Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) csita86 válasza Bada Bing (#349) üzenetére


csita86
csendes tag

köszi! :))

(#352) T. Almeida válasza Peter.70 (#347) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nincs róla képed? Köszi!

(#353) nTom


nTom
aktív tag

Milyen formátumban (.pdf?) érdemes szkennelni anyagokat hogy a kindle (akár kindle3 akár DX) gond nélkül megegye? És mekkora felbontásban?

(#354) Péter.70 válasza T. Almeida (#352) üzenetére


Péter.70
csendes tag

De vannak képek:)

(#355) Péter.70 válasza T. Almeida (#352) üzenetére


Péter.70
csendes tag

e-mailen el tudom küldeni:)

(#356) T. Almeida válasza Péter.70 (#355) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Kösszi! :)

(#357) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Megrendlem az amazon.com-ról a cuccost, OK. Tegyük fel, hogy garanciális probléma merülne fel, csomagként kell visszaküldenem az USA-ba? (14k HUF).

(#358) T. Almeida válasza T. Almeida (#357) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Na, közben nagy nehezen ráleltem erre a fórumra :)

Fórum

Megnyugodtam, holnap rendelek a kollégákkal :)

(#359) kokyt


kokyt
senior tag

A mai nap én is megrendeltem a 3G változatot. Február 5-8. van kitűzve a szállításra, remélem minden rendben megy majd, és meg is jön.
Borítón sokat gondolkoztam, végül a DIY megoldás mellett döntöttem :DDD Ha minden jól megy, és lesz időm is, akkor a kézhezvételt követő napokban meg is csinálom.

(#360) nTom válasza kokyt (#359) üzenetére


nTom
aktív tag

az enyém már kölnben van. Szedem össze az e-könyveket, mire itt lesz, legyen miből válogatni.

(#361) Karma válasza kokyt (#359) üzenetére


Karma
félisten

Gyorsan megy ez. Én múlt hét szombaton rendeltem, tegnap jött az email hogy a raktárból feladták, ma reggel meg már a DHL-től jött a nyilatkozat, amit ki kellett töltenem :) Bár a tracking alapján még Ohio államban van, de a DHL nem szokott sokat tökölni :P

Az mondjuk rejtély számomra, hogy miért kell nekem nyilatkozatot nyomtatnom, aláírnom, scannelnem, amikor az ahhoz szükséges összes adat ott van az Amazon által kiállított (és nekem is elküldött) számlakivonatban :U

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#362) nTom válasza Karma (#361) üzenetére


nTom
aktív tag

nem kell nyomtatni-szkennelni, asszem visszább is írták, én is csak wordben megnyitottam, kitöltöttem a sz.gépen, visszaküldtem.

(#363) Karma válasza nTom (#362) üzenetére


Karma
félisten

Ja, de akkor még egyrészt nem olvastam a fórumot, másrészt meg ott van a papíron apró betűvel kb., hogy "nyomtatott nem jó". De nem nagy wasistdas.

“All nothings are not equal.”

(#364) Bada Bing válasza Karma (#363) üzenetére


Bada Bing
tag

Eddig nekünk szerintem mind a UPS hozta, DHL-nek lehet, nem jó úgy.

(#365) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Valaki utána tudna nézni, hogy mi a vámmentesség határa?
Engem konkrétan a k3wifi+60dolláros "lighted" tokkal való vásárlás érdekelne... (kb200dollár)
Nagyon köszönöm...
Üdv
Magicrat

[ Szerkesztve ]

(#366) nTom válasza Magicrat (#365) üzenetére


nTom
aktív tag

EUn kívűlről 150 euro (?)

(#367) adnoctum18 válasza Magicrat (#365) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Úgy tudom maga a Kindle se lenne vámmentes, csak az Amazon átvállalja...

A tok nem tudom mennyire bonyolítaná meg a dolgot.

Én úgy szoktam kalkulálni, hogy 100USD felett van vám, így fel tudok készülni a legrosszabbra. :) Ez persze nem jelenti azt, hogy ténylegesen ennyi is a küszöb.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#368) Karma válasza adnoctum18 (#367) üzenetére


Karma
félisten

A tok vámját is átvállalják:
"A csomag DDP paritással érkezik , a feladó fizeti a vámot áfát." (sic!), írta a DHL.

És pont ezt a felállást rendeltem, világító tok + K3wifi.
Postaköltséggel egyébként 42kHUF volt.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#369) adnoctum18 válasza Karma (#368) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Oh.

Annyit baromira megért, én itthon vettem anno csak a K3mat 40k-ért, mert nem mertem meglépni a rendelést. (Rendeltem már külföldről, csak ez a vámosdi akkor még nem volt tiszta.)

Ha eladnád a tokot szólj!:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#370) Magicrat válasza Karma (#368) üzenetére


Magicrat
tag

Köszönöm, :))
akkor már csak a pisztos anyagiak előteremtése van hátra :F
Üdv
Magicrat

(#371) Karma


Karma
félisten

Öt perc és itt van a kezemben :))
Elég gyorsan őrölnek a DHL malmai.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#372) kokyt válasza Karma (#371) üzenetére


kokyt
senior tag

Áhhh.. Most nagyon irigyellek :B Nekem még "shipping soon".

(#373) nTom


nTom
aktív tag

mire hazaértem, már várt a kindle. Eddig még nem láttam e-ink képernyőt élőben, hát egész meggyőző.

(#374) Polacheck válasza Karma (#371) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

A világítós tokról írj majd tapasztalatot + képeket ha lehet. Kíváncsi vagyok rá, hogy megéri-e az árát. Mondjuk eddig nekem nem nagyon volt olyan szitu, ahol kellett volna a pilács.

less qq more pewpew!

(#375) nTom


nTom
aktív tag

a tok szállítása is 20dollár?

(#376) Péter.70


Péter.70
csendes tag

sziasztok ezzel tölthetem a kindle3-t?

http://bluepanther.eu/bluepanther/hu/kiegk-productsmenu-28/26-bluepanther-220vusb-t-adapter

(#377) Gopher


Gopher
csendes tag

Hi!

A vámpapírra a scanelt aláírásomat szúrtam be. Elfogadták.
Tokot pedig a dx-ről rendeltem, 10 USD, ingyenes szállítás. Nem olyan szép mint az amazonos, de teljesen használható, méretpontos.

Ez a lámpás tok egyébként nekem magas... Pont azért vettem e-ink cuccot, hogy "hagyományosan" olvashassak e-könyveket Nem pont a paplan alatt zseblámpával feeling-re gondoltam.

(#378) Gopher


Gopher
csendes tag

Látom azért nem "saját biznisz" link elő szokott fordulni a fórumban, gondolom elhiszik a modik hogy nem az enyém a dx :N

http://www.dealextreme.com/search.dx/search.kindle

(#379) Magicrat válasza Gopher (#378) üzenetére


Magicrat
tag

Hali!
Nekem a lámpa arra kell, hogy ha a normál könyvet sem látom rendesen, akkor valszeg a kindle-t sem. Szóval nekem akkor kellhet(ne)... elvégre nincs mindíg finom napsütés vagy nagy világítás...

(#380) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, ma találtam ezt a leírást képregények "kindlesítésére", hátha mást is érdekel (sok az igényes fekete-fehér képregény is).. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#381) Bada Bing


Bada Bing
tag

Találkoztam egy újabb, de az eddigieknél még agyfelnyomóbb dologgal. Azon túlteszem magam, hogy bizonyos könyvek Kindle verziója drágább a papírnál. De most egy olyat találtam, amit nemes egyszerűséggel nem vehetek meg.

A jobb oldalon egy kis buborék tajtékoztat arról, hogy: This title is not available for customers from your location in: Europe

Úgy látszik, muszáj leszek kihozni a könyvtárból és beszkennelni magamnak, ha pedig már itt tartok, szerintem fel is dobom torrentre, hogy az öreg kontinens se legyen elzárva az információktól. Komolyan, miért nem engedik ezek az idióták (a kiadó), hogy fizessek nekik?! Természetesen az Amazon fóruma is tele van hasonló sirámokkal, de a begyöpösödöttségen úrrá lenni reménytelen dolog.

Szerintetek: ha átállítom a tartózkodási helyemet az USA-ra és megveszem úgy, észreveszik? Attól még, hogy épp Amerikában vagyok fizethetek a magyar bankszámlámról, nemde? Végül is mi közük van hozzá. Tisztában vagyok vele, hogy ez elvileg nem szabályos, de ha nincs módjuk, hogy ezt bizonyítsák, akkor őket sem fogja zavarni az a kis plusz pénz. Tegyük fel sikerül megvennem így a könyvet, és valahogy rám bizonyítják, hogy én ekkor és ekkor szemtanúk szerint Magyarországon tartózkodtam. Mi a legrosszabb, amit tehetnek velem?

(#382) Bada Bing


Bada Bing
tag

Na, egyelőre hőbörgés OFF. Átváltottam egy kamu amerikai címre és gond nélkül megvettem a hőn áhított könyvet. Ha kopogtatna az FBI, majd arról is beszámolok.

(#383) kokyt válasza Bada Bing (#382) üzenetére


kokyt
senior tag

Lehet, hogy valami szerzői jogi akadályoztatás van a háttérben, ezért nem érhető el itthon.
Sokat biztos nem szerencsés külföldi cím használatával szórakozni, mert az acc bánhatja. Főleg amiatt, mert a legtöbb könyv ha kinti címmel veszed olcsóbb. Ezt viszont én sem értem, miért van így :F

(#384) atuci válasza Tigerclaw (#309) üzenetére


atuci
senior tag

Bocsi, hogy csak most válaszolok:

Én még nem használtam, szerencsére angol szöveghez nem nagyon kell fordítás(nekem).

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#385) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
1.) Ha az Amazonról rendelek európába (Svédországba) egy kindelt akkor az európából is küldik ki? Csak mert ha itt megvámolják akkor cseszhetem mert svédül egy mukkot sem tudok...

2.) Van angol-magyar szótár program a Kindle-re?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#386) bLaCkDoGoNe válasza Flashback (#385) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Úgy tudom, hogy a Kindle mindig az USÁ-ból érkezik, bárhonnan is rendeled. (Esetleg az Amazon UK-t próbáld meg, de nem tudom, hogy szállítanak-e külföldre.)

Igen, van rá szótár.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#387) Flashback


Flashback
addikt

És ez olyan hogy kijelölök mondjuk egy mondatot és popupban megjelenik a fordítás? Vagy csak szavakat tud, vagy netán ki is kell lépni a könyvből??

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#388) bLaCkDoGoNe válasza Flashback (#387) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én nem raktam fel, de úgy tudom ezzel a beépített angol értelmező szótárat lehet lecserélni, és ekkor a Mobi meg PRC fájlokban a szavakat rögtön meg tudod nézni olvasás közben. Azt nem hiszem, hogy a mondatokat lefordítaná, de ismétlem, hogy én nem próbáltam ki.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#389) Flashback


Flashback
addikt

Még egy.
Az F451 sajna megszünt és kellene pár könyv. Ebook formátumban úgy hogy legalább 3 különböző PC-n is meg tudjam tekinteni.

R. A. MacAvoy, Tea with the Black Dragon
Pamela Dean, Tam Lin
Robin McKinley, Deerskin
Octavia Butler, Wild Seed
Joanna Russ, We Who Are About To...
Philip K. Dick, Flow My Tears, the Policeman Said
Samuel R. Delaney, Babel-17

1.) Esetleg valahogyan ingyenesen hozzá tud-e ezekhez jutni?
2.) Ha megveszem KINDLE formátumban. Azt oda tudom-e másnak is adni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#390) Flashback válasza Flashback (#389) üzenetére


Flashback
addikt

up a kérdéseknek. Angolul is jöhet!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#391) Tigerclaw válasza Flashback (#390) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az angol Amazonon (amazon.co.uk), csak Angolok rendelhetnek készüléket és tartalmat is. Kiegészítőket viszont bárhova szállítanak. Szóval csak az USA-ból rendelhetsz, de hogy a két ország között milyen vámszabályok vannak azt nem tudom. Van aki szerint az Amazon átvállalja az áfát és a vámot is. Az biztos, hogy ha kifizetted az árát és a szállítást, itthon már nem kérnek semmi extra pénzt. Nekünk jött e-mailben egy meghatalmazás, hogy a szállító cég intézhesse a vámot, amit kitöltve vissza kellett küldeni és ennyi volt a történet.

Elméletileg vásárláskor jelezné egy mezőben az utólagos költségeket, de ott nálunk 0 dolcsi volt. Szerintem más EU országba is hasonló feltételekkel lehet vásárolni.

- Ha a Kindle-re rendelsz könyvet, az egyedi a Kindlevel olvasható formátumban jön, talán azw kiterjesztéssel. Azt nem tudom, hogy ezt le lehet-e másolni és konvertálni.

- A fordítás szavakra történik és úgy, hogy az oldalon megnyomod a lefele gombot, amire megjelenik egy kurzor és onnan már a négy irányban ugrálhatsz. Mindig a szó elejére ugrik és alul jelenik meg a fordítása, kb. 1-2 sec késleltetéssel.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#392) Flashback válasza Tigerclaw (#391) üzenetére


Flashback
addikt

Köszönöm szépen!!

Valaki megnézné ezt a másolás dolgot?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#393) Karma válasza Flashback (#392) üzenetére


Karma
félisten

Mit kell ezen nézni? DRM-esek a tartalmak, úgyhogy nem másolhatod csak úgy le.

Apropó, képet még mindig nem tudok ígérni, de a lámpás tok egy marha jó dolog. Meglepődtem magamon, hogy milyen gyakran bekapcsolom a lámpát, mert sokkal jobb úgy olvasni :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#394) Flashback válasza Karma (#393) üzenetére


Flashback
addikt

Mind DRM-es tartalom? Ezt sehogy sem lehet kikerülni?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#395) Karma válasza Flashback (#394) üzenetére


Karma
félisten

De. Nem az Amazontól kell megvenni a könyveket :U

“All nothings are not equal.”

(#396) Flashback válasza Karma (#395) üzenetére


Flashback
addikt

Pl?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#397) Karma válasza Flashback (#396) üzenetére


Karma
félisten

Én az oreilly.com-on szoktam nézelődni.
Meg legyél kreatív.

“All nothings are not equal.”

(#398) Tigerclaw válasza Flashback (#396) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A neten sok könyv megtalálható ingyenesen és ha nem olyan a formátuma, amit megeszik a Kindle, akkor konvertálhatod is. (pl. Calibre-vel) Persze ezek inkább a joglejárt klasszikus művek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#399) Flashback


Flashback
addikt

oké akkor módosítom a kérdésemet. Melyek azok az ebook store-ok ahonnan vásároltatok már és esetleg másolás védetlen az anyag?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#400) Tigerclaw válasza Flashback (#399) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudom hogy ez jó válasz-e:

http://blog.threepress.org/2009/11/10/list-of-drm-free-publishers/

Tapasztalatom nincs.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.