Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Winner_hun válasza Manitou (#400) üzenetére


Winner_hun
félisten

a;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#402) Manitou válasza Winner_hun (#401) üzenetére


Manitou
addikt

Azt választottam :K De csak sikerült elcsesznem egy kicsit. :DDD
Az adatoknál, az anyja nevénél, nem írtam oda anyu 3. nevét . Ez mennyire gáz? És ugyebár a kinyomtatandó papírt amit aláírva el kell faxolni, már elküldték, azon is 3. név nélkül.

(#403) Winner_hun válasza Manitou (#402) üzenetére


Winner_hun
félisten

Módosítsd az adatokat és nyomtasd ki újra, majd azt küldd el nekik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#404) orkester válasza Tibcee (#395) üzenetére


orkester
senior tag

Az alkusziban is benne van már hogy megbízod őket az előző lemondására is. Régebben volt erre külön nyomtatványuk.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#405) Manitou válasza Winner_hun (#403) üzenetére


Manitou
addikt

:R Már meg is csináltam. Ez marha jól működik. Azt hittem nem lesz ilyen egyszerű.

(#406) chungee


chungee
addikt

Azt miért van, hogy B06 es B07 kozott nincs semmi:F Eloszor B06-ot irtam a kalkulatorba, de mint kiderult B07-esben leszek. Ugyanannyi az ertek. Erdekes.

(#407) talpalavalo válasza chungee (#406) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Ezt nem tudom, de már csak 5 napod van megkötni, hétfő a határidő... :))

(#408) AMD Power


AMD Power
titán

Megyek Köbehez. :D

(#409) totokmarika válasza talpalavalo (#407) üzenetére


totokmarika
csendes tag

Ennyi idő alatt,hogy lehetne a leggyorsabban megkötni?

(#410) Winner_hun válasza totokmarika (#409) üzenetére


Winner_hun
félisten

netrisk.hu - max 10 perc

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#411) talpalavalo válasza totokmarika (#409) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Rengeteg ilyen oldal van, bárhol megkötheted. Nem mondanám, hogy a netrisken biztos megkötném. Az a taktika, hogy több alkusz oldalt vagy biztosító honlapját végig kell nézegetni. Ahol találsz árfekvésben/szolgáltatásban(gondolok itt pl: árgarancia, ami nagyon fontos) megfelelőt, ott tényleg max 10 percet kell eltöltened.

(#412) benvolio


benvolio
őstag

Hello!
Ha ebbe a hónapba felmondom a biztosítást akkor újat kötni ráér december 31-ig? Vagy azt is novemberbe kell? /tavaly úgy emlékszem december 31-ig volt határidő/

(#413) orkester válasza benvolio (#412) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Ráér dec. 31-ig.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#414) benvolio válasza orkester (#413) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi! Már megijedtem, mert itt fentebb talpalavalo azt írta 5 nap, de ez akkor csak a felmondásra igaz.

(#415) chungee válasza orkester (#413) üzenetére


chungee
addikt

Ooooh... akkor mi ez a nagy sietség:F Felfúja a média:F :)

(#416) Lauda válasza chungee (#415) üzenetére


Lauda
félisten

Mit fuj fel? ;) Nov 31 a felmondas, dec 31 az ujrakotes, legalabbis az utolso infok ezek. :)

[ Szerkesztve ]

(#417) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok,

szintén biztosítóváltáson filózom, tegnap már elfaxoltam előző biztosítómnak a felmondási nyilatkozatom, jelenleg pedig éppen nem tudom eldönteni, melyik biztosítóhoz menjek.
Jövőre B2-ben leszek, eddig Aegonnál voltam, ahol az éves díj 59xxx-re jött ki (Bp). Sok biztosítós oldalt megnéztem, viszont amit nem értek, hogy sok helyen olvasom, hogy "kockázatviselési kezdetű gfb". Ez most pontosan mit is jelent? Hallottam olyan szerződésekről, ahol feleződnek a költségek, ha te vagy a kockázatviselő, ilyen áron a papír megvan, csak ha kárt okozol, te fizetsz. Nos ilyet nem szeretnék.
Legolcsóbban jövőre K&H-nál jött ki éves befizetéssel 43xxx-ra. Itt fórumon visszaolvasva nem sokat láttam róluk, mennyire érdemes ott kötni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#418) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Újabb fejlemény, Allianz-nál 29xxx lenne az egy éves díj, ha egybe befizetem bankkártyáról. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#419) benvolio


benvolio
őstag

Az előző hsz. alapján kérdezném. Ha egész évre egybe kifizettem a biztosítást, de az 5. hónapba eladom a kocsit, akkor a napra pontos különbözetet visszafizetik, igaz? Köszi előre is.

(#420) Real_Necro válasza benvolio (#419) üzenetére


Real_Necro
veterán

Allianz szerint igen, többinél nem olvastam, de gondolom náluk is.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#421) plömplöm válasza benvolio (#419) üzenetére


plömplöm
őstag

kötelességük. a "mikor-és-hogyan" az egy másik kérdés.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#422) benvolio válasza plömplöm (#421) üzenetére


benvolio
őstag

Ezért tartok én az ilyen előre fizetéstől, beszedni beszednek mindent kamatostul, de ha fizetni kell azt csak herce-hurca után. De ez elég sok szolgáltatóra, intézményre igaz.

(#423) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Az normális, hogy egyik biztosítónál 59 lenne az éves díj, másiknál meg 29?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#424) benvolio válasza Real_Necro (#423) üzenetére


benvolio
őstag

Lehet, mert minden biztosítónál megvan az, hogy kinek kedvez jobban. A saját látásuk szerint kivel járnak ŐK jobban. /van ahol ha náluk kötöd a lakás bizt. vagy élet bizt. akkor több kedvezményt kapsz a kötelezőre, de van ahol ez nem számít. Van aki a gyermekkel rendelkezőknek adnak nagyobb kedvezményt, mondván biztos óvatosabban vezetsz, de valahol ez se számít, stb. stb. stb/. Az ilyen összefüggéseket biztosítója válogatja, de mindegyiknél az a cél, hogy ŐK járjanak jól, nekünk meg az ahol a legkevesebbet kell fizetni. Mondjuk én 1 évig voltam a MÁV bizt.-nál, mert az volt akkor a legkedvezőbb, de a következő évben másikhoz mentem, ami csak a második legolcsóbb volt, mert valahogy nem volt szimpi a MÁV-nál, hogy csak egy helyen tudtam személyesen bemenni, valamint az, hogy egyesület. Abban az évben ment csődbe, hát gondolhatjátok, hogy áldottam az eszemet, hogy otthagytam őket :) .

(#425) Real_Necro válasza benvolio (#424) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most kötöttem meg interneten keresztül Allianznál. Korábban Aegonnál voltam, ők 59xxx-et mondtak úgy, hogy még 2 szerződésem náluk van. Másiknál meg most befizettem bankkártyával és kaptam 52% kedvezményt. Azért így már elviselhetőbb.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#426) nagygabor519 válasza Lauda (#416) üzenetére


nagygabor519
tag

Igen jól tudod most hétfőig kell felmondani az előzőt dec 31-i időpontal és , dec 31-ig meg is kell kötni az újat! ami jan 1-től már ketyeg is. Ti hogyan választottatok? Alkusz vagy személyes utánjárás?

Nagy Gábor

(#428) n0se


n0se
tag

Sziasztok!

Roviden:

Vasarolva lett egy auto, a kotelezo meg lett ra kotve...halasztott fizetessel, a halasztott fizetes esedekessege a szerzodesen 2010 januar elso fele, a mai napig meg nem kaptam csekket a biztositotol, hogy tudjak fizetni nekik.

Ilyenkor mi a teendo?

Koszonettel,

n0se

(#429) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Légyszives segitsetek már nekem :F Robogóm van (segédmotoros kerékpár) a Wabard biztositónál kötöttem rá tavaly kötelezőt, mert a netrisk szerint ott volt a legolcsóbb. Most kikaptam egy 28.000Ftos csekket. Felhivtam őket és azt mondták mivel még nem vagyok 25éves azért a nagy összeg, meg hogy erről már a felmondás határideje előtt tájékoztattak. Mit tudok most tenni?? :( Segitsetek légyszives mert nagyon tanácstalan vagyok, a robogóm nem ér ennyi pénzt és nem tudnám kifizetni ezt az összeget.

(#430) benvolio válasza Bull Boss (#429) üzenetére


benvolio
őstag

Papíron ad el egy családtagodnak, mond fel a biztosítást, ha kedvezőbb a díja maradhat a nevén is az adásvételi szerintem, ha nem akkor majd "vedd" vissza és köss új biztosítást.

(#431) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hány autóst vághat át a Genertel?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#432) Matthewsz válasza benvolio (#430) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Én is hasonló cipőben járok ugyancsak a wabardnál, eddig ok, viszont van a mabisz díj, amit még nem tudom hogy kell számolni. Először is ezt kinek a nevére írják fel? Az "új" tulajéra, vagy a régire (tehát rám), mivel ugye én nem fizettem a kötelezőt? Január 1-től kell számolni, vagy a szerződés megszűnésének dátumától? Még ha január 1-től is kell számolni akkor is jobban járok, mert tizenezer forintra jön ki csak a mabisz, és ezen kívül valahol újrakötni plusz 5-7k.
Csináltam a wabard honlapján díjkalkulációt, mibe kerülne ha újra megkötném (mivel hivatalosan díjnemfizetés miatt csak ugyanannál a biztosítónál lehet megkötni újra). Hát én nem tudom hova szálltak el ezek, de 30k-ra jött ki a dolog, negyedéves fizetéssel kezdő befizetendő összeg: 19k. WTF? :Y
Vasárnap kötöttem máshol újat, de annak semmi értelme nem volt, mivel ugye csak ugyanannál lehet kötni (ezt utólag olvastam). Ezzel kell valamit kezdenem, vagy felejtsem el, és majd küldik a levelet, hogy bukta van nem kapták meg az adásvételit meg ilyenek?

Lehet, hogy nem a PH a legmegfelelőbb hely ilyeneket kitárgyalni, de csak itt fórumozok... :DDD

(#433) lujó55


lujó55
őstag

Egy picit kavarjuk fel az állóvizet, mielőtt fagyasztják a topicot :DDD
Szóval hamarosan kötelező váltás. Szerintem aktuális újra beszélni róla, főleg, hogy a teljesítmény alapú számítás most debütál.

(#434) FF23 válasza lujó55 (#433) üzenetére


FF23
senior tag

Gondolom a kis seggrakéták tulajdonosai most magukhoz nyúlnak ;]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#435) lujó55 válasza FF23 (#434) üzenetére


lujó55
őstag

Az enyém nem sokat fog változni akkor: 66kW, 1364 cm3
De most hogy van? Mintha korábban azt mondták volna, hogy év közben kell váltani aki új autót vesz, nem novemberben. Most lesz kampány, vagy nem? Nem találom ezt a rendeletet még a MABISZ oldalán sem.

(#436) FF23 válasza lujó55 (#435) üzenetére


FF23
senior tag

2010-től kötötteknél a kötés ideje +1 év az évforduló, nem fixen november. Tehát 2010.02.01-ei kötés után csak 2011.02.01-től mehetsz át másikhoz [link]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#437) zsid válasza FF23 (#434) üzenetére


zsid
senior tag

Ez még mindig nem az igazi, mert a forgalmiba beírt adatokat veszi alapul,nem a valós teljesítményt...

<tRucKdriFteR>

(#438) FF23 válasza zsid (#437) üzenetére


FF23
senior tag

Tuningra gondolsz?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#439) lujó55 válasza FF23 (#436) üzenetére


lujó55
őstag

És ha 2009. december 20-án vettem a kocsit? Akkor már lefutott a 2009-es kampány, tehát azt kaptad 2010-ben amit akkor csináltál, de most novemberben ha váltasz akkor még egy éved sem volt. Vagy ez mindegy?

(#440) lujó55 válasza zsid (#437) üzenetére


lujó55
őstag

Miért, a kettő nem ugyanaz? Gondolom fel lett fúrva a motor és ezért nagyobb a teljesítmény. Ha beépítesz valami extra eszközt akkor újra kéne vizsgáztatnod, ha a hivatal úgy ítéli meg, új forgalmit fogsz kapni.

(#441) Agyasima válasza lujó55 (#440) üzenetére


Agyasima
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy egy 120000-t futott, gyárilag és eredetileg 72kW-os motor lehet, hogy már csak 70 kW-os, hiába 72kW szerepel a forgalmijában.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#442) dragonfx


dragonfx
veterán

mi ez az örültség a kw mokolással?
nem is novemberbe lehet átkötni hanem a kötéstől számít 1 év után 1 hónapig.ezt hallottam igaz ez?
mindenkinek megnövekedett a díja?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#443) FF23 válasza lujó55 (#439) üzenetére


FF23
senior tag

Átmenni most sem tudok dec.31-ig, csak nov.30-ig megszüntethetem a mostani biztosítómmal a szerződést és újat kell kötnöm dec.31-ig, ami Újév napjától érvényes.
Én eggyel lentebb kerülök, 1400cm3, 44kW

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#444) lujó55 válasza FF23 (#443) üzenetére


lujó55
őstag

Neked az új szabályozás bejövős. Figyu! Lehet, hogy fizetned sem kell, hanem majd ők utalnak neked :DDD

(#445) tomcsi23 válasza lujó55 (#444) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, én is ugrok egyet feljebb.
1,4 T tulajok meg egyenesen örülnek. :DD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#446) lujó55 válasza tomcsi23 (#445) üzenetére


lujó55
őstag

na persze.

(#447) zsid válasza Agyasima (#441) üzenetére


zsid
senior tag

A tuningra gondoltam, nem a zőccségesmerci 30 év alatt bekövetkezett teljesíményesésére :)
Asszem azért jön a teljesítmény alapú biztosítás,mert a teljesítmény növekedésével nő a baleseti kockázat. A rommá tuningolt tdi-sek ezen nagyot fognak spórolni, meg a teljesítményadón is... Aki alapból "erősebbet" vesz,az meg sz@pni fog. Remélem a biztosításba is be lesz kalkulálva az autó életkora,akárcsak a telj. adónál.

<tRucKdriFteR>

(#448) Petya25


Petya25
addikt

Ma adtam el egy autót. Ugye október 1-től már ketyegett az új negyedév, de azt már nem akartam kifizetni rá. Arra gondoltam hátha gyorsan megy majd az adásvéteni, de teltek a hetek. Nem akartam rizikózni ezért ma átadás előtt befizettem a csekket, de mi lett volna ha nem? Az új tulaj egyből megy biztosítani jó esetben, de ha nem teszi akkor mi van?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#449) FF23 válasza Petya25 (#448) üzenetére


FF23
senior tag

Nem kapod vissza időarányosan? Minden esetre ne felejtsd el 30 napon belül jelenteni az eladást a biztosítónál, mert én nem tudtam róla és így vették el a B10-emet, A0-ról kezdhettem újra. Jövőre is még csak B6 vagy 7 leszek, már nem is emlékszem pontosan :(

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#450) Winner_hun válasza FF23 (#434) üzenetére


Winner_hun
félisten

4. szintről az 5. szintre léptettek. Kíváncsi leszek az árakra.
Viszont a családban lesz egy 5. szintől 3-ra lépés. Na majd az ott megtakarított pénz mehet az én biztosításomra:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.