Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) €uro válasza vans? (#1599) üzenetére


€uro
őstag

Én is pont akkor.

(#1602) Degeczi válasza Oldman2 (#1596) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ennyire alacsony fogyasztású eszköznél tökmindegy, nyugodtan kezdeheted rögtön használni

(#1603) Oldman2 válasza €uro (#1600) üzenetére


Oldman2
veterán

Elkezdtem használni. Elsőre 2 hét után merült le.
:-)

(#1604) €uro válasza Oldman2 (#1603) üzenetére


€uro
őstag

Első alkalommal meddig töltötted? Ezt is 16 óráig kell tölteni?

(#1605) vans? válasza €uro (#1604) üzenetére


vans?
őstag

Szerintem amig zolden kezd vilagitani a kis lampa az aljan. Legalabbis remelem, hogy zold is lesz, egyelore narancssarga. :D

hábm bábm

(#1606) Oldman2 válasza €uro (#1604) üzenetére


Oldman2
veterán

Én addig töltöttem, amíg be nem zöldült a LED rajta. Ez meglepetésemre kb. 2 óra alatt lezajlott.

(#1607) Degeczi válasza €uro (#1604) üzenetére


Degeczi
nagyúr

utoljára min. 10 éve, a NiMh akkuk idején volt értelme első alkalommal vmit olyan sokáig tölteni - ma már semmit...

Li-ion akkus eszközök lekapcsolják a töltést miután elkészültek (jellemzően max. 3-4 óra alatt), utána semmi értelme tovább fönnhagyni, már nem vesz föl töltést

[ Szerkesztve ]

(#1608) €uro válasza Degeczi (#1607) üzenetére


€uro
őstag

Értem. Köszi.

(#1609) €uro


€uro
őstag

A Kindle Wifi beállításainál csatlakoztam a helyi hálózatomhoz egy routeren keresztül.

Ezt követően látnom kellene a Win7 hálózati eszközök listáján a Kindle-t? Vagy a Kindle-vel lehet valahogy böngészni a Windows megosztott mappáit?

(#1610) Oldman2 válasza €uro (#1609) üzenetére


Oldman2
veterán

Legjobb tudomásom szerint nem tudsz vele ilyet elkövetni.

(#1611) €uro válasza Oldman2 (#1610) üzenetére


€uro
őstag

Akkor Wifi-n keresztül file-okat nem lehet rá másolni? Ezek szerint csak internetezésre használható a Wifi?

(#1612) Ruszki válasza €uro (#1611) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!
Elméletileg tudsz rá "másolni"!
De ez úgy történik,hogy amit rá szeretnél tenni könyveket el kell küldeni az amazonos mail címedre amit majd az amazon átkonvertál az ő saját formátumjába és ha bekapcsolod a wifit akkor le tudod tölteni onnan.
Rámásolni ott van az adat kábel!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#1613) €uro válasza Ruszki (#1612) üzenetére


€uro
őstag

Ok. Köszi.

(#1614) chop válasza snowdog (#1589) üzenetére


chop
őstag

Köszi a válaszokat, még arra gondoltam, hogy az ebay.co.uk-ről rendelek, így mivel EU-n belülről jön a termék, elvileg nincs rajta semmilyen pluszköltség? Jól gondolom?

(Bocs, hogy ide írok, de az eBay topik teljesen halott.)

[ Szerkesztve ]

(#1615) Oldman2 válasza chop (#1614) üzenetére


Oldman2
veterán

(Bocs, hogy ide írok, de az eBay topik teljesen halott.)

Nem csoda, Te is ideírtál nem oda.
:-)

(#1616) Degeczi válasza chop (#1614) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha tényleg onnan jön...

mert nagyon sokan trükköznek azzal, h UK-t adnak meg a termék pillanatnyi helyeként - aztán valójában Hongkongból vagy USA-ból küldik, ahonnan már persze érint a vám+áfa...

drágább cuccnál ezért mindenképpen érdemes az eladó korábbi értékeléseit átnézni, ott biztosan megemlíti vki, ha ez a helyzet

(de ha nem magáról a Kindle-ről van szó, hanem mondjuk egy tokról, akkor eleve tökmindegy, nem foglalkoznak vele ha EU-n kívülről jönne is)

(#1617) snowdog válasza chop (#1614) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom milyen értékben akarsz vásárolni, de mint írtam, még a 100$-os cuccra sem volt plusz költség. Azt én sem javasolom, hogy valaki ennél drágább holmit vásároljon.

Amiről írok 110$-os eszköz egy sisak/sport kamera. Kínából jött, és mint kiderült hibás volt. Eddig nagyon rendesen áll a kérdéshez a kereskedő, a reklamációmra azonnal reagált, rögtön felajánlotta a cserét. Még azt sem várta meg, hogy a hibás készülék hozzá visszaérkezzen (csak az ajánlott levél bizonylat másolatát kellett megküldenem), máris postázta az új kamerát. Persze a visszaküldés költségét nekem kellett állni, és az sem volt kevés (1.800,-). Ezért kell jól meggondolni a drága cuccok vásárlást az eBay-en. Persze ennyiért meg itthon nem kapok HD felbontású sisak kamerát. [link]

Ha ezeket az eBay topikban beszélnénk meg, talán kicsit felpörgetnénk. :D

[ Szerkesztve ]

(#1618) Oldman2 válasza snowdog (#1617) üzenetére


Oldman2
veterán

EZ egy "siasakkamera"? Mekkora az a sisak?
:-)

(#1619) snowdog válasza Oldman2 (#1618) üzenetére


snowdog
veterán

13 x 4,5 cm!!! Ne zavarjon meg a nagy kép! :))

Dimensions (mm): 130mm (L) and 45mm (W)

Megjegyzem még lézeres irányzik is van hozzá, túl a távkapcsolón! :)

[ Szerkesztve ]

(#1620) snowdog válasza Oldman2 (#1615) üzenetére


snowdog
veterán

Melyik eBay topikot nézted? Mert ez elég aktívnak tűnik! [link]

u.i. Bocs, rossz helyre címeztem, chop-nak szántam!

[ Szerkesztve ]

(#1621) Oldman2 válasza snowdog (#1620) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem én mondtam hogy inaktív...
:-)

(#1622) chop válasza snowdog (#1620) üzenetére


chop
őstag

Rendben, köszi a válaszokat!

(#1623) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Megéri Jailbreakelni? Ki mire használja a JB-t? Háttérképek miatt tetszik, lehet bepróbálom.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1624) Degeczi válasza ZS3NI (#1623) üzenetére


Degeczi
nagyúr

azért, és a magyar karakterek beírhatósága miatt, ami keresésnél nagy segítség (bár ékezet nélkül írva is gyakran megtalálja, de néha muszáj precízen)

egyébként vicc, h igazából mindkettőt illene tudnia alapban (nem is lenne nagy fejlesztés), és akkor nem lenne rá szükség

(#1625) Zirowe válasza ZS3NI (#1623) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Háttérkép, full magyarítás (már akinek kell), letöltős hack, diktafon+még pár nyalánkság..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1626) ZS3NI válasza Zirowe (#1625) üzenetére


ZS3NI
őstag

A letöltős hackről tudnál kicsit konkrétabban írni? :)

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1627) Zirowe válasza ZS3NI (#1626) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Volt már linkelve, keress vissza.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1628) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Doukan firmwaret használ valaki? Mennyire jó a PDF kezelése? Lehet benne zoomolni? Főleg szkennelt újságokat olvasnék.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1629) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Megoldásféle a böngésző korlátolt ablakkezelésére.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1630) Bucicimaci


Bucicimaci
tag

Fú! Hát lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de kicsit megijedtem, úgyhogy megkérdezem :)
Szóval este mikor kikapcsoltam a Kindle-t még volt benne elég sok kakaó. (Na jó a kis elemnek kb a 10%-a) Reggel mikor be akartam kapcsolni meg critical batteryt írt. Ez normális, hogy így lemerül este? A bekapcsolt wifi húzta le? (bár szerintem kikapcsolja a wifit ha kikapcsolom az eszközt nem?) Természetesen azóta működik, hogy rádugtam a gépre, hogy töltődjön.

A másik kérdés, ha már írok azt is megkérdezem. Van a telefonomhoz egy töltőm, az input áramerősség 50 mA-ben tér el a gyári töltőtől (150mA helyett 200mA) az output pedig 150-ben (850mA helyett csak 700mA) ez számít valami, vagy elhanyagolható és tölthetem ezzel a Kindlet szükség esetén? Minkét esetben a gyári töltő az első és a második a telefonom töltője.

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#1631) chop válasza Bucicimaci (#1630) üzenetére


chop
őstag

Lehet, hogy indexelte a könyveket az olvasó és az szívta le az akksit. Én a telefonom (Galaxy S) töltőjével is töltöttem már a Kindle-t, szóval szerintem nem probléma.

(#1632) snowdog válasza Bucicimaci (#1630) üzenetére


snowdog
veterán

A wifi rendesen zabálja az ukku töltöttségét. Mintha azt írták volna, hogy ha csak képernyő védő módba teszed, akkor a wifi nem áll le.

A töltőt nyugodtan használhatod, legfeljebb a töltés időben tovább tölt. Én PC USB-ről töltöm, ami ugyebár max. 500 mA ad le.

(#1633) Zirowe válasza Bucicimaci (#1630) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha töltesz rá könyveket, újra indexeli az egész állományt, ami nagyon, de nagyon eszi az akksit.

Nekem kb 3gb-nyi anyagot, úgy 2000könyvet kb 1napig indexelt, addig folyamatosan töltőn hagytam.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1634) vans?


vans?
őstag

udv,
sokat meg nem is probalkoztam vele, de arra nem sikerult rajonnom, hogy hogy tudok olyan mappakat csinalni, ami a kindle alap 'home' reszeben jelenik meg, es azokon belul tudom kivalasztani a konyveket? mert az intezoben csinaltam a 'documents' mappan belul kulon mappakat, de az a Kindle-n nem latszik, omlesztve vannak a konyvek.

hábm bábm

(#1635) Bucicimaci válasza vans? (#1634) üzenetére


Bucicimaci
tag

Home->Menu->Create New Collection. Beírod a nevét, és tudod belerakni a könyveket. De ez nem az az igazi mappa rendszer, mert pl collectiont collectionbe nem tudsz rakni. Ez inkább több kötetes könyveknél hasznos. Vagy hát végülis akárhogy, de több szintűt nem lehet csinálni(nekem még nem sikerült :) )

[ Szerkesztve ]

(#1636) snowdog válasza vans? (#1634) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudsz ilyen logikai mappaszerkezetet létrehozni. Illetve azt a Kindle nem veszi figyelemben. A könyveket csakis a gyári Collection alatt tudod rendezni.

Én így oldottam meg (a #905-ben már írtam róla):
1. minden Collection név elé tettem egy aláhúzás karaktert (_),
2. a sorrendet "Title" alapján határoztam meg.

Az aláhúzás jel helyett más karakter is használható, ha valakit zavar a vonal, az tegyen egy pontot helyette, az alig látszik. Most már a megjelenő listában a Collection-ok jelennek meg elsőnek, ABC sorrendben.

Bucicimaci

Nem csak több kötetes könyveknél hasznos, én pl. szerzők szerint csoportosítok.

[ Szerkesztve ]

(#1637) vans?


vans?
őstag

Koszi a valaszokat!

hábm bábm

(#1638) Santosh


Santosh
tag

Sziasztok!

Átolvastam az első hsz-t, sok tesztet, néztem youtube-os videókat, stb. de nem találtam meg a választ a kérdésemre.

Én úgy láttam a youtube-os tesztekben, amikor pdf-et olvasnak be, hogy ha vízszintes helyzetbe forgatják a szöveget, akkor az A4-es méretű pdf is jól olvasható. Jól értelmezem, hogy elforgatva az oldal nem teljes egésze, hanem egy bizonyos százaléka jelenik meg a képernyőn, és valahogyan lentebb lehet vinni a kurzorral a képet? Ilyenkor mennyire olvasható az írás?

A gondom az, hogy a pdf-ek, amiket olvasni szoktam, legtöbbször tele vannak képletekkel, ábrákkal, diagramokkal, amik lehetetlenné teszik a konvertálásukat (próbáltam már Abby FineReader-rel is).

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Üdv:
Santosh

(#1639) Karma válasza Santosh (#1638) üzenetére


Karma
félisten

Olvashatónak olvasható, de marha kényelmetlen és lassú és rövid távon is idegörlő (legalábbis számomra). Ha bonyolult PDF-et akarsz olvasni, inkább a tableteket javaslom.

“All nothings are not equal.”

(#1640) fogtunder válasza Bucicimaci (#1630) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én eddig az alábbi töltőfejekbe nyomtam bele a kábelét: iphone 2g, htc hero, lg optimus 7, plusz komplett lg microusb töltőre is raktam már, mindegyikkel működik, de ennek így is kell lennie, max a töltési idő módosul.

collection témában: a calibre-hez van egy kindle collections plugin, azzal lehet automatán létrehozni, módosítani, vagy manuálisan kezelni őket. sokkal gyorsabb és kényelmesebb, mint a kindle billentyűzetén és kijelzőjén csinálni. ha egyszerre 3-nál több könyvet akarsz átrendezni, már megéri gépre dugni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1641) Santosh válasza Karma (#1639) üzenetére


Santosh
tag

Köszi!

Igazából vonzóbb ez a Kindle, mint egy tablet. Tudok kompromisszumot kötni a lassúságával. Azt esetleg megkérdezhetem, hogy ha elfektetve tartom, és a két részbe tört oldalt elolvastam, akkor automatikusan ugrik a következő oldalra, vagy újra forgatni kell?

(#1642) Karma válasza Santosh (#1641) üzenetére


Karma
félisten

Automatikusan ugrik, nem kell forgatni újra.

“All nothings are not equal.”

(#1643) snowdog válasza Santosh (#1641) üzenetére


snowdog
veterán

Egy apró kiegészítés. Az oldalt nem töri el, csak nem tudja egyben megjeleníteni. Tehát a képernyőn jobbra-balra kell tologatni. Ez a lapozást nem befolyásolja.

(#1644) Santosh válasza snowdog (#1643) üzenetére


Santosh
tag

Tehát ez azt jelenti, hogy függőlegesen és vízszintesen is csak egy részt lehet látni az oldalból elfektetett állapotban is? Elnézést, hogy értetlen vagyok. Sosem láttam még Kindle-t "élőben", pedig nagyon fáj rá a fogam. :)

(#1645) snowdog válasza Santosh (#1644) üzenetére


snowdog
veterán

A4-e pdf esetén pontosan ezt jelenti. :)

Ha A5-s a PDF fájl, akkor ráfér a képernyőre.

Ha még nem láttad, akkor itt megnézheted [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1646) Bada Bing válasza Santosh (#1641) üzenetére


Bada Bing
tag

Én már jópár pdf-et elolvastam ezen a módon. Snowdog kiegészítését én nem teljesen értem, szerintem ő összekeveri az elforgatást a nagyítással.

Ha elforgatod, akkor csak a lapozó gombokat kell használnod, nem kell jobbra-balra lépegetni. Elforgatva a doksit 2-3 lapozással érsz végig egy oldalon. A következő lapozásra a következő oldal felső felét (harmadát) fogod látni. Ebből a szempontból a dokumentum mérete (A4/A5) teljesen lényegtelen, csak az oldalak aránya fog számítani. Egy A4-es oldalt ugyanúgy fog végiglapozni, ahogy egy A5-öset, csak az A4-es értelemszerűen jobban össze fog töpörödni.

(#1647) Santosh válasza Bada Bing (#1646) üzenetére


Santosh
tag

Köszönöm a választ, így már megértettem.

Találtam egyébként egy viszonylag jónak tűnő megoldást pdf-ek átalakítására. PaperCrop a program neve. Ez pdf-ből pdf-et konvertál, és igazából annyit csinál, hogy eltünteti a margókat, felnagyítja a betűket, és egy 5 oldalas pdf-ből pl. nekem 8 oldalast csinált. Azt nem mondom, hogy esztétikailag kifogástalan, viszont szerintem nagyon jól olvashatót készít az A4-es pdf-ekből is (amiket nem lehetne mással normálisan konvertálni). Persze nekem még nincs Kindle-m, így nem tudtam rajta kipróbálni.

Innen lehet letölteni:
http://code.google.com/p/papercrop/downloads/list

Én a two-column papers (portrait) beállítást használtam, minden mást hagytam alapbeállításon. Gondolom finomhangolással lehet szebbé is varázsolni az új pdf-einket. Kíváncsi lennék a véleményetekre.

(#1648) Santosh válasza Santosh (#1647) üzenetére


Santosh
tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy ez a módszer akkor működik, ha a pdf eredetileg doc-ból lett készítve. Tehát bescannelt könyvekből készített pdf-nél ez nem segít.

(#1649) Santosh


Santosh
tag

Találtam még egy programot, ez a PDF Scissors. Ez csak levágja a margókat a pdf-ünkről, nagyon könnyű kezelni, gyors és kezes program:
http://www.pdfscissors.com/

(#1650) snowdog válasza Bada Bing (#1646) üzenetére


snowdog
veterán

Lehet hogy igazad van. :)

Még nagyon az elején próbálkoztam pdf állománnyal, és mivel nem tetszett amit láttam, többé nem használtam. Bennem az maradt meg, amit írtam. Mostanra minden pdf állományt konvertálok. Ezek szépirodalmi alkotások, és ha esetleg nem fontos illusztráció van benne, akkor egyszerűen kihagyom. Számomra a jól olvashatóság a fontos.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.