Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) bLaCkDoGoNe válasza Szárnyasteki (#500) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem fogsz benne csalódni.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#502) Flashback válasza Szárnyasteki (#499) üzenetére


Flashback
addikt

Csak ezért regisztráltál? :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#503) Zirowe válasza kokyt (#498) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én már meg is csináltam a margó "hacket", azt hiszem jb sem kell hozzá, annyi, h át kell írni egy értéket egy file-ban. :)

Na, akkor állítsunk össze vmit. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#505) Ruszki válasza Zirowe (#504) üzenetére


Ruszki
senior tag

UP a leírásnak!
Az enyém jövő héten jön!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#506) hennessys válasza Zirowe (#504) üzenetére


hennessys
tag

Hali,

Már egy idelye gondolkozom, hogy bele kellene invesztálni 1 tablet vagy ebookreaderbe. Most, hogy végre elérhető árú a Kindle nagyon hajlok felé az eink miatt. Mi a tapasztalotok, milyen magazinok olvasására? Nekem kb 60% könyv - 30% magazinok - 10% egyéb, munkával kapcsolatos felhasználásra kellene. Mit javasoltok Kindle vagy egy színes - szagos tablet?

@Edenyke: A leírás nagyon jó :R

(#507) Szárnyasteki válasza Flashback (#502) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

nem, nem azért regisztráltam, hogy elmondjam vettem egyet. :)
így tudok róla (és másról más topikban) beszélgetni/kérdezni is...

nekem azt írták a mailben, hogy DHL hozza és ezzel a márc4-ről egyből márc7-re módosították a szállítási dátumot. :U

(#508) Oxi válasza Zirowe (#504) üzenetére


Oxi
aktív tag

Hasznos összefoglaló. Szép munka. :R

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#509) Flashback válasza Szárnyasteki (#507) üzenetére


Flashback
addikt

Ne aggódj, megjön gyorsan, nekem szerdára írták, de hétfőn már megkaptam. Nem fogsz benne csalódni :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#510) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszi:)

Annyiban egészíteném ki, hogy a leírásban szereplő német-magyar szótár link rossz, ez a helyes link.

Akkor mehet a cucc, vagy még kéne bele vmi?:)

Szárnyasteki: én hétfőn rendeltem meg (21.), kedden feladták, 28-ra ígérték, csütörtökön (24.) már a kezemben volt. :)

Mondjuk furcsa, hogy dhl-t ír, azt hittem csak ups-el szállítanak.

hennessys: könyv olvasásra ez a legjobb.
Az e-ink-el nem erőlteted meg a szemed, nem fog kifolyni pár órányi olvasás után úgy, mintha egy háttérvilágításos lcd/tft-t olvasnál.
Elvileg vannak fizetős magazinok kindle-re, meg az rss is megoldható, a képeket is szépen jeleníti meg (meglepően szépen, ahhoz képest, hogy fekete-fehér), de persze ebben nem az igazi, mert ugyebár nem színes.
De ha nem létszükséglet neked az, hogy színes legyen, akkor ez a jó választás. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#511) Szárnyasteki válasza Zirowe (#510) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

én is azt hittem csak UPS, de: "via DHL International (estimated delivery date: March 07, 2011)."
mondjuk nem aggódom, csak szeretném már kütyürészni :)
lehet azért küldik így, mert együtt rendeltem egy tokkal? na végül is mindegy.
a lényeg, hogy megérkezzen és jó legyen.

Edenyke, nagyon jól összeszedted a tudnivalókat! Én is köszönöm! Meg azt is, hogy indítottad ezt a topikot, mert segített a döntésemben.

Létezik vajon spanyol-magyar szótár is? Vagy ne kívánjak egyszerre túl sokat? :)

(#512) Zirowe válasza Szárnyasteki (#511) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szívesen. :)

Szerintem nem létezik, még :)

De itt le van írva, hogy kb hogyan lehet elkészíteni, szóval a vállalkozó kedvűek előnyben :)

Nekem most tök jó ez az angol magyar és a magyar értelmező szótár beállítva, nem mintha olyan gyakran használnám őket, de jó tudni, hogy ha szükségem lenne rá, akkor ott vannak.

A szöveg felolvasás is egy jó funkció, bár még csak experimental, de szebben olvassa fel a szövegeket, mint a régi n80asomon ugyanez a funkció.
Persze csak angol szöveggel működik és még hallani rajta, hogy gépi a cucc, de azért jópofa.
Mondjuk elég mókásan hangzik amikor magyar szöveget olvas fel. :DDD

Van most egy kis szabadidőm, lehet összedobok egy röpke írást logoutra, hadd bővüljön a magyar kindle közösség új tagokkal :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#513) Gregorius válasza Zirowe (#504) üzenetére


Gregorius
őstag

A csomag megérkezése előtt fogunk kapni egy mailt a ups magyarországi képviseletétől
Nekem a DHL hozta.

nekem azt írták a mailben, hogy DHL hozza és ezzel a márc4-ről egyből márc7-re módosították a szállítási dátumot.
Pénteken késő este adtam fel a rendelést, vasárnap éjjel érkezett meg a kitöltendő űrlap és mivel csak hétfőn délután küldtem vissza, egy napot állt a vámnál a csomag. Kedd reggel hozta a futár. Az amazonnál a várható delivery dátum feb. 28 volt. Vagyis a DHL-nél sincs probléma a sebességgel.

A kindle gyárilag a következő formátumokat támogatja: mobi, prc, azw, txt és pdf.
És html is. Igaz ennek kapcsán a napokban volt egy facepalm momentumom mert sehogy sem akarta megjeleníteni a htm/html kiterjesztéssel feltöltött doksit. Viszont ha átnevezem txt-re, akkor máris megjelent és nem plain-textként, hanem rendesen formázva. (Nem tökéletes, pl. a justify-t nem ismeri, ez volt a tesztalany.)

(#514) Zirowe válasza Gregorius (#513) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez a dhl dolog érdekes.

Te is rendeltél hozzá tokot, vagy csak szimplán a készüléket?

Amúgy, még mindig rossz linket raktam a német-magyar szótárhoz, de a modiknak már a jót írtam be :)

Amúgy a lelkes rajongók elkészítettek egy cfw-t, ami dualbootos rendszerben működik az alap kindle fw mellett, és gyárilag eszi a doc és rtf dokumentumokat, csak még elég béta. :)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#515) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Sziasztok! A héten én is csatlakoztam az elégedett tulajokhoz. A feleségemnek rendeltem ajándékba, de most már én szereztem meg. Lehet h. kettőt kell venni? :K Az itt leírtak alapján választottam és pozitív meglepetés volt, nagyon szuper a cucc. Úgyhogy köszi mindenkinek a leírt tapasztalatokat, jó hogy letettem az LCD-s okosságokról. A szállításról egyébként annyit, hogy szombat este rendeltem és kedd délelőtt már hozta is a UPS-es futár. A kétkedőknek annyit hogy abszolút megéri az árát és már töltöm rá az ebookjainkat. Lassan beosztás kell, mikor ki használja.

(#516) Gregorius válasza Zirowe (#514) üzenetére


Gregorius
őstag

WiFis Kindle+tok. Bár nem értem, hogy ez miért más. Lehet, hogy teljesen random, hogy melyik futárszolgálatra bízzák rá.

[ Szerkesztve ]

(#517) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Na, tehát, sikeresen helyére került az első hsz, dhl meg lett benne említve, illetve a címbe is ki lett írva.

Az 504. hsz pedig törlésre került, mert feleslegesen hosszabbította itt meg a topicot.

Köszönöm Grafiqs-nak a gyors intézkedést.

Illetve a még bizonytalankodóknak csináltam egy gyorsbemutatót logout-ra, ez is linkelésre került az első hsz-ben, de még nem aktív az írás, gondolom egy két napon belül lesz az. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#518) Flashback válasza Zirowe (#517) üzenetére


Flashback
addikt

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#519) Bada Bing válasza Flashback (#518) üzenetére


Bada Bing
tag

Hatalmas ez a tapsolós ipse :C

(#520) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Google reader kindle verzió, hogy kényelmesen tudjuk olvasni, minden különösebb buhera nélkül, az rss feedjeinket. :)

Illetve sima mobil link google naptárhoz.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#521) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Pénteken rendeltem. Most vsnap 22:30-kor kaptam egy sms-t, hogy adjam meg a DHL-nek a mailcímem a vámdoksik miatt. Megadtam. Most várok :)
Vajon ilyenkor is dolgoznak? Akárhogy is... egy lépéssel közelebb...

A kedvesem addig konvertálgatja nekem az első (igen hosszú) "gyakorlóregényemet". Asimov-Alapítvány. Már régóta szeretném elolvasni, most szóba került. Ezzel lesz felavatva a Kindle, ha megérkezik :)

(#522) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Elolvastam az elsö hozzászólást, de van amire nem kaptam választ, elöre is köszönöm a segítséget!

Szóval ha nem hackelem, nem csinálok semmit, csak bekapcsolom amit hoz a postás:

-Van, vagy nincs magyar ékezetes karakterkészlet?
-torrenten keresztül leszedett PDF formátumu magyar nyelvü könyveket megjelenít?

Köszönettel!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#523) Zirowe válasza Gabor970 (#522) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mind a két kérdésedre van válasz, de segítek: magyar ékezeteket megjelenít, ha pedig be akarod őket írni, ahhoz ott a magyar billentyű hack.
Pdf-et kezel, torrent téma pedig nem ide tartozik.

Szárnyasteki: nekem is be van készítve az összes műve :)
De lehet, hogy szerencsésebb, ha az enciklopédia galaktikával kezded, ott az összes műve időrendi sorrendben van, illetve mostanra már az Alapítvány is több, mint egy trilógia :)
Keress meg nyugodtan priviben, ha érdekel a téma:)

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#524) kokyt válasza Gabor970 (#522) üzenetére


kokyt
senior tag

Ékezetes karakterkészlet megjelenítésnél van, csak szövegbevitelnél nincsen.
PDF-eket megeszi, de nem biztos, hogy erre a célra a 6"-os kindle a legjobb. Macerás az A/4 vagy ahhoz közeli méretű dolgok megjelenítése ekkora kijelzőn, mivel görgetni kell sokat, az meg nem épp kényelmes egy e-ink-en. Átkonvertálva valami a kindel számára emészthetőbb formátumba (mobi, prc), vagy normál könyv méretnél a margókat levágva, csak a szövegtükröt meghagyva viszont nagyon jól használható.

[ Szerkesztve ]

(#525) AiRLAC válasza Szárnyasteki (#521) üzenetére


AiRLAC
addikt

23-án este rendeltem, 25-én reggel jött a UPS-től a levél a doc nyilatkozattal, visszaküldtem, ma 28-án reggel 9:45-kor itt volt a futár a csomaggal. Szóval simán elképzelhető hogy ha hétfőn rendeli az ember akkor szerdán megkapja :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#526) Gregorius válasza kokyt (#524) üzenetére


Gregorius
őstag

PDF-eket megeszi, de nem biztos, hogy erre a célra a 6"-os kindle a legjobb
Az utolsó pdf-emet átfordítottam landscape megjelenítésbe (fit width). Így oldalanként hármat kell ugyan lapozni, de legalább nem folyik ki a szemem az apró betűktől. De mindenképpen a konvertálás a legjobb megoldás, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#527) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem tudtok egy másik módot arra, hogy collectionokbe rakjak könyvet?
Mert az, hogy egyenként kell kiválasztani a könyvet és a collectiont, amibe menjen, baromi fárasztó munka, főleg, hogy szerzőnként szeretnék létrehozni egy collectiont..

Ha már úgyis az amazonon keresztül konvertálok és szinkronizálok, miért nem oldható meg egy webes rendezés?
Miért csak a tőlük rendelt könyvekre van ez (jó, persze értem miért, de azért lehetne egy kicsit bővíteni..)?..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#528) Joshi


Joshi
titán

"-létezik egy béta állapotú alternatív fw, ami a gyári mellett működik dualboot üzemmódban, ami már natívan támogatja a doc és az rtf formátumokat"

Engem ez érdekelne részletesebben, ha valaki már próbálta és használhatónak tartja akkor légyszi segítsen. THX!

(#529) Gabor970


Gabor970
addikt

koszonom a valaszokat! A torrentrol nem beszelni sztem feleslegesen alszent dolog.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#530) Zirowe válasza Gabor970 (#529) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, csak benne van a ph alapszabályába, amit elfogadtál, és nem igazán lenne szükség ebbe a topicba moderátori jelenlétre moderálás végett.
Amúgy, ha visszakeresel, volt már egy forrás említés..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#531) Flashback


Flashback
addikt

Zene olvasáshoz :)
Ha tudtok ajánljatok valami nyugodt zenét olvasáshoz, amiben nincs ének, nem vonja el a figyelmet az olvasásról. Valami ilyesmit talán. Vagy valami lightos elektronikus zenét.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#532) Zirowe válasza Flashback (#531) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én régen a neo - kontroll filmzenére tanultam, elég nyugis és csak egy számban énekelnek.
Esetleg lightos zenének elmegy az aphrodite :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#533) bLaCkDoGoNe válasza Flashback (#531) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Café Del Mar szinte összes.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#534) siva válasza Zirowe (#527) üzenetére


siva
aktív tag

Hát..
talán ez:
http://www.colegate.net/KindleCollectionManager/

egy regisztrálás után már töltheted...

(#535) Zirowe válasza siva (#534) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm, meg is nézem!:R:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#536) Karma válasza Flashback (#531) üzenetére


Karma
félisten

Between Interval.

“All nothings are not equal.”

(#537) siva válasza Zirowe (#535) üzenetére


siva
aktív tag

Aztán csak óvatosan, mert a kindle, külön adatbázisban kezeli a kollekciókat + könyvjelzőkkel együtt, és érzékeny a külső beavatkozásra, arra, hogy szinkronban maradjanak a dolgok..., Mindenesetre a szerkesztés után, a kindle-n is kell újraindítás...
kis olvasni való:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=94261

(#538) kokyt válasza Flashback (#531) üzenetére


kokyt
senior tag

Néhány abszolút ontopic link :DDD :
Film Music of Hans Zimmer
Bryan Adams - Spirit

Nálam ezek nagyon bejöttek munkához, meg olvasáshoz.

(#539) Zirowe válasza siva (#537) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megpróbáltam azt a bétásat, el is mentett mindent, a calibre is látta, csak a kindle-n nem érvényesült, restart után sem.

Mindenesetre én meg időközben rájöttem, hogy az egész hiába volt, mert lehet könnyebben is collectionbe rakni, mint az egyenként kiválasztás, szóval most megvagyok a gépen.

Inkább az amazon konvertálás ingadozik néha, és kicsit belassul, de azért elvagyok, az elkövetkező pár év könyvei már rajta vannak és még mindig van rajta hely (+fekete fehér képregény és zene) :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#542) Szárnyasteki válasza Flashback (#531) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

Ez egy igen nyugis zene, szeretem:
http://www.youtube.com/watch?v=FWvS9llbSJ0

[ Szerkesztve ]

(#543) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Edenyke,
Köszönöm, nekünk is megvan szerintem mind. Sokat olvastam is. Az Alapítvány eddig még kimaradt.

(#544) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

aki hasznalja netezesre is a Kindle-jet az megnezne, hogy mondjuk PH forumot bongeszni lehet-e hasznalni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#545) lvnt válasza Balinov (#544) üzenetére


lvnt
őstag

Lehet, én is szoktam, amikor még meg kéne néznem valamit, de a gépet már nem akarom visszakapcsolni. Ennek ellenére elég körülményes, főleg a nagyítás miatt.
Én nem használnám napi szinten internetezésre a Kindle-t, de kinek mi.

(#546) Balinov válasza lvnt (#545) üzenetére


Balinov
félisten

persze, napi betevo ph-ra ott a melohely/otthoni desktop, vagy asszonyka notija, ezt inkabb ilyen koltoi kerdesnek szantam, vesz esetere

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#547) misa479


misa479
csendes tag

Sziasztok!

Sok hasznos dolgot olvastam már ezen a fórumon. Nemrég olvastam kokyt hozzászólását, melyben azt javasolja, hogy a pdf dokumentumokat a margók levágásával olvashatóbbá lehet tenni. Legyetek szívesek írjátok le, hogy pontosan hogy kezdjek hozzá. Mivel én azt gondoltam eddig, hogy ez a folyamat nagyon lassú és körülményes.
Létezik rá valamilyen program, amivel ügyesen meg lehet nyesni egyszerre az összes pdf oldal margóját, vagy külön külön kell minden oldalon elvégezni ezt a műveletet?
Azért kérdezem , mert próbáltam már az amazonos konvertálást, de nem olyan dokumentumot kaptam vissza, mint amilyet szerettem volna. :(

(#548) kokyt válasza misa479 (#547) üzenetére


kokyt
senior tag

Szia!

Én ezt a programot találtam: papercrop
Próbálni még nem volt időm, Egyenlőre kitartanak a calibre-vel konvertált dolgok.
Van egy olyan lehetőség is, hogy a felhasznaloneved@free.kindle.com vagy felhasznaloneved@kindle.com címre elküldöd a pdf-et csatolmányba, a tárgyhoz meg convert-et írsz, és automatikusan leküldi az amazon a kindle-re a konvertált könyvet.
Megmondom őszintén, ezt sem próbáltam :B De biztos jön majd valaki, és véleményezi.

(#549) bLaCkDoGoNe válasza kokyt (#548) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"Azért kérdezem , mert próbáltam már az amazonos konvertálást, de nem olyan dokumentumot kaptam vissza, mint amilyet szerettem volna."
;)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#550) siva válasza misa479 (#547) üzenetére


siva
aktív tag

Hát ha nem akarsz sokat vacakolni a calibre ezt is megcsinálja.
Bemenetnek pdf, kimenetnek pdf
oldalbeállításoknál 1 pt mindenhol, (de van kimondottan kinble kimeneteli profil is)
Én már a heuristic processing -t is bekapcsolom (mindent)
Viszont nem ajánlom a generált könyvborító alkalmazását, későbbi konverzióknál nekem nagyon bekavart.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.