szerződéshez kapcsolódó teljes kommunikációját a biztosító online ügyfélszolgálatán keresztül fogja intézni, akkor jogosult ezekre a kedvezményekre. A kedvezmény érvényesítésnek feltétele a biztosító weboldalán történő egyszeri regisztráció is a saját ügyfélmappa megnyitásához. További feltétel, hogy megadja az e-mail címét és/vagy mobil számát a biztosítónak.

Az elérhető maximális kedvezmény mértéke és feltétele biztosítónként:

Uniqa - 25%

Szerződő regisztrál a www.uniqa.hu oldalon, és MyUNIQA szolgáltatási szerződést köt a gépjármű felelősségbiztosítási szerződés megkötésével egyidejűleg, vagy ha ez nem lehetséges, úgy a regisztrációra, illetve a MyUNIQA szerződéskötésre felhívó e-mail megküldésétől számított 8 napon belül. A kedvezmény igénybevételének alapfeltétele érvényes, a kapcsolattartásra alkalmas e-mail cím megadása.

(#817) kircipeti: alkuszon keresztül esetleg :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#819) Drizzt válasza kircipeti (#817) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem sikerült simán a K&H-nál, Firefoxon keresztül.

I am having fun staying poor.

(#820) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#818) üzenetére


tomcsi23
veterán

Végül az uniqa lett. Olyan ajánlatot dobott az oldal, amit eddig nekem nem (a köbe és astra közé), ráadásul egyforma lett a díj az éves és negyedéves ütemezéssel is. Gondolom, hogy valami bug lehetett az alkusznál, de jóhiszeműen elfogadtam az ajánlatot iziben. ;]
Majd kiderül, milyen lesz az uniqa elektronikus rendszere, de ahogy néztem, annyit kell vállalni, hogy mindenféle változtatást, bejelentést, doksi letöltést ott lehet csak megtenni, nem küldözgetik postán. Amúgy a társasággal meg voltam elégedve, csak aztán elszálltak az árral. Viszont most újra itt leszek, hadd örüljenek. :D

Ja, tesómnak tudnak spórolni 25 pénzt, jön ő is.

K&H beszopta, 3-an voltunk nála, mind váltunk. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#821) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#818) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kűdd e' öccő :F :U

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#822) Calogero válasza tomcsi23 (#820) üzenetére


Calogero
addikt

K&H beszopta, 3-an voltunk nála, mind váltunk.

Mi ketten, és mi is ott hagytuk...

[ Szerkesztve ]

(#823) Woodslave válasza tomcsi23 (#820) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mi is oda megyünk, fele a mostaninak, baleseti adó nélkül 8e valamennyi per év.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#824) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Amikor átírom a kocsit a nevemre, okmányirodába ha online kötöttem a szerződést, elég az a papír a kötelezőről amit a végén le lehet tölteni? Vagy meg kellene érkezzen valami egyéb is postán?

I am having fun staying poor.

(#825) prmcsk


prmcsk
addikt

Fiúk.

Tavaly az astrához kötöttem, mert ott volt a legolcsóbb. Kitöltöttem most is a kalkulátort és megint az astra a legolcsóbb nekem azzal az opcióval: ha nem váltok.

Ha ugyanannál akarok maradni, mint tavaly, akkor ugye semmi teendőm nincs, mert a biztosításom automatikusan meghosszabbodik ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#826) Winner_hun válasza prmcsk (#825) üzenetére


Winner_hun
félisten

Így van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#827) tomcsi23 válasza prmcsk (#825) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem feltétlen, mert ettől még a társaságnak is joga van felmondani 30 nappal előtte. Ha ezt nem teszi meg, akkor automatikusan meghosszabbodik.

(#824) Drizzt: igen, elég a kinyomatott ajánlati igazoló, amíg megküldik a csekket vagy a saját igazolójukat.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#828) hcl válasza tomcsi23 (#820) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te tudtál regisztrálni a myuniqa-ra?
Kötvényszámot kér, honnan szívjak... De mondjuk ha csak az e-mail után kell, akkor nem gáz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#829) tomcsi23 válasza hcl (#828) üzenetére


tomcsi23
veterán

Még nincs élő uniqás kötvényszámom, így nem. Viszont elolvastam a feltételeket az alkusznál, meg az uniqánál is. ;)
Jaja, e-mail után 8 napig kell beregelni.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#830) hcl válasza tomcsi23 (#829) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is, csak gondoltam regisztrálok, aztán a nagy eszem miatt már nem voltam benne biztos, hogy sima 8 napon belül kell, vagy csak a levél után ;)
Az uniqa feltételeit meg meg se találtam, annyira jó az az oldal.
Eladtam a lelkem az ördögnek asszem ;)

De azért kösz a megerősítést!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#831) Manitou válasza tomcsi23 (#820) üzenetére


Manitou
addikt

Én is K&H-s voltam. Most postához mentem. K&H előtt is postánál voltam . A Köbe lett volna csak olcsóbb, de oda nem akartam menni.

(#832) tomcsi23 válasza hcl (#830) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ehune. ;]
Plusz az alkusznál írják, hogy Szerződő regisztrál a www.uniqa.hu oldalon, és MyUNIQA szolgáltatási szerződést köt a gépjármű felelősségbiztosítási szerződés megkötésével egyidejűleg, vagy ha ez nem lehetséges, úgy a regisztrációra, illetve a MyUNIQA szerződéskötésre felhívó e-mail megküldésétől számított 8 napon belül.
Majd meglátjuk, anno normálisak voltak. :K

Ja, meg már felkerült az alkuszhoz is, az az apróság, ami miatt jogosan kaptam meg a kedvezményt, s már azt hittem, bugos az oldal (érdekes, hogy uniqáék nem is tudnak róla, ma beszéltem egyik nőcivel telón). Tavaly is, meg most is jól jártam, hogy nem az első héten kötöttem meg. :P

(#831) Manitou : K&H-nak biztos túl jól megy már. Köbe nem gyerebe, bár itt is az nyer az uniqa előtt pár ezressel. Előtte Uniqa volt, most K&H, majd vissza Uniqa.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#833) hcl válasza tomcsi23 (#832) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk az tök jó, hogy nem pipáltam be az alkusz oldalon, hogy a teljes kommunikációt mailen akarom intézni, és regisztrálni, de egye kutya.

Mutogatni való hater díszpinty

(#834) tomcsi23 válasza hcl (#833) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pedig anélkül nem megy. Az más kérdés, hogy általában alapban be van pipálva, mint E-kommunikáció.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#835) hcl válasza tomcsi23 (#834) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Végülis nem baj, csak furcsa volt. Meg ugye hogy én kivettem a pipát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#836) tomcsi23 válasza hcl (#835) üzenetére


tomcsi23
veterán

Rafkósak ezek az alkusz oldalak. :D
25% kedvezményt jeleznek, annyit megér, ha csak néha kattingatni kell, meg az igazolást kinyomtatni.
Remélem, azért majd a csekkeket elküldik postán. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#837) bocsika


bocsika
aktív tag

Hali
Fateromnak váltok a Groupama Garanciától az Allianzhoz. Eddig fizetett 16 ot. Küldtek neki 11.2 ről ajánlatot. Alkuszoknál újrakötve 9. De 6.5 az Allianznál. mert nem akar emailgeztni velük. Neki minden levélben kell. :D A promóciók sem érdeklik.
Naszóval az Allianz oldalán végignyomtam kalkulációt és a szerződéskötéses részt. Dobott egy Ajánlatot. De semmi rendes tájékoztatót nem találtam hogy most végeztem vagy csinálni kell-e még valamit. Pl.: Kell valamit küldeni a Groupamának hogy jövőre nem velük, vagy elintézik egymás között?

(#838) hcl válasza bocsika (#837) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem árt, ha küldesz, mert ha az Allianz nem küldi el nekik vmiért a lemondást, akkor a Groupama törvényesen követelhet tőled büntit...

Mutogatni való hater díszpinty

(#839) bocsika válasza hcl (#838) üzenetére


bocsika
aktív tag

Ehhez kell valami nyomtatvány. Ezt hol találom és hova kell küldeni?

(#840) Lauda válasza tomcsi23 (#832) üzenetére


Lauda
félisten

En is ma mondtam le allianzt es kotottem meg uniqanal, ekkor kotsz egy eloszerzodest a myuniqa-ra, aztan majd emailben kuldik a vegleges adatokat a regisztraciohoz. Remelem nem kerik be a fel vesemet a 6500-as eves dijhoz. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#841) hcl válasza bocsika (#839) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ezt nemtom, de elvileg levél is elég.
Plusz megkérdezni a biztosítót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#842) Lauda


Lauda
félisten

Doglodik a groupama, vigyazzatok vele [link]

(#843) tomcsi23 válasza Lauda (#842) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem csodálom, nekem mégcsak egy középszintű ajánlatot sem dobott sosem. Fatert is vagy 25e-rel lehúzta, míg nem váltottunk.
Kíváncsi vagyok, a K&H mennyit "nyert" az idén a szuper áraival. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#844) Lauda válasza tomcsi23 (#843) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

Nekem 10404-et dobott ki most, 17200 lett volna allianznal. Szerintem a jovo ev nyertese az uniqa, de nem is csoda. Igaz egyszer fent egyszer lent. :D

(#845) Calogero válasza Lauda (#842) üzenetére


Calogero
addikt

Pff remélem 1 évet még kibír...
Mi most kötöttünk oda..... mert ő adta a legjobb ajánlatott.

Uniqua, Allianz, Generali, K&H-nál úgy gondolták hogy édesapám 59 évével 40 év károkozás nélküli vezetéssel (több min 1 milla km) nagyobb kockázatot képvisel egy megye székhelyen, mint egy fiatal friss jogosítvánnyal rendelkező hím nemű egyed.

(#846) Avicularia válasza Lauda (#842) üzenetére


Avicularia
veterán

frankó.oda kötöttem át
de ez nem egyesület,mint a köbe vagy a máv volt,igaz?

(#847) Lauda válasza Calogero (#845) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem nincs miert aggodnod, max ev kozben ha gond van, atmesz mashova. A problema akkor jon elo igazan, ha olyan megy beled, aki groupamas es a biztosito nem tud fizetni.

Avicularia Nem tudom, hogy az-e, nem hinnem. :F

(#848) Calogero válasza Avicularia (#846) üzenetére


Calogero
addikt

Nem egyesület az 100%.

Lauda: Remélem nem találkozok senkivel, se saját és se más hibájából.

[ Szerkesztve ]

(#849) odrif válasza Lauda (#842) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az remek, nekem náluk van életbiztosításom.

20 éve a Prohardveren

(#850) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hmm kelés után lehet hívni az alkuszt hogy olyankor mi van ha az alvázszámot nem tudom beírni mert nincs elég férőhely. Az utolsó 2 karaktert nem engedi beírni.
Magamnak már megkötöttem, apukáméval szenvednék..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.