Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Phülöp válasza hampidampi (#20999) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez hasznos, köszönöm.
Van erre valami olyan megoldás, ami batch-ként minden könyvön elvégzi ezt a módosítást?
Azt se bánom, ha újra kell konvertálnom miatta a könyveket (éjszaka pont ráér a szecska).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21002) hampidampi válasza Phülöp (#21001) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha van is, én nem jöttem rá.
Ha találsz ilyet, ne tartsd magadban.

(#21003) Phülöp válasza hampidampi (#21002) üzenetére


Phülöp
addikt

párszor már átnyálaztam a beállításokat oda meg vissza
eddig nem leltem
ha lesz valami, jövök természetesen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21004) zseko válasza hampidampi (#20999) üzenetére


zseko
veterán

Köszi! :) Na majd kipróbálom. Még kérdezem volna én is a kötegelt átalakítást, de már megtette más :)

HR24.hu

(#21005) DVlad válasza Proci85 (#20998) üzenetére


DVlad
őstag

Ez két különböző tok, azt ugye tudod?

(#21006) Proci85 válasza DVlad (#21005) üzenetére


Proci85
senior tag

Hopp, nem. A második akkor nem jó nekem. Köszönöm, hogy szóltál :R

(#21007) DVlad válasza Proci85 (#21006) üzenetére


DVlad
őstag

Abban az esetben, ha olyan készüléked van. :D

PW-hoz pl.:
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21008) lorcsi


lorcsi
veterán

elég sok könyvet tárolok a pw 3-on
és elég sok 'sdr' mappát hozott már létre

történik valami gebasz ha törlöm ezeket a mappákat ?

(#21009) hampidampi válasza lorcsi (#21008) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha jól emlékszem, szinkronizációs adatokat tartalmaz, meg egyéb adatokat a könyvről (pl. hol tartsz a könyvben). Ha olyat törölsz le, amihez tartozó könyv már nincs fent, akkor abból szerintem nem lehet baj.

(#21010) bladesks007


bladesks007
tag

Sziasztok!

Van egy Kindle 3 Keyboard (3G + Wi-fi) USA-ból rendelt (B006) e-book olvasóm, mely a legutóbbi gyári rendszerre (3.4.2.) van frissítve nincs JB, hack, stb., gyári minden. Szeretném telepíteni a DuoKan-t az itteni leírás alapján:

http://duokanhun.blogspot.com/2012/02/duokan-telepites-33-34-es-fw-re-is.html

A Jailbreak nélkül is telepíthető változatot [2015.05.15. R 4.13 HUN (böngésző + felhő)*] tervezem felrakni, de előtte lenne pár kérdésem:

1. a 3.4.2-re is feltehető-e,
2. a "kindle3.2.1(for 3.2.1 and 3.3 version update)" mappában lévő, esetemben "update_duokan_0b006.bin" fájlt is fel kell-e másolni a 3.4.2. verziószám ellenére,
3. van egy fura nevű mappában egy "emergency.sh" fájl, azzal van-e bármi teendő,
4. van-e magyar nyelv a csomagban (ha nem, utólag telepíthető-e DK-re JB nélkül),
5. okozhatja-e a telepítés a gyári rendszer problémáját (pl. 3G nem fog működni, bann, stb.),
6. ha úgy döntök, nyom nélkül el lehet-e tüntetni a DuoKant (uninstall).

Előre is köszi a válaszokat!

(#21011) hampidampi válasza bladesks007 (#21010) üzenetére


hampidampi
senior tag

Jó rég volt, hogy duokant telepítettem, de megpróbálok válaszolni.

1. Úgy emlékszem igen.
2. Igen, a .bin-ek közül csak azt kell.
4. Ami fent van a duokanhun oldalon, azon van magyar nyelvi felület.
5. A Duokan alatt nem biztos, hogy működni fog (az enyém nem 3G-s), de a gyári rendszert biztos nem érinti.
6. Igen.

Egyébként miért raknád fel? Vársz tőle valamit, amit a gyári rendszer nem tud, vagy csak kíváncsiság?

(#21012) bladesks007 válasza hampidampi (#21011) üzenetére


bladesks007
tag

Köszi, közben találtam neten infót, hogy a 4.3.2-ra nem lehet. :( Downgradelni kellene 4.3-ra, Kubrick nevű programmal meg lehet csinálni, most ezen agyalok.
Alapvetően az epub-ok olvasása miatt érdekelne, bár tény, hogy mindössze pillanat csak mobi-ba átkonvertálni + hajt némi kíváncsiság is. Ha előbbire (epub) van alternatíva, szívesen veszem.

(#21013) cocka válasza bladesks007 (#21012) üzenetére


cocka
veterán

Nekem ugyanez volt a gondom csak én PUSZTÁN annyit szerettem volna, hogy legyenek magyar ékezetek is a gépeléskor. Hát ez 3.4.2-vel sehogy sem akart összejönni. A downgrade-elés mikéntjéről meg halvány gőzöm sincs, de nem is nagyon akarnám, mert akkor lehet hogy megszűnne a kapcsolat a Kindle Store-ral vagy regisztrálatlanná válna vagy mittomén. (másokkal ellentétben én szoktam vásárolni a Kindle Store-ról)

Másrészt a jailbreakes próbálkozásaim sosem voltak egyértelműek, ezt másold fel meg amazt meg indítsd újra. Sosem tudtam eldönteni a hibaüzenetek láttán meg főleg nem, hogy akkor most már sikeres volt-e a jailbreak vagy sem.

Asszem egyszer sikerült ráhackelni olyasmit, ami rendszer szinten változtatja meg a betűtípusokat és akkor vérszemet kaptam, na itt az idő hogy végre teszteljek más betűstílusokat is. (mert egy-két interaktív regénynek <active content> a betűtípusát akartam volna módosítani) De mikor megláttam a végeredményt borzasztó dühös lettem, mert az összes módosított betűtípus irdatlan halvány volt. Na mondom akkor ennyit a Kindle Keyboard nagy hackelgetéséről, kalap szar az összes hack meg a túlnyomó részük értelmetlen is.

Mondjuk nem kifejezetten célom, hogy lelombozzalak, csak tájékoztatlak, hogy nem biztos, hogy megéri a fáradságot. De nyilván mindenki maga tudja. Ha neked megéri és hasznosnak találod a módosított verziót, akkor az csak jó. Engem csak felidegesített ez az egész Kindle hack téma, amikor próbálkoztam.

(#21014) Oldman2


Oldman2
veterán

Egy új Paperwhite 3 készüléken, ami elvileg 4GB-os, mennyinek kell lennie a szabad tárterületnek?

Gyári állapotban a 2,57GB az rendben van?

Kicsit keveslem...

Serial number: G090 G105 xxxx

(#21015) snowdog válasza Oldman2 (#21014) üzenetére


snowdog
veterán

Ez alapján a 3,4 GB-hoz képest kevésnek tűnik. [link]

Valahol azt olvastam, hogy az op. rendszer kb. 6-700 Mb-ot foglal el. Akkor nálad mi van a többin?

[ Szerkesztve ]

(#21016) Degeczi válasza snowdog (#21015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az azonban elég rég volt, végülis nem kizárt, h az azóta alaposan átalakított oprendszer több helyet foglaljon (nem feltétlenül maga a szó szerinti rendszer. az is elképzelhető, h pl. fönntart egy letöltőpartíciót is) - bár kétségtelen, h 1.5G akkor is elég sok, szerintem illene 1GB körül megmaradnia (de rég nem volt kezemben új PPW, magam PPW2-t használok, lassan 3 évvel ezelőtti verzión rögzítve)

[ Szerkesztve ]

(#21017) zseko válasza Oldman2 (#21014) üzenetére


zseko
veterán

Nekem káosz az elnevezéstanuk, de ugyanazzal a szériaszámmal kezdődik az én olvasóm is, nekem azt írja a Storage Management rajta, hogy '2.32 GB FREE OF 3.04GB', belépve pedig 'USED 739 MB | FREE 2.32 GB'. ~305 könyv van rajta.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21018) Oldman2 válasza snowdog (#21015) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez a legrészletesebb infó a tartalomról:

Ezek szerint létezik 3GB-os verzió is?

zseko #21017

Igen, nálam is ez jelenik meg ott.

[ Szerkesztve ]

(#21019) Degeczi válasza Oldman2 (#21018) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor ez így teljesen rendben van, érthető: ugyan nőtt a rendszer mérete az utóbbi években, de még mindig bőven 1GB alatt van, hiszen majdnem 3.2 GB-ról indul a felhasználható hely (nem világos, miért írtál először 2.6-ot), ha letörölnéd a szükségtelen voice mappát (persze ne töröld, úgysem azon múlik semmi, de az visz el 154M-t)

A rendszer természetesen nem 6.8MB hanem sokkal több, csak az általad látható partíción van ennyi, a többi része nem publikus partíció, ott van a maradék a 4GB-ból.

(#21020) snowdog válasza Oldman2 (#21018) üzenetére


snowdog
veterán

Ez így már normális.

(#21021) Oldman2 válasza Degeczi (#21019) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha megnézed mit írtam, szabad helyről beszéltem.

Mindenkinek, akinek 4GB-os modellje van, 3.04GB-ot mutat a Storage Management?

(#21022) Degeczi válasza Oldman2 (#21021) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, "gyári állapotban" 2.57G szabad területről beszéltél, noha 148M könyvet már magad is rámásoltál - és még így is majdnem 2.9 a szabad helyed. Ez így teljesen rendben van, fölösleges tovább ragozni.

(#21023) Oldman2 válasza Degeczi (#21022) üzenetére


Oldman2
veterán

A gyári állapot nem az volt, amiről screenshot -ot küldtem, hanem amikor kibontottam.

Ha már ilyen segítőkész vagy, a kérdésemre is lennél oly szíves válaszolni?

(#21024) Degeczi válasza Oldman2 (#21023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fölösleges ebből sértődést csinálnod, amire lehetett, már (talán túlzottan is) alapos választ kaptál.

(#21025) snowdog válasza Oldman2 (#21023) üzenetére


snowdog
veterán

Tényleg felesleges duzzognod, és mielőtt valakivel vitába szállsz, legalább olvasd vissza, hogy mit írtál. :)

Egy új Paperwhite 3 készüléken, ami elvileg 4GB-os, mennyinek kell lennie a szabad tárterületnek?
Gyári állapotban a 2,57GB az rendben van?

És mint azt ketten is írtuk, a részletes adatok alapján így rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#21026) cocka válasza snowdog (#21025) üzenetére


cocka
veterán

Csak úgy megkérdezném, hogy miért a tárhelykapacitást hogyan befolyásolja, hogy tele van-e pakolva a készülék tárhelye vagy sem?

Sose hallottam még olyanról, hogy ha 3 giga a tárhely, akkor ha rámásolok akármennyit, a foglalt és a szabad hely együttvéve már kevesebb lesz mint 3 giga.

(#21027) snowdog válasza cocka (#21026) üzenetére


snowdog
veterán

Nem pontosan értem mit is kérdezel. De a szabad tárhely nyilván attól függ, mennyi anyag van már a gépre másolva.

Az meg hogy gyári állapotban egy 4 GB-os gépen mennyi a szabad tárterület attól függ, hogy mennyi helyet foglal el az op. rendszer, illetve a gyártó foglal-e valamennyi tárterületet valamilyen speciális célból. A felhasználó számára ezek nem elérhetők, tehát le kell vonni őket az összes tárhelyből.

(#21028) Degeczi válasza cocka (#21026) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Zavaros itt pár dolog a kérdésben, de valszeg a bináris és decimális GB-ok is keveredhetnek.

(#21029) cocka válasza snowdog (#21027) üzenetére


cocka
veterán

kapacitás alatt én a felhasználható tárterületet értettem. Függetlenül attól, hogy mennyi szabad hely van illetve mennyi van lefoglalva.

Ez világos, de arra akartam célozni, hogy azáltal, hogy rámásoltak valamit az eszközre még nem kéne 3 gigáról hirtelen 2.5 gigára csappannia a kapacitásnak.

(#21030) snowdog válasza cocka (#21029) üzenetére


snowdog
veterán

Nem a kapacitása csökkent, hanem a felhasználható szabad terület. :)

Ha most erről a képről beszélünk, akkor tisztázzuk hogy mit látunk rajta. Ez egy TotalCommander manager képe. A felső sorban azt látjuk, hogy a felhasználó számára elérhető összes tárhely 3.188.640 KB (a fizikai 4 GB-ból közel 3.2 GB elérhető, mert a többit feltehetően az operációs rendszer fogalja el), ebből jelenleg szabad 2.884.520 KB.
A képen látható, hogy a documents mappa (ebben vannak a könyvek) 148.348.362 KB-ot foglal el. Van még egy voice mappa, ami szintén elfoglal 154.346.021 KB-ot. Ez a két mappa közel 300 MB-ot foglal. Tehát ha a közel 3,2 GB-ból kivonjuk a közel 0.3 GB-ot, akkor a képen is látható közel 2.9 GB szabad tárhely marad.

Én így értelmezem a látottakat, és ez megfelel a 4 GB-os tárhely felhasználó számára elérhető kapacitásnak.

[ Szerkesztve ]

(#21031) snowdog válasza snowdog (#21030) üzenetére


snowdog
veterán

És ha már a szabad kapacitás a zavaró tényező, akkor az előbb az utolsó mondatomat jobb lett volna így írni:

Én így értelmezem a látottakat, és ez megfelel a 4 GB-os tárhely felhasználó számára elérhető szabad tárhelynek.

(#21032) Borote


Borote
addikt

Sziasztok!
Tavaly elhalálozott Kindle-ömnek tervezek utódot venni, immáron egy paperwhite képében. Megnéztem az árukeresőt. Mall.hu elég alacsony árat mond, mi lehet a hiba? :D Magyar áfával dolgoznak? Anno láttam NAV-os ügyüket is...
Róluk van infótok?
Másik opció, hogy megrendelem az amazon.de-ről.
Köszi,
A

u.i.: mondjuk ha már itt tartok, elgondolkoztam az Oasis-on is :D

[ Szerkesztve ]

(#21033) zseko válasza cocka (#21029) üzenetére


zseko
veterán

Ha azt látod amit én, mert ezt írtad, akkor ugyanúgy ~3GB a teljes területed.

'x.xx GB FREE OF 3.04GB'

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21034) Degeczi válasza Borote (#21032) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Annyi a trükk, h reklámos verziót szerez be fű alatt valahogyan a hazai nagyker (valszeg bőven 100 EUR alatt), azt forgalmazza itthon minden bolt.
A legjobban valóban az Amazonról éri meg - olyankor, amikor épp akciózzák 100 EUR környékén. Most a 140 azért elég sok.

(#21035) Borote válasza Degeczi (#21034) üzenetére


Borote
addikt

Szokott lenni 100 euró is? Hmmm, lehet akkor várok egy ilyen eseményre :D
Mi a helyzet az Oasis-sal? Megfogott a 7 colos kijelző, az adott esetben talán cikkolvasásra is használható lesz. Viszont azt ahogy néztem, nem szállít az Amazon :(

(#21036) Degeczi válasza Borote (#21035) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Utoljára húsvéti akcióként, március végén (sok hozzászólást találsz itt is róla) volt 95EUR - ami a világrekorder magyar áfával 101 (+azóta asszem megszűnt az ingyenes szállítás ide, ezért még 4 EUR, ha jól rémlik)

Igen, vonzó a 7"-es Oasis, ha egyszer újat veszek, én is valszeg azt - ha majd akciózzák, amúgy nem sürgős.

(#21037) Borote válasza Degeczi (#21036) üzenetére


Borote
addikt

Nekem se sürgős... Arról van infótok, hogy miért nem szállítják ide az Oasist?
Meanwhile, ráakadtam ERRE. Lehet nekem ez lesz az ideális, időnkénti cikkolvasásra is alkalmasabb. Kicsit elcsábultam, egy jó ideje hasonlóra várok. Ebook kínálat a legnagyobb hátulütője, de a beszerzés megoldható más forrásból is, másrészt tudományos cikkolvasásra sokkal jobb a 7,8", mint a régi 6"-os Kindle-öm.
Ismeritek ezt a ketyerét? Mondjuk ez itt már lehet offtopic... :DDD

(#21038) Phülöp válasza Borote (#21037) üzenetére


Phülöp
addikt

Oasis beszerzése nem egyszerű, én is az olasz Amazontól rendeltem (nekem az egyébként is közel van, máltai lakosként). Tokot viszont onnan se tudok szerezni, csupaszon van a jószág lassan fél éve, csak fólia van rajta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#21039) lord.lakli válasza Borote (#21032) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ugyanaz csak fehérben akció nélkül 38 e Ft.
Ahogy Degeczi is mondja ezek mind reklámos verziók.

(#21040) Oldman2 válasza lord.lakli (#21039) üzenetére


Oldman2
veterán

A Ha-n 27-ért vettem reklám mentes refurbished (de gyakorlatilag vadi új) PW3 2015-öt.

[ Szerkesztve ]

(#21041) lord.lakli válasza Oldman2 (#21040) üzenetére


lord.lakli
őstag

Van most is 27eFt-ért. Annyiért nem rossz. Boltból keresett, ezért mondtam másik, kedvezőbb bolti árat.

(#21042) Oldman2 válasza hampidampi (#20999) üzenetére


Oldman2
veterán

Azt meg lehet oldani, hogy a Calibre ezt minden konvertáláskor automatikusan betegye az AZW3 fájlba?

(#21043) zseko válasza Oldman2 (#21042) üzenetére


zseko
veterán

21001-21002

Én sem találtam megoldást eddig.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21044) bladesks007


bladesks007
tag

Nincs meg valakinek véletlenül "elfekvőben" a Kindle 3-n is futó pbchess 1.2.4 vagy egy korábbi változata?

JB, LP telepítve.

(A 0.1.6b verziójú K3Chess-szel az a problémám, hogy azzal a qtkindle mappával működik, amivel a Coolreader 3 nem.., a legújabb 0.1.7 verzióban lévő qtkindle megfelelő a CR3-nak, de a 0.1.7 úgy tűnik, már nem kompatibilis a K3-mal, csak touch-os készülékekkel). [link]

Köszi!

(#21045) nyul105


nyul105
senior tag

Sziasztok!

Bocsánat, ha rossz topik.
Németországi ismerősömet megkérném, hogy rendelje meg ezt (reklámos verzió):
https://www.amazon.de/dp/B0784BGB87/ref=acc_wl_twis_musc

Viszont nem lehet "gift"ként rendelni, ilyenkor az ő nevére(accountjára?) fog szólni a regisztráció? Ha igen, van rá lehetőség, hogy ezt módosítsuk? Vagy igazából ez mindegy is, ettől még lehet emailben küldeni az olvasóra tartalmat? (olvastam, hogy ilyenkor konvertál is akár automatikusan)

Köszi bárkinek aki esetleg ért hozzá!

(#21046) Degeczi válasza nyul105 (#21045) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, h lehet módosítani a regisztrációt: különben halott lenne a használtpiac...

Emailben a regisztrációhoz tartozó Amazon fiókra küldöd az anyagot, amihez azonban vagy belépésed kell legyen, vagy az ismerősödnek kell fölvennie a küldőcímedet az engedélyező "fehérlistá"-ra.
De az előbbiek miatt úgyis csinálsz magadnak egy Amazon fiókot, az a legpraktikusabb, ne másét használd.

(#21047) nyul105 válasza Degeczi (#21046) üzenetére


nyul105
senior tag

A használtpiacos gondolat logikus. Ha lehet módosítani, akkor praktikusabb. Gondolom nem bonyolult a regmódosítás folyamata.
Köszi a választ! :R

(#21048) Degeczi válasza nyul105 (#21047) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, magán az olvasón indítható menüből egy "deregister", utána tetszés szerinti Amazon fiókhoz hozzárendelhető

(#21049) Proci85


Proci85
senior tag

Ismét 99.99 EUR a PW3 [link]

(#21050) cocka válasza bladesks007 (#21044) üzenetére


cocka
veterán

Nekem csak vásárolt "appjaim" vannak a K3-ra.

Ez kb. 885 Ft:

[link]

De csak átregisztrációval tudnám elküldeni, mert másolásvédett.

Azért van jó pár olyan app, amit nem szívesen próbálnék K3-on. Pl. pont a sakkot (bár a fent említett linken azt is meg tudod nézni, hogy ez a példány milyen Kindle-ökkel kompatibilis), de pl. egy Mahjongot sem. Ahol millió mező közt kéne lépkedni a kurzorral, ott az érintőképernyő talán egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.