Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) gippazoid válasza s4hu|SyD^ (#26999) üzenetére


gippazoid
senior tag

De az is egy 25 dolláros opció, amit ingyen adnak hozzá: a 2 éves gari, amely értelmében ha törik, ingyen cserélik.
Meg nem tudom, mikor lesz ismét prime nap.

Gippazoid Novelties Inc.

(#27002) gippazoid válasza HardRic (#27000) üzenetére


gippazoid
senior tag

Azt olvastam, ez a 2 éves extra gari 25 dollárért megvehető bármelyikhez.

Gippazoid Novelties Inc.

(#27003) s4hu|SyD^ válasza gippazoid (#27001) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem tudom, nem olvastam a garikat, de gyanítom így is úgy is jár hozzá valami garancia. Rá kell kérdezni. Vagy kiverni a balhét ha van valami.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#27004) gippazoid válasza s4hu|SyD^ (#27003) üzenetére


gippazoid
senior tag

A standard az 1 év gondolom. Ez meg a speciális, törés ellen is védő (kb. készülék biztosítás).

Gippazoid Novelties Inc.

(#27005) zsola32 válasza gippazoid (#26993) üzenetére


zsola32
őstag

"nyugatról jön, és nem a balkánról, beleértve kis hazánkat is"
szerintem ez elvi kérdés, ha kell egy "amazonos" menő könyvolvasó, akkor bevállalod, és a vele járó Minimális kockázatot.
nekem ez 7. könyvolvasóm innen, a legrégebbi 6-7 éves, az összes megy a mai napig.
Írták a magyarországi hivatalos gari ügyintézést, pontosabban, hogy nem nagyon van.
és akkor itt visszaértem a mondókám elejére.
Minimális kockázat, tuti könyvolvasó, és itt egy korrekt fórum, hozzzáértő emberekkel, AKIK segíteni fognak NEKED. "no, ez a hab a tortán" :R

[ Szerkesztve ]

(#27006) Tin válasza gippazoid (#26992) üzenetére


Tin
veterán

Én annyira nem aggódnék, ha gond van, max. visszaküldöd. Nincs haverod, aki kint él, és el tudja hozni neked? Úgy a legegyszerűbb. Bár most már késő van ehhez.

(#27007) Professzore válasza gippazoid (#26992) üzenetére


Professzore
csendes tag

Vegyél papírkönyvet! :DD
A viccet félretéve. Az Amazon mindközül a legkorrektebb ilyen tekintetben és NAGYON nem egy liga a One+-szal. Meg a jelenlegi viszonyok között idehaza gyakorlatilag bármivel.
Ehhez mondjuk kapni kellene, de az is csak idő kérdése (még kb. 3 hét és helyreáll teljes gőzzel a gyártás).

(#27008) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Asszony szeretne egy kindle-t karácsonyra, hirtelen itt találtam [link] de őszintén tök hülye vagyok ehhez. Van paperwhite 5, meg sima 11, melyik mire jó, mire érdemes beruházni hosszútávon, kérlek szépen segítsetek, és jó lenne ha jövő péntekre legkésőbb meglenne. :R

http://totesz.myminicity.com/

(#27009) zsola32 válasza Kronk (#27008) üzenetére


zsola32
őstag

Szerintem 8gb-os verzió bőven elég, és a pw5 lenne egy jó vétel.
A sima kindle is vállalható, de nem ennyi pénzért.

(#27010) Kronk válasza zsola32 (#27009) üzenetére


Kronk
őstag

[link] ezt javaslod, érdemes innen venni, vagy van jobb forrás is? :F

http://totesz.myminicity.com/

(#27011) zsola32 válasza Kronk (#27010) üzenetére


zsola32
őstag

Jelenleg a német amazonon 130 euró + 10 euró posta az ára, (ha jól tudom) szóval annyival nem drágább amit belinkeltél, az sem
Cserébe viszont biztos a fa alá tudod tenni.
Szerintem jó vétel, de azért várd meg a többiek véleményét...

Ezen az oldalon is bizniszelnek vele néhányan, de nálam ez felejtős útvonal

[ Szerkesztve ]

(#27012) HardRic válasza Kronk (#27010) üzenetére


HardRic
addikt

Én Hardveraprón a KindleCentertől vettem. Ajánlom, ha gyorsan kell. Számlát is ad amúgy.

(#27013) Kronk


Kronk
őstag

Köszönöm mindkettőnknek, jól gondolom, hogy a reklámos verziót éri meg megvenni, mert az amazon rögtön leszedi a reklámot ha kérem

http://totesz.myminicity.com/

(#27014) Zozo0525 válasza Kronk (#27013) üzenetére


Zozo0525
őstag

A reklám nem hagyományos reklam,... Engem nem zavar sőt tetszik....

(#27015) Phülöp válasza Kronk (#27013) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, ez így van. Egyébként a reklám se zavaró: kikapcsolt állapotban könyvajánló van a kijelzőn. Abban a pillanatban, hogy aktiválod az eszközt, már el is tűnik, használat közben nem jelenik meg.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27016) Degeczi válasza Phülöp (#27015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csukott tokban pedig eleve nem látni a könyvajánlót - de pont ebből adódik a fő szempont a reklámtalanítás mellett, h a toknyitással induljon az eszköz, rögtön kerülj vissza a könyvbe ahol tartottál, ne kelljen még a kijelzőn kézzel elsimítani a reklámot.

(#27017) Kronk


Kronk
őstag

Utolsó kérdésem, nem tudom mennyi helyet foglalnak a könyvek, érdemes beruházni 8 helyett 16gb verzióra, vagy bőven elég a kisebb is?

http://totesz.myminicity.com/

(#27018) Phülöp válasza Kronk (#27017) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha csak könyveket akarsz olvasni, akkor a 8GB mindenre elég. Sőt.
A rendszer is foglal valamennyi helyet természetesen, de így is elfér rajta szemre olyan 5-6 ezer átlagos könyv*, borítóval.

* nem pdf

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27019) HardRic válasza Kronk (#27013) üzenetére


HardRic
addikt

Igen, egy pillanat alatt leszedi a support ha írod, hogy Magyarországon vagy.

(#27020) zsola32 válasza Kronk (#27017) üzenetére


zsola32
őstag

nem lesz helyproblémád a 8gb-os verzióval, én azt venném a helyedben, és igen, a reklámos is tökéletesen megfelelő választás.
Legutóbbi rendeléskor, egy PW5 jött, a páromnak, nem zavarja a reklám, nem is foglalkozom a levételével.

(#27021) unravel


unravel
őstag

Üdv!

Pocketbook TL5-ről váltottam Paperwhite 5-re.
Ratöltöttem a könyveim. Lenne egy kérdésem: beirtam a keresőbe egy szót, 16 könyvben megtalálható ez a szó, 234 könyv még nincs indexelve. Ez normális? Csak türelmetlen vagyok? Vagy újra rá kell másolni? :)

szerk: a reklámokat pillanatok alatt eltávolította a support. Egy darab reklámot se láttam. :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#27022) Zozo0525 válasza unravel (#27021) üzenetére


Zozo0525
őstag

reklámot ne úgy értsd mint pl a youtube- ,.... hanem ha bekapcsolod a készüléket könyvajánlás lesz. milyen formátum amit feltettél? calibre alkalmazással?

(#27023) unravel válasza Zozo0525 (#27022) üzenetére


unravel
őstag

Nem baj, reklamellenes vagyok. :Y

Szinte mindegyik epub volt. Calibrevel küldtem a Kindlere, gondolom átrakta mobiba. :F
De úgy látom szép lassan csökken az indexelendő könyvek száma.

Majd még lesz kérdésem. :))

¯\_(ツ)_/¯

(#27024) Degeczi válasza unravel (#27023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miután rámásolsz egy könyvet, akkor kezd bele az index fölépítésébe, vagyis "végig kell olvasnia" a könyvet, és listát készíteni az összes szó előfordulásáról, h később gyorsan rá lehessen keresni. Ez egy-egy könyvnél simán lehet több perc is, így ha egyszerre több százat másolsz rá, akkor sok óráig is eltarthat (és nem utolsósorban nagy energiaigénnyel jár, hiszen a proci végig nagy teljesítménnyel dolgozik, aludni sem mehet. Ezért érdemes töltőn hagyni ilyenkor)

(#27025) ForzaLoki válasza Kronk (#27017) üzenetére


ForzaLoki
csendes tag

Évekig haszáltam a a 2GB-s paperwhite-t, sose volt kevés a 2GB. Reklámos, nem zavart soha, csak kvázi sreensaver-ként jelenik meg és legalább gyakran más. Az aksija is bírja még hetekig, most váltok az újra, de csak azért mert általában éjszaka olvasok, és az talán jobb lesz a szememnek - majd kiderül. Magyar oldalon vettem, mert a német amazonon lecsúsztam az akcióról és már csak tokkal együtt lehett volna megvenni 169 euróért+szállítás...akkor már inkább 70k-ért szállítással 3 napon belül.

(#27026) BBéci válasza ForzaLoki (#27025) üzenetére


BBéci
titán

2013 májusában vettem az első PW-ot, tök feleslegesen váltottam a 11. generációsra, ami sok szempontból jobb, de semmi hoányérzetem nem volt a régivel. Minden ötödik lapozást meg kell ismételni, mert kicsit halványabb a kelleténél, de ez elviselhető. Most parlagon hever, feleségem ragaszkodik a papírkönyvekhez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27027) hegyenat


hegyenat
újonc

Segítenétek kérlek, hogy van-e különbség a plusz tokon kívül a
Kindle Kids Edition 2020
és a
Kindle 2019 eBook olvasó
között? A 2019 és a 2020 nem ugyanaz lesz?

Árban ha kb ugyanaz a kettő, akkor a kids editiont érdemes választani a tok miatt?

(#27028) Phülöp válasza hegyenat (#27027) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt egy összehasonlító táblázat, az összes Kindle benne van:

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27029) Degeczi válasza hegyenat (#27027) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Jól gondolod, 2020-ban (de még 2021-ben sem) nem jelent meg alap Kindle, így persze, h azonos. A 600x800-as (alig 167 ppi) kijelzős típust azonban manapság ilyen áron már nem érdemes venni, egy hónapja a 6.8" és 300 ppi-s Paperwhite 5 volt alig drágább (asszem 95 EUR + tizenpár EUR továbbküldési díj)
Persze ha későn kapcsolva kellene karácsonyi ajándék, akkor nincs sok választás (de a fehér keret általában nem túl szerencsés optikailag sem, kevésbé papírszerűnek hat a szürkésebb kijelző, mint ha sötét keret lenne körülötte)

(#27030) BBéci válasza Phülöp (#27028) üzenetére


BBéci
titán

Szerinem nem stimmel a táblázatban a PW 5 (2021) cons oszlopban a "flush plastic display". Ugyanis nem süllyesztett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27031) Degeczi válasza BBéci (#27030) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És a "flush display" pontosan azt is jelenti, h síkban lévő, nem süllyesztett.

(#27032) hegyenat válasza Degeczi (#27029) üzenetére


hegyenat
újonc

Köszi a részletes választ. :)

(#27033) BBéci válasza Degeczi (#27031) üzenetére


BBéci
titán

A Deepl szerint a flush display = süllyesztett kijelző.
A Topszótárból másoltam: "egy síkban levő, egy síkban fekvő, egy szinten levő, egy síkban levő, süllyesztett"
"egy síkban, egy szinten, megszakítás nélkül, folyamatosan, süllyesztve"
A Kindle 2022 sorában ez áll az előnyök között: "without flush layer".
Ezeket olvasván megzavarodtam, jónak tartják az egy síkban lévő kialakítást, vagy rossznak?
Szerintem jó, nekem tetszik, mert nem áll meg a por a kijelző és a keret találkozásánál. A régiről rendszeresen ecsettel és szemüvegtörlővel távolítottam el az összegyűlt akármit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27034) Degeczi válasza BBéci (#27033) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ezen nincs mit ragozni (pláne gépi ferdítőt használni): a síkban lévő kijelző a flush, ami körül pedig kiemelkedő keret van, azt "sunken", vagy "recessed"-ként jellemzik. Utóbbiak különösen az infra érintőképernyők idején voltak népszerűek, hiszen ott szükség volt ilyen keretre az érzékelők miatt. Cserébe vmivel élesebb képet tudtak adni, mivel ott nem volt plusz réteg a kijelző fölött (de az így persze sérülékenyebb is volt)

Csak egy példa, de rengeteg akad.

(#27035) BBéci válasza Degeczi (#27034) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, köszi!
Van a polcomon mindenféle szótár, azokkal sem jutottam közelebb a megoldáshoz, mint a gépivel. A magyarázatod és a link felhomályosított.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27036) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Van valami tipp, jótanács a beüzemeléshez? Most hozta meg a futár a Paperwhite Kids-et.
Valami Conversion nevű app rémlik, amit fel kell tenni, de lehet nem jól emlékszem.
Hogyan lehet epub-ot konvertálni és mibe érdemes? Mobi, AZW, AZW3?
Wifi-n hogy lehet küldeni könyvet a készülékre?

Gippazoid Novelties Inc.

(#27037) zsola32 válasza gippazoid (#27036) üzenetére


zsola32
őstag

én a "Calibre" programot használom konvertálásra, illetve programon belül küldhető (vezetéken) a tartalom az olvasóra. Nekem azw3-ban vannak a könyveim, "elválasztó" pluginnel.

(#27038) gippazoid válasza zsola32 (#27037) üzenetére


gippazoid
senior tag

A Calibre tud wifin küldeni?
Van esetleg Androidos konvertáló program?
Ritkán használom a gépemet, a cégest minden nap, de arra meg nem lehet akármit telepíteni. Így kb. a telefont használom mindenre.

Gippazoid Novelties Inc.

(#27039) Phülöp válasza gippazoid (#27038) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha egyszerre felküldesz egy nagyobb pakk könyvet, akkor sokáig nem kell újra bekapcsolni a gépet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#27040) Tin válasza gippazoid (#27036) üzenetére


Tin
veterán

Epubot közvetlenül küldhetsz a Kindle-re Androidról is. Felesleges konvertálni.

(#27041) gippazoid válasza Tin (#27040) üzenetére


gippazoid
senior tag

Empírikus úton rájöttem én is :) (na jó, én a web oldalról próbáltam). Sőt, az Amazon már AZW-t nem is nagyon akar küldeni rá.

Androidról az Amazon féle app-pal, ugye?

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#27042) gippazoid


gippazoid
senior tag

Az hogy néha látni vélem az előző oldal sorait nagyon halványan, az természetes, ugye?

Gippazoid Novelties Inc.

(#27043) Zozo0525 válasza gippazoid (#27041) üzenetére


Zozo0525
őstag

vagyis kindle-s emailcímre

[ Szerkesztve ]

(#27044) Degeczi válasza gippazoid (#27042) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem csak látni véled, tényleg ott is marad, ez e-ink sajátosság, nem mindig tökéletes a képpontok törlése, maradhat némi szellemkép, ezért szokták az e-book olvasók x lapozás után először teljesen feketére állítani a kijelzőt, mert az homogén feketévé teszi mindenhol, eltünteti ezeket a maradványokat.

A régi, évtizeddel ezelőtti típusoknál még gyakori volt az is, h minden lapozásánál feketére töröltek ez ellen, később tudtak optimalizálni rajta, már többnyire 5-6 lapozásonként is elég normál körülmények közt (de pl. nagyon hidegben vagy nagyon melegben minden lapozásnál automatikusan be szokták kapcsolni ezt), ill. pl. az Oasisen (de gondolom más Amazon típusnál is előfordulhat) azt vettem észre, h fejezetváltásnál is mindenképpen feketére töröl, valszeg azért, mert egy új fejezet első oldalának eleje sokszor tartalmaz nagy üres helyet, ott feltűnő lenne ilyen maradvány.

[ Szerkesztve ]

(#27045) gippazoid válasza Degeczi (#27044) üzenetére


gippazoid
senior tag

Valóban, néha feketére is töröl lapozás megkezdésekor.
Tölteni mindegy, mivel töltöm? Samsung töltővel tervezem.
Wifi-t kikapcsolni csak Airplane mode-dal lehet?
Wifi kapcsoló menüt nem találtam. De gondolom, ha be van kapcsolva, akkor gyorsan merül. Nekem 50%-ról indult és most 46%-on van, alig nyomkodtam, csak rátoltam egy könyvet.

Gippazoid Novelties Inc.

(#27046) Degeczi válasza gippazoid (#27045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindegy, hiszen nem az adapter tölti, az csak áramforrás. A Kindle áramigénye pedig se nem nagy, se nem olyan kicsi, h egy nagyobb felvételre számító adapter lekapcsolna.
Igen, az Airplane mód kapcsolja a wifit, aminek valóban nem elhanyagolható az energiaigénye. A merülés azonban pont könyrámásolástól is lehet, mint nemrég szó volt róla, olyankor indexeli a tartalmat, ami erősebb processzorhasználatot jelent (persze egyetlen könyvnél nem vészeset)

(#27047) Tin válasza gippazoid (#27041) üzenetére


Tin
veterán

Felrakod a Kindle appot és akkor fájl kezelőben rámész az EPUB fájlra, hosszan megnyomod, majd megosztás és Kindle. Ott ki tudod tölteni a szerzőt és címet. Ja, a Kindle appba jelentkezz be az accountoddal.

(#27048) gippazoid válasza Degeczi (#27046) üzenetére


gippazoid
senior tag

Meglehetősen gyorsan tölt(?), 46%-ról 90%-ra kb. fél óra volt.

Gippazoid Novelties Inc.

(#27049) BBéci válasza gippazoid (#27048) üzenetére


BBéci
titán

Az szerintem gyors. Az első generációs PW-t 2,5-3 óra alatt lehet 10 %-ról zöld LED-ig feltölteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27050) gippazoid válasza BBéci (#27049) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem túl gyors? Elvileg csak annyi áramot vesz fel, amennyi jó neki, ezt már a mobilok évtizedek óta tudják, de ebook olvasóval nincs tapasztalatom. Ez egy eredeti Samusng töltő, 25W-os.

Az amazon által ajánlott töltő meg 18 és 60W-ot is tud.

[link]

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.