Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Erről a progiról még nem volt szó, ha jól keresgéltem a topicban, de a szerkesztési, konvertálási folyamat végén jó szolgálatot tehet, mielőtt konkrétan az eszközre másolnánk a könyvet: Kindle Previewer

Feel Good Inc.

(#1102) cse978


cse978
csendes tag

Friss felhasználóként a rendelésem története.
Amit rendeltem: Kindle3 WiFi+ gyári lámpás cover

11/05/02 9:00 Rendelés feladás
11/05/02 9:15 Pénzlevonás a számlámról
11/05/03 9:16 UPS-től vám levél érkezés majd visszaküldés
11/05/04 12:18 Átvétel.

Vagyis 2 nap alatt itt volt a cumó.

Pár infó:
1 darab nagyobb dobozba volt a 2 kissebb csomag.
Sem ÁFA-t sem vámot nem vontak le.
Csak a 2 temék árát + száll. ktsg. vontak le.
E***E-nél bankolok. A dombornyomott kártyámon kívül van egy VISA virtuon kártyám amire annyi pénzt teszek át amennyit akarok. +1000Ft-nyi összeget tettem át legyen ballansz.

Melleseleg az eszköz nagyon nagyon baba!!! :)

És a véleményem, hogy ez olvasásra van kitalálva nem net/skype/játékok/zene meg stb.
Bár tudom némelyik ilyen opcióval is rendelkezik.

Az Amazon saját konvertálos megoldása nekem nagyon bejött csak ajánlani tudom.

:)

(#1103) Degeczi válasza curtis2 (#1098) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem a vám az elsődleges, az pár %, hanem a 25% áfa, amit a legolcsóbbra is kellene fizetni - de az Amazon átvállalja
(viszont 3g + drága tok esetén már tényleg nem, ha igaz)

(#1104) Degeczi válasza cse978 (#1102) üzenetére


Degeczi
nagyúr

tényleg megdöbbentően gyors most a szállítás (nekem Szegedre hozta el az UPS, és még így is 2.5 nap az itteni éjjeli rendeléstől számítva: ha a keleti parton van az Amazon központja, akkor késő délután is rögtön átvitték az UPS-hez kiszállításra. Vagy eleve az UPS-nél is tartanak raktárkészletet belőle persze)

nagyon jó a cucc, nekem még jobban is tetszik kinti, napfényben olvasásra, mint egy papírkönyv: itt pont jó, h nem vakítóan fehér a háttér, hanem kissé szürkés

(#1105) Zirowe válasza Pompi (#1101) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, már szedem is. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1106) RexpecT


RexpecT
addikt

Mobipocket Creatorral megformázott szöveg egyre több helyen hibázott.Az Ő betűt sok helyen nem szerette és úgy alakította át a szöveget hogy néhány helyen az szétvágott szavakat az Ő betű előtte helyen pl.: leveg őben.
Abbyy Transformer-el átalakítottam a szöveget HTML-be utána a Mobipockettel prc-be.
De nem nagyon tetszik az olvasónak ha 4-5 ször lapozok egymás után, szeret elgondolkozni 5-10mp re :( .

(#1107) RexpecT


RexpecT
addikt

Esetleg ha valaki megtudná mondani, hogy Calibrével átalakított PDF-ből hogy tudom kiszedni az oldalszámokat azt megköszönném :R .

(#1108) Degeczi válasza RexpecT (#1107) üzenetére


Degeczi
nagyúr

én is épp ezzel szívok...
illetve az oldalak tetején megismételt fejezetcímekkel, amiket a Calibre beletesz a szövegbe

a Mobipocket Creator ezt szépen elkerüli, mindkettőt kiszedi - viszont a nagybetűs fejezetcímeket is elnyeli, amitől aztán összefolyik a szöveg

(#1109) RexpecT válasza Degeczi (#1108) üzenetére


RexpecT
addikt

Azóta már sokféleképpen megpróbáltam, de még mindig semmi.Most megpróbálom elküldeni konvertálásra az amazonnak kíváncsi vagyok milyen lesz a végeredmény.
Ez a problémám a Mobipockettel.
Hihetetlen ugyan azt csinálja az amazon konvertere is.
Valakinek valamilyen ötlete :( :F

[ Szerkesztve ]

(#1110) Tim82 válasza RexpecT (#1109) üzenetére


Tim82
nagyúr

Game of Thrones, yeppi. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#1111) RexpecT válasza Tim82 (#1110) üzenetére


RexpecT
addikt

:K :C .
A Calibre meg olyat csinált, hogy minden második mondat után rakott egy üres sort.Na ezt már betudtam állítani, hogy ne tegye, viszont itt az oldalszámokat rakja néha össze vissza(például a szöveg közepére).

(#1112) Degeczi válasza RexpecT (#1109) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ez már nem az első rész, ugye?

mert én még azzal kínlódom: a Mobipocket szépen átteszi, nincsenek ékezethibák, ismétlődő fejlécek, oldalszámok sem - de fejezetcímek sem...

A "jeges hideget árasztott" után egy új fejezet kezdődne (az eredeti PDF-ben szép nagy betűvel):

Néha baromi zavaró, mert minden átmenet nélkül egyszercsak másról van szó...
(a sortörések is lehetnének jobbak, de az annyira nem vészes)

A Calibre szépen kiteszi a nagybetűs fejezetcímeket - viszont otthagyja az alsó oldalszámokat, és fönn ismétlődő fejlécet is, ami tán még zavaróbb, mint az egybefolyó fejezetek:

persze próbáltam mindenfélét állítgatni benne, heurisztikus módban is - de sikertelenül...

talán az eredeti PDF-ből kellene valahogy kiirtani a fejlécet és láblécet

[ Szerkesztve ]

(#1113) Realradical


Realradical
őstag

Valaki használ már Doukan firmware-t? Mik a tapasztalatok?
Én hétfőn tervezem lecsekkolni.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1114) Degeczi válasza Realradical (#1113) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a linken a legtöbb bejegyzés amiatt panaszkodik, h semmilyen nemzeti karakter (német, spanyol, ...) nem jó, a fejlesztő pedig tesz rá - így nem tűnik vonzónak

(#1115) RexpecT válasza Degeczi (#1112) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen ez már a második rész.Ezt a mobipocket jól átalakítja, csak az ő-betűknél(ketté töri a szót) hibázik(fejezetenként 1-2-3 alkalommal).
A Calibre nekem csak az oldalszámokat írta úgy ahogy Neked is, a többit jól megcsinálta.Egyébként írtam ezzel kapcsolatban remélem válaszolnak.
Amúgy küld el az amazonnak, gyakorlatilag ugyanazt produkálja mintha a mobipockettel csinálnád.

[ Szerkesztve ]

(#1116) Realradical válasza Degeczi (#1114) üzenetére


Realradical
őstag

Mondjuk ez engem nem fog zavarni a lényeg, hogy az angol pdf-ek jól menjenek rajta. Elég sok olyan tananyagom van amit csak a Hanlin v3-al tudok olvasni viszont az kicsit lassú.
Ráadásul dual bootos a megoldás, ha kedvem tartja magyar könyvre simán indítom a gyári OS-t. No majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1117) Degeczi válasza RexpecT (#1115) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát akkor nem sok értelme az Amazonnak küldeni, ha ugyanúgy elrontja a fejezetcímeket...

de nem gond: megvan végre a Calibre megoldás!

nem éppen felhasználóbarát, de legalább jól testreszabható az egyes PDF-ekhez: regexp-eket kell írni a Search/Replace funkcióhoz...

a Trónok Harca első részéhez pl. ezzel szedem ki a rossz helyre került elválasztásokat, a fejlécet és az oldalszámokat:

(-<br>\n)|(<hr>\n.*?<br>)|(\d{1,3} <br>)

hogy jók legyenek a fejezetcímek is (amik csak bold-al voltak kiemelve), érdemes azok miatt egy chaptert beillesztő kódot is berakni (első sor a keresett, második amire cseréltetni kell):

(<b>.*?</b><br>)
<h2 class="chapter">\1</h2>

így már végre nagyon baba a Kindle-n, tartalomjegyzéket is kap...
(igaz, csak borítót tudok beszúrni, önálló képeket nem - pedig jó lett volna az észak és dél térképét is berakni. A Mobi Creatorban lehet, de oda csak RTF-en keresztül tudom átvinni a Calibre-vel letisztított anyagot, akkor viszont elvesznek a fejezetek. Mindegy, már így is nagyon jó)

(#1118) RexpecT válasza Degeczi (#1117) üzenetére


RexpecT
addikt

Ezekbe a kódokba jobban bele kell ásnom magam,a második könyvbe kiszedte a lapszámokat, de a fejezetcímeket is. :(

(#1119) Degeczi válasza RexpecT (#1118) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze: ez nem univerzális, hanem csak egy adott formázású PDF-hez jó

de a mintájára nagyon egyszerű átalakítani, csak a Search/Replace varázspálca ikonjával meg kell nézni a PDF forráskódját, és az adott kódkörnyezethez illő kifejezést írni (ott jól le is tesztelhető)

(#1120) Degeczi válasza RexpecT (#1118) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha nálad is ugyanaz a Királyok Csatája PDF van,
akkor abban annyi a különbség, h nincsenek sorvégi elválasztások, annak (-<br>) keresése elhagyható tehát, a fejléc viszont nincsen sortöréssel lezárva, ezért csak a </a>-ig kell kiszedni, tehát ennyi a kód:
(<hr>\n.*?</a>)|(\d{1,3} <br>)

(a fejezetek ugyanúgy simán bold-dal vannak kiemelve, így ott is érdemes a chaptert beszúró search/replace párt kiadni)

(#1121) Bada Bing


Bada Bing
tag

Tudtok valami eszközt (Firefox/Chrome kiegészítő), ami képes arra, hogy egy tetszőleges honlapon járva nyomjak egy gombot, ami viszonylag tisztességes kinézetben elküldi a Kindle-emre az adott oldal (esetleg a kijelölt szöveg) tartalmát?

Esetleg valami publikus Calibre szervert ami rendszeresen küldi a híreket a felírt emailre?

[ Szerkesztve ]

(#1122) Degeczi válasza Bada Bing (#1121) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az Instapaper pontosan ezt csinálja

fölraksz egy "Read later" gombot a könyvjelző eszközsávra, és az küldi el az oldalt az Instapaper accountodra, ahonnan letöltheted Mobi formátumban, vagy magától átküldi naponta/hetente a beállított Kindle címedre

(#1123) RexpecT válasza Bada Bing (#1121) üzenetére


RexpecT
addikt

Send to Kindle- ezt próbáltad már?

(#1124) RexpecT válasza Degeczi (#1120) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi működik :R .

(#1125) yentl


yentl
csendes tag

Megosztanék egy kellemetlen élményt, hátha más is találkozik vele.
A Kindle-t egy dunaparti hosszabb kirándulás és közvetlenül böngészés után kapcsoltam ki. Amikor legközelebb bekapcsoltam, végleg és teljesen lefagyott az oldal újbóli betöltése közben. Persze teljesen bepánikoltam, utánakerestem. Szerencsére a legújabb generációnál már van reset funkció, a bekapcsoló gomb 15 mp-en át történő elhúzva tartásával. Jó ezt tudni :))
Keresés közben találtam utalásokat arra, hogy a pára és a hideg könnyen okoz ilyesmit, de arra is, hogy bonyolultabb oldalak betöltése közben megesik, hogy a Kindle lefagy. Úgyhogy attól félek, nem ez volt az utolsó alkalom, hogy így járok. És talán Nektek is jó, ha előre tudjátok, mi a megoldás! :)

(#1126) Polllen válasza yentl (#1125) üzenetére


Polllen
nagyúr

A böngészés erősen kísérleti - mondhatni béta - így jobb ha megbarátkozol vele... :N Mondjuk én is jobban szeretek ezen böngészni, mint a telón...

Amúgy sztem nem túl sok értelme van ki-bekapcsolgatni a masinát... Elméletileg a kijelző nem fogyaszt energiát, csak a frissítéshez... Alvás módban pedig a legtöbb process-t kilövi a rendszer automatikusan. Persze bennem is erősen él az érzés, hogy ha nem használom, kapcsoljam ki... :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1127) Zirowe válasza yentl (#1125) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én olvasás közben szerettem volna kijelölni egy szöveget, de nem a menüből indulva, hanem egyből a d-paddal.
Amikor befejeztem és le akartam okézni, lefagyott teljesen, resetet is hiába nyomtam.
60mp- keresztül tartottam elhúzva a gombot, azzal szerencsére újáéledt, de utána megpróbáltam ezt az egészet megint, és ugyanaz lett a vége.
Mondjuk legalább a kijelölt szöveg megmaradt újraindítás után is.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1128) Zirowe válasza Polllen (#1126) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos erre is rá tudok cáfolni: tökig feltöltve bekapcsolom a 3g-t, böngészek vele, majd kikapcsolom a 3g-t, és nem kapcsolom ki teljesen a gépet.
Két nap után már enni kér, szóval lehet érdemesebb netezés után nyomni egy resetet, biztos am8 biztos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1129) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Van köztetek valaki, aki Sony PRS-ről váltott Kindle-re? Nekem első körben Sony PRS-505 olvasóm volt 1.5 évig. Teljesen meg voltam vele elégedve. Aztán az érintő képernyő miatt cseréltem PRS-600 típusra.

Most viszont a Kindle 3-al szemezek. :D

Igazság szerint nincs különösebb problémám a PRS-600-al, de sajnos a szöveg olvashatósága a tükröződés miatt sokkal gyengébb, mint az 505-nél (annál szikrázó napsütésben is sokkal kontrasztosabb volt a kijelző, minden tükröződés nélkül). Van ilyen tükröződés probléma a Kindle esetén?

A 3g miatt is elgondolkodtam a cserén, és mivel most jó a dollár árfolyama most lenne érdemes belevágni.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#1130) Nestra


Nestra
csendes tag

Sziasztok.
Átolvastam a fórumot, mert megrendeltem a Kindle 3-at...Persze technikai analfabéta lévén nem biztos, hogy minden meg/jól értettem, ezért kérek előre is elnézést az esetleges hülye kérdésekért. És köszi a hasznos bejegyzéseket, sok volt belőle!
szóval, ami elsősorban foglalkoztat - Macintosh géppel hogyan tudok hatékonyan PDF-et prc.re (Mobira) konvertálni? A calibre első körben hanyagolnám, mert a felét sem értem amit vele kapcsolatban szóba került, de pl a korábban linkelt online-convert.com tetszik, egyszerű, használnám. A másik lehetséges megoldás az amazonnak való küldözgetés lenne.
Mac-kel használja valaki a Kindle-t? Elvileg működnie kéne, ha már USA őslakos mindkettő. Gyakorlatban pedig rátöltöttem pl a Kindle Preview-ert, hogy lássam, korábban mobira konvertált pdf könyvem hogy néz ki, és sehogy - nagyon nem szeretik egymást.

(#1131) Polllen válasza Zirowe (#1128) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából nem ugyanarról beszélünk sztem. Az újraindítás és kikapcsolás között ugye van egy leheletnyi különbség... :DDD

Nyilván a restart nem árt, ha beragad a böngésző, mert úgy látom automatikusan x óra után se zárja be és ilyen gombot sem találtam.

Viszont a kikapcsolás más tészta... Vajh a kindle 3 élettartamára hatással lesz az, hogy folyamatosan - restartokkal együtt is - csak sleep módban volt vagy azért fél napokat ki volt kapcsolva, miközben nem ment. Amazon szerint ugye az energiafelhasználás annyira minimális alvás közben, hogy felesleges kikapcsolni.

Galacitából sztem ez az idézet visz mindent: "Not enough to survive. Somebody has to deserve it.

Más:
Firefox-n van más megoldás, mint az instapaper?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1132) B.A.T.21 válasza Polllen (#1131) üzenetére


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

A http://www.klip.me/ , elvileg már mindenféle böngészőn működik

B.A.T.21

(#1133) Degeczi válasza B.A.T.21 (#1132) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, és az azonnal elküldi
(az instapaper csak naponta/hetente)

(#1134) kokyt válasza B.A.T.21 (#1132) üzenetére


kokyt
senior tag

Köszi a linket! :R
Remek cucc.

(#1135) Polllen válasza B.A.T.21 (#1132) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mobilarenáról akartam átküldeni egy cikket, de nem működik :( Fórumot pl. engedné...

Most engedi... Ugyanazt csináltam, mint eddig... :U

Amúgy jól gondolom, hogy a 2 kindle e-mail cím között a csak wifi-s verzióval rendelkezőknek nincsen semmi különbség? (Bár az amazon azt javasolja használjuk a free-t)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1136) Zirowe válasza Polllen (#1131) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem, én konkrétan arra gondolok, hogy ha a wireless ki van kapcsolva, akkor jó sokáig bírja az akksi, viszont, ha bekapcsolom a 3g-t, és mondjuk pont előtte volt teljesen feltöltve, netezek egy kicsit, utána wireless off, és használom rendesen, majd sleepbe küldöm, akkor rá egy napra csutkára lemerül.
Én arra gyanakszom, hogy ilyenkor a böngésző mégsem lövi le magát, hanem a háttérben aktív marad, még ha netelérés nélkül is, és eszi a procit+akksit.
Gondolom ha netezés után nyomnék egy restartot, akkor a gond megszűnne.

Más nem tapasztalt ilyet?
Vagy csak én moddoltam túl a készülékemet? :D:D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1137) vans?


vans?
őstag

Kezdek elbizonytalanodni, ahogy olvasom a topikot, hogy ilyen konvertalasi nehezsegek vannak... Nincs sok erom es kedvem ilyen kodozgatasokat csinalni.. :( Azt hittem egyszerubb ez az egesz...

hábm bábm

(#1138) Gabás válasza vans? (#1137) üzenetére


Gabás
addikt

a pdf-et mindig is nehéz volt konvertálni bármilyen eszközzel vagy szoftverrel, egyszerűen nem erre van kitalálva

(#1139) RexpecT válasza Gabás (#1138) üzenetére


RexpecT
addikt

Már csak az a kérdés hogy miért ilyen formátumban van sok könyv :( .

(#1140) Degeczi válasza RexpecT (#1139) üzenetére


Degeczi
nagyúr

így van, doksiknál érthető, könyveknél viszont valóban fölösleges hagyomány

(#1141) Degeczi válasza vans? (#1137) üzenetére


Degeczi
nagyúr

könyveknél nem vészes: ha már tudod, mit kell tenni, pár perc az egész (de a Mobi Creator magától is egészen jó eredményt ad)

bonyolult doksit (ábrákkal, sok betűtípussal) meg úgyis PDF-ben kell hagyni

(#1142) kokyt válasza Zirowe (#1136) üzenetére


kokyt
senior tag

Nem hiszem, hogy moddolástól függ. Nálam is előfordult egyszer, hogy cirka 1 hét után lemerült, pedig semmilyen mod nem volt felrakva.
Én arra vetek, hogy a sleep nem mindig teszi teljesen alvó állapotba, a wifi és 3G még úgy is szívja az akkut, ha bekapcsolva marad. Azóta inkább kikapcsolom a wireless-t és úgy küldöm sleep-be, így több mint egy hónapot ment töltés nélkül.

(#1143) vans? válasza Degeczi (#1141) üzenetére


vans?
őstag

De fentebb ti is konyvet probaltatok meg konvertalni nem? Nem parc perces munkanak tunt ezekkel a kodokkal...

hábm bábm

(#1144) Zirowe válasza kokyt (#1142) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De épp ez a lényeg: sleep előtt kikapcsolom a wireless-t, és így, max 2napon belül csontra merül, úgy, hogy előtte volt töltve.

Ha nem kapcsolom be egyáltalán és nem használom, akkor sokáig bírja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1145) Polllen válasza Zirowe (#1144) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem beakadó procesz miatt lehet. Ami engem ebből érdekel, hogy tehát, te rendszeresen kikapcsolod a gépet, ha hosszabb ideig nem használod. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1146) snowdog válasza vans? (#1143) üzenetére


snowdog
veterán

Az ABBYY PDF Trasformer/Convert PDF Document program segítségével az állomány méretétől függően valóban csak pár perc a konvertálás. Hihetetlen jó eredménnyel dolgozik. Még olyan szkennelt anyag esetében is, ahol az oldal széle "elkenődött".

(#1147) Degeczi válasza vans? (#1143) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mint látható, az igazi gondot az okozta, h először, teljesen kezdőként a fene se tudta, hogyan kell lecsapni a fejlécet/láblécet...

de nem tartott túl sokáig rájönni, és ha egyszer már tudod, akkor az alább írt megoldással, a search/replace PDF forrásmegtekintésével szó szerint pár perc az egész: egyszerűen csak azt kell megnézni, milyen szabályszerűség alapján lehet megtalálni ezeket

(de enélkül sem volt használhatatlan az eredmény egyik programmal sem, csak ronda, ill. nélkülözte a tartalomjegyzéket)

egy közös tárhely lenne jó, ahová fölrakhatná mindenki amit átalakított - csak ez sajnos nem mindig legális

(#1148) Degeczi válasza snowdog (#1146) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de az összemérhető a Kindle árával...

(#1149) Zirowe válasza Polllen (#1145) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Akkor szerintem én fogalmazok rosszul: SOSEM szoktam kikapcsolni a gépemet, mindig sleepbe rakom.
De azt vettem észre, hogy ha netezés után nem nyomok egy restartot, akkor sleepben 1-2nap alatt csutkára merül a cucc még kikapcsolt wireless mellett is.

Ok?:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1150) Polllen válasza Zirowe (#1149) üzenetére


Polllen
nagyúr

harasó! :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.