Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Qru válasza sutszi (#1950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérhetik eltérően de 10. 22. éjfélig él a(z előző) biztosításod, tehát 10.23 0 órától kell kötnöd az új biztosítást.

#nincsbennetarcsi

(#1952) sutszi


sutszi
veterán

Láttam fent az összefoglalóban ilyen felmondás generátort. Ami nagyon jó egyébként...és pont praktikus, mert casco, kgfb, és lakás, meg egy élet lesz felmondva. :DDD
De amit nem értek és nehezen fogadok el. Ezt tényleg csak postai ajánlott levélként lehet jelezni a biztosító felé? Hogy COVID idején ráadásul 2020-ban nekem papírral, meg postával kell vackolnom? Vagy van esetleg kulturáltabb módja? :)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1953) Qru válasza sutszi (#1952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztosító függő, én pl faxon küldtem be a felmondást (szintén retró megoldás) de sok biztosító e-mailen is fogadja.

#nincsbennetarcsi

(#1954) sutszi válasza Qru (#1953) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R Adtál egy ötletet. Megnézem a Aegon ügyintézési felületét, és meglepetésre van rá űrlap. Annyi, hogy oda is fel kell tölteni az aláírt doksit. De ez a legkevesebb.
Mondjuk nem teszik ki a kirakatba, de legalább van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1955) Qru válasza sutszi (#1954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbálják mindenhogy hátráltatni a felmondást/biztosító váltást, ezért nem reklámozzák.

#nincsbennetarcsi

(#1956) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Vegre megvolt augusztus 24-en a hagyateki targyalas, apa orokolte a fabiat.

Ezt szeretne nekem ajandekozni.

Ma voltam vele az okmanyirodaba. Sajnos elotte nem neztunk utana, hogy mi ennek a menete, nem keszultunk fel.

Ami biztos, hogy irnunk kell egy adas-vetelit.
Kell a szuletesi anyakonyvi kiovnatom.
Kell hagyateki papir.
Forgalmi, torzskonyv.

Ez eddig tiszta.
Az ugyintezo csaj azt mondta, hogy vagy apa lesz a tulajdonos es en az uzembentarto, vagy pedig lehetek en a tulajdonos, de akkor eredet vizsgat kell csinalni.
Ezt nem ertem. Nem ez az ajandekozas lenyege, hogy nem kell eredetvizsga?

A masik, hogy az uj tulajnak (nekem) kotnie kell kotelezot. A csaj azt mondta, hogy minnel hamarabb, mert augusztus 24-tol gyulnek a fedezetlen napok. Dejo :W

Elkezdtem a biztositas.hu -n megcsinalni, de mar az elejen elakadtam. Mert nem tudom, hogy oroklest valasszam ki (nem en orokoltem, hanem apa), vagy a hasznaltauto vasarlast (nem vasarolok, ajandekba kapom).

Utana a datumot se tudom. Augusztus 24-tol kellene megkotnom? Mi van ha matol kotom meg? Mikor kuldik a buntetest? Es az mennyi?

Olyan rohadt bonyolult ez az egesz. Csak az adatbazisban at kellene irni, hogy a tulajdonos nevet es adatait es kesz.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1957) Qru válasza anorche1 (#1956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tulajdonos változáskor kell eredetvizsga. Különben a lopott autókat is ajándékoznák. :D

Igen a hagyatéki napjától ketyeg a fedezetlenségi díj, még aznap kellett volna kötni rá kfgb-t (hiszen a hagyatéki papírral a kezében jogosan használhatja a kocsit). Érdemes még ma kötni rá attól függetlenül ki lesz végül a tulaj/üzembentartó. Ha ez változik úgyis visszajár a befizetett összeg (érdemes negyedéves fizetést választani, hogy kevesebb lóvé álljon benne) a változás beállta utáni időtartamra.

Öröklést válaszd ki és annak az adatait add meg aki örökölt (édesapádét), mert ő a tulajdonos jelenleg. A fedezetlenségi díj mértékét innen tudod kiszámolni: [link]

#nincsbennetarcsi

(#1958) anorche1 válasza Qru (#1957) üzenetére


anorche1
őstag

Nem kothetem meg egybol az en nevemre? Ne kelljen mar meg tovabb bonyolitani.

Es a datumot meg mindig nem tudom. Ha megadom a mai napot, es ok megbuntetnek, mert tudjak, hogy aug 24tol volt a hagyateki, akkor miert kerdezik a datumot, miert nem automatikus?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1959) Qru válasza anorche1 (#1958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha te leszel az üzembentartó akkor megkötheted a sajtádora. Sőt ha te lesz akkor nem is írják át a kocsit ha nincs érvényes biztosításod.

Mert ahol kötsz az csak egy alkusz oldal ők nem látnak rá a biztosítós adatbázisra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1960) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Közeleg a Casco évfordulóm, és a Netrisk-el együtt kalkuláltunk, és az jött ki hogy 100k helyett a Posta biztosítónál csak 60-65k lenne az éves Casco. A kérdésem az lenne hogy van esetleg bármi olyan dolog ami miatt óva intetek a Posta biztosítótól?
Értem ezalatt hogy az Aegon mondjuk azért drágább mert nem kukacoskodnak annyit a kifizetésekkel, rugalmasabbak, vagy mi az oka hogy közel 40k--val drágább?

iPhone 13 Pro Max

(#1961) Qru válasza jozsi252 (#1960) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Posta biztositoval nem szokott gond lenni, ugyfeleket akarnak szerezni.

#nincsbennetarcsi

(#1962) jozsi252 válasza Qru (#1961) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi! Akkor Casco-t váltok mindenképpen. Kalkuláltunk kötelezőt is, de 2500ft-al lenne csak olcsóbb a legjobb ajánlat, így ott nem váltok nincs értelme. De Casco-nál azért éves szinten 40k nem rossz.
Viszont keresgéltem a Posta biztosítónál, és nem tudom hogy a vadkár pl benne van a Casco-ba? Vagy az hogy teljes körű Casco, ez jelenti a vadkárt is?
Nálam ez fontos mert sokat megyek olyan helyen ahol ugrálgatnak szép számmal a vadak. :(((

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1963) Qru válasza jozsi252 (#1962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Casco aszf-ben benne kell lennie. Ha nem találod írj nekik vagy hívd fel őket.

#nincsbennetarcsi

(#1964) jozsi252 válasza Qru (#1963) üzenetére


jozsi252
veterán

Az lesz, holnap megkérdem őket.
Viszont lenne még egy dolog. Kalkuláltam én is a Postabiztosító oldalán. A kalkulációnál meg kell adni a jelenlegi bónuszom ami B02. Itt 82k jött ki ha jól emlékszem. Ha B03-at írok be akkor viszont 60k amit a Netrisk-es hölgy is mondott.
Kötelező évfordulóm 11.09 a Casco pedig 11.30.
Akkor ezek szerint ha nekem kellene intéznem akkor azt úgy csináljam hogy az Aegonos Casco-t mondjam le 60 napon belül, ami ugye okt 1-től lehetséges, majd a Posta Casco-t csak akkor kössem meg amikor megtörténik a kötelező évfordulóm hogy B03-ba legyek, hogy olcsóbb legyen a Casco?
Vagy a Casco kockázatviselés kezdeténél ami ugye 12.01 lesz nálam, azt a bónuszt kell megadnom ami éppen érvényes lesz nekem?
Ezzel kapcsolatban kicsit sötétbe tapogatózok. Mert ha mondjuk megkötöm még B02-be a Casco szerződést 11.08-án, akkor 82k a Casco mert még B02-be voltam. De 11.10-én már B03-ba leszek és akkor már csak 60k.
Ez hogy működik?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#1965) Qru válasza jozsi252 (#1964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felmondod időben, ahogy irod. Utána bármikor megkötheted az újat, úgyis csak a fordulónaptól él a Postás cascod.
A Postánál fordulónapra megkötöd a B03 bónusszal, hiszen (amennyiben nem lesz kár jelentve) amikor már náluk lesz élő szerződésed akkor már B03-ban leszel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1966) #72806656


#72806656
törölt tag

Sziasztok!
Unokatesom 2 evre hollandiaba koltozott munka ugyben. Lakcimkartyat cserelt, benne lakohelye "kulfoldi cim" . Van egy autoja, amit hasznalna mig itthon van. Kotelezo biztositassal mi a helyzet ilyen esetben? Sulyado?
Koszonom.

(#1967) Qru válasza #72806656 (#1966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Holland rendszámos az autó? Mert akkor nem kell kötnie semmit. Amilyen felségjelzésű a kocsi oda fizeted az adót/biztosítást.

#nincsbennetarcsi

(#1968) #72806656 válasza Qru (#1967) üzenetére


#72806656
törölt tag

Bocsanat, felreertheto voltam. Magyar rendszamos az auto. Semmi nem valtozott, csak nincs allando lakcime Magyarorszagon.

(#1969) sutszi


sutszi
veterán

Beküldtem a felmondásokat. Most kell várnom amíg visszajeleznek? 10.22 az évfroduló. Szóval nem kapkodós, csak az a kérdés mikor mehetek az új biztosítást megkötni?
Hol érdemes? Online, vagy menjek be direktben egy ÜF-re? Első váltásom...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1970) Qru válasza sutszi (#1969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem értesítenek (engem legalábbis még egyszer sem). Bármikor megkötheted, a lényeg hogy ne legyen se átfedés a két biztosítás között és ne is legyen "hiányzó napod". Előbbi esetben 2x fizetsz egy szolgáltatásért utóbbi esetben meg fedezetlenségi díjat számolnak fel.

Online egyszerűbb, kényelmesebb de személyesen is meg lehet kötni. itt kalkulálj egyet és kiderül ki mennyiért biztosítana: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1971) sutszi válasza Qru (#1970) üzenetére


sutszi
veterán

Ma nagy meglepetést ért. Küldtek visszaigazoló emailt a KGFB-ről és a CASCO-ról is, hogy rögzítették a törlési szándékot és évfordulóval törölni fogják mind a kettőt. Eddig jó.
Igaz a KGFB-n van 18K túlfizetésem. Arról nem szóltak hogyan adják vissza, de ezt majd a maga idejében... :D

Viszont a lakás biztosításnál kicsúsztam és ott 30 napon belül vagyok így nem akarják törölni. Van értelme díjnemfizetéses törlésre játszani?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1972) Qru válasza sutszi (#1971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszautalják neked a pénzt, ha csekken fizetted be akkor meg majd elkérik a számlaszámod.

Csak akkor ha máshol sem akarsz kötni helyette, ha díjnem fizetéssel szűnik meg akkor máshol is drágábban köthetsz (ez kgfb-nél is így van).

#nincsbennetarcsi

(#1973) anorche1 válasza Qru (#1957) üzenetére


anorche1
őstag

Utolag leirnam hogy volt. Eloszor is, hiaba volt augusztus 24-en a hagyateki targyalas, hiaba kotottem meg szeptember 2-an a biztositast, a biztositas az adas-vetelin szereplo datumtol indul, ami nalam szeptember 11.
Netrisken en ugye augsztus 24-et irtam be szeptember 2-an, majd az adas-vetelit elkuldve javitottak 09.11 -re. Remelem vissza hamar visszautaljak a 08.24,-09.02. kozott kiszamlazott buntit, es a 09.02 es 09.11. kozotti tevesen befizetett idoszakot is.

Eredetvizsga kellett, de vagyonszerzesi illetek nem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1974) Qru válasza anorche1 (#1973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor végül csak megoldódott. :K Nem szoktak sokat ülni a pénzen ilyen esetben, max 2 hét és utalnak.

#nincsbennetarcsi

(#1975) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, volt egy karokozasom 1,5 hete, de sajat penzbol fizetem majd.
Lassan fordulo lenne, kalkulaltam egyet, a mabisz ezt dobta:

A kobe jelentosen alacsonyabb ajanlatat erdemes megkotni, vagy hogy all jelenleg a "be fog dolni" meter? Van barmi mas hatranya ezen kivul?

Everybody lies.

(#1976) Qru válasza Pttypang (#1975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyelőre stabilak de a kockázat mindig megvan persze...

#nincsbennetarcsi

(#1977) devilzero


devilzero
tag

Sziasztok!

Jött az értesítő, hogy változik a KGFB. Egészen jó összeg jött ki nem is akartam vele foglalkozni, de hamár az Union ügyfélportáljánál voltam, gondoltam megváltoztatom a lakcímemet, hogy oda jöjjön már ami esetleg jönne (és nem elektronikusan). Kisvárosból nagyvárosba költöztünk. Jött is rá 2 napra, hogy a 31 ezres november 25-től kezdődő biztosítás helyett 45 ezer lesz az a bizonyos összeg. Nyilván ez az érték már nem is tetszik. Kérdezném, hogy van-e valami mód annak, hogy mégis a 31 ezres legyen? Jófej voltam és megváltoztattam a lakcímemet (igaz a tartozkodási hely lett a régi lakcímem, szval az még mindig a kisváros). Érdemes esetleg a tartózkodási hellyel KGFB kötni, vagy ilyet nem lehet? Direkt megnéztem a jogtárat, ahol azt írták, hogy a forgalmi engedélyt nem kell lakcímváltáskor cserélni, akkor próbáljak inkább azzal a címmel kötni KGFB-t? Vagy csak szimplán nyeljem be ezt a nagy összegű biztosítást?
Köszöntem!

(#1978) Qru válasza devilzero (#1977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van, vissza kell jelentkezned az előző címedre. A városi lakcím nagyon megdobja az árat.

#nincsbennetarcsi

(#1979) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, ahogy fentebb irtam, szeptember vegen volt egy koccanas, ahol en voltam a hibas.

Mennyi ido mulva varhato a biztositotol ajanlat a karra?
1 het boven eltelt, annyit mondtak korabban.

Everybody lies.

(#1980) Qru válasza Pttypang (#1979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább 2-3 hét szokott lenni általában mire megírják, hogy mennyit kell fizetned. Ha nem írnak akkor hívd fel őket, vagy írj egy emailt nekik.

#nincsbennetarcsi

(#1981) Pttypang válasza Qru (#1980) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha jeleznek, mennyi idom van utana donteni? Postai vagy elektronikus formaban erkezik majd vajon? K&h-nal vagyok.
koszi :)

Everybody lies.

(#1982) Qru válasza Pttypang (#1981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha e-ügyintézős csomagban vagy akkor mail ha nem akkor posta és mail is. Érdemes pár napon belül visszajelezni, mert ha nem jelzel akkor úgy veszik, hogy nem fizetsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1983) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

KGFB témában szeretnék segítséget kérni :) A jelenlegi helyzet a következő:

Adott egy személy, nevén egy autó. Lenne egy másik (azonos kategóriájú) jármű, amihez bejegyzésre kerülne üzembentartóként. Sima ügy, de az lenne a lényeg, hogy az újabbik kocsi kapja meg a korábbi bónuszt.

Innentől kezdve két verzióra gondoltam:
a) régebbi autó ideiglenes forgalomból kivonása, illetve ezt hosszabbítgatni - de nem tudom, ilyenkor mi a jogállás a régi szerződéssel (szünetel, nem megszűnik? átvihető-e a bónusz?)
b) régebbi autó más nevére átkerül (ezzel teljesen megszűnik a korábbi KGFB szerződés), tisztán érvényesíthető a régi bónusz az újra; viszont így forgalmit kellene cserélni a régi autónál.
Működhet tehát az a) opció, vagy csak a b) járható a bónusz-málusz átvitel rögös útján? :D

Régebbi amúgy is kivonásra került volna jó ideig - üzembentartói törlés után műszaki és biztosítás nélkül kivonódva hagyni nem tudom, mennyire jó ötlet - későbbi talpraállításnál arra gondolok, hogy újabb üzembentartó váltással nullázódna minden költség, és elég lenne csak akkor egy forgalmi engedélyt kifizetni, plusz a 6 havonta kivonás is kimaradna.

[ Szerkesztve ]

(#1984) Qru válasza molnarpeter (#1983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugy tudom ha ideiglenesen vonatod ki akkor csak szunetel a biztositas, tehat a bonusz nem viheto at.
Marad az, hogy atiratod masra (uzembentartoi).

#nincsbennetarcsi

(#1985) molnarpeter válasza Qru (#1984) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagyon köszönöm! Régi autónál jelenleg üzembentartóként van bejegyezve, akkor azt egyszerűen töröltetjük és kész :R

(#1986) Qru válasza molnarpeter (#1985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a legegyszerubb. Es ahhoz eleg a tulaj kozbenjarasa.

#nincsbennetarcsi

(#1987) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Vásároltunk egy autót és az eladó kötötte alkuszon keresztül a KGFB-t a nevünkre.
Kaptunk egy "Ajánltatot" amibe az szerepel, hogy a KGFB felelősségbiztosítást 2020.12.11. napig igazolja.

Kötvényem még nincs, elméletileg az majd jön, fizetni se fizettem semmit.

Közlekedhetek a kocsival?

(#1988) Qru válasza Drughi (#1987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, az ajánlat már elég a rendőrnek.

#nincsbennetarcsi

(#1989) Drughi válasza Qru (#1988) üzenetére


Drughi
addikt

:R
És ha most talál meg a balszerencse? kopp-kopp

(#1990) molnarpeter válasza Drughi (#1989) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kötés időpontjától 60 nap a fizetési határidő, azon belül él a biztosítás, még ha a pénz nem is ért oda a biztosítóhoz. :R Kötvényszámot kell megadni baleset esetén, az max 1-2 nap és meglesz szerintem, ha még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1991) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
KGFB-t online tudok kötni másnapra? Akár hétvégén is?
Netrisk vagy Biztosító oldalán?

(#1992) Qru válasza Peter.70 (#1991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, online bármikor köthetsz.

#nincsbennetarcsi

(#1993) Peter.70 válasza Qru (#1992) üzenetére


Peter.70
őstag

:R

(#1994) Qru válasza Peter.70 (#1993) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megjön az ajánlat email-en az már elég a rendőrnek.

#nincsbennetarcsi

(#1995) sutszi


sutszi
veterán

A jelenlegi KGFB-m így néz ki:

A KH-nál kötném éppen az újat...
Kockázat viselés kezdetét kérdezik, akkor az ugyanúgy 23 lesz?
Illetve a bónusz fokozatnál a jelenlegit vagy az újat kell majd megadnom? B02 leszek következőben.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1996) Qru válasza sutszi (#1995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 23 mert 22 ejfelig el az elozo biztid.
Bonusznak mar a ujat B02-t ird be.

#nincsbennetarcsi

(#1997) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Ha netrisken kötöm a kgfb-t, az ugyanolyan jó mintha az adott biztositóval kötném közvetlenül ( telefonon, vagy online )? A netriskes olcsóbb, meg jobban paraméterezhető ( autó típus, kiegészitők ). Viszont nincs még rendszám, akkor hogy kell eljárni?

(#1998) Qru válasza Peter.70 (#1997) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ugyanolyan jó. Általában pont azért olcsóbb mert jobban paraméterezhető.

Akkor csak hagyd üresen azt a mezőt.

#nincsbennetarcsi

(#1999) Peter.70 válasza Qru (#1998) üzenetére


Peter.70
őstag

Az lesz, ha nem lesz idő felhívni a biztit

(#2000) Qru válasza Peter.70 (#1999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak várd meg az ajánlatot email-en addig ne indulj el a kocsival.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.