Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusz küldtem privit.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#702) tamracz


tamracz
csendes tag

Sziasztok!
Friss felhasználóként beleszaladtam, egy olyan problémába, hogy a kis kedvenc egy éjszaka alatt lemerült. Természetesen utána gugliztam, de ehhez világítós tok van, elvileg nem lehet emiatt probléma. Van valakinek konkrét tapasztalata? Mi a teendő ilyenkor? Hard reset megvolt, néha tokkal fagyott. Most tok nélkül töltődik, aztán majd alakul.
Köszi.

(#703) snowdog válasza tamracz (#702) üzenetére


snowdog
veterán

Melyik világítós tokkal volt a gond?

(#704) T. Almeida


T. Almeida
senior tag

Én is rendeltem tokot, a "Eco-Nique Natural Hemp Brown Case Cover"-ra esett a választásom, postaköltésggel együtt 5500 HUF volt (4-et rendeltünk ebből, a cimbiknek is ez jött be a legjobban). Ajánlottak magyar kézműves bőr termékeket, eléggé elszabadult áron, 7000+ HUF felett, akkor már inkább ez...szebb is, meg - gondolom - "passzentosabb" is lesz.
Vkinek van ilyen tok esetleg? Tapasztalatok?

(#705) Zirowe válasza T. Almeida (#704) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem ilyen van, bár én még drágábban vettem (7780ft körül).
Nagyon szép és egyszerűen imádom. :)

Jól érezni magad vele.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#706) Moon70 válasza T. Almeida (#704) üzenetére


Moon70
tag

szia, megkérdezhetem, hol találtad ennyiért ? Esetleg tudnál egy linket küldeni a rendelési oldalról?
Köszönm !

(#707) snowdog válasza Moon70 (#706) üzenetére


snowdog
veterán

Az Amazon-on le van árazva: Price: £15.32 [link]

Ahogy nézem máshol 20-22 £.

[ Szerkesztve ]

(#708) T. Almeida válasza Moon70 (#706) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Hogyne, mellékelem, most "ákciós" a cucc.

Tok

(#709) gzsoltx


gzsoltx
csendes tag

ebay-ről mennyi idő alatt jön meg a tok, ha onnan rendelek?
és onnan melyik csomagküldő szállítja?

(#710) T. Almeida válasza T. Almeida (#704) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Nahh, megjött a stuff, nagyon szép, sokkal szebb, mint a képeken, gyönyörű, igényes munka.
Alig várom, hogy hazaérjek és belecuppantsam a Kindle-öm.

(#711) szigmat


szigmat
tag

Még egy kérdés eszembe jutott.

Majdnem az összes könyven pdf-formátumban van, de azt a kindle nem nagyon kezeli, ha jól tudom. A kérdés az lenne, hogy melyik konvertáló programmal és milyen beállításokkal lehet a legjobb minőségű prc-formátumot elő varázsolni?

(#712) Bada Bing


Bada Bing
tag

Segíteni is szeretnék, de lusta is vagyok, így csak megemlítem, hogy a fórumban kb. minden második feltett kérdés erre vonatkozik. Használd a böngésző keresés funkcióját a hozzászólások villámgyors megtalálásához.

Általánosságban: a .pdf bajos, csak félmegoldások léteznek rá, tűrhető eredményt a kizárólag szöveget tartalmazó dokumentumok esetében fogsz csak tudni elérni.

[ Szerkesztve ]

(#713) snowdog válasza szigmat (#711) üzenetére


snowdog
veterán

Az attól ügg milyen az a pdf állomány. Pl. letölthető A5-ös formátumban a magyar kezelési útmutató, az kiváló minőségben jelenik meg. Még az oldalszámok is rendben működnek.

Én az itt ajánlott ABBYY PDF Trasformer Portable-t használom konvertáláshoz, kiválóan működik. A konvertált anyagból már azt készítesz, amit csak akarsz.

Én először Word-el megformázom az anyagot, majd htm formátumban elmentem, végül a Calibre-vel mobi-ba konvertálom. Nekem ez vált be a legjobban. Kezeli a hosszú "ű" és "ő" betűket, és linkelhető tartalomjegyzéket is létre lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

(#714) sirdond


sirdond
őstag

ti mivel szoktátok tisztítani a kijelzőt? elég ha csak letörlöm valamilyen ronggyal?

(#715) snowdog válasza sirdond (#714) üzenetére


snowdog
veterán

Én képernyő tisztító spray-el szoktam tisztítani. Gondolom az enyhén nedves ruha is megteszi.

(#716) sirdond válasza snowdog (#715) üzenetére


sirdond
őstag

kösz a tippet
olyannal amivel az lcd-t is lehet tisztítani? nem lesz problémája a kilejzőnek?

(#717) snowdog válasza sirdond (#716) üzenetére


snowdog
veterán

Ha a spray-t az lcd kijelzőhöz fejlesztették ki, akkor feltételezem ehhez a képernyőhöz is megfelel. De ha biztosra akarsz menni, akkor így tisztítsd meg: [link]

"Avoid touching the screen as much as possible because the tips of your fingers may easily create smudges on it. Clean the Kindle's screen with a soft unstained cloth if you need to wipe and clean the display.
If you accidentally drop some liquid or food stain on your Kindle, just carefully wipe it with a soft and slightly moistened towel. Avoid wiping it with anything abrasive cleaners such as any harsh chemicals just to clean your Amazon Kindle because it may easily damage it in the long run."

slightly moistened towel = enyhén megnedvesített törölköző

[ Szerkesztve ]

(#718) vscotina


vscotina
aktív tag

Szervusztok!

Jól látom, hogy megszűnt a kedvezményes posta??? Nekem tegnap 25$-t akart felszámolni. Sehogy sem tudom töltővel együtt megrendelni, hogy ne kelljen Áfát és vámot fizetnem???Vagy csak a hiányos nyelvtudásom áldozata vagyok. Valaki tud esetleg segíteni???

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#719) bLaCkDoGoNe válasza vscotina (#718) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ugyanannyi a szállítás, mint eddig.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#720) snowdog válasza vscotina (#718) üzenetére


snowdog
veterán

Vámot nem kell fizetned (az Amazon átvállalja a vám megfizetését), de a szállításért eddig is kellett. Legalábbis nekem mindkétszer kellett szállítást fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#721) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Én nem vettem hozzá töltőt, hiszen ha összedugom a notival/egyéb szg-pel, akkor is tölt. Pár óra alatt feltöltötte magát. Örülök, hogy nem adtam külön pénzt töltőért. Amúgy is elég egy zsinór.. Ja és tényleg kitartott 3-4 hétig egy töltéssel (bár nem használtam minden nap). És amazonos lámpás tokom van hozzá, szerencsére úgy tűnik jó minőséget kaptam abból is.
Továbbra is imádom a kindle-met :)

Próbáltátok már a szövegfelolvasó részét? Ráeresztettem egy angol szövegre, de olyan gyorsan olvasta, hogy az már kész hadarás. Ha lemegyek alfába, akkor sem értelmezem ilyen gyorsan a mondatokat :P
Viccből ráeresztettem magyar szövegre is. De totál csőd. Sajnos az angol szövegnél sem megyek vele semmire a tempója miatt - pedig megy az angol, a filmeket is angolul nézem mindig - de hát ott nem hadarnak ugye...

Létezik valami mód a szövegolvasó lassítására?

(#722) Bada Bing válasza Szárnyasteki (#721) üzenetére


Bada Bing
tag

Szerintem nagyon szépen olvassa az angol szöveget, határozottan jobb, mint Microsoft Sam. Talán lehet állítani valahol a sebességet, én nem nyúltam hozzá és természetes tempóban olvas fel.

(#723) CzDani


CzDani
csendes tag

Hello!

Én is rég vágyok egy ebook olvasóra ami megfizethető és tudok rajta fekete/fehér képregényeket (mangákat) is olvasni. És hál' istennek most jól sikerültek a nyelvvizsgáim úgyhogy lehet hogy kaphatok egyet. A max ár viszont kb ~ 30 eFt
A kindle 3 jónak tűnik és a hszekből ítélve mindenki meg volt elégedve vele
,de 3 kérdésem lenne:

1. Mennyire jó a kontraszt?Próbált már valaki mangát olvasni rajta?
2. Megéri a 3g? Mert egész jelentős árkülönbség van a 3gs és a nem 3gs modell között.
3. Lesz a jövőben árcsökkenés vagy esetleg kijön egy újabb verzió szerintetek elavulttá téve
a készülékem?

(#724) snowdog válasza CzDani (#723) üzenetére


snowdog
veterán

Tettem fel képeket (nem képregényt), elég jól látható, de szerintem nem erre találták ki.

Véleményem szerint nem éri meg a plusz pénzt a 3G. Hacsak nincs olyan igényed, hogy a világ bármely pontjáról azonnal tudj Amazon könyvet vásárolni.

Gondolom lesz még árcsökkenés, egyes előrejelzések szerint hamarosan lemegy az ára 100 $ alá. Ettől persze még nem lesz elavult.

Most pedig egy kis elmélkedés. :)
Ha az ár 100 $ alá megy, akkor még többen fogják vásárolni, ami szintén lefelé fogja nyomni az árát. Akár a nulláig, legalábbis Amerikában. A nulla azt jelenti, akár ingyen, nagyon csekély bérleti díjért is oda fogják adni, csak vegyék a könyveket. Mivel Amazon könyvek magyar nyelven nincsenek, ezért feltételezem ez a lehetőség csak Amerikában lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#725) Magicrat válasza snowdog (#724) üzenetére


Magicrat
tag

Ez mondjuk engem is érdekelne, mert nyáron (júni vége) kapok egy ilyen, vagy hasonló kütyüt, és az ár téma sarkallatos pont :K
Drukkolok a csökkentésnek, bár a legkirályabb az a DX-árának csökkenése lenne...

(#726) siva válasza Szárnyasteki (#721) üzenetére


siva
aktív tag

Aa gombbal előjön pár beállítási lehetőség felolvasás alatt (nem sok).

(#727) snowdog válasza Szárnyasteki (#721) üzenetére


snowdog
veterán

Létezik valami mód a szövegolvasó lassítására?

Valahol ezt olvastam:
"Ha a TTS be van kapcsolva, az oldalak lapozása automatikus. Mikor a hangerô gombbal beállítjuk az olvasási sebességet, akkor ez hatással van az automatikus lapozásra is."

Én is próbálgattam, és úgy emlékszem három felolvasási sebesség közül lehet választani. De a magyar szöveget érthetetlenül mondja. Ez logikus is, hiszen a magyar szöveget megpróbálja angolként értelmezni. Egy magyar TTS kellene hozzá. Érdekes lenne mondjuk az iGO navi program TTS állományával (Eszter) kísérletezgetni. Az ugyanis kiváló érthetőséggel, és kiejtéssel olvassa fel a magyar szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#728) Szárnyasteki


Szárnyasteki
csendes tag

Köszi a válaszokat a felolvasóhoz! Próbálkozom a beállítással.

(#729) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy hogyan tudnék jegyzetelni a Kindlel és hogyan tudnám azt a gépre másolni? Csak időként szeretnék pár gondolatot feljegyezni.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#730) metavalo válasza dni (#729) üzenetére


metavalo
csendes tag

Készíts megjegyzést (note) egy bármilyen tartalomban akár könyvben, utána megtalálod ezeket txt-ben az olvasón ami szabadon másolható gépre...

http://kindle3hu.blogspot.com

(#731) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hali!

Tudna légyszi valaki, erre kommentárt írni (saját tapasztalat alapján):

Egy másik topicban írta valaki:
Több olyan véleményt olvastam már az e-inkről, hogy csak tökéletes megvilágítás mellett jobb az LCD-nél. Szóval ha nem tudsz magad mögé tolni egy reflektort, csak valami olvasólámpát, akkor az LCD jobb nála (persze a papír még mindig a legjobb). Ennek főleg az az oka, hogy hiába magasabb kontrasztarány, a betűk nem teljesen feketék, és a "papír" messze nem fehér. Nem megfelelő megvilágítás esetén ez elég rendesen érződik (míg LCD esetén mindig tökéletes a megvilágítás értelemszerűen).

Ez mennyire igaz?

J.

(#732) Gabás válasza joysefke (#731) üzenetére


Gabás
addikt

semennyire. Illetve az igaz, hogy ugyanúgy meg kell világítani, mint a papírt, de éppen ez az egyik legnagyobb előnye is, hogy nincs háttérvilágítás

(#733) Szárnyasteki válasza joysefke (#731) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

Én kifejezetten ezért (is) vettem, mert nincs háttérvilágítása. Végre egy kütyü, amitől nem ugrik ki a szemem. Előtte a kis Omniámon olvastam. Jó volt az is - na de a Kindle! Egyrészt kétszer nagyobb a kijelzője, másrészt nem ugrál tőle a szemem, nem fogyasztja úgy a kakaót, és nem kell folyton kapcsolgatni a világítást rajta.

Notin, egyéb monitorokon sem szerettem sosem olvasni, mert fárasztja a szemet.
A Kindle összehozta nekem a kütyümániámat a kényelemmel. Én imádom!
Meg hát vettem hozzá egy lámpás tokot és teljesen jól bírtam vele olvasni éjjel a saját lámpájának fényénél.

Ja és újabb jó pont a Kindle-nek, hogy ha letámasztom magam elé, akkor simán elengedhetem, nem fog összecsukódni, mint egy könyv, amit folyton tartani kell :) Pedig imádom a könyveket is...

(#734) #34577664 válasza snowdog (#724) üzenetére


#34577664
törölt tag

Ha az ár 100 $ alá megy, akkor még többen fogják vásárolni, ami szintén lefelé fogja nyomni az árát. Akár a nulláig, legalábbis Amerikában. A nulla azt jelenti, akár ingyen, nagyon csekély bérleti díjért is oda fogják adni, csak vegyék a könyveket.

Ezt nem hinném hogy meglépik, hol olvastál ilyet?
A 100 dollár már így is elég nyomott ár. Olyan modell, mint a mobiloknál, hogy a szolgáltatásból behozza az árát, szerintem nem életképes, ti. míg emberek simán eltelefonálnak irdatlan összegeket, annyi könyvet azért átlagember nem vesz.

Sokkal valószínűbb, hogy nyáron kijön a Kindle 4 és az emberek fogják továbbra is venni, majd így tovább évekig, amíg a piac telítődik. Az Amazonnál meg szépen csilingel a kassza.

Közérdekű közlemény berhelőknek:
Diktafon funkció Kindle-re (van benne mikrofon is ám!)
http://atomvillanas.posterous.com/amazon-kindle-diktafon-mod

Illetve ezzel még nem találkoztam magyar fórumon, úgyhogy legyen meg itt is:
böngészőben Shift+Back = Forward

(#735) joysefke válasza Szárnyasteki (#733) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy kényelmesen olvasható-e nem tökéletes fényviszonyok között, amikor a könyvet még el lehet olvasni lámpa felkapcsolása nélkül.

J.

(#737) snowdog válasza #34577664 (#734) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt nem hinném hogy meglépik, hol olvastál ilyet?
A 100 dollár már így is elég nyomott ár.

Itt: [link]

(#738) csita86


csita86
csendes tag

Hali!

Minden tökéletes... a kis kütyüvel. :)
De felmerült egy újabb dolog ami jó lenne... Bele lehet varázsolni angol-magyar, magyar-angol szótárt, hogy olvasás közbe tudjak keresni... Jó lenne angol könyveket olvasgatni, hogy fejlődjön az angolom, de így macerás a szótározás.

Ötlet?

(#739) Gabás válasza csita86 (#738) üzenetére


Gabás
addikt

angol–magyar

fordított irányúról nem tudok, de ha angolul akarsz olvasni, nem is nagyon lesz rá szükséged

(#740) csita86 válasza Gabás (#739) üzenetére


csita86
csendes tag

köszi! hazaérek és tesztelem is :)

(#741) dni válasza metavalo (#730) üzenetére


dni
őstag

Köszi

(#742) Pompi válasza csita86 (#738) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem árt elolvasni a téma első hozzászólását, sok minden kiderül belőle, például a szótár dolog is ;)

Feel Good Inc.

(#743) Szárnyasteki válasza joysefke (#735) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

Akkor az egyszerűbb válaszom a kérdésre: Igen! :)

[ Szerkesztve ]

(#744) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!

Vettem en is egy kindle-t. Nagyon jo, szeretem. Utana rajottem, hogy kellett volna rendelni hozza tokot is. Megrendeltem, meg is jott annak rendje modja szerint.
Tegnap kaptam a DHL-tol egy vampapirt, amin rajta van a vamkoltseg es afa.
Most ezt nekem kell kifizetni, vagy csak tajekoztatolag kuldtek?
Semmi nem derul szamomra ki ebbol a papirbol.

(#745) snowdog válasza Blamazs (#744) üzenetére


snowdog
veterán

Ez érdekes, mert eddig úgy tudtam csak ~150 $ fellett kell vámot fizetni. Csak nem olyan drága tokot vettél? :)

[ Szerkesztve ]

(#746) snowdog válasza Blamazs (#744) üzenetére


snowdog
veterán

Megnéztem a levelemet, és abból számomra úgy tűnik hogy 150 EUR alatt vámmentes, de 22 és 150 EUR között ÁFA köteles (ugyanis az árú nem az EU-ból érkezik). Persze lehet hogy az alábbi sorokat nem jól értelmezem.

"1. ( ) SZABAD FORGALOMBA BOCSÁTÁS VÁMELJÁRÁS VÁM- ÉS/VAGY ADÓFIZETÉSSEL/IDEÉRTVE A JOGSZABÁLYBAN MEGHATÁROZOTT VÁMMENTES, DE NEMZETI ADÓFIZETÉSI KÖTELEZETTSÉG ALÁ ESŐ BEHOZATALT /pl. 22-150 euro közötti elhanyagolható értékű küldemények/

2. ( ) SZABAD FORGALOMBA BOCSÁTÁS VÁMELJÁRÁS VÁM- ÉS ADÓMENTESEN Vámmentesség jogcíme/pl. 22 euro alatti elhanyagolható értékű küldemények, utiholmi/"

A gépnél és a vele küldött kellékeknél az Amazon átvállalta a vámot és az ÁFA-t, de hogy a külön küldött kelléknél is így van-e az kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#747) Gabás válasza snowdog (#746) üzenetére


Gabás
addikt

ez csak példa. A nyilatkozatot ki kell tölteni és visszaküldeni nekik.

(#748) Gabás válasza Gabás (#747) üzenetére


Gabás
addikt

mármint valódi adatokkal dolgozó példa, ha jól emlékszek:)

(#749) snowdog válasza Gabás (#747) üzenetére


snowdog
veterán

Természetesen mindenkinek a saját adatai alapján kell kitölteni, de én nem is arról írtam.

Azt próbáltam kitalálni, hol van az a határ, összeg, ami fölött már vámot kell fizetni.

(#750) Pompi válasza snowdog (#749) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem 200 dollár körül lehet a határ ameddig az Amazon átvállalja a vám és áfa költségeket. A sima 139 dolláros Kindle mellé még befér a gyári világítós tok a keretbe, a 189 dolláros 3G mellé már nem, ezt ki lehet próbálni, látszik checkout közben.

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.