Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Efreet


Efreet
senior tag

Ismét ajánlanám minden tokvadásznak a linken található oldalt, egy kis kézügyesség valamint egy szabad délelőtt vagy délután kell hozzá, és fillérekért lehet kényelmes, jó minőségű, saját igényeknek bőven megfelelő tokot gyártani.

(továbbá, rokon, barát, ismerős Kindle tulajdonos részére kiváló karácsonyi ajándék egy saját kézzel gyártott tok)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#4002) pecze válasza baani59 (#3996) üzenetére


pecze
aktív tag

Kösz a tippet, de ugyanilyen kinézettel van 2 és 10 $ között tok (vagy 50 eladótól), pont ezért nem tudom, hogy melyik milyen minőséget takar. Vehetnék 10 $-ost, de semmi nem garantálja, hogy nem 2$-os darab.

(#4003) pecze


pecze
aktív tag

Végül találtam két fajtát, ami tetszik és a képek alapján a minősége se lehet rossz:

Az első nem bebújtatós változat, hanem a sarkait fogatja, akinek hasonló van, az kérem nyilatkozzon, hogy ez mennyire biztosít stabil tartást.

A második bebújtatós és nem is oldalra nyílik ki, így a bezáró kapcsa sem zavarna, nomeg PREMIUM QUALITY, vagy legalábbis az van odaírva :)

(#4004) moli.hu


moli.hu
őstag

kindle4touch review
a touchscreen mintavetelezese akkukimeles okan alacsony, igy lassan reagal es elofordul, hogy egyartalan nem erzekeli a tul gyors lapozasi gesztust.

(#4005) rumkola válasza Peat;) (#3999) üzenetére


rumkola
veterán

a pontos címed kell és a termék magyar megnevezése, ennyi elég nekik, a másik doksi az amit majd a futárnak kell odaadnod kitöltve

(#4006) Chronos6 válasza pecze (#4003) üzenetére


Chronos6
tag

"Az első nem bebújtatós változat, hanem a sarkait fogatja, akinek hasonló van, az kérem nyilatkozzon, hogy ez mennyire biztosít stabil tartást."

Nagyon is tartja, nekem barna van, 1200 HUF volt, igaz két hét, de meg vagyok vele elégedve. Ami ellene szól, az a pánt. Ha nem vigyázol, az eink kijelzőre csaphatod. Nekem még nem volt ilyen, de én nagyon vigyázok a kütyüimre.

(#4007) bLaCkDoGoNe válasza pecze (#4002) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem van egy ilyen tokom, kb. egy hónap után elmászott benne a kapcsot tartó mágnes, így nem tudom bezárni. Eleinte elszórakoztam vele, hogy visszatuszkoljam a helyére, de most annyira messzire került az eredeti helyéről, hogy nem lehet visszapöckölni.

Ehelyett most egy ilyen tokot használok, fehérben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4008) kervantas


kervantas
aktív tag

valaki tudja hogyan kell a psykeyb hack-et beállítani hogy magyar ékezetes szövegeket is tudjon ?

(#4009) pecze válasza bLaCkDoGoNe (#4007) üzenetére


pecze
aktív tag

Végülis a második mellett döntöttem, de a két válasz amit a kérdésre kaptam, nagyon hasznos volt, az egyik, hogy az oldalt lévő kapocs megsértheti a kijelzőt, a másik meg a mászkáló mágnes. Bár a mágneses móka orvosolható, pl. körbevarrom, vagy kívülről valahogy rögzítem egy a bőrre applikált fémdarabbal.

(#4010) Palkova válasza pecze (#3994) üzenetére


Palkova
tag

Üdv!
Tok ügyben ajánlom a 2068 és a 2163 számú hozzászólásokat!
Palkova

(#4011) Peat;)


Peat;)
veterán

Én kb ilyen toknak örülnék: [link], természetesen ide nem szállítják :). Hagyom a fenébe, nyárra majd körülnézek megint, addig megy ott a táskám zsebe.

[ Szerkesztve ]

(#4012) Motyi


Motyi
senior tag

Én ezt a tokot rendeltem meg a touch-oz (van feketében is, ez barátnőmé lesz) :
[link]
Nem olcsó és a szállítás is pénzbe kerül, de a legjobb minőség, nagyon praktikus és ami fontos volt, valódi jó miniségű bőr.
Annak akinek belefér a "költségvetésébe" csak ajánlani tudom. :)

(#4013) DerDer


DerDer
tag

Nem szokásom linkelgetni az oldalt, de Kindle 3 tok 300 Ft-ért (91% kedvezménnyel) megvásárolható Amazonról! :))

Link: Kindle 3 tok :K

[ Szerkesztve ]

(#4014) snowdog válasza DerDer (#4013) üzenetére


snowdog
veterán

Már nem él az ajánlat, egyrészt felemelték az árat, másrészt ide nem szállítják.

List Price: $24.99
Price: $5.77 & eligible for FREE Super Saver Shipping on orders over $25. Details
You Save: $19.22 (77%)
We are not able to ship this item to your default shipping address.

(#4015) DerDer válasza snowdog (#4014) üzenetére


DerDer
tag

(#4016) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Ahogy nézem az Amazon oldalát, nem lesz semmi frankó Kindle akció ma, legalább egy napra átvállalhatnák a vámot+áfát, vagy adhatnál a Kindle keyboardot olcsóbban a csóró magyaroknak, vennék mégegyet :((

(#4017) ryke1 válasza Sanyaman (#4016) üzenetére


ryke1
tag

Bezzeg az Apple...

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#4018) Zirowe válasza Sanyaman (#4016) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ott a k4, az kb 2,5$-al drágább, mint amikor még nem kellett áfát és vámot fizetni a k3-ért.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4019) hampidampi válasza Sanyaman (#4016) üzenetére


hampidampi
senior tag

Dehogy nincs frankó Kindle akció. Nézd csak meg a DX-et.
$379 helyett $259 szerintem elég jó akció (szállítással mindennel $305)!

(#4020) Sanyaman válasza hampidampi (#4019) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Ez igaz, csak egyrészt az nagy nekem, másrészt emiatt drágább is mint a keret. De legalább akciós. :)

(#4021) curtis2 válasza hampidampi (#4019) üzenetére


curtis2
tag

nem, ez szállítással, mindennel 350 USD..

curtis

(#4022) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki az alábbi problémával (visszakeresve sem találtam ilyet)?

Néha a kindle (K3wifi) elfelejti, hogy hol tartottam, és a képernyővédő után nem az olvasott könyv azon pontját jeleníti meg, ahol legutóbb abbahagytam, hanem vagy egy korábbi pontot jelenít meg, vagy - és ez fordul elő gyakrabban - a főmenüvel kezd, és megnyitva a könyvet azt a legelején kezdi.

Asszem már több könyvnél csinálta, próbálok sűrűn könyvjelzőzni, illetve megjegyezni a location-t ahol tartok, de elég dühítő tud lenni a jelenség... :W
Ja, nincs semmi hack, aksi félig van töltve.

pls help
Köszi
Magicrat

(#4023) BiriBum válasza Magicrat (#4022) üzenetére


BiriBum
őstag

Mindig ugyanannál a könyvnél van gond, vagy mindig másiknál?
Kb hány könyv van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#4024) Magicrat válasza BiriBum (#4023) üzenetére


Magicrat
tag

Hát eddig az előzőleg olvasott könyvemnél vettem csak észre, de ott se mindíg. Sajnos nem emléxem, hogy az azelött olvasottnál is csinálta-e. A mostanit tegnap kezdtem, de még nem csinálta.
A gépen kb 25-30 írás lehet...

(#4025) g0dl válasza Magicrat (#4022) üzenetére


g0dl
addikt

Nálam egy könyvnél volt hasonló probléma, de az kicsit durvább volt. Ha lapozgattam akkor egy ideig haladt, majd visszaugrott egy korábbi oldalra. Gyakorlatilag bizonyos oldalakra nem tudtam eljutni. (azóta már frissítettem a FW-t)
Simán lehet az adott könyv hibája, mert csak annál jelentkezett.
Viszont milyen FW van a te gépeden? Mert nálam már nincs location, csak százalék. Ha azt be lehetne kapcsolni az hasznos lenne.

(#4026) hampidampi válasza Magicrat (#4024) üzenetére


hampidampi
senior tag

Mikor szinkronizáltál utoljára az amazonra?
Elő szokott fordulni, hogy elállítódik az óra, ilyenkor érdemes szinkronizálni.

(#4027) hampidampi válasza curtis2 (#4021) üzenetére


hampidampi
senior tag

Valóban :W . De még így is nagyon megéri annak, akinek nagykijelzős pearlös e-köny olvasó kell.

(#4028) Magicrat válasza g0dl (#4025) üzenetére


Magicrat
tag

Hmm, valszeg igazad van, mert ennél a könyvnél amit olvasok még mindíg nem jött elő a hiba.
3.3-as a szoftver...
Szinkronizálva 1-2 hetente van az összes könyvemet elküldöm az amazonnak, oszt le wifizem tőlük, lustaság félegészség :DDD

(#4029) jancsi123


jancsi123
csendes tag

Sziasztok!
Azt akarom kérdezni, hogy az Amazon állja-e az áfát és a vámot ha kindle 3-at vagy 4-et rendelek? Mert máshol azt írják hogy állja,itt viszont az van írva hogy nem.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#4030) g0dl válasza Magicrat (#4028) üzenetére


g0dl
addikt

Érdekes, nekem is 3.3 van. Hogy lehet ott location láthatóvá tenni? Nekem csak százalékot mutat.

(#4031) Oldman2 válasza jancsi123 (#4029) üzenetére


Oldman2
veterán

Mondhatjuk azt is, hogy állja, de előtte levonja az egészet a számládról, azaz nem!
:-(

(#4032) Degeczi válasza g0dl (#4030) üzenetére


Degeczi
nagyúr

olvasás közben százalékot, de ha megnyomod a menüt, kiírja a locationt is

(#4033) lac14548


lac14548
aktív tag

Vásárolt már valaki itt könyvet a Multimediaplaza oldalról?

Szemezek egy könyvvel, de még nem olvastam (se negatív, de pozitív) tapasztalatot az oldallal kapcsolatban...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#4034) jancsi123 válasza Oldman2 (#4031) üzenetére


jancsi123
csendes tag

Köszi a segítséget :) ,hát ez rossz hír. :(
Amúgy a Kindle 4-et nehezebb kezelni mint a 3-at? Pl: ha a Kindle szótárában akarok megnézni egy szót.

(#4035) hampidampi válasza lac14548 (#4033) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#4036) BiriBum válasza Magicrat (#4024) üzenetére


BiriBum
őstag

100%, hogy az az egy könyv okozza a gubancot.

(#4037) Peat;) válasza jancsi123 (#4034) üzenetére


Peat;)
veterán

A szótár úgy működik hogy a navigációs gombbal ha az adott szó elejéhez állsz, akkor automatikusan kiírja a jelentést/meghatározást, mindkét készüléken a navigációs gombot használnád, oda nem kell bill.
Kindle keyboard akkor jobb, ha külön belépsz magába a szótárba és úgy akarsz egy szót bepötyögni, vagy böngészőt akarod elindítani (ha 3g-set veszel akkor van értelme), illetve erre már van root amivel módosításokat tudsz eszközölni, vagy pl játékot (pl sakk) tudsz felrakni az eszközre. (ezt még nem tudni lesz-e a négyre, meg pl játékokat mennyire lehet majd használni bill. nélkül).
Szigorúan csak az olvasást nézve a kindle 4 az által hogy kisebb és könnyebb így kényelmesebb is, ugyanakkor az akksija nem cserélhető, ha nem is egy de 2-3 év után megvan az esélye hogy annyira elgyengül az akksi benne hogy kuka lesz a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#4038) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Szeretnék anyukámnak egy Kindle-t venni Karácsonyra. Ezt néztem ki és ismerős is ajánlotta csak neki a régebbi qwerty gombsoros verziója van, viszont az nem tetszett neki, szóval egy ilyen sima mellett döntöttünk. A kérdésem az lenne h ha megrendelem az oldalról akkor a 109$ mellé még milyen mellékes költségek fognak járulni és körülbelül mennyibe lesz a kiszállítás és hogyan kell majd fizetni? Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#4039) Zirowe válasza @matthew@ (#4038) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Látom te se olvastad a topic címét.

Kérnék szépen mindenkit, hogy a továbbiakban az ilyen "most akkor mennyibe kerül összesen" és hasonló kaliberű kérdésekre ne válaszoljatok, simán inoráljátok őket, mert ha megnézitek az elmúlt 200hsz-t, jó részük erre ment el.

Minden le van írva abba a fene első hsz-be, amire a topic címe is felhívja a figyelmet!!!

Azokívül, hogy baromi idegesítő, ne erre menjen már el a topic.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4040) @matthew@ válasza Zirowe (#4039) üzenetére


@matthew@
őstag

Oksi, bocsi :B
Akkor más kérdés: tok van hozzá olcsó pénzért? Mert nem nagyon találtam hozzá csak a Kindle 3-hoz, vagy nem jó helyen keresgéltem?

Matthew 24:42

(#4041) hampidampi válasza @matthew@ (#4040) üzenetére


hampidampi
senior tag

Most komolyan ennyire megterhelő visszaolvasni egy kicsit?
Az előző 50 hozzászólás több mint fele a tokokról szól.

(#4042) @matthew@ válasza hampidampi (#4041) üzenetére


@matthew@
őstag

Olvastam azokat de én azok között csak a Kindle qwerty gombsorosához találtam tokot és abba nem megy bele a sima Kindle 4 :(
Illetve csak 1 volt az is vaterán 3e ft-ért mait kicsit soknak tartok ahhoz h egy Kindle 3 qwerty gombos kütyühöz pár $-ért van tok :U

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#4043) lac14548 válasza @matthew@ (#4042) üzenetére


lac14548
aktív tag

ebay-en találsz a 4-eshez is tokot 8$-tól...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#4044) Samgogo


Samgogo
csendes tag

Hello
Érdekelne egy kis informácó az e-book olvasó kapcsán. Hogy ha például van 1 pdf file. keresek egy szót a dokumentumban, Akkor az egészben keres egy szövegrészletet, vagy csak az adott oldalon?

(#4045) Oldman2 válasza Samgogo (#4044) üzenetére


Oldman2
veterán

Az egészben keres, de csak akkor ha nem beszkennelt képekből áll a PDF.

Azt ugye tudod, hogy PDF olvasásra többek szerint nem éppen a Kindle a megfelelő...?

(#4046) h146207


h146207
tag

Sziasztok.
Félve kérdezek, mert valószínűleg már ezeket is kiveséztétek itt sokszor, de az a híres/hírhedt első hsz nem nyilatkozik mindenről, és nem találtam máshol, sokezer hozzászólást nem tudok visszaolvasni sajna. Talán lehetne több tematizált fórumtéma is ezekről.
Na szóval.
1.) Itt a pöpec kindle 4, de sok helyen még a 3 dicsőítését hallom. Jobb a 4 egyértelműen annyival, hogy ne gondolkozzak a 3ason vagy vannak hátrányok is?
2.) Pár napja beleolvasgattam a fórumba alaposabban is, és rémlik, hogy olyasmit olvastam, hogy a 4ben már nincs korlátlan 3g. Mi a helyzet ezzel?
3.) Jogvédett tartalmakkal mi a helyzet? Emailes módszerrel jogvédett tartalmat konvertálni lehet? Ha van vmi könyvem, amiről fogalmam sincs, h jogvédett-e, mi lehet a sorsa?

Köszönöm

(#4047) Degeczi válasza h146207 (#4046) üzenetére


Degeczi
nagyúr

1) nincs egyértelmű válasz: rajtad múlik, hátrány-e a billentyűzet hiánya, megbékélsz-e a cserélhetetlen akkuval, vagy ha Touch modell (mert egy "Kindle 4" kifejezés önmagában még nem azonosítja, melyikre gondolsz: lehet a "mini" és a "touch" is), akkor hogyan állsz a lapozógombok hiányához

2) a "touch"-on nem korlátlan a 3G, a "mini"-ben pedig eleve nincs is 3G változat

3) az email-es konvertálás természetesen nem töri föl a DRM-et. Van rá módszer, de magadnak kell utánajárnod, ha tényleg érdekel

(#4048) stranger2006 válasza Degeczi (#4047) üzenetére


stranger2006
tag

Szia!

1. Szerintem egyertelmu a valasz:-) Nincsen olyan parameter, amiben a K4 jobb lenne, mint az elozo. Meretre kisebb, kulseje designosabb. Ezek szubjektiv dolgok, a hasznalata szempontjabol kozombos. Minden masban a K3 jobb.

3. szerintem nem ez volt a kerdes (nem a DRM-re vonatkozott, hanem a jogi vedelemre ugy tunt nekem). Amazon nem foglalkozik azzal, mit kuldesz el neki mailben, konvertalja es visszakuldi. DRM-es konyvekkel nem tud mit kezdeni.

(#4049) Degeczi válasza stranger2006 (#4048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

szerintem csak technikai lehet a kérdés, a DRM eltávolításáról - hiszen azt természetesen nem tudhatja az Amazon (és persze nem is érdekli), jogosult vagy-e egy adott, egyébként DRM nélküli anyagra

(#4050) h146207 válasza Degeczi (#4049) üzenetére


h146207
tag

Pedig nem technikai volt :) Igazából pont ez volt a kérdés, amit leírtatok, hogy ha védetlen, akkor onnantól senkit nem érdekel, hogy mi az.
Köszönöm az eddigi válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.