Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Anno múltkor én is kérdeztem itt cascoról. anno még clb alkusz nál lett megkötve a casco is meg a biztosítás is aztán most nézelődtem másféle alkusz cégeknél és fura módon egy másik a Netrisk nél vagy melyik cégnél olcsóbban tudtam évfordulós váltásban cascot kötni mert a clb cascom az 50100 Ft lett volna. újra számoltam a clb nél a cascót és más cégnél 36 ezer valahány 100 Ft lett volna a casco úgyhogy 10% 200000 Ft önrész. A Netrisk nél meg újra kötve a casco t 10% 100000 Ft os önrész re meg 39 ezer valahány 100 Ft lett a végeredmény és ezt jobbnak ítéltem meg mert eddig 45000 valamennyit fizettemés ugye most feljebb vitték volna 50100 Ft de így csak 39 ezer valamennyi lesz még ez is sokkal jobb szerintem. Hogy lehet hogy két alkusz között találtam egy különbséget?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1902) Qru válasza Pityu. (#1900) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert ha jól emlékszem neked már élő/futó biztosításod volt, neki meg most még csak egy árajánlata van a biztosítótól.

Alkuszok: Van aki tőled zsebeli be a jutalékát van aki meg a biztosítótól ez simán okoz ekkora árdifiket. Én azt szoktam csinálni, hogy az alkusz szerinti legjobb 3 árat az adott biztosítók saját oldalán is megnézem. Volt, hogy az aluszhoz képest 5k-val olcsóbbra jött így ki.

Egyébként érdemes a MABISZ díjnavigátorában megnézni mert ők tuti nem számolnak fel jutalékot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1903) gooool válasza Qru (#1902) üzenetére


gooool
őstag

Így van, egy puszta ajánlat van, bár még azóta sem küldték meg a felmondást. :D
Minden esetre holnap megkötöm az újat rá, 6000 Ft-al olcsóbb, mint a CLB-n kötve...az már azért megért egy telefont. :)

Üdv, Balázs

(#1904) Qru válasza gooool (#1903) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán! :K

#nincsbennetarcsi

(#1905) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

nagyon rég lejart mar a kocsin a kötelező biztosítas, lehet mar haromnegyed éve
szeretném helyrehozni.

gondolom csak lehet még.
szerintem mar biztos szerződést bontott velem, akinél voltam
csak őnaluk tudok megint biztosítast kötni, vagy nerisken lehet nézni a jobb ar miatt újat?

mindkét esetben rendezni kell az elmaradott negyedéveket is?

előre is köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1906) Qru válasza rii (#1905) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lejárni nem jár le a biztosítás automatikusan hosszabbodik ha direktben nem mondod fel. Ha a biztosító felmondja díj nem fizetés miatt akkor fedezetlenségi díj terhel téged (előre szólok, hogy nem lesz olcsó mulatság). Ugyanabban a biztosítási időszakban csak annál a biztosítónál köthetsz újabb kötelező biztosítást, ahol az előzményszerződésed megszűnt, tehát biztosítóváltásra ebben az esetben nincs lehetőség majd csak évfordulókor.

#nincsbennetarcsi

(#1907) rii válasza Qru (#1906) üzenetére


rii
nagyúr

oksa! akkor felkeresem őket!

nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1908) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Eladtam a motorom. Tudja valaki, hogy ilyenkor a szeptemberi, masodik féléves súlyadót azt be kell majd fizetnem, vagy azt már nem?

(#1909) Qru válasza rayoliviero (#1908) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, be kell fizetned. Az egész éves adót az fizeti akinek a nevén van a gép január 1-én.

#nincsbennetarcsi

(#1910) rayoliviero válasza Qru (#1909) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, nagyon szépen köszönöm a gyors választ.

(#1911) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Kis segítségre lenne szüksége.

Apósom (mivel 70 év felett van már) átszeretné íratni a lányára az autót.
Merre felé kell elindulni ezzel kapcsolatban, illetve mi a legkedvezőbb menete ennek?

Igazából tulajdonjogot átruházni a lányára ő meg maradna az üzembentartó. Ez mennyire lehetséges?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#1912) Qru válasza laabom (#1911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt leírják részletesen a dolgot: [link]

#nincsbennetarcsi

(#1913) laabom válasza Qru (#1912) üzenetére


laabom
tag

Köszönöm!

(#1914) anorche1


anorche1
őstag

Ram jar rud, hibaztam, elfogadom, fejmosast kaptam tobb embertol is eleget, kerlek ti ezt most keruljetek.

Belecsusztam egy autoba, megrepedt a lokharitoja. A problema, hogy az auto, amivel jarok, meg az elhunyt nagyapam neven, a biztositassal egyutt. Tudtommal ezzel az autoval nem is jarhatna senki, amig a hagyateki targyalas le nem folyik, es nem kerul a nevemre az auto.
Emiatt a masik fellel ugy egyeztem meg, hogy en fizetem a javitast, hagyjuk ki belole a biztositot. De karbejelentot irtunk.
Valoban jol tudom, hogy ezzel az autoval nem is jarhatnek (muszaki van rajta, biztositas is fizetve van), es ezert jol dontottem, hogy en vallalom a javitast?
Vagy biztositonak jelenteni kellene? Es akkor nagyapam biztositoja fizetne, meg visszacsuszna a bonusz-maluszban?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1915) Qru válasza anorche1 (#1914) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen jól tudod, nem vezethetnéd az autót se te sem senki más. Mivel a biztosítás a szerződő félhez kötődik elsősorban ezért ha az elhunyt, akkor az nem tekinthető érvényesnek. Tehát amíg nincs meg a hagyatéki papír róla addig az autót nem használhatná senki.

Két út maradt: vagy intézed a kártalanítást kihagyva a biztosítót (messze ezzel jársz a legjobban) ahogy teszed is vagy a bejelentő alapján a károsultnak rendezik a kárát és a MABISZ polgári peres úton hajtja be rajtad. Ez esetben nem csak a kárt hanem annak kamatai és a perköltség is téged terhel.

#nincsbennetarcsi

(#1916) anorche1 válasza Qru (#1915) üzenetére


anorche1
őstag

F@sz@.
Karbejelento ki lett toltve, de ugy tudtam, hogy a biztosito fele csak akkor lehet vinni az ugyet, ha ott es akkor rendort hivunk. De ez nem tortent meg, azt hittem ezzel "vedve" vagyok.
De kozben megtudtam, hogy nem igy van, be tudnak setalni a papirral, a megbeszeltekkel ellentetben.

Igy bele gondolva ezt fogjak tenni, mert mi okuk lenne nem ezt tenni?
Szivem szerint holnap felhivnam, hogy mire jutottak, mi a terv, de felek, hogy ez zaklatasnak tunne, ellenszenvet valtana ki beloluk, es mindenkeppen torekednenek arra, hogy a leheto legrosszabbul jojjek ki belole.

A valaszod koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1917) Qru válasza anorche1 (#1916) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Írj neki üzenetet, hogy szeretnéd kártalanítani és hívnád amikor neki alkalmas. Ez így nem tolakodó szvsz. Ha tényleg csak a lökös sérült akkor egy műanyaghegesztő meg egy fényező gatyába rázza az autóját pik-pak.

#nincsbennetarcsi

(#1918) plömplöm válasza anorche1 (#1916) üzenetére


plömplöm
őstag

"biztosito fele csak akkor lehet vinni az ugyet, ha ott es akkor rendort hivunk"
egyáltalán nem, sőt, pont fordítva, ha történik rendőri intézkedés, akkor a kéksárga kb felesleges, mert a rendőrségi vélemény lesz a döntő. ettől még persze ki lehet tölteni, az sosem baj.

mivel a károsult azzal jár jobban, ha te az általa megnevezett összeget kifizeted kápéban, ezt lenne logikus választania. az egy másik kérdés, hogy ez az összeg számodra mennyire elfogadható. egy <csak> repedt lökhárító is lehet párszázezer, ha egy márkaszerviz csinálja, tudom, csináltattam már jónéhányszor :| . ha kifizeted a megnevezett összeget, akkor az a minimum, hogy a kéksárga nála lévő eredeti példányát visszakapod, csak benne van az is a pakliban, hogy emberünk egy okoska, aki elteszi a zsét is, miközben a kéksárga eredetijének másolata alapján már elkezdte valahol megjavíttatni, te meg bizonyítsd be, hogy fizettél...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1919) anorche1 válasza plömplöm (#1918) üzenetére


anorche1
őstag

Ma felhivott, hogy szerelo ismeros megnezte, 150k -t ker.
Egyetemistanak sok, de kifizetem, jo kis tanulopenz.
Pedig 1x mar majdnem megszivtam ugyanigy. Halad elottem egy auto, sargara valt a lampa, gyorsit, “ezen meg en is aterek” felkialtassal en is gyorsitok. Majd az elottem halado meggondolja magat, es satu fek. Legutobb szerintem tenyleg mm -ekre megalltam, most csatt lett a vege.

koszi szepen a segitseget mindenkinek :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#1920) rayoliviero válasza anorche1 (#1919) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tarts nagyobb féktávolságot és ilyen többé nem fordul elő. Mindig úgy kell haladni a másik mögött, hogy bármikor meg tudj állni, ha satu féket nyom, akkor is.

(#1921) Norbika88


Norbika88
senior tag

Sziasztok!
CLB ügyfélkapon keresztül kötött, "Azonnal induló kötelező biztosítás" mennyi idő alatt szokott az oldal vissza jelezni e-mailen vagy ügyfélkapun keresztül?
Kötöttem egyet, kosárba raktam és következő oldal után vissza dobott az elejére, hogy évfordulós vagy azonnali biztosítást szeretnék. Biztosításaim között nem szerepel, illetve értesítésekben sem.
Köszönöm!

(#1922) Qru válasza Norbika88 (#1921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor lehet nem sikerült megkötnöd. Sztem hívd fel őket. :K

#nincsbennetarcsi

(#1923) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ha a Cascom évfordulója 07.31. Akkor mikor tudom lemondani legkésőbb?

(#1924) Qru válasza rayoliviero (#1923) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legkésőbb 30 nappal az évfordulód előtt kell, hogy beérkezzen a biztosítóhoz az írásos felmondás.

#nincsbennetarcsi

(#1925) rayoliviero válasza Qru (#1924) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az emailben is megtörténhet?

(#1926) Qru válasza rayoliviero (#1925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztosítótól függ de el szokták fogadni emailen vagy faxon is.

#nincsbennetarcsi

(#1927) rayoliviero válasza Qru (#1926) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm szépen.

(#1928) Rison77


Rison77
senior tag

A biztosítóknál beütött már a kánikula, vagy mi történt? Tavaly A0 biztosításra Uniqa-nál 56.000 Ft volt összesen. Most küldik az árajánlatot 09.23 a forduló, B01 70.959 Ft :U A vicc az, hogy kalkulálva konkrétan ez a legolcsóbb ajánlat. :F

(#1929) Rison77 válasza Rison77 (#1928) üzenetére


Rison77
senior tag

Ami a legviccesebb, hogy ha átíratnám a tőlem 3 évvel fiatalabb húgomra, akkor neki mint új belépő A0-ra ugyanúgy megadja neki az uniqa az 56k/évet, sőt az union még rátesz egy lapáttal mert ott csak 39k lenne, (plusz ugye 12k átírás).

(#1930) Qru válasza Rison77 (#1929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor írasd át. Nekem Uniqa a múlt évi 49k-ról most 52k-ra emelte volna, így újrakötöttem máshova (42k/év áron).

#nincsbennetarcsi

(#1931) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Nemrég megint utolértek, ma kaptam meg a kárfelvételit. Aki nálam gyakorlottabb a témában, szerinte ez milyen "ajánlat"? Illetve mit tanácsoltok a javíttatásra? Hírtelen fogalmam sincs, hogy "merre induljak el". Illetve pl mennyire lehet/érdemes "vitázni" a biztosítóval, pl. a hátsó ajtómra tett offerrel kapcsolatban.

Köszi előre is! :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1932) Qru válasza TheProb (#1931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melyik részével nem értesz egyett? Ha számlás javítást kértél akkor nincs mozgástered. Amúgy lehet(ne) alkudozni de egy kárszakértői véleménnyel már elég nehéz. Persze fel lehet kérni egy saját szakértőt is és majd remekül elvitatkoznak éveken át a bíróságon de addig egy fillért nem látsz a kártérítésből.

Első körben azért egy emailt írj nekik, hogy számodra ez nem elfiogadható kalkuláció és kéred a felülvizsgálatát. Erre 90%, hogy nem fognak pozitívan reagálni de egy próbát azért megér.

#nincsbennetarcsi

(#1933) TheProb válasza Qru (#1932) üzenetére


TheProb
veterán

Nem kértem én, hogy fixen számlás javításra adjanak offert.
Pl. a műanyag lökhárítót milyen alapon avultatja? A műanyagon mi avul? (Ezt egyébként egy biztosítónál dolgozó ismerősöm szúrta ki)
Valamint az ajtón mit javítgatnak, ha egyszer deformálódott? Arra nekem nincs szükségem, hogy 20 centi gittel "húzzák" ki a gyári formára. Szépen visszahúzni meg szerintem azt nem lehet. Inkább egy színazonos bontott.

Fura nekem, hogy meg se próbálták gyorskárral rendezni vagy legalább alternatívaként megadni. Meg az is, hogy a mailben semmilyen leírás, instrukció nem volt a továbbiakról.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1934) Qru válasza TheProb (#1933) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindent avultatnak, mert minden öregszik ami a kocsin van és a "káron haszonszerzési tilalom" miatt muszáj mindent avultatni. Nem érhet többet az autód javítás után mint amennyit ért a sérülés előtt. Már pedig egy új lökhárító többet ér mint egy x éves fakult lökhárító.

Írj nekik, hogy nem fogadod el aztán nézzük meg mit válaszolnak.

#nincsbennetarcsi

(#1935) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok!

Kötelező biztosítást kötöttem májusban a Köbénél, (forduló júliusban) amit egész évre kifizettem, a tagsági díjjal együtt. Tegnapi nap kaptam egy e-mail-es értesítést, hogy hátralékom van, mert az ajánlaton tévesen B3-as besorolásba raktak, és én csak B2-es vagyok, ami díjmódosítást von maga után. (2018 óta van autóm és kötelező biztosításom)
Bár megértem, hogy elszúrták, de valós ez a követelésük?

Az emelt összeggel már lett volna ennél olcsóbb biztosítás is, így számomra nem elfogadható a kérésük. Nem az 1-2 ezer forint a problémám, hanem, hogy szerződtünk, aminek a díját egyoldalúan módosítanák, utólag.

(#1936) Qru válasza kacsaesokos (#1935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdekes általában kötés után ellenőrzik a központi adatbázisban, így kb azonnal kibukik (jártam már így én is) ha eltérés van. De amúgy valós a követelésük, hiszen te adtál meg téves adatot a szerződéskötéskor.

#nincsbennetarcsi

(#1937) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

15 évnél idősebb autóra is lehet kötni Casco-t? (tavasszal töltötte)
Elsősorban üvegkár miatt lenne érdekes/érdemes, másrészt jövőre remélem többet tudunk autózni és az ördög sosem alszik.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1938) Qru válasza flymi (#1937) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, 10 év az általános felső korhatár. 1-2 biztosító köt még 12 évesre is de ettől öregebbre egyik sem. Esetleg köthetsz kgfb mellé mini casco-t (vadkár, jégkár, koccanás casco, parkolás casco, stb).

#nincsbennetarcsi

(#1939) flymi válasza Qru (#1938) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#1940) TheProb válasza Qru (#1934) üzenetére


TheProb
veterán

Na, a levelemre kb 2 hét alatt se sikerült válaszolniuk, ahol nehezményezem az ajánlatot. Viszont érthetetlen módon postai úton küldték ki a gyorskár ajánlatukat (190e), illetve, hogy kérik a zöldkártya másolatát.

Első blikkre az a gyorskáras ajánlat szerintem bőven lefedné a javítást, ha bontóból tudok venni színazonos lököst és csomiajtót.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1941) Qru válasza TheProb (#1940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kijössz a 190-ből fogadd el. Ha nem akkor írd meg, hogy 210k-t fogadnál el.

#nincsbennetarcsi

(#1942) TheProb válasza Qru (#1941) üzenetére


TheProb
veterán

Na ma válaszolt a K&H a kb 3 héttel ezelőtti "reklamációmra". Úgy néz ki megérte, mert erős 50e-el többet mondtak a gyorskáras ajánlatra, ha megegyezünk. Szerintem az már korrekt összeg és nem kell szarozni a számlákkal, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1943) Qru válasza TheProb (#1942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper! :C

#nincsbennetarcsi

(#1944) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, az alábbi történettel kapcsolatosan:
Apósom szenvedett balesetet, mint vétlen közlekedő.
Piros lámpánál hátulról "felnyársalta" valamilyen munkagép a kocsit. A felelősséget azonnal elismerte az illető, rendőr nem volt, papírokat írtak.
A vétkes a nyiregyházi városüzemeltetési társaság egyik munkagépe.
A vétlen gk egy 2001-es 1.0 swift, átlagos állapotban.

Feltehetőleg gtk lesz, mert a hátulja az rotty. csomagtartó, lökhárító, fékek, kipufogó és még ki tudja mi...

Mire számíthat, mennyit kaphat a kocsiért?

(#1945) Qru válasza Drughi (#1944) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A bizotsító az eurotax alapján határozza meg az autó értékét és ebből az összegből levonja a roncs értékét. Szinte biztos, hogy a piaci árnál kevesebb lesz a kártérítés. Ezen akkor hozhattok ha a roncsot ti magatok adjátok el (ellenkező esetben a biztosító értékesíti).

#nincsbennetarcsi

(#1946) nesa


nesa
veterán

Sziasztok!
Azt hogy tudom megoldani hogy van 2db személyautóm az egyik B10 ben van, a másik most lép B1 be, és szeretném megcserélni hogy a most B1 be lépő legyen B10 és a másik meg B1 a jelenlegi felállásban 23+75k lenne a kötelező , ha megtudnám cserélni 25+40k lenne.

(#1947) Qru válasza nesa (#1946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak úgy nem lehet megcserélni sajnos. A legegyszerűbben üzembentartó váltással sztem. A B10-es autód üzembentartásra átadod másnak (ő köt új kgfb-t rá), te átviszed a B01-esre a 10-es bónuszod, majd visszaveszed az üzembentartást és a korábban B10-es, így B01 lesz.

#nincsbennetarcsi

(#1948) sutszi


sutszi
veterán

Aegontól megkaptam az indexált díjról az értesítést. B01-> B02-re váltás lesz és a jelenlegi 63 helyett 78-ra emelkedik. Azért nem értem a dolgot, mert van náluk, lakás, élet, casco-m is...és a kalkulációnál figyelembe vették az extra partner kedvezményt...
Amúgy is fel akartam mondani mindent. :DDD

Eddig KH jött ki 62-re...

Viszont netrisk és insura kalkulációk alapján kevésbé értem a károkozói kérdéseket. 2018 decemberében volt egy károkozásom, de kifizettem a biztosítónak kár összegét. Ezért is mehetett a bónusz szint fentebb... Viszont őket csak az érdekli, hogy az elmúlt 5 éveben volt-e...de, az, hogy bónusz csökkenés volt-e az már nem. Kicsit undorítónak érzem, hogy a bónusz rendszer mellet sarcolnak meg ráadásul kis összeg volt.
De az erre vonatkozó kérdések mindenhol nagyon kretén módon vannak feltéve... Lehet, olyan, hogy emiatt rosszul kalkulálok és online kötés esetén mégsem lesz kerek valami?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#1949) Qru válasza sutszi (#1948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól kalkulálsz, az okozott kár kifizetésével a bónuszod nem változott valóban, viszont károkozói pótdíjat ettől még felszámítanak a biztosítók.
Ezért van az, hogy megkérdezik volt-e károkozásod a(z esetleges) bónusz változástól függetlenül. Egyet tehetsz, hogy megkeresed azt a biztosítót aki a legalacsonyabb pótdíjat számolja fel neked. Vagy átiratod másra a kocsid (elég egy üzembentartó váltás).

#nincsbennetarcsi

(#1950) sutszi válasza Qru (#1949) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R
Látok még egy érdekességet. Aegon portálon most az írják, hogy az évforduló 10.22. Kockázatviselés kezdete 10.23.
És kalkulációnál vagy ezt vagy azt kérdezik... ez lehet egyáltalán eltérő?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.