Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) bwoay válasza cocka (#23997) üzenetére


bwoay
nagyúr

A 2014-es alapmodell is frissült tavaly... miből gondolod, hogy megszűnt a PW3 támogatása? az, hogy a legutóbbi firmware a mai napig látható az update-ek között, mint "nem elérhető", számomra annyit tesz, hogy dolgoznak a hiba javításán. elvileg egy újra regisztrálás is megoldást jelent, meg nem is érintett minden eszköz - gondolom ezért sem látták szükségesnek a donwgrade-et.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24002) Zozo0525 válasza cocka (#23999) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szerintem azért varj, az idegesítő elrendezés miatt megér neked annyit?megmondom őszintén én lesz@rkm a kinézetét, sőt a menüt se nézem szinte
soha, könyv fel. Olvasás..... Erre van kitalálva

(#24003) TJ22


TJ22
tag

Sziasztok Végül egy Paperwihte 4 boldog tulajdonosa lettem ,amit ez úton is köszönöm a segítséget.

Volna egy kérdésem: a JPG formátumú képregényeket milyen formátumra ajánlott átalakítani Calibre-vel , hogy a olvasni tudja az olvasó?

Tippek? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

There is always hope

(#24004) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Szia!

Kezeli a JPG-t.

Content Formats Supported
Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, PMP through conversion; Audible audio format (AAX).

[ Szerkesztve ]

(#24005) cocka válasza Bubsy (#24004) üzenetére


cocka
veterán

Csak nem ez volt a kérdés.

Ez mondjuk talán közelebb áll a kérdésre adandó válaszhoz:

[link]

(#24006) hampidampi válasza TJ22 (#24003) üzenetére


hampidampi
senior tag

Legegyszerűbb, ha csinálsz a Kindle gyökér könyvtárába (nem a Documentsbe, hanem a "legfelső" szintre!) egy images nevű alkönyvtárat. Ami képet ide beteszel azt látni fogja. Images néven megjelenik az olvasón mint könyv. Könyvtár struktúrát is tudsz benne létrehozni, de zipelt jpg-t is kezel. A lapozás egy kicsit lassú.

(#24007) Bubsy válasza cocka (#24005) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Sorry, nem gondoltam volna, hogy át kell alakítani, ha kezeli. Nem tettem még rá JPG-t.

(#24008) pali923


pali923
tag

Üdv mindenkinek! Ezen a fórumon új vagyok, bár a PH-n nem annyira. Most viszont akkora bajba kerültem, hogy muszáj segítséget kérnem hozzáértőktől. Én nem sok reményt látok, de vannak itt nagyon okos emberek.
Kindle 4-m van, elég régi darab, de szeretem. Ma viszont teljesen meghalt szegény. Lefagyott, és újraindítás után kb. 20%-ig eljut a jelző csík, és onnan semmivel nem lehet rávenni a továbblépésre. Olvastam már mindenféle ötleteket, hogyan indítsam újra, de nem használ semmi.
Az a félelmem, hogy én rontottam el valaha, ugyanis volt rajta Duokan is, egy ideig azzal használtam. Mivel gyakran lefagyott, visszatértem az eredeti szoftverhez. Pár hónapja csináltam rajta mindenféle törléseket, és el tudom képzelni, hogy valamit letöröltem, amit nem kellett volna, mert kb. ott áll meg, ahol választani lehetett a 2 program között. Most viszont sem választani, sem továbblépni nem lehet.
Sajnos hiába dugom rá pc-re, a win nem látja egyáltalán, csak hibaüzenet jön.

Szóval az én képességeim itt véget értek, sehogy nem tudok hozzáférni. Van bármilyen módszer az újraélesztésre? Szomorúságomban már elkezdtem keresgélni az utódját, de ha lehet, szívesen használnám tovább, meg nem is költöm a pénzem, ha nem muszáj. Nem baj, ha semmi nem marad meg rajta, csak induljon el egyszer valahogy.
Minden ötletnek örülni fogok.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#24009) Tomorrowland


Tomorrowland
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, ajándékba vennék egy ebook olvasót, viszont a tisztánlátás végett kérdezném meg hogy a Paperwhite 4 megéri a felárat a Kindle (2019)-hez képest? :)

(#24010) Bubsy válasza Tomorrowland (#24009) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia!
Számomra megérte. Nekem jobban tetszik, hogy a PW4 kijelzője egy sík üveg és nem süllyesztett, mint a másik.
Illetve a felbontás is szebb - a 2019 esetében mintha néha pixelesek lennének a betűk.
Valahogy az egész olyan masszívabbnak, minőségibbnek tűnik.
De ez csak az én véleményem, nagyon sok elégedett 2019-es tulaj van :)

(#24011) bwoay válasza Tomorrowland (#24009) üzenetére


bwoay
nagyúr

az érdemi pluszok a PW4-nél nagyjából a következőek:
- nagyobb felbontás
- bluetooth
- vízállóság

vannak egyéb eltérések, mint pl a nagyobb tárhely lehetősége, bizonyos sw-es funkciók (pl inverz mód), vagy a több LED az egyenletesebb megvilágításhoz.

és nyilván vannak designbeli eltérések is, amík a PW4 magasab pozícióját hivatottak erősíteni. ilyen az egy síkban levő kijelző/keret (ami egyébként nem üveg, hanem műanyag).

teljesen szubjektív, hogy ez kinek éri meg a felárat, és kinek nem.
a 167 ppi felbontás, amivel a jelenlegi Kindle rendelkezik, egykor a Paperwhite legfontosabb újítása volt, abban az időben, amikor ennél alacsonyabb értékkel rendelkezett a legtöbb olvasó.

meglátásom szerint egyébként egy PW3 (ár/érték arányát tekintve) jobb vétel, mint a legújabb Kindle alapmodell, csak előbbi újonnan már nehezen beszerezhető.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24012) Bubsy válasza bwoay (#24011) üzenetére


Bubsy
aktív tag

"(ami egyébként nem üveg, hanem műanyag)"
Kösz és bocs!

(#24013) bwoay válasza Bubsy (#24012) üzenetére


bwoay
nagyúr

no problem. egyébként ez szerintem inkább előny.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24014) Bubsy válasza bwoay (#24013) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Naná. Könnyebb és kevésbé törékeny.

(#24015) hampidampi válasza bwoay (#24011) üzenetére


hampidampi
senior tag

"(ami egyébként nem üveg, hanem műanyag)"
Biztos? Csak mert nekem volt egy Voyage-om, ami szintén egy síkba volt kidolgozva. Az meg üveg volt. Ezt onnan tudom, hogy sikerült eltörnöm :(.
Persze ettől még a PW4 lehet műanyag, de azért mérget nem vennék rá.

(#24016) Hacsii


Hacsii
csendes tag


Akartam már kérdezni, hogy akinek van PW4-e megnézné neki mennyire szűrődik át a töltő led fénye alul? (Nem igazán hiszek a vízállóságába) néztem szétszerelő videót és én nem igazán látom ez mitől lenne vízálló....

[ Szerkesztve ]

(#24017) bwoay válasza Hacsii (#24016) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem ez nem úgy vízálló, ahogy gondolod, tehát nem külső szigetelés által. megnéztem én is egy disassembly videot, az alapján én sem hinnék benne. viszont a Pocketbooknál futottam bele az HZO technológiába, feltételezem, hogy itt is ezzel a módszerrel oldhatták meg a vízállóságot.

hampidampi:
nem is annyiba került anno, mint most egy Paperwhite ;)
a jelenlegi kínálatban egyedül az Oasisnek van üveg előlapja, de annak sincs olyan brutál kontrasztos kijelzője, mint a Voyage-nak.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24018) Bubsy válasza Hacsii (#24016) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nekem semennyire.

(#24019) Hacsii válasza Bubsy (#24018) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Köszi!

Másnak gondolom nincs PW4-e a forumon :D.

(#24020) eddieke666 válasza Hacsii (#24019) üzenetére


eddieke666
tag

Fényképet nem tudok felrakni,de nekem sem olyan mint a tiéd.Egyáltalán nincs rés a keret és a kijelző között.

(#24021) Hacsii válasza eddieke666 (#24020) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Csak akkor látszik nekem is ha világít a LED.

(#24022) Hacsii válasza bwoay (#24017) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Nagyon úgy tűnik, hogy az lesz amit mondasz. A szétszedős videóban jól látszik, hogy milyen komoly szigetelése van minden egyes szallagkábnek belül. Ellenben az USb csatinál meg a lötyögős gombnál az égvilágon semmi.

(#24023) eddieke666 válasza Hacsii (#24021) üzenetére


eddieke666
tag

Akkor sem látszik,direkt töltőre raktam.

(#24024) CB


CB
senior tag

Üdv!
Feleségem ma kapott egy PW4-et.
Még sosem volt a családban e-book.
Van valami rutin, amit ti be szoktatok állítani, mert úgy szeretitek, vagy szerintetek jobb használni?
Sajnos a margó, betűtípus beállításának módját még nem találtan meg.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24025) CB


CB
senior tag

Már rájöttem, hogy túl sok beállítási lehetőség nincs. :)
Az miért van, hogy ha rátöltök egy könyvet, a borítóját először nem akarja mutatni, csak percek múlva?
Nagyon finom kis szerkezet. A méretét azért szokni kell.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24026) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Sziasztok

Vásárlás előtt vagyok, de ez a garancia dolog kicsit megkevert. Most akkor mi az igazság, mert többen árulnak úgy olvasót, hogy regisztrálás után amazon garis, de amazon nem forgalmaz hivatalosan itthon. Akkor most mi is van? Van aki egyértelműen leírja, hogy bolti gari. Melyiket igen vagy nem érdemes venni?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#24027) hampidampi válasza Tiédetis (#24026) üzenetére


hampidampi
senior tag

Az Amazonos jótállás mindenképp a vásárlás időpontjától számít. Ha közvetlenül az Amazontól veszed, akkor onnantól.
Hivatalos forgalmazótól történő vásárlás esetén visszajelentik az Amazonnak a vásárlásokat számlamásolatokkal. Ebben az esetben is a számlán szereplő vásárlás időpontja a mérvadó. Megjegyezném, hogy Magyarországon ilyen hivatalos forgalmazó nincs. Ausztriában, Németországban történt vásárlás esetén ilyen pl. a MediaMarktban vásárolt eszközök. Azok hivatalos retail pontok.
Minden más vásárlás esetén a jótállás ezekből az alapelvekből levezethető.

(#24028) KZP


KZP
őstag

(#24029) Bubsy válasza KZP (#24028) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nekem már megjött korábban a dark mode kapcsoló, így nem tapasztaltam újdonságot.

(#24030) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
elakadtam, segítséget szeretnék kérni Tőletek...
Az amazonos fiókom 5 eszközre bővült, (még anyámét is abajgatom) és a párom azt szeretné, hogy az androidos telóján is tudjon olvasni.
Az appot feltettem, illetve bejelentkeztem az amazonos email/jelszóval.
az amazon oldalán átlőttem a párom olvasóját az "alapértelmezett olvasóra".
A "send to kindle" alkalmazással felvarázsoltam a telóra is a könyvet. (mindkét eszközön mobi formátumban van meg a könyv)
Mindkét eszközön belőttem a szinkronizálás funkciót, de valamiért nem szikronizál egymással a két ketyere.
Mit néztem be szerintetek?
köszi a válaszokat

(#24031) Bubsy válasza zsola32 (#24030) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia!
Nem tudom van-e hozzá köze, de mikor egyszer kipróbáltam nem töltöttem fel a könyvet a telóra send to kindle appal, hanem az app megmutatta milyen könyvek vannak az olvasómon és amelyiket kiválasztottam, azt letöltötte az amazon felhőből.

(#24032) zsola32 válasza Bubsy (#24031) üzenetére


zsola32
őstag

köszi a választ
ma kipróbálom ahogy Te leírtad.
valószínű az az zavar be hogy több olvasó is van a nevem alatt.
mint írtam, átlőttem a beállításokat, alapértelmezett olvasóként ez az eszköz lett beállítva.
remélem látni fogja a könyveket a telefon is...

(#24033) szasanyi


szasanyi
félisten

Hogyan tudom megnezni, hogy a lefrissebb FW van-e a PW4-en? Meg soha nem lattam, hogy frisitett volna es az update funkcio inaktiv Tterm. internet (WiFi) van.

(#24034) bwoay válasza szasanyi (#24033) üzenetére


bwoay
nagyúr

settings/device options/device info
itt meg látod, hogy mi a legfrissebb elérhető
ha a tiéden régebbi van és nem frissül OTA,
rá tudod másolni az update file-t, és onnantól nem lesz inaktív a funkció

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24035) Degeczi válasza szasanyi (#24033) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Általában nem is látod, mert ha elvégzi éjjel az automatikus frissítést, utána visszaáll ugyanabba a könyvbe, amit olvastál.
Csak abból tűnik föl ha épp figyeled, h egy éjjeli tétlenséghez képest jóval többet csökkent a töltöttség - és persze megváltozott a verziószám.

(#24036) CB válasza bwoay (#24034) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm.
.....és azt honnét tudom, hogy a PW4-emen milyen verzió van?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24037) KZP válasza CB (#24036) üzenetére


KZP
őstag

Ott írta a kolléga. :U

settings/device options/device info

(#24038) CB válasza KZP (#24037) üzenetére


CB
senior tag

Azt írta szasanyi-nak, hogy itt találja a legfrissebb elérhetőt.
De ha az övén annál régebbi van, akkor frissíteni kell. Vagyis az, hogy mi van rajta, azt máshol találja.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24039) Oldman2 válasza CB (#24038) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, fordítva!

A settings/device options/device info alatt az látható, melyik fw verzió van jelenleg a készüléken.

A legfrissebb firmware-ek pedig itt érhetőek el:

Amazon Device Software Updates

[ Szerkesztve ]

(#24040) CB válasza Oldman2 (#24039) üzenetére


CB
senior tag

Így világos. Köszönöm.
Megnéztem, az enyém elavult, hogy lehet frissítésre bírni?
Van rá menü?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24041) Oldman2 válasza CB (#24040) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, könnyebb kérdezni, mint megkeresni a megoldást...

Megkerestem neked: #16795-16796

(#24042) CB válasza Oldman2 (#24041) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24043) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszi a válaszokat! :R Na most 2 dolog biztos: FW verison Kindle 5.12.5 (3617150041) ill. OTA nem frissít. Amazon Kindle Paperwhite 4 (2018) de a linkelt update helyen nem így vannak feltüntetve a típusok... akkor ez most melyiknek felel meg ezek közül? Nem tudom van-e jelentősége, de tolnék ki magammal egy rossz, manuális FW Update kapcsán.

(#24044) szasanyi válasza szasanyi (#24043) üzenetére


szasanyi
félisten

Közben megtaláltam - Kindle Paperwhite (10th Generation) - és fel is raktam az 5.13.1 FW-t.

(#24045) bwoay válasza CB (#24038) üzenetére


bwoay
nagyúr

tök jogos, elbasztam, a postomban a "itt" egy link lett volna,
ami az amazon oldalára mutat, pont úgy, ahogy Oldman2 hozzászólásában.
az öregnél van az igazság :D a többivel kapcsolatban is!
szívesen segítünk, de egy kicsivel több önállóság tényleg nem ártana.
a keresett menüpontot (olvasó híján) egy "Kindle update" videóból szedtem,
ami értelemszerűen a frissítés menetét taglalja. szerintem más is rá tud keresni, pláne megnézni. pár perc.

szasanyi:
látom, hogy már megvan, de a linkelt oldal azzal kezdi, miként lehet beazonosítani az adott olvasót :U

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24046) CB válasza szasanyi (#24044) üzenetére


CB
senior tag

Igen, én is megcsináltam, rendben lefutott a frissítés.

bwoay: ha hiszed, ha nem, rákerestem, mielőtt kérdeztem. Sajnos főként régi típusokról hozott a keresés találatokat. Azt meg, hogy az PW4-en is ugyanúgy működik-e az update, mint a régieken, nem volt kedvem kipróbálni.
Mivel biztosra szerettem volna menni - mert ugye senki nem akar virágalátétet a könyvéből - ezért inkább kérdeztem.
Az az igazság, hogy egy profi vállalkozhatna arra, hogy a jócskán elavult összefoglalóba ilyen okosságokat betesz az újabb típusokról.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#24047) bwoay válasza CB (#24046) üzenetére


bwoay
nagyúr

való igaz, az összefoglaló elavult. tényleg ráférne egy frissítés, pláne, hogy minden lényeges információ itt van szétszórva a topicban.
ha van rá igény, szívesen besegítek, 2-3 ember szerintem pár nap alatt vállalható szintre tudná hozni.

edit:
most nézem, hogy régi, de komplett JB tutorial van az összefoglalóban? ójaj!

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24048) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Minap vettem egy Paperwhite 4-gyet és azt szeretném megkérdezni, milyen módon lehetne megoldani, hogy egy adott, pl.:"Sci-Fi" néven létrehozott content alatt újabbat hozzak létre, mondjuk "Galaktikák" néven? Egyáltalán lehet egy tartalom alatt újabbat létrehozni? Vagy oda kell beömlesztenem az egész sci-fi állományt? És ezeket a contenteket csak az eszközön tudom létrehozni, egy Total Commanderrel nem?

Köszönöm előre is!

Üdv:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#24049) Degeczi válasza Mortel (#24048) üzenetére


Degeczi
nagyúr

TC-el semmiképp. Ahogy arról rengetegszer szó volt itt, egyik Kindle sem kezel könyvtárstruktúrát, így tökmindegy, milyen mappákat hozol létre, azok tartalmát úgyis egybeömlesztve mutatja.
Gyűjteményeket, "collection"-öket hozhatsz létre az eszközön, esetleg Calibre alatt, de idővel valszeg inkább nem foglalkozol vele, nem túl kényelmes nyűglődés.

(#24050) 8 válasza Mortel (#24048) üzenetére


8
senior tag

Ömlesztve lesz rajta mindenképp...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.