Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Oldman2 válasza maltegra (#22999) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha megváltoztatod a betűméretet, az oldalváltás pozíciója is megváltozik...
:C

(#23002) Troy. válasza Oldman2 (#22998) üzenetére


Troy.
addikt

Eddig nekem is így működött. Csináltam egy resetet a gépnél, továbbra is az általam linkelt módon csinálja. :F

.

(#23004) HKorn


HKorn
addikt

Most akartam küldeni kindle emailon keresztül olvasóra egy könyvet, de meglepve tapasztalom, hogy emailban jóvá kell hagyni a küldést. Az még nem is lenne baj, ha azonnal jönne az email, de kb fél óra mire megjön. Ez valami új biztonsági funkció? Régebben nem kellett jóváhagyni.

A küldő email természetesen be van állítva az accountnál.

Run&Ride

(#23005) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A fényerőt a világítós modellek esetében csak úgy lehet állítani, hogy felső sávot előhívom és ott ranyomok a világítás ikonjara , hogy elojojjon a sávja vagy van valami gyors módszer?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23006) Degeczi válasza V.Stryker (#23005) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Úgy. De hol számít ennek sebessége, amikor nem kell állítgatni?
Egy közepes érték minden normál felhasználásban jó, max full. sötétben lehet túl erős, de olyan körülmények között aligha sokan használják.

(#23007) V.Stryker válasza Degeczi (#23006) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát én vilagosban lekapcsolom. Ne fogyasszon. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23008) Degeczi válasza V.Stryker (#23007) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyrészt fölösleges, annyira minimális a hatása az üzemidőre, másrészt pont attól Paperwhite, h a világítás fehérnek tűnő háttéret (és ezzel jobb kontrasztot, jobb olvashatóságot!) ad a szövegnek, az e-ink kijelző önmagában szürkés árnyalata helyett. Ez normál, átlagosan jó megvilágítású környezetben is hasznos, max. erős napsütésben vagy közvetlenül egy olvasólámpa alatt nincs jelentősége.

Ha arról volna szó mint egy telefonnál, h egy adott szolgáltatás állapotától függ, h elmegy-e két, esetleg három napot az 1 helyett, akkor megérteném, de amikor hetekről beszélünk, ott már teljesen lényegtelen az észrevehetetlen többletidő - miközben komoly hátrányt vállalsz be vele.

(#23010) zseko válasza V.Stryker (#23007) üzenetére


zseko
veterán

Nekem kell a világítás hozzá, ha nem a verőfényes napsütésben állok, hanem mondjuk egy szobában, akkor meg mindenképpen, az alap ~bézs szín túl sötét számomra az erőlködés nélküli olvasáshoz. 13-as szinten használom, így legtöbb esetben szinte olyan, mintha rendes papírt néznék, ha éjjelente is olvasok, akkor szoktam lejjebb venni. Napi több órás olvasással is legalább egy hét, mire tölteni kell, de bőven megvan a kettő is, sose figyeltem ugyan tudatosan, de kevésszer kell töltenem az biztos.

HR24.hu

(#23011) V.Stryker válasza zseko (#23010) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem nem paperwhite van, hanem Kindle 10th.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23012) zseko válasza V.Stryker (#23011) üzenetére


zseko
veterán

Jaah, értem, és az miben másabb?

HR24.hu

(#23013) Degeczi válasza zseko (#23012) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lényegét tekintve semmiben: ugyanolyan szériájú, csak kisebb fölbontású kijelző, aminek éppúgy szüksége van a beépített világításra ahhoz, h ne szürke legyen.

(#23014) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

sziasztok,

Anyám vett egy ilyen kindle olvasót és kibontotta, a kijelzőn egy üres elem, felkiáltójellel van és ha töltőre dugja, akkor a led felváltva zöld és narancssárga színben villog. Mi lehet a baja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23015) V.Stryker válasza V.Stryker (#23014) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, úgy néz ki helyreállt.

Másik kérdésem:
Epub vagy pdf fájlokat is át tudok küldeni emailen? Vagy konvertálnom kell előtte?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23016) Degeczi válasza V.Stryker (#23015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Epubot nem, PDF-et csak ha nagyon nincs más.

(#23017) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Pdf nem igazán jo az ebook olvaso, szerintem egyik sem. Calibre progi a pc re tedd fel sokat segít

(#23018) matti70 válasza V.Stryker (#23015) üzenetére


matti70
tag

Tudsz epubot is küldeni levélben vagy a Sendtokindle alkalmazással (ez utóbbi sokkal kényelmesebb és megadhatod ilyen esetben az írót, címet), ha átnevezed valami támogatott formátumra, pl. .txt. Nem dokumentált fícsör, hogy egy ideje automatikusan konvertálják mobira.

(#23019) pjen válasza V.Stryker (#23015) üzenetére


pjen
félisten

Calibrével csak ráböksz,küldés eszközre és megcsinál mindent.

(#23020) V.Stryker válasza pjen (#23019) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nincs nálam az eszköz. Anyámnál van külföldön. Ezért is van ez az opció.
Használom én is a calibrét. A kérdés arra irányult,hogy ha epub-ba van meg a könyv, akkor konvertáljam át vagy küldéskor megteszik automatikusan. Mert én is hallottam valami hasonlót...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23021) Degeczi válasza V.Stryker (#23020) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha használod a Calibrét, beállíthatod az ő fiókjának emailcímét is benne, és akkor nem kell külső konvertálásban bíznod.

(#23022) HKorn


HKorn
addikt

Amazon.de mikor szokta akciózni Kindléket, valamikor mostanában Black Friday vagy Cyber Monday lesz náluk?

Run&Ride

(#23023) vegyszer válasza HKorn (#23022) üzenetére


vegyszer
addikt

Cyber Monday volt tavaly, és tavaly előtt is. Régebben nem követtem.
Tavaly előtt 89€ volt a PW3. Nekem is ekkor lett...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23024) HKorn válasza vegyszer (#23023) üzenetére


HKorn
addikt

Tavaly CB-n vettem én is a PW4-et 78€ körül, de nem emlékszem mikor volt. Most karira vennék családba egy olvasót.

Run&Ride

(#23025) JKJ420 válasza HKorn (#23024) üzenetére


JKJ420
tag

Én tavaly november 23-án rendeltem 77 Euroért. Mailbox.de szállítással. Most is akörül lesz sztem.

(#23026) Bubsy válasza HKorn (#23022) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Most azt írják, hogy november 22 és 29 között lesznek mindenféle bf akciók.

(#23027) Degeczi válasza JKJ420 (#23025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jobb a Prime Day: júliusban 69,9 EUR volt a Paperwhite 4

[ Szerkesztve ]

(#23028) kovisoft válasza Degeczi (#23027) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez tök jó hír annak, aki ezt írja: "Most karira vennék családba egy olvasót." :DD

(#23029) Degeczi válasza kovisoft (#23028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha a kérdés az, h "az Amazon mikor szokta akciózni a Kindle-t", akkor vajon ide tartozik-e vagy sem? :U

(#23030) kovisoft válasza Degeczi (#23029) üzenetére


kovisoft
őstag

Még ott volt utána a "valamikor mostanában" is. ;)

(#23031) Degeczi válasza kovisoft (#23030) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Örülök, h nincs jobb dolgod reggel.

(#23032) zsola32 válasza JKJ420 (#23025) üzenetére


zsola32
őstag

Szia, van erről a mailbox.de fiokrol, valamilyen részletes leírás?
Fiamnak jó lenne karira egy olvasó - köszi

(#23033) JKJ420 válasza zsola32 (#23032) üzenetére


JKJ420
tag

Ha nem gond az angol, akkor maga a weboldal jó lesz. Értehetően leírják mit kell csinálni. Magyar nyelven itt a topikban van róla leírás valahol.

(#23034) Bubsy válasza zsola32 (#23032) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia!
Bocs, hogy közbeszólok :)
Én júliusban rendeltem laikusként, szegényes angoltudással, de szerencsére nem egy rocket science :)
Regisztrálni kell, Ők küldenek egy postai címet amire meg kell rendelni a cuccot az amazonról.
Leírják, hogyan kell megadni a címet, de itt egy fórumtárs korábbi rendelése.
Ha megérkezik hozzájuk a rendelésed, küldenek egy e-mailt, felmész a mailbox.de-re és kiválasztod mivel szeretnéd hazaküldeni a terméket (posta, GLS, stb) és kifizeted ennek a díját online, bankkártyával. Ez így néz ki.

A képekért köszi wwenigma-nak :)

(#23035) zsola32


zsola32
őstag

köszi a segítséget.
az angolom nem az igazi, ezért ekkor nálam a bonyodalom.
szerintem el tudok indulni, úgy érzem esélyes lesz mostanában a vásárlás

(#23036) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Itthon is kapható. En mielott rendeltem volna az amazon korbeneztem es eleg jo aron talaltam a hardverapron

(#23037) Bubsy válasza Zozo0525 (#23036) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Bf, vagy prime day árhoz képest nem fogsz jót találni.
Én júliusiban postával együtt 26,4 ezer forintért rendeltem PW4-et.

(#23038) Zozo0525 válasza Bubsy (#23037) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ol de karacsonyra akar jot akkor sok lehetoseg nem marad

(#23039) Bubsy válasza Zozo0525 (#23038) üzenetére


Bubsy
aktív tag

De, a jövőheti black friday, vagy utána a cyber monday, ahogy fentebb is írták ;)

(#23040) Pappi82


Pappi82
csendes tag

Sziasztok,
olyan segítséget szeretnék kérni, hogy új pw4 bekapcsolás után frissített, és eltűntek az ékezetes karakterek a billentyűzetről, és nem tudok belépni az amazon accountomba.
Ha új accountot akarok létrehozni, ott előbb országot kell választani, és utána az jó lesz, de én a meglévőt szeretném használni, és a jelszóban van ékezetem.
Találkoztatok már ilyennel?

(#23041) Degeczi válasza Pappi82 (#23040) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aktuális (5.12.2) fw-rel is vannak ékezetek nálam rajta (csak szokásos módon, sokáig nyomva tartva az ékezet nélküli alapbetűt)

(#23042) Oldman2 válasza Pappi82 (#23040) üzenetére


Oldman2
veterán

Desktopon jelentkezz be az amazon fiókodba és változtass jelszót, ha mégse lennének meg azok a fránya ékezetek.

Jelszóban ékezet? Az ám a szívás, pláne ha valami idegen billentyűzetes gépen kell belépni...

(#23043) Degeczi válasza Oldman2 (#23042) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Még az Y és a Z is az tud lenni...
Külön kedvenc meg a drága Budapest Bank, akik egyszer használatos belépési jelszót is kicsillagozva kérnek be, hadd szívjon a hülye user :O

(#23044) Pappi82 válasza Oldman2 (#23042) üzenetére


Pappi82
csendes tag

Köszi mindenkinek, :) ez lett végül a megoldás

(#23045) Nestra


Nestra
csendes tag

Sziasztok. Oasis-szal szemezek, holnap hátha kifogok egy jó akciót . Akinek ilyen van, meg van vele megelégedve? Örülnék a nagyobb képernyőnek, gomboknak - PW 3 vagy 4 em van, előtte a billentyűs/gombos volt. Viszont a képernyőm a PW valahanyason nagyon gyorsan sérült. Bedobtam a táskámba még újonnan tok nélkül és már meg is szilánkosodott egy helyen s azóta , figyelmes használat mellett, tokkal is van új sérülés . Tehát ettől félek - egy 100 eurós cuccnál is bosszantó, de ha az Oasis-t összebénázom , az fájni fog. Szerintetek lehet ez típushiba - sérülékenyebb display mondjuk az elsőkhöz képet? A billentyűssel semmi hasonló nem történt, még mindig ép...

(#23046) Phülöp válasza Nestra (#23045) üzenetére


Phülöp
addikt

Első naptól fogva fóliával és gyári tokkal használom.
Maga a készülék eléggé rendben van, bár összehasonlítási alapom nincs a többi, aktuális típussal - 6 év után cseréltem le a normál Kindle-t az újabbik Oasis-ra. Nem biztos, hogy megéri az árát a PW ellenében. Mindenesetre nekem kifejezetten tetszik, bár az akksis tokot hiányolom, amit az első szériás Oasis mellé lehetett venni. Akksi nálam kb. 2 hetet bír.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23047) Degeczi válasza Nestra (#23045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha PPW4, az picit valóban sérülékenyebb a többinél, mert már nincs enyhén kiemelkedő keret a kijelző körül, sík a borítás előtte (ami jó eséllyel nem üveg, hanem plexi).
De az már a korábbiaknál (és az összes többi e-book olvasónál) is alap volt, h szállítani csakis tokban, védve szabad!
Nem csak ilyen durva behatás ellen, egy látható külső sérülés nélküli megnyomás is tönkreteheti az eink kijelzőt.

De a PPW4 sem hímes tojás: a nyár óta egyszerű kínai tokban használva, naponta hátizsákban hurcolva sincs rajta semmilyen látható nyom.

(#23049) Degeczi válasza maltegra (#23048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, azért vettem. Szinte csak ebédszünetekben van időm olvasgatni, ezért minden korábbi típusomhoz is kitámasztós tokokat használtam.

Apró nyűgje, h mivel a pánt nem merev, és más nem tartja a helyén, nem teljesen függőleges kitámasztva, egy a PPW saját súlye elhúzza. De ez nem zavaró a gyakorlatban, nem nagy az elfordulás ettől.
Egyébként az altatás/ébresztés megbízható, a tok jól véd, az ébresztőmágnesek szépen csukva is tartják a hátizsákban.

(#23050) lorcsi


lorcsi
veterán

80€ a amazon.de. Oldalon
A PW

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.