Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) snowdog válasza Dadan01 (#1850) üzenetére


snowdog
veterán

Erre a szóra keress: "collection" Én is többször írtam róla.

(#1852) Dadan01 válasza snowdog (#1851) üzenetére


Dadan01
senior tag

Oks, köszi. Meglestem, érdekes megoldás, bár nem értem miért számít a kindlének ennyit az aláhúzás. Ha visszakapom a kindlémet feltétlen kipróbálom. A koll3ction progival kompatibilis ez a megoldás, vagy csak a calibre pluginnal?

(#1853) AxelS


AxelS
csendes tag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi hogy aki mostanában vett kindle-t( az utóbbi egy-két hónapban mondjuk), az milyen áron vette? A válaszokhoz ha tudjátok írjátok meg kb milyen volt az USD Ft árfolyam.

Ha jól sejtem az ár körülbelül így tevődik össze, ha tévednék akkor kérem javítsátok ki.
(Kindle+szállítás)*vám=amit fizetek
(139+20)*1,035=165 USD=30562 Ft

(#1854) Gabás válasza AxelS (#1853) üzenetére


Gabás
addikt

ez nem éri el a vámösszeghatárt, így nem lesz vámilleték

[ Szerkesztve ]

(#1855) AxelS válasza Gabás (#1854) üzenetére


AxelS
csendes tag

Ezt nem nagyon értem, mert mások azt írták, hogy mielőtt megkapták volna kaptak egy csekket amit be kellett fizetni.

(#1856) Palkova válasza AxelS (#1855) üzenetére


Palkova
tag

Hát nekem nem kellett csak a szállító cégnek egy nyilatkozatot kitölteni és visszaküldeni.
Palkova

(#1857) Degeczi válasza AxelS (#1855) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez nagyon ritka kivétel lehetett, valszeg túllépte az összeghatárt

(#1858) Dadan01 válasza AxelS (#1853) üzenetére


Dadan01
senior tag

hi

Kb 2 hete vettem tokostul egy wifis kindle-t, ~201 dolcsi és 37900 Ft volt. Zökkenőmentes 3 napos üzlet volt.

(#1859) #41635072 válasza AxelS (#1855) üzenetére


#41635072
törölt tag

31K volt durván egy hete, vámlevelet kitöltöd, visszaküldödd, semmi gáz.

(#1860) tcp


tcp
tag

sziasztok,

az UPS minden alkalommal küld emailt, ahol meg kell adni a szállítási címet? Az Amazonnál a lakhelyem van regelve, de ott 99%-ban nem tudom átvenni, jobban örülnék, ha a munkahelyemre hoznák.

köszönöm!

(#1861) Shadowfax válasza tcp (#1860) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, mert a vámáru-nyilatkozatot ki kell töltened. Itt megadhatod a munkahelyed címét is szállítási címként.

(#1862) synar válasza tcp (#1860) üzenetére


synar
őstag

Igen, megteheted, hogy oda kéred a szállítást.

(#1863) Polllen válasza Shadowfax (#1861) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jó esetben csak vámkezelési megbízást kell töltened, a többi a ups intézi. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1864) Magicrat válasza synar (#1862) üzenetére


Magicrat
tag

Nekem pont olyan napra esik a szállítás, amikor hazajövök vidékről pestre. Kicsit amazon belassult a rendeléskor (hétfőn délben rendeltem), és úgy volt, hogy csütörtökön hozza, erre most jött a mél, hogy valszeg hétfőn jön.
Legfeljebb azt csinálom, hogy hétfőn küldöm vissza a vámáru nyilatkozatot és akkor biztosan csak kedden hozzák ki, és jó helyen leszek, jó időben :)

(#1865) Shadowfax válasza Polllen (#1863) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ja, igen ezt a papírt vámkezelési megbízásnak hívják, csak este nem jutott eszembe a megfelelő szó. :)

(#1866) JohnnyWeiss válasza AxelS (#1853) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

2011.06.09.-én 38 989 Ft volt a 3G-s (189 + 20.98 = 209,98$) (1 USD = 185.68 HUF)
VÁM-ot nem kellett fizetni, 3 nap alatt itt volt.

(#1867) B.A.T.21


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Csak egy kis helyzetjelentés:
A Kindle-n a 3G Bulgáriában szabadon használható.
A tengerparti kiruccanást olcsó tokkal és kijelzőfóliával problémamentesen átvészeltem, hazatérve sérülést/karcot nem találtam.

Ugyanakkor ahogy láttam az e-book-ok aránya szép lassan emelkedik.Az általam látott olvasó embereknek kb. harmada már e-book-on olvasott.

Érdekes, hogy csak egy Kindle-s láttam, a többi Sony volt.

B.A.T.21

(#1868) Zirowe válasza B.A.T.21 (#1867) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Olaszország+Ausztria dettó!:)
Tengerparton fólia+vízálló tok, és problémamentesen kibírta a homokot. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1869) Santosh


Santosh
tag

Kb. 1hónapja tesztelem már a Kindle-m, gondoltam megosztom a tapasztalataim én is. Nem voltak kicsik az elvárásaim, de még azokat is túlszárnyalta. Én általában oktató könyveket olvasok, nagyon könnyen és egyszerűen lehet aláhúzni a könyvekben. Angol tanuláshoz kimondottan hasznos a felolvasó és a szótár funkciója miatt. Nap mint nap utazik cirka 200 kilométert, jól bírja a strapát. Élvezet rajta olvasni, az ember érzi, hogy pihen a szeme a számítógéphez képest.

Én elsősorban azért vettem meg, hogy minimalizáljam a számítógép előtt töltött órák számát, és kicsit lelassuljak a rohanó világhoz képest. Teljesítette ezt az elvárásomat is. Email olvasásra és hírolvasásra kiváló, ha valaki csak erre használja a mobilnetet, akár ezreket spórolhat havonta. Mobilpocket Creator-ral konvertálgattam át a file-aimat, egyszerű és gyors. PDF-ek olvasásától nagyon tartottam, de számomra teljesen jól olvashatónak bizonyul elfektetett állapotban. Az akkuja nálam is fantasztikusan jól bírja, napi kb. kétszeri gmail nézéssel és 2 óra olvasással másfél - két hétig simán megy egy töltéssel -> kb. egy kávé ára havonta?

Ajánlom! :)

(#1870) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Szép napot!

Bocs, hogy ilyen amatőr kérdést teszek fel, de nem kockáztathatok ennyi pénzt se, mint a Kindle ára!
Amikor megrendelem a Kindle 3-t és ki kell tölteni a szállítási címet, magyarul kell írni, hogy utca, vagy angolul?

Üdv: Officinalis

(#1871) lvnt válasza Officinalis (#1870) üzenetére


lvnt
őstag

Én magyarul írtam. De úgy is logikus, mert magát a kiszállítást már az UPS/DHL magyar kirendeltsége végzi.

(#1872) Officinalis válasza lvnt (#1871) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Köszi a gyors választ!

(#1873) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Van valakinek világítós tokja? (Kindle Lighted Cover) Mennyi ideig tart ki az izzója kb.?
Nem túl nagy a súlya?

(#1874) Bear válasza Officinalis (#1873) üzenetére


Bear
aktív tag

Nekem van. Mivel LED van benne, ezért szerintem min. 20.000 óra az élettartama. Súlya nem nagy, mert a Kindle-ből veszi az energiát, így akku nincs benne.

(#1875) Officinalis válasza Bear (#1874) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Ez fantasztikus! Köszönöm! Naponta 4-5 órát ingázom, sokszor előfordult már, hogy a vonaton még az izzók is hiányoztak, ezért nagy segítség lesz ez a világítós tok, amikor este végzek, és a vonaton olvasással tölteném az időt....

[ Szerkesztve ]

(#1876) OMagus


OMagus
tag

Bankszámla és így bankkártya nélkül hogy lehetne venni egy ilyen fantasztikus kütyüt?
Az ára jó, szeretném megvenni, de számomra lehetetlen sajnos. Normál esetben nem használok bankot, fizetésemet is kp-ben kapom, csak ezért nem szeretnék számlát nyitni.

Tudna segíteni valaki? (Kindle 3 3G) - Újpesten lakom, kp-ben tudnám rendezni.
(Tudom, hogy lehet BP-n boltban vásárolni, de csak egyetlen helyen láttam (vaterát nem számítva), és 15 ezerrel többért árulják :o)

[ Szerkesztve ]

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1877) Zirowe válasza OMagus (#1876) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hardveraprón van egy megbízható srác, azt hiszem Winnerhun, aki "bér" paypal kifizetéseket vállal, hátha tud segíteni.
Keress a paypal szóra.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1878) OMagus válasza Zirowe (#1877) üzenetére


OMagus
tag

köszönöm, sikerült megvenni, jövőhéten szállítják

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1879) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

en is szemezek a legkisebb Kindle-el, lenne nehany kerdesem:

- mennyi a vammentesseg hatara itthon?
- nem kicsi a 6"-os kepernyo?
- hogyan boldogul a kepekkel teli pdf fajlokkal?
- vannak olyan pdf-ek, amik kepkent viselkednek, ezekkel elboldogul?

(#1880) Gregorius válasza OMagus (#1876) üzenetére


Gregorius
őstag

(semmi, benéztem)

[ Szerkesztve ]

(#1881) Degeczi válasza sto1911 (#1879) üzenetére


Degeczi
nagyúr

asszem amíg $200 alatt maradsz, nincs gond

könyvekhez nem kicsi, pont jó (a hordhozhatóság is szempont)

PDF-hez viszont kicsi, arra abszolút nem való egy ekkora eszköz

(#1882) Officinalis válasza Degeczi (#1881) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Nekem 201 dollárra jött ki a Zöld Amazonos tok(világítás nélküli :() + a Kindle a 26 dolláros kézbesítési díjjal, és nem számol fel érte vámot. Ma rendeltem meg de még csak itt tart:Shipping Soon

Item(s) Subtotal: $173.99
Shipping & Handling: $26.97
-----
Total Before Tax: $200.96
Sales Tax: $0.00
-----
Total for This Shipment: $200.96

[ Szerkesztve ]

(#1883) OMagus


OMagus
tag

Tegnap délután 1-2 óra körül került megrendelésre a Kindle, az 1$-t pár percen belül le is vonták, de a többit még azóta se... :o

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1884) lvnt válasza OMagus (#1883) üzenetére


lvnt
őstag

Ne félj attól, hogy nem vonják majd le. :)

(#1885) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Annyira örülök, hogy létrehoztátok ezt az oldalt, mert enélkül nem mertem volna belefogni a Kindle rendelésbe! Ezer köszönet! Elvileg július 14-re érkezik meg a masina, meg a tok, nagyon érdekes buli követni az útját. Már úgy várom, hogy megérkezzen, mint kisgyerek a Mikulást! :)

(#1886) Degeczi válasza Officinalis (#1885) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem már kedden nálad lesz, pesszimista szokott lenni a várható érkezés

(#1887) sto1911 válasza Degeczi (#1881) üzenetére


sto1911
veterán

Koszonom a valaszt. Gondolom a 10"-es mar eleg lenne, de annak meg horoor ara van... Olyan IT-s konyvekhez kellett volna amugy, amikben van mindenfele screenshot meg magyarazo abra, de akkor egyelore marad a laptop + nyomtatas.

(#1888) Officinalis válasza Degeczi (#1886) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Úgy legyen! :R

(#1889) ibookg4


ibookg4
tag

Egy kérdés, 3.2.1 szoftverrel kaptam már meg a kindle 3 wifimet. Egyébként 3 nap alatt itt volt, vámáru papírt kell csak kiküldeni az 1. HSZ. szerint és emailban visszaküldeni. A kérdésem az, hogy a jailbreak szépen müködik, persze az időzítést el kell találni. Viszont a magyarítás nem megy fel rá, pedig update successfull ir ki. Egyéb más, jailbreak igénylő szoftvereket szépen fel lehet rá tenni. Lehetséges, hogy a magyarítás nem fut ezen a szoftver verzión, vagy én csinálok esetleg valamit rosszul?

(#1890) curtis2


curtis2
tag

Strandra valami vízálló tokot nem tud vki?
Üdv,

curtis

(#1891) vans?


vans?
őstag

Na, en is megvettem a topikban tobbszor emlegetett 1 dollaros tokot Hong Kong-bol, megeri az arat. :DDD

hábm bábm

(#1892) Officinalis válasza Zirowe (#1) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Megjöttek a vámpapírok, és a 3/A részben nekem a futárnak készpénzben fizetést jelölték meg sárgával. Inkább Edénykére hallgattam remélem beválik, hogy az egyébhez írtam be, hogy a vámköltségek a feladót terhelik.

(#1893) curtis2 válasza vans? (#1891) üzenetére


curtis2
tag

egy llinket nem tudnál adni?
Köszi,

curtis

(#1894) Degeczi válasza curtis2 (#1893) üzenetére


Degeczi
nagyúr

fönn, a "gyorskeresés itt" helyére írd be, h "tok"...

(#1895) curtis2 válasza Degeczi (#1894) üzenetére


curtis2
tag

tudtam, h számíthatok vkire..

curtis

(#1896) Shadowfax válasza curtis2 (#1890) üzenetére


Shadowfax
addikt

Vízálló tok: [link]

(#1897) vans? válasza curtis2 (#1893) üzenetére


vans?
őstag

[link]

hábm bábm

(#1898) curtis2 válasza Shadowfax (#1896) üzenetére


curtis2
tag

köszi szépen!

curtis

(#1899) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Ugye a futárnak már semmit sem kell fizetni? (Mert már semmi pénzem nem maradt... :( )

(#1900) lvnt válasza Officinalis (#1899) üzenetére


lvnt
őstag

Nem. Egy aláírás, és már viheted is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.