Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) vbbb válasza Archaniel (#1787) üzenetére


vbbb
őstag

(#1802) bigmasterg válasza vbbb (#1801) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kb ugyan az, mint ez.
De eléggé elrettentő, hogy négy kis gumi csík fogja a Kindle-t.
Nem merném jó minőségűnek nevezni. :F

(#1803) Polllen válasza bigmasterg (#1802) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akinek fontos szempont az, hogy könnyen kivegye és sokszor a tokból a készüléket, annak szerintem tökéletes védelem. Ránézésre nem tűnik rosszabbnak anyaghasználatban, mint a többi.

(Én pl. csak akkor tartom tokban, ha viszem valahová, de otthon nem tokban tartva olvasok, mert kevésbé kényelmes.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1804) bigmasterg válasza Polllen (#1803) üzenetére


bigmasterg
addikt

Akkor meg elég lenne egy 'zokni', ha hordozni kell csak, akkor abba egyszerűbb belerakni. Szerintem én valami olyasmi szövet tokot fogok hozzá venni/csináltatni.

[ Szerkesztve ]

(#1805) Degeczi válasza bigmasterg (#1804) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, olyasmire ezt vettem
(bár általában bennehagyom az Eco-nique-ban, mert otthon is előfordul, h viszem magammal ide-oda, biztonságosabb így lerakni. Egyébként tényleg kényelmesebb tok nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#1806) Polllen válasza bigmasterg (#1804) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezeknek van egy hibája - szerintem. Hatalmas felületen súrlódik a kütyü (már ha bele kell csúsztatni és ezentúl még nem is olyan masszív, mint egy keményebb borítójú (mű)bőr, bár gondolom ebből is van keményebb kötésű - a cipzáras annak tűnik. :P )
Ezért tetszik ez a füles megoldás bár nekem sem ilyen van, nem tudom mennyire lehet strapabíró.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1807) Degeczi válasza Polllen (#1806) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a belső súrlódás szerintem nem vészes, mert ott úgysem koszos (ezért is hajlik vissza rá a fedele), és a vastag neoprén tok elég jól védene éles, kemény behatás ellen is

a fülesnek egyébként nagy előnye, h minden gombhoz akadálytalanul hozzáférsz, ami pl. az Eco-nique-ról sem mondható el,
és erős napfényben meglepően nagy árnyékot is tud vetni már maga a belső tartókeret is, de különösen a tetején, ahol a tépőzáras nyelv még magasabb - fülesnél persze ilyen sincs

(#1808) Polllen válasza Degeczi (#1807) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez is igaz. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1809) sastam válasza Degeczi (#1807) üzenetére


sastam
tag

gondoltam leirom a velemenyem:)

mar az eleje ota tokban tartom a kindlem (m-edge) de mikor neha-neha kiveszem hogy na milyen is tok nelkul hasznalni, rajovok hogy nem fogasa es sokkal kenyelmesebb tokkal. Lehet hogy a nagy kezem miatt van igy, de egyszeruen nemtudom ugy fogni hogy kenyelmes legyen:)

ennyit szerettem volna elmondani:)

www.tamassasvari.com

(#1810) vbbb válasza bigmasterg (#1802) üzenetére


vbbb
őstag

Pontosítanék...felül van 2db gumírozott bőrpánt alul normál bőrpántok vannak...értelem szerűen azért, hogy bele tudd kényelmesen helyezni és feszesen maradjon benne az eszköz. Tökéletesen megfelel a célnak, nem lötyög és akár merre fordítgathatod nem esik ki belőle, a varrása is szép és ezért az árért mindenképpen jó vétel...nekem bevált.

Amúgy, most nézve a linkedet elárulom, hogy egy és ugyan az két a termék...:)

[ Szerkesztve ]

(#1811) Xmodule válasza vbbb (#1810) üzenetére


Xmodule
őstag

köszi a tippet vettem egyet en is:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1812) vbbb válasza Xmodule (#1811) üzenetére


vbbb
őstag

Nincs mit, használd egészséggel! :)

Néhány kérdés a kollégákhoz:

-Hogyan lehet teljes mértékben kikapcsolni az Kindle-t, hogy ne készenlétbe legyen? Tehát semmilyen képet nem szeretnék nézegetni rajta, legyen OFF

-Ha kiakarjuk törölni a már aktualitását vesztett könyvjelzőt, másnál is percek kérdése míg észhez tér utána újra?

-Chat (MSN klienst mondjuk) programot lehetséges rajta futtatni valamilyen hack formájában? Én rápróbáltam a www.meebo.com-ra böngészőn keresztül ami még működne is, csak az emberke kiválasztásánál túl nagyokat ugrik az 'egér kurzora'. Egyet nyomok 4 embert ugrik oda 3-at meg ha vissza...:)

(#1813) Degeczi válasza vbbb (#1812) üzenetére


Degeczi
nagyúr

- a kijelző semmit nem fogyaszt ha egyszer már kinn a kép!
De ha nagyon akarod, megteheted, h pár mp-ig elhúzva tartod a ki/be kapcsoló gombot, amíg elfehéredik a képernyő - ám ilyenkor is nyilván csak hibernálod, mert utána bekapcsoláskor rögtön föléled, nem kell a rendszerindulásra várni (ami elég lassú, tehát nem is lenne praktikus)

- igen, előfordulnak pár mp-ig eltartó lassulások néha

- abszolút nem ilyesmire való, már csak a kijelző miatt sem. Hosszú tizedmp-ekben mérhető az e-ink képfrissítése, ezért nincsen finom scroll sem, csak lapozás, és jó minőség is akkor érhető el, ha először törli a hátteret (ezért lapozásnál a feketeség egy pillanatra), különben látható lehet némi szellemkép

(#1814) Nestra


Nestra
csendes tag

Sziasztok.
Teljesen elégedett vagyok a Kindle-mmel, felszereltem tokkal, vízhatlannal is a fórumon belinkeltek alapján. Ezt a tokot használom már egy hónapja és teljesen megfelel. Biztonságos, nem csúszik ki belőle, kellemes fogásra , elég vastag - párnázott, eddig a hiperaktív kis ötévesem nem épp figyelmes kezelésmódját is jól hárítja. Valaki állította itt a fórumon, hogy csúnya színe, szerintem szép. Állítólag műbőr -engem nem zavar, de a varrónő anyósom azt állítja, hogy igazi, szerinte bőr illata van. Hát, ennyi pénzért kétlem, de tény, hogy amire vettem, arra kiváló .
Egyenlőre led-lámpám nincs még, a linkelt Ikeásat nem találtam a pozsonyi Ikeában, netről nem mertem rendelni, az összes szimpatikust lehúzták valamiért, ha van tutti tipp, kérek!
Ja, és eddig 68 könyv van a Kindlemen, mind az Amazonon keresztül konvertálva, de a Thomas Harris Hannibál trilógiával nem boldogultam. Mindhárom rész ő, ű nélkül meg öszekavarodott sorokkal került rá. Nincs meg véletlenül valakinek Kindle-barát változatban?

(#1815) Xmodule válasza Nestra (#1814) üzenetére


Xmodule
őstag

nekem megvan. hova kuldjem?:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1816) vbbb válasza Degeczi (#1813) üzenetére


vbbb
őstag

Köfi...:)

(#1817) Archaniel


Archaniel
csendes tag

Én is most rendeltem meg már izgatottan várom

(#1818) ooooobi válasza vbbb (#1812) üzenetére


ooooobi
senior tag

próbáld ki az ebuddyt. még márciusban teszteltem, akkor ment az msn, persze csak 1 emberrel beszéltem nem 10el egyszerre

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#1819) Polllen válasza ooooobi (#1818) üzenetére


Polllen
nagyúr

nagy fakírnak kell lenni, ha ezekkel a gombokkal és böngészővel valaki chatel. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1820) Kicsisárkány


Kicsisárkány
csendes tag

Sziasztok!

Éljen, bő egy órája én is újdonsült Kindle 3 tulaj lettem!
Tiszta sikersztori: Szombaton megrendeltem és ma, szerdán 12.30kor meg is érkezett! Elképesztő! Nagyon tetszik, de sajna még dolgoznom kell, úgyhogy majd később nézegetem/olvasok... :)
Ja, egyből felregisztrálta magát amikor kapcsolódtam a wifire (semmi probléma nem volt), nem kellett nekem semmit beírogatni. :) Felraktam a gépre tölteni és be voltam jelentkezve az amazonon is, talán ezért(???).
Már csak a tok hiányzik: Ez Honoluluból érkezik és 27.én du 5kor (gondolom ottani idő szt) lett feladva onnan, azóta semmi hír... Viszont az olvasó megvan és most ez a lényeg!

Köszi mindenkinek a segítségét a hozzászólásaival.

u.i.: Az olvasó előbb megérkezett, mint ahogy végig tudtam volna olvasni az egész fórumot :):):) Majd még az utsó 500 hozzászólást olvasgatom még. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1821) Archaniel


Archaniel
csendes tag

Hétfőn reggel megrendeltem és ma délután már kiszálítoták az anyósnak. Szóval csak 3ba telt az út

(#1822) Degeczi válasza Kicsisárkány (#1820) üzenetére


Degeczi
nagyúr

igen, teljesen általános a 2.5-3 nap

a gyári számát automatikusa regisztrálják az Amazonos fiókodhoz, ezért tudja rögtön a wifi-re lépéskor, kihez tartozik
(mondjuk nekem csak úgy sikerült első alkalommal kapcsolódni, h ki kellett kapcsoljam az itthoni wifi-n a jelszavas védelmet: hiába írtam be jól, és jött létre a kapcsolat, nem tudott az Amazonhoz belépni... Ráguglizva a problémára, mások is futottak már bele, nekik a support annyit tanácsolt, h nyílt wifin lépjenek föl első alkalommal.
Aztán az első sikeres belépés után már vissza lehetett kapcsolni a wifi védelmét. Apámnak vett második példánnyal már nem volt ilyen gond az ő hálózatán, tehát csak bizonyos routereket nem szerethet)

(#1823) Archaniel


Archaniel
csendes tag

Én csak sajnos jövő hét pénteken jutok hozzá :(

(#1824) Magicrat válasza Kicsisárkány (#1820) üzenetére


Magicrat
tag

És direkt kérted külön-külön a tokot és az olvasót?

Más:
A vámpapírokon lehet még változtatni a kiszállítás helyszínén?
Mert amikor megrendelem majd hétfőn, nem tudom még,hogy hol leszek mire - kb 4nap - megjön (vagy otthon Bp, vagy telken Ráckevén)

(#1825) TripleM válasza Magicrat (#1824) üzenetére


TripleM
tag

Lehet. Nekem most hozza majd a Ups és a vámpapíron fel kellett tüntetnem a saját címem és a kiszállítási helyet, itt tudsz változtatni vagy pedig a honlapjukon ha beírod a csomag számát ott is lehet.

(#1826) Magicrat válasza TripleM (#1825) üzenetére


Magicrat
tag

Király, és onnan, hogy kitöltöm, kb 1 munkanap, mire kihozzák, ugyi? :R

(#1827) gygabor


gygabor
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy van egy 3G-s Kindle-m, létezik valami jailbreak vagy hack arra, hogy a 3G-s netet megosszam valahogy a laptopom felé?

(#1828) Gabás válasza gygabor (#1827) üzenetére


Gabás
addikt

biztos van, de ha tudnánk, hogy hol, akkor se mondanánk meg :N

[ Szerkesztve ]

(#1829) vans? válasza gygabor (#1827) üzenetére


vans?
őstag

:W

hábm bábm

(#1830) Efreet válasza Gabás (#1828) üzenetére


Efreet
senior tag

Ráadásul már nincs is :) (utoljára a Kindle 2 3G-jét sikerült megosztani, akár 1 napig is - utána letiltották az egész eszközt a netről)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#1831) Zirowe válasza gygabor (#1827) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elromlott a kereso?!

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1832) vans? válasza Zirowe (#1831) üzenetére


vans?
őstag

Csak azt ne mondd, hogy meg mindig nyaralsz...! :D

hábm bábm

(#1833) Zirowe válasza vans? (#1832) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jaja:)
Holnap utan indulok haza.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1834) TripleM válasza Magicrat (#1826) üzenetére


TripleM
tag

Attól függ hol laksz, de max 2 nap.

(#1835) Kepi p4 630


Kepi p4 630
tag

Sziasztok!

Hétfő este megrendeltem a Kindle 3-at, szerda este jött a UPS-től a vámárú nyilatkozat, wordben kitöltöttem, aláírtam (.... :DDD ) s visszaküldtem, ma csütörtök délben megjött! :C
Szép volt Amazon! :R
Köszi a segítséget az első hsz.-ban. :R

Vége a mindennapos 'unalmas' ingázásnak... :)

[ Szerkesztve ]

(#1836) vans?


vans?
őstag

Ugye masnal sem lehet atallitani az amazonon, hogy mondjuk ar szerint rendezze a konyveket, ha a Kindle-n nezem? Igy gepen kell keresgetnem, aztan kulon a Kindle-n...

hábm bábm

(#1837) Fauno


Fauno
tag

A segítségetek szeretném kérni, a prc átalakításhoz a Mobilpocket Creator progit használom. A gondom az, hogy néha nem a könyv címét és szerzőjét jeleníti meg a Kindle miután átmásoltam. Megtudom változtatni valahol a címet és szerzőt a készüléken, vagy a programban betudom állítani, illetve tudtok jobb megoldást? Köszönöm. :-)

(#1838) Polllen válasza vans? (#1836) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amit a gépen veszel, ugyanúgy fel kerül a kindle-re.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1839) Degeczi válasza Fauno (#1837) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, a "metadata" alatt szabadon átírható a Creatorban

(#1840) vans? válasza Polllen (#1838) üzenetére


vans?
őstag

Igazad van, ezzel azert nem szamoltam, mert eloszor meg valami gebasz volt a wifivel, es nem kaptam meg a Kindle-re, viszont azt irja, hogy egyszer mar letoltottem.. Elveszett az eterben. De most mar oke.

hábm bábm

(#1841) Fauno válasza Degeczi (#1839) üzenetére


Fauno
tag

Szia, köszi sikerült! :DD

(#1842) Polllen válasza vans? (#1840) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha barmi ilyen jellegu hiba van, irj nyugodtan a helpdesk-nek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1843) Archaniel


Archaniel
csendes tag

Sziasztok!!
Hogyan lehet meg nagyobitani a betűket olvasásnál?

(#1844) Gabás válasza Archaniel (#1843) üzenetére


Gabás
addikt

az Aa gombbal

(#1845) Archaniel válasza Gabás (#1844) üzenetére


Archaniel
csendes tag

de én nem nagyítani akarok hanem hogy nagyobbak legyenek a betűk..

(#1846) TwentySix válasza Archaniel (#1845) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Az ugyanaz. Ha a betut nagyitod, akkor a szoveget is.... kapisch?

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#1847) Archaniel


Archaniel
csendes tag

de ne úgy hogy a mondat felét levágja nekem

(#1848) Gabás válasza Archaniel (#1847) üzenetére


Gabás
addikt

a pdf nagyítása is ugyanezzel a gombbal érhető el, de itt újratördelés nincs. Érdemes elforgatva olvasni, úgy kevesebbet kell lapozni (még érdemesebb normális formátumban olvasni)

[ Szerkesztve ]

(#1849) Degeczi válasza Archaniel (#1847) üzenetére


Degeczi
nagyúr

sorokat nem széttörve csak elválasztással lehetne

elméletileg része a MOBI/PRC formátumnak az elválasztás, de nem tudom, h a dokumentumoknak ezt közvetlenül kell-e támogatni feltételes elválasztási jelekkel, vagy magától próbálkozik, szótár alapján

(#1850) Dadan01


Dadan01
senior tag

Üdv

Arra van-e megoldás, hogy a kollekciókat ne aszerint rendezze, hogy mikor léptem bele utoljára,hanem a nevük szerint, abc sorrendben?

Előre is köszi, a kereső vhogy nem adta ki

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.