Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Gabás válasza Degeczi (#1200) üzenetére


Gabás
addikt

így van, egy rendes tokkal semmi értelme

(#1202) Zirowe válasza curtis2 (#1199) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem van rajta fólia: mintha ott sem lenne, teljesen átlátszó, észre se lehet venni, de legalább kicsit nyugodtabb vagyok. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1203) snowdog válasza curtis2 (#1199) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem érintő képernyőnél van jelentősége, mert ott az ember állandóan "karcolgatja" a képernyőt. De ennél a gépnél miért tenné bárki is?

(#1204) Bdanyy válasza snowdog (#1203) üzenetére


Bdanyy
addikt

Én kicsit féltem hogy valami kosz bemegy a tok közé és megkarcolja. Neten láttam képeket és elég csúnya ha már összekarcolódik.

Egyelőre még nincsen fóliám rajta, de gondolkozom valami matton.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1205) Zirowe válasza Bdanyy (#1204) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mattot erre szerintem semmiképpen nem érdemes, mert az csak sötétít.
A mobilomon matt fólia van, arra jó, mert van világítása, de így is visszafog belőle.

Erre elég egy sima, tök átlátszó fólia, az megvédi a karcoktól, és nem von le a minőségből.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1206) snowdog válasza Bdanyy (#1204) üzenetére


snowdog
veterán

Ha már sérülésről van szó, ezt mindenképpen érdemes elolvasni! :) [link]

(#1207) Zirowe válasza snowdog (#1206) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én éppen ezért vettem magamnak egy vízálló tokot, hogy majd nyáron ezzel menjek a tengerre. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1208) Degeczi válasza Zirowe (#1207) üzenetére


Degeczi
nagyúr

megérkezett már?
gondolom ez a $3 alatti, legalábbis uez a kép volt hozzá
megrendeltem, de nekem még sokára lesz itt

itt nincs olyan szerepe a vízhatlanságnak, mint egy kamera-zacskónál: nem víz alá megy majd, szóval inkább csak az érdekel, mennyire marad kezelhető, ill. látható (mert elég csillogónak tűnik a képeken a műanyag)

(#1209) Zirowe válasza Degeczi (#1208) üzenetére


Zirowe
nagyúr

2,64$ volt, azt hiszem.
Elvileg 3hét alatt minden meg szokott jönni, de ezt még csak múlt héten rendeltem.

Nem is akarom én a tengerben úsztatni a cuccot!:D
Arra kell csak, hogy a napernyő alatt tudjam olvasni, a homok ne kezdje ki, és ha netán vizes kézzel nyúlok hozzá, akkor ne menjen tönkre.
Szerintem erre pont megfelel ez, de majd ha a kezemben lesz, majd akkor többet tudok mondani. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1210) Degeczi válasza Zirowe (#1209) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, én is ezért rendeltem a hétvégén

voltak kétszer ennyiért is, de látszatra hasonló anyagból, valszeg semmi többletet nem adnának ilyen célra

(#1211) Zirowe válasza Degeczi (#1210) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igazából nem is az anyaga számít szerintem, mert az mindegyiknél ugyanaz, hanem a lezáró "mechanizmus".
Ha az jó, akkor minden rendben.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1212) Degeczi válasza Zirowe (#1211) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kamerazacskónál valóban elsődleges a lezárás,
ilyen felhasználásnál azonban nem számít: nem éri annyi víz, h beszivárogjon

(#1213) telya válasza Zirowe (#1198) üzenetére


telya
aktív tag

egyeb hozzaszolas? tenyleg nem vagom hogy mukodik ez..

(#1214) RexpecT válasza telya (#1213) üzenetére


RexpecT
addikt

Az a lehúzásos ingyennet miatt volt.Sztem nincs ilyen megoldás ha meg van akkor előbb utóbb letiltanak.

(#1215) Degeczi válasza telya (#1213) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a hozzáállás kiérdemelte

és könnyű belátni, h ha sikerülne is meglépni, onnan kezdve roppant gyorsan semmi másra nem lehetne használni a Kindle 3G-t, mint tényleg könyvek letöltésére

(#1216) Zirowe válasza Degeczi (#1215) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hozzátéve még azt, hogy ha jól értem az adat kommunikáció az amazon whispernet-én keresztül megy, amit állítólag nem lehet más eszközön emulálni vagy továbbítani.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1217) telya válasza Zirowe (#1216) üzenetére


telya
aktív tag

vegso soron mivel magyarorszagon vagyunk, igy a 3 kozul valamelyik 3g halozatan megy a kommunikacio gondolom, mason ugye nem mehet..

RexpecT: ezt nem nagyon ertem, alapbol ingyen net jar a cucchoz, ezzel is reklamozzak, ebben nincs semmi kulonos. es mivel nem is kotik az ember orrara, hogy lenne barmilyen adatforgalmi limit, csak annyit mondanak, hogy ingyen net tobb, mint 100 orszagban, szerintem joggal akarja tudni az ember, hogy mik a dolog hatarai es pontosan hogy is mukodik ez. nem kijatszani akarom a dolgot, csak tisztaban lenni a jatekszabalyokkal.

egyebkent nyilvan gondolom, hogy nem lehet/illik/erdemes ezt a netet mint elsodleges net hosszabb tavon hasznalni, csak valahogy meg kellett kerdezni :)

[ Szerkesztve ]

(#1218) snowdog válasza telya (#1217) üzenetére


snowdog
veterán

A Kindle egy zárt egység. Minden ami be van építve az eszköz elválaszthatatlan része. Most nincs kedvem az Amazonnál jogi kérdések után kutakodni, de biztos vagyok benne, hogy egy ekkora cégnél arra is ügyeltek, hogy jogi keretek közé terelték az eszköz használatát. Tehát csak arra használható, amire készítették. Ez jelen esetben azt jelenti, hogy a 3G a Kindle működését (frissítések), és normál használatát (könyvek vásárlása, letöltése) támogassa. Látatlanban azt mondom, minden más használat jogilag támadható, tehát illegális.

Az más kérdés, hogy egyáltalán technikailag meg tudnád-e oldani, hogy a sim-et más eszközben használd. Illetve ha mégis megtennéd, erre az Amazonnál rájönnének-e (nem hiszem), és egyedi esettel foglalkoznának-e (biztos vagyok benne, hogy nem).

De ha ezt valaki megtesz, és nyilvánosságra hozza, akkor tömegesen fogják a módszert alkalmazni. És erre már az Amazon is lépni fog. Ezt követően az fog történni, mint minden hasonló esetben, azok fogják kárát látni (magyarul megszívni), akik arra szeretnék használni, amire eredetileg szánták. Ezért gondoljuk többen azt, ne próbálkozz vele, ha mégis (magánügyed), akkor itt ne teregesd ki a terveidet.

(#1219) RexpecT válasza telya (#1217) üzenetére


RexpecT
addikt

"csak annyit mondanak, hogy ingyen net tobb, mint 100 orszagban"
De csak az Amazon eszközén.

(#1220) snowdog válasza telya (#1217) üzenetére


snowdog
veterán

Mégiscsak kutakodtam, és természetesen van végfelhasználói szerződés (Amazon.co.uk Kindle License Agreement and Terms of Use), és nagyon meglepett volna, ha nem lett volna. :D [link]

A szerződés vásárláskor a vásárló és az Amazon között jön létre: "This is an agreement between you and Amazon EU S.a.r.l. (with its affiliates, "Amazon" or "we")."

Részletesebb magyarázat is található. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1221) Zirowe válasza telya (#1217) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Miután már volt rá példa, hogy kivették a simet, csak épp az más eszközben nem lehetett kommunikációra bírni a whispernet miatt, ezért teljesen felesleges megemlíteni, hogy igen, az egyik magyar szolgáltatón keresztül megy az adatfolyam, méghozzá a vodafone hálózatán keresztül, de a whispernetnek is van beleszólása.

De ha már kifizetted az árát, nem akarod a mobilszámlát is lecsökkenteni?
Hívás, sms, stb..
Hiszen ezek után neked ez mind jár ingyen és bérmentve az életed végéig..
:W :W :W :W :W :W

"nem is kotik az ember orrara, hogy lenne barmilyen adatforgalmi limit"
Korlátlan, az eszközön keresztül.
Más eszközön meg lehetetlen életre kelteni.
De biztos nem gondoltak a keleti ember virtusára, meg az ingyenélőkre..

joggal akarja tudni az ember
Ha annyira joggal akartad volna tudni, akkor elolvasod részletesen az amazon felhasználási feltételeit, ahol minden tételesen le van írva.

egyebkent nyilvan gondolom, hogy nem lehet/illik/erdemes ezt a netet mint elsodleges net hosszabb tavon hasznalni
Azért örülök, hogy egy csepp realitás még szorult beléd.

Ismétlem: a net korlátlan, annyit forgalmazol, amennyit akarsz, de a kindle készüléken.

Ezek után rohanj, és mond le az otthoni neted.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1222) Realradical válasza telya (#1197) üzenetére


Realradical
őstag

Vegyük le a baromságfaktort és nézzük logikusan: spórolnál havi 2000 ft.-ot egy 30k-s olvasóval? Másfél év és behozza az árát.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1223) chop


chop
őstag

Feltettem a Duokan-féle OS-t. Tapasztalataim:
- ha jellemzően PDF-et olvasol, akkor jobb választás, mint a sima Kindle OS, mert sokkal jobban lehet optimalizálni a tartalmat: lehet az oldal szélességére, magasságára, sőt, kivágott oldalrészlet alapján is megjeleníthető a PDF. Nem lesz tőle igazi e-book élményed, de az olvashatóság radikálisan megnövekszik (mindezek mellett megmarad a PDF layout, persze).
- ha mondjuk magyar nyelvű könyveket olvasol, akkor felejtős, mert botrányos az ékezetkezelése: Ő betű pl. szerintem nincs is.
- megjeleníti a képeket is, plusz ahogy nézem úgy tudsz kategorizálni, hogy mappákba rendezed az anyagot, nem kell Collection-ökkel szerencsétlenkedni
- picit zavaró, hogy itt-ott befigyel egy-két kínai írásjel, de még a tűréshatár alatt van
- akár képregényt is tudsz vele olvasni (bár szürkeárnyalaton nem akkora élmény), mert erre is van spéci módja
- erőteljesebben lehet állítani a kontrasztot.

Összegezve: PDF-re sokkal jobb, egyébként nem.

(#1224) telya válasza snowdog (#1218) üzenetére


telya
aktív tag

mivel gyarilag bongeszo is van a kindle-ben, ezert sztem eros lenne azt nem a normal hasznalatba sorolni (termeszetesen amennyiben magan a cuccon hasznalod).

a tobbiek kirohanasaira pedig csak annyit, hogy tanuljatok mar meg szmajlit ertelmezni, nem biztos, hogy mindent szo szerint kell ertelmezni :U csak tobbmindent meg akartam tudni a szolgaltatas reszleteirol, ennyi. neem, biztos a 15 megabites netemet akartam kivaltani egy ebook olvasoval ;]

[ Szerkesztve ]

(#1225) bark88


bark88
csendes tag

Nalam nem kapkodjak el a kuldest. Tegnap este rendeltem es meg mindig Shipping soon.

(#1226) RexpecT válasza bark88 (#1225) üzenetére


RexpecT
addikt

Csütörtök este rendeltem, és csütörtök reggel kaptam meg(igaz akkor a hétfő munkaszüneti nap volt).

(#1227) Nestra


Nestra
csendes tag

Sziasztok. Péntek délután 4-5 között rendeltem meg a Kindlet, hétfőn 6-kor már Pozsonyban volt. (Végállomás:Szlovákia). Szinte hihetetlen. Hétfőn leküldték a vámoláshoz szükséges iratokat, azonnal töltöttem, szkenneltem, visszaküldtem - azóta semmi. Itt dühöngök, hogy az USA -SK távot megtette a vas gyakorlatilag egy nap alatt (munkanapokban számolva), nálunk meg már 2 napja dekkol a UPS-nél. Felétek a vámügyintézés mennyi ideig tartott? Ja, közben hívtam őket - hogy minden rendben van-e az iratokkal, de közölték, h. igen, no para.
Edényke! Szeretnék egy ilyen vízhatlan tokot! Mi a neve angolul? Esetleg egy linket kaphatnék?

(#1228) Zirowe válasza Nestra (#1227) üzenetére


Zirowe
nagyúr

[link]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1229) Degeczi válasza Nestra (#1227) üzenetére


Degeczi
nagyúr

biztosan rájönnél pedig, mert órákra is gyakran rá van írva, h "waterproof" - ebből adódóan elég egy "Kindle waterproof" keresés az ebay-en, és már látod is $3-$10 közötti tatyókat

nincs részletezve a UPS nyomkövetés alatt a vámolás, mindenesetre 06:35-ös Magyarországra érkezés után 8:24-kor már útban volt Szeged felé, és délután kettőkor meg is hozta a kézbesítőjük

(#1230) Nestra


Nestra
csendes tag

nem jöttem rá, látens szőke vagyok! :D De köszi! És a linket is, Edényke. :C

(#1231) Oldman2


Oldman2
veterán

Sziasztok!

Mai hír, hogy az ekonyvolvaso.blog.hu oldal új fóruma megnyílt a [forum.ekonyvolvaso.info] címen!

Még nem sok tartalom van benne, de csak a közösségen műlik mivé válik majdan.

[ Szerkesztve ]

(#1232) panizzi


panizzi
aktív tag

Egy hülye kérdés : ki mit olvas (mire használja a motyót) ?

no limit

(#1233) moli.hu válasza telya (#1224) üzenetére


moli.hu
őstag

hogy erdemi valaszt is kapj, az adott sim kartya valoszinuleg hozza van kotve az adott kindle imei-jehez. de a kindle-n keresztul lehet proxyzni az usb porton at. szep, de rovid ut ahhoz, hogy nemcsak a sim-et, de a kindle-t is letiltsak a halozatrol, mivel minden keres az amazon proxy szerverein keresztul halad.

(#1234) Realradical válasza panizzi (#1232) üzenetére


Realradical
őstag

Ezzel készültem a vizsgákra/olvasok regényeket. Szerencsére a kabátzsebembe pont belefér (és mivel nem vagyok áldozat típus) így a BKV-n is nonstop olvasok. Igazából van olyan jó a kütyü, hogy minden médiumot kiváltson ami idáig papír alapú volt.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1235) Zirowe válasza panizzi (#1232) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Főleg sci-fi, de az minden mennyiségben!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1236) Bdanyy válasza Zirowe (#1205) üzenetére


Bdanyy
addikt

Hm ez jó hír, azért nem vettem rá még simát, mert nem akarom elrontani a csillogásmentes felületet :) Mattot gondoltam emiatt, de akkor majd próbálok rá valami átlátszót.

Ki mit olvasra: Én főleg jegyzeteket szoktam rajta bár lenne kedvem másokhoz is, egész jól elboldogul a pdfekkel, ha nem apró betűs akkor egyáltalán nem is zavaró a kiosztás. De van hogy konvertálgatom hogy normálisan nézzen ki meg kereshető legyen, bár mikor ékezetre kéne keresni ott gondban vagyok :P

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1237) telya válasza moli.hu (#1233) üzenetére


telya
aktív tag

koszi, valami ilyesmit vartam volna :R

(#1238) Zirowe válasza telya (#1237) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Csak azt ne felejtsd el, hogy minden adat az amazonon keresztül megy és nekik megvan a bankkártyaszámod..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1239) bark88


bark88
csendes tag

Amazon szerint meg amerikaban van a cucc de, megkaptam a vamos levelet es holnapra igerik a cuccot.
Remelem az amazon teved es valoban ideer pentekig :)
Viszont most azzal szivok hogy, csak este tudok nyomtatni + scannelni. (alairas miatt kene)

(#1240) Degeczi válasza bark88 (#1239) üzenetére


Degeczi
nagyúr

asszem nekem is késett az Amazonos felület
ha már értesítettek a vámpapírról, az jó jel, valszeg tényleg holnap érkezik

nem kell nyomtatni: nem kell aláírás, elég a DOC-ba beírni az adataid, és visszaküldni

(#1241) bark88 válasza Degeczi (#1240) üzenetére


bark88
csendes tag

koszi megprobalom.

(#1242) telya válasza Zirowe (#1238) üzenetére


telya
aktív tag

ha barmi keztetesem is lett volna barmi probalkozasra (nem sok volt), akkor az elobb linkelt cikk elegge meggyozott h nem erdemes nagyon vele foglalkozni (amit amugy egyebkent is sejtettem) es jol ki van ez talalva, de azert kosz :)

(#1243) AiRLAC válasza Karex (#1097) üzenetére


AiRLAC
addikt

Incipio Kaddy esetleg? Nekem ilyen van, szuper tok (és nem gagyi füles megoldás hanem precíz műanyag körmök fogják)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1244) Nestra válasza AiRLAC (#1243) üzenetére


Nestra
csendes tag

Hát, nálunk SK-ban nagy szívás a vámügyintézés - ma felhívtam őket, miért dekkol ott már hétfő reggel 6 óta a küldemény, azt mondták, a vámkezelés 4-5 nap, és mivel finoman hangot adtam nemtetszésemnek (megkérdeztem, hogyan lehetne meggyorsítani), javasolták, menjek el személyesen kivámolni. Ja, kösz. 250km. :F
Csak azt nem értem, hogy miért áll meg alapból a vámon? Szoktam rendelni az e-bayről, 150 eur felett is rendeltem már (ez pedig töltővel együtt csak 120volt) és még soha nem került be semmilyen csomagom a vámudvarra.

[ Szerkesztve ]

(#1245) Degeczi válasza Nestra (#1244) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha jól látom, $20-ért adják a töltőt, ami nagyon drága: $3-ért már kapsz Ebay-ről

(de gyakran nem is kell: pl. a Nokia is pár éve már ugyanilyen, micro-USB-re tért át, így annak töltője is használható, ha akad olyan telefon a családban)

(#1246) Zirowe válasza Nestra (#1244) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mert azt alap esetben a posta kézbesíti, ezt pedig futár, legalább is gondolom én.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1247) synar


synar
őstag

Ha már tok: én ebből rendeltem már kettőt, 4-5 nap alatt itt van Angliából. Praktikus mert olvasáshoz asztali támasztéknak is megfelelő, meg jár hozzá egy képernyővédő fólia is.

[ Szerkesztve ]

(#1248) synar


synar
őstag

Kis segítséget kérnék. Munkatársamnak rendeltem egy Kindle 3G változatot. Péntek óta használja, most hívott, hogy lefagyott a készülék, kikapcsoltattam vele (kapcsoló kb 15 mp-es elhúzásával), de azóta nem lehet újra bekapcsolni, rádugta töltőre is, de se kép se hang, csak az üres képernyő. Mit javasoltok? Ha esetleg garancia, akkor azt hogy lehet intézni? Köszönöm a segítséget előre is.

(#1249) Degeczi válasza synar (#1248) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valszeg sokáig tartotta elhúzva
számolja szép lassan a 15-öt, vagy persze órán nézze, mert állítólag néhány mp-en belül kell lenni a 15-höz, h működjön a dolog (nem próbáltam)

(#1250) synar válasza Degeczi (#1249) üzenetére


synar
őstag

Köszönöm szépen, ez segített, most újraindult neki az készülék, remélem ezután már rendben lesz. vszg az a trükkje, hogy el kell engedni 15 mp után, én meg azt mondtam, hogy tartsa, amíg újra nem indul. köszi még egyszer

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.