Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Bada Bing válasza Santosh (#1649) üzenetére


Bada Bing
tag

Biztos jók, én Acrobattal szoktam levágni a margókat, kb. két kattintás. Ez persze úgy nézem ingyenes, úgyhogy erre a feladatra ez nyer.

[ Szerkesztve ]

(#1652) snowdog válasza Bada Bing (#1651) üzenetére


snowdog
veterán

...erre a feladatra ez nyer...

Kipróbáltam (volna) egy fektetett pdf állományon, de csak az állót kezeli, így viszont az oldal jobb fele nem jelent meg. Vagy nem jöttem rá, hogy lehet elforgatni.

[ Szerkesztve ]

(#1653) Degeczi


Degeczi
nagyúr

rövidebb könyveknél jó az egyszerű fejléc/lábléc lecsapás is, hosszabbaknál viszont fontos, h legyenek fejezetek, a gyors (jobbra-balra) ugrálás, és a tartalomjegyzék miatt - ha pedig már amúgyis megnyitja a Calibre-t az ember emiatt, akkor egyszerűbb abban eltüntetni a fejléceket is

(#1654) gygabor


gygabor
csendes tag

Nook Angry Birds - érdekes

(#1655) Zirowe válasza gygabor (#1654) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Bámulatosnak bámulatos, hogy erre is képes, de összességében egy kalap sz*r!:D ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1656) €uro


€uro
őstag

Ajánljatok légy szíves PDF szerkesztő programot, amivel meg lehet csinálni az alábbiakat.

Olyan PDF könyvem van, ami egy PDF oldalra két könyvlap van szkennelve. Szét szeretném szedni az oldalakat, hogy külön legyenek. Valamint a margókat is le szeretném vágni.

Próbáltam a Calibre-t, de elsőre úgy tűnik, hogy azzal ilyet nem lehet csinálni.

(#1657) Bada Bing válasza €uro (#1656) üzenetére


Bada Bing
tag

Acrobat-tal legfeljebb két lépésben meg lehet csinálni, de talán egyben is.

[ Szerkesztve ]

(#1658) €uro válasza Bada Bing (#1657) üzenetére


€uro
őstag

Tényleg? Wow, köszi!

Gondolom a Pro verzió kell hozzá...

(#1659) Santosh válasza €uro (#1658) üzenetére


Santosh
tag

Szia!

A PDF Scissors pont erre való.
http://www.pdfscissors.com/

(#1660) snowdog válasza Santosh (#1659) üzenetére


snowdog
veterán

Biztos vagy benne? Hogy bontja ketté a lapot?

(#1661) Santosh válasza snowdog (#1660) üzenetére


Santosh
tag

Biztos vagyok benne, kipróbáltam. A fenti eszközök között a négyzet-tel kijelöli az egyik oldalt (margókat ezzel le is tudja vágni), majd újra kiválasztja az eszközök között a négyzetet, és kijelöli a másik oldalt (szintén úgy, hogy a margókat egyben levágja). Ezzel lett két különálló pdf oldala.

[ Szerkesztve ]

(#1662) €uro válasza Santosh (#1659) üzenetére


€uro
őstag

Ez nagyon jó!

Köszi! :)

(#1661) Santosh: Olyan négyzetet nem találtam. Bár nem is tettem még fel Pro verziót.

(#1663) Santosh válasza €uro (#1662) üzenetére


Santosh
tag

Az enyém is ingyenes verzió. A négyzet a mentés ikon mellett van. Ki tudsz vele jelölni szöveget, és a valódi funkciója az, hogy behatárolod vele a következő pdf-ed oldalának határait. Ha teszel még egy négyzetet, azzal a pdf-ed következő oldalának tartalmát jelölöd ki. (Majd ezt a műveletet megismétli az eredeti pdf-ed összes oldalával.)

[ Szerkesztve ]

(#1664) €uro válasza Santosh (#1663) üzenetére


€uro
őstag

Nálam a mentés ikon mellett nyomtatás ikon van.

(#1665) Santosh válasza €uro (#1664) üzenetére


Santosh
tag

A PDF Scissors-ban van a négyzet ikon.

(#1666) €uro válasza Santosh (#1665) üzenetére


€uro
őstag

Ja, bocs! Kicsit megkeveredtem.

Egy darabig abban a hittben voltam, hogy te ajánlottad az Acrobat-ot is.

A Scissors nagyon jól működik. Azt azonnal tudtam használni.

(#1667) snowdog válasza Santosh (#1661) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm az infót. :R

(#1668) Santosh


Santosh
tag

Kb. 26 órával ezelőtt rendeltem meg a Kindle-m, viszont a honlapjukon még mindig az áll, hogy "Shipping soon". Az 1. hsz-ben olvastam, hogy 1napon belül fel szokták adni. Járt így már valaki rajtam kívül?

(#1669) bark88 válasza Santosh (#1668) üzenetére


bark88
csendes tag

A tracking nem sokat er. Nalam mar Nemetorszagban volt a cucc amikor atvaltott hogy, feladtak.

(#1670) Santosh válasza bark88 (#1669) üzenetére


Santosh
tag

E-mail sem kaptál arról, hogy feladták?

(#1671) Santosh válasza bark88 (#1669) üzenetére


Santosh
tag

Azóta megjött az e-mail, feladták a csomagomat. A linket nem tudom megnyitni egy böngészővel sem, amin nyomon tudnám követni az útját, de ez már részletkérdés. :)

(#1672) vans? válasza Santosh (#1671) üzenetére


vans?
őstag

az nem is baj, rafugg az ember :D

hábm bábm

(#1673) Bucicimaci


Bucicimaci
tag

Tudom, hogy már volt kérdés és hogy nekem kell eldönteni, de azért én csak megkérdezem, hogy mennyire éri meg a JB? Érdemes nekilátni? És ha JB-zek és tegyük fel, hogy valami elromlik, ugye JB-vel együtt elszállt a gari is, akkor van valami módja annak, hogy visszarakjam rá az eredeti szoftvert? Tehát visszaállítható a gyári állapot, hogy ne vegyék észre, hogy én hozzá piszkáltam?

(#1674) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Korábban linkeltem a ttsmod-ot, közben sikerült hozzá a kérésemre magyar hangot hegeszteni (a linken, amit már beszúrtam az utolsó oldalon van az Eszteres csomag, launchpad is kell hozzá).
Én most vidéken vagyok, még nem tudtam kipróbálni.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1675) Archaniel


Archaniel
csendes tag

sziasztok tervezek rendelni egy ilyet az amazon.com -ról , engem az érdekelne hogy ha valami elromlik akkor mit kell csinálni???

(#1676) snowdog válasza Archaniel (#1675) üzenetére


snowdog
veterán

Vissza kell küldeni. A részleteket korábban valaki leírta, gondolom a kereső majd kidobja.

(#1677) Efreet válasza Bucicimaci (#1673) üzenetére


Efreet
senior tag

Vissza lehet állítani olyan állapotba, hogy nem látszik rajta a JB. Ezen kívül már többen írták máshol, hogy úgy elszállt nekik, hogy már nem tudták helyreállítani, akkor is küldték a cserét, nem foglalkoztak utólag azzal, hogy átalakított volt, vagy hogy milyen tartalmak voltak rajta - persze szoftveres gondokkal ne zavard őket, ha JB van rajta :)

Garancia: például így

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#1678) Bucicimaci válasza Efreet (#1677) üzenetére


Bucicimaci
tag

Köszönöm a válaszod :) Akkor én is majd kipróbálom a JB-t. Nem találtam sehol erről infót, de köszönöm a válaszod.

(#1679) Efreet válasza Bucicimaci (#1678) üzenetére


Efreet
senior tag

itt érdemes olvasgatni

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#1680) synar válasza Zirowe (#1674) üzenetére


synar
őstag

Működik a magyar TTS.
1. A 3.1 JB már fent volt,
2. feltettem a launchpad-et, (nem tudom, hogy szükséges-e)
3. utána ebből felmásoltam a megfelelő ...install.bin fájlt a Kindle gyökerébe
4. ezt (TTSMod mappa) kicsomagoltam, szintén a Kindle gyökerébe.
5. Majd HOME>MENU>BEÁLLÍTÁSOK>MENU>Kindle frissítése > újraindulás után, nálam már működik Eszter hangján a felolvasás. Köszönet érte mindenkinek a ki dolgozott rajta!

[ Szerkesztve ]

(#1681) Zirowe válasza synar (#1680) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jaja, közben én is felraktam, nagyon jól működik!:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1682) Archaniel


Archaniel
csendes tag

láttam hogy lehet venni hozzá lámpás tokot az mire jó?? Világít a kijelzője vagy fény kell ha sötétben akarok olvasni??

(#1683) bigmasterg válasza Santosh (#1668) üzenetére


bigmasterg
addikt

Én 9.én rendeltem egy 3G-set 10én már Németeknél volt, de ott dekkol most 3 napig az ünnepek miatt. (várható érkezésre meg csütörtököt írtak).

Többiektől:
Ugye első hsz.-ben ott van, hogy hogyan lehet majd pdf-et amazonon keresztül konvertálni és kicsit különbözik az eljárás a 3G-s és a sima, csak wifi-s modell között.
Na most az lenne a kérdésem, hogy ha a 3G-s modellemmel konvertáltatok, de nincs 3G hálózat csak wifi, akkor hogyan kell csinálni? Úgy ahogy a sima modellnél volt, vagy ugyan úgy, mintha 3G hálózaton keresztül csinálnám?

Szerk.:
(#1682) Archaniel:
Nem, nem világít, de nem is vibrál. Pont ez benne lényeg, hogy nem qrja szét a szemedet, mint a monitor. Majdnem olyan, mintha papírt néznél.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Flashback válasza bigmasterg (#1683) üzenetére


Flashback
addikt

Akkor kedden ott lesz! :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1685) moonguru válasza Archaniel (#1682) üzenetére


moonguru
őstag

Mivel e-inkes nem világit a kijelzője mint egy könyv lapjai sem! :)

Ui:

Most látom, hogy bigmasterg már válaszolt!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#1686) Xmodule


Xmodule
őstag

Hali. Hamarosan én is csatlakozom a klubbhoz. Az előbb rendeltem meg a Kindle 3 wifi -t. Már nagyon várom:) Ezek a saját háttérképek nagyon megtetszettek.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1687) Archaniel


Archaniel
csendes tag

az aki mostanában rendelte meg nem volt valamilyen +költség (adó)???
Mert most itt vagyok Szlovákiában és meg akartam rendelni az itteni címemre és utána néztem itt áprilistól van valamilyen adó ami kb 22€ -ra jön ki.
Magyarországon csak azt a 160$ kell fizetni??

Még egy kérdés a tokkal kapcsolatban, az amelyiken van lámpa az bezavarhat a olvasónak??
Az hulyeség nem?

[ Szerkesztve ]

(#1688) Xmodule válasza Archaniel (#1687) üzenetére


Xmodule
őstag

Hali hát én svédben élek és az elöbb vettem meg ezeket irja nekem:

Item(s) Subtotal: SEK 917,23
Shipping & Handling: SEK 138,44
-----
Total Before Tax: SEK 1 319,62
Sales Tax: SEK 0,00
Import Fees Deposit SEK 263,95
-----
Total for This Shipment: SEK 1 319,62

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1689) vans? válasza Archaniel (#1687) üzenetére


vans?
őstag

Igen, a wifi-s csak 160 USD.

A lampas olvaso meg nem zavar semmit, nem is ertem ezt a gondolatot. [link]

hábm bábm

(#1690) Archaniel válasza Xmodule (#1688) üzenetére


Archaniel
csendes tag

az kicsit sok a sima wifisért majdnem 200$

Magyarországra a .com-ról kell rendelni ugye?

(#1691) vans? válasza Archaniel (#1690) üzenetére


vans?
őstag

Elso hsz. Amugy igen.

hábm bábm

(#1692) Xmodule válasza Archaniel (#1690) üzenetére


Xmodule
őstag

Basszus tényleg. Most nézem hogy van ennél 25$ al olcsobban is az amazontol. Mert ugyan az amazon.com rol rendeltem csak nem figyeltem, hogy ez egy magán eladó. Mert elöször itt a sved oldalra utöttem be hogy Kindle 3 az átnyomott az co.uk ra de onnan meg egyböl erre a 139$ -ra tett. Mindegy, legközelebb jobban figyelek. Pedig ebayen már mennyi mindent vettem:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1693) Magicrat válasza Archaniel (#1687) üzenetére


Magicrat
tag

Én úgy tudom, hogy a lámpa néküli, tehát a sima tokokkal volt baj, a felfogató peckek amik tartják a cuccot a tokba, azok csináltak valami zárlatot. Olyat asszem már nem lehet egyébként kapni :DDD

(#1694) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Sziasztok!

Ez az UPS fenomenális. Kedden délután rendeltem meg a 3G-s verziót és péntek délelőtt már a kezemben volt. :)
Szuper a kütyü. Végre nem kell cipelnem magammal a hatalmas mérető Asimov Teljes Alapítvány - Birodalom - Robot Univerzumának egyes köteteit.

Lenne egy kérdésem:
Cégre lett kérve a számla, viszont nem küldték el hozzá, legalábbis én nem találtam.
A doboz külsejében volt valami ilyesmi papír, de az nem névre szóló, inkább max. nyugtának nevezném.

Valaki kapott hozzá rendes névre szóló számlát? Vagy azt később küldik a számlázási címre? Vagy nem is küldenek?

Üdv.

(#1695) vans? válasza JohnnyWeiss (#1694) üzenetére


vans?
őstag

En sem kaptam azon kivul, ami a dobozon van.

hábm bábm

(#1696) JohnnyWeiss válasza JohnnyWeiss (#1694) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

No megtaláltam a választ a saját kérdésemre, hátha valakit érdekel:

Az Amazon azt mondja, hogy a kindle csak privát felhasználásra van és az összes e-könyv is (hiába van jó pár programozói szakkönyv náluk), amit lehet kapni, így áfá-s számlát nem ad se kindle-ről, se a hozzá vásárolt könyvekről. (legalábbis szerény angol tudásommal ezt hámoztam ki a netről)

(#1697) snowdog válasza JohnnyWeiss (#1696) üzenetére


snowdog
veterán

Ha belépsz az Amazon felületedre, akkor ott találsz egy ilyen pontot: Your Account > Where's My Stuff? > Order Summary

A lap alján vannak a vásárlással kapcsolatos számok, akár ki is nyomtathatod. Szerintem ez egy számla. Fizetési módot, adó összegét, stb. tartalmaz.

Nálam így néz ki:
Payment Method: MasterCard
Item(s) Subtotal: $188.98
Shipping & Handling: $32.96
Promotion Applied: -$10.00
Total Before Tax: $211.94
Estimated Tax To Be Collected: $0.00
Grand Total: $211.94

u.i. erről találtam egy nyomtatott lapot is (A5), ami benne volt a csomagban. Névre szóló, külön feltüntetve a számlázási, és a szállítási cím. Azon részlezetve látható az összes árúcikk. Nálam az árban benne van a gép, egy tok, és egy töltő.

[ Szerkesztve ]

(#1698) JohnnyWeiss válasza snowdog (#1697) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Nekem nem volt a csomagban semmi a gépen kívül. A csomag külső részére volt ráragasztva egy matrica, azt letépve volt mögötte egy név/cím nélküli "blokk".
Az Amazon oldalán valóban tudok számlát nyomtatni, ott amit te is mondasz, de az alján ez szerepel:
"Please note: This is not a VAT invoice."

Tudomásom szerint ez azt jelenti sajnos, hogy nem használható ÁFA-s számlaként.

(#1699) snowdog válasza JohnnyWeiss (#1698) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt az ÁFA dolgot nem igazán értem. :F

Mármint mit is keresel? Ugyanis a VÁM-ot és az ÁFA-t az Amazon fizette helyetted, akkor az ezt igazoló számla is náluk van. Ha egyszer ők fizették, nyilván más nem tudja visszaigényelni. Akkor neked miért küldenének ÁFA-s számlát? Nekem arról küldtek számlát, amit én fizettem.
A számla tulajdonképpen csak annak igazolásához kellene, hogy én vettem a gépet. Még az sem biztos, hogy egy esetleges garos javításhoz kérnék, hiszen pontosan tudják kinek adták el (feltételezem a gyári számot nyilvántartják).

Azt írják a számla tetején, ha 30 napon belül el kívánok állni a vásárlástól, akkor az eredeti csomagolásban küldjem vissza, és írjam rá a rendelési számot (amit a számlára is ráírtak, de a visszaküldés megkönnyítéséhez megadtak egy linket is). A számláról egy szót sem írnak.

[ Szerkesztve ]

(#1700) JohnnyWeiss válasza snowdog (#1699) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Az első hozzászólásban írtam, hogy cégre lett kérve a számla.
Csak akkor tudja a cég elszámolni mint kiadás, ha ÁFA-s számla van róla. Az nem baj, ha 0% az ÁFA, de akkor is ÁFA-s számlának kell lennie. Pl. a postán is ha számlát kérek, akkor kapok egy számlát amin szerepel a cég neve valamint rajta van, hogy áfa mentes. De csak ezt tudja a cég elszámolni. (nem tudom ez miért így van)
Igazából csak ezért lenne érdekes számomra az ÁFÁ-s számla :)

Nem az ÁFA visszaigénylése lenne a fontos hanem, hogy a cég vette a saját pénzéből. És ha jól tudom ehhez mindenféleképpen ÁFA-s számla kell.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.