Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Winner_hun válasza Manitou (#499) üzenetére


Winner_hun
félisten

Legdrágább nekem: 503 592 Ft

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#502) csibor


csibor
őstag

Szerintem én is váltok 17170- 9806 ra változik. Picasso 1.6B A legdrágább 71044 Ft lenne.

[ Szerkesztve ]

(#503) Manitou válasza Winner_hun (#500) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem is a netrisk a nyerő :K Jobb árak jöttek ki egyes biztosítóknál kb 20%-al is.

A jelenlegi 2010-es KGFB-d amit év elején kötöttél az 2010-től van Elég fura a kérdés.
Ez lehet arra vonatkozna, ha valaki évek óta ugyanannál a biztosítónál lenne és mindig újrakötné :F Vagy, mi a fenének van megadva pl 2002-es év is? Jó kérdés.

Mióta rendelkezik a szerződő folyamatosan (max. 180 nap egybefüggő megszakítással) kötelező biztosítással?: 2008 októberében kötöttem a KGFB-t, akkor 2008-at jelölhetem? Azóta folyamatos a biztosításom.
Szerintem nem jelölheted a 2008-at, ha 2008-ban csak októbertől volt KGFB-d . De ha előtte is volt mondjuk KGFB-od 2008-ban mondjuk mittudomén júniusig, aztán volt pár hónap szünet és 2008 októbertől megint, akkor írhatsz 2008-at. Én így értelmezem.

Legdrágább nekem: 503 592 Ft
Azt hogy sikerült összehozni :F :Y Mindezt egy 1,6-os VTI-vel :F
Elég nagy a szórás úgy látom....

[ Szerkesztve ]

(#504) No-kia


No-kia
őstag

Hello! nézegetem én is az árakat, de most hirtelen nem tudom milyen kategóriában vagyunk, eddig nem volt anyum nevén sosem kocsi(2 hónapja van meg), baleset sem volt. a mostani 37-ezres ár helyett erre az évre az allianz 20 ezret ír.... a 2000-es benzines sierrára

nah elkezdek utána nézni ennek az egésznek, ez most csak egy gyors kalkulálás volt

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#505) DigitXT válasza No-kia (#504) üzenetére


DigitXT
félisten

A0-ról indul...

(#506) Winner_hun válasza Manitou (#503) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most pont nem a netrisknél jönnek ki jobb árak.

Ahogy agyaltam közben rajta én is erre az álláspontra jutottam hogy ha nem vált biztosítót az ember vagy nem köt újra akkor lehet előző éveket is kiválasztani.

2008-ban kezdődött, azt nem írja hogy 2008 január 1 vagy 2008 dec 31-től, csak 2008-at, ezért vagyok bizonytalan.

Igen arra:) Első biztosítás kötésemnél 659120 Ft volt a legdrágább díj:)) Idén pedig a posta adta a legolcsóbbat így átmentem hozzájuk. Jövőre még nem tudom mi lesz, futok pár kört még hozzá:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#507) Winner_hun válasza Winner_hun (#506) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm mindegy hogy 2008-at vagy 2009-et választok, a díjak maradnak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#508) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez mekkora blablabla:D

Alaposan meg kell nézni az ajánlatokat, a netrisk.hu és a biztositok.hu árai van hogy egyeznek, de valahol az egyik, valahol a másik olcsóbb, nem is kis különbséggel. Azt nem hiszem hogy valamilyen adatot máshogy adtam volna meg mert akkor helyenként nem lennének azonos díjak.

biztositok.hu 2011 - netrisk.hu 2011

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#509) Manitou válasza Winner_hun (#506) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem netrisk kedvezőbbeket ad és munkatársamnak is mint a biztosítók.hu. Úgy látszik akkor nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy mindenkinél ez vagy az az alkusz oldal a kedvezőbb. Meg kell nézni mindnehol az biztos.

(#510) tomcsi23 válasza Manitou (#509) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szerintem még csak most kezdik az ajánlatokat feldolgozni, várni kell egy kicsit, míg egységes lesz. :B

Mod: ha úgy van, ahogy orkester mondja, akkor meg kell kötni a legolcsóbbnál, a többit állja az alkusz.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#511) Lauda válasza Lauda (#483) üzenetére


Lauda
félisten

Kiszamoltam a netriskel, 13 440 Ft allianz. :DDD

(#512) Manitou válasza Lauda (#511) üzenetére


Manitou
addikt

;]

(#513) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No csak megkötöttem a biztositok.hu-n keresztül.

2008-ban: 129 564 Ft/év (ebből szerencsére csak negyed évnyit kellett befizetni)
2009-ben: 89 060 Ft/év
2010-ben: 49 795 Ft/év
2011-ben: 24 852 Ft/év

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#514) Lauda válasza Manitou (#512) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet meg is kotom gyorsan online, tavaly is kiszamoltam es megis par ezressel dragabb lett, mikor bementem ujrakotni. Mondjuk lehet pont az online kedvezmeny kiesese miatt. :F

(#515) Lauda


Lauda
félisten

Az az allianzos ugyfelportal mi a fene? Ha kiveszem a pipat rogton 16800. :D
Mondjuk ha ingyenes akkor nem izgat mi az. Azt viszont nem tudom mikor kezdodott a biztositasi viszonyom az allianznal, az mennyire szamit?

[ Szerkesztve ]

(#516) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hmm apukámnak tavaly megcsináltam a biztosítását, ő nem törődött vele, marad ott ahol van, neten számoltam, ~80k-ból mindjárt lett neki 26612* Ft
netrisk.hu most 25908 Ft-ot mond, a biztositok.hu meg 11916 Ft-ot. Ugyan annál a biztosítónál. Fura:U:F

*köbénél volt, genertelhez mentünk át idénre. Ha jövőre is marad a genertel akkor mindkét online alkusznál 101 729 Ft-ot írnak. Érdekes dolgok ezek:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#517) FF23 válasza Manitou (#495) üzenetére


FF23
senior tag

Nem mindegy melyiknél vagyok? Úgyis a károkozó biztosítójához kell mennem. Vagy nem?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#518) Boxer001


Boxer001
veterán

Nekem most is annyi lesz, mint tavaly, 0 Ft. Igaz nincs autóm se.

;]

(#519) dragonfx válasza Lauda (#515) üzenetére


dragonfx
veterán

a lényeg az év mikor.de ők megmondják.netes ügyintézési felület.kb mint otp direct.csak igyenes regelni kell.
nekem 13600/ félév lesz ha nem változik smemi.
b3.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#520) stangli válasza FF23 (#517) üzenetére


stangli
senior tag

Nem mindegy, lásd Máv biztosító, nem csak azok szívták meg akiknek kárt okoztak, hanem az is aki ott kötött biztosítást... persze nem lehet tudni, hogy csődöt jelent-e vagy sem... de jobb félni mint megijedni... wabard, astra, postát Én messziről elkerülőm... habár az astra romániában vezető biztosító, szal ennél az újnál a fene sem tudja...

(#521) egykori


egykori
őstag

Na, már annak is örülök, ha nem változik a díj.
A #464-ben igen összehúztam a szemöldököm a KW-os táblázat miatt, de megnyugodtam, az évi 15 374 Ft helyett 15 350 Ft jött ki a kalkulátorból - a jelenlegi biztosítónál.
Csak azt nem tudom még, hogy újra kell kötnöm, vagy a biztosító magától is megadja.

(#522) Winner_hun válasza egykori (#521) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha maradsz akkor úgy tudom semmit se kell csinálni, megy tovább a biztosítás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#523) horvathd válasza FF23 (#517) üzenetére


horvathd
aktív tag

Az Allianz oldalán lévő kalkulátor szerint ajándék aktív kárrendezési szolgáltatást adnak, azaz ők intézik akkor is ha vétlen voltál.

"The Kid just rages for a while."

(#524) hossszú válasza Winner_hun (#522) üzenetére


hossszú
őstag

Ennek jobb utána járni mert a régi ügyfeleknek nem mindig járnak a kedvezmények.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#525) FF23 válasza stangli (#520) üzenetére


FF23
senior tag

Hát ez az! Az szívta meg akinek MÁV biztosítós okozott kárt, és azt nem tudom megválogatni, hogy ki jön nekem. Az lenne a helyes, ha a saját biztosítómhoz kellene mennem, hisz vele állok szerződésben, és majd ő lezongorázza a károkozó biztosítójával a többit.
Én a legolcsóbbhoz megyek, egy kutya mind, eleget szivattak már. Most például károkozás nélkül 50%-kal emeli a díjamat a "megbízható groupama". Na a jó édes anyukájukat!

(#523) horvathd -ennek alapnak kellene lenni mindnél.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#526) egykori válasza Winner_hun (#522) üzenetére


egykori
őstag

Hát az jó lenne, mert az utóbbi években mindig vándoroltam. Most viszont nem kellene. Nem tudom, olvastam, hallottam vagy csak álmodtam, hogy már nem tehetnek különbséget a díjmegállapításban az új és a régi ügyfelek között. :F

(#527) Lauda válasza dragonfx (#519) üzenetére


Lauda
félisten

:R Valszeg inkabb bemegyek megint, mert fogalmam sincs miota vagyok naluk. :D

egykori Csak akkor kapod a mostani dijakat, ha ujrakotod.

(#528) orkester


orkester
senior tag

A biztositok.hu-n nektek is beadja K&H-nál a "Chopper/cruiser és túramotor kedvezmény: -10%"-t? Kiszámoltam egy másik autóra is, de arra nem, az enyémre meg mindig levonja.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#529) Kroni1


Kroni1
veterán

Nem lehet hogy akinek mást ad a netrisk mint a bizt.hu az valamelyik adatot másként adja meg? Mert nem mindenhol ugyanúgy van feltéve az összes kérdés. Nekünk van egy 94-es 1.4-es és egy 99-es 1.6-os autónak a családban, meg egy 2002-es motorom, mindegyik más tulajdonában, és nekem mindegyikre forintra pontosan ugyanazok az értékek jönnek ki mindkét oldalon. Fura hogy másnak nem..

[ Szerkesztve ]

(#530) egykori válasza Lauda (#527) üzenetére


egykori
őstag

Azért megvárom, mit virítanak.

(#531) stangli válasza FF23 (#525) üzenetére


stangli
senior tag

ha valakinek van biztosítása egy adott biztosítónál, akkor ebben az esetben tanácsos oda menni, mert adnak kedvezményt így jóval olcsóbb díj jön ki, mint egyébként... a másik meg az, hogy évente újra kell kötni, akár a jelenleginél, akár ha tovább áll az ember, mert pénzt spórol meg... egy kis kellemetlenség, de megéri...

(#532) Lauda válasza stangli (#531) üzenetére


Lauda
félisten

Tavaly en bementem, kb 3 perc alatt megvolt az egesz, mondta a csaj hogy ennyi lesz, mikor vonjak a penzt es el is koszontem. Gondolom volt meg vele dolga, de nem kellett megvarnom.

(#533) Kroni1


Kroni1
veterán

Na úgy néz ki, hogy mindkét kocsink marad a postánál, már ha nem hallok még valami rosszat rola.. A faternak 12e lesz az éves díj a 99-es 1.6-os Astrára.. Ez nem rossz, tavaly még 20e volt! :D:D:D

(#534) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
1 éve van kocsim, és 1 éve fizetem a kötelezőt az Allianznál.Eddig 4 rugó volt a havi, de sajna áprilisban volt egy koccanásom, amit 6K-ból megcsináltattam magamnak, de a károsultnak 330K-t fizetett a biztosító.Jól lehúzott a görény.A0 volt eddig, most mire számíthatok?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#535) tomcsi23 válasza Ace Ventura (#534) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ilyenkor asszem 2 kategória vissza, de ha beírod a kalkulátorba, hogy volt egy károkozásod az idén, akkor látod a számokat is. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#536) Lauda válasza tomcsi23 (#535) üzenetére


Lauda
félisten

En is igy tudom, valszeg abbol malus 2 lesz, foleg hogy a legelso evben annyi karkifizetes volt, amit jopar ev alatt sem fizet vissza a biztositonak.

(#537) tomcsi23 válasza Lauda (#536) üzenetére


tomcsi23
veterán

amit jopar ev alatt sem fizet vissza a biztositonak
főleg, ha leváltja. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#538) Lauda válasza tomcsi23 (#537) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudja levaltani, a biztosito sem hulye. Biztos megvannak erre a paragrafusok.

(#539) tomcsi23 válasza Lauda (#538) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát én semmi erre utaló paragrafust nem találtam. Ha lezúzol pl egy új mergát és lesz a kár ~20 millka, akkor addig ott tartana a biztosító magához láncolva, míg meg nem térül neki :F
Kíváncsiságból beírtam a kalkulátorokba, hogy 3, vagy több kárt okoztam. Simán hozza az ajánlatokat. :B

mod: nyilván nem te fizeted ki az egész kárt, hanem a többi (nem károkozó) a közösből. Ezt a kockázatot vállalja a biztosító szvsz.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#540) Lauda válasza tomcsi23 (#539) üzenetére


Lauda
félisten

Nem feltetlen tart maganal, mert el is adhatod az autot, de biztos, hogy karteritessel fog elni veled szemben. Eleg nonszensz lenne, ha hetfon megkotod a kotelezot, kedden okozol 10 millio kart neki, szerdan meg lemondod a biztositast naluk. :D

Persze ez is lehet, hogy igy van, de nem tartom valoszinunek a mai vilagban foleg.

[ Szerkesztve ]

(#541) tomcsi23 válasza Lauda (#540) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az már biztosítási csalás lenne, ha nem, akkor miért nonszensz? Benne van a pakliban. :D

Jó, nyilván egy-két esetet leszámítva, valamilyen biztosítás fog élni továbbra is.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#542) Lauda válasza tomcsi23 (#541) üzenetére


Lauda
félisten

Miert lenne az? Barmikor belemehetsz az elotted alloba. Valami szabalyzas biztos van erre, kulonben oriasi karokat szenvedhetne el a biztosito mindenfele retorziok nelkul.

(#543) tomcsi23 válasza Lauda (#542) üzenetére


tomcsi23
veterán

Naja, erre biztos van valami, de most simán válthatsz szerintem, ha okoztál kárt ha nem. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#544) Lauda válasza tomcsi23 (#543) üzenetére


Lauda
félisten

Maradok az allianznal es karom sem volt szerencsere, ne is legyen semmilyen. :)

Egyik havernak volt regebben ugye pont az allianzal, mar evek ota a legmagasabb malus fokozatban volt, mert olyan sok kart okozott es mikor eladta a kocsit es vett egy masikat, mar nem kotottek vele szerzodest. :DDD Azt nem tudom lett-e mas belole, de nem hiszem. Mar regota ugyfeluk volt es fizette is rendesen a dijakat, nem ilyen kirivio eset volt, mint az elobb irtam.

[ Szerkesztve ]

(#545) tomcsi23 válasza Lauda (#544) üzenetére


tomcsi23
veterán

Megunták a banánt. Bírósághoz fordulhatott volna diszkrimináció miatt. :DDD

13. § (1) Egy biztosítási esemény vonatkozásában a károsultak számától függetlenül a biztosító dologi károk esetén káreseményenként 500 millió Ft összeghatárig, személyi sérülés miatti károk esetén káreseményenként 1600 millió Ft összeghatárig köteles helytállni, mely összegek magukban foglalják a káresemény kapcsán bármilyen jogcímen érvényesíthető követeléseket, az igényérvényesítés költségeit, valamint a teljesítés időpontjáig eltelt időszakra járó kamatokat.

Egész messzire el lehet(ne) menni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#546) Lauda válasza tomcsi23 (#545) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem igy jart a legjobban, mert vagy 10-szereset kiperkalta a biztosito, mint amit beszedett. :DDD (de meg keveset is mondtam)

Ja ez igy szepen hangzik, csak mikor fizetni kell elokerul meg 20 ilyen paragrafus ami azt targyalja, hogy mikor miert nem fizetnek. ;]

(#547) Ace Ventura válasza tomcsi23 (#535) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A kalkulátor a 2010-es károkozás miatt malus 4-be dob vissza.4 rongy helyett 9300 ft a legolcsóbb kötelező.Ennyiért nekem kocsi se kell.
Ezt sem értem, hogy lett 330K-s kifizetés egy koccanásra. :W

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#548) wwhy


wwhy
veterán

Tavaly amikor váltottam a clb kb. 1500HUF/hónappal jobb ajánlatot adott (Uniqa) mint a netrisk. Mint elmondták, kötöttek vmi spéci megállapodást az Uniqa-val, ezért még adhattak kedvezményt. Szóval a nem egyforma számok mögött lehet vmi ilyesmi is ...

Ace Ventura: valami nem stimmel: 1 károkozás = -2 fokozat; szóval ha A0-ban voltál, akkor az M2 kellene legyen, nem M4.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#549) stangli válasza Ace Ventura (#534) üzenetére


stangli
senior tag

ha volt egy károd akkor 2öt vissza és M2-be leszel köv évben, ami 100%os díjemelést jelent számodra.

[ Szerkesztve ]

(#550) tomcsi23 válasza Ace Ventura (#547) üzenetére


tomcsi23
veterán

Próbáld meg ismét, meg esetleg másik oldalon is, mert szerintem is M2-be kellene kerülnöd.

A kár mértéke mindegy, a kalkulátor sem kérdezi meg az összeget, csak a számát.
Egyébkén ilyenkor elviszi márkaszervizbe, ott simán lehet ennyi, hisz nem ő fizeti. Pl lökös/lámpa, stb kicsit betört, akkor azt kicserélik gyárira, nem fogják toldozni-foltozni, erre jön még a fényezés, beállítás, mittom, mind aranyárban.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.