Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) albiosz


albiosz
őstag

Lehet csak nekem új, de itt (Genertel.hu) találtam egy kgfb felmondó generátort. Megadod a neved, biztosítód, kötvényszámod, rendszámod, évfordulót és e-mail címet majd a rendszer generál egy szépen összerakott felmondó doksit, a fejlécen még a biztosító elérhetősége is rajta van, ahová küldeni kell. Nekem bejön.

(#1452) Qru válasza albiosz (#1451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó!

Be is teszem a TIR-be, hogy kéznél legyen mindig. :R

#nincsbennetarcsi

(#1453) kaszaking válasza Qru (#1450) üzenetére


kaszaking
tag

Köszönöm Qru!
Akkor szerintem hagyjuk

(#1454) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Ket eve B10- ben 21eft volt a kotelezo videki nagyvaros belvarosaban utcan tartva a kocsit ha ez szamit. Tavaly falura koltoztunk. A cimvaltozas miatt emelkedett 34 ezerre. Akkor elfelejtettem valtast intezni igy kifizettuk. Most B8 lett koccanas miatt es 84 ezzerre emelik. Ez normalis emelkedes? Sehol nem talalok erre vonatkozo infot hogy kb hany szazalek egy b10->b8 emelkedes. Tehat akkor egy b1es mondjuk tobb szazezer forintot fizet a fentiek alapjan vagy csak hulyere akarnak venni?

Eladó: GTS450

(#1455) rasotamas válasza qqzs (#1454) üzenetére


rasotamas
veterán

Eleve minden évben végig kell nyomkodni a netrisket. Nem tudom, nekem mikor a kocsit vettem 27 évesen Pest megyei község, 136 ló 10 éves dízel 42 volt a kgfb. Most B4-et 31 évesen 14 éves ugyanaz az autó 28 ezer. Az, hogy az utcán parkolsz semmit nem számít, mert ilyet nem kérdeznek.
Címváltozásért fizetni? Vagy úgy érted, hogy ez egy magasabb kategóriás település mondjuk a főváros mellett?Ezt a 84 ezret nem igazán értem, általában az alapdíj (A0) kb fele a B10, tehát irreális, 34-ről kb 40-re kellett volna emelkedjen B8-ba, és akkor kb 64 A0-ban. Minden évben számold újra, ne fogadd el.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1456) Qru válasza qqzs (#1454) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Le akarnak húzni, válts biztosítót (csak évfordulóra lehet sajnos).

#nincsbennetarcsi

(#1457) qqzs


qqzs
őstag

Koszi a valaszokat, akkor netrisk lesz

Csak pontositas miatt most atneztem Renault Scenic 8 eves 52 eves tulajdonos
2015-19500
2016-20400
2017-35200 (erre azt mondtak a cimvaltozas miatt emelkedett, nem nagyobb a kokazat egy falun szerintem ahova koltoztunk)
2018-81000 ennyire emelkedett most van avaltas (egy koccanas utan)

Eladó: GTS450

(#1458) rasotamas válasza qqzs (#1457) üzenetére


rasotamas
veterán

Nekünk a K&H-nál van a kocsi (illetve az enyém volt most 3 évig, váltottam mert olcsóbb lett a netrisken), meg lehet nézni az árképzésüket, le lehet tölteni pdf-ben. M1 az A0-hoz képest 2-szeres szorzó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1459) Qru válasza qqzs (#1457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont annak kéne olcsóbbnak lennie. Falu<vidéki város<főváros kb ez az árlétra. Mindenképpen számoltass magadnak újra kgfb-t.

#nincsbennetarcsi

(#1460) vainsteins1 válasza Qru (#1459) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

kiköltöztem fővárosból vidéki városba, és a casco díja emelkedett, a kgfb csökkent...

(#1461) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#1428) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Siker!
A KRAVAG biztosító befogadta a kérelmet. Elég felületesek lehettek, mert a 2011-es káreseményt észre sem vették, így megkaptam az SF9-es kategóriát. 750 EUR/év, jövőre egy kevésbé specializált biztosítónál pedig már csak 450 EUR/év lesz :) Ki kellett járni, de bő 900-1000 eurót spóroltam így per év.

Az Allianz igazoláshoz meg csak a zöldkártyát csatoltam, azzal elhitték, hogy tényleg 2009-ben kezdődött a jogviszony :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#1462) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! KÖBE Lendület TOP casco-val kapcsolatban van valami vélemény, észrevétel? Most kötnénk Casco-t párom autójára, Köbé-nél kb. 55e lenne az éves díja, a többi biztosítónál 100-tól indulna.. (2015 év végi Ford Focus III). Bele lehet ugrani a köbébe, vagy baj esetén nem ér semmit? Előre is köszönöm! :R

(#1463) vainsteins1 válasza Geri89 (#1462) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

ha fele annyiba kerül, mint az összes többi, az minimum gyanakvásra adhat okot.

(#1464) Geri89 válasza vainsteins1 (#1463) üzenetére


Geri89
aktív tag

Pontosan ezért kérdezem itt :) Valakinek van-e vele tapasztalata, stb.. Átnéztem a feltételeket, abban semmi "rosszat" nem látok én, de hátha van még olyan aki körbejárta már a témát, és esetleg jobban kiszúr valami apró betűs részt, ami miatt nem érné meg megkötni..

(#1465) plömplöm válasza Geri89 (#1462) üzenetére


plömplöm
őstag

A lehetséges károsító események közül egyes esetek kizárásra kerültek. Ezekre az esetekre nem vonatkozik a biztosítási védelem. A védelem nem terjed ki:
...
a nem baleseti jelleggel bekövetkezett károsodásokra (pl.: mûszaki hiba, szerelés, elhasználódás, fagyás stb.)
...
a gépkocsiban mûszaki hiba miatt bekövetkezett biztosítási esemény vonatkozásában a mûszaki hibás alkatrészek javítására, cseréjére
...
a Biztosító által javíthatónak ítélt alkatrész kicserélése esetén fellépô többletköltségre
...

ezekre a többinél sem fizet a casco? csak baleseti károkra? egyszer volt casco-m, kb 17 évvel ezelőtt, kevesebb mint egy évig, nem is emlékszem és nem is mérvadó.

és 44 oldalas a pdf :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1466) Geri89 válasza plömplöm (#1465) üzenetére


Geri89
aktív tag

A párom naponta 60km-re ingázik, tehát 120km-et tesz meg minden nap. Amire "kell" a casco az a vadkár, vagy ha esetleg jégen megcsúszik, és úgy összetöri az autót. Tehát balesetből eredő károkra kellene. Esetleg még az nem árt, ha egy nyári jégeső esetén védelmet nyújt, mert nincs garázsban az autó.. Ezektől tart a legjobban. Ha ezekre megfelelő ez a Casco, akkor nekünk jó :R Szerinted erre okés?

(#1467) plömplöm válasza Geri89 (#1466) üzenetére


plömplöm
őstag

hát, a vadkár az egy olyan dolog, hogy ha volt kint figyelmeztető tábla, akkor nem fog fizetni az útkezelő, de lehet hogy a biztosító sem, mondván hogy nem tartottad be a közlekedési szabályokat. ugyanez igaz a jégen megcsúszásra is, azt mondja hogy nem a közlekedési körülményeknek megfelelően közlekedtél és bszik fizetni. nyári jégeső meg simán lehet vis maior kategória, mint egy autóra dőlt fa. ahogy nézem, egyedül arra fizetne talán, ha ellopják, de arra is csak akkor, ha lezárul már a nyomozás is, mert hátha mégis előkerül az autó, és ez nem rövid idő... a balesetes törésre akkor fizetne, ha minden tőled telhetőt megteszel a baleset elkerülésére, pld jeges útra ki sem hajtasz :)

konkrét tapasztalatom persze nincs casco-val, ahogy írtam is, ezeket a történeteket hallottam/olvastam

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1468) rasotamas válasza plömplöm (#1467) üzenetére


rasotamas
veterán

Ezek szerint az életbiztosításom sem fizet, ha gyorshajtás miatt halok meg? Pont azért kötöttem, mert rendszeresen 140-nel mászkálok mindenhol.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#1469) plömplöm válasza rasotamas (#1468) üzenetére


plömplöm
őstag

lövésem sincs, de pld ezt vagy ezt figyelembe véve bármit, és bárminek az ellenkezőjét el tudom képzelni :D

(érted, akkor fizet, ha már legalább két évig te is fizetted, agyrém...)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1470) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

CHERRISK Casco biztosításával van esetleg valakinek tapasztalata? gördülékeny az ügyintézés, mármár tulságaosan kecsegtető.. és jóval kedvezőbb ár jött ki mint a többi kalkulátor oldalán - 90%os 17500helyett náluk 14500 volt, a 85%os pedig 10.500 :Y
valamint ha jól látom havonta megújul a biztosítás, nem kell évesre kötni.

(#1471) Qru válasza Hooper (#1470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uniqa-s a biztosítás, nekem mint biztosítóval jó tapasztalatom van velük. Gyors és zökkenőmentes volt az ügyintézés.

#nincsbennetarcsi

(#1472) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

Cascot+ kgfb-t kötnék, mire érdemes figyelni a casconál?

pl köbe/allianz 30k/év a kötelező + ~90 a casco
uniqua 200 összesen, de van még többért is...
(gondolom több mindenre fizetnek a magasabb cascoért)

előre is köszi,

(#1473) Qru válasza eastsider (#1472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes átolvasni a feltételeket, főleg a közösségi biztosítók (KÖBE) trükköznek a feltételekkel. Általában ahol több biztosításod van (kgfb-lakás) ott van árkedvezmény is...

mod:

Ha viszont időleges (perc alapú) casco is elég (pl csak akkor kéne a biztosítás amíg a városban vagy otthon a garázsban feleselges) akkor ezt is érdemes megnézned:

Aegon smartCasco

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1474) eastsider válasza Qru (#1473) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi, köbét kilövöm akkor.
BP-n van használva a kocsi 90%-ban, napi szinten. ezért nem hiszem, hogy megérné (de ki tudja)

azt nem tudjátok, hogy a "rendszámkiváltás" előtt kell kötni a kötelezőt, vagy utána is elég?
(első forgalombahelyezés mo-n)

(#1475) Qru válasza eastsider (#1474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előtte, nem vehetsz részt a forgalomban kötelező biztosítás nélkül.

#nincsbennetarcsi

(#1476) Fandango válasza eastsider (#1472) üzenetére


Fandango
veterán

Én most váltottam Uniqáról Genertel-re, spóroltam vele 65k forintot éves szinten. (Casco, KGFB együtt)
Takarékos Casco, és assistance-os KGFB (36k, 16k huf) 12 éves Opel Astra H
Casco 10%, 50k önrész

Éves futásra a legkisebbet válaszd, illetve 1 évre előre, inkasszós befizetés, ezekkel lehet spórolni, illetve együtt kötéssel és elektronikus ügyintézéssel. (persze ez azért biztosítónként változhat, de általánosságban ezek jellemzőek)

[ Szerkesztve ]

(#1477) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Az Uniqa se szó, se beszéd felemelte a kgfb-met a duplájára. Mást is megszívattak így, vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés" ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1478) Qru válasza hülyegyerek (#1477) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem (még) nem. Mivel indokolták?

#nincsbennetarcsi

(#1479) hülyegyerek válasza Qru (#1478) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem volt indoklás, most volt évfordulóm.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1480) Qru válasza hülyegyerek (#1479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaa, nem kötöttél újra. Akkor ne lepődj meg, aki nem vált azt nagyon megszívatják minden biztosítónál. :(

#nincsbennetarcsi

(#1481) hülyegyerek válasza Qru (#1480) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Legközelebb tudni fogom :W

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1482) maláj válasza hülyegyerek (#1481) üzenetére


maláj
őstag

kaptál 50 nappal a lejárat előtt írásos, postai úton megküldött árajánlatot ???

(#1483) hülyegyerek válasza maláj (#1482) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Tudomásom szerint nem, de lehet, hogy párom elkeverte valahova a fiók aljába.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1484) maláj válasza hülyegyerek (#1483) üzenetére


maláj
őstag

ha nem kaptál (ami kötelező) akkor semmis az "ő" szerződésük :)
átmehetsz máshoz mindenféle rinya nélkül ...

ha kaptál és elkeveredett akkor az cumi ;]

(#1485) Lauda


Lauda
félisten

300 ft-ot drágult a kötelezőm, aegon. Nem panaszkodom.

(#1486) bbubby00 válasza maláj (#1484) üzenetére


bbubby00
őstag

Na ezt nem tudtam, egyszer én is megszívtam így... Se papír semmi... Fene a... :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#1487) Lauda válasza hülyegyerek (#1483) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha ennyire érdekel a dolog (se az évforduló, se a levél nem foglalkoztatott), akkor az így jártál kategória. Nekem gyakorlatilag semmit nem emelt az aegon, szóval nem mindegyik biztosító szívatja az ügyfeleit.

[ Szerkesztve ]

(#1488) chungee


chungee
addikt

300-zal lettem drágább az Allianz-nál. Egész éves, átutalásos, B10, vidék, 18éves ford, 2000 köbcentis, 85kW, benzin.

(#1489) RpPRO válasza chungee (#1488) üzenetére


RpPRO
őstag

Nekem 1050 Ft-tal, egész éves, utalásos. B10, vidék, Genertel, 12 éves Astra G 66 kW. Ki érti ezt?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#1490) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

11. -én eladtam egy autót, amelynek a következő kötelező részlete 16. -án lett volna esedékes. Netrisk -en felmondtam a szerződést ahogy szoktam ilyen esetben, ma válaszoltak, hogy nem elég olvasható az adás-vételi, küldjem újra. Aktív szerződéseim közt még szerepel a szerződés. Ha újraküldöm holnap olvasható adás-vételivel, ahol látszik a 11. -ei dátum, nem vagyok köteles befizetni a részletet ugye? :)

Köszönöm

(#1491) Qru válasza máyköl (#1490) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell befizetned csak küldd el újra az adásvételit.

#nincsbennetarcsi

(#1492) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok.
Van itt valakinek GLX Swift (új) Cascoja?
Ha igen körülbelül mire számíthatok?

(#1493) vainsteins1 válasza Szajo (#1492) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

Mármint árban? miért nem pötyögöd be az adataidat egy erre szakosodott portálra, ahol igencsak pontos ajánlatokat kapsz?

amúgy nagyságrendileg bónusz nélkül 100e-től felfelé a csillagos égig kortól, nemtől, lakhelytől függően.

(#1494) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Online megkötött biztosítás milyen hamar lép életben a rendszerben? (Allianz)
Egészen biztosan legalább 3 VÉDA alatt kéne elsurranni ha nem élne. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1495) Qru válasza Micsurin (#1494) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen esetben elég az alkuszi megbízás a rendőrnek.

A Véda nem néz biztosítást.

#nincsbennetarcsi

(#1496) Micsurin válasza Qru (#1495) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na... érdekes problémánk van.

Megkötöttük telefonon a Netrisket hazajöttünk. Kiakartam volna ma nyomtatni a megbízást.
DE az ügyintézőnek lediktált mail címen volt már egy Netrisk fiók. (Talán pár éve a motorok miatt...)
Most, csak ebbe a fiókba tudok belépni. Az újat nem látja a rendszer. Viszont van mobilon egy még aznap este, mailből letöltött alkuszim.

Akkor ezzel most mi a tököt kezdjek? Postázzam vissza a netrisknek, vagy menjek be inkább hétfőn a K&H-ba, a biztosítóhoz ?! :F :U Autó per pill használható vagy nem?

Hulladék egy rendszerük van, eszméletlen mód amatőr kivitelezés ha nem visított az ügyfélszolg.n-ál, hogy már létező fiók.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1497) Micsurin válasza Micsurin (#1496) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...felcserélte a rendszer a hitelesítési kódokat. Nagyszerű... már betudok lépni.

Mit kéne visszaküldeni a netrisknek? Az ajánlat visszaigazolását? :F

Arra azt írja a web:
"Beküldött. Köszönjük.
Rögzítés dátuma: 2018.11.30"

Nem értem az oldalukat, nagyon összevissza.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1498) Qru válasza Micsurin (#1497) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell vissza küldeni papaír alapon semmit, minden elektronikusan zajlik a kötéskor. Most használhatod az autód, 60 napig így akkor is van biztosításod ha nem fizetsz egy forintot sem.

Melyik biztosító lett végül a nyerő?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1499) Micsurin válasza Qru (#1498) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R
Holnap akkor apumnak meg van a munkába menös eszköz, hétfőn meg még egy szünnapot kapok és irány 3 autós suli mustrára és választunk, ahol az A1, A2-öt tettem oda tuti nem megyek vissza... sok volt a stílusukból.

K&H, az egész éves balesetivel 27,600. Meglepően olcsó.

Úgy néz ki megvan a bizt. ajánlat ami a kötéshez kell, legalábbis ugyan ilyen papírt lobogtattam a motorhoz a levágós részével. :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1500) Qru válasza Micsurin (#1499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper! :C

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.