Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Zirowe válasza Magicrat (#1300) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor neked a dx-et kéne megvenned.
Persze az nem 140$.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1302) Zirowe válasza Polllen (#1299) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerinted az átlag olvasó melyiket érti meg a két verzió közül?
1. fca paritással adják fel a terméket
2. amennyiben 220$ alatt van a csomag költsége szállítási díjjal együtt, nem kell áfát fizetni

Az pedig, hogy a felelősség az enyém, elég nagy csúsztatás, ugyanis, amíg nem történik meg a teljesítés (értsd: amíg a kezembe nem adta a futár a csomagot sértetlenül), addig a kárveszély a feladót terheli, aki felelős az igénybe vett fuvarozó magatartásáért is.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1303) synar


synar
őstag

Ha valakit érdekel: Kindle 3 magyarul

(#1304) wwenigma válasza synar (#1303) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Fú ez most pont jól jött. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1305) ooooobi válasza Magicrat (#1300) üzenetére


ooooobi
senior tag

Kizártnak tartom, hogy K3 utód jelenjen meg idén még most is viszik mint a cukrot minek csinálna konkurenciát neki házon belül? Inkább hihető hogy a tablethullámot szeretné meglovagolni az amazon, ahogy ezt pletykálják mostanában. Aki olvasni akar nem pedig bohóckodni játékokkal, nettel, érintőképeryővel az úgyis K3at vesz. Ha meg netán mégis egy színes érintőképernyős eink kijelzős cuccot adna ki az meg úgyse a mi pénztárcánkra lenne méretezve.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1306) curtis2


curtis2
tag

Hello,

valaki leírná pontosan az amazonnak elküldöm-konvertál-visszakapom ügy menetét?
Kerestem rá, de 10 perc után sem tláltam konkrét választ..
Ja, 3G-s változatra érdekel a történet.
Köszi,

curtis

(#1307) curtis2 válasza curtis2 (#1306) üzenetére


curtis2
tag

Jó, tudom, az első hsz-szel kellett volna kezdenem..

curtis

(#1308) Mat86


Mat86
csendes tag

Sziasztok!

Én is elégedett Kindle 3 3G tulaj lettem. Nagyon pöpec minden, száguld a net, kényelmes az olvasás :)
Lenne két kérdésem. Az egyik, tokot az ebay-ről érdemes rendelni és milyet? Elég nekem egy sima védő fólia is csak védje jól :)
Másik kérdés, az amazon átalakított nekem egy pdf-et egész jól, csak egy két-apróbb formázási gondom van (bekezdések, tartalomjegyzék), hogyan javíthatom ezt ki? Azw-t konvertálom más formátumra, szerkesztem aztán vissza? Vagy magam végezzem a teljes konvertálást?

Köszi a válaszokat,
Jó olvasást! :)

(#1309) Polllen válasza Zirowe (#1302) üzenetére


Polllen
nagyúr

A 2. pontot tökéletesen megérti, de nem ez van leírva at első posztban, hanem az, hogy a feladónak kell fizetini. Na ez nem, hogy csúsztatás, de butaság is. A vámkezelési megbízást pl. valószínűleg a UPS lejavítja és elnézi, amíg az érték határ alatt vagy, de vissza is dobhatnák, hogy normálisan töltsd ki. (nem lepődnék meg, ha valakinél 1-2 napot állna a csomag a vám miatt, ilyen formahiba miatt)

A felelősségben pedig semmi csúsztatás sincs... Ajánlom figyelmedbe az Incoterms-t. FCA paritás esetén a feladó akkor teljesít, ha átadja a főfuvarozónak az árut.
Az más kérdés, hogy az amazon üzletpolitikája valószínűleg az, hogy mindent a vevőért és a vevőnek mindig igaza van, így ő segítene és nem a futárszolgálattól kellene kérni a kártérítést - már ha ők okozták valóban.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1310) Zirowe válasza Polllen (#1309) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Érdekes módon a ups dokumentumon én is, és még sokan mások a vámteher fizetésnél az "egyéb, a vámköltségek a feladót terhelik" pontot jelöltük meg, és ennek ellenére nem állt napokat a ups-nél a csomag, nem kellett vámot fizetnünk, stb..
Tök mindegy, a vevőnek 220$ alatt nincsen vámfizetési kötelezettsége, és ez a lényeg.

Szép és jó az fca előírásai, viszont figyelmedbe ajánlanám, hogy a ups-nek van magyar székhelye/bejegyzése, így a magyar jogszabályok, nevezetesen a Ptk., vonatkoznak rá, pontosabban a fuvarozót terhelő objektív felelősség (Ptk. 500-505§).

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1311) Polllen válasza Zirowe (#1310) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából nem tudom, hogy miért nem olvasod el figyelmesen, amit írok:

"A vámkezelési megbízást pl. valószínűleg a UPS lejavítja és elnézi, amíg az érték határ alatt vagy, de vissza is dobhatnák, hogy normálisan töltsd ki. (nem lepődnék meg, ha valakinél 1-2 napot állna a csomag a vám miatt, ilyen formahiba miatt)

Nem írtam, hogy állnak a csomagok, azért mert egy formanyomtatványt nem tudnak egyesek kitölteni helyesen, hanem azt, hogy állhatna, mert a téves információ miatt az első posztban, hibásan töltik ki többen is a papírt. És ez a lényeg, nem az, hogy elnézik... :U

Nem kérdőjeleztem meg a fuvarozó objektív felelősségét, ez teljesen alap dolog. Amúgy sejtem, hogy mi zavar téged annyira... Azt írtam először, hogy a felelősség a vevőé. (Sajnos élőbeszédben - munka közben - többször is használjuk ezt a kifejezést, bár ha jobban belegondolok, elég félrevezető.) Szerencsésebb lett volna azt írni, hogy minden kockázatot ő visel és talán megspóroljuk a litániát.

Egyébként a fuvarozó objetkít felelősségével kicsit sem megy szembe az FCA paritás sem, ami azt mondja ki, hogy miután az árut a főfuvarozó átvette, a vevőnek kell viselnie minden további költséget és kockázatot. Az eladónak(fuvaroztató) semmilyen további kötelezettsége nincs senki felé, ha kellő gondossággal járt el az áru feladásakor. Az incoterms paritásokat azért hozták létre, hogy egyértelműen meg lehessen határozni kinek mi a felelőssége és kinek milyen költségeket kell állnia egy ilyen ügyletben. A fuvarozó felelőssége incoterms szempontból maximum olyan szempontból érdekes, hogy kit is ér kár, ha a szállítás közben sérül az áru.

Ettől még FCA = ha ki kell fizetni az áfát és vámot, azt a vevőnek kell.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1312) Polllen válasza Polllen (#1311) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy csak, hogy kerek legyen a történet, úgy tudom, ha túlléped az értékhatárt az amazon valóban átvállalja a vámot (legalábbis nem tudok arról, hogy 0 %-s vámtétele lenne a kindle 3-nak), a vevővel csak az áfát fizetteti meg, de akkor a számlára már nem FCA paritást fog írni, hanem DDP-t* és még meg is kell őket bíznod ezzel, különben nem lesz joguk eljárni a magyar vámhatóságnál a nevedben. Ebben az esetben nyugodtan és helyesen írhatod a papírra, hogy a vámot a feladó fizeti.

Amazon tájékoztató.

* (jó esetben, mert ahol most dolgozom néha keverik a paritásokat a US partnerek, mi meg nem tudjuk levámoltatni a dolgaink, amíg nem küldenek normális számlát)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1313) Zirowe válasza Polllen (#1311) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ebben az esetben sem a vevő viselő a kockázatot, mivel itt ő csak átvételkor kerül be a játékba.
Ezáltal, ha a szállítás közben megsérül a termék, az két esetkörre vezethető vissza (kivételesen háromra): az eladó berakáskor nem járt el megfelelően/a termék csomagolása nem volt megfelelő, és ezért sérült meg a termék, vagy a fuvarozó magatartása folytán sérült meg berakás után.
Első esetben az eladó, második esetben a fuvarozó felelős az okozott kárért.
A vevő egyik esetben sem viseli a kockázatot.

#1312:

Ha túlléped az értékhatárt te fizeted meg a vámot.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1314) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Ha telepíteni szeretném a jailbreak-et és a magyarítást, akkor le kell előtte menteni a gépen lévő könyveket?

(#1315) Magicrat


Magicrat
tag

Felmerült bennem egy kérdés tokkal kapcsolatban.

Eddig főleg a lámpás amazonos tokot néztem, de most találtam EZT.

Az a kérdés, hogy ha megrendelem a K3-at + a fenti tokot, akkor vajon tudnak egy csomagban jönni, és akkor csak egyszer kell szállítást fizetnem, vagy külön-külön, mivel a tok nem amazonos, hanem valami Marware nevű egyén/cég forgalmazza az amazon.com-on?

Egyébként ebay-en is megtaláltam, de onnan meg 35 dodóért küldenék ki a 44 dolláros tokot :( ja, és az amazonon maga a tok 35 dollár :P ki érti ezt?
Ave
Magicrat

(#1316) Zirowe válasza Lacpac (#1314) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1317) Polllen válasza Zirowe (#1313) üzenetére


Polllen
nagyúr

Figy, tényleg nézz utána kérlek a nemzetközi árufuvarozásnak, főleg a gyakorlatnak... ;) FCA esetén a vevőt éri kár, ha a főfuvarozónak történő áruátadás után történik valami az áruval. Ilyen egyszerű, ne bonyolítsd túl. Ha az eladó hibázott, neki kell megtéríteni a kárt, ha a fuvarozó, akkor meg neki, de mindketten a vevőnek kell fizessenek. Ezért használjuk a kockázat viselés szót, hiszen onnan az ő árujáról van szó. Arról nem is beszélve, hogy úgy is sérülhet az áru, ha mindketten kellő gondossággal járnak el, így van még 3. és 4., de ebbe már ne menjünk bele.

A képre: Gyanítom elolvastad az amazon tájékoztatóját és a vásárlás során ezt is:

Az amazon saját tájékoztatása szerint az ott látható összeg csak az ÁFA. A korábbi linken meg ott van, hogy ők elintézik neked az import vámkezeltetést, ha megbízod őket és akkor mindent nekik kell megfizetni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1318) Zirowe válasza Polllen (#1317) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én se mennék bele jobban, mert kb egy hete államvizsgáztam polgárjogból, és az, hogy kár esetén van felelősségre vonható ember, aki kártérítéssel tartozik, az azt jelenti, hogy az a személy viseli a kárt.
Ha nem lenne senki, akin számon lehetne kérni és a vevőnek be kell nyelnie, akkor viselné a vevő a kockázatot.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1319) Polllen válasza Zirowe (#1318) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pedig ezt így tanítják az egyetemen nemzetközi árufuvarozásnál. Egyébként pedig a 3. és 4. esetben nem nagyon van kit számon kérni, valszeg ezért is használhatják ezt a kifejezést.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1320) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy e-olvasót!

Most ismerkedem ezekkel az eszközökkel. Nézegetem a különböző termékeket, olvasom a leírásokat, cikkeket és véleményeket. Keresem, hogy mire van szükségem.

Ami most nagyon tetszik, az a Sony Reader Daily Edition™ PRS-950SC olvasója.

Alternatívát tudtok erre a termékre ajánlani?

Az elvárásaim egy olvasóval az alábbiak:
- E Ink,
- 7",
- Érintőképernyő,
- Cserélhető memóriakártya,
- WiFi
- Formátumok: PDF, TXT, DOC.

(#1321) Zirowe válasza €uro (#1320) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Egy kindle 3 topicban komolyan egy alternatíva után érdeklődsz?! :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1322) Zirowe válasza Polllen (#1319) üzenetére


Zirowe
nagyúr

A károsult akkor viseli a kockázatot, ha nincs senki, aki a kár megtérítésére kötelezhető.
Jelen esetben nem erről van szó.
Így szól a törvémy, és így tanítják az egyetemen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1323) €uro válasza Zirowe (#1321) üzenetére


€uro
őstag

Éppen csak annyira, amennyire komolyan veszel.

Én ebook olvasó topikban érdeklődöm. Alkalmasabb helyet nem találtam a fórumon.

(#1324) vans?


vans?
őstag

udv,

meg mindig nem tudtam magam raszanni a penz kiadasara.. szoval a kerdesem most az lenne, hogy mennyire zavarok ezek a reklamcsikok? nem tudom, megeri-e az olcsot venni, ha aztan allandoan a pofamba tolja a dolgokat... lattam itt a topikban a betett screenshotot, de valaki olyan velemenyere lennek kivancsi, aki hasznalja is. 'megeri' a kulonbozetet?

hábm bábm

(#1325) Oldman2 válasza vans? (#1324) üzenetére


Oldman2
veterán

Milyen reklámcsíkokról van szó?

(#1326) Polllen válasza vans? (#1324) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az az ajánlat hivatalosan csak az US-ban érhető el, így ha meg éri, ha nem éri meg neked a plusz, 139 USD+szállításért lehet a tiéd a wifi-s verzió.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1327) Oldman2 válasza Polllen (#1326) üzenetére


Oldman2
veterán

Éppen ezt akartam én is megírni, csak nem volt egyértelmű hogy erről van szó.
:-)

(#1328) synar válasza vans? (#1324) üzenetére


synar
őstag

Úgy tudom, hogy ez az olcsóbb változat, csak az USA-ban rendelhető. A reklám csík egyébként olvasás közben nem látható.

(#1329) vans?


vans?
őstag

Koszi a valaszokat, ez volt a felrevezeto hsz., de persze a sajat ostobasagom miatt, a kovetkezot mar nem olvastam... :)

hábm bábm

(#1330) Polllen válasza Zirowe (#1322) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jelen esetben is lehet szó erről, pl. vis major. Ha kellő gondossággal járt el a feladó és a fuvarozó, futhatsz a pénzed után.

Ha az áru mellé olyan számlát adnak be, amin rajta van egy klauzula, úgy fogja venni a vámhatóság, hogy elfogadta mindkét fél a szokványt és az alapján fogják kérni, hogy ki bízza meg őket és persze a kiszabott vámot is ez alapján fogják követelni az eladótól vagy a vevőtől.

Az eredeti témához pedig visszakanyarodva, ebben a formában badarság, ami az első posztban a vámfizetésre vonatkozik. Amúgy ha nekem nem hiszel, nézd meg milyen vámkezelési megbízást küldött a UPS... Nekem olyat, amiben kiemelték sárgával mit kell kitölteni és gondolkodás nélkül bejelölték az FCA-t is, mert az amazon számláján is ez áll.
Egy klauzula tartalma pedig nagyon ritkán lehet vita tárgya, akkor is csak nagyon részleteibe belemenve. (A ki fizeti a vámot rész, nem az.) Pont az a lényege az egész incoterms-nek, hogy ne kelljen bajlódni azzal, hogy kinek mit kell csinálni.

(és ha a UPS neked még nem ilyet küldött vagy kevés lenne, akkor meg olvasgasd az incoterms-t, meg ide vonatkozó szabályozást)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1331) Zirowe válasza Polllen (#1330) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Miután a vis maior esetén senki nem felelős az okozott kárért, így ez ismét megegyezik azzal, amit írtam.

Ha annyira nem tetszik az első hsz, akkor kérd a kijavítását.

A jelenlegi legfogalmazás mellett senkinek nem volt kérdése, mindenki megértette a lényeget, nem kellett plusz információ.

Amint szóba kerülnek olyan szavaka, mint fca vagy paritás, az átlag ember már nem fogja érteni mi van, és jönnek az erre vonatkozó kérdések.

De hajrá, folytasd csak az okoskodást.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1332) Zirowe válasza €uro (#1323) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Te egy specifikus ebook olvasó topicban érdeklődsz, ahol feltehetőleg csak egy választ fogsz találni, így kérdésed több, mint költői.

Minden más pedig, mint ahogyan a topic címe is sugallja, megtalálható az első hsz-ben.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1333) €uro válasza Zirowe (#1332) üzenetére


€uro
őstag

Ahány ember, annyi válasz - még ha egyedi topikról is van szó.

Feltételezem, hogy aki a Kindle-t választotta, valamennyire azért ismeri az egyéb olvasókat is. Hiszen olvasók közül választott ő is.

Ha tudsz megfelelőbb topikot ajánlani nekem, akkor azt szívesen veszem. Ezzel együtt én még szeretnék várni egy kicsit - hátha valaki tud segíteni.

Ugyanakkor már egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem kell másik olvasó után keresgélnem. Rátaláltam erre az oldalra (Comparison of e-book readers - Wikipedia), ahol nagyon jól össze vannak szedve a reader-ek és paramétereik. És ez alapján most azt mondom, hogy nekem a Sony terméke tökéletesen meg fog felelni.

Nem különben az első hozzászólás sok hasznos információt ad. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!

(#1334) Zirowe válasza €uro (#1333) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én is köszönöm a linkedet, hasznosnak tűnik!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1335) Degeczi válasza €uro (#1333) üzenetére


Degeczi
nagyúr

elég új még a technológia, ennek megfelelően nincs nagyon sok típus, pláne nem megfizethető áron

a Kindle fő előnye az, h elfogadható kompromisszumokkal éri el a kedvező árat

pl. a kártyafoglalat hiánya nem vészes, ha mint könyvolvasóként, és nem multimédia-eszközként tekintesz rá (hiszen nem az), a beépített memória bőven elég

nincs érintőképernyő, ami pedig hasznos lehet jegyzetelésnél - de cserébe jobban olvasható, kontrasztosabb a képe (a Sony-nál vmivel jobb), és egy ilyen eszköznél ez talán még fontosabb

ráadásul az elterjedtsége folytán sokan dolgoznak rá, így pl. már magyar szótárakat is telepíthetsz rá, ami nagyon kényelmessé teszi az idegennyelvű olvasást

és mivel vámot + áfát nem fizetsz rá, a linkelt Sony (ahol ezt már nem kerülheted el) árának bő egyharmada körül van, ami legtöbbünknek nagyon nem mindegy

(#1336) €uro válasza Degeczi (#1335) üzenetére


€uro
őstag

Sikerült komolyan elgondolkodtatnod! Megfontolandóak az érveid...

Lehet, hogy jobban járnék most egy Kindle-vel. Aztán amikor majd kiforrottabb lesz a technika, bő a választék, széles a kínálat, akkor veszek egy komolyabb olvasót.

Na majd még meglátom...

(#1337) Magicrat válasza €uro (#1336) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!

A 950-es sony nekem is nagyon szimpatikus volt a paramétereit tekintve, de
- semilyen fórumon senki nem válaszolt az ezzek kapcsolatos kérdéseimre, szóval elhanyagolható szerintem a magyar nyelvű felhasználók között az elterjedése.
- néhány tesztet találtam csak szemben a K3-al, amiról van több tucat teszt, tehát elterjedt
- és naon drága szegény + nehezebben hozzáférhető, megtapogatásra meg nulla esélyem lett volna.
Ami viszont tetszett az a nagyobb kijelző és a GOMBSOR HIÁNYA :C

Végül most én is a K3 mellett döntöttem a fenti de-k miatt :)

(#1338) €uro válasza Magicrat (#1337) üzenetére


€uro
őstag

Igen. Nagyobb kijelző, gombsor hiánya, érintőképernyő, Sony, mint márka, design - ezek azok, melyek miatt nekem is megtetszett a Reader Daily Edition™.

Engem az annyira nem érdekel, hogy nem lehet kézbe venni, megfogdosni, mielőtt megvenném. Ha Kindle-t veszek, azt is csak akkor fogom először látni, ha megjön majd a csomagom.

(#1339) Polllen válasza Zirowe (#1331) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miért nem feltételezel annyi jó indulatot másokkal szemben, hogy ezt megértik:

"220 USD érték határ alatt nem kell vámot fizetni, a vámkezelési megbízáson pedig csak azt kell kitölteni, amit a vámügyintéző kér, úgy ahogy ő kéri." (Nagyon segítőkészek és jóindulatuak és csak ez a rész hibás: "írjátok rá, hogy a vámot a feladó fizeti)

Te kezdtél el kukacoskodni a paritás szövegének megfogalmazásán, szerintem ez meríti ki a tömény okoskodás fogalmát. A parítást csak azért írtam le, hogy egyértelmű legyen miért butaság, hogy a feladó fizeti a vámot, de igazából úgy látom, nem értetted meg. Utána már csak a megfogalmazáson lovagoltál. Nincs azzal gond, hogy jogásznak tanultál és beszélgettünk arról, hogy mennyivel jobban kellene ügyelnem a helyes megfogalmazásra jogi szempontból és azzal sincs, hogy nem mozogsz otthonosan a nemzetközi árufurarozásra vonatkozó szokványokban, egyezményekben és gyakorlatban, de akkor mielőtt azt állítod, hogy azt a vámkezelési megbízást így vagy úgy kell kitölteni, járj utána, hogy valóban úgy van-e.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1340) Polllen válasza Polllen (#1339) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem mellesleg nem érte, ha jogi megfogalmazásokban ennyire precíz vagy, hová lesz ez a precizitás és igényesség más ügyekben? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1341) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Még tegnap megjött a K3w, tényleg nagyon baba meg minden. Magyaritva meg a pár aprósággal beállítva perfekt lett. Viszont felmerült egy olyan kerdes, amire a nagy google segitsegevel sem sikerült választ lelnem. Lehetséges a PRC fileok utolagos szerkesztése?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1342) Degeczi válasza wwenigma (#1341) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, Calibre-vel átalakítod vmi szerkeszthető formátumra: ha sima szöveg az egész, RTF-re, ha tartalomjegyzék is van benne, akkor célszerűen zippelt HTML-re

(#1343) Zirowe válasza Polllen (#1339) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Erre már komolyan nem akarok reagálni, de annyira örülök, hogy megtaláltad ezt a topicot, ahol fitogtathatod bölcsességed, miközben sokkal hozzájárulsz a témához is.

Részemről lezárva ez a parttalan vita.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1344) Polllen válasza Zirowe (#1343) üzenetére


Polllen
nagyúr

Legközelebb meghagylak a tévhitedben, don't worry! ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1345) wwenigma válasza Degeczi (#1342) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Köszi.

Még egy kérdés. Tegnap amig masolgattam ra, rajtahagytam USB-n, toltse fel. Viszont ma amikor bekapcsoltam majdhogynem a tegnapi - töltés elötti - akkut mutatta. Erre valami ötlet , vagy elkepzelheto hogy a JB + magyaritas hatasa?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1346) Zirowe válasza Polllen (#1344) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:W :W :W

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1347) Degeczi válasza wwenigma (#1345) üzenetére


Degeczi
nagyúr

eleget volt rajta ahhoz, h föltöltse?
a bekapcsológomb LED-je sárga, amíg tölt

(#1348) wwenigma válasza Degeczi (#1347) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, átváltott zöldre mielött levettem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1349) snowdog válasza €uro (#1336) üzenetére


snowdog
veterán

Sikerült komolyan elgondolkodtatnod! Megfontolandóak az érveid...

Ha sokáig gondolkodsz megjelenik a Kindle 4 színesben, és kezdheted előlről a töprengést.

(#1350) snowdog válasza wwenigma (#1348) üzenetére


snowdog
veterán

Ez érdekes. Egy hétig nem nyúltam hozzá, és akku töltöttségnek ugyan annyit jelez. Nálad valami nem stimmel.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.