Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Mr. Teddy válasza dReFiX (#7000) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Én értelek, de fölös ezen túráztatnod magad. Ha nem jön válasz, akkor nyilván rákeresek. Mellesleg Bosco írt egy olyan helyet, ahol nem is néztem volna, szóval már megérte ezen intermezzon kívül írnom ide.

(#7002) sto1911 válasza Mr. Teddy (#6999) üzenetére


sto1911
veterán

"nincs fix, bejáratott beszerzési módja ezeknek a cuccoknak": de van, Amazon.com, ebayrol meg hasonlo helyekrol meg batorsag kell megrendelni. Egyebkent kaphato tobb helyen itthon is, Edigital, Mobilx, de tenyleg ra lehet keresni konnyen :)

(#7003) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Amazon Kindle 4 - 30-32.000
Amazon Kindle Touch - 36-38.000

(#7004) ryke1 válasza Efreet (#6936) üzenetére


ryke1
tag

Pedig lehet: calibe + K4MobiDeDRM plugin

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#7005) Bosco01 válasza ryke1 (#7004) üzenetére


Bosco01
tag

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy egy egyszerű laikus is megértse! :)

(#7006) tisn válasza Gulyopapa (#7003) üzenetére


tisn
addikt

hun?

(#7007) kovsol válasza Gulyopapa (#7003) üzenetére


kovsol
titán

ez a special offeres vagy a sima ? ha a special akkor olcsóbban is megkapod, én special 32k ért vettem a touchot, természetesen zsír új bontatlan

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7008) Efreet válasza ryke1 (#7004) üzenetére


Efreet
senior tag

Ez egyrészt nem az Adobe Editions epub DRM-et szedheti le róla, hanem az Amazon DRM-et tudja leszedni, másrészt a DRM turkálás és konvertálgatás nem az átlag felhasználók részére fenntartott tevékenység, a sima epubpot pedig (akár védett akár nem) nem tudja betölteni a Kindle.

Arról nem is beszélve, hogy a témában nem szokás ilyesmiről beszélni.

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#7009) Gulyopapa válasza Efreet (#7008) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem kell itt a rizsa, mindenki tudja hogy a userek 95%-a warezel ...

(#7010) snowdog válasza Gulyopapa (#7009) üzenetére


snowdog
veterán

Tekintve hogy normális magyarnyelvű e-könyvet szinte nem is lehet kapni.

(#7011) Degeczi válasza Gulyopapa (#7009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az egy dolog, h mit csinálsz otthon, itt viszont a fórum üzemeltetőjét is előszedhetik, ezért nem szabad közvetlen warez témát feszegetni, leírásokat adni

(#7012) cekkk válasza Gulyopapa (#7009) üzenetére


cekkk
veterán

Nem a rizsáról van itt a szó, hanem a fórumot biztosító PH határolódik el a wareztól, ő kérésük, hogy a fórumokban, ne essen szó ilyenről, mi meg tiszteljük meg ezzel őket, mivel ingyenesen biztosítják számunkra ezt a felületet, hogy megoszthassuk a tapasztalatainkat egymással. Ennyi lenne itt a lényeg. :)

(#7013) Balinov


Balinov
félisten

udv Sracok,

asszonykanak megtetszett a Kindle, lehet hamarosan meglepem egy Keyboard 3G-vel. Feature-ok kozott latom az audiobook-ot is, milyen formatumra celszeru konvertalni?

Ill. 3 kerdes, amire nem nagyon talalom a valaszt az 1. Hsz-ben.

3G sebessege milyen? Termekinfonal ugye ezt irja HSDPA modem (3G) with a fallback to EDGE/GPRS, szoval azert egy stabil EDGE sebessetet tud, igaz?

Szines pdf-ekkel hogy birkozik meg? Konkretan digitalis magazinokkal. Felejtos vagy azert megkotesekkel, de hasznalhato?

Kindle shop-on kivul milyen legalis ebook forrasok vannak, amiket ajanlanatok? Fobb igenyeinket az amazon fele tokeletesen kielegitene, de van jo nehany egeszsegugyi szakkonyv, amibol nem talalunk ott elektronikus verziot.

Hopp, 4-ik: bongeszesi "elmeny" milyen? Alap gmail, gmaps, hirolvasas dolgokra hasznalhato?

B+m 5-ik: fw mod (JB) nelkul milyen appokat lehet ratenni, ha ra lehet?

Koszi a valaszokat
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7014) Degeczi válasza Balinov (#7013) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ezekhez nem jó választás

magazinokat felejtsd el (akár színes, akár nem), nagyon nem arra való
szöveges PDF-ekre is erősen kompromisszumos, nem ajánlott: ez e-book olvasó (és a PDF nem e-book)

a netezés nagyjából csak mazochista célokra használható, vagy végszükség esetén
ezért a legtöbbeknek jobban megéri a sima wifi változat

audiobook szintén inkább csak végszükségre, egyébként nagyon kezdetleges az MP3 lejátszás

alkalmazások gyakorlatilag nincsenek

mégegyszer: ez e-könyv olvasó célkészülék, így kell tekinteni rá

(#7015) Balinov válasza Degeczi (#7014) üzenetére


Balinov
félisten

szia Degeczi, udv itt is.

tudom, persze, az, amire mindre jo az a Kindle Fire, az vagy mas droidos tablet nekem lesz, remelhetoleg majd a mikulasnak okozva szekrekedest.

pdf nem szempont, helyel-kozzel kovetve a topikot ugyis tudom, hogy lehet, sot kell is konvertalni.

audiobook opcionalis, bar a Mrs utobbi idoben rakapott, erre szerintem az alap mp3 lejatszo feature is megfelelo . Alkalmazasok nem tema, ha a szotart lehet okositani, az boven elegendo.

Ugy nez ki, most sporoltal par tiz eurot, a Kindlye Touch lesz a befuto szerintem

konyvek,magazinok, szakkonyvek legalis beszerzesere milyen lehetosegek vannak? ez felig off, mert ugye a Kindle-n csak az amazontol lehet venni.

Koszi :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#7016) Degeczi válasza Balinov (#7015) üzenetére


Degeczi
nagyúr

természetesen nem csak az Amazontól lehet venni könyvet!
(még ha persze ők is az elsődlegesek)
még hazai kiadó is forgalmazott már MOBI formátumban könyvet (bár sajnos ez nagyon-nagyon ritka)

pont audiobookhoz kell jó MP3 funkció: hiszen gyakran nem hallgatod végig az anyagot, ezért tudnia kell pontosan a félbehagyott pozícióról folytatni, ill. gyorsan, könnyen odaugrani egy adott helyzetre
na erre nem jó... inkább csak háttérzenének - de arra már érdemesebb önálló lejátszót használni, nem a Kindle memóriájába másolgatni

a mellékelt szótár nagyon jó, de persze nyelvenként lecserélhető (angol-magyar is elérhető, de magyar értelmező szótár is)

igen, PDF-re tablet való

(#7017) betonfelhő


betonfelhő
tag

Múlt hét óta erősen fut a pletyka, hogy most már "tényleg hamarosan" jön a beépített világítással szerelt e-inkes Kindle. De persze a tech blogok Amazonos raktárkészlet és várakozási idők eltolódására és a korábbi pletykákra alapozott újabb pletykái csak annyira megbízhatók mint bármikor.

Olvasott mostanában valaki valamit ezzel kapcsolatban, ami kicsit is érdemes a figyelemre?
Vagy várunk és kész?

(#7018) truefx válasza cekkk (#7012) üzenetére


truefx
aktív tag

A warezról, mint jelenségről szerintem nem tilos beszélgetni. Ha valaki le akarja tölteni a Bridget Jones naplóját, és itt a fórumon beszélik meg, hogy melyik torrent oldalon találja meg, vagy közvetlen linket adnak meg egymásnak, az már tilos.

(#7019) Bosco01


Bosco01
tag

Hány szintű könyvtárszerkezetet tud kezelni a Kindle? Gondlom senki sem ömlesztve tárolja a könyveket.

(#7020) ryke1 válasza truefx (#7018) üzenetére


ryke1
tag

En csak az iranyt mutattam meg, de ha ez is tilos akkor :R ,
kulonben a googl mindent megold, de nekem anno azert volt ra szuksegem mert a weltbild.de-n vett konyv, amire azt irtak mentes a drm-tol, megis vedve volt (adobe), ezert rakerestem mit tehetnek, hogy a megvasarolt konyvet a kindl4-en is tudjam olvasni

szerk.: helyesen a Calibre a progi neve, ami ingyenes

[ Szerkesztve ]

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#7021) Degeczi válasza Bosco01 (#7019) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de, persze ömlesztve...

miért akarnád ott rendezni?

a Kindle csak egy ideiglenesen használt olvasó eszköz (aminek mindegy a könyvtárstruktúra, nem kezeli) - nem pedig egy arhiváló eszköz, nem az elektronikus könyvtár: az PC-n a Calibre, az való a tartós rendszerezésre

(#7022) cekkk


cekkk
veterán

Nekem most érkezett meg[ez a tok], nem mondom, hogy a legjobb és a legszebb, de ennyiért jó volt, majd lehet veszek egyszer én is egy ilyen bele pattintósat. :DDD

(#7023) Bosco01 válasza Degeczi (#7021) üzenetére


Bosco01
tag

Arra gondoltam, hogy írók szerint mappákba rendezem a könyveket, hogy könnyebben megtaláljam az éppen keresett könyvet, de így is jó

(#7024) Degeczi válasza Bosco01 (#7023) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de azt a gépeden keresed, ha ismét kell a könyv, a Kindle-ön egy másolata van (ott olvasásban pedig nem segít a könyvtárstruktúra)

alapban a Calibre is írók szerinti könyvtárstruktúrát hoz létre a gépeden
(másmilyet nem is nagyon van értelme, pl. műfaj szerintit, mert egy író gyakran alkot több műfajban is. Olyan csoportosításra a metaadat tag-ek jók, amiket a Calibre szépen kezel - a Kindle sajnos nem. De egy későbbi olvasó ezen változtathat, ezért érdemes már most is precízen karbantartani a metaadatokat)

(#7025) snowdog válasza Bosco01 (#7023) üzenetére


snowdog
veterán

Én is így gondolkodtam, és ezért nekem külön mappákban vannak a könyvek. De csak azért, ha PC-n nézem áttekinthetőbb legyen (számomra). :)

(#7026) Degeczi válasza snowdog (#7025) üzenetére


Degeczi
nagyúr

de ez is csak addig van így, amíg kizárólag kábellel másolsz rá

amint kihasználod a Kindle amúgy roppant kényelmes lehetőségét, és wifi-vel küldesz át vmit, az már persze egyszerűen a Documents alá kerül

(#7027) dReFiX


dReFiX
senior tag

Valaki vett már ebayen hálózati töltő adaptert kindlehöz ? Van esély hogy kárt tesz benne ? :U

(#7028) kovsol válasza dReFiX (#7027) üzenetére


kovsol
titán

miért itt boltban nem árulnak bármilyen USB -s konnektoros töltőt ? Nekem két mobilomhoz is volt és tökéletesen megfelel ehhez is.

May the Force be with you!

(#7029) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Jelenleg honnan érdemes amazon kindle ebook-ot beszerezni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#7030) Gulyopapa válasza Bagira01 (#7029) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A nepperektől :D

(#7031) dReFiX válasza Bagira01 (#7029) üzenetére


dReFiX
senior tag

" Beszerzési útvonalat pedig a kockázat vállalás szintje adja, 1 amazon shop, 2 hazai poggyászimport ( vatera,ph ), 3 ebayes rendelés esetleges vámmal és áfával. "

[ Szerkesztve ]

(#7032) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

A poggyászimport jó megoldás. Én is így vettem. Az árak jók. A készülék Mo-on van, megtekinthető, kipróbálható. Gari a szokásos.

(#7033) Bagira01 válasza dReFiX (#7031) üzenetére


Bagira01
veterán

Mennyi a reális ára? Mert én az amazonon ezt találtam , gondolom erre még rájön a pk is.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#7034) dReFiX válasza Bagira01 (#7033) üzenetére


dReFiX
senior tag

+ pk + 27% áfa + vám

Jobban jársz egy hardveraprós előrendeléssel. Ahogy látom az árakat 30 örül kapsz egy K!-et.

Elég horror ára van, én még anno egy deákért hozattam a Touchomat...

[ Szerkesztve ]

(#7035) ztibor válasza Bagira01 (#7033) üzenetére


ztibor
senior tag

Ez a 79$-os Special Offers verzió, csak amerikába küldik, tehát azt ne is tervezd az amazonról.

(#7036) Bosco01 válasza dReFiX (#7034) üzenetére


Bosco01
tag

Te hogy szerezted be ilyen olcsón?

(#7037) dReFiX válasza Bosco01 (#7036) üzenetére


dReFiX
senior tag

Októberben rokonok hozták be még közép árfolyamon anno , persze reklámos verzió.

[ Szerkesztve ]

(#7038) gg72 válasza dReFiX (#6956) üzenetére


gg72
veterán

Végül is egy ilyen tok mellett döntöttem, kb. 3000 Ft volt postával az USA-ból, majd írok róla, ha megkaptam:
[link]
[link]

(#7039) Bosco01


Bosco01
tag

Kindle-ben be lehet olyan korlátozást állítani, hogy egy adott író műveinek csak az első 8 oldalát jelenítse meg? Mert én most ezt a jelenséget tapasztaltam.Ha igen, hogy tudom feloldani? Vagy valami belső védelemmel lennének ellátva a könyvek? Ha PC-n nézem, ott tudom olvasni a további oldalakat is. Mi lehet a gubanc? :F :

(#7040) engine88


engine88
aktív tag

epub fájlt felmásoltam Kindle-re, de nem látja.
hogyan lehet megoldani?

(#7041) Sonja válasza engine88 (#7040) üzenetére


Sonja
veterán

Előtte át kellett volna alakítani mobi vagy prc formátumba! Alapból nem kezeli az Epub-ot.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7042) Bosco01


Bosco01
tag

Amazon-on regisztrált Kindle-t lehet deregistrálni e-mailcím és password nélkül?

(#7043) McCartman


McCartman
senior tag

üdv,
ez még mindig létező probléma? Mennyire zavaró?

'Sztem teljesen rendben van, minden tekintetben jobb, mint a gombos/joystickos, egy dolgot kivéve: olvasás közben néha beleér az ujjam, illetve nem tudom megfogni az ujjammal pl. a képernyő közepén, vagy ahol kényelmes lenne, az pedig nagyon jó lenne.
Lezárni csak az alján lévő alvó gombbal lehet, de akkor meg olvasni nem lehet:D'

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#7044) kovsol


kovsol
titán

Tegnap bementem portsmouthi tescoba és volt kirakva Kindle Touch 105 fontért, érdekes, pedig az angol amazonon 109£ az ára. Mondjuk elég drága így is :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7045) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,
Kindle 4 hez keresek valamilyen neoprém, microfibre vagy hasonló tasakot. Valami ilyesmire gondoltam: LINK
Ilyesmit lehet kapni itthon?

(#7046) dReFiX válasza NeoExDeath (#7045) üzenetére


dReFiX
senior tag

Szerintem rossz a link.

(#7047) cekkk válasza dReFiX (#7046) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam bejön az oldal (e-bay), vagy mire gondolsz? :U

(#7048) dReFiX válasza cekkk (#7047) üzenetére


dReFiX
senior tag

Igen, valóban jó, de mobilon valamiért nem ez az oldal jött be.

(#7049) DeusHun válasza Bosco01 (#7042) üzenetére


DeusHun
őstag

Hella!

A Kindle Settings menüjében a Registration-nél is van rá lehetöség.

Rainforest Alliance Certified signature

(#7050) xcsaba1975


xcsaba1975
tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem,lefagyott aKindle 4-m. Bekapcsolás helyett a bal felső sarokban fent egy körben szaladgáló fekete csík fogadott fehér háttér(?) alatt, gombnyomásra nem reagált. A power gombot nyomtam 20 s-ig, majd bejött egy háttérkép, amin egy emberke olvas a fa alatt de ennél tovább nem jutok.A számítógép nem ismeri fel az olvasót gombnyomásra sem történik semmi. Az amazont elkerülném ha lehet, Angol tudás hiánya miatt.Hogyan tovább??? Köszi :(((

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.