Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) kokyt válasza Zirowe (#1149) üzenetére


kokyt
senior tag

Én is mindig sleep-be rakom. Elég gyakran szoktam a wifi-t vagy a 3g-t is használni, de eddig egyszer fordult elő a gyors lemerülés. Bár lehet, hogy csak szerencsém volt :B
Ezek szerint érdemes lehet néha restartolni.

(#1152) adnoctum18 válasza kokyt (#1151) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Sosem kapcsolom ki es nem netezek rajta.

Sosem tapasztaltam ezt a furcsa lemerulest.:)

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1153) Zirowe válasza kokyt (#1151) üzenetére


Zirowe
nagyúr

"Örülök", hogy nem csak az én sajátosságom. :)
Már kezdtem azt hinni, hogy vmi hibás egyedet fogtam ki.

Ha nem kapcsolom be a wirelesst és nem használom a netet, akkor hozza a hosszú üzemidőt.

Gondolom ez a probléma is lehet az egyik oka, hogy még mindig experimental a böngésző. :((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1154) kirkri válasza kirkri (#1129) üzenetére


kirkri
addikt

Kicsit elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e váltani. Ez a két körös doc formátum konvertálás doc>rtf>mobi nem igazán tetszik nekem... :(

A SONY sem ismeri ugyan a doc formátumot, de az rtf-et gond nékül kezeli. Így egy konvertálást már megspóroltam.

21 éve a Prohardveren! ™

(#1155) Degeczi válasza kirkri (#1154) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a doc (vagy rtf) "konvertálás" annyiból áll, h elküldöd a Kindle-es emailcímedre, és pár percen belül le is szinkronizálódik a cucc az olvasódra...

(#1156) RexpecT válasza Degeczi (#1120) üzenetére


RexpecT
addikt

Most raktam fel az olvasómra az átalakított könyvet.Nagyon király hogy a tartalomjegyzék is működik, ezek szerint csak a Calibre a legjobb.
Ha valaki venné a fáradtságot és készítene egy jó leírást a search/replace menüpontra(a kódírás részére) az elég hasznos volna :K .

(#1157) Zirowe válasza kirkri (#1154) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én eddig 1200 könyvet konvertáltam, ami vegyesen állt doc, rtf és pdf-ből, mindegyiket az amazonnak küldtem el, egyikkel sem volt problémám eddig.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1158) RexpecT válasza Zirowe (#1157) üzenetére


RexpecT
addikt

Mondjuk ezt elég hihetetlennek találom.Én is elküldtem az Amazonnak de nekem szétvágott egy pár szót.Hogy lehet az hogy Neked nem(gondolom ugyanazt az algoritmust használják mindenkinél)?Ezzel természetesen nem azt akarom mondani hogy hazudsz, csak érdekesnek találom.

[ Szerkesztve ]

(#1159) Degeczi válasza RexpecT (#1156) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, ilyen hosszú könyveknél kritikus, h legyen tartalomjegyzék és korrekt fejezetek (a jobbra-balra iránygombokkal fejezetenként ugrálva gyorsabban megtalálható ami kell)

a kódírásról nagyon jó leírásokat lehet találni: a "regex"-re kell ráguglizni

a search/replace alatt a varázspálcával meg kell nézni a PDF forrását, megkeresni benne az eltávolítandó részeket, és megfogalmazni, hogyan azonosítható az géppel

pl. az oldalszám egy 1-3 jegyű szám, szóköz, majd <br> - ezért a (\d{1,3} <br>)

arra érdemes még ügyelni, h a Calibre a program nyelvét használja a generált anyagokhoz is, így magyar szöveg esetén magyarra célszerű állítani

(#1160) Zirowe válasza RexpecT (#1158) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, szétvágott pár szót, csak nem vagyok annyira kritikus (vagy nevezzetek inkább lustának), hogy ezért belekezdjek másféle konvertálgatásokba.
Kibírom, hogy 20-25 oldalanként két szó ketté van vágva. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1161) RexpecT válasza Zirowe (#1160) üzenetére


RexpecT
addikt

Hát igen.Egyébként csak nem sikerült teljesen jól megformázni Calibrével a könyvet, néhány helyen rosszul tördelte el a szöveget(ahol sok párbeszéd van illetve gondolatjel).
De a canadahun fúrumán megtaláltam az összes könyvet prc.-ben borítóval együtt és ahogy belenéztem a Kindle Previewer-el az már tényleg hibátlan.

(#1162) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egy cikk, ami végre megpróbálja helyesen bemutatni a jelenlegi valós ebook helyzetet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1163) snowdog válasza Degeczi (#1148) üzenetére


snowdog
veterán

A könyveket is mind megveszed, ugye? :D

(#1164) moonguru


moonguru
őstag

Important Message

* Kindle Wireless Reading Device, Wi-Fi, Graphite, 6" Display with New E Ink Pearl Technology - includes Special Offers & Sponsored Screensavers is currently only available in the U.S. Customers in Hungary can purchase our bestselling Kindle (Wi-Fi) from this page.

Fenébe, hogy a NOKIA támogatása nem vehető igénybe (NOKIÁS vagyok)

114 dollár lenne csak! :W

Monitor Guru!

(#1165) #34577664 válasza moonguru (#1164) üzenetére


#34577664
törölt tag

Nyugodj meg, ehhez a Nokiának semmi köze.

(#1166) Degeczi válasza snowdog (#1163) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha lehet, meg szoktam, igen

pl. az a hazai kiadó elképesztő töketlensége, h bár tavaly ősz óta tudhattak a mostani Trónok harca sorozatkezdetről, eszükbe nem jutott volna egy újabb kiadást intézni... :(

nálam ez volt az egyik végső lökés a Kindle felé

(#1167) levcike válasza Zirowe (#1) üzenetére


levcike
csendes tag

Kedves Edenyke!

Letöltöttem a calibre software-t. Beállítottam kimeneti egységnek a Kindle 1-2-3-at, a progi rögtön elkérte az amazon-on regisztrált e-mail címemet jelszóval együtt! Ez egy picit aggaszt. Nálad nem volt ebből probléma?

(#1168) Zirowe válasza levcike (#1167) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nem tudom, mert en kb egyszer probaltam ki a calibret, de nem jott be, viszont akkor nem kerte tolem az adatokat.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1169) Gabás válasza levcike (#1167) üzenetére


Gabás
addikt

Ha nem akarod, nem adod meg. Ha megadod, el tudja küldeni a könyveket a vezeték nélküli kapcsolaton is a készülékre.

(#1170) yentl válasza levcike (#1167) üzenetére


yentl
csendes tag

Szia! Bocsánat, hogy így - lenni nem Edenyke - válaszolok :-) de az adatokat nem kötelező megadni, nekem simán sikerült továbblépnem a telepítésben enélkül. És azóta is remekül működik, USB-n keresztül töltöm fel a Kindle-re az elkészült mobikat.

[ Szerkesztve ]

(#1171) levcike válasza yentl (#1170) üzenetére


levcike
csendes tag

Köszönöm a sok jó választ! Kiveszem az e-mail címem és jelszót változtatok! :)

(#1172) Degeczi válasza levcike (#1167) üzenetére


Degeczi
nagyúr

érdemes megadni, mert így módod van időzítve futtatva automatikusan leszedetni kedvenc weboldalak híreit, és továbbítani a Kindle-ödre

alapban is van ehhez egy rakás beállítás a Calibre-ben, pl. index.hu híreket is nagyon szépen kétszintű tartalomjegyzékbe teszi

ha hozzáférsz valahol (pl. cégnél) egy állandóan futó géphez, akkor ezzel megoldhatod, h reggelizés közben nézd át a friss híreket

(#1173) Degeczi válasza levcike (#1171) üzenetére


Degeczi
nagyúr

miért vennéd ki? :F

magától semmit nem tud csinálni vele - ráadásul azt az Amazon.com-on kell engedélyezned, honnan fogadsz leveleket...

(és persze nem az Amazonos belépésed jelszavát kéri, arra nincsen szüksége, hanem egy olyan email-fiókét valahol, amivel levelet tud küldeni. Ez célszerűen gmail, mert az a legtöbb net-szolgáltatón keresztül működik, laptoppal vándorolva is. A Kindle címed csak mint címzettet használja föl, annak jelszava így nem kell tehát)

(#1174) ooooobi válasza Polllen (#1131) üzenetére


ooooobi
senior tag

http://sendtoreader.com/ nekem jobban küldte a cikkeket, és a képekkel se volt gond, a többi az kihagyta a képeket sokszor, de ez még régebben volt azóta lehet jó a többi is

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1175) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egy nagyon teljes és részletes bejegyzés a (majdnem) összes elérhető hackről és módosításról kindle 3-ra. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1176) chop


chop
őstag

3 500 Ft elég sok egy szilikonos tokért, nem? Mit gondoltok?

(#1177) Efreet válasza chop (#1176) üzenetére


Efreet
senior tag

Nagyon, ebayről 1-2 font környékén postázással együtt itt van, az maximum 1000 forint.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#1178) snowdog válasza chop (#1176) üzenetére


snowdog
veterán

Ebben a hozzászólásban ajánlottam szilikon tartót: #889

"... Szállítással együtt kemény US $2.39/db volt az ára (egészen pontosan 459 HUF)."

u.i. úgy tűnik szerencsém volt, és jókor vásároltam. Most ismét megnéztem, és jelenleg ezen az áron nem kapható. [link]

A legolcsóbb vásárlás: Price: US $4.99 + Shipping: $2.50 = $7.49
Ez szállítással együtt kb. 1500 Ft. Szerintem gyakrabban kell figyelni az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#1179) Efreet


Efreet
senior tag

például - szállítással 986 forint
ez szintén
és így tovább

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#1180) RexpecT válasza Zirowe (#1175) üzenetére


RexpecT
addikt

Én azt nem értem, hogy miért kell ahhoz hack, hogy megváltoztassa az ember a háttérképeket?Szerintem alapból is belerakhatták volna. :K

(#1181) Realradical


Realradical
őstag

Kis reklám. Világítos tok helyett alternatíva, nekem bejött és csak 990Ft.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1182) snowdog válasza Realradical (#1181) üzenetére


snowdog
veterán

Ha valaki szeret az eBay-en vásárolni, már $1.63-ért is megkapja (szállítással együtt kb. 320 Ft)
[link]

(#1183) Realradical válasza snowdog (#1182) üzenetére


Realradical
őstag

És én még házhoz is mentem érte :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1184) Degeczi válasza RexpecT (#1161) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nézd csak meg jobban azokat a Canadahun-os PRC-ket: egyszerűen Mobi Creator-ral készültek = nincsen tartalomjegyzékük, fejezeteket nem ismerte föl, így ugrálni is csak laponként lehet bennük, az első könyvnél pedig még a fejezetcímeket is leharapta...

a Calibre ezek miatt jobb

(#1185) chop válasza Realradical (#1183) üzenetére


chop
őstag

snowdog, Efret: köszi, megnézem!

Realradical: :D:D:D

[ Szerkesztve ]

(#1186) snowdog válasza Realradical (#1181) üzenetére


snowdog
veterán

Azért ez fel nem fogom józan ésszel. Nem egyszer vásároltam 1 dollár alatti értéken, akár egy darab valamit, és a nem egészen 200 Ft-os árut Kínából (sokszor a bélyeg is rajta van a borítékon) még ingyen házhoz is hozzák. Döbbenetes! :))

[ Szerkesztve ]

(#1187) panizzi


panizzi
aktív tag

De ezt a bigyót mire csipteted?

no limit

(#1188) Realradical válasza panizzi (#1187) üzenetére


Realradical
őstag

A toknak a hátrahajtott részére.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1189) bark88 válasza Realradical (#1188) üzenetére


bark88
csendes tag

melle ment sry

[ Szerkesztve ]

(#1190) bark88


bark88
csendes tag

Megrendeltem en is, kis szerencsevel pentekre itt van.
Ha nem lesz tul kenyelmes pdf-ekhez akkor eladova valik. :)

(#1191) snowdog válasza bark88 (#1190) üzenetére


snowdog
veterán

Nem lesz túl kényelmes pdf-hez (szerintem). :)

Sokszor csak elfordítva olvasható, nekem az meg nem igazán tetszik.

(#1192) chop válasza snowdog (#1191) üzenetére


chop
őstag

Megerősítem. Konvertálni meg nem az igazi, mert a PDF pont a layout miatt jó. Ezt meg PRC nem tudja. Elfordítva használható, de amúgy tényleg bajos. DX kellene?:)

(#1193) Realradical válasza snowdog (#1191) üzenetére


Realradical
őstag

A duokan firmware egész jól méretezi át a pdf-et (kollégám próbálta), nincs ez a fix méret aminél vagy scrollozol vagy lefekteted.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1194) RexpecT válasza Degeczi (#1184) üzenetére


RexpecT
addikt

Amit en leszedtem ott minden stimmel, meg borito is van.

(#1195) Degeczi válasza RexpecT (#1194) üzenetére


Degeczi
nagyúr

aha, az első keresés ezt találta - amit egyszerűen Mobi Creatorral készítettek

de látom, van egy "10 könyv.rar" is egy másik topikban, ami már valóban kézzel szerkesztettnek, jónak tűnik

(#1196) RexpecT válasza Degeczi (#1195) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen az lesz az.Tegnap olvastam belőle vagy másfél órát.Találtam két hibát, de az valszeg az alapanyagba is úgy volt(kimaradt a szóból egy betű).
Remélem ezen a héten a tokomat is meghozza végre a postás :K .

(#1197) telya


telya
aktív tag

nah, lett nalam is egy ilyen cucc a haznal, 3g valtozat. eleg hihetetlen maga a cucc is, az ingyen net meg eleg felfoghatatlan szamomra.. hogy mukodik ez? nem lehet kiszedni belole a simet es mashol hasznalni vagy wifin megosztani pl? elegge visszaugrana a netszamlam :))

(#1198) Zirowe válasza telya (#1197) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:W :W :W

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1199) curtis2


curtis2
tag

Fóliát ti raktatok rá? Kell/érdemes szerintetek?
Köszi,

curtis

(#1200) Degeczi válasza curtis2 (#1199) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kár lenne lerontani a láthatóságot

azt mondják, pont azért jobb a Kindle olvashatósága a Sony-nál, mert nem érintőképernyős, nincs fölötte másik réteg

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.