Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) snowdog válasza misa479 (#547) üzenetére


snowdog
veterán

Én a pdf-et txt-be konvertálom, majd egy kicsit megszerkesztem word-ben (elválasztások kiszedése, és hasonlók), majd ismét txt-ben mentem. Nekem bevált.

Illetve most azzal próbálkozom, hogy rtf-ből mobi-t készítek a Calibre-vel, ez is szépen olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#552) snowdog válasza siva (#534) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm, ez működik. :R

Bár a .mobi fájlokat nem látja, annak ellenére hogy a program szerint ott vannak, és úgy egyébként a gép meg kezeli őket.

(#553) kokyt válasza bLaCkDoGoNe (#549) üzenetére


kokyt
senior tag

Ops... ezt benéztem kicsit :B

(#554) mr.perfect válasza Zirowe (#527) üzenetére


mr.perfect
tag

Ha a calibre-t használod, és miért ne tennéd akkor arra van egy nagyszerű plugin ami a collection-ök kezelésére van. Én létrehoztam egy saját column-ot és aszerint rendezem be a collection-öket a kindle-en.

Itt a link: http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=118635

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#555) Flashback válasza Karma (#536) üzenetére


Flashback
addikt

Ez jó a Sci-Fi témához megy is!
Hans Zimmert is szeretjük, na most lesz igazán értelme a filmzenéknek. Könyvzenék :)
Cafe Del Mar-tól eddig csak az Energy 52-t ismertem, eddig.
Köszönöm mindenkinek!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#556) Zirowe válasza mr.perfect (#554) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm :)

Viszont én most már teljesen átszoktam az amazon mailes konvertálására, eddig már vagy 400könyvet küldtem át :)
Csak az idegesítő, hogy néha elsőre nem konvertál mindig egy vagy két könyvet..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#557) Ruszki


Ruszki
senior tag

Végre kaptam egy üzenetet az Amazon-tól amiben ez áll:

Congratulations on your purchase and welcome to Amazon Kindle. Your Kindle is on its way.
Igen! :))

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#558) n-f-s


n-f-s
csendes tag

Sziasztok!

Lenne par kerdesem. Eddig barmit kuldtem at konvertalni, semmit nem kaptam toluk. Sima wifis a K3. probaltam kuldeni a ...@kindle.com es a ...@free.kindle.com-os cimre is. csak a regisztracio utani KOSZONOM leveluk van a listaban :(


Masik kerdesem a tokkal kapcsolatos. Az egyik led mintha gyengebb lenne, mint a masik 3. Ez direkt, vagy kifogtam egy selejtet? Az also ledrol lenne szo.

Koszonom elore is a valaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#559) n-f-s válasza n-f-s (#558) üzenetére


n-f-s
csendes tag

2. kerdesem hulyeseg, csak erzeki csalodas volt, a lampatestrol visszacsillano led fenyet hittem negyedik lednek :D

(#560) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Megjött! Megjött! :))

febr. 25-én péntek este rendeltem (usában még délután), és márc.2. szerda koradélután megérkezett a DHL-lel. Így a hétvégét leszámolva ráfoghatjuk, hogy 3,5 nap alatt itt volt.

Gyönyörű a képe! Most töltődik a drága. Sajnos késő estig kell várnom a bizergálással, mert egyrészt akkor érek haza, másrészt csak ott van szabad netem amire wifivel fel tudok menni.

Ami furcsa, hogy elméletileg regisztrálva kéne legyek, de nem. Lehet csak azért nem látszik még, mert nem mentem még fel vele netre? Ennek vannak logikus esélyei.

3.0.2. verziót mutat.
Azt még tényleg újra meg kell majd szokni, hogy nem érintőképernyős.

[ Szerkesztve ]

(#561) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Egy elég idegesítő hibára lettem figyelmes: alapjáraton a 4. betűmérettel olvasom a könyveket, a nagyobb könyvek kivételével az összes konvertálást az amazonra bízom.
A könyv, amit jelenleg olvasok, pdf-ből konvertálta az amazon, és van benne pár lábjegyzet.
Nem sok, átlagos mennyiség, kb 60-70 190 oldalra, és ezeket ugyebár kisebb betűmérettel és nem vastagítottan mutatja a kindle.
Eddig kétszer a következőt csinálta velem: ha jött egy lábjegyzet mondjuk a lap közepén (nem, nem ez zavarta, mert már volt pár lábjegyzet, ami lap közepén volt), és után folytatódott a könyv, akkor a könyv többi része is megkapta a kis és vékony betűket, és semmivel sem tudtam visszaugrasztani.

A megoldás az volt, hogy a nyitott könyvben emeltem kettővel a betűméretet, lapoztam egyet vissza, egyet előre, becsuktam, kinyitottam egy másik könyvet, abban visszaraktam a 4. méretre, megnyitottam az első könyvet, ami újra normális volt, és előre lapoztam egyet (ha visszalapoztam, akkor visszaugrott kicsire és vékonyra).

Jelenleg a könyv 75%-ánál tartok, eddig csak kétszer jelentkezett nagyon random módon, de vajon mi lehet az oka??

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#562) Realradical


Realradical
őstag

No rendeltem egyet. A tok ahogy nézem 10 nap késéssel fog kb. érkezni az olvasóhoz képest.
Csak én érzek kényszert arra, hogy non-stop frissítgessem az amazon shipping page-et?:DDD

szerk: Majd posztolom mik a tapasztalataim a Hanlin V3-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#563) Flashback válasza Zirowe (#561) üzenetére


Flashback
addikt

Küld el a hibát az Amazon supportnak, a következő frissítésben még benne is lehet a megoldás.

@Realradical: Első nap én is folyton frissítettem, de kb 1 nap egyszer elég ránézni.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#564) Ruszki válasza n-f-s (#558) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!
A levelet úgy küld el.hogy a tárgy az "convert".
A levelet meg hagyd üresen!
........@Kindle.com
Lehet,hogy nem érdekes de ere a címre küldtem és nekem jó azaz látom az amazon oldalán milyen könyveket küldtem.
Igaz még a reader nincs meg! :B

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#565) n-f-s válasza Ruszki (#564) üzenetére


n-f-s
csendes tag

Nos rajottem a hibara. eloszor gmailes cimrol kuldtem (termeszetesen be van regisztralva) es arrol semmi nem ment at ezek szerint. Beregisztraltam a ceges mailem es arrol tokeletesen megy :)

(#566) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Na az első wifis próbálkozásnál azért akadtak érdekességek...
Oké, regisztrálva vagyok, megjelent a nevem, hurrá.
Na próbáljuk ki a netet. Facebook, belépek, itt meg is állt az élet. Lefagyott a kicsike. 2 percig csak pislogtam, hogy mi van. Akkor nekiláttam kilőni. Visszatért az élet, ám a netes böngészősor ottmaradt és nem akart eltűnni. Újból kilőttem. Erre elkezdett egy frissítést telepíteni (aminek nem írta ki a számát), viszont eltűnt végre a böngészősor.
Na újabb próba. Most gmail. Bejelentkezem, szuper, katt a levelemre, kilök a gmail bejelentkezéshez. Ezt még kétszer eljátszotta. Harmadszorra sikerült megnéznem a levelem, csak utána dobott ki.
Éreztem én, hogy experimental böngészéshez nem kell nekem 3G. Az amazonnal inkább levelezek a notimról, max a frissítésre, amazon általi konvertálásra kapcsolom be a wifit.

Most kezdek csak játszani a lehetőségekkel. De azért ez a fagyás meglepett így az elején. Igaz a kinti hóesés is meglepett :)

(#567) Ruszki


Ruszki
senior tag

Itt van!:D:D
Megvan a Kindle3!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#568) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Most próbáltam ki az ajánlott angol-magyar szótárt. Tök jó! Köszi!

(#569) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Ingyenes lesz a Kindle? :)

(#570) Gregorius válasza Szárnyasteki (#569) üzenetére


Gregorius
őstag

Na ja. Jövő ilyenkorra már ők adnak pénzt, csak vidd. :U

(#571) Zirowe válasza Szárnyasteki (#569) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Erre csak az egyik commentet tudom ídézni a forrásnál:
"I'll wait until after November 2011 when people will start to get paid by Amazon to get a Kindle... " :DD

Természetesen elképzelhető vmi havidíjas konstrukcióban szerintem is egy "ingyenes" kindle, de az, hogy ez usa-n kívül is elérhető lenne, az eléggé kétséges.

Feltehetőleg az új kindle megjelenésével (mert biztos lesz egy 4es is), lejebb fog menni a régi ára, és az új is alacsonyabb áron fog kezdeni..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#572) Bada Bing válasza Zirowe (#571) üzenetére


Bada Bing
tag

Akkor fogok Kindle DX-et venni.

(#573) snowdog válasza Zirowe (#571) üzenetére


snowdog
veterán

Feltehetőleg az új kindle megjelenésével (mert biztos lesz egy 4es is), lejebb fog menni a régi ára, és az új is alacsonyabb áron fog kezdeni..

A Kindle 4-et már be is jelentették, nyártól már kapható lesz. Színes lesz, és az sem lesz első lépésben olcsó (500-600 $). De ha annak is ilyen ütemben megy majd le az ára, akkor nem kell sokat várni, mire ingyen adják. :D

The 4th Generation Kindle release date is expected to be in early summer 2011.
So an optimistic expectation would be for a Kindle 4 release date sometime in August 2011. [link]

Tegnap végre felengedtem a gépemet wifi-n a netre, egyből szoftvert frissített (3.02-ről 3.1-re), és a Google is szépen ment rajta. Előjött egy csomó olyan funkció, ami addig nem volt elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#574) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

UPS-nél és DHL-nél is meg lehet adni időintervallumot, hogy mikor találnak meg az adott címen ahova a szállítást kértem?

(#575) Ruszki


Ruszki
senior tag

Nahát akkor egy kicsit a "Vasról".

Tegnap kaptam meg de nem sok időm volt vele foglalkozni.
Mint ahogy a többiek is írták pozitív csalódás ért a készülékkel kapcsolatban.
A kép ill. a szöveg megjelenítése nagyon jó.
A borító képekkel nem nagyon van gondom úgy döntöttem ezt nem hackelem meg marad úgy ahogy van!
Talán a margó hacket megcsinálom.
A kezelő gombok megszokhatók de néha a képernyőt akarom nyomkodni csak nem tudom mért mivel nincs semmi olyanom ami érintőképernyős.
A Collection létrehozással egy kicsit bajlódtam de azt hiszem sikerült megoldani.
Most már rendezettek a könyvek.
Internetet nem nagyon próbáltam csak a Google és kész de felesleges mert van itthon laptop és Pc is.
A könyvek konvertálásával nem volt semmi gond kipróbáltam az amazon nyújtotta szolgáltatást is és itthon a calibre nevű programmal is.
Lassan ki lehet tapasztalni mi a legjobb a Kindle3 számára.
Akkumulátorilag egyenlőre még nincs meg a pontos tapasztalat mert tegnap rengeteget szórakoztam vele és még könyvet is olvastam rajta aztán wifi használat de még így is a gyári feltöltés van rajta.
Hát egyenlőre ennyi.
Ha nagyobb a tapasztalat akkor majd többet írok.

_mizu:
hát szerintem nem nagyon tudsz megadni ez az én véleményem de esetleg ha megvan a fuvarszám már akkor talán az UPS vagy a DHL oldalán tudsz írni valami megjegyzést a szállítással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#576) snowdog válasza mizu_ (#574) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom. Mikor nekem hozták (DHL) nem voltam otthon, mivel nem jelezték a szállítás idejét. A futár a ház elől felhívott, mondtam neki miért nem jelezték előre telefonon, hogy mikor szállítanak, hiszen most is feltudott hívni. A válasz azt volt, sohasem jelzik előre. Erről ennyit. :W

(#577) Ruszki válasza snowdog (#576) üzenetére


Ruszki
senior tag

Engem se hívott!
Csak pont kinéztem és láttam az UPS-es autót!
Kimentem feljebb megfordult aztán úgy intettem le,hogy ide hozza nekem a cuccot!
Rendeltem már elég sokat az interneten de a futár mindig felhívott hogy mindjárt ott van vagy ma csomagot fogok kapni!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#578) Realradical válasza Ruszki (#577) üzenetére


Realradical
őstag

Na az viszont nálam necces lesz, mert én melózok napközben. Anyós otthon van, de töksüket mindig szólok, hogy helyezze a füleit mer' csomag fog jönni.
Van egy olyan gyanúm, hogy a DHL-esnek lesz egy második futása! :D

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#579) Gregorius válasza mizu_ (#574) üzenetére


Gregorius
őstag

UPS-nél és DHL-nél is meg lehet adni időintervallumot, hogy mikor találnak meg az adott címen ahova a szállítást kértem?
Fel fog hívni a futár időpontegyeztetésre. Fél óra múlva jó-e és ha nem, akkor mikor máskor típusú kérdéssel.
Szerk: ahogy fentebb mondták.

[ Szerkesztve ]

(#580) Szárnyasteki válasza mizu_ (#574) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

Engem nem hívott fel a DHL.
És nem vagyok benne biztos, hogy meg lehet adni időintervallumot. Esetleg ha a központot felhívja az ember, hogy adják át a futárnak az üzenetet - mert a futár elérhetőségét nem nagyon fogják megadni, hogy te beszélj vele.

Én már rutinos rendelő vagyok és mivel melózom, mindent a céges címemre rendelek. A kindle-t is. Mert a futárok munkaidőben szállítanak ugye. Így mindent megkapok időben és senkinek sem kell otthon ücsörögnie.

Mondjuk már vártam nagyon aznap, amikorra kiírták, hogy jönni fog - minden csengetéskor az irodában felkaptam a fejem,hogy hátha a futár az :)

(#581) snowdog válasza Gregorius (#579) üzenetére


snowdog
veterán

Fel fog hívni a futár időpontegyeztetésre.

Így lenne normális, más cégeknél ez így is működik. De nem a DHL-nél. A futár akkor hívott, mikor már a ház előtt volt, és senki nem nyitott ajtót. Ez a nem normális.

Mivel váltott műszakban dolgozom, ha nem jelzik előre a szállítás napját, nem lehet tudni adott napon hol leszek. Márpedig a DHL nem jelezte előre, sőt kérdésemre is azt mondta, sohasem szokták előre jelezni. A munkahelyem közel van az otthonomhoz. Más futár felhív az előző helyszínről, és megkérdezi otthon vagyok-e. Ha nem, akkor hozza a másik címre. Szerintem ez így korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#582) Szárnyasteki válasza snowdog (#581) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

Én lekövettem a neten a DHL honlapján, hogy éppen hol tart a csomag. Így napra pontosan tudtam,hogy mikor fog megérkezni. Órára pontosan már nem.

Én nem várom el egy futárcégtől, hogy előre hívjanak,ha csomagom van - főleg ha a csomag útja egyébként lekövethető.

Nálam az volt a furcsaság, hogy kaptam egy mailt a szállítás napján az Amazontól, hogy a futár nem tudta kézbesíteni számomra a csomagot és vegyem fel a kapcsolatot a szállítócéggel. De mindez azután, hogy már a kezemben volt a Kindle. És aznap nem próbált meg korábban érkezni, hacsak nem reggel 8 előtt... a mail viszont bőven a csomag átvétele után érkezett. :F

De a lényeg,hogy rendben megérkezett.

(#583) Zirowe válasza snowdog (#573) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Na jó, mert ez színes lesz, és ugyebár az még drágának számít. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#584) ede006


ede006
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem a rendeléssel kapcsolatban, hogy ha nincs olyan bankkártyám amely megfelelő az amazonnak, de esetleg megkérek egy ismerőst, hogy az övéről intézzük a rendelést (és én kpban rendezem vele), akkor az ő bankkártyaszáma örökre össze lesz kötve az amazon rendszerrel és a kindlevel amit kapok, vagy ez bármikor megváltoztathatóvá válik? Ez azért érdekelne mert nem tervezek az amazonnál könyveket venni egyelőre de a kis kütyü hasznos lenne számomra és nem akarom azt h ezzel a későbbiekben gond legyen. (véletlen vásárlás, esetleges saját bankkártya regisztrációja, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#585) Balinov válasza ede006 (#584) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem nem, mivel ha a te amazon accountoddal hasznalod az o kartyajat, a tranzakcio utan barmikor hozzaadhatsz vagy torolhetsz bankkartyat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#586) Gregorius válasza ede006 (#584) üzenetére


Gregorius
őstag

Tetszés szerint lehet hozzáadni/törölni bankkártyát a profilodhoz. Egyébként pedig a bankok többségének van ingyenes virtuális kártya szolgáltatása, amivel könnyen amazon-kompatibilis kártyához lehet jutni.

(#587) gzsoltx


gzsoltx
csendes tag

Tegnap este óta már én is egy wifi-s Kindle 3 "virtuális" tulajdonosa vagyok. :)
A regisztráció, a megrendelés, az 1 USD-s "kártyateszt", majd a teljes összeg levonása mindössze 15 perc alatt megtörtént.
Most már csak a jövő heti "shipping"-et várom. :)

(#588) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Tegnap megjött a Kindle 3 Wifi-m és egy apró problémám van. Az Amazonnak elküldve illetve Calibre-vel átkonvertálva is hiányzik a "Ű" és "Ő" betű olvasáskor, a forrás Asimov Alapítvány PDF-e és a végeredmény MOBI-ban van(Calibre-vel). Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#589) atuci


atuci
senior tag

Sziasztok!

Nekem sajna tönkrement a kijelzőm, fogalmam sincs hogy történt, de 3.02-ről 3.1-re frissítés után ilyen lett:

Csak az alsó egyharmad kép változik, még jó, hogy fejből ment a Settings menü elérése, így legalább a verziószámot sikerült lecsekkolnom.

Most küldhetem vissza, bár még nem néztem utána, hogy is kell csinálni. :(

[ Szerkesztve ]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#590) Ruszki válasza atuci (#589) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!
Van egy olyan lehetőség,hogy mindent visszaállít gyárira aka "Reset To Factory Defaults ".
Hátha megoldja a gondot!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#591) atuci válasza Ruszki (#590) üzenetére


atuci
senior tag

Már túl vagyok mindenen, az amazon.com troubleshooting leírását is megcsináltam, sajna fizikailag hibás a kijelző. Közben rákerestem a google-ban, több ilyen hibát is találtam, 3 hetes készüléktől kezdve a fél évesig. Az enyém 2 hónapos.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#592) Karma válasza atuci (#591) üzenetére


Karma
félisten

Érdekes azért, hogy a szoftverfrissítés után halt be... Lehet, hogy a waveform hibásodott meg frissítés közben. Persze házilag nem hinném, hogy tehetnél bármit is. :(

“All nothings are not equal.”

(#593) Ruszki válasza atuci (#591) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát ez kicsit ijesztő enyém még csak 2 napos!
De így is vigyázok rá mint a hímes tojásra!
Amikor "kikapcsolt" állapotban van akkor a képet is rosszul jeleníti meg!?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#594) Zirowe válasza Karma (#592) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez érdekes, h egy frissítés így el tudja barmi a kijelzőt.. :S
Mondjuk egy jó dolog van a jb-ben: amíg az fent van nem települnek a gyári frissítések.
De akkor is para, ha már a gyáriban sem lehet bízni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#595) atuci válasza Zirowe (#594) üzenetére


atuci
senior tag

Nem hiszem, hogy a frissítés okozta, mert más, hasonlóan meghibásodott readernél nem a frissítés okozta a hibát.
Volt aki este letette az éjjeliszekrényre, reggel bekapcsoláskor meg olyan lett a kijelző, mitha összetört volna.
Persze nem fizikailag, az enyémen sincs semmi sérülés, amióta kibontottam a dobozából tokban van. Soha nem volt leejtve, ledobva, rápakolva, nyomkodva.

Szerintem újrainduláskor lett valami baja, már írtam az amazon customer service-nek, csatoltam egy fényképet is, most várom a válaszukat.

Ha meg jailbreak-el együtt menne tönkre, akkor fuccs a garinak! Mivel pont a kijelző hibásodott meg, elég nehéz lenne uninstallt nyomni rá.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#596) siva válasza Xaels (#588) üzenetére


siva
aktív tag

Hát igen PDF -ből konvertálva néha sajna megesik, hogy a űőíá karakterek nem a megfelelően mennek át (valszeg valami unicode kompatibilítás miatt) akár mivel is (Calibre, mobilpocket). Nekem ilyenkor csakis az ABBYY PDF Trasformer segített. Ez majdnem olyan mint a finereader csak az OCR rész ki van hagyva, tehát a karakterfelismerés nincs, viszont a már txt-s pdf -et simán eszi, és ami fontos, hogy jól értelmezi és így jóval gyorsabb és egyszerűbb is. Én kapásból kivettem a képek megtartása elöl a pipát, valamint folyó szöveget generáltattam vele. Sajna az oldalszámokat is hozza, ezt már a word-ben egy sima mező irtással ki lehet gyomláltatni.

(#597) atuci válasza Ruszki (#593) üzenetére


atuci
senior tag

Igen, sajnos kikapcsolt állapotban is hibás a képernyő felső kétharmada :(

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#598) Xaels válasza siva (#596) üzenetére


Xaels
félisten

Hazaérek meglesem, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Amúgy az első találkozás óta utálom a PDF-et, ez sem segít a jóviszonyon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#599) siva


siva
aktív tag

Az előbbihez még, hogy ez után jön az RTF -> MOBI konverzió, ami mindig normális eredményt hozott

(#600) atuci válasza atuci (#595) üzenetére


atuci
senior tag

Nos, 20 perc telefonálás után az Amazonos ügyintéző segítségével elindítottam a cserét.
Azt mondta a hölgy, hogy küldenek egy újat, a régit meg vissza kell küldenem.

Remélem csütörtök környékén itt is lesz :)

Közben megjött az igazoló levél is:

Hello,

I'm sorry your Kindle isn't working . I'm sending you a replacement Kindle via Standard shipping to get it to you as soon as possible.

When you return your Kindle, please keep your power adapter, USB cable, manual, and any accessories or other items that shipped with your Kindle. Remember to back up your personal content to your computer.

Please insert the Kindle into a plastic bag, put it in original packaging if available, and send it back to us within 30 days from the date of this e-mail. If we don't receive the device by then, you'll be charged for the replacement Kindle.

A pre-paid shipping label can be printed using the link below:

http://www.amazon.com/gp/orc/rml/DbP7m9*******

You will want to ship it with tracking and insure it.

Please write the reason for your return on the packing slip, put the slip in the package you're using, and wrap the package securely.
After you have shipped out the malfunctioning Kindle, please send us the tracking information and shipping cost using the link below so we can issue a refund.

If you get an order confirmation e-mail indicating a charge for the order below, don't worry. I've adjusted the cost to zero for you but couldn't stop the automated message showing a charge.

Here's your replacement order information:

Order Number: 103-8756903-8******
Estimated Delivery Date: Mar 9, 2011 - Mar 11, 2011

[ Szerkesztve ]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.