Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) snowdog válasza holodp (#1400) üzenetére


snowdog
veterán

Egy fórumon nem ezt írják:
"I have 3G US version B006 and I live in Europe. Everything works without any problems and is free. It's no difference if you are in US if in Europe. Everything including web browsing.

Kindle AT&T sim card has enabled worldwide roaming and it works with local cellullar operators.

Here are links to amazon information about it:
http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200375590&
http://client0.cellmaps.com/tabs.html#cellmaps_intl_tab"

Tehát, az Amerikában vásárolt Kindle 3 SIM is használható Európában (meg mindenhol máshol). :)

u.i. Még az is lehet, hogy korábban valóban nem lehetett Európában használni az USA SIM-et, de lehet hogy az Amazon változtatott rajta.
Ez a hozzászólás legalábbis erre utal: "...two months ago, when I arrived in France, my US Kindle 3 would not browse the Web via 3G. Now it does. I've made no changes that would affect this, so I assume it's some silent change of policy on Amazon's part..."

[ Szerkesztve ]

(#1402) Bucicimaci válasza snowdog (#1401) üzenetére


Bucicimaci
tag

Na ez így most már teljesen megnyugtatott, hogyha valakinek már ilyen tapasztalatai vannak, na meg hát amazon is azt írja, hogy free akkor már csakmár :)

(#1403) wwenigma válasza holodp (#1400) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egyebkent is baromira nem kene ilyenre hasznalni sokat, szoval megvan a elemenyem azokrol akik direkt ezert veszik. Majd jol beszigoritjak, aztan lehet pislogni.

mod: beszereztem en is tokot neki, e mellett dontottem:

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1404) moonguru válasza wwenigma (#1403) üzenetére


moonguru
őstag

Már miért NE kéne?

Mikor a gyári szoftver tartalmazza a böngészőt!

Én is gondolkozom a 3G verzió megvételén pedig van gyors internetem!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1405) wwenigma válasza moonguru (#1404) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Moderaltan lehet. Sokan azert vesznek, mert ingyenmobilnetdejoooo. Mar varom hogy mikor kerdi meg valaki, torrentet hogy lehet rakni a kindle-re. Olvass vissza.

Engem nem zavar, kell a francnak a 3G-s. Majd titeket fog. Amikor a bongeszo csak a shop.amazon.com-ot hozza be...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1406) Oldman2 válasza wwenigma (#1403) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy nagyobb képet be tudnál linkelni?

(#1407) Oldman2 válasza vans? (#1393) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem volt egy hét összesen! :-)

(#1408) synar válasza Oldman2 (#1406) üzenetére


synar
őstag

Ha már tok: én is ebből rendeltem már kettőt, 4-5 nap alatt itt van Angliából. Praktikus mert olvasáshoz asztali támasztéknak is megfelelő, meg jár hozzá egy képernyővédő fólia is. Most, hogy szóba került, kipróbáltam és a fedlap hátrahajtott állapotában, a gumiszalaggal rögzítve, az ujjak alá csúsztathatók így pl. buszon stabilabban tartható.

[ Szerkesztve ]

(#1409) Polllen válasza synar (#1408) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem rossz, munkatársaim ilyet választottak maguknak.

Persze US-ból lényegesen lassabban ér ide, 3 db volt fejenként 2385 db.

A tiéd praktikusabbnak tűnik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1410) snowdog válasza moonguru (#1404) üzenetére


snowdog
veterán

Mikor a gyári szoftver tartalmazza a böngészőt!

Tartalmazni tartalmazza, de az Amazon hangsúlyozza, hogy a 3G-t nem netezés céljából teszi ingyenessé. Ez nem zárja ki, hogy bárki arra is használja, de nem kellene átesni a ló túloldalára. Az Amazon hangsúlyosan "Kísérleti"-nek (Experimental web browsing)) nevezi, és nem véletlenül. Netezésre ott van a Wireless!

(#1411) moonguru válasza snowdog (#1410) üzenetére


moonguru
őstag

Van laptopom is az asztali gép mellett, csak ha utazom akkor böngésznék néha vele... :)

Monitor Guru!

(#1412) Magicrat válasza synar (#1408) üzenetére


Magicrat
tag

Köszi az infót+tippet, felvettem a lehetséges tokok listájára :C
(így már kb 7-8 féle tok jön számításba, asszem kicsit rákattantam így előzetesen a dologra ;] )

(#1413) vans? válasza Magicrat (#1412) üzenetére


vans?
őstag

Nalam is ugyanez a helyzet, meg a cucc sincs meg, de mar a tokokrol gyujtogetem az infokat. :D

hábm bábm

(#1414) wwenigma válasza synar (#1408) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, ilyen lesz az enyem is, csak mas emberkevel ledumaltam hogy postazzon. :)

Polllen: ezeket neztem egy darabig, de a bal oldalan van az a zseb szeruseg, az ra fogja gyujteni a piszkot a kijelzore egy csikba a hajlitott reszevel. Neztem zseb nelkulit, mint a könyvborito simat, de vegul a notesz-feelinges lett.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1415) Oldman2 válasza vans? (#1413) üzenetére


Oldman2
veterán

Nálam meg pont fordítva van. Jelenleg nincs Kindle3 -asom, de tok már van hozzá...
:-)

(#1416) Polllen válasza wwenigma (#1414) üzenetére


Polllen
nagyúr

A koszolódástól igazán nem tartok, de majd meglátjuk, ha a kezembe fogom, h jó-e... Egyelőr tok nélkül érzem komfortosnak a gépet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1417) fogtunder


fogtunder
nagyúr

ma megjött végre az enyém is, nagyon tetszik, de látom, hogy ezt nem lehet majd hosszú távon tok nélkül hurcolászni. olyan tokot szeretnék, aminek nem bőr/műbőr az anyaga, de eddig csak a tuff-luv eco-nique sorozatát találtam, nagyjából elfogadható áron van az angol amazonnál, de azért tudnék még lejjebb menni. most éppen ott tartok, hogy kifaragok egy üres határidőnaplót és abban tartom majd. ötletek/vélemények az ügyben?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1418) Realradical válasza fogtunder (#1417) üzenetére


Realradical
őstag

Én buborékos borítékot használtam amíg nem jött meg a tok.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1419) adnoctum18 válasza Realradical (#1418) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Én is de borzasztóan undorító volt szerintem... persze szükségmegoldásnak jó.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#1420) Realradical válasza adnoctum18 (#1419) üzenetére


Realradical
őstag

Egyetértek! :K
Kb. két hetet kellett így kihúzni, de inkább nem nagyon cipeltem sehová addig, csak otthon használtam.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#1421) chop


chop
őstag

Rendeltem vízhatlan tokot az eBay-en és a Paypal levett egyszer 1 dollárt, egyszer pedig 400 Ft-ot a számlámról. Ez utóbbit később áttette a Paypal számlámra, de a másikat nem találom. Normális eljárás ez, kérem?!:)

(#1422) snowdog válasza chop (#1421) üzenetére


snowdog
veterán

Normális. :)

A 400 Ft-al tesztelték hogy működő képes-e a számlád (ezt csak egyszer, az első vásárlás előtt ellenőrzik), azt vissza is kaptad. Az 1 dollárt neked kell tudnod mire vonták le.

[ Szerkesztve ]

(#1423) chop válasza snowdog (#1422) üzenetére


chop
őstag

Hát, ez az! Olyan, mintha az 1 dollárral "próbaterheltek", aztán utána ugyanezt tették a 400 Ft-tal is, amit viszont utána jóváírtak!

Először beterheltek 1 dollárt, majd egy perccel később a 400 Ft-ot. A dolláros terhelésben kód se volt, amit beírhattam volna.

Ezért nem vágom a dolgot.

(#1424) Polllen válasza Polllen (#1416) üzenetére


Polllen
nagyúr

Meg is jött a tok. Teljesen korrekt, ha valaki olcsóbb, de normális cuccot akar venni, tudom ajánlani.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1425) Zirowe válasza Degeczi (#1381) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem tegnap jött meg, full ugyanez!:D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1426) edk- válasza chop (#1423) üzenetére


edk-
őstag

A dolláros foglalással a kártyád valódiságát ellenőrzik. Nem megy terhelésbe, hanem egy idő után eltűnik, a pénz visszakerül a számládra.

A másikat az első paypales vásárlásnál levonják a fizetendő összegből, amint láttad.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1427) chop válasza edk- (#1426) üzenetére


chop
őstag

Oké, köszi az infót.

(#1428) Degeczi válasza Zirowe (#1425) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kicsit jobban örültem volna, ha szürke (írták az oldalon, h nem lehet színt választani, olyat küldenek ami épp van) - de nagyobb baj sose legyen, nagyon jó vétel ennyiért

(#1429) fogtunder


fogtunder
nagyúr

tegnap elég sokat nyomogattam a kütyüt, olvastam is rajta pár órát, nagyon tetszik. még régen láttam e-ink kijelzőt, amikor az ára miatt dobtam a könyvolvasó projectet, az utóbbi pár évben azért volt némi fejlődés, főleg válaszidő tekintetében, de a menüben való kavarásnál még mindig érezhetően lassú, de nem ez az elsődleges felhasználási terület, olvasás közben egyáltalán nem zavaró, simán gyorsabban lapoz, mint én fél kézzel a metrón pl.

a billentyűzet katasztrofális, ha soha egy szót sem kell legépelnem többet rajta, akkor is sok lesz, szerintem internet és e-mail elérésre felesleges 3g-t venni, az egységsugarú okostelefon ezeket a funkciókat sokkal jobban megoldja, itt a @kindle címre küldött anyagok miatt van értelme a wirelessnek, illetve aki használja az amazon store-t. aki meg sokat jár külföldre az vesz egy kinti pre-paid mobilnetet és akkor nem e-inken kell bohóckodni. én azt sajnálom inkább, hogy a szponzorált képernyővédős verzió usa only, úgy még egy 20 dollárt le lehetett volna szorítani az árából.

a calibre nálam meglepően jól konvertált, pdf-ből persze ugyanúgy betolja a sorközöket minden bekezdés közé, de ez engem eddig nem zavart, elég sok szöveg elfér a kijelzőn az alap betűmérettel, hogy ne legyen frusztráló. tetszik még, hogy reggel összeszedi nekem a kiválogatott hírforrásokból (magyar sajnos elég kevés van benne) a napi anyagot, elküldi a kindle-nek, az leszedi wifin mire felébrednék, a táskából sem kell kivenni és menet közben olvasgathatok.

igazából ami hátrányát látom az a magyar tartalom hiánya és ráadásul az epub támogatás hiánya (persze fel lehet törni és konvertálni mobiba, de egy legálisan beszerzett könyvet hagy ne kelljen már, ha megoldható), a katasztrofális billentyűzet, és az, hogy tok nélkül nagyon könnyen ki tud csúszni az ember kezéből. én pillanatnyilag nem nagyon látok jobb ár/érték arányú olvasót, ami közvetlenül elérhető az itthoni piacon. ha az amazonhoz valami csoda folytán elkezdenének beszivárogni a magyar könyvek, még jobb lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1430) Zirowe válasza Degeczi (#1428) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk én teljesen átlátszóra számítottam, de teljesen meg vagyok elégedve ezzel a fekete/kék csíkkal, még szép is. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1431) Degeczi válasza fogtunder (#1429) üzenetére


Degeczi
nagyúr

kb. egyetértek, de az USA-ba szánt reklámváltozatot reálisan nem várhatjuk itt, hiszen miért fizetne a reklámozó olyanok után, akik nem tartoznak a célközönségbe?
(egész világra kiterjedő konstrukciót pedig nyilván bonyolult lenne fölépíteni)

a Calibre egyébként egyszerű search/replace szabályokkal nagyon jól testre szabható egy-egy könyvhöz (pl. ha az eredeti PDF-ben elválasztás van, akkor a "soremelés + kötőjel"-et eltávolítva mindjárt jobb a helyzet)

ha rákeresel, meglepően sok magyar könyvet is lehet találni, bár nem mindig teljesen legálisan
(pl. alább említett Canadahun fórumon rengeteg jó anyag van, sci-fi is, vagy pl. a piratebay-en is van nagyon jó magyar válogatás)

(#1432) fogtunder válasza Degeczi (#1431) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem is vártam komolyan, hogy kiszállítják a reklámtámogatott verziót, de azért tudtam volna örülni neki:)

nem a tartalom megszerzésével van baj, hanem azzal, hogy ha akarnám se tudnám megvenni őket hivatalosan. most is egy olyan könyvet olvasok, ami megvan papíron is, csak a hordozhatósága hagy némi kívánnivalót maga után, viszont legközelebb papíralapú helyett elektronikusat vennék, de honnan? az elérhető kínálat egyáltalán nem fedi az ízlésemet, és szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy elhanyagolható.

mondjuk illegálban legalább olyan dolgokat is meg lehet találni, amikért papíron túrni kell az antikváriumokat keményen.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1433) Ruszki


Ruszki
senior tag

Üdv!

Van egy könyvsorozatom pdf kiterjesztésű fájlokban.
Az a gond vele hogy, a pdf-ben benne vannak az oldal számok és szinte minden oldal tetején van fejléc.
Na most ha ezt átkonvertálom txt-be,rtf-be,mobi-ba nagyon zavaró.
Valakinek valami ötlet,hogyan lehetne eltüntetni az oldalszámokat és a fejléceket!?

üdv Ruszki!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1434) Degeczi válasza fogtunder (#1432) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen
vagy pl. a dimag.hu-n sok hazai lapot lehet venni - de csak a saját, egyedi formátumában...
(amihez persze csak LCD-s eszközre: PC-re ill. iPadre van olvasóprogramjuk)

pedig a Kindle-re is lehetséges lenne DRM-es anyagokat kiadni, és biztosan sokan fizetnénk elő mondjuk Galaktikára ilyen formátumban (amit ráadásul az előfizetés alatt automatikusan kaphatnánk meg a Wifis emailcímre - hamarabb, mint az az újságosnál elérhető)

lenne benne potenciál - de a hazai kiadók aligha fognak élni vele
(de még így is a Kindle-nél van erre a legnagyobb esély az elterjedtsége miatt: ld. pl. a Mek is összeállt már a Kindlevarázzsal, és sok régi anyag hozzáférhető már ebben a formátumban)

mondjuk annyira nem lep meg: nálam a végső lökés a Kindle vásárlás előtt az volt, h a hazai kiadónak eszébe sem jutott a Trónok Harcát újrakiadni a sorozathoz időzítve, pedig tudhatták már tavaly óta - de ha nem kell nekik a pénzem, hát semmi gond, nem erőszak...

(#1435) Degeczi válasza Ruszki (#1433) üzenetére


Degeczi
nagyúr

párszor volt már róla szó, nem is túl rég...
Calibre search/replace a megoldás, vagy egyszerűen Mobi Creator (de utóbbi hajlamos lecsapni a fejezetcímeket is, és úgy persze tartalomjegyzék sem lesz)

(#1436) fogtunder válasza Degeczi (#1434) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tehát még mindig ott tartunk, hogy értékelhető mennyiségű/minőségű legális anyag nem elérhető itthon :) a MEK nagyon jó, de annak is megvannak a hátrányai, kortárs szórakoztató irodalom gyakorlatilag nem létezik, bár a rejtő gyűjtemény nagyon jól jött rendesen megszerkesztett mobi formátumban. az sfportal ad még ki kindle kompatibilisen, és nagyjából ennyi. a többiek vagy e-pubra dolgoznak, vagy valami még fantasztikusabb formátumba.

a trónok harca nekem is lökés volt az ügyben, gondolom majd jövőre lekezdik újranyomni, mire mindenki elolvasta pdf-ből.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1437) Ruszki válasza Degeczi (#1435) üzenetére


Ruszki
senior tag

Ahogy jobban visszaolvastam én is azokat a könyveket szeretnem megcsinálni!(A Song of Ice and Fire)
Remélem sikerül a leírásod alapján!!!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1438) Degeczi válasza Ruszki (#1437) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ahhoz nem muszáj: a Canadahun-on elérhető korrekten formázott Mobiban is mind a 4 rész

(#1439) Ruszki válasza Degeczi (#1438) üzenetére


Ruszki
senior tag

Akkor megnézem!
Köszönöm!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1440) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egy újabb hasznos funkció: sorkizárás, balra, jobbra igazítás.
Leírás itt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1441) Zirowe válasza Zirowe (#1440) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja, és nem kell hozzá jb!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1442) Zirowe válasza Zirowe (#1440) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jobbos nincs benne, csak bal és sorkizárt.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1443) snowdog válasza Zirowe (#1440) üzenetére


snowdog
veterán

Ezzel kapcsolatban azt tapasztaltam, ha az eredeti anyag is sorkizárt, akkor azt meglehet szüntetni (balra igazított), de ha az eredeti anyag nem sorkizárt, akkor ezzel a menüponttal viszont nem lehet azzá tenni. Jópofa, de nem igazán használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#1444) €uro


€uro
őstag

Barnes & Noble Nook e-könyv-olvasó

Kár, hogy 180 dollárért nincs 3G-s free netes belőle.

(#1445) Degeczi válasza €uro (#1444) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de a legnagyobb kár, h egy külföldi nyilatkozatban még büszkélkednek is vele, h a bekapcsológombon kívül mindet lehagyták róla - ezek se használni akarják, csak villogni vele... :(

(#1446) €uro válasza Degeczi (#1445) üzenetére


€uro
őstag

Ez miért gond? Érintőképernyős, nem kellenek rá gombok.

(#1447) Degeczi válasza €uro (#1446) üzenetére


Degeczi
nagyúr

mert nem technológiai játékszert, hanem jól használható eszközt szeretnék - kikényszerített tapizgatós bohóckodás nélkül...

sokkal kényelmesebb a Kindle lapozógombjat használni sima olvasásnál is (pláne egykezes használatban), de pl. a nemrég linkelt vízhatlan tokot is kilőné az, ha csak érintőképernyővel lehetne használni

hülye, múló divat, mint a kétkezes, LED-es kvarcórák voltak a 70-es években

idővel majd rájönnek, h a használhatóság, a praktikum fontosabb

(#1448) €uro válasza Degeczi (#1447) üzenetére


€uro
őstag

Kíváncsi lennék, hogy tízből - vagy inkább százból - hány embernek van az eBook-jához vízálló tokja.

Nekem nem okozna problémát lapozáshoz az érintőképernyőt használni. Egyébként már rájöttem, hogy ezek a dolgok nagyrészt a szokás kérdésévé válnak, miközben vallom, hogy a használati eszközök használata legyen minél praktikusabb, kényelmesebb.

Szerinted az érintőképernyő a mobiltelefonok esetében is múló divat?

(#1449) €uro


€uro
őstag

Kobo eReader Touch

A kategória újabb alternatívája.

(#1450) Degeczi válasza €uro (#1448) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem véletlenül említettem második helyen - de ettől még az is egy létező szempont, amit hazavág az ilyen ésszerűtlen tervezés

mert az: kinek fájna, ha a szélére ugyanúgy fölkerülnének a lapozógombok mint a Kindle esetén is, és nem kikényszerített-, hanem egyéni, szabad döntés lenne ki melyik módszert szeretné használni?
de nem: kell a marketingszöveg, h "minden gombot eltüntettünk", a használhatóság már másodlagos

hiszen ezerből ezer embernek is max két keze van, így nagyon nagy segítség, ha egy adott eszközt egyetlen végtaggal is könnyen lehet működtetni

(igen: soha nem vennék olyan telefont, amin nem hardveresek legalább a hívásfogadó/lerakó gombok, nincs az oldalán hangerőállító)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.