Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) k.kristof válasza Zozo0525 (#26000) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem hivatalosan? Az más téma ;)

(#26002) paolinho válasza Zozo0525 (#26000) üzenetére


paolinho
őstag

Úgy nagyjából az összes fentvan. Pl. az nCore-on.

(#26003) Zozo0525 válasza paolinho (#26002) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez az vagy a libranet

(#26004) Oldman2


Oldman2
veterán

Rendelt mostanában valaki a mailboxde.de cégen keresztül?

Mennyi idő alatt érkezik meg a küldemény (hozzám)?

Persze "szokás szerint" az egy rendelésben leadott Kindle+Case két csomagként érkezik...
:W :W :W

(#26005) Joccc07 válasza paolinho (#26002) üzenetére


Joccc07
addikt

Még ott se :(

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26006) cSuwwi válasza Joccc07 (#26005) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Ha nem jött ki itthon e-book formátumban, akkor a letöltő oldalakon is max. ocr változat lesz annak hibáival, esetleg scan vagy semmi. Nem elég populáris (főleg magyarul) hogy foglalkozzanak vele.

(#26007) avl válasza paolinho (#26002) üzenetére


avl
aktív tag

hogy lehetne oda bejutni ?

(#26008) Oldman2 válasza avl (#26007) üzenetére


Oldman2
veterán

Egy olyan személy segítségével, aki meghív téged...
:K

(#26009) Bubsy válasza Oldman2 (#26004) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Jelentkezem!
Előző hét szerdán rendeltem, pénteken ért a mailboxhoz. A tok már délelőtt 10-kor ott volt, az olvasó csak 11 körül, majd délután 2-kor vételezték be, ezért csak tegnap küldték tovább, szintén két külön csomagban :W
Éjjel már a cseh GLS raktárban volt, bízom benne, hogy holnap kihozzák (eddig mindig 2 munkanap volt).

Edit: A tokot és olvasót két külön futár cég vitte, gondolom két külön depoból. Persze ettől még a mailbox összerakhatná az egy napon érkező csomagokat .

[ Szerkesztve ]

(#26010) Oldman2 válasza Bubsy (#26009) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi!
:R

(#26011) paolinho válasza Zozo0525 (#26003) üzenetére


paolinho
őstag

A Libranet-et nem ismerem, de Joccc07 véleményével ellentétesen állítom, hogy az nCore-on ott vannak ezek a könyvek.
Oldman2: szerintem minden úgy működik, mint korábban. Nekem a Cseh Posrán keresztül érkezik a PW5. 2 nap alatt átért a német címre a cájg, és onnan kb. 2 napja jön tovább felém. Nekem eddig mindig a Magyar Posta adta át, úgy, hogy be kellett mennem érte.

(#26012) Joccc07 válasza paolinho (#26011) üzenetére


Joccc07
addikt

:U adj linket vagy bármit PLS. Lehet akkor csak rosszul keresem. Az új könyvek nincsenek fent.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26013) Bubsy válasza Oldman2 (#26010) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Már Alsónémediben van, tuti jön holnap!

(#26014) Bubsy válasza paolinho (#26011) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nem merem a magyar postára bízni, mert 1-2 hetet tuti ülnek rajta ;)

(#26015) snowdog válasza Joccc07 (#26012) üzenetére


snowdog
veterán

A canadahun com-on is rengeteg SW könyv van, de én nem igazán tudom abból melyik az új, és melyik nem. Mondj egy példát az újak közül.

(#26016) Joccc07


Joccc07
addikt

A köztársaság fénykora sorozat. Ezek most a legújabbak. :K

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26017) koncsik válasza Joccc07 (#26016) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Azzal együtt, hogy nagyon közelítünk a képzeletbeli határhoz, úgy tudom, hogy a canadahun-on 6 hónapos kihűlés idő van, megjelenés után ennyivel kerülhetnek fel könyvek.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#26018) oris válasza Bubsy (#26009) üzenetére


oris
aktív tag

A mailboxde összegyűjt több csomagot is, de arra elő kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#26019) Oldman2 válasza oris (#26018) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudsz részleteket is esetleg?

(#26020) paolinho válasza Joccc07 (#26012) üzenetére


paolinho
őstag

Bocs, nem vagyok egy Star Wars fun, de azt hittem, hogy azokra utalsz, amiket az a rettenet mennyiségű keresési eredmény kidobott nekem, amikor rákerestem a címre. Ilyenekre leltem többek között, mint pl. :
A Birodalom visszavág
Új rend
A klónok támadása
A Sith-ek bosszúja
Sötét kard
Baljós árnyak
A klónok háborúja
stb.

(#26021) Joccc07 válasza paolinho (#26020) üzenetére


Joccc07
addikt

Ezeket már mind olvastam. :B Igazából jobb is, hogy megkérdeztem. Akartam már régóta egy ebook olvasót de így, hogy az új könyvek nem elérhetőek megjelenéskor, azonnal e-könyv formátumban így felesleges számomra. :R

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26022) SzGee válasza Joccc07 (#26021) üzenetére


SzGee
aktív tag

a Fenyegető sötétség és a Jedik fénye fenn van, az újabbak is szerintem nemsokára felkerülnek (Viharfellegek, Lopakodó árnyak)

If you leave me, can I come, too?

(#26023) Zozo0525 válasza Joccc07 (#26021) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ha megvan miket olvasol akkor a kiadonal utananezhetsz.... Van amiből egybol kijon.... Ami a 6 honap szol az a nem hivatalos forras szerintem

(#26024) paolinho válasza Joccc07 (#26021) üzenetére


paolinho
őstag

A papíralapon megjelentekhez képest ezen az oldalon valóban van néhány hónap elcsúszás, na de valamit, valamiért. Meg tegyük hozzá, hogy nem kell cipelned egy Háború és békényi kötetet magaddal, hisz ebook readerrel többszáz Révai lexikonnyi anyag elfér a zsebedben.

(#26025) Phülöp válasza paolinho (#26024) üzenetére


Phülöp
addikt

Az utóbbi 10 évben minden könyv egyforma vastag...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#26026) Joccc07


Joccc07
addikt

Mielőtt félrertené valaki. Nem akarom ingyen megúszni a könyvek beszerzését. Sajnos a szükits kiadó aki ezeket a könyveket kiadja csak nyomtatott formában árulja és így e-könyv formátumban nem elérhető náluk. Legalábbis nem találtam a kiadó oldalán ilyet. A régebbi könyveket olvastam telefonon e-bookként vagy pedig nyomtatott formában. Azt hittem csak rosszul keresek és azért nem találom őket digitálisan. Vannak az újak közül amik elérhetőek csak épp nem magyar nyelven. Például a Jedlik fénye van az amazonon csak épp angol nyelven.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26027) Zozo0525 válasza Joccc07 (#26026) üzenetére


Zozo0525
őstag

Akkor szerintem nem nagyon lesz neked könyv, nem ertem a kiadot. Miert nem eroltetik jol latom vannak ezek a Google konyvek között? Akkor lehet megis valahogy megszerezni?!vagy ez nem azok?

(#26028) Joccc07 válasza Zozo0525 (#26027) üzenetére


Joccc07
addikt

Van de régió korlátozásos nálunk nem elérhető és nincs is magyar nyelv. :(

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26029) Zozo0525 válasza Joccc07 (#26028) üzenetére


Zozo0525
őstag

Segíts, melyik konyvet keresel? Mi a cime?

(#26030) Joccc07 válasza Zozo0525 (#26029) üzenetére


Joccc07
addikt

Csak egy példa:
Cavan Scott: Star Wars: Köztársaság Fénykora: Viharfellegek

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26031) paolinho válasza Joccc07 (#26030) üzenetére


paolinho
őstag

Ez valóban nincs fent, csak a Dooku az elveszett jedi található.

(#26032) SzGee válasza paolinho (#26031) üzenetére


SzGee
aktív tag

már írtam, hogy a 4 részből az első kettő van fent, gondolom a többi is felkerül majd
2021.11.27-én jelent meg, azért annyira nem update a felület, kell egy kis idő

If you leave me, can I come, too?

(#26033) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Nagyon felcseszte az agyam ez az új 5.14.2-es felület. Az meg főleg, hogy csak minor bugfixes meg improvements-nyi infó van róla. Hát azért írhatták volna, hogy major changes in the GUI. Mire megtaláltam és beállítottam, hogy nekem mi lenne a megfelelő nézet. Vagy 5 percig szórakoztam vele, azt hittem földhöz vágom. Most már nagyjából OK, de aki listanézetben használta, mint én, annak rossz hír, hogy ha jól emlékszem eddig 5 elem volt egy oldalon, most már csak 4.

De legalább azt a problémát végre megoldották, hogy ha megnyitsz egy szótárat és begépeled a keresendő szót, akkor a felső sáv, ahova gépelsz eddig takarta a legfelső találatokat, azaz pont a keresett szó nem látszott a listában, csak ha a felső sávot bezártad. Most már legalább látszik.

(#26034) Zozo0525 válasza Joccc07 (#26030) üzenetére


Zozo0525
őstag

Sajnos nem talalok semmit. Esetleg nCore nezted?

(#26035) Bubsy válasza paolinho (#25971) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Az enyém megérkezett! Hogy egy klasszikust idézzek, "Úristen, very big!"
Reklámmentesítés a második emberrel sikerült, az első elküldött az amazon.de-re, a második szó nélkül leszedte.

(#26036) paolinho válasza Bubsy (#26035) üzenetére


paolinho
őstag

Nekem a lassú postai vonalon döcög valahol, de már nagyon várom. Gondolom, a jövő héten ideér.
Nem egyből a német Amazon-nál próbálkoztál reklámmentesíteni? Anno a .com-nál 4 ügyfeles sem oldotta ezt meg nekem, míg a német oldalnál az elsó segített azonnal ebben.

(#26037) Bubsy


Bubsy
aktív tag

A német oldalon sosem próbáltam, mert valahol mintha azt olvastam volna, hogy ott nem tudnak ebben segíteni (ezek szerint tévesen). Eddig minden kindle-t a .com-on mentesítettem.

(#26038) Oldman2 válasza Bubsy (#26037) üzenetére


Oldman2
veterán

Hivatalosan ott zajlik az ügyintézés, ahol a készülék (gyári szám alapján azonosítva) vásárolva lett.

Ami persze baromság, mert az, hogy leellenőrzi a gysz-ot, jelzi hogy "intézkedni" is tudna vele kapcsolatosan.

(#26039) paolinho válasza Bubsy (#26037) üzenetére


paolinho
őstag

Tavaly a 24851-es hozzászólásomban teljes részletességgel leírtam az egész folyamatot, hogy megkönnyitsem, ha másnak is problémája lenne a reklámmentesítős teendőkkel (na meg, hogy én se felejthessem el). :)

(#26040) Oldman2 válasza paolinho (#26039) üzenetére


Oldman2
veterán

Sőt, van rá még külön Cikk és Topik is!

(#26041) Bubsy válasza Oldman2 (#26038) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Mindegy, a lényeg, hogy sikerült.
Kösz az infót!

(#26042) Joccc07 válasza Zozo0525 (#26034) üzenetére


Joccc07
addikt

Természetesen :K

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#26043) oris válasza Oldman2 (#26019) üzenetére


oris
aktív tag

Egy évre 14,5€ az előfizetés (plusz természetesen a csomag továbbküldési díja). Részletek itt: [link]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#26044) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Az első benyomások alapján nagyon tetszik az új PW!
A nagyobb képernyő és a gyorsabb rendszer mellett nagyon bejön a keskeny perem. Az anyaghasználat ugyanaz, mint a PW4, csúszásmentes, bár tokban hordva mindegy is :)
Este kipróbálom a warm light-ot is, de én a dark mode-ot is nagyon szerettem a korom sötét szobában.

Egy összehasonlító kép (balról jobbra: Kindle 2020, PW4, PW5)

A tok minősége szerintem ugyanolyan mint a PW4-hez kapható, a színe kicsit sötétebb, a műanyag perem pedig kicsit vastagabb. Elszomorított, hogy az amazon feliratot lecserélték kindle-re. Számomra ez kicsit egy kínai tok érzését adja, azokon van mindenhol kindle felirat.
A belső fele világosabb szürke lett és oda került amazon logóból a nyíl.

(#26045) Oldman2 válasza oris (#26043) üzenetére


Oldman2
veterán

Érzésem szerint ez csak akkor éri meg, ha rendszeresen (sűrűn) veszed igénybe a szolgáltatásukat.

Igazából az Amazont nem értem, hogy miért nem egyben küldi az egyben megrendelt cuccokat?

(#26046) Oldman2 válasza Bubsy (#26044) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi az infókat!
:R

Én még várom a Postást...
:F

(#26047) paolinho válasza Bubsy (#26044) üzenetére


paolinho
őstag

Lehet, hogy látnom kellett volna, de már nem emlékszem, szóval a DPD mennyi költségtöbbletet generált?

(#26048) Bubsy válasza paolinho (#26047) üzenetére


Bubsy
aktív tag

DPD nincs, GLS van.

(#26049) paolinho válasza Bubsy (#26048) üzenetére


paolinho
őstag

Jogos. Bocs.
Mondjuk ez a 3 EUR többlet simán megérte így. Hülye voltam, hogy az akkor egyébként 9,05 EUR-s Cseh Postát választottam. Na mindegy, marad a várakozás.

(#26050) Oldman2 válasza paolinho (#26049) üzenetére


Oldman2
veterán

Érdekes, hogy én a két csomagra kétféle árlistát kaptam, ez most meg egy harmadik.
:F

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.