Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) sto1911


sto1911
veterán

Debrecenben nincs valakinek Kindle-je egy kiprobalas erejeig?

(#1952) snowdog válasza Oldman2 (#1944) üzenetére


snowdog
veterán

Előbb-utóbb minden nagyforgalmú topikot utolérnek ezek a problémák. Rengeteg off, személyeskedés, kötözködés, sértődöttség. Mintha ez minden jól menő topiknak velejárója lenne. Itt most kezdődik! :D

[ Szerkesztve ]

(#1953) adnoctum18 válasza snowdog (#1952) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Fasza hogy ez a topic is ilyen meno lett akkor...:(
Szerintem ne oljuk egymast, a modok majd moderalnak ha valami para van es ennyi. Engem nem zavarnak az oromkodo hozzaszolasok, mert legalabb latszik ahogy no a kozosseg.

A hatodszorra trivialis dolgok megkerdezese viszont zavar az teny, de hat ezzel elni kell.

Ahogy sok minden massal is.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1954) PonPon


PonPon
senior tag

hogy is kell akkor normálisan pdf-et konvertálni?

calibre elszúrja ugye az "ű" "ő" betűket, az abbyy konvertáló progijával sikerrel járok?

thx :R

én is most vettem pár napja:)

(#1955) adnoctum18 válasza PonPon (#1954) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Felhnev.free.kindle.com-ra kuldve, convert targgyal mailben nem ad jo eredmenyt?

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1956) Degeczi válasza PonPon (#1954) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha jó a forrás PDF kódolása, nem szúrja el a Calibre
(ha meg rossz, le lehet cseréltetni azokat a karaktereket, akár a konvertálás során, akár egy köztes, html vagy rtf formátumot javítva)

(#1957) snowdog válasza adnoctum18 (#1953) üzenetére


snowdog
veterán

Nem feltétlenül kell mindent 100x leírni. Minden normális topikban többnyire az első hozzászólásban összegyűjtik az állandóan felmerülő kérdésekre a választ. Itt érdemes az első hozzászólással kezdeni a topikkal való ismerkedést.

Ennek ellenére érdekes módon mindenki utál visszaolvasni, és ha valaki olyan kérdést tesz fel, amit már rengetegszer megválaszoltak, és azt írják neki "kicsit olvass vissza", akkor vérig sértődik. Ezt tapasztalatból írom. Ilyenkor előjön, hogy nem érek rá (éppen vizsgára készülök), azonnal kellene a megoldás, és hasonlók. Egy másik topikban nem olyan régen aki azt írta nem ér rá mert vizsgára készül, vérig sértődött a javaslaton, hogy kicsit olvassson vissza. Ezt követően duzzogva, támadóan fellépve és értetlenkedve napokig erről irogatott. Arra már ráért! :W

PonPon

Ezt akkor tapasztaltam, amikor angol nyelvű Windows-al dolgoztam. A magyar nyelvűnél nem volt ilyen problémám, ott az ékezetes betűk rendben jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#1958) PonPon válasza snowdog (#1957) üzenetére


PonPon
senior tag

a kindle.com -ra küldöttben sem lett jó az ékezet:(
no akkor majd megpróbálom egy magyar win-el, köszi srácok!

(#1959) #41635072 válasza PonPon (#1958) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nálam magyar Win van, de általában nekem is elrontja...

(#1960) PonPon válasza #41635072 (#1959) üzenetére


PonPon
senior tag

akkor Te hogy konvertálod a pdf-et?

(#1961) #41635072 válasza PonPon (#1960) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kénytelen vagyok elviselni a hibákat, én sem tudok jobbat.
Más progival/online konvertálóval is ue volt a helyzet, rosszul vannak kódolva a forrásfile-ok.

(#1962) snowdog válasza PonPon (#1960) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor egy kicsit részletesebben. Az ABBYY PDF Trasformer-t használom arra, hogy egy PDF fájlból Word dokumentumot készítsek. Ekkor sohasem sérültek a hosszú magánhangzók. Ezt követően ebből a dokumentumból készítettem más formátumot a Calibre-vel. Ekkor szokott a hosszú ű és ő helyett egy teljesen más karakter megjelenni. Kivéve, ha magyar Windows alatt készítem. Nekem ez a tapasztalatom.

(#1963) Pantok


Pantok
aktív tag

Most tervezem a kindle vasarlast es erdekelne hogy van-e barmi ertelme a 3gs verzionak?
Mennyire lassu/ rossz a bongeszes egy ilyenen? egyszerubb fokent szoveges oldalakra gondolva

van egy okostelom 3gvel (persze nagyon kis korlattal) ami gondolom legtobb esetbe jobb valasztas netezni, de az a plusz kis penz talan megerhetne neha a napon valo netzesre meg hasonlora ha maga a bongesso nem olyan rettenetes

(#1964) lvnt válasza Pantok (#1963) üzenetére


lvnt
őstag

Nekem már az is kínszenvedés volt, amikor a gép kikapcsolása után meg akartam nézni, hogy jött-e üzenetem itt. Lassú és körülményes, de nem is erre találták ki magát az eszközt. Én nem bántam meg, hogy csak az olcsóbbat vettem. De bizonyára vannak olyanok is, akik nem így gondolják.

(#1965) Polllen válasza Pantok (#1963) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kb. ezt tudja böngészés terén. Okos mobil mellett eszembe se jut ezzel nézelődni, mert vannak korlátai. :) Akkor már inkább gépről átküldöm a cikkeket, amiket elakarok olvasni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1966) Degeczi válasza lvnt (#1964) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pontosan, otthoni wifi-n egyszer néztem meg egy válaszlevelet rajta, mert gondoltam a kertben ülve a napsütésben jobb lesz, mint a telefonon - de soha többet

(#1967) Pantok


Pantok
aktív tag

Értem, akkor inkább a sima wifis verzional maradok.
Köszönöm a válaszokat!

(#1968) Polllen válasza Pantok (#1967) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha sokat utazol külföldre, akkor azért megfontolandó. De okosmobil és saját net előfizu mellé...(okosmobilod gondolom tudja a hotspot-t :) )

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1969) OMagus


OMagus
tag

Nem tudja valaki, létezik-e olyan hack a 3G-s verzióra, amivel ki lehet kapcsolni az amazon proxy-jának használatát. Ezért lassú a mobilnet rajta, mert Dublinon keresztül megy minden adat :(
Ez egyrészt biztonsági rés lehet, másrészt sebességlassító.
Wifi esetén nem használja a proxy-t, tehát bizonyára van rá megoldás.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1970) Polllen válasza OMagus (#1969) üzenetére


Polllen
nagyúr

Meg nyilván egy eszköz az amazon kezében, h ne tudd bármire használni... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1971) Pantok válasza Polllen (#1968) üzenetére


Pantok
aktív tag

Bizony, megvan az is és 2 évig ha akarom ha nem lesz mobilnet, csak az 5k-s különbség olyan kicsi hogy megfontolandó lehetne.
Ráadásul guglizás közben olyan pletykákat is hallotam hogy az amazon az új gép kiadása miatt behúzná az free 3g-t a "régi"-röl.

(#1972) Polllen válasza Pantok (#1971) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából inkább 9-10k, de neked kell eldönteted. Ha azt nézzük,h korlátlan internet elérés world wide 10k, kötelező... Ha azt mondjuk, nem tudod úgysem mire használni, mert olyan, amilyen, minek fizetnél ki plusz 10k-t?

A te döntésed. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1973) Shadowfax válasza Pantok (#1971) üzenetére


Shadowfax
addikt

Ráadásul guglizás közben olyan pletykákat is hallotam hogy az amazon az új gép kiadása miatt behúzná az free 3g-t a "régi"-röl.
Ez tuti, hogy nem igaz, mert ez szerződésszegés lenne.

Miért vettem én 3G-s Kindle-t? 1. Nekem a melóhelyen nincs wifi, tök jól jön, hogy el tudom olvasni a privát emailjeimet is (ami amúgy le van tiltva a munkahelyi gépen). 2. Külföldön bárhol voltam, nem kellett hotspotot keresgélni, mikor valami miatt sürgősen kellett a net.
Akinek van okostelefonja mobilnettel, annak persze a 3G-s Kindle fölösleges.

(#1974) Degeczi válasza Shadowfax (#1973) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hol vállalta az Amazon azt, h folyamatosan ingyenes marad a szolgáltatás netböngészésre?

könyvek letöltésére alkották meg, az ingyenes netezés csak bónusz, amit bármikor megszüntethetnének (én sem hiszem, h megtennék - de semmi akadálya)

(#1975) Pantok


Pantok
aktív tag

Akkor mégegy kérdés hátha valakinek van tapasztalata, ezt a reklámos verziót érdemes választani? Ugye még olcsóbb lesz a gép de "amikor nem használjuk" akkor reklámozna nekünk dolgokat.
Valakinek van ilyene? Zavaró?
Esetleg kibarkácsolható (ha szabad ilyet itt kérdezni)?

(#1976) Polllen válasza Pantok (#1975) üzenetére


Polllen
nagyúr

Csak usában érhető el az ajánlat, uh ne is gondolkodj rajta... :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1977) Pantok válasza Polllen (#1976) üzenetére


Pantok
aktív tag

Igen?

Amazon enged rendelni ilyet MO-ra.

(#1978) Degeczi válasza Pantok (#1975) üzenetére


Degeczi
nagyúr

gondold végig, miről van szó:
a készüléket nem kedvességből adja olcsóbban az Amazon, hanem mert a reklámozók kifizetik a különbséget - és ők értelemszerűen nem fizetnek olyan felhasználók után, akik nem tartoznak a célközönségükbe (mert Európában esetleg nem is kapható a hirdetett termék)

ezért nem lehet itt megvenni ilyen konstrukcióban

(#1979) Degeczi válasza Pantok (#1977) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"Kindle with Special Offers & Sponsored Screensavers is only available in the U.S."

(#1980) OMagus


OMagus
tag

Kindle-re optimalizált chat, és hamarosan magyar nyelvű nyitólap: http://kindle.orseolo.hu

(bocsi a reklámért, de remélem hasznos)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1981) Shadowfax válasza Degeczi (#1974) üzenetére


Shadowfax
addikt

Sehol nem vállalták, sőt, benne van a Terms and Conditions-ben, hogy még a vezetéknélküli elérést is bármikor megszüntethetik. Amazon reserves
the right to discontinue wireless connectivity at any time or to otherwise change the terms for wireless connectivity at any time, including, but not limited to (a) limiting the number and size of data files that may be transferred using wireless connectivity and (b) changing the amount and terms applicable to receive services wirelessly.

Viszont ezen akkorát buknának, hogy nem fogják megtenni, mert akkora felháborodást váltana ki, hogy kicsapná a biztosítékot, pláne az USÁ-ban. Lesz olyan ügyvéd, aki majd jól bebizonyítja, hogy a "Kindle Free 3G" néven vett készülékét nem tudja mégsem az amazon általi ingyenes 3G hálózaton használni, s ez mekkora szerződésszegés már. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1982) Pantok válasza Degeczi (#1979) üzenetére


Pantok
aktív tag

Igaz, apróbetűk szürkén...
Egyébként érdekes hogy nem nagyon szól róla az egész checkout process alatt...

Tehát az amazonos $140 alá nem tudunk menni amíg új eszközt akarunk ugye?

(#1983) Degeczi válasza Pantok (#1982) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, szállítással $160

[ Szerkesztve ]

(#1984) OMagus válasza OMagus (#1980) üzenetére


OMagus
tag

bocs, már nem tudom frissíteni a régebbi hsz-t
szal kicsit okosítottam rajta, hírportálok és blogok rss-éből táplálkozik, így akad olvasnivaló bőven, valamint frissítetten a chat-et is.

Érdemes ránézni, esetleg rendszeresen visszatérni.

(több reklám nem lesz!)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1985) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Esetleg van valakinek valami tippje, hogy Wifi nélkül, hogyan állíthatnám be az időt a szerkentyűmön? Próbáltam mechanikus úton a használati útmutató szerint, a settings-nek állítólag két oldala van, nekem csak egy! (Version: Kindle 3.2.1) Ja, és előre bocs, ha erről már volt szó, de nagyjából végigolvastam az összes hozzászólást, és erről nem találtam említést.

[ Szerkesztve ]

(#1986) #41635072 válasza Officinalis (#1985) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ott két oldalnak kell lennie.
Lapozni úgy tudsz, mint egy könyvben. > gomb

(#1987) Officinalis


Officinalis
csendes tag

Page 1 of 1 és így próbáltam lapozni, ahogy írtad!

(#1988) #41635072 válasza Officinalis (#1987) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor passzolom, mert nekem is a firmware van rajta, mégis több oldalas. :F

(#1989) Officinalis válasza #41635072 (#1988) üzenetére


Officinalis
csendes tag

Ha a Reset to Factory Defaults-ra kattintanék, az összes könyvem letörlődne?

[ Szerkesztve ]

(#1990) Degeczi válasza Officinalis (#1985) üzenetére


Degeczi
nagyúr

akkor gyaníthatóan még nincsen regisztrálva az eszközöd: a Settings / registration alatt ott kellene lennie, h "registered user: xxxxxx"

wifi hiányában valszeg ez nem történt még meg, ezért nem mutatja a többi oldalt a Settings alatt

valahol/vkinél lépj föl egy szabad wifi-re, akkor hazaszól a kütyü, és utána már valszeg ott lesz

(#1991) OMagus


OMagus
tag

ha bal oldalról nézem a ketyerét, akkor mi az a két "lyuk" a lapozógombok körül?

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1992) adnoctum18 válasza OMagus (#1991) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Oda akad be az Amazonos tok szerintem.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1993) vz12 válasza Pantok (#1975) üzenetére


vz12
tag

Nekem ilyen "reklámos" van, és valóban 114$-nak megfelelő ft-omba került, "magánimport" révén hozta nekem valaki aki épp a nagy vízen túl járt. :) A regisztráció után azonnal letöltődtek a reklámok, amelyek engem eléggé zavartak mert nagyon reklám kinézetük van. Főképpen a képernyővédőknek (15-20 db, cserélődnek), de a főmenü alatt a reklám bannereknek is (az aktuális képernyővédő témája kicsiben). Én egy kis archiválás után fogtam magam és letöröltem azokat a könyvtárakat ahol megtaláltam a képernyővédők és bannerek GIF-jeit, minden "téma" 1-1 alkönyvtárban, 3 fájlt tartalmazva szerepelt. Így már egész elviselhető, valahonnan a nem látható részből előszedett egy "default" témát, amit nem lehet törölni, de nem is kell mert eléggé elfogadhatóan néz ki, még véletlenül sem emlékeztet reklámra. Úgy látszik hogy csak ez az 1 ilyen téma van, mert sosem cserélődik, de nem bánom. Kb. másfél hónapja van meg a masina, az első napi törlés után rendszeresen (minden nap) bekapcsoltam a wifi-t hogy lássam hogy mikor jön a "reklám frissítés", nos ez kb 1-2 hét múlva tényleg meg is jött, de akkor megint letöröltem a fájlokat, azóta be sem kapcsoltam a wifi-t, és reklámoktól mentesen, kitűnően elvagyok a kis olcsó gépemmel. :) Ez alatt a másfél hónap alatt annyit olvastam mint kb az elmúlt 3-4 évben összesen ... :D

Ha majd 100%-os biztonsággal meg lehet ezt a kiadást is "szoftver frissíteni" akkor majd lehet hogy megteszem, de ezzel a törléses "trükkel" nem érzem feltétlenül a szükségét. A magyarítás, meg a magyar TTS nem izgat.

Ha van kérdés, csak nyugodtan kérdezzetek. Nem vagyok itt állandóan, de időnként benézek.

[ Szerkesztve ]

(#1994) OMagus válasza vz12 (#1993) üzenetére


OMagus
tag

csak kíváncsiságból, tudnál képet küldeni, hogy néz most ki és esetleg hogy nézett ki akkor, amikor "durva" bannerek voltak rajta?

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1995) Pantok válasza vz12 (#1993) üzenetére


Pantok
aktív tag

Nem semmi hogy ilyen primitív a "védelme" a hirdetéseknek.
Sajnálom hogy ilyen áron nem lehet hozzájutni :(
Még filózom egy kicsit hogy megér nekem 30~ kt a dolog, vagy megvárjam a tabletpc-met hátha kibékülök vele. Ha ilyen 20k-s dolog lenne kettőt vennék :)

(#1996) vz12 válasza OMagus (#1994) üzenetére


vz12
tag

Rendben, holnap majd megint bekapcsolom a wifi-t és fényképezek.
Most, ilyen sötétben nincs kedvem. ;)

Pantok: Pedig erre én magamtól jöttem rá, ez volt az első ötletem és működött. Pedig nem vagyok egy nagy hekker, sőt semmilyen.

[ Szerkesztve ]

(#1997) OMagus válasza vz12 (#1996) üzenetére


OMagus
tag

köszi ;)

http://www.kindle-portal.eu - Magyar Kindle Portál (hírek, blogok, chat, időjárás, tv műsor, sakk, epub konverter, Kindle térkép) Segíts te is kitölteni a térképet, hogy minél több "K" szerepeljen rajta!

(#1998) lvnt válasza Pantok (#1995) üzenetére


lvnt
őstag

Én tablettel biztosan nem olvasnék. Hosszútávon a szemednek sem tesz jót, és amúgy sem túl kellemes. Ha sokat olvasol, akkor mindenképp ajánlom, hogy vegyél egy e-book olvasót is.

(#1999) vz12 válasza vz12 (#1996) üzenetére


vz12
tag

Rájöttem hogy az "archivált" cuccok még megvannak, így nem is kellett bekapcsolni a wifi-t. :) Itt van egy kis ízelítő a reklámos képernyővédőkből, kicsit csökkentettem a méretükön.
Reklámos 1
Reklámos 2
Reklámos 3
Reklámos 4

És itt van a mostani, a "default", a READER betűiből alkotta meg a szerző. Ezt a képet mint fájlt nem is látom, a nem látható részből rakja ki direktben a képernyőre. Ezért kénytelen voltam fényképezni, remélem nézhető. Az a kis szöveg nem zavar, hamar immunis lettem rá. :) Ennek is van "banner"-je a főmenü alján, egy kis csík a képből + rátéve a szöveg felső sora, de nem zavaró és szinte fel sem tűnik, biztos azért mert annyira megszoktam.
Default

Egyébként az eredeti képernyővédők is valahol benne vannak a nem látható részben, mert regisztráció előtt még azokat mutatta, és a mind2 törlési akcióm után 2-3 esetben azok jöttek elő, de aztán gyorsan "észhez tért" és stabilan csak a "default"-ot hozza.

[ Szerkesztve ]

(#2000) vz12 válasza vz12 (#1999) üzenetére


vz12
tag

Pontosabban a banner nem a főmenü alján van hanem a "Home" képernyő alján, tehát amikor a könyvek listája van a képernyőn, kb. 2 cm magas, ha itt lapozgatok akkor is ott marad, de ha "bemegyek a könyvbe", akkor már nincs ott.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.