Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Az otthoni gyorsabb nethez csatlakozva próbáltam feljönni a prohardverre - félsikerrel. A legördülő menüvel nem birkózott meg. Ráállt ugyan a legördülő linkekre, de megnyitni már nem volt hajlandó.
Az meg az én hülyeségem, hogy ékezetes bejelentkező nevem van :)

Arra nincs semmi mód,hogy a Kindle-ön belül rálássunk, az mp3 listára? Oké, hogy experimental, de hogy látatlanban lehet csak számot választani az azért elég zavaró. Mondjuk nem terveztem sokat használni a háttérzenét, azért mégis egy alapfunkciónak tartanám.

(#602) Xaels válasza siva (#596) üzenetére


Xaels
félisten

Köszönöm szépen, ezzel tökéletesen működik és másra is jól használható a program :R

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#603) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

A Calibre-vel tudtok segíteni? .doc-ot szerettem volna feltenni a kindle-re de nem hagyta, miszerint nem megfelelő formátum. Igyekeztem átkonvertálni, de azt sem hagyta, mert nem megfelelő formátum. Nem az lenne a dolga, hogy a nem megfelelőről megfelelőre konvertáljon?
Vagy csak én vagyok kisnyúl?
Volt olyan pdf, amit áttett a kindle-re de konkrétan csak a címe került át, anyag semmi.
Másik pdf-et gond nélkül átrakta. Olyat is, ami befotózott anyag volt.
Elméletileg a kindle-ön lévő anyagok meta-adatát is tudnom kéne módosítani, mégsem hagyja.
Szóval kicsit értetlenke vagyok :(
Lehet maradok az amazon free mailcímnél... az gyors legalább és eddig nem volt vele gondom.

[ Szerkesztve ]

(#604) Bada Bing válasza Szárnyasteki (#603) üzenetére


Bada Bing
tag

Nem lehet docot konvertálni a Calibre-rel. Worddel mentsd el .rtf formátumba, és azt már konvertálhatod Calibre-rel. Pdf-ben szintén nem jeleskedik, sokkal jobb, ha az Amazonnal konvertáltatsz a mailedre küldött convert tárgyú emaillel.

(#606) Xaels válasza Szárnyasteki (#603) üzenetére


Xaels
félisten

Friss tapasztalataim azok, hogy a PDF-en kívül érdemes minden más formátumot elküldeni az Amazonnak, gyorsan megvan,jó a minőség is és nem kell a kábellel vacakolni ha van wifi. PDF-el csak annyi bajom volt, hogy a hosszú ékezetes betűket nem mindig sikerült nekik kinyerni és így az egész szövegből hiányoztak. Erre kaptam savi fórumtárstól az ABBYY PDF Transformer tippet amivel sikerült kiküszöbölni a hibát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#607) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Köszi a válaszokat!

A metaadatot akkor nem tudom változtatni a calibrével? (ami kindle-n már rajta van)
A bemutatóján mintha úgy láttam volna,hogy igen. Vagy csak azoknál engedi, amiket rajta keresztül rakok át?

(#608) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

azért szedtem le a calibrét, mert úgy tűnt evvel rendezettebben tudom tárolni a sok anyagot.
de úgy tűnik tényleg egyszerűbb az amazonon át. végül is nem zavar, hogy a szerző helyett a mailcímem jeleníti meg.
csak olyan kis hívogató proginak tűnt...

(#609) Bada Bing válasza Szárnyasteki (#608) üzenetére


Bada Bing
tag

Csak akkor egyszerűbb, ha Calibre-ben testre szeretnéd szabni a kimenetet, amire az Amazonon keresztül egyáltalán nincs is lehetőség. Egyébként nekem macerásabb az emaileket írogatni, mint Calibre-ben kettőt kattintani.

(#610) Xaels válasza Szárnyasteki (#608) üzenetére


Xaels
félisten

Nem próbáltam a metaadatokat szerkeszteni. Általában úgy küldöm el már az Amazonnak, hogy a fájlnév "író"-"cím" formátumban van aztán a Kindle-ön vannak az írók külön csoportokba rendezve. Esetleg azt tudod tenni, hogy gépen megszerkeszted a metaadatokat majd simán TC-ben visszamásolod a készülékre.

Bada Bing: nálam el van mentve piszkozatba a levél és csak a mellékletet kell mindig hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#611) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Mivel elég sokat vagyok gép előtt, így egy mailt küldeni csatolással egyszerűbbnek tűnik, mint zsinórózni (amit amúgy sem szeretek).

néha elvágyódom a star trek világba, ahol egyik ilyen kütyühöz sem kell zsinór, minden számítógép kompatibilis minden külön eszközzel és iszonyat gyors az adatátvitel :D

Azt hiszem marad az amazon.
És ha nagyon szeretném vmelyik könyvet rendszerezettebben látni, akkor előveszem a calibre-t.

(#612) Bada Bing válasza Szárnyasteki (#611) üzenetére


Bada Bing
tag

A Calibre konvertálás után automatikusan küldi a könyvet emailben. Rögtön a telepítés után kéri az erre vonatkozó információkat, ha Kindle-t adsz meg, mint olvasót. Töltésen kívül még én sem használtam semmire a zsinórt.

(#613) siva


siva
aktív tag

Azért felhívom a figyelmet, hogy az amazonos konvertálást remélem legális eredetű állományokra használjátok. Nehogy aztán sírás legyen a vége. A lehetőség meg van az Amazon -nak, hogy jogi követeléseknek érvényt szerezzen, hogy él is -e vele csak rajta áll. Tudtommal a nyitott wifi-n is joga van a Kindle tartalmának olvasására is. (Régen még törlésre is, de azóta a bizonyos dolog óra, letették a nagy esküt, hogy többé nem teszik.)

[ Szerkesztve ]

(#614) snowdog válasza siva (#613) üzenetére


snowdog
veterán

Na akkor tíltom örökre az wifi-t, ha csak egyszer is bármit letörölnek a gépemről (a tudtom nélkül). :D

(#615) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

kezdek bedühödni a calibre-re. vagy sikerült egy hibás verziót letöltenem??
nem küldi a kindle-re a cuccot mailen keresztül. akkor se ha noszogatom.
amikor pedig törölni szeretném a job-ot, tojik a fejemre és tovább próbálkozik.
pedig éreztem, hogy hagynom kéne ezt a dolgot... :U

(#616) atuci válasza siva (#613) üzenetére


atuci
senior tag

Ettől félek én is, hogy majd az én magyar nyelvű könyveimet az Amazon a tudtom nélkül törölni fogja :))

Ennyire ne legyetek már parásak, szerintetek mennyi erőforrás kell ahhoz, hogy lecsekkolják a több millió Kindle (1, 2, 3, lassan 4 is) tartalmát, annak eredetét, szerzői jogait, stb..

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#617) atuci válasza Bada Bing (#612) üzenetére


atuci
senior tag

Azért dróton átküldeni a könyveket lényegesen gyorsabb, mint emailben, bár az meg egyszerűbb. Én akkor szoktam használni a free.kindle.com címes küldést, ha éppen nincs nálam kábel vagy wifi hálózat, de van net elérése a PCnek.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#618) Xaels válasza atuci (#616) üzenetére


Xaels
félisten

Gondolom nem az Amazon foglalkozik ezzel. Anno volt egy olyan, hogy SLP (Silent Library Project), rengeteg könyvet gyűjtöttek össze bedigitalizálva és ingyenesen letölthetővé tették, mígnem a kiadók neki ugrottak és végleg bezáratták. Ha az Amazon-t felkeresik onnantól kezdve lehetnek belőle gondok szerintem.

Amúgy meg a kiadók elmehetnek a francba a DRM-es EPUB-jaikkal. Eleve a választék is kicsi és ha megvenném legálisan a könyvet akkor sz@pjak is vele(már ha nem az ő szájízüknek megfelelő olvasóm van, márpedig nem az van)... A vicc az egészben, hogy szerintem nem reális a kalózkodástól való félelem ebben az esetben. A könyv kicsit más tészta szerintem mint a zene vagy a filmipar. Mi anno volt, hogy összedobtunk haverokkal MAGUS regényekre és körbejárt, az nekünk alig volt pénzbe így. Ami meg már megvolt azokat cserélgettük. Ezen kívül ugye ha valamit ki akarnék olvasni és nem akarnék fizetni érte akkor ott van a Könyvtár is, ami megint érdekes mert 1 könyvtári példányra hány olvasó is jut?!. A klasszikus értelemben vett könyveket semmilyen formában nem lehetett megvédeni ilyen téren a "kalózkodástól" ha valaki akarta ott fénymásolhatta ahol akarta erre most jut eszükbe szívózni és az írókat rémisztgetni...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#619) Bada Bing


Bada Bing
tag

Mielőtt a spekuláció feneketlen mélységeibe merülnétek jegyeztessenek meg a konkrétumok is!

Az Amazon két Orvell könyvet törölt a Kindle-ökről, amelyeket a felhasználók az Amazontól, legálisan vásároltak meg. A törléssel egyetemben a könyvek árát is visszatérítették a felhasználóknak.

Az Amazon nem foglalkozik azzal, hogy te miféle harmadik helyről származó dokumentumokat töltesz a Kindle-ödre. Egyrészt nem érdeke, mert ő ebben a felállásban csak az eszköz forgalmazója. Másrészt mint egyszerű kereskedő - nem pedig könyvkiadó - nem is lehet semmilyen jogalapja arra, hogy turkáljon a dokumentumaid között.

Az említett eset során az történt, hogy megfelelő engedély tettek elérhetővé két Orvell-könyvet a Kindle store-ban, ezeket megvették felhasználók, majd miután kiderült a turpisság az Amazon gyorsan törölte a könyveket, amelyeket engedély nélkül haszonért eladott, nehogy rajta vegyen elégtételt a jogtulajdonos. Az általatok Kindle-re másolt anyagokért viszont az égvilágon semmilyen jogi felelősséggel nem tartozik az Amazon, ezért nem is fogja azokat vizsgálgatni.

@Szárnyasteki: valószínűleg nincs megfelelően beállítva. Ha máshogy nem megy, használj GMail-t, mert azt bolondbiztos módon be lehet állítani az erre specializált beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#620) siva válasza atuci (#616) üzenetére


siva
aktív tag

Hát, ha kindlet nem is, de amit, e-mailben konvertálásra van küldve nekik, szinte 100%, hogy ott is meg maradnak egy darabig, és tuti, hogy ráeresztődik valami tartalom alapján felismerő algoritmust (plágium, akár magyart is) is, ami meta adatokat generál. Mindez teljesen automatizálható. A többi már csak szándék, és akarat..., amazon a könyveladásokból él, nem a kindle eladásokból.

(#621) siva válasza siva (#620) üzenetére


siva
aktív tag

Bár ha jobban belegondolok, jobb ha nem teszik( mármint a tartást), mert a végén megvádolják őket illegális tartalmak tartásával, és terjesztésével. :N Na mindegy, be is felyezem ezt az okoskodást...

[ Szerkesztve ]

(#622) Xaels


Xaels
félisten

Még egy kérdés. Több könyvjelzőt lehet egy könyvbe tenni vagy csak egyet?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#623) Karma válasza Xaels (#622) üzenetére


Karma
félisten

Többet is lehet.

“All nothings are not equal.”

(#624) Xaels válasza Karma (#623) üzenetére


Xaels
félisten

És azt meg tudod mondani, hogy? Nálam miután egyszer hozzáadtam egy könyvjelzőt, azután a hozzáadás menüpontot felváltja a törlés. Többször megnéztem, de nem jöttem rá, hogy működik ez.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#625) T. Almeida válasza Bada Bing (#604) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Jobb eredményt érsz el, ha "Web Page, Filtered" formátumba konvertálsz Word-del, az így létrehozott html file-t küldöd át a Kindle-re.

(#626) Karma válasza Xaels (#624) üzenetére


Karma
félisten

Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, nekem simán engedi az "Add a bookmark" opció segítségével a második és az n+1. könyvjelző felvételét is. 3.1-es szoftver BTW.

“All nothings are not equal.”

(#627) Xaels válasza Karma (#626) üzenetére


Xaels
félisten

Nem szóltam. Látszik a hajnali 2órai kelés mellékhatása, elfelejtettem lapozni XD Csak asszony kérdezte, hogy mi van akkor ha 1 könyvet ketten akarunk olvasni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#628) Bada Bing válasza T. Almeida (#625) üzenetére


Bada Bing
tag

Milyen tekintetben lesz jobb? Nekem mindig nagyon szép volt az így létrehozott .mobi.

(#629) Realradical


Realradical
őstag

No megjött a Kindle. A Hanlin v3-hoz képest gyorsan lapoz, viszont a pdf méretezhetőség elég gyászos. Calibre még az angol anyagot is nagyon szétdobta, ráadásul amit megmosolyogtam, hogy a képeket megtükrözte így még fejjel lefelé sem olvashatóak, mert a betűk tükörírásban vannak. A kontraszt az egy az egyben ugyanaz, mint a Hanlin-é. Van helye mindkettőnek, nem bántam meg, de azért többet vártam volna.

Kell majd valami normális progi konvertálásra...

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#630) Gabás válasza Realradical (#629) üzenetére


Gabás
addikt

pdf alapból rosszul konvertálható mindennel, az egyetlen rendes megoldás egy alapos ocr

(#631) Realradical válasza Gabás (#630) üzenetére


Realradical
őstag

Hát igen a pdf valóban problémás aláírom, csak azt nem vágom, hogy miért nem tud úgy nagyítani a Kindle, hogy megtördeli a sorokat is. A jobbra-balra ugrálás nem menő szvsz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#632) snowdog válasza Realradical (#629) üzenetére


snowdog
veterán

Én Mobipocket Creator-ral konvertálok prc-be (txt-ből, rtf-ből vagy doc-ból), nekem bevált.

(#633) Realradical válasza snowdog (#632) üzenetére


Realradical
őstag

Köszönöm, lecsekkolom. Egyelőre még a calibre-val sem próbáltam ki minden formátumot, lehet lesz olyan amiben jó(jobb) lesz a pdf. Én tudom, hogy a pdf nem egy jó formátum, de az összes tananyagom/IT könyvem abban van.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#634) Realradical


Realradical
őstag

USB-töltés közben lehet használni a Kindle-t ha leválasztjuk. XP alatt ez gyönyörűen működik, viszont windows 7 alatt ha a system tray-en leválasztom akkor marad a magyarázó képernyő mintha nem történt volna semmi.
Ha a computer alatt a drive-ot eject-elem akkor egy darabig jó, viszont 30-40 sec után elkezdi megtalálni majd 1mp múlva elveszíteni az eszközt oda-vissza ismétlődően.
Erre van valakinek megoldása?

Xaels: Kösz megnézem.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#635) Xaels válasza Realradical (#633) üzenetére


Xaels
félisten

ABBYY PDF Transformer-el próbáld meg, nekem az segített a problémáimon. W7 alatt nálam is előjön a probléma, de mivel a Desire-emnek USB dokkolós töltője van és azt használom.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#636) atuci válasza Realradical (#634) üzenetére


atuci
senior tag

Vagy használj 230V-USB adaptert, vagy csinálj egy kábelt, amelyen a középső két érintkezőt leragasztod pl. celuxal :)

Sajna volt egy Motorola telcsije ismerősnek, és PC-ről csak így lehetett tölteni és telefonálni, mert különben mindíg átváltott PC-s üzemmódba.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#637) Realradical válasza atuci (#636) üzenetére


Realradical
őstag

Közben kiteszteltem, hogy a hátsó USB csatiban jól érzi magát és hagy eject-elni az win explorerből. Valamiért a ház kivezetését nem szereti.

Xaels, a konverter nem egy szélvész, de nagyon babán működik, köszönöm a tippet!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#638) Gregorius válasza Realradical (#634) üzenetére


Gregorius
őstag

Tapasztaltam én is a problémát. Nem biztos, hogy házfüggő.

(#639) mocsa


mocsa
csendes tag

Sziasztok! Segitsen valaki, mert lassan megorulok. :W Van egy szuper Kindle3-m amit be akarok allitani az otthoni WiFi-halozatomra. A WiFi-t egy D-Link 524-es router szolgaltatja, kb 3 eve hiba nelkul. Azonban most sehogyan sem tudom osszehozni a ket eszkozt. A routeren WPA-PSK/WPA2-PSK titkositast hasznalok, egy betukbol es szamokbol allo jelszoval. A Kindle-en a 3.1-es firmware van. Az emlitett titkositassal nem sikerul a halozatra akaszkodnom, de amikor teljesen kiutom a router titkositasat, egycsapasra felmaszik a Kindle a halora (ergo: a WiFi kartyaja nem lehet rossz). Mit tanacsoltok, hogy allitsam be a routert? Van valakinek hasonlo tapasztalata? Mi a megoldas? Koszi elore is! :F

(#640) Gregorius válasza mocsa (#639) üzenetére


Gregorius
őstag

Nem tudom, mi lehet a gond, de a Kindle3 támogatja ezt a felállást. Még SSID broadcast tiltás mellett is. Mobil kütyüvel még nem volt ilyen kevés gondom a WiFi beüzemelése közben.

(#641) Gregorius válasza Realradical (#637) üzenetére


Gregorius
őstag

Megnéztem. Nekem mind a hatvankétezer USB csatlakozómon ezt csinálja. Előlapon, hátul, hubban... Szóval biztos, hogy nem házfüggő.

(#642) Realradical válasza Gregorius (#641) üzenetére


Realradical
őstag

Érdekes, akkor nekem mázlim van, hogy nem magyaráz a hátsóban. Sopranos házam van btw, de tényleg nagy az esélye, hogy nem a házon múlik. Gondolom egy minimális fesz instabilitás elég neki, hogy hisztizni kezdjen.

Kövezzetek meg, de végül az asszony kapta a Kindle-t és maradtam a jó kis Hanlinomnál Tirwal firmware-rel.

Mocsa: WPA2 TKIP+AES nekem működik rendesen esetleg próbáld meg ezt. Ez még mindig nem törhető olyan könnyen mint egy WEP.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#643) Realradical válasza mocsa (#639) üzenetére


Realradical
őstag

Kifutottam a szerk időből. Esetleg próbáld egy sima 5-10db egyesből álló jelszóval, nem-e valamelyik nem tetszik neki a mostani jelszavadból. Pl. magyar ékezetes valami vagy szimbólum. Ez alapján akár valami codepage gond is lehet.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#644) mocsa


mocsa
csendes tag

Gregorius, Realradical: kösz az ötleteket. Kirpóbálom, aztán beszámolok róla. Az Amazon Helpdesknek nem volt semmi jó ötlete, azokat ismételgetik, amik a honlapon is fenn vannak ;) .

(#645) Bada Bing válasza Realradical (#642) üzenetére


Bada Bing
tag

Én is kizártnak tartom, hogy házfüggő volna. Mellesleg nekem előlapi és hátlapi csatlakozókban is gond nélkül működik.

@mocsa: Ez nem megoldás, de ha - ahogy írtad - a megőrülés szélén állsz, akkor javasolhatom az általam egyébként is preferált megoldást: kikapcsolod a titkosítást, és MAC address alapján szűröd, hogy kit engedsz fel a hálózatodra és kit nem. A Kindle MAC addressét megtalálod a Settings 2. vagy 3. oldalán. Lehallgatni úgysem fog senki, a hálózatod védelmére pedig - figyelembe véve, hogy nem az amerikai titkosszolgálat archívuma vagy - bőven biztonságos megoldás.

(#646) Realradical válasza Bada Bing (#645) üzenetére


Realradical
őstag

A MAC alapú csatlakozás szűrés az kb. ugyanaz mint a titkosítatlan hálózat.
Ha valaki telepít egy InSSIDert vagy Omnipeeket,kismetet akkor gyakorlatilag azonnal megtudja az engedélyezett MAC-et ha épp használatban van a wifi.
A rajtam régen elhatalmasodott paranoia nem engedné, hogy ilyesmit használjak magában. Bárki aki netbankol a gépén már kényelmes célpont lehet egy ilyen nyílt hálózattal.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#647) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

Hamarosan énis a kindlefan tábort fogom gyarapítani! ;) Épp az imént adtam le a rendelést az amazonon, már le is vonták az összeget.

Így első körben mit ajánlotok, mire figyeljek, mit érdemes használnom? (gondolok itt margószélesítésre, böngészőkezdőlap, stb.)

Van olyan program, aminek ha megadok egy rss feedet, leszedi a cikkeket, és azokat felkonvertálja a kindlere? Remek lenne így olvasni ha offline vagyok.

Alig várom, hogy megkapjam! :)

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#648) mocsa


mocsa
csendes tag

Sziasztok! Kisimultak a rancaim; a csatornaval valo jatszadozas es a titkositas WPA-PSK/TKIP-re allitasaval megoldodott a problemam. Koszonet Mindnyajatoknak! Jo ejt! :)) :)) :))

(#649) Bada Bing válasza ZS3NI (#647) üzenetére


Bada Bing
tag

Van ilyen program, Calibre-nek hívják.

(#650) gygabor


gygabor
csendes tag

nekem is eljött a pillanat, hogy bejelentkezzek ide mint kindle tulajdonos. :))
reggel sikerült megrendelnem, már le is vonták a pénzt.
a választásom végül kindle 3 wifi + 3g és egy akciós európai töltöre esett.

vajon egyszerre fog megérkezni a két dolog?
kb mikor fog megjönni, az ünnepre való tekintettel, vagy ez nem befolyásolja a ups-t?

mi van akkor ha nem vagyok otthon amikor jön a futár, kihozzák máskor vagy előtte felhívnak, hogy mikor alkalmas?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.